Štestíčka mají 11 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 08.12.03

Ahoj holky, Tak se tentokráte zase hlásím já se svým statečným synem Matějem. Proč statečným? Náš chlapeček už je velký kluk a nepláče když před ním vyroste hrazdička, to jsem psala v příspěvku v minulém deníčku, ale zapomněla jsem dodat, že jsme museli hrazdičku poupravit. A to sundat ty chrastící ptáčky, kytičky a sluníčka a místo nich jsem tam pověsila decentně chrastící (je v tom jen rolnička) plyšovou rybičku (Petr tvrdí, že je to letadlo :)) a zvuky nevydávající barevné sametové pytlíčky. Matýsek do nich bez obav a lekání buší a tváří se děsně důležitě. Tedy rozhodně se u toho nesměje. Fotku Máti s touto hrazdickou jsem pridala do galerie. Směje se jen na takovýho plyšovýho barevnýho medvídka. A na nás, člověky lidské (Spejblův výraz) samozřejmě též tak :))

Pak se mu líbí ještě jedna věc a to takovéto plyšové chrastítko na ručku. To mu koupil tatínek, když zjistil, že má chlapeček kašel, tak aby ho rozveselil. Šel do hračkářství a ve frontě na kasu připravil si, chudák neznalý, 50 Kč. No musel přihodit ještě stovečku :-))

Jak vám spinkají mimika přes den? U nás je to teď tak: 40 minut spánku a hodina bdění, docela pravidelně se to od probuzení po celkem prospané noci (nastává kolem 8. hodiny ranní) střídá. Někdy Máťa vydrží bdít i o něco víc, ale pak začne vydávat takový divný zvuky, tak šup s ním do postýlky, dudlíka (bez něj usne málokdy :-() a spinká se.

Minulý týden u nás byl ve znamení nemocí, doufám, že ten další bude veselejší. Musela jsemzrušit naše první „plavání“, radši to nechám až na leden. Taky už víme, že odsávání rýmy je nepřítel č. 1, podávání sirupu proti kašli nepřítel č. 2 a lahvička s odstříkaným mlíkem nepřítel č. 3. I když s tou zkouškou pití z lahvičky jsem měla počkat. Pak jsem si to večer vyčítala, že jsme ho takhle na sklonku dne mučili, když dobře víme, že Matýsek bývá touhle dobou už takovej mrzutej. No ale když ten táta chodí domu tak pozdě. Nu, vyzkoušíme to ještě teď o víkendu v lepším čase…

Už jsem se smířila s tím, že po obchodech za dárkama letos chodit nebudu (i když jindy je to moje celkem oblíbená činnost), až se Matěj uzdraví, tak se mi s ním stejně nechce do míst, kde je vysoká koncentrace lidí. Zasedla jsem tedy k internetu a objednávala a objednávala. Takže příští týden čekám spoustu balíčků z pošty. Už se moc těšim na jejich vybalování a následné balení do vánočního papíru. To mě moc baví. Nejvíc se těším na hračky pro Matýska. Ty se mi na netu kupujou o hodně líp než v kameném obchodě, protože si pěkně vyberu sekci pro nejmenší nebo podobně a nemusím se probírat hračkama pro starší děti a už jen objednávám a objednávám. Akorát to rozhodování, co nakonec z koše vyhodim… Já tam vždycky naházím všechno co se mi líbí, ale pak vidím tu cifru k zaplacení a musím škrtat :-(. Vánoční „dárek“ očkování, který bylo plánovaný na 22.12. Matěj vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nedostane, ale to nám nikomu nijak nevadí :-)

Dneska se chystam po dlouhé době jít si zaplavat, už se moc těšim. V lednu už budu chodit pravidelně i v týdnu, neb se Petr v práci stěhuje do míst, kde je hned vedle bazén, takže já za ním v době oběda zajedu, on vyfasuje miminko se kterým se místo obídku bude procházet a mamka si zaplave. Dobrý ne? Už jsme to takhle párkrát provedli v říjnu, ale pak se manželova práce dočasně přesunula do jiných míst. A fugovalo to. Taťka samo nebude o hladu, koupí si párek v rohlíku. Spíš dva. Se má :-))

Tak holky, mějte se, piště a buďte všichni zdrávi

Martina a Matějíček

Váš příspěvek
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 08.12.03 16:05

Zdravím ještě jednou :-)
Od odby co jsem psala deníček se stala jedna veeeliká událost: Matýsek vypil mlíčko z láhve :-) Petr přinesl na zkoušku další dudlík (kaučukový) a já jen tak zkusmo odstříkala mlíko a vrazila to Petrovi když broučka choval do ruky se slovy zkus to a do Máťa opatrně potáh a najednou mlíko zmizelo. Tak jsem ráda. Kdybych se někdy zdržela, tak se nemusím nervovat že se doma bude křičet hlady :-))

Tak ahojte
Martina

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 08.12.03 18:44

Ahojky,
tak jsem dočetla další Vaše novoty.
MY jsme zatím zdraví a čilí, ale s tím spánkem to přes den taky moc nepřeháníme.Teda spíš doma, jakmile jsme v kočáře venku,dokážeme chrupkat i čtyři hodinky.
18.12. jdeme po měsíci do poradny, tak už jsme netrpěliví, kolik jsme přibrali.
Marti, chtěla jsem Tě poprosit, jestli bys mi mohla prozradit adresu Vašich www.stránek,abych se mohla juknout.
Díky, mějte se krásně a přeji krásný a pohodový předvánoční čas.
Lucka a Matýsek 10 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.03 19:43

Ahoj Marti!

To je paráda, že už je vám líp!!!
Jsem ráda, že Matýsek nakonec přistoupil na kojení:-) od tatínka a Ty budeš moct v sobotu pěkně a hlavně v klídkuodpočívat /> My jsme dneska byli na plavču, ale bohužel jen na koukanou, protože náš ekzém zase prudí:-( Ve středu jdeme na kožní-to zase dostaneme přednášku. Paní doktorka je ale prý moc hodná, tak doufám, že nebude jak ta moje kožařka, kde jsem strávila hodinu jejím monologem…Hlavně, ať nám to pomůže!!!
Jinak už Máťa obstojně stojí v postýlce s přídržem a trénuje to i všude jinde a to je honička:-) Pořád někde lítám a dělám jističe, protože je tak trochu kaskadér a hazardér a klíďo se pouští oběma rukama najednou:-)

Teda, ty budeš mít dvoje vánoce:-)) To je supeeer! Jedny, až ti přijdou dárky z netu a druhé 24.Já jsem totiž praštěná a když nakoupím dárky pro rodinu, kamarádky a známé, tak se na ně pořád chodím koukat:-) Taky mám moc ráda, když jsou krásně zabalený a to se pak pod tím stromečkem rozplývám:-)) Jéé, na mě už to leze…Kuba nám právě teď hraje na klavír Bílé vánoce…prostě pohodička…už mi „chybí“ jen to svařené vínečko:-))

Táta volá, že dohrál (zvládl ještě Purpuru) a že jde Matýska chystat do postýlky, ať makám udělat jídlo, tak jdu makat:-))

Mějte se krásně!!!

Lucka a Máťa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.03 20:30

Jeee, na mě z tohho tvýho příspěvku úplně dejchla taková pohodová vánoční nálada. No pořádně si užijte tu vánoční Vídeň, určitě to bude super, i když stesk po Matíkovi jistojistě přijde, co? Fakt se máte. Taky se mi líbí, jak vám doma Kuba hraje na klavír, to bych taky brala, jsem ale odkázaná jen na přehrávací techniku :-(

Matěj dneska zakašlal jen jednou, tak zítra jdeme na prohlídku a asi už začnem chodit ven. Ale jen na krátký projdy. Tak to asi necháme až na příští týden, ne? Taky má bejt pěkně hnusně. Tedy na horách má bejt hezky, tak jedině že bysme jeli do Krkonoš :-)) hehe.

Tak se mějte hezky, ekzémům zmar, našemu Matýskovi se děsně loupe hlavička......
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.03 20:52

…ješte jsem jednou tady:-) Máťulkovi dneska trvalo než usnul-asi ho málo přes den utahám:-))

Projdu necháme na příští týden, ať se Matějíček nenachladí. Je tam děsná kosa-ale má se trochu oteplovat:-) Předběžně máme časa ve středu nebo pátek, raději hlásím:-), máme ten poslední týden před vánočkama
nabito.

Kdybych to sem už nestihla, tak přeju ať se sobota vydaří!

Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.03 21:11

…do třetice:-)

Tam jsem koukla na Matýska do galérky a já ho málem nepoznala! Buď se tolik změnil nebo fotka mlží:-)) Hotovej chlapák! A jakej hezkej!!!:-)

Mimochodem-i ta hrazdička je bezvadná:-)
My už ji museli rozebrat, neboť se o ní Matík opíral a děla si z ní stojan. Takže je v krabici a čeká na další ručičky:-))

Lucka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.12.03 21:33

Ahojky!
Blahopřejeme Matýskovi k odvaze s jakou „čelí“ hrazdičce! Náš Mateo musí odvážně čelit hlavně sestřičce, která se ho snaží zapojovat do všech svých aktivit, posledním hitem je, že se s ním chce dělit o jídlo, takže musím pořád hlídat, jestli do něj něco necpe. Jinak Sofinka má rýmu, takže doufám, že to Matýsek od ní nechytne. Tenhle týden chceme nakoupit vánoční dárky, ale pečivo a vánočky jsem zbaběle nechala na mamince, protože to už vážně nějak nestíhám. Takže všechny, které stíhají mají můj obdiv!!! No, já teď půjdu něco upracovat, protože Matýsek se bude záhy dožadovat jídla. Zdravím vás všechny,
Jindra, Sofía, Mateo

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 08.12.03 22:12

Ahoj holky,

Marti, koukala jsem do fotogalerie na Matýska a je to krásný klučina. Je to neuvěřitelné, jak ty děti strašně rychle rostou. Snad se ti brzo uzdraví, chudinka malej. S tou hrazdičkou je to dobrý nápad. My tam taky máme pověšený ty hodně chrastící věci a když se Kláře do toho podaří bouchnout, tak se strašně lekne, že jí lítá nad hlavou červený medvěd nebo něco podobného. Taky jsem tě chtěla poprosit, jestli bys nedoporučila nějaké e-hračkářství. Já jsem zatím brouzdala jenom na www.legacek.cz, ale ceny mě zrovna nenadchly. No, dát 700 za orámovaný zrcátko mi přijde moc.
Jinak mi jsme úspěšně v sobotu absolvovali křtiny. Klárka dostala nové jméno jak si přál tatínek, a to Klára Kateřina. Obě jsou to jména křesťanské -Klára znamená jasná a Kateřina čistá. Tak se nám to docela hodí k sobě. V kostele byla strašná zima (zrovna v sobotu se hrozně ochladilo) a Klára asi proto křičela a křičela. No, kdo by nekřičel, když mu lejí na hlavu studenou vodu, že? Ale bylo to stejně krásné. Pak jsme pozvali všechny na oběd a bylo to fajn. Naše parádnice dostala ke křtinám zlatý řetízek a náušnice. Takže suma sumárum má tři zlaté řetízky s přívěsky a dvoje náušnice - zlatnice jedna toho má víc než já. Asi to bude tím, že zlato nenosím, mám radši stříbro.
S tím spaním přes den jsme na tom asi stejně. Zhruba hodinku spí a hodinku bdí. Ale nedokážu ji uspat jinak než u prsu, to už by musela být jó unavená, aby usnula sama. A taky v šátku spí krásně, no jo, leží mámě na břiše a krásně se natřásá, tak co by se jí to nelíbilo.
Dneska jsem musela Klárku narychlo opustit, nechala jsem ji napospat tatínkovi. Vlastně nemusela, ale chtěla. Kamarádka mi volala celá uplakaná, že jí našli zvýšenou hodnotu nějakého alfa proteinu. Je asi v 15tém týdnu těhotenství a snažili se o to přes dva roky, takže na všechno reaguje moc citlivě. I když na toto by asi tak reagoval každý. Tak snad to bude v pořádku. Dočetla jsem se, že ten alfa protein způsobuje roštěp páteře, je to síla.

Už letím něco naspat, mějte se krásně a pozdravujte koblížky.

Kačkač + Klára (11t+3dny)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 08.12.03 22:46

Kačkač,

ať se kamarádka zbytečně nestresuje. Já prožívala něco podobného: Tobiáš Downův syndrom (nevím jak se to píše) , poslali nás na plodovou vodu a nic. Byl v pořádku. Matyáš roštěp páteře. To se dělá jen ultrazvuk a byl taky v pořádku. Doktorka říkala že je to většinou v pořádku, že to dělají jen pro jistotu.
Ale je fakt, že dokud se nenarodili a já je neviděla tak jsem se hrozně bála.

Simunka

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 09.12.03 07:09

Ahoj holky,

tak jsem se rozhodla, že se zase z čtenáře stanu aktivní pisatelkou. Deníček i vaše pokroky jsem pochopitelně sledovala celé těhotenstvi a teď zdatně pokračuju a koukám, jaký ty vaše zlatíčka dělají pokroky. Teda ne že by to naše vlastní zlato pokroky nedělalo… Tak jen rychle k nám: i když jsem měla rodit o dva týdny dřív než Ed, povedlo se až dva dny po tom, co na svět vykoukla Daisy. Nešlo to navíc přirozeně, ale měla jsem porod vyvolávaný - jak se ukázalo, naše princezna šla na svět s hlavou pěkně vztyčenou (jeden kamarád se smál, že v tom poznává zvědavou mamku), takže vždycky když už to vypadalo na porod, moje tělo usoudilo, že mimi není nachystaný. Takže ten poslední měsíc byl hezky otravnej a ve finále jsem i brečela, že k nám miminko nechce. Ale nakonec jsem měla nádhernej porod a máme holčičku Kristýnu, která má dnes přesně 11 týdnů a všechno mi vynahrazuje :-) Jen pro úplnost míry: vážila 3,45 kg a měřila 50 cm a byla hrozně vlasatá, takže když se pyšný otec všude chlubil, že je „celej tatínek“, mohla jsem oponovat, že vlasů má malá rozhodně víc. Teď už to teda tak úplně neplatí, protože začíná hezky plešatět: vzadu na hlavě má kolečko jak mnich a kolem hlavičky pruh, jak s ní pořád otáčí ze strany na stranu. Je rozkošná a strašně srandovní.

Teď už má ale třetí den trochu průjem - zajímalo by mě z čeho, když nedostává ani čaj a plně kojím… naše doktorka mi vysvětlila, že stačí, když se v dětském střevě přemnoží normální fyziologické bakterie a je to tu…Takže jsme dostali Hylak, což je pěkně hnusnej hořkokyselej lék, kterej jí mám dávat mezi kojením, protože se nesmí zapíjet mlíkem a ani by s ním neměl přijít do styku v žaludku a krom toho má pít před denním kojením rýžový odvar. Potud teorie, která se mi včera odpoledne po návratu od doktorky nezdála tak nereálná …

No, někdy okolo čtvrté se mi do ní povedlo dostat asi dvacítku toho rýžáku, ale s nějakým velkým nadšením se to nesetkalo. Viděla mámu (zjednodušeně prso), takže evidentně nechápala, proč by měla pít takovej blivajzek, když je mlíko na dosah, ale ještě se nějak moc nerozčilovala. Asi po hodině a půl než šla spát před koupáním se mi do ní povedlo vpravit asi půlku požadované dávky té kyselé nádhery. No měly byste vidět ty ksichtíky!! Ale to jsem z toho pořád byla hotová víc já než ona. Kristýna je totiž sluníčko a od narození skoro vůbec nebrečí, naopak se od tří týdnů na nás směje… Uklidňovala jsem se tím, že večer už to napravíme a dostane všechno, co by podle dr. dostat měla.

Jak se ukázalo, šeredně jsem se přepočítala. Týnka byla ve vaničce náramně spokojená (to je vždycky a proto koupeme denně), smála se a vykřikovala, nicméně už u oblíkání bylo jasný, že má hlad. Pokusila jsem se podle rady paní doktorky dát odvar před kojením („po kojení už do ní nic nedostanete“). Ten strašnej nechápavej a ublíženej řev jsem málem neustála. Zkusila jsem prokládat rýžovej odvar kojením: zase řev. Ve finále jsem do odvaru odstříkala mlíko, aby to mělo nějakou chuť, ale to už byla Kristýna tak vynervovaná, že půlku vyblinkala. Tak jsem toho nechala. Chápu, že je asi namístě nějaký zásah proti tomu průjmu (měla sice správný zbarvení stolice, ale kadila nejmíň 5× a měla v tom takovej hlen -jéé já jsem si nikdy nemyslela, že něco takovýho dovedu napsat!!), ale nedokážu ji tak trápit. Nemáte někdo nějakej fígl? Uvítám každou radu.

No, budu se muset jít podívat do plínky, takže už jen stručně: moc vás musíme s Kristýnou pochválit, teda aspoň ty z vás, který jsme měli možnost vidět na fotkách. Daisy je evidentně čím dál větší sluníčko, Matějíček Marti vypadá už jako velkej kluk - na té fotce už má takovej „dospělej“ výraz a je moc roztomilej (kdo by to do něj řek, že je takovej strašpytel?), Klárinka na fotkách určitě nevypadá jako uplakánek, je to naopak moc hezká a moc šikovná holčenka - tady se zas zastavím: Kačkač, jak na té fotce s Bárou pase krásně koníky, to jí vydrží dlouho? A jak jste toho dosáhli? Týna je hrozně líná. Na rameni drží hlavu skvěle a už ani nemusíme moc jistit, ale když ji dám na břicho, tak hlavu na chvilku zvedne, pak ji položí na bok a nakonec začne békat. Když ji pak otočím, tváří se hrozně ublíženě a chvilku mi vždycky nadává, dokud ji neujistím, že je stejně moc šikovná holka a že ji mám stejně moc ráda ;-) Takže taky uvítám rady, jak prcka přimět k pasení koníků.

Holky mějte se, musím opravdu letět na to přebalování, Kristýna tlačí ostošest. Doufám, že se ozvu brzo

Blanka a Kristýna 11týdnů

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 09.12.03 22:09

Ahoj Blanko,

vydrží to docela dlouho. Asi to bude tím, jak nás trápily prdíky. Dávali jsme ji často na bříško, protože si je tak líp uvolnila. Dokonce se prohřešuji - dávám ji i spát na bříško. Vím, že se to nemá, že je zvýšené riziko syndromu náhlého úmrtí, ale když jí se tak hezky spinká. Já bych to neřešila, že se Kristýnce nechce. Každé miminko je jedinečná osobnost a tyhle věci si asi zařizují po svém. Já taky nejradši ležím na břiše a někdo jiný by to zase nesnesl. Ale někde jsem četla, že do určité doby by to mimísek zvládnout měl, asi kvůli nějakým svalům, ale nevzpomenu si do kdy. Taky jsem někde četla, že není špatné položit miminko na břicho třeba na přebalovací pult a sednou si k němu. Prostě aby ti koukalo do obličeje.
Jinak ti moc gratuluji k holčičce. To je fajn, že vám dělá radost. Pošli nějakou fotečku.

Kačkač

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 10.12.03 19:03

já to vzdávám - už jsem si podruhý smazala odpověď, ozvu se asi až večer, ale v každým případě dík za uklidnění - pak ti povím, jaký to mělo pozadí… znejistily mě mamka s tchýní, který už v šesti týdnech pasení koníků po malé vyžadovaly.. měj se a napiš mi, jak můžu přidat fotku.. ahoj b.

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 10.12.03 19:34

Ahoj holky,
Tak už mi přišly domů první balíčky s dárkama :-) A v jednom dokonce byl i nečekaný dárek pro mě ? supr černý tričko MEXX, který se teď hodí, páč pod nim nejsou vidět obrysy těch fešných vložek do podprsenky. Sice na všech se píše cosi o diskrétním nošení, ale mně připadá že ty kola jsou vidět pod vším co mám. Teda krom toho když na sebe navlíknu svetr, což teď většinou stejně dělám :-) V sobotu se chystám jít na firemní vánoční párty (proto to naučení Matýska bumbat z lahvičky) a vůbec nevim, co si vezmu na sebe. Triko na který jsem si myslela musím právě kvůli těm vložkám v podprdě vyloučit, je to děsně vidět. Ach jo.

Zítra nám budou předělávat v celym paneláku ventily na topení a na nástěnce je zmínka o „omezeném vytápění bytů“ tak jsem zvědavá, jestli s Máťou neumrznem. Ale konečně si budeme moct svobodně regulovat teplo v bytě a platit to co opravdu spotřebujem. Nám totiž už nikde na topení nejde točit těma kohoutkama, takže máme topení krom obýváku všude vypnuté (za pomoci kleští a tatínka :-))

LaBouche ? my žádné stránky nemáme, fotky dávám do galerie tady na emiminu do štěstíček kolem Ed.

Lucko, na tý fotce fakt Máťa vypadá trochu jinak než ve skutečnosti, zatvářil se tam nějak mužně, ale je to pořád ještě takový velký lekavý miminko.

Jindro, to to ten Váš Matýsek nemá se setřičkou lehký :-) Nejdřív to kolo kolo mlýnský, teď by se s ním o jídlo rozdělila…Ale on její aktivity určitě brzy ocení :-))

Kačkač, já jsem nakupovala www.rumburak.cz, www.lumpik.cz/shop/ pak jsem objevila www.mamut.cz, www.caryfuk.cz, www.dino.cz. Na tom lumpíkovi maj hezký dřevěný hračky. No ty ceny nevim nevim, jestki budou lepší...... Držím palce kámošce, vím, jaký to je mít nějaký špatný výsledky.

Blanko, super, že si se rozhodla se aktivně přidat. Taky se přimlouvam za fotečku :-)) Fígl na ty vaše potíže bohužel nemám, každopádně přeju ať to dobře dopadne. Je to těžký dát lék tak, aby nepřišel do styku s mlíkem. Já kolikrát kojim i za půl hodiny, když si Matěj vzpomene. A že u takového vzpomenutí umí zařvat. S ležením na břiše jsme na tom podobně. Prostě se to našemu chlapečkovi nelíbí a vždycky to skončí pláčem. Tak ho moc nemučim. Když ho na bříško dala naše doktorka tak byla spokojená, jak pěkně pase. Jsem se divila, mně se to moc nezdálo :-))

Tak se mějte krásně
Martina a Matěj

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.12.03 02:20

Ahoj holky,

vůbec nestíhám psát do deníčku, ale alespoň čtu co je u vás nového.
Sice má tento týden manžílek volno, ale k psaní se opravdu nedostanu a navíc posledních pár dní je Daisy nějaká uplakaná a chce se nosit a nosit a nosit..... dnes už jí sice bylo lépe, ale vypadá to, jako by na nás přišla pozdní kolika či co :o(
Je vidět, že jí něco bolí zlatíčko moje malé baculaté…

V každém případě doufám, že stihnu alespoň napsat nový deníček, pokud ne, tak prosím omluvte zpoždění.

Letím do hajan, před chvílí jsem se probudila u televize, kde jsem klasicky usla po prvních 10 minutách filmu, který jsem moc chtěla vidět a po sprše jsem se trochu vzpružila, ovšem jen natolik, abych vám tu rychle naťukala tuto zprávu.

Tak pááááá a pusinky pro mimísky
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.03 09:10

Ahojky Ed,
to jsem ráda, ze jsi se nám ozvala. Já uz se bala jestli se u vas neco nedeje. Ale kdyz „jen“ nestihas, tak je to dobry :-))

Tak at Daisy prejde brzy to její trápenícko

Martinav

aduna
Povídálka 37 příspěvků 12.12.03 20:28

Ahoj holčinky,

teď ten čas tak strášně letí…Vánoce jsou čím dál blíž a práce čím dál víc :-)!Ale jak si tak čtu, tak to vypadá na velmi spokojená miminka (Daisynce se jistě udělá lépe, hlavně,aby to nebyl nějaký bacil) a fotky jsou úžasné. Nedávno jste rodily a teď Vám ty Vaše pokládky pasou koníky. Bohužel to teď bude ubíhat ještě rychleji, ach jo.

Martino - Váš Matýsek je veliký sympaťák a nebojsa! Za chvíli ti začne domů nosit věci, kterých se zase budeš bát ty :-)). A to plavání je bezva - stýská se mi po tom drobečkovi, který sebou nechal manipulovat, teď se mě spíš pokouší utopit.

Jindro - teda, to byl ale Mikuláš! A pokud ten kožíšek je takový světlounký, tak nad ním jsem už taky vzdychala…Ale pro kluka se nehodí :-). V La Halle moc ráda nakupuju, ty věci jsou kvalitní a dobře vypadají (už aby byl povánoční vyprodej…), zatím jen pro budulína, v klidu mi vydrží jen na tu chvíli, než vyberu něco pro něj. Máma holt musí ostrouhat. A prosím Tě, kdypak překládáš - s dvěma dětma? Sofinka je asi na počítač zvyklá, jako ten náš, nemusíš s ní o něj bojovat?

KačKač - Jé, ta Vaše kytinka je kráásná! Taky jsem četla, že ležení na bříšku zmírňuje bolesti, cvičí se břišní svalstvo. Jen raději tu svou panenku hlídej, aby nespávala s hlavičkou jen na jedné straně - kosti jsou ještě měkké a rády se deformují. Pokoušela jsem se tě onehda odchytit ne chatu (u maminek), ale zmizela jsi mi :-)). Co dělá nožička?

Blanko - stejně jako KačKač si myslím, že každé miminko je prostě své. Vývoj se nedá naplánovat podle tabulek a odchylky jsou naprosto normální. Až bude mít Kristýnka dostatečné zesílené svaly, tak se Ti bud přetáčet a pásat koníčky (my jsme pásli ovečky :-D) až až. Lezlo mi vždycky na nervy, jak se maminky srovnávaly. Hlavně v „silných“ stránkách svého miminka. Všchno chce svůj čas, ale vím, že
znejistit jde velmi snadno. Stačí jen pár dobře mířených poznámek. Hoď starosti za hlavu, všechno bude v pořádku, Týnka asi nevidí ten správný důvod, proč ležet na bříšku a zvedat tu těžkou kebuličku, když ze zádíček je to tak přehledné!

Tak a já jdu znovu pracovat, tak se mějte i se štěstíčkama pěkně a chraňte se před chřipkou, která k nám prý míří od Editky…:-)))

Pá Aduna

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.03 20:45

Ahoj!!!

Tak jsem zkoukla nový fotečky a musím zase pochválit miminka. Blanko, Kristýnka je nádherná, ten obleček jí moc sluší a Lucko (LaBouche) ten tvuj Matýsek je taky krasavec. No když je to Matěj, tak aby nebyl, že? Ale, že jich tady máme co, tech Matějů a jednoho Matea :-)

Martinav

Vložit nový komentář