Štěstíčka mají 38 týdnů.

Rodičovství

Ahojte všichni, tak tu máme nový týden a já doufám že to bude již týden ve kterém se neobjeví žádná nová nemoc ani katastrofa. Sluníčko sice nikde, ale to mě naštěstí netrápí, jelikož jak víte, my stejně na sluníčko moc nesmíme. .

Minulý týden byl pro mě ve znamení problémů a nemocí. Také jsem řešila dilema kdy dovolit Kristýnce holení nohou. Asi si teď ťukáte na čelíčka, ale je to bohužel pravda. Měli totiž ve škole teď dny ?vyber si co chceš?. Mají to každoročně. Děti si mohou vybrat z různých aktivit a Kristýnka si tento rok vybrala ve čtvrtek plavání a v pátek mladého novináře.
Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo jak bude ve svých 9,5 letech vyvádět kvůli tomu že má chlupaté nohy. Nevím, ale asi je trošičku poblázněná z těch reklam.
Vytáhly jsme totiž letní šatičky a ona si k nim stále zkoušela silonové punčošky, bílé, hnědé, všelijaké. Neustále jsem ji přesvědčovala o tom že se to nehodí a že jí bude teplo. Jenže, ona měla šílené trauma z toho že má ty chlupaté nohy. Kéž bych měla také tak chlupaté nohy!!!!!!!!Ne­věřili by jste jak vyváděla a to již pár dní dopředu. Stále jsem ji přesvědčovala že chlupaté nohy nemá a že je to normální, že těch pár chloupků vidí jen ona sama a nikdo si jich nikdy nevšimne. Ha, ha, přesvědčujte ale téměř pubertální slečnu. Stejně si o mě místy myslí že jsem naprosto nemožná.
Už jsem opravdu trošičku přemýšlela o tom že jí to holení snad povolím. Jenže kdyby si v 9 letech holila nohy, tak by asi v 11 měla zelené vlasy a co by dělala v 15ti to si nedokáži představit.

Takže jsem její neustálé záchvaty vydržela a ve čtvrtek jsem jí pomalu s pláčem vyprovázela na plavčo. Jaká byla má úleva když přijela s tím že chlupaté nohy nemá vám snad ani nemusím psát.

Tak a teď k pokrokům našeho benjamínka. Psala jsem jak minulý týden tleskal. Ale nemyslete si že tleskání se ještě opakovalo a že jsem nějaká šíleně vzorná mamina, která tráví dny učením svého miminka novým věcem, protože to opravdu nejsem a ani nevím jak bych to zvládala. Já mu vlastně tleskám když od něj chci mít klid. Tleskala jsem proto, protože jsem se chtěla koukat v klidu na zprávy a tak jsem ho měla na klíně a tleskala a tleskala.

Slabiky- tak to u nás nějak vázne. Matyášek je prostě talent a neříká absolutně žádné slabiky. On jen stále prská, dělá ppppp a tak, ale minule opět překvapil. Ležíme si tak ráno v posteli on si prdne a řekne, opravdu to znělo úplně stejně, FUJ.

Když se postaví a staví se pořád a u všeho, tak již udělá i pár krůčků kolem nábytku. A hlavně se v pohodě dostává zpět na zem, což je veliká úleva když ho nemusím stále hlídat a pokládat zpět.
Jednou se mi ale stalo, to ještě když padal, že jsem si tak myla v kuchyni nádobí on si vzorně seděl na zemi a hrál si s plastovými lahvemi,(jsou jeho velkou láskou, my je již ani nevyhazujeme, ale skladujeme je doma na hraní, máme tu již skládku) a asi ho to nějak přestalo bavit a cítím jak se mě něco chytá vzadu za kalhoty. On se postavil, držel se mých nohou a začal plakat, prostě chtěl abych ho vzala. Já tam stála a nevěděla co dělat. Říkala jsem si že jestli se otočím tak spadne a když se neotočím tak spadne také. Nakonec jsem předvedla bleskovou otočku, chytila jsem ho a on naštěstí nespadl. Mě ale něco spadlo a to kámen ze srdce, jelikož já tak moc těžce nesu když si natluče.

Včera jsem s hrůzou zjistila že se ten můj brouček již umí postavit u sporáku, v pohodě dosáhne na knoflíky a dovede jimi bravurně otáčet, takže budeme muset opatřit nějaký kryt. Nic takového jsem nikdy neměla, jenže těch dětí je již nějak moc a špatně se to hlídá. Nikdy se mi ani nestalo že by Kristýnka nebo Tobiášek když byli maličcí, byli v kuchyni sami, jenže teď nemáme z obýváku do kuchyně dveře a tak tam nemohu ani zavřít když tam nejsem. Navíc i kdybychom si dveře opatřili tak bych musela nějakou dobu nadávat dětem, aby se je naučili zavírat a ono je lepší když člověk udělá veškerá možná opatření aby se nic stát nemohlo, než zbytečně někomu nadávat.

Jednou z nejoblíbenějších Matyáškových činností je lezení přes něco. Leze přes balík plen tam a zpět třeba i 10 minut. Nebo mu děti dělají v pokojíčku překážkovou dráhu z polštářů a on se šíleně baví tím jak ji zdolává.

Dnes, sobota, se vydal náš foťák konečně na cesty. Děti s manželem jeli parním vláčkem. Bylo totiž 130 let železnice a manžel dostal v práci 2 volňásky, já původně přemýšlela o tom že pojedeme s Matyáškem s nimi, jenže ono to bylo na 4,5 hodiny a to by Mates asi nevydržel. On se nerad moc dlouho chová a jak ho nedám hned na zem tak se vzteká. Lokomotiva byla parní, prý opravdu dělala šš šš šš šš a vagónky byly takové ty staré s dřevěnými lavicemi. Byli jsme je vyprovodit a tak jsem vláčkem prolezla a ono se na těch dřevěných lavicích kupodivu sedělo celkem pohodlně. Cesta trvala tak dlouho i proto, protože prý jen vodu do mašinky natáčeli téměř hodinu. Dětem se to ale moc líbilo, večer ještě skouknu fotky co nafotili a když tak nějakou přidám do galerie.

Toliko, novinky z naší rodinky!!!!!!!!!!­!!!

Já ale chtěla dnešní deníček věnovat výchově dětí. Je vás tu většina prvomaminky a vy co máte již děti tak většinou hodně malé, a tak, pokud jste alespoň trošičku jako já,(i když možná jsme jen já blázen všech bláznů) jste plné předsevzetí co budete a nebudete dělat. Já teda byla a dost. Měla jsem přesně vymyšlené co svým dětem budu a hlavně nebudu dělat a zakazovat. A byli to především věci které dělali naši nám a mě se vůbec nelíbily, proto jsem to svým dětem dělat nechtěla a něco ani nedělám.

A bylo to zhruba toto:

 1. Nikdy své děti nebudu mlátit ani na ně křičet!!!
  Kvůli tomu se mi ještě dnes někteří známí smějí. Ale já si to opravdu myslela. Myslela jsem si že je to špatné a že to jde i bez toho, že prostě dětem vždy v klidu vysvětlím že toto se nedělá, proto a proto a oni to pochopí a dělat to nebudou. Moc se mi nesmějte, bylo mi pouhých 19 let.
  Poprvé mě z omylu vyvedla naše paní doktorka. Kristýnka se totiž šíleně vztekala. Já věděla že je to normální a že si tím některé děti projdou a tak jsem s tím nic nedělala. Jednou jsme ale byli u doktorky a ona se tam začala vztekat a tak jsem byla poučena že jí mám plácnout přes holou prdelku, nebo na ní chrstnout studenou vodu a že prý když se s tím nic nedělá že by se mohlo stát že se to bude stupňovat a mohla bych mít pak 4letého nezvladatelného vzteklouna.
  Tak Kristýnka poprvé dostala na prdelku. Já u toho trpěla a na vztekání to stejně nezabralo. Nezabrala ani ta voda nezabralo nic. Dokonce jsem tehdy četla nějakou knížku kde psali, že když se dítě začne vztekat, tak ho máte chytit do náručí, pevně ho držet a nepustit dokud nepřestane. To jsem také zkoušela a nic. Ono jí to stejně pak přešlo samo, prostě se, jak dostávala rozum a zjišťovala že některé věci mít nebo dělat prostě nebude, přestala se i vztekat.
  Kristýnka ani nikdy nijak nedostala zato s Tobiáškem bylo vždy těžké pořízení a ten na zadek občas dostane.

Čili zde jsem zklamala, ale náhodou zatím moc nekřičím. Píšu zatím, protože čím je dítko starší, tím člověka více vytáčí, čili netuším jak jednou dopadnu. Budu se ale moc snažit nenechat se od nich vytáčet a nestat se vzteklou ukřičenou matkou. To přísahám!!!!!!!!!­!!!!!!!

2)Nikdy nebudu děti nutit jíst to co jim nechutná a nenutit je dojídat jídlo, když už nemohou!!!
Tak to dodržuji. A zase s Kristýnkou je to v pohodě. Ona má ráda zeleninu a ovoce, pije mlíčko a tak. Zato opět Tobiáš!!!!!!!!!!­!!!!! Ten ovoce může, zeleninku již moc né. No, má rád třeba mrkvičku a tak, ale nejí rajčata, špenát a salát. To do něj opravdu nedostanu. Mléko také nemusí, ale když mu udělám banánový koktejl tak ten pije a má rád i jogurty.
Snažím se mu dát vše potřebné v jídle které sní a nenutím ho jíst to co nechce, jako to dělali naši nám.

 1. Nikdy nebudu dětem nadávat když jim něco upadne, něco shodí a rozbijí!!!
  Dodržuji! Vím jak mě občas něco spadlo a naši se do mě pustili. Mě to přišlo nespravedlivé, protože když něco spadlo jim tak se tomu smáli.
 1. Nikdy nebudu Kristýnku nutit starat se o sourozence!!!
  Nenutím, jen někdy potřebuji aby koukla na Matyáška, chci třeba rychle něco uklidit nebo potřebuji na záchod. Ona je většinou šťastná a ráda, ale jednou už po mě hodíla takový divný ksichtík. V každém případě já jsem ze tří dětí a nejstarší a musela jsem se o ně třeba v létě starat a vařit jim a oni zatím lítali venku. Také jsem již ve druhé třídě musela vodit ségru do školky, bráchu jsem pak také vodila a dost mi to vadilo. Navíc brácha je o necelých 10 let mladší a já ho musela stále jen hlídat. Musela jsem ho vozit v kočárku, chodit s ním na písek a dlouhé hodiny tam s ním vysedávat. Tak to jí nikdy neudělám.
 1. Až budou velcí tak, třeba pokud Kristýnku někam pustím v 15 a bude muset být do 11 doma tak to samé mladší sourozenci!!!
  Já si totiž musela vše doslova vydupat a sestra s bráchou už mohli všechno a o dost dřív než já.
 1. Nikdy dětem nebudu zakazovat kamarády!!!
  Naši nám totiž někdy když se jim nelíbilo s kým kamarádíme tak nám do toho dost mluvili. Tak to také nechci dělat.

A bylo toho ještě víc, jenže já si to již tak moc nepamatuji a jisté věci byli jak jsem zjistila hotové krávoviny.

Chtěla bych ještě dodat že to neznamená že by naši byli nějací špatní, to zase ne, oni jen nebyli zvyklí vyhazovat jídlo, neměli čas protože stavěli barák atd. atd.

A určitě mi také napište co vám v dětství vadilo a co nechcete těm svým dětičkám dělat pokud ovšem nad něčím takovým přemýšlíte. A opravdu moc by mě to zajímalo, protože to co vám kdysi vaši rodičové vyváděli a vás to stresovalo či jinak trýznílo, tak o tom bych moc ráda věděla a snažila se to svým dětem také neprovésti. Třeba nikdy nebudu děti nutit chodit ven když se bojí, jak psala myslím Martina?

Tak já se s vámi rozloučím a přeji vám všem krááááááásný nový týden, samé zdravé a šťastné děti a starostlivé a milující manžílky.

Simunka + Matyášek za 10 dní 8 měsíců

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 13.06.04 13:04

Ahoj Simunko a vsichni ostatni,
moooc zajimavy denicek, rada bych k tomu napsala mooore slov, ale nejak pred odjezdem nestiham. V minulem denicku se nektera z vas ptala, kam to jedem (uz fakt nevim kdo), tak jedemem na Vysocinu do Hartmanic na pobyt s plavanim miminek.

Simunko, s temi body naprosto souhlasim, s tim bitim deti - placnuti pres zadek myslim neni nic strasnyho a asi se tomu nevyhne temer nikdo. nekde jsem cetla, ze kdyz uz fyzicke tresty (jaka nahoda, zrovna jsme to vcera resili a Petrem), tak by nemely dite ponizovat (vyber so kterou mechackou apod.) a mely by byt opravdu jedinym trestem (tzn. nepripominat to pak diteti, nezakazovat neco dalsiho a tak) a hlavne - chvalit. Pamatuju si, jak me stvalo, ze kdyz jsem prinesla 1, tak to bylo normalka, a kdyz 3 tak byl ohen na strese :-( Ta jak ji rodice poslilali ven jsem byla ja a obrovsky me to nicilo.

Problemy s Kristincinyma chlupama me fakt pobavily. Asi to bbude fakt tema reklamama, me tedy v 10 nenapadlo neco takovyho resit :-)) Jojo, copak bude trapit chlapecky????

Nas Matej stale nepopolezl ani o cm, zato vztekat se umi cim dal tim lip. A je straaaasne ukecanej. Porad rika nenene a legracne u toho krouti hlavickou, rika dadadada, tatatat a hama, coz zni obcas jako mama, ale rika to pri jidle, tak je to asi opakovani meho hami hami. No, holky ja koncim, jdu balit, pak jeste s matou ven a pak…

Necham si od Petra vytisknout ve ctvrtek denice a priveze mi ho :-)) Oni za nama tatkove na sklonku tydne prijedou a budou tam s nami do soboty :-)) V nedeli hned zase jedu k rodicum, ale denicek snad stihnu napsat. tedy URCITE :-))

Tak paaaaa

Martina a Matej za 8 dní 9 mesicu (Linej, vycuranej flegmatik - dle dr. :-))

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 13.06.04 13:22

Ahoj holky,
musím reagovat na komentář od MartiV - mám opravdu dojem, že máme jednoho a toho samýho Matýska. Náš teda se už trošičku plazí, ale jakmile ho dám na zem, po pěti minutách se začne vztekat, dělat letadlo (Váš Matěj lachtana) a ječí a ječí. Takže asi lézt nikdy nezačne. Takže nezoufej, my jsme na tom stejně.
Papa Lucka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.04 15:17

Ahoj Marti,

doufám že jsi ještě neodjela, prptpože ti chci ještě popřát mooooooooooc hezký pobyt.
Doufám že si to ty i Matěj užijete co nejlépe.

Ahoj a ještě přeji krááááááááááásné počasí a spavé dítko.

Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 13.06.04 15:48

Jeste jsem tady:-))

Simunko, diky diky, ja se pokusim se vam prostrednictvim Petra ozvat, jak se mame (vnucuje mi sebou notebook a svuj telefon, ze pry si pres GPRS muzu netit, ale to vzdavam!!).

Lucko, ja vim, ze to zni blbe, ale jsem „rada“, ze v tom nejsem sama. Tedy spis, ze ten muj chlapik neni sam. Ja uz si rikala, jestli jsem nekde fakt neudelala nejakou chybu. Petr presvedcuje, ze ne a ze mame strasne hodny a zlaty miminko :-)) No uvidime, drzim nam obema palce :-))

Jeste jsem zapomnela pozdavit Ed, jestli nakoukne a vzpomnela jsem si, ze se jeste v minulym den. ptala jak dopadly ty Matikovi usi, tak je to OK, mel tam jen zatlaceno vic toho mazu. Tak jsem dostala jen pouceni, jak cistit. Tedy ze spis skoro necistit. Usi tedy v pohode, az na to, ze odstavaji :-)). Tak Ed uzivej s mamkou a zadny dlouhy komenty :-)))))

Paaaa

m

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 13.06.04 17:59

Ahojky holky,
Simunko moc hezky denicek.Hlavne problem s holenim nohou je opravdu vychovny orisek!Teda ja jsem strasne chtela holcicku,ale nakonec s tema klukama snad budem resit snazsi problemy:-) …Teď jsem zjistila,že píši bez háčků a čárek,tak to napravuji…
Taky jsem už uvažovala o věcech,které bych chtěla vypustit při výchově mých dětí,ale už několikrát se mi stalo,že jsem s hrůzou zjistila jak se chovám naprosto stejně jako moje mamka!!!Úplně jsem se v ní poznala,ale úúúúplně! No ono to k tomu asi přirozeně spěje,ale na některých detailech si budu trvat,abych je neporušila. Já mám například o 9 let mladšího bratra a skoro můžu říct,že jsem ho vychovala já.Já s ním byla od rána do večera,všude jsem ho brala s sebou atd…ale zase můžu říct,že máme k sobě hrozně blízko a máme skvělý vztah.

MartiV,ta dovolená je supeeer!!Už se moc těším až se vrátíš a popíšeš,jak se vám tam líbilo.My pojedeme na toto plavání miminek v září,ale do Čertova mlýna,tak se už strašně těším.Chtěli jsme něco dříve,ale je to beznadějně už dlouho vyprodané:-(Tak ať vše klapne a hezky si to užijete.

Ještě Lucko a MartiV,opravdu si nedělejte vůbec žádnou hlavu z vašich klučíků.Oni jsou právě hrozně chytří a zbytečně se nechtějí namáhat.když vědí,že je snažší zakřičet a mamča či taťka pomohou:-))Za chviličku nám tu budete popisovat,jak je nestíháte honit.Jen vydržte.

Holky musím vám napsat můj postřeh.Šíma si strašně rád hraje s ovladačem na TV.A teď už to tak zdokonalil,že ví,který čudlík má jaký následek.Takže červeným se přepínají programy,modrým se to dá dát pořádně nahlas a zeleným se vypíná zvuk!!Takže to vypadá tak,že sedí,ovladač drží v jedné ručičce a druhou ručičkou prstíkem zmáčkne vybrané tlačítko a pak koukne na TV co se stalo.A takhle to opakuje několikrát.No je u toho hrozně soustředěný,sedí rovně jak pravítko a když mu ten ovladač vezmu,takk se hrozně rozčiluje.
JAk tady popisujete začínající vztekání našich dítek,tak to je Šimonek taky odborník.Mlátí ručičkama,trhá si vlásky a u toho hrozně křičí!!! No už se těším na vztekání v obchodě na zemi:-)))
Takže myslím,že občasné mírné poplácnutí po prdelce vážně neuškodí.

ahojky
Arka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 13.06.04 19:54

Ahoj Kočky.
Simonka uplne superny dennicek. V otazke vychovy mam aj ja dost jasno.Mozno aj ja sa zasmejem o par rokov na tom , ako som sa rozhodla nenutit do jedla deti, aby neboli tucne ako ja. Ze ich nebudem bit, lebo nasi ma tiez nikdy nebili. Ze na nich nebudem vrieskat, lebo to je horsie ako bitka… a tak dalej. Myslim si, ze kazdy ma zopar presvedceni, Asi tak ako my aj vacsina novopecenych rodicov ma plno zavazkov, ktore si daju sami sebe a tesia sa ako budu svoje dieta vychovavat navzdory svojej vychove, alebo naopak, vdaka svojej vychove.

Takze co u nas nove? Simi uz urobi viac krokov. Pekne sama sa postavi, urobi zo 3 kroky a oddychne si. Bud padne na zadokJ alebo si cupne . Potom sa znova postavi a urobi dalsie krociky. Ziskava stale vacsiu stabilitu a istotu. Najlepsie sa jej ide, ak drzi nieco v ruke. Napr. topanku za snurku. Vtedy si mysli, ze sa pevne drzi a cupitaJ)).

S papanim tiez nemame problemy. Miluje ceresne, presne ako ja a spapa celu odkostkovanu polovicu.Musim ju krotit aby ju nenaduvalo.Jahodky ju striasaju, no usta otvara ako vtaca.
A neviem ci som pisala alezboznuje varenu cviklu. Tu ked ma v papani, tak to zbasti az sa potom zaprasi.

No ako inak aj tento krat si navravam ze budem pisat castejsie, no potom sa k tomu cely tyzden nemam. Ale ja vas urcite prekvapim. J)
Zelame vam pekny zaciatok tyzdna.
Miriam a Simi

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.04 20:42

Ahojte holky,

čučíte na superstar?

Tak kdo dnes vyletí? Tipuji Sámera.

Až dospívají tak budu tipovat ještě jednou podle výkonu.

Tak zase čauvec.
Simunka

PS: Budete někdo tipovat se mnou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.04 20:53

Ahojky!
Já taky tipuju Sámera, ale je to spíš zbožný přání (ono se teď už vážně tipuje spíš na „ksicht“ a mně prostě nesedne), ale začínám mít pocit, že to bude spíš Šárka, tou Vondráčkovou jí moc nepomohli, na to jí fakt asi ještě pár let chybí. Čau, čau,

Jindra

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 13.06.04 21:11

Připojuji se do soutěže.Já tipuji spíš Šárku.Nic výrazně nezkazila,ale fakt mi její styl nic neříká.
 Arka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 13.06.04 21:34

Tak sice s těžkým srdcem, ale tipuji Šárku, Sámera zachránil Michael J.

Jindra

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.04 21:49

Ahojte holky,

tak co?

Já opravdu nevím. Asi také Šárka, ale já si myslím že je fakt jedna z mála která by se tím zpíváním mohla u nás i živit. Jestli jí ale vyhodí tak mi tu bude Kristýnka zítra bečet. Ona jí hrozně fandí.

Sámer mě dnes opět okouzlil. Já na něj koukala a byla jsem šťastná že mu to jde a celou dobu co zpíval jsem se usmívala jak sluníčko. Je to pusínek.

No, a Aneta?Sice zpívá hezky ale mě se narozdíl od skoro všech nelíbí.

Simunka

Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 13.06.04 21:53

Ahojky holky,
nemám teď vůbec čas psát, ale čtu poctivě. Teď mi to ale nedá abych se nepřipojila k debatě Superstar. Právě jsem u toho vyžehlila velehoru prádla a změnila názor na Sámera. Dřív mi neseděl, ale teď já nevím. Nejsem na zajíce, ale ten kluk má v sobě prostě NĚCO.Nevím jestli jste si toho všimli, ale už minule (nebo předminule? - no to je jedno) hodil takový pohled na tanečnici, při kterým se musí roztát každá ženská. A dneska to udělal zase. Prostě pohled pod kterým se rozklepou kolena. Až přijde manža v noci z práce domů, tak mu budu muset říct aby po mě taky šlehl vášnivým okem.:o)) Jen nesmím říct, že to mám od Sámera, hihi. Takže pro dnešek jsem pro vyhazov Šárky. Není mi moc sympatická. Tak já letím tu velehoru prádla přestěhovat do skříní a snad i poprvé pošlu i nějaký ten hlas. Doufám, že se mi brzy povede se sem k vám zase aktivně dostat a pokecat. Mějte se moc a moc krásně, užívejte sluníčka a posílám hubana.

Pa Miguelka a Sára (8 a půl měsíce)

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 13.06.04 22:13

Ahojky,tak jsem i při letmém špionování tady zjistila,že jak začne nový týden a napíšete nový deníček,tak se s návštěvama roztrhne pytel.No a to mě těší,protože tentokrát odjíždím až v pondělí navečer a stihnu si tady počíst.
Když jsem četla, jak Simunka rozmlouvala Kristýnce holení nohou,tak jsem přemýšlela,kolik jí je let.Tak často tady nejsem a jsem starý chaotik,ale že by měla slečnu co jde do tanečních se mi nezdálo.A jaké pak překvapení,nad upřesněním kolik to malé slečně vlastně je.Tak to jsem se zasmála.To by „dospělák“neře­kl,jaké může mít dítko trápení.no myslím,že už tady jednou taková diskuze byla.O tom co si myslí rodiče,že děti vědí.A při tom co vlastně děti všechno vědí a my se jen divíme:)))))))))
No,já jsem zvědavá na sebe.Jak budu reagovat,na takové ty všetečné otázky a různé situace,jak to bude s věkěm přicházet.
Taky jsem si tak říkala,jaká asi budu jako rodič.Jestli ten co má trochu autoritu a respekt,nebo ten co dětem vše dovolí a je spíš kamarád.Tím nemyslím,že by rodič s autoritou a takovým tím respektem ,nemohl být zároveň kamarádem.No nevím jak to přesně definovat.Zkrátka hlavní moje obava byla,abych jen nezakazovala a nepřikazovala,abych nebyla generál.A to hlavně z toho důvodu,že ten druhý bude pravý opak a mě nakonec nic jiného nezbyde.
Zatím se to asi nedá úplně posoudit,protože to zatím asi nebylo tolik potřeba,ale snad tomu tak není.Někdy nás docela baví zlobit společně tátu a být za uličníky.Sie taky někdy musím nahodit přísnou tvář,aby alespoň chvíli malý cítil,že to myslíme s tatínkem vážně,ale raději nechávám taťku,ať to našemu malému loupežníkoví vysvětlí sám a já se s tímpotýkám ve chvílích,kdy jsem s ním pak sama doma a nic jiného mi nezbývá.Jsm takový spiklenci a mazlíci.
Naštěstí velký Kevin ví, že ho máme rádi.Nikdy jsem příliš nechápala to, že může muž žárlit na dítě.Ale mám kolegyni v práci a její manžel až po 3 letech různých neschod a problémů vše vysvětlil tím,že tím co dělal chtěl vlastně jen taky upoutat pozornost, měl pocit,že je doma jaksi navíc.
Zdá se mi to tak trochu jako hloupá výmluva,nebo nezralost,ale těžko můžu někoho soudit.To mi vůbec nepřísluší.

Holky jsem nějaká líná,nevím jestli to nebude tím počasím:)))))))Ale asi to bude tím,že hlídá babička a já mám veget.
Tak,to jsem neměla říkat,hned jdem musela mazat ven,protože Kevča se probudil a babička pekla buchtu,takže jsem se musela angažovat.:))))))

Už je večer a zase je po Superstar,tak jsem zvědavá,jak to dnes dopadne.No a jak na mě sedla odpoledne lenost,tak už jepo všem,teď nemám stání,protože večer mi volal taťka,že byt bude nakonec už k 1.7.Tak teď nevím co dřív.Už jsem se smířila,že to bude až po prázdninách a taky jsme si plánovala tu oslavu a ono to tak špatné zase nebylo.Večer když zapadá slunce posedět na zahrádce a poslouchat to „ticho“.Vždy tam bylo slyšet tolik ptactva,že jsem si říkala,že bych si to měla nahrát a někdy pouštět,že je to takový balzám na duši.Já zase nevím co chci,to je můj věčnej problém.Já vždycky toužím po něčem co je nereálné a jakmile se to začne stávat reálným a dosažitelným,tak už tolik netoužím a není to pro mě takovou nedosažitelnou metou.Ale to platí jen pro nějaké materiální hodnoty,nic jiného.Třeba taková touha po pohlazení,nebo možnosti prožít něco intenzivního,vy­čerpávajícího,tak ta zato vždy stojí.Z toho dokážu žít neskutečně dlouho.Tím je pro mě pohled Kevči,pocit kdy stojím v kuchyni a on zkoumá obrázky na lahvi od čaji a leží vedle mě na zemi,prostě vůbec to, že je,že existuje.Že si nás vybral.Tak právě to je to,proč zase ráno vstanu a budu ráda,že jsme tam,kde jsme a není potřeba smutnit.

Je,já teda zase píšu:)))))))No musím říct,že se lepším v rychlosti psaní,o obsahu to asi nebude hihihihi.
A tak si říkám kolik takové radosti má Simunka,když má ratolestí víc.Ed když má takové 2 krásně princezny.KačKač když krmí jedno stěstíčko a kulihrášek si spokojeně roste v bříšku.No a myslím,že
neméně radostí máme všichni ostatní z každého nového pokroku našich štěstíček.Vždyť nám vlastně vůbec nemůže nic chybět:))))))))))
Papapa a hezky se mějte Tailor

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 13.06.04 22:22

P.S.Tak tipuju Šárku.Fandila jsem jí,aby se dostala mezi těch 40.Ale teď pošlu hlas Anetě,třeba není zrovna superstar,ale asi je taková normální a podlě mě umí.Samer je jasně sladkej miláček,ale už mi je trochu víc,takže....­........:)))))))))Jo si představte,že v úterý chodíme na plavčo do bazénu a nepotkali jsme ho hihi.Tailor

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.06.04 22:31

Ahojte holky,

tak jsem šoupla pár fotek do galerie. Jsou z toho výletu.
On manžel fotil a fotil. A on když fotí tak to stojí za to. 65 fotek na h....... a 5 použitelných. Chtěla jsem fotku s dětmi a nechápu proč nevyfotil třeba děti před lokomotivou ale máme třeba 19 fotek 1 lokomotivy z toho samého pohledu. A to se chlubil když přijel že má 78 fotek.
Děti jsou na 8 a většinou se zavřenýma očima a tak. Prostě jsem měla opravdu z čeho vybírat.

Simunka

Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 13.06.04 23:29

Nedá mi to a jsem ještě tady. Bůůůůů, Sámer je venku, už žádné vášnivé pohledy. Davy fanynek prolévají potoky slz. Asi blbnu, ale je mi ho fakt líto. Hele, všimli jste si, že Aneta po vyhlášení vypadala jako by na ni sáhla smrt? Ani náznak radosti. Šárka tradičně předvedla lehký tyjátr. Takže teď každopádně fandím Anetě. A teď už opravdu dobrou nebo zítra nerozlepím oči.
Miguelka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 14.06.04 08:57

Ahojte.
Musim vam napisat novinku. Simi ma prvy zuuuub!!!!!!!!
Vcera som tam vecer videla taku ciarocku a dnes uz je citit. Uz ma skriabe na nechte. :-))
Stale som hovorila, ze budeme najprv chodit a az potom budeme mat zub a myslela som to ironicky. A ono sa to splnilo:-)) hned som povedala muzovi, ze budem mat nove saty.:-)
Miriam a zubkova simi

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.04 12:17

Ahojte holčinky,

tak jsem ze Superstár opět dosti zklamaná.

To jsem nečekala že vypadne Sámer.Béééééé­éééééé!!!!!!!!!!!­!!!!!

A Tobiášek také bééééééééééé!!!!!!! Kristýnka zase naopak Huráááááááááá­á!!!!!!!!!!

Já ji to totiž musím nahrávat. Nechápu jak k tomu došla, jestli třeba někteří rodučové dovolují dětem na to koukat, ale neustále mě přemlouvala že se na to chce koukat protože děti ve škole na to koukají. No, tak to bych jí nepovolila, přeci jen ráno musí vstávat. Takže nahrávám a děti fandí.
Tobiášek se mě ale ráno ptal kdo vypadl a když jsem mu řekla že Sámer, tak se zamračil a řekl že nikomu už fandit nebude. On totiž v každém kole fandí tomu který právě vypadne. Má chudáček smůlu.

Také mě dost zarazila reakce Anety. Vypadala jak kdyby měla každou chvilku začít zvracet. Já si nemohu pomoci, zpívá hezky, ale mě z nějakého důvodu vůbec nesedí.

Šárka je zas hrozný chudák, šíleně to prožívá a vždy téměř pláče.

Stejně si myslím že nejlépe na tom jsou ti kteří už dávno vypadli. Musí to být šíleně stresující a chudáci ti kteří tam stále zůstávají. Nervovat se každý týden.

Jo, a ještě vám musím napsat proč podle manžela vypadl právě Sámer. Blbí chlapi.
Protože prý nepředvedl Michaelovo hrábnutí si do rozkroku. Kdyby si tam prý alespoň jednou sáhl, tak by získal hlasů!!!!!!!!
Tak nevím koho jsem si to vzala?

Já končím, píšu to již 2 hodiny. Nevím ani jestli večer něco písnu, protože nám rostou vrchní zoubky a spíme: já prsa venku, Matyášek prsa v puse.

Tak se mějte Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.04 12:47

Jééééééééééé, Miriam,

tak to gratuluji!!!!!!!!!!­!!!!

Simunka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 14.06.04 15:17

Ahoj holky,

to se to rozepsalo,

tak nejdřív k Superstar. Na rozdíl od většiny z vás jsem měla radost, že vypadl Sámer. Myslím, že zpívá průměrně a co se týče vyzáže a jakéhosi kouzla, které mu kdekdo přisuzuje, tak nevím, na mě nepůsobí. Asi je to tím, že se mi vždycky líbili „chlapi“ a ne „chlapečci“. Je to takovej mrňousek, bála bych se, že mi ho v noci na ulici zabijou. Osobně fandím Anetě, i když ani Šárka by mi nevadila. Ale abych pravdu řekla, tak jako Superstar mi nepřipadá nikdo. I když ta Aneta na mě aspoň působí, že je sama sebou, že nic nehraje - což by se asi stejně musela v šoubyznysu naučit.

Jinak deníček se ti moc povedl, Simunko. Taky už jsem o výchově mockrát přemýšlela. Uvědomuji si, že různá předsevzetí se asi budou měnit postupem času a zkušenostmi. Ale já si fakt myslím, a klidně se mi smějte, že výchova bez facky může fungovat. Jestli se nepletu, tak snad v Dánsku, jsou tělesné tresty zakázány, a nemyslím, že by tam vyrůstali nějací neúplní či nevychovaní lidi. Čímž tedy nechci říct, že ji budu aplikovat, nejsem si jistá, že mi ta ruka někdy neujede. Ale to je právě to, člověk má chuť plácnout právě v okamžiku, kdy on sám není naložen. Takže mám obavu, že bych trestala vlastně za moji blbou náladu. Já si pár výprasků pamatuji (spočítala bych je ale na prstech jedné ruky), vždycky od táty, když měl vztek. Jednou mě zmlátil za pětku a podruhé se stejná známka jenom trošku okecala. S tím jídlem taky naprosto souhlasím, proč cpát do dítěte to co nechce, taky jsou jídla, co bych nespolkla. Taky si myslím, že je dost důležitá ve výchově zá:,–(ovost - s tou budu mít nejspíš problém. Pokud jednou stejnou věc povolím, pak dvakrát zakážu, tak budu nejspíš za blázna a ne za autoritu. Ale já mám fakt tendenci, povolit Kláře kdeco, a když pak nastane situace, že jí to povolit nemůžu, tak nevím. Teda já kecám, to je něco. Ale abych to shrnula, myslím, že když člověk svoje dítě miluje a snaží se jednat citem a intuicí, víc než dát na rady různých rádoby známých, neměl by snad tolik zkazit. Jo, a chválení - důležitá záležitost, z vlastní zkušenosti! O té výchově by se asi dalo nakecat hodně.

Co se týče mého dětství, samozřejmě bych našla seznam výhrad, ale já si vždycky říkám, že mě rodiče milují a stojí za mnou, a všechno, co dělali, dělali proto, že byli přesvědčeni o tom, že je to tak správně. Takže jim nic nechci vyčítat, naopak jim za mnohé vděčím.

Simunko, ty jsi mě fakt pobavila s tím holením. To je hrůza jak se ta hranici „dospělosti“ posouvá. Já jsem v devíti lozila po stromech v teplákách.

Lmiri - gratulujeme k zoubku a taky k chození.

Už se budí budulín, letím

Papapapapa

Kačkač

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.04 18:10

Ahojte holky,

tak prý někde psali že Aneta zbledla když vyhodili
Sámera proto, protože s ním prý chodí.

Tak nevím, věřte nevěřte, ono je to jedno.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.04 19:23

Ahoj holky,
tak nám vypadl Sámer, co?Na jednu stranu jsem to nečekala, na druhou jo.Tipovala jsem, že vypadne Šárka a asi jsem nebyla sama.
Je fakt, že jsme ze začátku Sámerovi fandili a nejen proto, že pochází z Děčína jako my. Ale potom kolo od kola mi připadal slabší a slabší.
A holky, kdyby jste viděli tu jeho mámu, ona je fakt šílená. Má v Děčíně krám - drogerii - a za výlohu mu udělala něco jako tablo, fotky od malička do současnosti, je tam nějaká kravata a snad ponožky. Výloha je od fanynek celá olíbaná. A taky mě naštvala včera ta reportáž z plavecké haly (tam jsme mimo jiné chodili s Matýskem plavat). Normálního člověka tam v bermudách nepustí, jen v klasických plavkách. Už si na to pár lidí (teda hlavně chlapů) stěžovalo a najednou přijede Sámer a ten může všechno, i v bermudách do bazénu. Takže se těším na ty „ohlasy“, to zas bude na..... lidí.
Tak to bylo jenom k Superstar.
Jinak třetí zub se provrtal, další se klube.
Mějte se famfárově
papa Lucka s MAtýskem

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 14.06.04 19:26

Jééé, já byla anonym.
Tak se omlouvám
LUcka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.04 21:05

Ahojte holčinky zlaté,

tak jsme byli dnes nakupovat. Přišli totiž ty penízky od státu na to vyrovnání daní. Sice je to dost praštěné, ale co!

A Matyáškovi jsem mimo jiné koupila tričko kde je napsané: …jsem špindíra,
jsem tvrdohlavý,
jsem nepořádný......

pak tam je hlavinka

ale přesti jsem tvůj
okouzlující andílek!

Jo a na rukávku je srdíčko.

Je to rozkošné tričínko.

Tak já zas jdu Matyášek ještě nespí, tady mrtvo a doma bordel.

Pááááááá Simunka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 14.06.04 22:03

Ahojky holky,
tak já taky ještě větičku k Superstar.Já si myslela,že vypadne Šárka.Připadá mi,že je to hrozná herečka a to mi nesedí a je to takový typ,který už na naší scéně je alá Bartošová,Von­dráčková.....Fan­dím spíš Anetě,ta je typově jiná.

Simunko,tričko se zdá podle popisu super!Tak když máte už foťáček, tak prcka v něm vyfoť a přidej do galerky.Mně se líbí oblečení s různými nápisy,které vystihují dotyčného co to nosí:-)

Lmiri také gratuluji k zoubku,i když ještě klidně byl čas:-)

Tailor,mohu se zeptat kampak se stěhuješ?Do vlastního bytečku?? Ale přesně jak píšeš,člověk(nebo jen ženy? nebo snad jen já?!) furt po něčem touží a když už to má na dosah,tak si není jistý,jestli to je to pravé co chce.Aspoň můj manžílek občas ze srandy podotkne,že nevím pořádně co chci.
Potom se mi strašně líbilo,jak jsi napsala,že naše největší radost a štěstí jsou naše děti.To je jasné!!!!a často si to ráda připomínám a hned jsou všechny problémy v životě řešitelné:-) Díky za ta hezká slovíčka.

Dneska měl Šíma opět bouřlivou noc.On se budí každé dvě hodiny,někdy i po hodině na kojení.Napije se a spí hned dál,ale dnes v noci k tomu přidal,že byl hodinu vzhůru a nemohl usnout.Nakonec jsem ho vytáhla z jeho postýlky do naší postele a chvilku byl klid,ale pak se rozhodl,že bude cestovat…popolezl- plácl sebou na bříško- 5minut spal,pak zase popolezl mně na hlavu a 5min spal,pak lezl po manželovi-5min spal.....no paráda.Já jsem ráno vždycky jak zmlácená.Ale vím,že se ty noci jednou zlepší,tak čekám:-)))

pa pa
Arka a nespavec Šíma

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.04 22:04

Ahoj holky,
skvělý deníček!
Takže, těch věcí, které nebudu dělat, protože jsem je od našich nesnášela, by bylo dost, ale bohužel zjišťuju, jak už tu někdo psa, že je občas samozřejmě dělám taky! Naši byli bezva, ale vadily mi třeba blbosti, jako:
1. otírat dítěti skvrnu na puse nasliněným kapesníkem - vždycky jsem se úplně otřásla… stydím se, ale občas to taky používám, protože kde vzít honem vlhký ubrouse, že?
2. dojídat - pravda, to nedělám, ale občas vyhrožuju zákazy sladkostí - Terezka by totiž celé dopoledne svačila gumové medvídky a u oběda, kterej je „nějakej divnej“ už „nemůže“ a „trošičku, ale jen maličičinko“ ji bolí bříško atd. Tak to vždycky prohlašuju: dobře, nejez, ale zítra žádné sladkosti, případně až po jídle.
3. Proč tohle nesmím/musím? PROTO! Naprosto debilni argument z pozice síly, fakt se moc snažím to nedělat, ale občas mi ujedou nervy, když jsem hodně utahaná.
Vážně si myslím, že už proto, že o tom takhle hodně přemýšlíme, že snad zas tak špatné matky nebudem. Každý rodič dělá nějaké chyby, ale až na výjimky je dělá v dobré víře a své dítě miluje a ať hodí kamenem, kdo chyby nikdy neudělal.
Například naši mi vždy hrozili, že pokud nebudu mít výborný prospěch ve škole, zakážou mi koně. Pro mě to byl tehdy obrovský stres, asi větší, než oni si dovedli představit, a dodnes si pamatuju, jak jsem třeba v noci brečela, protože mi v osmé třídě hrozila dvojka z fyziky nebo z čeho a já jsem se bála, že by mi to opravdu mohli zakázat, a pro mě to bylo doslova životně důležité. Dnes už vím, že by to byli nikdy neudělali, že se ve mě docela viděli, hlavně táta, dceruška je úspěšná každoročně i na mistrovství republiky, vlastně by to ani nebylo technicky možné, ale já tomu tehdy věřila a fakt to pro mě byla šílená hrozba. Tak to doufám nikdy svým dětem neudělám. Chápu, že se báli, abych třeba krůvli sportu nezačala kašlat na školu a šlo jim o mou budoucnost, ale tohle se jim fakt moc nepovedlo. No, jsem zvědavá na sebe. Snažím se být hodná férová máma, se kterou je legrace, ale občas, hlavně, když jsem utahaná, tak mi ujíždějí nervy, a já zbytečně vyjedu a nebo i křičím, a pak mě to mrzí.
Jinak pokroky u nás - myslela jsem, že Evička má 2 dolní zuby - dnes mi konečně umožnila pohled do pusy - a má ještě 3 malé nahoře a další už prosvítá!!!! To jsem matka, že, tři čtyři zuby mi prokouznou :)))
Jinak Evička se taky hodně vzteká, Terezka byla vždy naprosto sladké pohodové pozitivní dítě, kterému vše stačilo jednou /desetkrát, tisíckrát/ říct, vysvětlit, a tak to bylo. Např. nikdy nevylézala z postýlky, protože to se „nesmí“ a dokonce když dostala normální válendu, tak ráno volala „maminkoooooooo“ a nepřišla, protože prostě měla být v posteli. Je to takový hodný poctivý „troubík“ který se ke všemu přizná, co provede, i když bych se to třeba neměla šanci dozvědět, takže se o ni v tomhle světě dost bojím. Evička vypadá, že bude jiný „rváč“, ale zas nevím, zda na to budu mít nervy a těžko se bráním srovnávání typu „ty potvoro, co se prohýbáš, co teda Terezka nikdy nedělala…“
Jé, já vůbec nejsem dokonalá máma!
Ale mám je moc ráda a strašně se snažím, fakt!
Ještě vám napíšu, že Terezka už asi 5 týdnů furt kašle a kašle, dnes jsme byli opět u doktorky, opět ji poslechla, poslech čistý, udělala test nějakým novým přístrojem, co z kapky krve z prstu zjistí, zda jsou třeba antibiotika, a vyšlo jí to spíš na virozu, a pro jistotu ji poslala ještě na RTG plic a dutin, tak výsledky budou zítra. Už je mi to líto, jinak jí nic není, chodí ven, jí, je veselá, jezdí na kole, ale celé jaro prokašlala, do školky nemůže… Tak držte palečky a já zas napíšu, jak to dopadlo.
Manžel se z té nemoci taky nemůže nějak vyhrabat, dnes opět přijel z práce a šel si lehnout, jak jsme si říkaly, že ty chlapi vždycky „umíraj“, tak teď vidím, že mu fakt není dobře, sotva mluví, kýchá a smrká, ale když on to nikdy nevyleží, je doma den dva, a zas jde do práce a jezdit a o víkendu jsme byli oba na závodech a jezidili a bylo hnusně… No, doufá, že už se mu to zlepší, protože už mám z toho strach a napadají mě různý blbosti a katastrofický scénáře.
Tak holky buďte zdravý a přeju zdravý miminka!
 Uši

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 14.06.04 22:34

Ahoooooj holkýýýý!!!!!
Doufám,že jste na nás nezapomněly!
Máme za sebou stěhování a od mého nejdražšího jsem k svátku dostala pevnou linku,tak jsem zase tu!!!Ale můžu vám říct,že mám za sebou slušnou internetovou odvykací kůru:o/.Dnedka mi to přišel chlapík od Telecomu připojit.Myslela jsem,že mu dám pusu,ale když jsem otevřela dveře,došlo mi,že by to nebyl nejlepší nápad…:oD.
Ještě jsem se nestačila prokousat tou spoustou deníčků,které mi utekly,ani tímto,tak jen co nadatluju,co je u nás nového,jdu na to.
Takže momentálně má Kristýnka angínu.Dostala atb,po dvou dnech se osypala,takže jsme jeli na pohotovost,kde jsme dostali něco jiného a kurýrujem se.
Co se týče pokroků-odmítá lézt,zato v chodítku zdatně běhá a neustále se chce stavět,či spíše chce být stavěna.Prostě lenoch…
Zuby zatím nemáme,ze slabik „říká“ akorát jéééé ve všech tóninách a hroooozně se vzteká,když se jí něco nedaří.
No,holčiny,já jdu na to čtení a pak se zase vrátim.Fakt jste mi moc chyběly!!
Monika a Kristýnka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.04 22:44

Ahoj KačKač,

neboj, já se ti nesměju. Mě se jen smáli lidé v mém okolí tak jsem se bála aby jste si také nemysleli že jsem praštěná.

A výchova bez facky jde u některých dětí v pohodě. Ono je to hodně individuální a žáleží na povaze dítěte.
Kristýnka je totiž v pohodě, ona jde vychovávat bez plácání v klídku.
Ale Tobiášek s tím to opravdu nejde. Ne že by musel nějak dostávat, dostal párkrát. A jednou i ve školce od paní učitelky a já jí to schválila. On je totiž flagmatik a dělá si stále co chce. A proto se mu občas musí nějak dát najevo že poslouchat se prostě musí.
Uvedu příklad:
Příjde domů, svlékne se oblečení rozhází po celém pokojíčku. Řeknu mu ukliď si asi 100× to-nic. Stojím tak a říkám mu ukliď si to nebo nepůjdeš ven, nebo nebudeš koukat na večerdu, nebo kdeco a on mi řekne neuklidím neuklidím stejně ven nechci jít, na večerdu koukat nechci, nic nechci. Řeknu mu počkej jdu zavolat tátovi - jdu jako pryč, příjdu a on nikde. Prostě se mi schová, někam zaleze a je ticho jak myš, někdy ho opravdu nemohu najít. Řeknu mu jdu zavolat čertům- řekne zavolej, já jim stejně uteču, řeknu, neutečeš, odnesou tě do pekla, řekne a to opravdu řekl- tak si mě narodíte znova, bude vám smutno.
Je mu opravdu úplně všechno jedno a nic na něj neplatí. Neplatí ani to chválení, fakt nic.
Jenže já potřebuji aby poslouchal, protože takto se můžeme bavit doma, třeba 3 hodiny ale když někde jsme tak prostě musí trošičku poslechnout.

Takže párkrát dostal a bylo to opravdu to jediné co na něj zabralo. Teď už je nějakou dobu v pohodě, stačí řici, neposlechneš, dostaneš a je klid. To samé v té školce, on si tam dělal co chtěl a vůbec neposlouchal a oc té donby co ho učitelka jednou plácla přes prdalku je klid.

Prostě opravdu záleží na dítěti. Možná ani nic takového nebudeš muset použít a já dooufám že ne.

Já třeba i řešila jestli dětem říkat když budeš zlobit- nepůjdeš ven!
Přišlo mi to jako vydírání. Jenže když budu jako dospělá krást tak mě zavřou. Prostě je to o tom že člověk by měl vědět že když něco špatného udělá tak že se mu to vrátí.
Ono je to sporné a mohla bych o tom přemýšlet a přemýšlet.
On prostě žádný rodič není dokonalí a vím že nadělám spoustu chyb ale to každý i kdyby se rozkrájel.
Já asi i hodně nad vším přemýšlím.

Nejdůležitější ale je že se snažím aby se mnou děti byli šťastné. Abych nebyla jen ta sucharka matka co nařizuje, zakozuje atd, ale i ta mamča se kterou je sranda a za krerou mohou přijít když je jim smutno. To si myslím je to nejdůležitější v celé té vychově. On časem i ten Tobiášek bude rozumný a bude snad i malinko poslouchat.
A když píšu malinko tak myslím malinko. Já nechci mít vycvičené děti které mají vše srovnané, nechodí od bahna a tak. Ona je totiž s takovým prevítkem miloučkým jako je on větší sranda než s nějakým vzorňákem. Mě vždy rozesměje co on dokáže všechno vymyslet jen aby nedělal to co po něm chceme. A párkrát se mi i stalo že jsem nakonec zapomněla na to co jsem po něm chtěla, protože jsem ho musela umačkat jak byl roztomilej.

Já zas píšu a píšu. Škoda že to tak trvá a že se nedá říci a napsat vše tak přesně jak to člověk chce.

Jo a s těma rodičema, tady nejde o to nějak je pomlouvat, ale o to řídit sed tím co nemáš rád nečiň ostatním(či jak to je), prostě vím co mi v dětství vadilo a tak to svým dětem nechci dělat.

Jo a třeba Kristýnka, po tom čím jsme si tu minulý týden prošli s tyma nohama, tak třeba si z toho ona vezme ponaučení a jednou až bude mít její dcera podobné trápení, tak bude vědět jaké to pro ni bylo a dovolí ji si nohy oholit? Možná ano! Kdo ví! Ale je pravda že se kvůly tomu hodně moc trápila a na takovéto oikamžiky se většinou nezapomíná.

Tak já jdu spát-mám hrůzu z toho jaká bude noc.

Tak páááááááá maminky miminkové

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.04 22:49

Ahóóóóój Monikoooooooo!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!

Huráááááááááá­ááá!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! Jak bychom mohli zapomenout? Já mám moc velikou radost že jsi se opět ozvala. Tak honem honem čti a pak taky piš a piš ať víme co jsi všechno dělala a co už umíte(to jsi nám sice shrnutě napsala, ale musíš ještě podrobněji)

Tak ahoj, já dnes musím jít spát, nám roste třetí zub a ach ty noci!

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.06.04 23:05

Ahojte holky,

to jsem ještě já. Vy jste se nějak rozepsaly. Já myslela že dnes již nic nebude a ono jo.
Já se budu snažit zítra napsat. Chtěla jsem ještě odpovědět i na něco z minulého deníčku a nějak nestíhám.

Tak dobrou noc, spavá mimča a slaďoučké sny

Simunka

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 15.06.04 01:44

Ahojky,
to jsem ještě já.Dneska snad ani nepůjdu spát…
Nestačim se divit,co je tu novinek.Tak především hrooooozně moc gratuluju Kačkač k novému bříšku.To se bude Klárka mít:o).
Taky zírám,kolik je tu nových snažilek!Holky,dě­láte mi chutě:o).Tak ať se co nejdřív zadaří.
Jo,mezi čtením jsem mrkla na fotky a všechny dětičky jsou nááááádherný.Rostou fakt jako z vody.Vždyť to tu ještě nedávno bylo samé miminko!
Ještě zdravím nové maminky a dětičky a už fakt jdu do postele.A zítra,zí­tra zase přijdu.JUPÍ!!!!
Monika a Kristýnka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.06.04 11:57

Ahojte holky,

tak nám tu dnes celý den nějaký blbec vrtá a já stále přemýšlím kam od tud vypadneme. Fakt už z toho paneláku mám depku. Sice se snažím nebýt doma jak jen to jde, jenže jenže.

Takže jsem vymyslela že pojedeme k babičce na chatu. Je to někde pod Opavou. Já tam byla naposledy ve 14 letech a tak ani moc nevím jaké to tam bude. Ale hlavně že nebudem doma!!!!!!!!!!

Ještě musím zjistit co a jak, manželovi jsem již volala do práce aby si vzal dovolenou a ten souhlasí. Takže se snad pokusím ještě dnes večer napsat a zítra zabalím a ve čtvrtek bychom jeli. Akorát nevím jestli jet hned ráno nebo až odpoledne až příjde Kristýnka ze školy, protože 1 den stačí omluvit u učitele ale víc už u ředitele a to se mi moc nechce. Uvidíme.

Tak zatím Simunka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 15.06.04 12:54

Simunko,
drzim ti palce. Presne viem po com hovoris. Mne ta dovolenka na chate tiez velmi prospela a vyviedla zo stereotypu. ja uz sa dokonca tesim, ked vypadnem von, co i len do mesta na pizzu. Ako v sobotu napr.
Takze ti drzim palce, aby sa ti to podarilo dobre zorganizovat a uzili ste si pekny predlzeny vikend:-)

Miriam

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 15.06.04 19:57

Ahoj holky,

Musím se pochlubit. Představte si, co dnes Matýsek dokázal ? v koši si klekl, nato stoupnul a už se nechtěl po:,–(it. Tak jsem ho šoupla do ohrádky a tam si stoupá a kleká jedna radost. Takže asi fakt do lezení přeskočí a půjde rovnou na věc ? začne chodit.
Tak papa a hezký večer.
 Lucka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 15.06.04 20:56

Ahojky maminky,

tak předně, naprosto chápu Simunko,že potřebuješ vypadnout z paneláku.Já už mám snad deprese z toho denního stereotypu.Hrozně moc cítím jak potřebuji změnu.Já bych tááák jela k moři:-(((((( Holky já mám někdy pocit,že už tady nevydržím!!! Já vím,já vím Šimůnek je zdravoučký,čiperný chlapeček a strašně si ho užívám a jsem vděčná za každou minutku s ním. ALE…znáte to,prostě někdy mám pocit,že potřebuji na chviličku změnu a to moře to by bylo žůžo!!!! Chtěli jsme jet na plavání miminek co je tam teď Martina,ale bohužel bylo všude obsazeno.No a teď manžel nebude mít dovolenou nejdřív v srpnu.achjo,achjo­..
no nic,obraťme list:-))
Lucko je super,že malej už si stoupá.Za chvilku bude ručkovat kolem nábytku.Šíma si stoupá vždy a všude,ale hlavně se už naučil si sednout zpátky na zem.Spustí se zpátky na kolínka a je vyhráno!žádné pády a zachraňování,tak to se mi ulevilo:-))

pa pa

Arka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 21:16

Ahojte berusky,

taaak konecne jsem tady. Mezi ustavycnym uklizenim, varenim a pobihanin za malym jsem si nasla chvili volna. Uz jsem chtela napsat driv, ale vcera jsem koupili novy scanner, tiskarnu a kopirku. Tak jsme to museli naistalovat, ale nedarilo se. Ten nas PC to nechce nejak brat a porad se nam zasekaval. Takze jsme to zase odpojily a jdeme ho vratit. Ach jo, uz jsem se tesila, ze vam poslu fotecky a zase nic. Mam tolik fotecek, ze bych s nimi mohla vytapetovat cely nas pokoj he,he......:-)))
Kubicek ted spinka. Nejradeji bych si s nim lehla, ale nemuzu. Clovek potrebuje udelat tolik veci, ze se mi z toho v hlave toci. Vcera jsem uvarila smazeny kvetak s bramborovou kasi a okurkovy salat. Naivne jsem si myslela, ze nam zbyde i na dnesek, ale jakmile manza videl tu dobrotu jen se po tom zaprasilo :-)) A to jsem usmazila 2 kvetaky…:-))))) Rikal, ze mu moc chybi moje vareni :-)))) Takze zase se dneska vrhnu do toho vareni, ale uz neceho mensiho. Asi navarim gulas. Ten snad vydrzi na 2 dny :-))).

U nas je porad nekdo. Manzova segra s nami byla cely vykend. Porad chtela byt jenom s Kubikem. Hrat si s nim, nosit ho, zkratka starat se o neho. Moje ruce si alespon na chvili odpocinuli. Ale mela jsem ji porad na ocich. Ona je prvni clovek ktery ho takhle mel. Nejradeji ho mam stale u sebe a snazim se vsechno kolem Kubicka zvladnout sama. Tak jsem byla trosku nervozni, nedokazu se uvolnit, kdyz ho ma nekdo jiny. Vim, ze se nic nestane, ale i tak mam v hlave „blikajici zarovku“ byt ve strehu he,he.............

Kubicek je ciperka. Akurat ted 2 posledni noce moc nespal. Trapily ho prdiky, mrnouska. Uz jsem mu zkousela davat jablecnou presnidavku a predstavte ono mu to nechutna !!!! Chce jenom zeleninu. Tak jeste s tim ovocem pockam.
Jinak ma tendenci lezt. Jak jsem psala minule, na ctyri se postavi v pohode, dela kliky, ale lezeni mu moc nejde. Jen temi nozkami tak soura, no tomu se lezeni neda rict :-))) Popoleze jen o 2cm a je to. Pak sebou mlaskne na brisko a dela jak tu nektere holky psaly letadelko a „nadava“ :-))))))))), ze mu to nejde......
Umi si kleknout na kolena, to mu jde celkem dobre. Nejlip se mu to dari ve vane. Uz jsem manzovi rekla, aby snizil matracku v postylce, zacina se pritohovat tak musime davat vetsi pozor :-))))) Minule si neustale hral s kvitkem a malem to na sebe prevratil…
Jo, jo ty nase deticky se meni kazdym dnem.

Vsem mrnouskum kterym se vykloubaly zoubky gratulujem. My jsem zatim jenom dvouzubci, ale jak to tak vypada, myslim ze se nam zacinaji drat zoubky nahore :-))))) Tak hura do boje - zase se nevyspime :-))))))))))

Simunko ten denicek se ti poved. Zcela s tebou souhlasim, dnesni deti dospivaji driv nez my. Ja si teda pamatuji ze v 9 letech jsem byla porad jeste decko, lezla po stromech, stavela stany s holkama a nejaky chlupy na nohach mi nic nerikaly :-)))))) Ale dnesni svet je jinaci. Vidis to vsude v televizi, v reklamach…kde se otocis je to proste vsude.....
Tady v americe jsem byla z toho celkem prekvapena. Holky tady nevypadaji vubec na svuj vek. Ja jsem vzdycky tipovala kolik jim je a kdyz jsem se dozvedela jejich pravy vek, tak me to sokovalo. Holka vypadajici na 18 let mela ve skutecnosi jen 12.....To vis, prebarvene vlasy, umele nechty, zmalovane a ty veci jake maji na sobe, ze nekterym jde videt za spoda az do krku :-) No proste to byl sok pro me. Ja jsem se mohla vlasy barvit az v 18. A to i tak me muj tatka rekl at to nedelam. S malovanim to bylo stejny. V 15 jsem si mohla malovat jenom oci. Holt za me doby to bylo jiny. Ale i tak jsem rada. Jak si psala o te vychove deti. Ja jsem taky v mnohem s nasimi nesouhlasila. A nekdy jsem nechapala proc druzi muzou a ja ne. Ale delaly to tak jak myslely ze je to spravne. Myslim ze i v me vychove se odrazi to jak me vychovavaly my rodicove. Protoze tak jsem byla vychovana, ale urcite se nekterym vecem vyhnu a proste to zkusim jak si myslim, ze je to nejlepsi. Dam na svuj instinkt. Abych rekla pravdu, nevim nic o tom jak vychovavat kluka. Kolem me se tocili jenom holky a brachu nemam. Lidi rikaji, ze je to jinaci s klukem. S holkou bych si rady dala mam o 10 let mladsi segru, prakticky jsem ji vychovala, s klukem nemam zadne zkusenosti. Nikdy jsem nad tim ani nepremyslela, ale timhle tematem - vychova, zacinam nad tim uvazovat. Ale rozdil v tom moc nevidim.....

Myslite, ze vtom rozdil je vychovat holku nebo kluka ?????????????

Chtela jsem vam napsat vic, ale maly se vzbudil a knoura. A jeste musim letet koupit neco manzovi na Den otcu.
Tak ja to dopisu vecer az budou vsichni pinat…:-)))))))

Mejte se krasne a vsem marodnym mimiskum hodne zdravicka :-))))))))

papapaaaaaaaa Eva + Kubula

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 15.06.04 21:23

Ahoj holky,

teď jsem uspala toho řvouna, a jsem naprosto vyřízená.
Nám se teď tak strašně zkazilo usínání. Myslím, že už jsem psala, že jsem toho mého náčelníka naučila usínat pouze a jenom u kojení. Tak už i to kojení je problém. Sosá mě třičtvrtě hodiny a stejně neusne, když ji po:,–(ím k hračkám tak řve, protože je unavená. Vždycky mi rupnou nervy, dám ji do postele a nechám řvát. To vydržím cca 2 minuty. Navíc mám strach, že se přehoupne přes okraj postýlky a vypadne, takže nemůžu odejít třeba na balkon, kde ji neuslyším. Stojím v kuchyni, popoháním vteřinovku a bolí mě srdce. Po chvílích do ložnice chodím, položím ji, řeknu dobrou noc a znovu odcházím. Klára řve celou dobu, vůbec ji neuklidní když vstoupím, jenom přidá na intenzitě, když jdu pryč. Zhruba po půlhodině to vzdávám a dám ji znovu k prsu, je unavená z pláče, takže usíná - u mě v posteli. Achich, já nechci takové hnusné večery, chudinka moje každý den usíná a vzdychá pláčem. Asi jsem prostě máslo a nedokážu to dotáhnout do konce.

Jinak mám i dobré zprávy, Klára se konečně naučila dělat pápá. Roztomile mává skoro na každého, ale hlavně na psy.

Co jste holky říkaly na volby??? Já jsem byla otrávená jako šváb. Jestli ty komunisti někdy vyhrajou, tak snad emigruju. Navíc je volí tchán i tchýně, což mě úplně vytáčí, ale co se dá dělat, prostě každý z nás má to právo zvolit toho, kdo je jemu srdci nejblíž. Jak píše Viewegh - když vidí některé voliče, tak by opravdu byla lepší osvícená monargie :-).

Simunko, moc si užijte ten výlet. Naprosto tě chápu, člověk někdy musí vypadnout z toho stereotipu. O víkendu taky asi vyrazím - na 14 dní k rodičům na Moravu. Asi se mi bude stýskat po manželovi, ale snad to zvládnu.

Gratulujeme Matýskovi ke stoupání, co je legrace, co? Svět má zase jinou perspektivu.

Letím zase šprtat, už mě to fakt nebaví.

Mějte se krásně a pozdravujte mimísky.

Kačkač + Klára (38t.) + Kulihrášek (8tt.)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.06.04 22:23

Ahojte holky,

tak jsem konečně uspala Matyáška a jsem úplně vaflusaná.
Na chatu pojedeme již ve čtvrek dopoledne. Chci vyjet těsně před tím než bude Matyášek ospalí aby v autě alespoň část cesty spal. Musíme tak vyjet i proto protože babička prý tento rok na chatě ještě nebyla a loni tam byli jen jednou na týden. Oni totiž tráví asi 6 měsíců v roce zde u našich na chalupě takže na chatu čas nemají a tak mám strach jak to tam bude vypadat. Čili je nezbytně nutné přijet tam co nejdříve abychom mohli kdyžtak sehnat vše co budem potřebovat.
Já už začínám plašit přitom jsem zvyklá, jezdíme z dětmi po různých kempech, většinou spíme v chatkách a ty jsou přeci vybaveny minimálně. Tady máme vše co potřebujeme dokonce i teplou vodu a splachovací záchod a já blbnu jak kdybych měla jet někam kde nic a nikdo není.

Musím říci že když jsem se ptala babči s dědou jestli tam můžem, jsou totiž právě tady na chalupě, tak jsem si připadala blbě. Ale babča překvapila ona měla šílenou radost. Tak tam budu asi jezdit častěji, jen kdyby to nebylo tak daleko.

Chtěla jsem dnes napsat více, ale nemám sil.

Jen ještě, Evi, rozdíl mezi chlapečkem a holčičkou není asi o moc větší než rozdíl mezi dvěma náhodnými chlapci nebo děvčaty.
Ono se říká kluk dělá toto a holka toto ale vždycky můžeš mít holčičku která bude dělat právě to co má podle všech dělat kluk.
Podle mě je s některými dětmi víc práce a s některými méně a vůbec nezáleží na pohlaví.
A taky děti dost často mají taková období a ta stále mění, hlavně ty malé. Jednu chvilku sjou takové a jednu zas jiné. Ale nevím jestli to mají všechny děti, moje to teda měli.
Píšu blbiny tak končím

Dobrou noc a krásné sny. Možná se zítra ještě ozvu, nevím jak to zvládnu, on jde sice Tobiášek do školky ale mají my sem přijít něco dělat do bytu a nevím jak se to potáhne.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.06.04 22:39

Jo, holky,

ještě vám musím napsat jak se na tu chalupu těším a to hlavně protože tam nebude emimino. Já jsem na tom opravdu nějak závislá
Film jsem v klidu neviděla snad co se narodil Matyášek a tak se těším jak si tam večer lehnu na gaučík a budu v klidu a bez něajkého odbíhání k počítači, čučet na bednu. Taky si koupím nějakou knížku a hezky si budu večer číst.
Já se tááááááák moc těším a tak moc si od toho počítače potřebuji odpočinout.
Jenže doma ho máme prostě zapnutý a i když třeba nic napíšu tak párkrát během dne juknu jestli není něco nového a po večerech jukám stále.
Navíc bych nebýt emimina chodila spát o dost dřív takže se tam i vyspím!!!!!!!!!­!!!!
No huráááááááááááá já budu jak znovuzrozená.
Akorát mě trošičku mrzí to počasí, ale to tak neva, přinesem si večer z hospůdky džbánek pivča a můžem sedět venku pod přístřeškem i kdyby pršelo.

Tak já opět a definitivně dnes již jdu musím ještě pověsit prádlo a pošupkám do hajan.

Simunka

PS: jen když to tak po sobě čtu co mám vše v plánu tak mi na to asi ty 3 večery stačit nebudou.

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 15.06.04 22:47

Ahoj holky,
připojuji se ke všem depkujícím.Teď,když je Kity nemocná,mi to věčný sezení doma fakt začíná lézt na mozek.Jinak je to celkem v pohodě,doma moc nebýváme.Buď jsme venku nebo u někoho,anebo je někdo u nás.Zato teď!Včera mě manža pozval do kina a za těch pár hodin mimo domov jsem načerpala tolik energie!Ale na kontrolu jdem až v pátek:o/.
Dneska už je Kristýnce dobře,tak jsem zvládla i jakžtakž uklidit,ale těch předchozích pět dní bylo náročných.Byla celý den ukňouraná,nechtěla spát,hrát si,chovat…Tak snad už se blýská na lepší časy.
Dneska lítala v chodítku,zapínala televizi,vytahovala mi věci z obývákové stěny.(Za týden nás čeká malování a předělávání obýváku.Původně jsme plánovali rozsáhlou rekonstrukci,ale nakonec jsme se rozhodli nechat ji na příští léto.Teď nám akorát švára postaví šatnu,abysme mohli vyhodit ten náš hnusný obývák,a manžílek barevně vymaluje).K lezení Kity se pořád nemá.Myslím,že nás tahle fáze mine.

Simunko,užijte si dovolenku.Závi­dím,závidím:o)

Kačkač,Klárka je šikulka.Škoda,že tak špatně usínáte.My takové náročné večery míváme občas taky.Zabírá na ni,když ji položím na bok,houpu s ní do stran a ještě ji hladím po zádíčkách.

Evo,přemýšlela jsem o tom rozdílu ve výchově a řekla bych,že zas takový rozdíl to být nemůže.Dřív jsem si myslela,že o holku mají rodiče větší strach.No ale teď si myslim,že u mě by to bylo uplně jedno.Holka nebo kluk,šílet strachy budu určitě stejně.

La Bouche,Matýsek je chlapákza chvíli se rozeběhne.

Jdu se pokusit poslat nějakou fotečku do galerie.Mějte se všichni krásně a buďte zdraví.
Monika a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 07:00

Ahojte berusky,

uz jsem mela komentar napsany, ale ten nas zmetek PC se zasek a bylo po komentari, ach jo, takze na novo.
Jak se znam tak mi polovina veci vypadne a ten muj komentar bude jenom polovicni, ale asi to znate taky, ze ??!! hi,hi…:-))))))

Tak Simunko pekne si toho pobytu na chalupe uzij. :-)) Kam vlastne to presne jedes ?????
Ale vis, stejne ti budeme straaaaasne chybet :-))) Uvidis. Jakmile prijedes domu budes nam hned psat jak bylo. Ja mam taky takovou zavislost na ten PC. Behem dne tady taky skocim a sleduju jestli nekdo neco napsal. Nestacim ani odlozit tu stetku na prach, jen abych se podivala co je noveho :-)))) he, he. Jsem takova zavislacka :-)))))))
Ale na druhe strane, kdybych nenapsala tak se citim provinile, jako kdybych neudelala domaci ukol - s tim rozdilem, ze toto je velice prijemna povinnost a moc se na to tesim ze si muzu sem jit popovidat :-)))))))))))))))

Kubicek uz pekne spinka. Dneska odpoledne mel nejake urvane. Asi se spatne vyspal a brecel a brecel. Tak jsem se sbalila a znova jsem s nim sla na prochazku. Dneska bylo nadherne a v parku nebylo tolik lidi. Poprve se dneska postavil na travu a byl z toho uplne vyjukany :-)) Nejprve se temi nozkami jenom tak jemne dotykal a kdyz zjistil ze to neni nic hrozneho placnul sebou na zadek a smatral ruckama v trave. Manza tam pak za nami prisel a poustel to sve „auticko“. Kubicka to zaujalo, tak ze nechtel ani v te trave moc sedet. Porad koukal kde to auto jede :-)))) No bude po tatovi - hravej hi,hi :-))))

Nevim jestli se tu dostanu zitra. Ma k nam totiz prijet manzova segra. Rozhodla se ze pojede zpatky do Cech. Vlastne do Chorvatska. Ma tam pritele. Oznamila nam ze se bude vdavat a tak jede domu vsechno zarizovat. Protoze odcestuje asi za 14 dni chce s nami a hlavne s Kubickem stravit co nejvic casu. Zpatky sem do Ameriky prijede az tak za rok a pul. Ten jeji pritel postavil v Chorvatsku hotel u more. Tak maji spoutu veci na vyrizeni , no proste honicku kolem vseho.

Jeste k te vychove. Ja si myslim, ze to rozdil moc neni. Tak jako tak se o toho mrnouska bojim i kdybych mela holcicku.
Kazde to ditko je invidualni a potrebuju jiny pristup a je myslim jedno jake je to pohlavi. Jen me to trosku zarazilo, kdyz me to lidi rekli. Ja jsem totiz nad tim nikdy nepremyslela, ze bych tu vychovu delala jinak u holky a jinak u kluka. Asi jsou veci se kterymi se Kubik jako kluk bude citit pohodlneji mluvit s manzou nez se mnou. Ale to je pochopitelne, ze :-)
Jinak vychova tady v Americe - tak s tou vubec nesouhlasim. Vim, ze nektere deti se bez pohlavku a poplaceni po prdelce obejde. Ale nekdy je to opravdu zapotrebi, kdyz vsechno ostatni selze. Tady ty decka jsou taaak rozmazleny, ze bych je placala po prdeli od rana do vecera. Opravdu. Ja jsem v celku klidas, ale nektery ty decka jsou vyslovene sprosty a nemaji zadnou uctu k rodicum a na veku nezalezi. Nejednou se mi stalo, ze se ditko nastvalo, ze mu mama nechce koupit to co chtel a zacal se vztekat a jak ji nadaval - velmi sproste. To snad ani prekladat nebudu. Tady to domlouvani nepomuze jenom opasek. Hned bych mu naflagala!! Jenomza tady se „bit“ na verejnosti nesmi, hned by na tebe zavolali policajty a mohly by ti vzit tvoje dite. Jsou tady prasteny opravdu. Pak se divi, ze jim deti v 10 letech nosi zbrane do skoly. Jednu dobu to bylo porad v televizi o detech co nosi zbrane do skoly. Je to hrozne. Posles dite do skoly a ono se ti nemusi vratit.
Moc uvazuju o tom ze do te doby nez bude Kuba skolou povinny, ze se vratime do Ceska. Proste pokud to nepujde po dobrem pujde to pozlem. Dokonce jsem i videla v televizi byla nejaka talk show o matce, ktera delala pro sveho 7-letho syna vsechno jen aby byl klid a on nedelal zadne problemy. Mezi to patrilo i kupovani cigaret apod. Tak to se mi doslova ten opasek v te ruce jenom kroutil!! Ukazovaly ve skryte kamere jak se k ni chova a to bych prala vsem lidem tam u nas v Evrope videt. Porad si vsichni mysli jak americani jsou skvely, ale to je omyl. My evropane mame daleko vic ucty, respekt ,rodinneho zivota a vubec zivota samotneho, ze jsem rada, ze americanka nejsem. Ikdyz clovek byl vychovan ve skromnem prostredi a nemoh si dovolit spoustu veci, i tak jsem rada, ze misto tech penez jsem a mam rodice, rodinu, pratele, kteri mi ten zivot zpestruji a pomahaji mi ho delat „lepsi“.
Nekdy zasnu co se v te televizi objevi hlavne co se tyce te vychovy. Bylo by toho spousta o cem bych mohla psat co jsem zazila a videla, ale to je na dlouho.
Takze pokud ten muj mrnousek bude zlobit a domlouvani nepomuze tak ho po te prdelce placnu a hotovo. Prece si od nej v 10 letech nenecham nadavat a vlacet jak se mu zachce, ze :-) anebo mu kupovat cigarty abych mela klid a nebala se ze mi za to neco udela .............

Ja zas toho napsala, juva juva :-)))))))))

Tak holcinky moje mejte se pekne a pohladte sve mimisky :-)))))

tak papa Eva + Kubula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.06.04 10:19

Ahojte holkýýýýýý,

tak využívám chviličky kdy Matyášek chrupká.
Je tu takový klid. Tobiášek šel vlastně po více než třech týdnech opět do školky a je to opravdu úleva. Nechápu holky co máte dvě děti které jsou tále doma jak to děláte. Já tak šíleně nesnáším ten nepořádek a když je Tobča ve školce tak jsou takové ty chvilky kdy Matyášek usne, já posbírám všechny hračky co se kde válej a mám tu alespoň chviličku uklizeno a to já miluju. Prostě je tu koněčně po těch týdnech konečně uklizeno a nikde o nic nezakopávám.
Jsem fakt blázen jsem si neměla pořizovat děti když mi ty hračky po zemi tak vadí.

Jo, už mám seznam co vše zabalit. A představte si že i mamka má z toho že jedeme na chatu šílenou radost. Ona je ta chata totiž v podstatě našich, protože babička s dědou chtěli nové auto a proto tu chatu chtěli prodat aby na něj měli korunky. A tak naši protože věděli že tam babča s dědou rádi jezdí tak tu chatu od nich koupili.
Jenže vlastně vloni porpvé tam moc nebyli. Jsou na to již asi staří a jsou raději u nás na chalupě. Ono to tam je takové nijaké. Já co si pamatuji tak tam je asi 5 baráků a jinak chaty a chylupy, také je tam nějaký kemp či co. A jim už asi i vadilo to že tam není obchod a že museli stále jezdit někam nakupovat a tak. Prostě tam nic není blízko a na nějaké nakupování někde 8km daleko už asi ve svých 75 letech nemají energii. Tady jim naši vždy nakoupí a vše jim dovezou. A nejsou tu sami Sice mamka nemá čas aby tam s nima byla ale jezdí se na ně kouknout alespoň každý druhý den. Chalupa je tak 20 km od nás a jezdíme tam i my a ségra a brácha a jem jim tu už asi lépe.
Takže jsou všichni moc šťastní že tam jedem a že ta chata k něčemu je.

Evi, s ou výchovou je to v té Americe opravdu tak zlé? Já si to nedovedu představit. Já právě nejvíc šílím když jsou děti odrzlé.
Třeba na Kristýnku se stačí šeredně kouknout a je klid. Přála bych vám všem takové dítě, protože člověk na ní nemusí křečet nic jen prostě hodit ošklivý pohled a ona hned ví že to co dělá se mi nelíbí.

Moniko, přeji ti aby se Kristýnka brzy uzdravila a by jste mohli chodit ven. Na to že se s dětmi nesmí ven si já asi nikdy nezvyknu. To je pro mě to nejhorší co ůže být.

KačKač, to tvé těhotenství ti už ani moc nezávidím. Je ti špatně? Mě bývá vždy dost špatně. Možná i proto jsem si děti pořizovala tak po sobě. Já bych totiž těhotenství s tak malím mimčem asi nezvládla.
Nejhorší to bylo když jsedm čekal Krisrýnku to jsem zvracela i 8 denně a bylo mi pořád tak blbě že jsem jen ležela a ležela. Kdžy jsme čekala Tobiáška tak jsem sice moc nezvracela, asi jen 2× denně ale bylo mi opět šíleně blbě a teď naposled mi nebylo tak šíleně blbě ale tak jsem zvracela tak 3×denně. Takže jsem si nikdy nedovedla představit jak zvládnu těšhotná i to starší dítko.
Také si milulé léto děti se mnou ani moc neužili. Já tak těžce snášela ty tepla. Chodila jsem s nima vždy ráno na koupaliště a museli jsme být doma do jedenácti a pak už jsme seděli doma. Ale letos jim to snad nějak vynahradím. Budu se snažit.
To uspávání, z toho si nic nedělej, než se ti to narodí tak už bude Klárka spát v pohodě. Podle mě by se to mělo do roka srovnat samo.

Jé teď jde okolo školka s Tobiáškem. Jdu někam do města na strašidla, či co. Měli to na nástěnce.

Jo ještě jsem ti chtěla napsat něco o té zá:,–(ovosti. Tak to taky bude hodně záležet na dětech a méně na tobě. Třeba při výchově Kristýnky jsem zá:,–(ová. Ale to jen proto že ona je takový rozvrhář. Třeba úklid pokojíčku v pondělí a ve čtrvrek je v podstatě její zásluha. Já jim vždy někdy řekla ať si tam utřou prach a tak ale ona vyloženě chtěla abych jí napsala rozvrh kdy má co dělat. Tak jsem jí to tak rozvrhla. A nejlepší na ní je že jde třeba ke kamarádce a příjde s tím že tam měla prach a že je čunčo protože si neuklízí.
A zase u Toniáška moc zá:,–(ová nejsem, protože on vždy plácne nějakou chytrou blbost a já mu potom začnu vysvětlovat že to tak nejde a bavíme se o tom a bavíme a pak zapomenu že jsem po něm vlastně něco chtěla.

Tak já si jdu užívat ten uklizený byt než začnu balit a budou se mi tu válet tašky a batohy.

Mějte se tu krásně a pozdravujte mimísky

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.06.04 10:31

Ahojte holky,

ještě jsem chtěla napsat k těm fotkám. Tak Arko, já i děti jsme ve fotogalerii tak na straně 8. Myslím. Tak jestli jsi to neviděla tak se koukni. A děti jsou ještě splečně myslím na straně 9.
Já sice slíbila fotku až se ostříhám ale ono mi to již tak nějak odrostlo a teď to vypadá tak divně takže nosím culíčka a těším se na to až mi vlásky opět narostou.
To znamená že moje fotka se v nejbližší době neukáže leda nějaká v culíčku? Stříhat se ale znova aby jste vyděli jak jsem to měla hezké nebudu. Oni jsou ty kratší vlasy spíš pro zlost, protože aby to dobře vypadalo tak by člověk musel snad každý měsíc k holiči. A mě vlasy rostou opravdu rychle takže fakt bych tam musela každý měsíc chodit. A na to nemám čas a ani by mě to nebavilo.

Tak já fakt už jdu.

Ahojte Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.06.04 13:16

Ahojte holčinky moje,

tak jsem se včera těšila že si odpočinu od počítače a teď tu koukám a koukám jestli třeba někdo něco napíše a ono ničevó.

Tak mi ještě než odjedu napište co děláte!!!!!!!!!!! Prosím!!!!!!

Ono se mi po vás bude stýskati. Jo jo je to pravda. Hi hi hi hi hi nedovedu si představit až někam odjedem třeba na týden. To se asi zblázním. A na 14 dní my nikam tento rok stejně nejedem protože i když se moc těším tak přeci jen cestování a malým lezounkem nic moc. Holt doma je doma. A s malým dítětem to platí dvojnásob. Kdyby už chodil tak to je také lepšejší ale když leze? Položit ho moc nikde člověk nemůže a chovanda ho moc nebere. A v kočárku! Kdyby jste viděly jak se mu rozzáří očka když se vrátíme domů a dám ho na zem.

Jo jo ale teď ho letím ven uvozit. Tak se mějte a pište pište.

Simunka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 16.06.04 16:30

Ahoj Simunko.
Mne, ked som bola na chate, vobec internet nechybal. Mozno mi to kocky neuverite, ale fakt nie. Napriek tomu, ze ked som doma mam pocitac skoro stale zapnuty. Neviem, ale ked sme boli prec, uzivala som si prirodu a ticho. Vazne:-)) No ked som prisla domov, vybalila som, dala prat a pod ho na emimino:)
Dnes rano sme sa zobudili po dvoch dnoch s novym zubom. Este v nedelu nic a dnes uz dva!!!!:-)) Tak sme si dali dnes mierne zvysenu teplotu a hnacky. Noc bola tiez preplakana, ale teraz je to uz ok.
Tak keby som sa uz neozvala, zelam ti pekny oddych a odpocin si od stereotypu.
Pekny den vam ostatnym.
Miriam a Simi

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.06.04 18:31

Ahooooj holky moje !!

Přišla jsem vás narychlo pozdravit, třeba se mi podaří napsat více později, ale jestli ne tak:

máme se dobře. Kila jdou nahoru a jídla je nadbytek :o)

Polinka měla v pondělí logopedii a prý je řečí tak rok pozadu :o( A zatím to nechávají být, prý to sama dožene?!

Daisy se včera poprvé postavila v postýlce !!! A jinak stojí už bravurně kdekoliv, za co se dá dobře chytnout.

Začala si více povídat a říká pořád dokola „da da da“ - Guz samozřejmě hned zpychnul, že prý říká „daddy“ he he.

Všimla jsem si také, že Daisy už slyší na své jméno a když jí zavolám, tak se otočí.

A aby toho šikulínkování nebylo málo tak si představte že ona tancuje!!! Když slyší hudbu, začne se pohupovat a do rytmu mávat ručičkou.

A naposled to nejlepší - umí dávat pusinky :o))))

Apolenka už zdá se je v posledním stádiu neštovic, všude už má stroupky, jen na nožičce a v dlani má dva pupínky, co ne a ne prasknout.
Takže se pořád straníme kolektivu a tento týden nemůže do školky a ona by tak moc chtěla ! Každý den se na školku ptá !

V pátek jdeme na kontrolu očiček tak držte palečky, snad nám řeknou dobré zprávy a už nebude muset to očko zalepovat na celý den.

Počasí je pořád krásné a co tu je mamča, tak svítí sluníčko.
Včera jsme si udělali výlet k moři a jsme teď všichni jak raci - kromě dětiček, ty jsme stihli namazat :o))

Tak já zase jak jsem přiletěla tak odlítám, musím jít hlídat Daisy nebo sežere celé žluté stránky :o))))))))))

Pááááááá

Chybíte mi - ale počítač mi teda nechybí ani trošku. Já mám najednou času a energie hi hi

Vaše
Ed

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 16.06.04 21:23

Ahojky,ahojky,

Simunko pořádně si dovolenou užij a věř,že si na PC ani nevzpomeneš:-)a tak to má být:-) A až se vrátíš,tak nám napiš jak se vám výletík vydařil.budeme na tebe myslet.Koukala jsem na ty fotečky na str.8 a děti jsou supeeeer a tobě to taky moc sluší.Vypadáš hrozně mladě a strašně optimisticky!!!A Kris­týnka ti je moc podobná:-) A jak píšeš,že je taková hodňoučká,tak zase asi bude muset v životě více bojovat,než děti s ostrými lokty.Já vždycky říkám,že ti co jsou hodní,tak na to třeba někdy doplácejí,ale v podstatě se jim to vždy vrátí,že se k nim ostatní chovají dobře.

Evi,výchovu v Americe si moc dobře pamatuji a hodně podobné je to i v Anglii.Je to opravdu dost děsné a mě ta jejich benevolentnost k dětem občas přiváděla k úžasu! Holt jiný stát,jiný mrav:-)

Moniko,koukala jsem na fotečku Kristýnky a je moc rozkošná.

Zítra opět bohužel odjíždíme k manželovo rodičům:-(tak budu bez připojení na internet a nevím jak dlouho.Tak se mějte s mimískama andílkama moooc krásně a už se těším až se opět připojím,protože ta naše dítka se tak rychle učí novým věcem,že budu žasnout co všechno to bude:O)))))

ahojky
Arka + Šimonek

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 16.06.04 21:38

Ahoj holky,
manžílek zírá na fotbal,tak mám dneska večer jen pro sebe:o).
Kristýnce už je úplně dobře,dneska snědla celou svojí pidiporci oběda i odpolední ovoce.Když jí bolel krček,tak nechtěla vůbec nic,jen jsme kojily a kojily.
V chodítku je čím dál suverénější,dojde si,kam potřebuje,ale běda,jak se někde zasekne.To spustí takový řev,že si občas říkám,že každým dnem musí přijít sociální pracovnice zkontrolovat,jestli ji netýrám:o).Má fakt všechno v jednom pytli.Jednu chvíli je naprosto sladká,usměvavá a pár vteřin na to se změní v toho největšího vzteklouna.Dou­fám,že jí to nezůstane…
Ale musím se taky pochlubit,že se naučila mávat a dělat berany duc.Zkouší to i na zrcadlo a párkrát se pěkně praštila.Začíná nám období pádů a nárazů:o).

Simunko,tu dovču na chatě ti závidim čímdál víc.V pátek jdeme na kontrolu a doufám,že už budem moct pomalu začít chodit ven.
Hračky přes den už vůbec neuklízim:o).Prostě přes to skáčem a posbírám to až večer.A když je občas seberu,Kity okamžitě vyndá další,takže efekt je nulový:o)

Evo,tak to by mě teda taky vytáčelo.Drzé děti uplně nesnášim.Ale je fakt,že i v ČR si některé děti k rodičům dost dovolí.Jednou jsem byla svědkem scény,kdy tak čtrnáctiletý kluk,nevim za co,dost sprostě nadával svojí mámě.Fakt jsem nechápala,proč ho nepropleskne a bylo mi trapně za ni.

Kačkač,já ti teda narozdíl od Simunky těhotenství pořád malililinko závidím,protože mě bylo od začátku tak dobře,že jsem měla pocit,že bych mohla být těhotná pořád:o).Jediné,co mi vadilo,byly ty úděsný vedra v létě.
Teda,ne že bych chtěla druhý mimi hned teď,ale ten pocit…:o)

Miri,gratuluju k zoubkům,my už jsme asi poslední bezzubáci,že?No,ne­vadí,však oni se objeví.

Ed,držim palečky,ať na očním dopadnete co nejlíp.Viděla jsem na Rodině fotku,jak má chudinka podrážděnou kůži od té náplasti!Je to statečná slečna,že se nebrání.Tak snad už nebudete muset lepit.
Užívej si maminku a dny bez emimina.Já naopak musím dohnat tu mou nepřítomnost,tak surfuju jak o život:o)

Papa,Monika a Kristýnka

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 16.06.04 21:40

To jsem ještě já.
Holky,vy snad všechny odjíždíte,ne?Já chci takýýýý.
Arko,tak si to taky užijte!
Paa,Monika a Kristýnka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 16.06.04 22:12

Mončo,no já se právě vůůůbec k tchánovcům netěším.Dost těžce to tam já i manžel neseme,ale musíme tam,protože tam má manžel práci a my u nich bydlíme v domečku.Ale už pracujeme na nějakém podnájmu,tak doufám,že něco vyjde.MUSÍ! A taky tam nemám internet a to mi dost chybí:-((
Užívej si surfování i za mě.
Kristýnka je teda čiperka v chodítku.A hračky také uklízím až večer.I když Šimonek si s nimi stejně nehraje.Nejvíce ho zajímají věci,které by neměly miminku přijít do ruky.TAk to zachraňuji ovladače,mobily a kousky jídla na žužlání:-))

JEště jsem se ptala chodíte tady někdy na chat???
pa
 Arka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »