Štěstíčka mají 34 týdnů.

Rodičovství

Ahojte holky, Dohodla jsem se s Ed že deníček napíši já. Abych byla upřímná tak mi to dalo zabrat protože jak jsem přemýšlela a přemýšlela tak jsem nakonec vůbec nevěděla co psát. Takže: vítám vás v novém deníčku a přeji vám ať si tento týden se svými mrňousky krááááááásně užíváte.

Jak jistě již víte ve čtvrtek měl Tobiášek narozeniny a proto jsem mu ve středu pekla dort. Většinou dorty peču když děti nejsou doma nebo spí, jenže on pořád pokašlával tak jsem ho nedávala do školky a musela jsem upéci alespoň korpus ve středu dopoledne s ním.

Měl šílenou radost že mu peču dort stále pomáhal (mě do blázince) a když bylo upečeno tak neustále poskakoval okolo pekáče a jásal : Mám dort, mám dort.
Ač jsem mu tvrdila že toto ještě dort není, že ho budu dělat až večer až bude spinkat, aby to bylo překvapení, tak po mě stále chtěl svíčky, aby si je mohl do svého dortu zapíchat.
A když přišla Kristýnka ze školy tak ten pekáč hned popad a běžel se jí pochlubit se svým krásným dortem.
Kristýnka ho ale jako vždy zpražila větou, že toto žádný dort není že je to buchta. Chudáček, kdyby jste ho viděli. Koukal na ní a zas do pekáče a měl takový smutný výraz.
Jenže je to můj chytrouš a tak mu to v hlavince bliklo a zpražil zase na oplátku on jí tím, že to dort je ale že ho budu dodělávat celý den, celý večer a celou noc.
Achjo, někdy mám pocit že si ty děti myslí že jsem superman který nepotřebuje spát ani jíst.

Dort se nakonec povedl. Byla mašinka se čtyřmi vagónky a každý vagónek měl náklad z jiného druhu bonbónků.
Akorát celý dort měřil asi 60cm a dalo mi hodně práce najít něco na co by se, na tu chvilku co byl na stole, dal položit.

Oslava byla také super. Tobiášek jen zářil. Očička mu svítila a chudáček ani nevěděl co dříve. Jestli se vrhnout na dort, rozbalovat dárky, nebo si hrát s tím co již rozbalil a nebo sbírat a znova rozhazovat konfety, které jsme na něj sypali.
Nakonec ten den dort ani neochutnal jelikož, měl moc práce s tím sníst náklad jednotlivých vagónků.

Po oslavě jsem již dávno uklidila jen těch konfet se už nikdy nezbavíme. Zametli jsme je, 2× jsem vysála a stále se odněkud vynořují nové a nové.
Tento rok nás ještě čeká oslava Kristýnčiných desátých narozenin. A ta bude opravdu stát za to jelikož jsem jí slíbila že si může pozvat deset kamarádek. Už se mi z pomyšlení na to ježí hrůzou chlupy.

Ještě abych nezapomněla napsat o našem čtvrtečním ránu. Tobiášek se narodil v 6:25 a tak jsem vstávala abych mu přesně v tu dobu mohla pogratulovat a sdělit mu že je již velký kluk.
Docela sranda byla když poté odběhl k zrcadlu a vrátil se s udiveným výrazem jakto že je stále stejně veliký jako když mu byli čtyři roky.

V pátek nám dorazil ten kočárek a mohu říci že mile překvapil. Jezdí se s ním nádherně, je prostorný a dokonce se mi i líbí.

A nakonec si musím postěžovat na Matyáška.
Dosti mě totiž kouše. Ani ne tak u jídla jako u toho našeho začarovaného uspávání. Nevím již co si počít.
Usne opravdu jen u prsa nebo venku v kočárku. Zkoušeli jsem ho již uspávat v kočárku i doma ale nevím jak, prostě nás prokoukne, chviličku kouká a pak spustí šílený řev který jde zastavit jen pokud ho z kočárku vyndáme.

Proto bych chtěla moc moc moc poprosit maminky které miminka uspávaly stejným způsobem a mají podobné zkušenosti, o radu jak toto usínání odnaučit popřípadě kdy vám začali děti usínat normálně?

Tak holky pište, pište ať také vím co děláte.
Ještě jsem vám chtěla napsat že plánuji, stejně jako Ed, zavésti u nás den bez PC. Jelikož jsem tento týden nestíhala a jsem dokonale zničená tak si vyčlením den kdy budu ve volném čase jen spát, uklízet a tak.

Simunka + Matyášek

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.05.04 20:07

Ahojky§
Koukám, že jsem první, to se mi často nestává. Simunko, to jsem moc ráda, že se ti kočárek líbí, i když to není ten dvojbarevný, ale oni jsou vpodstatě stejné. Mně se na něm také moc líbí, že se s ním fajn jezdí a hlavně to, že není problém ukočírovat ho jednou rukou. Jsi šikula, že dokážeš upéct takový dort, já bych ho tak jedině spálila, na tohle jsem opravdu levá, takže každá oslava u nás - od té doby, co umřela moje babička, která pekla skvěle - znamená nákup dortu. Moje maminka sice peče, ale nijak se do toho nehrne, takže s domácími dorty mám smůlu, i když jsou nejlepší. My jsme si dneska byli zase zaplavčit, aspoň jsem si odpočinula od překládání. Matýsek je vodou nadšený, v Aquacentru v Letňanech mají takový bazének pro úplné mrňousky, takže v něm může i lézt po čtyřech. Dneska nás ale překvapil, protože se snažil kopat nožičkama jakoby plaval. Sofinka řádila na klouzačce, dokonce se pustila do „hádky“ s nějakým asi tak šestiletým klukem, který jí chtěl předběhnout a kupodivu to její rázné ty, ty, ty, nech toho, uhni, di pryč zabralo a chlapeček jí nechal jít první. No, holčina se vážně neztratí. Oba odpadli už v sedm, přece jenom toho na ně bylo dost. Co budeme dělat zítra ještě netuším, záleží na počasí. Já bych ze všeho nejraději spala, děti sice spí dobře, ale stejně jsem nějaká utahaná, už se těším až vyrazíme někam na dovolenou, rozhodně požaduji hotel + plnou penzi, aby se aspoň týden někdo staral o mně. No jo, nějak jsem se rozepsala, ale musím končit, chci dneska dorazit ty pohádky, abych měla tenhle překlad z krku a tím pádem volnější příští týden. Mějte se všechny krásně,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.05.04 22:42

Ahoj Jindřiško,

no koukám ono to vyšlo již dneska.

Jindřiško to se máte že chodíte plavčit. My poslední dobou nějak neděláme nic.
Jen něco sháníme, marodíme a sedíme doma.
Dnes jsem chtěla jít na tu pouť ale zase bohužel.
Já totiž jak jsem v úterý psala že jsem si na pouti dala hnus a že se po tom určitě po… , tak jsem měla dobré tušení a opravdu jsem se po… No a včera když jsem byla na pouti s mamčou tak ona pořád koukala co si jako kde dáme a já že nic nechci že už nebudu riskovat. Nakonec jsem se já blb nechala ukecat.
Dopadlo to tak že jsem měla celou noc křeče do žaludku a ráno jsem stále zvracela. Žaludek mě bolí ještě teď. Už nikdy nebudu nic jíst na pouti, nechápu že jim to hygiena povolí.
Já mám opravdu poslední dobou táákovou smůlu.
Vůbec nechápu co jsem komu udělala.

Jinak já bych teď poslední dobou také jen spala. Možná je to i tím počasím, protože jsem občas spala méně než niní, ale teď jsem stále tááááááák unavená.

Tak já jdu spát. Mějte se a krásnou dobrou noc.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.04 03:25

Simunko,
asi ti neporadím, protože mám dítě, které spinká ochotně a dobře. Nicméně měli jsme určité přechodné období, kdy se při kojení a po něm budil a pak už neusnul. Pár dní jsem to poslední kojení tedy provozovala u nás v posteli, ve zhasnuté ložnici a v klidu. Když jsem ho dala do postýlky, zůstala jsem chvilku s ním a pokud se mlel, tak jsem ho držela za ručičku (nebo mu položila ruku jemně na bříško, nebo na hlavičku). Teď už se naučil, že tiché „š-š-š“ znamená, že jsme někdo na blízku a víme o něm, takže obvykle pomůže.
Myslím, že je také důležité, aby postýlka byla pohodlná a příjemná (žádná studená šustící prostěradla) - Tom teď spává ve flísovém pytli, v zimě jsme mu postel nahřívali termoforem, aby nešel z máminy náruče do studené postýlky). Prostěradlo má flanelové (měkké, teplé).
Zkuste ho taky napřed uspat tak, jak je zvyklý (u kojení) a pak přenést do postýlky - pokud se probudí, tak se k němu naklonit co nejblíž, položit mu dlaň na hlavičku, tiše na něj promluvit, broukat…

Uf, nevím - možná to jsou všechno „hraběcí rady“, protože náš Tom fakt spí docela v pohodě a že prostě nevím, co to je, mít nespavé dítě. Ale platí u nás i to, že jak spí přes den, tak spí přes noc - tj. pokud přes den spí dobře, tak pak dobře usíná večer, pokud to přes den nějak nevyjde, je večer už tak přetažený, že se mu usíná těžko.

Dále hlásím návrat z dovolené - 24 hodin na cestě, 9 hodin časový rozdíl. Musím říct, že Tom to snáší lépe než my, dospělí - zdá se, že jeho recept „v neobvyklé situaci hodně jíst a spát, aby tělo mělo sílu“ je to nejlepší, co se dá udělat - ale on nemusí vybalovat (a prát!!!) tři velké kufry, ani uklízet dům, v kterém se za ty tři týdny docela naprášilo (plus po nás zůstal bordel když jsme balili)… Ale stejně jsem ráda, že jsme doma - sice jsme v ČR měli docela kliku na počasí, ale stejně jsem každou chvíli musela TOma navlíkat do nějaké mikinky a čepičky a to se mu moc nelíbilo. Tady maximálně řeším, jestli mu k bodyčku a kalhotkám v kterých je doma dám ponožky či ne (eventuélně jestli přes poledne sudnám ty kaťky).
Ale aspoň si Tom užil prarodičů - on je děsně společenký, takže i šíleně hluchou mužovu maminku považuje za neuvěřitelně zábavnou osobu (ona pořád mluví, je strašně výrazná osobnost, takže Tom na ní fascinovaně dokázal zírat :-))); a Tom se naučil spoustu nových věcí - hrozně se rozhýbal, děda ho naučil pít ze sklenice (pod záminkou, že ho musí naučit „pít pivo“), v hospodách jsme ho naučili tlouct do stolu (to se mu moc líbí :-)) a sám se naučil „skákat“ - jak ho vezmu do náruče, začne se odpichovat nožičkama a skáče. Doktorka říkala, že pokud ho u toho držíme a pomáháme mu rukama, tak je to v pořádku, že holt je „silné dítě“, ale po tom spátečním letu, kdy nespal a jen skákal mám teda ruce jak orangutan :-))

Den bez PC zní báječně, ale nějak si to nedokážu představit :-))) Jsem prostě závislák, hehe… (hlavně - kdybych nebyla na PC, tak bych pak musela snad i uklízet či co :-)))!!!
 sally

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.05.04 12:56

Ahoj holky,

předem moc děkuju Simunce, že se za mne toho deníčku ujala !!!!! Jsi šikulka, vidíš jak krásně jsi to zvládla a že to ani nebolelo??? :o)

Tak máš alespoň praxi až tu bude moje mamča a budeš psát častěji ;o)

Holky, včera jsem plánovala jak nenapíšu a vytuhla jsem u televize dřív než by jeden napočítal do tří (k velké nechuti mého manžílka, celý den mě varoval, že jsem neodolatelná a večer se mu musím poddat he he he).

No a dnes je venku krááásně a já jdu s holčinkama někam na výlet (Guz pracuje :o/).
Takže nestihnu napsat více, snad až večer.

Taky máme po vážení, tak pak napíšu naše míry.

Jo a všechno nejlepší k včerejšímu svátku Sofince - Žofince !!!!!!!! Posíláme dodatečně anglickou kissinku :o)

Ahooooooj
Ed

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 16.05.04 13:27

Ahoj holky,tak se hlásím z domova!

Prepadla me choroba, mam takovej kasel, ze jsem z toho uz uplne vysilena. Jeste ze je nedele a Petr se stara o chlapecka. Ted je s nim venku, me dal pocitac do postele, tak se lecim emiminem :-))

Simunko, s tim dortem jses tedy fakt dobra. Ja jsem se omezila na peceni strudlu a babovky. Ale moc mi to jde :-)) Ten kocarek co mate s Jndrou se mi fakt libi a myslim ze je to bezva koupe. Hlavne je dobry, ze se da ovladat jednou rukou. Petr se mi smal, k cemu to potrebuju, ze mozna jednou, az budu mit za ruku dalsiho prcka :-) ale argumentovala jsem, ze s golfkama bez spojeny rukojeti si nemuzu koupit zmrzlinu nebo telefonovat. Co myslite, uznal arguimenty??? No UZNAL :-))

Jindro, my jsme se taky chystali do Letnan (mivame fakt podobny napady :-)). Chtela jsem totiz ukazat nasemu tatkovi, jak se Matik umi potapet a tak, tak jsem sondovala, kam by nas v Praze pustili i s Matějem (hodne bazenu má až od 3 let) a našla jsem ty Letňany. Tak jsem rada, ze mam i kladne reference.

Usinani - Simunko, ja ti moc neporadim. Matej usinal v pohode, ale posledni tyden je to des. Rvat ho nechat nemuzu, on se uplne zalyka, modra e nemuze popadnout dech, tak ho rvouciho houpu v autosedacce, dokud nevytuhne, Pak ho prokreju a jeste tak 10 mintu ho tam nechame a nasleduje presun do postylky. Pres den v ni usina uplne v pohode..... Nechapu.

Ed, tak jsem zvedava na Daisy miru, vahu, my jdeme k doktorce zitra, tak uvidime, kdo je vetsi obrik a tlustoch :-))

TAk holky zatim paaaa, jdu spat, protoze mi to nakazal tatinek.

Martina a Matej

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.05.04 17:57

Ahojte holky,

tak jsme dosytosti vypouťovaní a padám únavou.

Vyzkoušeli jsme též pořádně kočárek. Holky, musím říci že je opravdu super. Kdo by to byl řek.
Já se stále bála a neměla jsem důvod.
Dík Jindřiško za doporučení, bez tebe bych si ho nikdy nekoupila a byla by to fakt škoda.
Kráááásně se s ním jezdí a to i terénem. Opěrka zad se dá libovolně polohovat takže i když nechci Matyáška ještě nějak moc posazovat, tak ho můžu mírně zvednout aby mohl koukat a nenudil se.
Pláštěnka je také fajn a barevně mi také vyhovuje. Je totiž modrý a nákupní koš a takové ty plastové blbůstky jsou černé. Prostě s tou kovovou konstrukcí to vypadá hezky.
Navíc každému na potkání vyprávíme kolik stál a nikdo nechce věřit že mohl být tak levný.

Dnes je mi také konečně lépe. Mám pocit že jsem si minulý týden ty nemoce vybrala na celý rok. Tak doufám že ano, protože já chci být jen a jen zdravá.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.05.04 18:05

Já fakt nevím co blbnu ale já to omylem poslala a to jsem ještě opravdu nechtěla.

Zítra už snad půjde Tobiášek po dvou týdnech do školky a já se na to opravdu těším.
Nechápu holky co máte malé děti které nechodí do školky jak to zvládáte.
Já osobně když mám třeba Tobiáška doma, tak si s ním musím hrát a musím každý den pořádně vařit a vždy mi to tu nějak všechno vázne.
Zato když je ve školce tak si dopoledne když Matyášek spinká uklidím a udělám vše tak v klídku a odpoledne mívám taková volná dělám jen tu večeři.
Navíc jsem zjistila že když jsem s Matyáškem doma sama tak spí o hodinu déle než když tu někdo je.
Holt není to již malé miminko a hned ho vše probudí.

Tak já letím něco udělat večeři.

Určitě se ozvu večer.

Pááááááááááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.05.04 18:05

Já fakt nevím co blbnu ale já to omylem poslala a to jsem ještě opravdu nechtěla.

Zítra už snad půjde Tobiášek po dvou týdnech do školky a já se na to opravdu těším.
Nechápu holky co máte malé děti které nechodí do školky jak to zvládáte.
Já osobně když mám třeba Tobiáška doma, tak si s ním musím hrát a musím každý den pořádně vařit a vždy mi to tu nějak všechno vázne.
Zato když je ve školce tak si dopoledne když Matyášek spinká uklidím a udělám vše tak v klídku a odpoledne mívám taková volná dělám jen tu večeři.
Navíc jsem zjistila že když jsem s Matyáškem doma sama tak spí o hodinu déle než když tu někdo je.
Holt není to již malé miminko a hned ho vše probudí.

Tak já letím udělat večeři.

Určitě se ozvu večer.

Pááááááááááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.05.04 18:07

Koukám že dnes posílám a posílám.

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 16.05.04 19:49

Ahojky!
Simunko, to jsem ráda, že jsi s kočárkem spokojená, aspoň někoho jsem za tenhle víkend potěšila. Uf. Mám den blbec! Ráno volala moje máma z chalupy a když jsem jí řekla, že jsme včera oslavili Sofinčin svátek se známými a dneska se chystáme na oslavu s nimi, tak mě vynadala jak malýmu dítěti, že takhle to ona nikdy nedělala a co je to za nápady dělat dvě oslavy. Tím pádem se naštval Luis, který - dost logicky - chtěl Sofinku naučit jezdit na nové tříkolce, proto ty dvě oslavy. Takže mi sdělil, že mě moje matka chce komandovat a já že se nechám. Něco podobného mi v rámci vsvého projevu sdělila i moje máma, ovšem naopak. Tudíž když naši dorazili, ta už jsem byla tak vynervovaná, aby s enikdo nenaštval, že jsem byla protivná na každého včetně dětí. No naštěstí si to Sofinka nijak nebrala a slavila stejně nadšeně jako včera. Závěrem mi ovšem obě zúčastněné strany - samozřejmě každá zvlášť - sdělily, že podléhám straně druhé a v podstatě jsem úplně na hlavu. Takže teď si tu bulím do klávesnice a uvažuji o odjezdu na pustý ostrov. Mně se prostě nechce stavět se na něčí stranu, snad nechci tolik, když si přeju, aby jedna dětská oslava proběhla v klidu a v pohodě.
Jinak přeložit pohádky jsem stačila, ale nějak mě to vůbec netěší, i když normálně bych byla víc než spokojená.
Tak doufám, že budete psát něco hezkého, veselého a k zasmání, abych se zase dala trošku dohromady. Čau, čau,

Jindra + šelmičky

piskle
Stálice 95 příspěvků 16.05.04 20:02

Simunkoooo,

prosím, můžeš mi napsat ještě k tomu kočárku.Objednala sis ho přes internet? Pokud ano, tak jak ho dopraví?Jsi s ním opravdu tak spokojená. Trochu mě taky zaráží ta cena, ale zase na druhou stranu bych takovou nabídku nerada promarnila. Ještě by mě zajímalo kolik asi váží, jestli ho třebas sama vyrvu do tramvaje… Moc děkuji.Jinak o nás písnu víc snad zítra, až se konečně tak nějak víc dostanu k PC.
Zatím ahojky

Pískle

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.05.04 20:45

Ahojte holky,

tak mě tu máte zas. Budu to sice asi psáti dlouho dlouho protože začínám již o půl osmé a ti moji broučkové ještě nespinkají takže to bude psaní s přestávkami ale neva kam spěchati, že ano!

Tak, chci toho napsat moc a nevím čím začít.

Takže začnu asi Kristýnkou.
Představte si že v pátek přišla ze školy a hned mi hlásila že je nejlepší ze třídy. Já se jí ptala jak jako nejlepší. Tak prý jim paní učitelka říkala že nejlépe se učí ona.
Moc mě to potěšilo ale o té učitelce si myslím své, protože jak k tomu přijdou ostatní děti. Ona jim vyjmenovala prvních 6 dětí které se nejlépe učí pěkně za sebou a pak už prý nevěděla. A nezapomněla jim říci kdo se učí nejhůře.
Navíc nechápu pokom to ta holka má. Po rodičích určitě ne.
A holky, musím se přiznat že jsem ji počala pod vlivem alkoholu a těhotná jsem, ještě než jsem na to přišla, navštívila určitě 1 nebo 2× nějakou tu discotéku. A tam jsem určitě něco i pila. Takže ideální podmínky v tom mém bříšku zpočátku neměla.
Takže fakt nevím ale třeba ten alkohol způsobil že se mi narodilo geniální dítě? No asi spíš ne!
Každopádně je to moje chytroučká a šikovňoučká holčička.
Ale má to i druhou stránku, protože ona se o vše hrozně zajímá a nad vším moc přemýšlí a tak si třeba někde přečte že za (á nevím přesně kolik ale ona určitě ano )miliónů let má explodovat (nebo co) slunce a pak mi tu brečí že všichni na zemi umřou. A tak jí musím vysvětlovat že to už tu asi ani nikdo nebude a tak zas brečí že nikdo nebude a tak pořád dokola. Je fakt hodně citlivá a některé její objevy jí dávají fakt zabrat. A mě také.
Ale abych jí jen nechválila tak na ní musím prásknout že je pěkné čunčo a nevím proč ale když jí, tak to vypadá jak když papká tak dvouleté dítě.
Třeba na zmrzlinu s ní jít to je pěkná ostuda. Ona má vždy tak zamazanou papulku a vše okolo.
Fakt nechápu přitom jí to stále připomínáme a ani nejí nijak rychle.

Holky, kdo myslíte že vyhraje SuperStar?
A komu fandíte?
Já nikomu, moc mě to ani nezajímá, ale manžel na to tu stále čumí a každý týden vykládá konečně, dnes vypadne Julián. A on tam stále je a je.
Dnes jsem se mu již smála a asi mu začnu posílat SMS aby tam zůstal. Ať máme doma nějaké vzrůšo, protože to by jste nevěřili jak on dokáže každý týden kvůly Juliánovi Záhorskému nadávat.
Tak doufám že mu budete se mnou fandit a že tam zůstane co nejdéle, ale vyhrát to nesmí vždyť ten jeho zpěv nestojí za nic.

Holky tak už to tu píšu přes hodinu a tak to pošlu a dám si malou přestávku . Budu pokračovat až Matyášek usne.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.05.04 21:03

Ahoj Pískle,

kočárek jsem si opravdu objednávala přes internet.
Normálně ho objednáš, pak ti příjde mailík kdy ti ho pošlou a posílají ho přepravkou. Což mě docela vadilo, protože pošta když nejsi doma tak ti nechají ten lístek ve schránce a můžeš si pro to zajít kdežto takto jsem raději seděla doma a čekala aby náhodou nepřijeli když nebudu doma.
Jinak je lehký, do tramvaje ho určitě vyneseš. Já do něj doma po:,–(ím Matyáška a pak ho v pohodě snesu ze schodů i do schodů když se vracíme domů.

A pokud máš zájem tak si ho určitě objednej, protože podle toho co píší v těch dodacích podmínkách tak právě kvůly tomu že zboží nevidíš tudíš nemůžeš přesně vědět co ti vlastně příjde, tak prý můžeš zboží do tří dnů vrátit jen proto že se ti třeba nelíbí. Je fakt že zaplatíš poštovné ale to není zas tak moc.

Jestli ale bydlíš někde v Praze nebo poblíž tak se na něj jeť kouknout.

Já nevím mě ten kočárek fakt překvapil. Za ty peníze jsem čekala něco úplně jiného. Protože co jsem kde koukala tak 1000 stály jen takové ty obyč golfáče bez stříšky.

Nvíc si myslím že kdyby ti i nevyhovoval tak ho v pohodě prodáš za stejnou cenu nebo i za trošku víc než jsi ho koupila.
Fakt nám nikdo nechce věřit že stál tak málo.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.05.04 22:30

Ahojte holky,

tak jsem se dneska ráno vážila a vážím stejně jako minulý týden.
Zjistila jsem že jsem jak malá, a že vždy ten první týden nedělám nic, pak se zvážím a tak trošičku doufám že mi aspoń kilčo ubylo samo od sebe a když zjistím že tomu tak bohužel není a že mám už zas jen týden na to něco zhubnout, tak se začnu trošilinku snažit.
Takže od tohoto týdne hlásím váhu každé pondělí.

Sally, tak ty jsi byla u rodičů?
Buď jsem to nějak prošvihla nebo přehlédla a nebo jsi se nepochlubila že jedeš domů?
Já jsem to fakt nějak nepostřehla.
Jinak máš můj hluboký obdiv že zvládáš takovou dlouhou cestu s takto malinkým mimčem.

Jinak to uspávání, moc děkuji za rady. U nás také platí-spí dobře ve dne-spí dobře i v noci.

Martino, tak ty marodíš!
Tak se brzy uzdrav!!!! Ona to není žádní sláva když člověku není dobře a má malé dítě(nebo ještě hůře děti).
To Matějovo večerní usínání je určitě jen přechodné.
Ale jistě to není nic příjemného. Hlavně pokud dříve usínal bez problémů.

Jindřiško, tak tobě se to doma takto sváří!
Rozumím ti moc dobře že se nechceš stavět na ničí stranu.
Já např. třeba vím jaké má moje mamka nebo manžel chyby ale běda že by manžel řekl něco proti mé mamce, byť je to i pravda a já to moc dobře vím, tak se na něj nějak vždy naštvu. A naopak to beru naprosto stejně.
Já si myslím že nikdo nejsme dokonalí a máme své chyby. Jenže mamka mě porodila a vychovala a nenechám nikoho aby jí přede mnou pomlouval.
A naopak, jestli se mamce nelíbí něco na mém manželovi tak má sice možná pravdu, ale jednou jsem si ho vzala a tak ať raději mlčí.

Ještě jsem se tě chtěla zeptat. Já totiž když přišel ten kočárek tak jsem ho okamžitě začala rozbalovat a dávat dohromady. A jak už to u mě bývá ani jsem se nekoukla do plánku.
Nicméně kočárek jsem postavila a když jsem s ním doma jezdila asi půl hodiny tak mi upadlo kolečko. Tak jsem zjistila že jsem tam nedala ty zarážky či co to je.
No prostě jsem plašan.
Ale zbyly mi tu ty adaptéry na autosedačku a nějaká tyč.
My jsme opravdu nepřišly na co ta tyč je. Nikde nechybý. Je bílá a na koncích má taková žlutá kolečka. Víš k čemu to slouží?

Pískle, ještě jsem ti chtěla napsat k tomu kočárku. Dočetla jsem se že ho vyrábí firma která vyrábí i MaxiCosi a Quinny.

Tak to je dnes ode mě vše.
Možná se ozvu i zítra dopoledne jestli půjde Tobča do té školky tak bude i čas.

Páááááááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 00:36

Ed,
já jsem nejela domů, já jsem jela do ČR navštívit rodiče a ukázat jim Tomáška. Teď teprve jsme doma. Já vím, je to zvláštní, ale pro mě je „doma“ tady - v našem domečku, s mým mužem a Tomáškem.
Jeli jsme jen na dva týdny, manžel si šetří část dovolené na podzim, abychom někam vyrazili my - tj. my tři jako rodina.
Cestování s takhle malým dítětem jsem plánovala schválně - dřív než začne prďuch lézt. Myslím, že tak mezi těmi osmi měsíci a dvěma lety je to na cestování nejhorší - všude to vleze a nedá se mu rozumně vysvětlit co a jak. Takže jsme to fakt zvládali docela v pohodě. Teď ještě vysvětlit Tomovi, že pět ráno je hodina, kdy se spinká… ještě pořád nemáme vrácený zpátky náš systém. Ale pomalu na tom pracujeme…

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.05.04 01:27

Ahoj holky moje,

to vám byl dnes super den - škoda, že tatínek pracoval :o(
Představte si - že jsem s Apolenkou letěla v helikopéře!!!!!!!! :o))))
Ale pěkně od začátku: Jak už jsem psala, chystala jsem se dnes s holčinkama na výlet, když bylo venku tak krásně a rozhodla jsem se pro něco jako je letecký den - s dalšími atrakcemi, protože Polinka je z letadel nadšená.
Bylo tam opravdu co dělat, kolotoče, ukázky různých řemesel, zvířátka na hlazení (ovečky a králíci :o), dokonce i stříhání ovčí vlny. No spouuuuuuusta - než bych to vše vyjmenovala, bylo by ráno. Polinka se nejdříve vyřádila na kolotočích, pak jsme si sedly do stínku a zatímco ona lízala zmrzku, já jsem nakojila Daisy, která byla opravdu hodňoučká, seděla v kočárku a ani nedutala - očička jí kmitala a nestačila se dívat na ten frmol kolem :o)

No a pak jsme se šly podívat na helikoptéry. Nejdříve jsme se jen dívaly, jak vzlétávají a přistávají - a pak mě začala Polinka tahat za ruku že chce taky :o) Dělali tam totiž i vyhlídkové lety. Tak jsem se šla zeptat, zda kdybychom letěly, tak by byli tak ochotní mi na tu chvilku pohlídat Daisy (let trval jen asi 10 minut). Prý že s radostí - no tak jsme letěly holky :o) Apolenka s těma velkýma sluchátkama na hlavě vypadala naprosto úžasně ! To dítě se fakt ničeho nebojí - ukazovala na krajinu pod sebou a hrozně se jí to celé líbilo. Jaká velká škoda, že jsem si sebou zapomněla vzít foťák !!!! Ale máme alespoň na památku certifikát - že Apolenka dnes poprvé letěla :o)

Daisy na nás čekala pěkně úsměv od ucha k uchu, snad si ani neuvědomila, že jí hlídají cizí lidé.

Strávily jsme tam více méně celé odpoledne - domů jsme se dostaly až kolem 18.00 hod.
Daisy se nejvíce zamlouval picknik. To mohla totiž otrhávat travičku a ochutnávala jaká je to dobrota :o)

Znáte herečku Gwyneth Paltrow ? Tak ta prý nějak minulý týden porodila. Dokonce prý dost velkou holčičku (4,1 kg?) a pojmenovali jí Apple :o) Jo a vím,že plánovala porod doma, jen se mi ještě nepodařilo zjistit, zda doma porodila.

V pátek jsem byla s Daisy na testu sluchu, tak je to dobrý - slyší !!!
A tady jsou ty naše míry:
Váha: 8 080 g ! (ve 27 týdnech měla 7850g takže nějaké výrazné zvýšení tu necí co??)
Délka: 69 cm
Obvod hlavičky: 44 cm

Nevím, jestli homeopatika zabrala, měli jsme očekávat zhoršení, než příjde zlepšení, ale zhoršení nepřišlo - víc méně zlepšení pozoruju :o) Sice pořád mírně kašle, ale definitivně je to lepší než minulý týden.

Jéé já zívám, tak dnes už asi zase nestihnu napsat víc - tudíž se loučákuju a napíšu snad zítra.

Ed

Ps. Teď jak se oteplilo, tak je všude pavouků a různé havětě - fuj - pořád nám něco lozí po domě. A já se pavouků tak štítím - řekla bych, že mám přímo fobii!!!!

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.05.04 01:30

HE HE HE - nemá tam být heliko péro - ale helikoptéra samozřejmě :o)))))))))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 07:08

Ed, vyřiď Polince, že jí normálně závidím… tady je na ty „helikopéry“ taková fronta, že jsem se ještě nedostala… ale zase lítám občas balónem, heč!!! :-)))
 sally

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.05.04 09:25

Ahojte holky,

kdepak všechny jste?

Já jsem vám včera ještě zapomněla napsat že se Matyášek večer postavil v postýlce!!!!!!!!!!
Je to již můj velikááááááánský chlapeček. Je mi z toho tak smutno, ale bohužel čas zastavit nelze.

Ed, tak ty si s Aplenkou takto létáš v helikoptéře!!! Teda vy se holky máte.
Dokážu si Apolenku úplně s těma sluchátkama představit. Musela být rozkošná!!!!!!

Jsem ráda že vám asi ta homeopatika nebo co zabrala. Matyášek má nyní také již delší dobu rýmu a, jemu to sice moc nevadí(pokud mu zrovna neutírám nudli nebo ještě hůře nesnažím se rýmu odsávati) ale mě ano. Je mi ho chuděrky líto když pije a nemůže se nadechnout.

Jinak míry máte podle mě ideální. Oni ty děti teď většinou už tak moc nepřibírají.
Třeba Tobiášek měl v roce 11,6kg a teď v pěti letech váží rovných 20. Takže mi za 4 roky přibral necelých 8,5kg.
Já si na to vytáhla teď očkovací průkaz takže musím napsat jaký to byl obřík v 8 měsících. Fakt čumím!!!!!
Měřil 75cm, vážil 9,95kg obvodhlavy měl 47cm. Fakt nechápu jak jsem ho mohla unést. I když asi to byla síla, protože se mi udělaly takové bouličky a rukou a fakt to dost bolelo.
Tehdy jsem s tím nejprve chodila na rehabilitaci a to nepomohlo a tak mi z toho odsávali takový hnusný sliz. No, potom se mi to zase udělalo a odsávali to ještě jednou s tím že pokud se to znovu objeví tak mi to budou muset vyříznout.

Takže Daysi váži tak akorát aby tě moc neničila. Já si myslím že Matyášek má také tak něco kolem 8 kil možná ani těch 8kg neváží a jsem fakt ráda. Přeci jen ho budu nějaký čas ještě hodně chovinkat. A tak je lépe že je oproti Tobiáškovi takový drobek.

Páááááá Simunka

piskle
Stálice 95 příspěvků 17.05.04 10:02

Ahoj holky,

tak se taky konečně dostávám na chvilku k počítači a jdu napísat něco málo o nás. Tak nejvíc největší novinkou je, že už nejsme pizizubci. Vyklubal se nám dole jeden zub a ten druhý je hned v závěsu za ním. Pořád jsem se obávala, kdy už příjdou ty procajdaný noci s Denisem v náruči a ono nic. Byl jen takový protivný přes den, ale v noci chrupkal, jako obvykle, tzn., že se kolem půl druhý probudí na baštu a pak pokračuje někdy s probuzenímy, jindy bez nich až tak do šesti, kdy si ho beru k sobě do postýlky a ještě tak hoďku až hoďku a půl si dáváme. Takže je to moje velký zlato, že to takhle hezky zvládnul. Myslím, že se ale probdělým nocím stejně nevyhnem, protože nejhorší jsou prý když se klubou špičáky… Jinak jsme byli od úterka až do soboty v Praze u manžových rodičů, no a to jsem byla ve svým živlu. Praha, to je prostě moje velká láska. Přeci jen jsem tam žila celých 23 let a teď si nějak né a né zvyknout na tenhle „burákov“. Sice to mám vlakem za čtyřicet minut přímo do centra, což je asi tak stejná doba jako kdybych jela z řep do centra tramvají, ale není to ončo. Když jsem chodila do práce a tady trávila jen večery a víkendy, tak to bylo supééér. Jenže teď tu trčím celý dny a to už teda rozhodně není tak supéér. Takže stejnak vyrážím každý týden do Práglu. Ale zase na druhou stranu je to tu tisícprocentně lepší pro Denýska, než aby se dusil v Praze, což je pro mě teď prioritní!Tenhle týden jsme měli vyrážet na tu dovču, Ed se myslím ptala, jestli k moři, tak k moři né, ale jezdíme rok co rok do lázní do Karlovy studánky, jenže to asi budem muset odložit vzhledem k počasí. Je tam nahoře teď prý mínus dva stupně a já už bych toho našeho drobka do kočáru s fusakem nenarvala. Ale k moři bych teda jela, jako blázen…Simunko, tak ten kočár jsem si objednávala, ještě včera večer, tak jsem zvědavá, jestli se ozvou. Zatím sem na mejlu nic neměla, tak uvidím. Ještě jsem brouzdala a našla ten červenomodrý někde také „v akci“ za 2190,–.Ten je ale asi o trochu lepší než tenhle.K tématu Superstar - u mě je jasná favoritka ta Aneta, má fakt nádhernej hlas, ale to si myslím v týhle soutěži nerozhoduje, když se tam stále drží exot jménem Julián-pavián.Ale včera mě teda taky pobavil, ty rumbakoule a ten obleček zvolil fakt stylově,chichi.
Holčiny, chtěla jsem vás moc poprosit o radu. Máte tu už vícero dětiček a tak jste matky zkušené"o))))Mohly byste mi prosím napsat co dáváte , nebo jste dávaly prďolkům papkat. Já ráno kojím, v jedenáct dávám ovocnou přesnídávku, ve dvě kojím, v pět dávám nějakou zeleninku a v osm dáváme kaši+kojení. Teď bych ale ráda vynechala už i kojení ve dvě a nevím co mám Deňákovi dát. Jestli třeba taky kaši. Taky by mě zajímalo kolik by toho mělo mimčo vipít, když už vlastně tolik nevypije ode mě a hlavně co dávat pít. Denis absolutně odmítá vodu, tu hned vzápětí vyblinkne. Zkoušela jsem mu uvařit i ovocný čaj, ale ten škleb bych vám přála vidět. Svraští celý obličej asi tak na třetinu původní velikosti a oklepe se. Takže mu teď kupuju ovocný 100% šťávy bez cukru, ale ta decková flaštička stojí 12 korun, což se mi tedy zdá jako dost. Tak prosím, prosím, písněte nějaký ten jídelníček. Moc díky.Tak dámy, jdu něco málo podělat. Denýsek na chvilku usnul, tak toho jdu využít. Mějte se krásně a pište.

Pískle

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 17.05.04 11:08

Ahoj holky,
tak se stalo neco co jsem fakt nechtela. Matej od mne ten kasel a rymu chytnul a nudla a kasle. Taky mu to nevadí jako Matyaskovi, ale taky je mi ho lito. Jinak je veselej a papa. Akorát se dozaduje vic kojeni, ale to jsem jedine rada. At ma hodne tekutin.

Ed, ty brdo, vy jste letely v helikoptére jo? To je docela bomba! To já bych se tedy desne bála. No obdivuju Vás obe :-))

Pískle, tak at jses treti spokojená mamka z naseho deníku s tim kocarem. Holky, já vám tu koupi normálne závidim. Já si koupila za 5 tis., sice má vetsí kola, ale jinak to bude némlich to samé. Jídelnícek - my to máme trochu jinak: ráno kolem 8 kojim, paj je kolem 11 obídek a to zelenina, nekdy s masem, 1 tydene se zloutkem. odpo dávam ovoce (mixuju jablko, hrusku nebo banán). KOlem 5 odpo kojim a pak dáváme v pul sedmy kasi. Behem dne Matej vypije tak deci a pul vody, nejvíc mu chutná ta voda, co zbyde kdyz mu dusim jablícka nebo hrusky. Ale pije i cistou vodu.

Tak paaaa, písu s Matejem na klíne a moc to nejde

MaM

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 17.05.04 16:10

Ahoj holky,
tak jsem zpáotáčelo. tky z 8 měsíční prohlídky. Matěj váží 8 a půl kilo a má 72 cm. Obrnu jsme posunuli, kvůli tomu jeho kašli. No a jsme poslaný na neurologii, Matík je jaksi línější :-( Prý má slabší svaly než by měl mít. Chjo chjo. Ještě že ta zkouška sluchu vyšla a moje miminko se otáčelo za zvukem. Občas je mu totiž uplně fuk, že je kolem nějaký rámus a on si hledí do dáli a hledí… Hlavně v kočárku, to fakt nějak nevnímá.

Tak paaa
martina

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 17.05.04 16:12

Aj aj, to slovo zpátky se mi nějak nepovedlo, no to je tak, když mi do psaní „radí“ chlapeček :-))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.05.04 16:48

Ahoj Marti,

nic si z toho nedělej. Řekla bych že takových dětí co jsou línější je.
A s tím nevnímáním jsme na tom podobně. Občas na Matyáška volám, mlátím do něčeho a pak už i opravdu dost řvu a on dělá jako by nic. Vůbec se ani neotočí prostě absolutně nevnímá. Kašle na mě.

Mě tak nějak připadá že děti v tomto deníčku jsou tak trošičku napřed. Co jsem četla třeba cipískovu partu tak mi připadalo že naše děti ač mladší dělají daleko více věcí.
Ono je možná lépe dítě někam poslat pokud se doktorce zdá že má slabé svaly, ale zdá se mi to ještě zbytečné.

Tak držím palečky a určitě napiš kdy tam jdete!!!!

Ještě bych úplně zapoměla pogratulovat Matějovi ke krásným mírám. Takže gratuluji!!!!!!!

Pááááááááá Simunka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 17.05.04 16:59

Ahojte:)

Nakukuje Monťule.

Tééda Edi, ta Polinka je ale šikula. Letět v helikoptéře! Třeba z ní budete mít pilotku hi hi.

Já jsem dnes po kontrole. Hlásím se tedy v 11 tt a už je nás oproti minulýmu UTZ kus:)))

Bacil už odchází, i když mi dal zabrat. Už jen kašlu, ale už jsem schopna koukat do monitoru, tak to je dobré znamení:)))))

Tak já utíkám, mějte se tu krásně, pohlaďte za mě vaše pokládky

a pááááá Montička + mimizemšťánek

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 17.05.04 19:40

Ahojda holčiny,

Přeji Vám všem krásný týden.
My stále ještě nejsme OK, jdeme ve středu na kontrolu ? ale ještě stále je to v Matýskovi slyšet. A taky se začal šíleně na hlavičce potit. Sice se potí jen když pláče a když usíná, ale raději se na to doktorky zeptám. Taky se mu v pusince udělali takový bílý flíčky ? zevnitř na tvářičkách ? a taky mu popraskaly koutky (jestli to je k tomu). Ach jo, už jsem z toho zničená. Nemůže to už být za námi????
Jindřiška ? můžeš mi prosím prozradit, co jste si pořídily za zázračný kočár? Plánujeme taky koupit golfky a když tady na ně čtu samou chválu, tak přemýšlím, že bysme si je taky pořídily. Byla bys tedy prosím tak hodná a prozradila mi www.adresu Asi mi to tady proklouzlo mezi prstíky.
Zítra (úterý) jdu v 16:30 pod kudlu. Jdu si nechat vyříznout asi tři pihy (na zádech).Docela se těším. Už jsem byla dvakrát, celkem asi šest pih a hlavně pan doktor je strašně príma a je s ním legrace. Při ?řezání? vypráví samý veselý historky. A co je zá:,–(ní ? nebolí to ani přitom, ani potom. Jen je docela nepříjemný vyndavání stehů. Já mám vždy ?štěstí?, že je pan doktor docela utáhne a mě to rychle srůstá, takže pak to nepříjemně tahá.
Tak na mě zítra myslete.
Posíláme všem hubana a ve středu dám vědět, jak jsme dopadli na kontrole.
Lucka a Matěj.
PS: včera jsem se dočetla na internetu, že můžu zažádat o inhalátor, že podle typu ho hradí i plně pojišťovna. Tak jsem se ptala dnes v lékárně, jak to funguje. Tak musím mít od pediatra doporučení bud na alergo, na plicní nebo na ORL. Pouze tito tři odborníci ho můžou předepsat. Tak se na to ve středu MUDr. zeptám.
Tak čauky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 20:19

Ještě k těm mírám… Tom měl v 6,5 měsících 8,68 kg a 69 cm… a to je narozený o dva měsíce dřív, čili regulárně by mu mělo být necelých pět měsíců… Dr. říkala, že si musí konečně napsat do papírů, že tatínek má 193 cm, aby se příště už tak nedivila :-)))
No, holt budu mít od vláčení prďucha pěknou fyzičku, no!!! Fakt se nemůžu dočkat, až se začne sám pořádně pohybovat a já ho nebudu muset tolik vláčet (a ne, prosím, neberte mi iluze - určitě budu mít hodné poslušné dítě, které bude lézt a běhat jen tam, kam mu to mamka dovolí :-)))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.05.04 22:18

Ahojte holky,

takže hlásím tu svou váhu je to 70 kg. Já se pod těch 70 asi již nikdy nedostanu.
A to jsem si vždy myslela že budu do smrti hubeňoučká a nějaké tloustnutí se mě netýká.

Jinak den bez PC budu mít buď v úterý nebo ve čtvrtek. Nevím přesně který den si který týden zrovna vyberu. Prostě jak se mi to bude hodit.
A ani nevím jak to vydržím. Možná to když to fakt nebudu moci vydržet omezím tak že číst ano-psát ne. Přeci jen to psaní zabere daleko více času.

Tak Ed jak tobě to jde????
Máš už přeci jen nějakou praxi. Tak poreferuj!!!!!

Jinak Sally to o tom ježdění domů jsem psala já a myslela jsem domů jako k nám. Je mi jasné že člověk má domov tam kde žije. A ne u rodičů.
Jo, ještě máš doma koukám pěkného obříka. To ti fakt moc nezávidím.
Když jsem otěhotněla tak jsem se jen modlila abych měla malé miminko. Mě ten Tobiášek fakt hodně ničil a tak jsem se toho znovu bála.

Pískle- velikánská gratulace k zoubku!!!!!! A koukám že vás to ani moc nepotrápilo. Tak to je fakt moc dobře.
Jinak k tomu jídelníčku. Já ti fakt moc neporadím protože si to moc nepamatuji. Kristýnka byla uměle živená a dostávala nějakou tu zeleninku a tak již od 4 měsíců. Co ale vím přesně že ona čaje ani nic jiného než Nutrilon nechtěla pít. Takže nevím sice co přesně jedla ale pila hodně dlouho (myslím že ji bylo i více než rok)fakt jen mléko.
Tobiášek byl do půl roku plně kojen pak jsme dávali zeleninku postupně jsem začala dávat přesnidávky a pak se dávají jogurty.
Takže můžeš dávat asi ten jogurt ale nevím jestli na to není ještě brzy.
A Tobiášek pil pěkně čaj. On se narodil v květnu a jak byla ta vedra tak vylohnil takovou tu malou lahvičku i po kojení.

V každém případě by děti měli mít alespoň 2× denně mléko.
A pokud nic nechce tak si šťávičky třeba z mrkve a jablek můžeš dělat doma.

Marti,
koukala jsem že jsi přidala po delší době fotečku Matěje. Je to fešááááák. A nepříjde mi že by byl nějaký pozadu, či co.
Co ti přesně ta doktorka řekla?

Jinak chudáček také kašle a soplinkuje!!!!! Já bych to nejraději nějak zakázala, aby byli malé děti nemocné.

Montičko,
ty se nám tu občas vyloupneš a připomeneš jak to rychle utíká. Béééé, vždyť mě se zdá že je to pár týdnů co jsem otěhotněla a už mám tak velkého chlapáka. A ty, nedávno jsi hlásila dvě čárečky a už 11 týdnů?
Tak se brzy uzdrav a už se fakt těším až nám oznámíš že se ten tvůj mimozemšťánek narodil.

LaBouche,

vy se brzy uzdravte. A ta znamínka, já bych některá také chtěla vyříznout ale mám z toho fakt husinu.

Tak holky já dnes končím a možná ,uvidím jak se dnes vyspím, bude zítra můj den D.

Páááááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 23:38

Ahojky hiolčinky

nakukuji od Brusinčat.Chtěla jsem vás pozdravit a zeptat se na Montičku a akorát čtu,že už je v 11 týdnu.Jsem moc ráda,že je vše v pořádku.
Taky vám řeknu váhu Patríska:-)Ve 4 měsících měl 7 410 g a 64 cm.

Hodně zdravíčka přeje

koukám nepřihlášená

Martina+Patrísek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 23:58

Ahoj Simunko a ostatní ze štěstíček,
sem tam k vám nahlédnu a moc ráda vás čtu, taky jsem měla s malím podobný problém, zabrala drsná metoda nechat vyplakat.
Po 6 měsících je dítě schopné vydržet celou noc bez jídla, tedy zhruba 10-12h, nehraje roli jestli je kojené nebo večeří kaše. Tak tomu jsem moc nevěřila, u nás se vstávalo každou hoďku, pak ovšem přitvrdil na půlhodiny, ne protože by měl hlad, prostě ze zvyku. Na 7 měsích jsme začali, možná vám budu připadat, jak stará tyranie, já si tak připadala. Mimi jsem před spaním nakojila, ale jen dokud pil, jak začal dumlat a usínat šup s ním do postýlky a pak příjde ta kruťárna.
Popřejte dítěti dobrou noc a odejděte, nechte ho 5 minut plakat, kontrolujte si čas na hodinkách, je to vážně věčnost, po 5min. se vraťte, pohlaďte a tiše konejšivě mluvte, ovšem moc to neprotahujte a NIKDY ho neberte z postýlky.to znovu opakujte. To samé i s nočním buzením. po 5 minutách pohladit, po dalších 5 min. konejšivě zavolat atd.
První noc plakal vždy 3× půl hodiny, druhá noc byla horší vydržel i 45 min, už jsem to chtěla vzdát, ale zjistila jsem, že švindluje, z maxiřevu si plinule přešel do brumlání a začal si hrát s rukama a třetí noc 1×5min a dost. Největší vytrvalci prý vydrží i týden. Dnes je mu 10měsíců, ukládám ho bez kojení, jen se pomazlíme, zazpívám ukolébavku, do postýlky jde úplně bdělí do 10 minut sám usne. V 20.00 jde spát a do 9měsíců vstaval v 5.oo nakojený zabral do 6.30, až to jednou zaspal a chrápal v kuse, až do 7.00, další den, jsem nevstala, když se hlásil, nevydržel ani těch 5 min a usnul a od té doby spíme všichni celou noc. Podobý návod je i ve velké knize o matce a dítěti.
No snad to někomu z vás pomůže, jěště podotknu, pokud jednou začnete musíte to vydržet, ditě zmatete, když zmizí hranice kterou jste první noc určili. Rozhodně nezačínejte pokud rostou zoubky, je nemocné, nebo mu něco narušilo běžný denní program(návštěva, cizí lidé) a večerní rituál jako je třeba krmení a koupání.
Je fajn u panelákových upozornit sousedy, že učíme spát, nebo počkat na jejich dovolenou, ostatně je to otázka týdne.
Dobrá je knížka „spánek malích dětí“ , jsou tam popsané spánkové fáze dětí, jejich snění , noční můry i nespavci a jejich trable. Nedávno byla k sehnání na Portálu. Děti nás potřebují jako strážce pevných hranic, za které jim nedovolíme jít, i když to zkouší a naše ne je jejich pevná jistota v chaosu. To je citace:o)
Hodně štěstí , trpělivosti a nerušených nocí přeje Nany

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 18.05.04 02:11

Ahoj holkýýýý !!!

Tak konečně !!! Jsem tu, a neodejdu, dokud neodpovím na vše, na co jsem plánovala odpovědět !

Nejdříve ale - byl dnes náááádherný den a skoro celý jsme jej strávily na zahradě. Napustila jsem holčičkám bazének a jak ty se cáchaly :o) Daisy byla v sedmém nebi.

Nějak se mi podařil asi skřípnout sval nebo nerv za krkem a bolí mě to pokaždé, když se rychleji otočím :o( Auvajs. A to prosím celý den. Takže dopíšu a taťka jde masírovat :o)

A Apolenka jde zítra do nové školičky, tak na nás myslete. Guz má zítra a pozítří volno, tak snad nám nadále vydrží počasí.

Simunko Němcová- to odvozeno od spisovatelky Božky Němcové :o) No že ti to psaní ale jde ! Jsem fakt moc ráda, že jsi se toho psaní za mne ujala - já si alespoň můžu udělat takové menší prázdniny :o)

Vidím, že narozeninová oslava Tobiáška dopadla dobře a zní to celé moc hezky. Opravdu jsi si dala záležet a myslím, že jsi šikulka, upéct takový krásný dort. Já peču ráda, dokonce si s tím i ráda pohraju, ale nějak nenacházím čas a po večerech už těžko hledám náladu a energii. Ale až bude Apolenka slavit příští rok 4. roky tak jí určitě také něco upeču. To už se snad z toho bude těšit jako Tobiášek :o)

Mě vyhovuje středa na odpočinek od netu. Je to fakt super, já pak alespoň stihnu udělat vše, co se mi ten týden hromadí. Teda skoro, většinou je to totiž den, kdy jdu i brzy spát :o)
Je to smutné, ale fakt je takový den potřeba - internet je super, Emimino je parádní, ale prádlo za mě nikdo nevyžehlí a koupelnu za mě taky nikdo neumyje :o)
Včera jsem si dokonce říkala, že se na nějakou dobu prostě odmlčím, internet zapnu 1× týdně a bude to. Ale to by mi tady asi neprošlo co?

Vytopený sklep - to se stává !!!! Hlavně, že nikomu nevznikla vážná škoda - příště si holt budeš dávat většího majzla, že hadice je tam, kde má být :o)))

Kristýnka je moc chytrá a šikovná holčička - to je prima, že je jedna z nejlepších ve třídě, ale máš pravdu, že učitelka to nemusela takto roztrubovat - ne všechny děti se učí rády a ne všem to jde tak dobře, takže třeba ty, které se snaží a přesto nemají samé jedničky se musely cítit moc mizerně.

Řeknu ti, že já jsem byla stejná jako je Kristýnka - nemyslím tím zrovna učení - ikdyž až do 6. třídy jsem měla na vysvědčení samé jedničky, ale to uvažování..... co se stane s lidmi, pokud sluníčko přestane svítit, nebo naopak pokud exploduje ..... to mě dokáže rozbrečet i dnes !!!! Jako dítě jsem nad tím dokázala dumat hodiny - a bohužel mi to zůstalo. Kolikrát se přistihnu, že dumám nad tím, jaké to bylo asi kdysi, ale také jaké to třeba bude za 1000 let a pak mi příjde líto, že se to nikdy nedovím.

Myslím, že můžeš Kristýnce příště říct, že sluníčko sice za já nevím kolik bilionů let vyhasne, ale to už dávno lidi budou žít třeba na jiné planetě :o) Prostě jí vždy nějak uklidni něčím optimistickým - to mi jako dítěti pomáhalo.
Abych pravdu řekla, představa, že lidsto by mělo někdy docela vymřít je hodně smutná a někdy si říkám, kam vlastně spějeme… všechno se modernizuje, lidi chvátají, ani neví kam - a to vše k čemu??
No a vidíš, a máš tu druhou Kristýnku - teď nás budeš muset utěšovat dvě :o))))

A už dávno se chci zeptat - Co je to ta Superstar??? To neznám :o)

Gratuluju k stojícímu Matyáškovi - bůůů - letí to, letí :o(

Pískle - gratuluju k zoubečku !! Buď ráda, že Denýsek při prořezávání netrpí, některým miminkům se ty zoubky prostě vyklubou aniž by to rodiče zaznamenali !!! Uf to se mají (děťátka i ty rodiče :o) ).
Takže bych se dopředu moc neobávala, že ho ty ostatní bolet budou.
Sally - vítám zpět doma :o) Tak co - jak bylo v ČR??? Koukám,že cestu malý zvládl na 1 !

Vidíš to, my letěly v „helikpéře“ a ty zase balonem, kterým, bych taky hrozně moc ráda letěla. Což o to, je teď balonová sezona, ale děti pod 6 let (mám dojem, nebo dokonce až od 8 let?) tam nepustí. A Apolenka by tááááák ráda letěla - takže budeme muset nějaký ten roček počkat.

Marti V- brzy se uzdravte !! Fuj fuj choroby chorobácké - kde se ty bacily pořád berou že jo???
Jé a vy jste dlouzí - jako žížalka - 72 cm :o) A o půl kilča jste nás taky předběhli :o) Když čtu co už Matějíček spapká, tak jste na tom určitě líp jak my.
Daisy má zatím pořád jen 1× příkrm denně a to tak 5 lžiček ..... nechce prostě víc ani náhodou. Kašičky s ní nesouhlasí - hned to zvrací zpět a tak dopoledne nabídnu ovocnou přesnídávku, kterou většinou odmítne, až odpoledne se nechá ukecat na něco zeleninového (zkusila jsem už i kuře - nééééééé prosím nééééééééé, prý blééé) a večer nic - nechce.

Kdy pak jdete na tu neurologii?? Je to opravdu nutné?? Jak psala Simunka, takových dětiček, kterým se nechce otáčet, sedět, lozit atd atd podle tabulek, takových přece je !!!!

Montičko - ty naše těhulinko, tak už jsi dvouciferná, tý brďo, fakt to letí. Ale to je pro tebe určitě dobře, vždyť už musíš být tak netrpělivá, po těch letech čekání a toužení chceš už ten svůj uzlík pěkně držet v náručí, že jo?

Já jsem myslela, že na UTZ jsi se chystala až koncem tohohle měsíce, takže mě tvá zprávička dnes příjemně překvapila :o) Není nad to, pěkně mimíska zkontrolovat a fotečku bez tak nemáš, že jo?? Příště už prosím jednu vyptat, já bych toho mimizemšťánka chtěla táááák moc vidět !

To je dobře, že bacil je skoro zažehnán, co si to vůbec dovoloval, takto obtěžovat těhotnou !!!

Opatruj se - kdy bude ten deníček????? Čekáš až po 12. týdnu?

LaBouche - chudáček Matýsek, to je fakt pořád něco. Ty flíčky v pusince jsme měli u Apolenky taky. Nevím co to je česky, ale jsou to mršky a my se jich ne a ne zbavit - já jsem musela používat krém na bradavky a Polinka měla syrupek, kterým jsem jí musela ty dásně potírat. Pokud se jí to vyléčilo v pusině a mě to nedej bože zůstalo na bradavkách (je to nějaká infekce) tak jsem jí to zase předala a tak dokolečka dokola a než jsme to úplně vyléčily, tak to trvalo i měsíc. Nic moc a celkem jí to vadilo při kojení :o(
V ČR se na to myslím dává taková šílená fialová voda.

Hodně štěstí ve středu při vyřezávaní znamínek. Brrrrr.

Marti s Patrýskem - jé vy teda krásně rostete !!! Vždyť vy nás naprosto drze doháníte a to jste o polovinu mladší !!!

A já se s váma pro dnešek loučím - jdeme masírovat.

Pááááá
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 04:05

Simunko
ono je to s tím domovem zapeklitý. Pro mě taky ten první rok a půl bylo „doma“ v ČR, ale teď mi přijde divný říkat tomu „doma“, když tam „doma“ nejsem. Já to tady (Kalifornie) fakt miluju. Když jsem např. bývala občas na letišti v Ruzyni, tka jsem záviděla těm lidem, kteří někam letí. Když jsem na letišti v San Franciscu, tak si říkám, jak je prima, že nikam neletím :-))) Navíc po čtyřech letech se z kamarádů stali většinou jen známí - a ty kamarády mám tady. Kámoška pro nás byla na letiště, lidi nám teď telefonují jak jsme se měli, tenhle týden se uvidím s třema dalšíma kámoškama… prostě ten život mám už tady. Je to zvláštní.

Montičko
taky bych byla zvědavá na mimozemšťánkův deníček… každopádně to teda letí, držím palce, aby to i nadále takhle pěkně šlo a jsem moc zvědavá až budeš psát o porodu a o těch prvních týdnech s vaším drobkem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 08:20

Ahojte berusky,

tak jak pak se mate???? Ted jsem si docetla vase psanicka. Abych rekla pravdu byla to fuska!!!! Clovek jeden den vynecha a pak nestiha.......
Snazila jsem si psat poznamky ve zkratkach, ale nejak jsem se do toho zamotala a ted nevim co znamenaji hi,hi......
Tak se predem omlouvam, jestli v tom bude nejaky zmatek…

SIMUNKA - vidis, jak si to psani do denicku zvladla!!!!!!!
Jsem rada, ze jsi s kocarkem spokojena. Stal te moc casu ho najit…ale jak se rika trpelivost se vyplaci…
Tak Matyasek se uz umi postavit!!!!!! Mooooc gratuluju…ti nasi mrnousci tak rychle rostou be, be........
Taky rada pecu, ale ted moc casu na to nemam. Ale nekdy to zvladnu neco upect ikdyz ten muj fazolek je vzhuru. Musim si s nim porad povidat, zby vedel, ze jsem na neho nezapomela.
S tim ze vazis 70 kg a nejde to dolu, z toho si nic nedelej…ja taky budu muset pritvrdit!!! Stejne te obdivuju po 3 detech jsi na tom VELICE dobre!!!!!!!

PISKLE - graruluji k zoubecku!!!!! U nas se taky zacinaji rezat. Kubika to celkem trapi, ale jeste to neni tak zle.

ED - tak vy jste litaly v „helikopere“ jo???
Tak to musel byt pekny zazitek pro vas!!!?
A nad cim jste leteli ????

Protoze se v tech mych poznamkach nevyznam, tak vsem kdo je nemocny preju hoooooodne zdravicka, at se ti mrnouskove brzicko uzdravi!!!!!!! Podle toho jak jste psali kolik ti prckove vazi a meri - tak to jsou silne deticky a TO JE DOBRE!!!!!

Jinak u nas se porad „valci“ s temi sousedy. Opravdu nevim co s nima budeme delat...... Jedine co plati na americany je to, ze jim pohrozime tim soudem.. Nevim cim ten byt vystrikali, ale uz me 2 dny boli hlava a v krku, a Kubula taky vypada nemocne.....
Zadna firma jim to nechce jit spravit, protoze je tam ta plisen. Je to na palici!!!!!!

Tak abych se taky trosicku pochlubila, tak nas maly se prevraci z boku na bok jak zbesily. Uz prisel na to jak ovladat ruce a nohy a zacina vyvadet!! Umi se sam otocit tak ze s hlavickou skonci v nohach. Otaci se tak, ze rukama se odrazi a nejak se na tom brisku otoci a pritom s nozkama mava jak sileny!!!
Pripomina mi to jako by byl ve vode. V bazenu dela to same. Mava s ruckama a s nozkami kope jak divi… Ted se tady nejak ochladilo. To pocasi si dela co chce. O vykendu jsme chteli jet na plaz, ale protoze byla zima, tak jsme radeji zustali doma. Manza mi ted dodelava koupelnu dole , celou jsme ji predelaly. Neni jeste vymalovana, ale uz ted vypada skvele!!! Ted ho cekaji jeste ty dve co mame nahore. Jednu uz ma rozkopanou a nachystanou na kachle a na tu druhou mi nesmi sahnout dokud nedodela ty ostatni.
Prece se musime nekde koupat, ze ?!!!
Uz se nam to tady zacina rysovat. Predelaly jsme tady uplne vsechno. No na dramo se nam Cechum nerika - „zlate ceske rucicky“.
Moc se mi odtud nebude chtit, az to budeme mit vsechno hotove.......

Jeste k tomu spani. Nekdo tady psal jak na to. Uz jste to nektera zkusila ??????

Tak ja uz koncim berusky, preju vam a vasim mrnouskum hodne zdravicka!!!!!!!

papaaaaaaa Eva + Kubula

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.05.04 09:15

Ahojky!
Tak si představte, že mám výjimečně volno!!! Přes sobotu a neděli jsem se jak blázen po večerech honila s těmi pohádkami, abych mohla během týdne pokračovat s telenovelou no a včera mi zavolali, že se Mexičané zdrželi a zatím neposlali další díly, takže teď si jen tak lebedím a čekám, kdy se nové díly objeví. Ty pohádky byly hrůza sama, ohavná angličtina a navíc třeba Robin Hood byl lišák atp. Ono to bylo napsané podle kreslených filmů a tam to hodně předělávají. Nevím, mě se to nelíbí, když jsem byla malá, tak mi naši prostě vyprávěli, že Robin Hood byl zbojní, nedělali z něj žádné zvířátko a taky proč, že? Navíc ta angličtina byla taky příšerná, strašně omezená, jako kdyby předpokládali, že děti rozumí tak deseti slovům. Tudíž jsem to musela v češtině dost „vyšperkovat“, aby to vůbec k něčemu vypadalo, takže mi to dalo docela dost práce. Ale teď už to je pěkné, takže zítra to odevzdám. Nevím, kolik dostanu výtisků až to vyjde, ale jestli některá budete chtít, tak mi dejte vědět a já vám knížečky pošlu. Obvykle mi dávají takových pět, ale někdy i víc, když to má vysoký náklad.
My jdeme k doktorce ve čtvrtek, obě šelmy na obrnu + Sofinka na kontrolu cholesterolu (v Luisově rodině je cholesterolemie, takže se to musí kontrolovat odmalička) + Matýsek obvyklá kontrola, takže ve čtvrtek poreferuji příslušné míry a váhu. Pokud jde o ten sluch, tak u Matýska už tak neblbnu, ale u Sofinky jsem měla pořád strach, jestli není hluchá, protože taky předváděla takové to civění do prázdna a nic jí nerozhodilo. Tak jsem vedle ní nebo za ní občas pěkně hlučně zaklapávala takový obrovský španělsko-český slovník… jsem cvok, že jo? A představte si ten stres, když ani to jí nepřimělo k tomu, aby se otočila. Na kontrole sluchu bylo samozřejmě všechno v pořádku, jenom paní doktorka se dost bavila, když jsem jí tohle povídala a tvrdila,že po takovémhle nácviku na hluk bude mít Sofinka nervy jak provazy. Což taky má!
Jinak Matýsek si všude stoupá, už si umí sednout místo aby spadnul ovšem máme jiný problém. Sofinka si totiž myslí, že když stojí, tak taky chodí. Takže ho občas popadne za ruce a chce, aby s ní někam šel. Končí to samozřejmě řevem, Mates řve proto, že se chce držet nábytku, kterého se držel a Sofinka řve proto, že je zklamaná, že brácha pořád ještě „nefunguje“ na 100%. No, ono se to poddá.
SIMUNKA: Hledala jsem a hledala u kočárku tu tyčku, kterou popisuješ, ale nenašla jsem. Jestli tě to uklidní, tak my když něco sestavujeme, tak nám taky pravidelně něco přebývá. Já si myslím, že to asi žádná důležitá tyčka nebude.
ED: Tak to jsi dobrá - letět v helikoptéře. Já bych letěla, ale Luise by asi ranila mrtvice, ten se bojí i v letadle, takže kdbyy nás viděl někde v oblacích, tak by asi příšerně trpěl.
MARTINAV: Martino, nic si z toho nedělej, že dr. říká, že je Matěj línější, ono to bude určitě jenom to a nic jiného. Náš Mates si s některými věcmi taky dává načas, opravdu stabilně stabilně sedí až teď (skoro 9 měsíců) a že by si sám podržel láhev s vodou (Sofinka to uměla v pěti měsících), to tedy ani náhodou, pěkně si počká na obsluhu.
No, budu končit, jdu zkontrolvoat šelmy. Ahojky všem a mějte se krásně a nemocní ať se brzo uzdraví.

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.05.04 09:58

Ahojte holky,

nejprve chci poděkovat všem kteří si dali tu práci a napsali mi jak uspávat. Koukám že mi nakonec stejně nezbude nic jiného než nechat vyplakat. Brrrrrr, no asi to budu muset nějak vydržet. Uvidím, já stejně tajně doufám že by se to mohlo zlepšit samo.
Dám mu ještě tak měsíc a pak mi stejně asi nic jiného nezbude, protože chceme jet někam na dovču a to bych to věčné uspávání kojením asi nezvládla.

Ed, to ti nějak ujela ruka nebo se to napsalo samo, když jsem si totiž přečetla že by jsi chodila na emimino 1× týdně tak jsem asi říkala že to jsi snad ani nepsala ty.
I když máš pravdu je to časově náročné a já to musím fakt také omezit. Mě tu totiž poslední dobou vázne také hlavně to žehlení. A jak se mi to kupí tak se mi do toho nechce čímdál víc.
V každém případě pokud máš pocit že potřebuješ nějakou dobu bez emimina tak směle do toho, ale bylo by mi po tobě fakt smutno. Navíc je to tvůj deníček i když ho píše i Martina a teď budu i já, přeci jen, založila jsi ho ty, tvůj je a bude.
Já si stejně myslím že to tu teďs přes léto začnem flákat všechny, ale v zimě to jistě zas rozjedem.
Mě totiž zatím drží doma už jen to že Kristýnka musí chodit do školy, jinak bych už byla dávno na chalupě nebo jezdila po všech čertech.

Superstar tak to máte jistě i v Anglii. Nejprve zpívalo hodně hodně lidí a z nich vybrala porota a diváci 10 nejlepších. Na a teď každý týden zpívají a jeden vždy vypadne až zbude jen jeden.

Chápeš? Já zas nějak nevím jak ti to pořádně vysvětlit. Já na to totiž ani nekoukala, protože o tom sice každý mluvil tak jsem se jednou koukla a bylo mi těch lidí líto když je vyhazovali a tak jsem to nesladovala. Navíc ta porota!!!!!! Kdo zrovna je vybral?
No, čechy krásné čechy mé!!!!!!!!!
Tak mě holky napadlo, jsme tu tak nějak starší a jistě vám muselo připadat dosti divné když se začal používat výraz česko. Mě to teda dost vadilo a pořád vadí, ale třeba Kristýnka když řeknu čechy tak na mě nechápavě čumí a hned mě opravuje na Česko. Co si o tom myslíte vy?

Evi,
no konečně! Já už jsem vadná a vždy když někdo kdo psal tak nějak častěji chviličku nenapíše tak se o něj strachuji a říkám si copak se asi mohlo stát.

S těmi sousedy mote ale trápení!!!!!!!!!!
A fakt máte tři kupelny? My bychom někdy potřebovali ta tři záchody!!!!!!!!
Jinak ten tvůj brouček je ale šikulka!!!!!

Tak já jdu fakt něco dělat. Napsala jsem to dnes asi trošku zbrkle a hodně jsem toho i nenapsala, ale chvátám chvátám!!!!!!!!

Pááááááá Simunka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 18.05.04 11:28

Ahojte kocky

Tak som dnes rano otvorila emimi a pozeram, novy dennicek. A od Simunky.:-) Pekny dennicek. Tesim sa ze oslava a pecenie tak dore dopadlo. Tobiasek musel byt carovny. Ja sa uz teraz tesim na prvu Simonkinu tortu.
Simunka- Simi zaspava bez prsa uz od 3mesiaca. Ja som to uz pisala, ze ju ulozim do postielky a ona skace este asi 45min a potom ju bud uspim, hladkanim na chrbatik, alebo zaspi od unavy sama ale to sa stalo iba par krat. No vo vseobecnosti viem, ze musi byt uplne zlomena aby sa mi ju podarilo uspat. Nie len unavena, ale uplne hotova:-)
Napr. teraz tu pri mne lozila a mrncala. Dala som ju do postielky a ona, cuduj sa svete, chytila dudel(ma ho ako hracku) a ja som ju hladkala po hlavicke a o 2-3min spala. Ale toto je vynimka.No za to, si to odskacem vzdy v noci. To je hore strasne casto. Zistila som, ze si nevie najst polohu a stale mrnci. Tak ju necham (posledne dve noci ) a ona zaspi do par minut.
Ani neviem ci to tu mam napisat, ale Simi chyta stabilitu a od vcera sa pokusa stat sama. Chyti sa v stoji a potom sa pusti. Ma z toho velku radost.A ja tiez:-))
K stravovaniu: Kojim v noci.
9,00- chlebik s maslom(ovocie)
obed-zeleninka s masom (zltkom) ,cestovinou
15,00 kojim
17,00 kojim
18,30 kasa
19,00 kupanie a kojenie.
Cez den vypije este plus asi 100ml vodicky. Chcela by som este vsunut niekde olovrant, no zatial sa mi to nedari. A tiez mi dochadza, ze za jedno by som chcela obmedzit kojenie a ide mi to, no na druhu stranu som asi chora, ale je mi luto, ze uz to pomaly konci.:-(

Stale castejsie rozmyslam aj ja, ze si urobim den bez pc. No nejako sa k tomu nemam. Je to hrozna zavislost.Vzdy si vecer poviem ze zajtra mam volno, no rano sa zo mna stava slaboch. :-)
Tak snad zajtra mi to vyjde a ja budem drhnut a upratovat cely byt. Mozno by to islo, keby som sa si :-) nevyhrazala ze co vsetko si upracem, ale jednoducho by som oddychovala. No uvidim. Zatial vsetkym choruckym zelam vyzdravenie a vam ostatnym krasny den vonku. Ahojte. Miriam

PS:Este nieco na zamyslenie:-) (prislo mi mailom)

Mier v duši je pekná vec, ale čo tá kocovina
poslechla jsem jednoduché rady, kterou jsem našla v jednom článku a
konečně jsem nalezla klid duše.
Stálo v něm:
„Způsob, jak dosáhnout vnitřního míru spočívá v tom, že dokončíte vše, co
jste započali“.
Tak jsem se doma rozhlédla kolem sebe po tom, co jsem začala a v polovině
opustila
Než jsem vyrazila do práce, dopila jsem lahvičku červeného, pak jsem
dorazila Bailey's, Martini,
broskvovou vodku a krabici čokoládových bonbónků.
Nedovedete si představit, jak je mi teď fajn

Tak papa :-))

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.05.04 11:29

Ahoj holky,

tak na tu neurologoii jdeme v pondelí. Jsem na to docela zvedavá. Poslali nas tam proto, ze: Matej se neotaci ze bricha na zada (jeste se mu ti ani jednou nepovedlo), pri vytahovani za rucky do sedu neni aktivni, nesnazi se zapojit svaly, zatim se na brise ani trochu neplazi vpred (pry by mel mit aspon snahu a tak jako spis omylem se natahnou k hracce - a ze ho chudaka trapim, dam mu ji tesne mimo dosah a on to nezvladne), neudrzi se s oprenyma ruckama v sedu (ta fotka v trave byla takova nahoda, pak se hned skácel). Dr. mi rikala, ze na ty neurologii je takova rozumna pani doktorka a ze ho zkoukne a kdyz to nebude tak zly, tak nas nebude nutit do takovyho toho drastickyho reflexniho cviceni ci jak se tomu rika.

Simunko, ja taky pisu misto zehleni a ze toho mam kopu. No necham si to dneska na vecer az smudlik usne, tak u toho budu civet na milionare, u toho se mi celkem dobre zehli :-)

Superstar - ja to tedy sleduju od zacatku (bavili me na zacatku ty sebevedomi zoufalci :-)). Nejvic se mi libi jak zpiva ta Martina. Juliana bych taky vyhodila. Moje segra (31 let) se uplne zblaznila do Samera, porad o nem mluvi a jednou mela zavolat symu manzovi, jak dopadli u doktora a ona mu nezavolala a argumentovala ti, ze ma kredit uz jen 30 Kc a ten si musi nechat na nedeli na hlasy pro Samera - ulet, co? No ona je blazen blazniva - to ji rika i jeji sestileta dcerka :-))

Ed. Daisy holt chutná nejvíc tvoje mlíko. Asi más nejaky lepsí. Já kdyz jednou ochutnala to svoje, vyndany z mrazáku, tak jsem se lekla, ze je zkazeny. Tak jsem nacepovala cerstvy a hele, ono to chutnalo stejne!!! jo a tráva Matějovi taky moc chuhtná. Jen jsem ho chvilku nechala, už si jí obratne natrhal a narval do pusinky. To by mu šlo :-)) Vy uz máte teploucko na bazének??? Vy se máte. No, já se na to taky tesím, jen ho nedám na zahrádku, ale na balkon (no, aspon ze máme ten!). koupila jsem takovej bazének s hrazdickou na kterou se vesí nafukovací hvezdicky s rolnickama a nafukovací krouzky a píská, no bomba. Ale pocasí tady zatím nic moc.

Jindro, tedy ty si s tema prekladama užívás. U tech telenovel musí bejt taky docela zábava, ne?? :-))

A nakonec - díky vám všem za podporu s mým línoučkým miminkem. No aspon jsme byli pochválený za jemnou motoriku. Je fakt že ručky má matik hbitýa a šikovný, to asi natrénoval při nandavání dudlíku a při pití z lahvičky. On docela hodně pije a nejradši sám. Akorát si jí občas nenakloní a vzteká se, proč to tam neteče.

Tak holky ahoooj, Matěj už spí hodinu a půl, jdu na něj mrknout (to jsem toho mohla za tu dobu udělat a místo toho jsem si půl hodiny zkoušela starý podprsenky - ještě to nejde - a surfovala :-))

martina

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.05.04 13:05

Martino, kam vás poslali na tu neurologii? Neposlali vás na Budějovickou? Tam jsme byli my a paní doktorka je tu opravdu velice rozumná. Kamarádka sem chodí cvičit už asi tři měsíce se svým chlapečkem, taky jí řekli, že má trošku slabší svaly a navíc měl lehkou lateralizaci (tj. natáčel hlavičku k jedné straně a víc používal jednu ručičku než druhou) a je tu aky moc spokojená. Podle mě se prostě každé dítě některé věci učí lépe a jiné hůř. Podívej, tvůj Matěj umí držet lahvičku, ten můj ani omylem, zase se brzo otáčel no a Sofinku jsme do toho museli téměř nutit. A k tomu sezení - na to jsem se tehdy ptala právě té neuroložky (Mates je o měsíc starší než tvůj Matěj a skutečně dobře sedí tak týden) a ta mi řekla, že sezení vůbec nepatří mezi neurologické ukazatele, že některé děti sedí v šesti měsících a jiné se kymácejíklidně jěště v deseti. Těmi ukazateli jsou plazení, lezení po čtyřech, vstávání a následně chození no a potom další a další podle věku dítěte. Takže tím bych se asi netrápila vůbec. Do školičky teď chodí paní, která má holčičku asi o měsíc a půl mladší než je náš Matýsek no a ta se tedy nesnaží vůbec o nic, spokojeně si leží na zádech a mějte mě rádi. Ono je to vážně asi strašně individuální.
Ještě z jiného soudku. Věř mi, že telenovely (jihoamerické) překládám mnohem radši než nekonečné seriály z USA. Překládat díl 1528 nějakého seriálu to by mě asi zabilo. Jinak tím, že jsem v Jižní Americe žila tak mě na těch telenovelách pobaví spousta věcí, které tady nikomu zábavné přijít nemůžou. Navíc - zvlášť v těch mexických a argentinských - je spousta věcí poměrně dost realistických(včet­ně těch utajených dětí, 2 Luisovi strýčci zdatně tajili své nemanželské děti až do chvíle než se předčítala jejich závěť. Bylo to pro legitimní děti a manželky velké překvapení, když zjistili, že se musí o dědicrtví dělit. Navíc strýčkové ty dětičky měli s chudými služtičkami - takže 100% telenovela.
Bože, jeden den nemám co překládat a místo abych žehlila tak takhle sepisuji. No, teď vážně běžím, za chvilku jdu se Sofinkou do školičky, tak ať všechno stačím.

Ahoj,

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 17:27

Simunko,
hlavně to nechávání vyplakat není o tom, že bys mimčo nechala zoufale řvát hodiny a hodiny. Má se to dělat tak, že za ním v nějakých intervalech (5 minut) chodíš, pohladíš, přikreješ, promluvíš… ale nezvedáš z postýlky, nechováš, nerozsvěcíš… prostě snažit se mu dát najevo že o něm víš, že ho bereš na vědomí, že není opuštěný, ale že teď už bude v postýlce a bude se spinkat. Tolik tedy teorie (prakticky jsme to nezkoušeli). Ale asi bych neváhala - ono se říká, že dítě se usínat samo musí naučit mezi 3 . a 6. měsícem, čím později, tím hůř to jde…
 sally

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.05.04 18:40

Ahoj Jindro, jsme poslaný přesně tam, na Budějovickou. Tak díky za dobrý reference :-)

m

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 18.05.04 19:03

Ahojky holky,

Tak ?operaci? mám úspěšně za sebou. Šlo to jako po másle, nepříjemná byla jen ta umrtvovací injekce. 28.5. jdu na kontrolu+vyndání stehů.
A začíná mě pěkně škrábat v krku. Takže se cpu Vincentkou a Paralenem plus, tak uvidím ráno. Jen se modlím, aby to nechytil Matěj ? už byl nemocný ažaž.
Tak já mažu do postele se potit.
Mějte se krásně,
Papa
 Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 19:55

Ahojte berusky,

tak ja opravdu nic nestiham. Maleho jsem zrovna uhojdala. Je sice 9 rano, ale dneska jsme vstavaly brzo. Kubula nespi klidne, tak jak predtim. Asi to bude temi zoubky. Volala jsem doktorovi ohledne toho jidla, rekl mi, ze je to celkem v poradku, ze nektere deti na to jidlo reaguji podrazdenosti. Tak jsem mu zacala znova davat ty kasicky. Jeste jeden tyden a zacneme zeleninu. Pit vodu nebo caj mi zatim nedopurucil. Rikal az okolo tech 7 mesicu. Pry ma vsechno potrebne v mliku.

Kdy jste holky zacaly davat piti - vodu, caj ?????????????

Prece jenom si myslim, ze tady v Kalifornii je hooodne vedro. Uz jsem mu chtela neco dat, kdyz tady nastanou ty vedra. Ja mu teda davam pit, kdyz chce. Zalezu do auta a hotovo. Ale on stejne nema hlad, jenom zizen. Chvilku pocuca a je to. Prece jenom je to na me narocne, kdyz nekam jdeme. Snazim se ty nase vylety omezit na hodinu a pul, pokud nemuzu nekam zajit ho nakojit. Predstavte si, ze nekterym lidem to strasne vadi, kdyz kojite na verejnosti.
Ikdyz mate pres sebe nejakou tu deku. Proto spousta mamin tady nekoji, ale davaji tu umelou vyzivu. Nikdy jsem nepremyslela, ze bych nekojila. Proste to k materstvi patri.......
Dokonce z mych zkusenosti co jsem tady jsem zjistila ( a to jsem se ptala ) ,ze americanky ktere si to mohou dovolit radeji adoptuji dite nez by si zkazili postavu !!!!!!!!!!! Nechteji se potykat s temi „problemy“ co jsou kolem tehotenstvi!!!! Sila co !!!!!! Opravdu jsem se jich ptala, proc . Pro ne je dulezitejsi image. Nechapu to!!! A jsou pritom zdrave!
Je tolik holek, ktere se snazi mit mimco a dali by za to cokoliv. Je to nekdy nefer na tom svete.

S tim jidelnim rezimem jaky tady pisete jste zacaly od kolika mesicu ?????????

Me doktor rikal, ze s tim nemam moc pospichat. Moje mamka mi rikala, ze ja jsem uz v tomhle veku co je Kubik, bastila polivecky, tak nevim. Tady na to maji jiny nazor.

MARTINAV - budem drzet palecky, at vam to dobre dopadne na te neurologii. S tim, ze se jeste nevlezes do starych podprsenek si nic nedelej. U me to stejne. Jen jsem zvedava jestli do nich POTOM budu mit co dat !!!!!! hi, hi, hi........

Tak zehleni vam nezavidim.. Jsem rada, ze mam susicku. Do toho to hodim a je vyzehleno!!!!! Je to zlata vec. Hlavne ted, kdyz je Kubula na svete. Nedokazu si predstavit, ze bych mela vsechno zehlit. To by bylo veci je, je.......hlavne teda lozni pradlo, asi bych radeji umrela!!!!!

SIMUNKA - neboj nikam jsem se neztratila. Jenom jsem byla utahana, protoze Kubik se v noci strasne vrti a ja nespim. Takze hned vytuhnu…
No mame 3 koupelny, teda 2,5. Ta treti co manza dodelava, tak tam je jenom umyvadlo a zachod. Mame ji dole, je to fain protoze nez bych po tech schodech vyletela asi bych se po......

Maly uz je vzhuru, prcek jeden!! Snad to dopisu.....
Uz dokonce sedi sam, ale musi byt predkloneny do predu. Udrzi rovnovahu. Ale nenechavam ho sedet, jeste je malej. Prece jenom ty zadicka jeste nejsou tak silna. Musi vic trenovat..... Je to sikulka…
Ted se mi tady vali z boku na bok, uz je profik!!!!! Nez se otocim je nekde jinde..

O tom Cesku jak ses ptala, no me to nevadi. Kdyz se me nekdo zepta odkud jsem rikam - z Ceske republiky. Nerikam z Ceska, stejne to vetsina nezna. Pamatuji si Ceskoslovensko, to znaji. Ja opravdu pouzivam osloveni Ceska republika ikdyz se bavim s Cechy. Cesko mi pripada hovorove. Ale abych se priznala nikdy jsem moc nad tim neuvazovala.
Ale na to, ze jsem Ceska jsem hrda!!!!! Jsme to narod pilny a moudry!!!! Vzdycky vime jak obelstit ty druhe, hi, hi.....

JINDRISKA - tak ty prekladas knizky. To musi byt zajimava a namahava prace. Ja sice miluju anglictinu, ale nekdy si lamu hlavu nad nekteryni slovicky, protoze se nedaji prelozit doslova. Nekdy kdyz se bavim s mamkou sem tam mi to uleti a ja reknu par slovicek v an. Je to pro me pohodlnejsi. No, ale mamce jsem rekla, ze se alespon neco priuci........
A jak to funguje - ty pracujes doma a prekladas jenom pro deti nebo vsechno??????

Holky ja letim, maly uz brbla a ja musim jeste poklidit. Stejne jsem se nejak rozepsala…

Tak se mejte pekne!!!!

papaaaaa Eva + Kubula

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.05.04 20:31

Ahojky!
Tak už jsem tady zase, lebedím si lebedím, že nemám zrovna nic na práci. No nic - na tu kupu prádla k žehlení tady v rohu pracovny se raději nedívám. Dneska jsem plánovala, jak půjdu se Sofinkou do školičky, dokonce jsem i přemluvila mého taťku, aby tam šel s námi a jukal po Matýskovi, kterému se tam posledně taky líbilo, ale hlídat dva mě dost unavilo, i když paní učitelka pomáhá se všemi, ale každá maminka si musí na tu svoji či svoje ratolesti dohlížet. Jenže když jsme tam přišli, tak tam visela cedule, že paní učitelka je nemocná, ostatní na školce v přírodě, takže se školičkování nekonalo. Sofinka řvala tak, že to muselo být slyšet snad po celé Praze 4. Potom se nec¨hala „uplatit“ pomerančovým Jupíkem (já jí tyhle blivajzy kupuju strašně nerada, ale nějak mi nic jiného nezbylo) a přesunuli jsme se do parku, kde řádila s novou kamarádkou, rovněž Sofinkou, ale původem ze Slovenska. Matýsek se spokojeně rozvaloval v kočárku, myslím, že byl docela rád, že leží, protože jakmile ho dám na zem nebo do postýlky, tak si stoupá, podle mě ho musí bolet nohy, on ten den prakticky prostojí. Jinak po čtyřech leze, ale vzhledem k těm našim parketám se rád uchyluje k plazení, protože tö pak po té podlaze jenom frčí.
MARTINAV: Martino, jestli tu polikliniku na Budějovické neznáš, tak pro děti je to ten postranní vchod (když stojíš čelem proti hlavnímu vchodu, tak po levé ruce). Když půjdeš tím hlavním, tak si to docela dost zkomplikuješ. Je to první patro, nejsem si jistá, jestli je tam výtah, nepídila jsem se po něm, oc schodů to nebylo , tak jsem tam kočár i s Matesem vynesla.
EVA: Já překládám z angličtiny a ze španělštiny (hlavně z té), občas i z italštiny, ale to jen výjimečně. Překládám TV seriály, filmy i knížky. Diplom mám ale z novinaři, takže i ráda píšu pro různé časopisy. Pracuju doma (vlastně jsem nikdy ani jinak nepracovala) na volné noze, má to svoje výhody i nevýhody (hlavně to, že o dvou letech na mateřské si můžu jen nechat zdát, protože bych ztratila všechny kontakty). Těmi výhodami je hlavně to, že si sama organizuju čas, takže to jde zvládnout i teď s dětma. Mně se na překládání líbí právě to hledání, jak kterou věc co nejpřesněji vyjádřit. Úplně nejhorší je překládat vtipy a komedie, protože není nic příšernějšího než doslova přeložený vtípek, tomus e pak nesměje vůbec nikdo. Ale práce je to fakt pěkná.
Mě to tedy dneska nikoli kecá, ale píše! Já už se radši rozloučím, než vám začnu jít všem na nervy. Nakukovat ovšem budu. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 22:32

Ahojky holky, tady Uši. chtela jsem se konečně zaregistrovat, ale přišel mi e-mail, ať do 24 hodina navštívím nějakej odkaz…, ale když na to kliknu, nikam to dál nevede, tak asi budu dál anonymní, protože jsem blb.
Nějak mám teď hektický čas, sotva jsem očima přelétla nový deníček a komentáře, staré jsem možná ani nedočetla…
Tak hlavně - rozbila se mi pračka plná špinavého mokrého prádla… tak jsem musela otevřít ty dvířka, tekla na mě hnusná voda, a tahat ven ty namočený kusy, odtahat to ke švagrový,a ta mi vyprala. Když jsem se konečně dočkala opraváře, prohlásil, že je to oprava za 4 tisíce… Takže jsem si včera koupila rovnou novou pračku, protože tu sedmiletou se mi ¨za tolik opravovat nechtělo. A pak jsem celé odpoledne, večer a noc prala a prala ty nahromaděné kupy … z nás, z dětí, ze závodů… mám plný balkon, sušák… a nejhorší je, že už je to suchý a zítra to musím vyžehlit :)
Terezka se ve zdraví vrátila ze školky v přírodě a Evička byla na víkend u našich, takže jsme táhli na závody jen Terezku, a ta už si tam hodně polítá s dětma a vystačí si, stačí ji kontrolovat okem, takže to šlo. Nakonec ani nebylo tak hnusně. Jednou jsem byla těsně druhá, to jsem měla radost, a podruhé jsem spadla, to jak trouba, ale nic se mi nestalo a vše OK.
Jak jsem četla o té helikoptéře Ed, psala jsem vám, co jsem dostala od muže k třicetinám? Tandemový seskok padákem! Takže se pomalu odhodlávám…těším se a bojím… no, prý na to mám tři roky /třeba se na to zatím zapomene ? :))/
Evička se naučila dokonale vstávat o jakýkoli nábytek i o hladkou zeď . Pak ovšem padá přímo na hlavu. Trávím teď dny v podřepu za ní a je to fakt náročné. Já, odpůrce chodítek, jsem si teď jedno půjčila, abych ji mohla někam odložit a aspoň udělat Terezce snídani nebo se vyčůrat… Je pro ni teď nebezpečné být sama i jen několik vteřin. Hravě obejde s držením gauč či postýlku…ale pak Bác!
Tolik naše novinky, omlouvám se za tu zkratkovitost, padají mi oči. Obdivuju Simunku za dort-vláček, to bych nedokázala!!
MartiV- neurologie se neděs, už jsem tu myslím psala, že s Terezkou jsem cvičila Vojtovu metodu /reflexní/ a i když u toho řvala, myslím, že drastické to není, spíš jim to leze na nervy, a zlepšení bylo tehdy úplně dramatické!!! Moc nám to pomohlo a jakým fofrem! Držím pěstičky.
Ještě doplním, že 9.5. nám bylo 8 měsíců, 70 cm a 8,89 kg.
Zdraví vás Uši

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.05.04 00:07

Ahojte holkýýýýýýýýý,

tak jsem zdolala tu hromadu prádla. Huráááááááá mám vyžehleno. Bohužel radost je jen dočasná jelikož mi toho na balkoně visí další hromada a tak mohu zítra zase pokračovat. Áchjóó!!!!!!!!!!

Jinak zítra nás čeká s Tobiáškem pětiletá prohlídka. Mám z toho tak trošku strach protože on dost trpí na záněty pindíčka. Vždy se mu udělá zánětek a pak mu nejde přetáhnout a tak to rozhýbeme a za chvilku to je nanovo. Takže to chci zítra probrat s doktorkou a mám strach aby nemusel na obřízku. Chudáček můj ale kdyby mu to pomohlo tak neváhám , protože tím jak mu to nejde vždy přetahovat tak trpíme všichni a hlavně on. Už z toho má trauma.

Jindřiško,
tak ty nám nabíziš že nám pošleš knížečky. To jsi opravdu moc moc hodná ale to od tebe nemůžeme chtít. Já už se těším až v létě přijede babička s dědou ona ty telenovely dost žere a tak se jí pochlubím že znám paní která jí to překládá. A také ji hned nezapomenu říci o těch nemanželských dětech. To bude koukat.
A jestli kouká na něco co překládáš tak mi budeš muset napsat jak je to dál abych ji mohla trošičku pozlobit.
Jinak ta tyč opravdu nikde nechybí a má iúplně jinou barvu než celý kočárek. Takže to je asi jen takový bonus?
A ještě ti musím napsat jak moc jsem ráda že nemáš práci a máš čas takto hezky psát.
Já jsem totiž jak malá a vždy když koukám na emimčo a zjistím že nic nepřibilo tak mě to fakt mrzí. Zato když to tu naskakuje jak dnes tak jsem fakt šťastná. Takže piš!!!!!!!!!!!!!!!
Já to čtu móóóóóóć ráda!!!!!!!!!!!!!

Ještě jsem se tě chtěla zeptat jak jsi se naučila tolik jazyků? Já bych tak ráda uměla dobře alespoň jeden!! Fakt máš můj hluboký obdiv.

Miriam,
já bych to kojení také ráda nějak omezila ale na druhou stranu bych nejraději kojila a kojila.
Mě třeba někdy fakt štve že každý den Matáškovi připravuji různé mňamky a on je vůbec nechce takže to dělám zbytečně. Ale zas na druhou stranu jsem tak pyšná na to že je takový hezoučký jen z toho mého mléčka!!!!!! A navíc já většinou kojím hezky v postýlce a to si spolu tak lehneme, přimáčknu si ho k sobě a hladím ho po hlavičce a je mi u toho táááááááááál krásně u srdíčka. A úplně nejlepší to je když mám třeba noční košilku, kterou mám u toho vyhrnutou a on má holé nožičky takže cítím tu jeho kůžičku na břiše. To mi fakt šíleně připomíná pocity když se narodil.

Evi,
Já jsem Tobiáškovi dávala čaj ke kojení od malička. Oni sice doktoři tvrdí že do půl roku stačí jenom kojit, ale podle mě záleží na roční době a na miminku. Tobiášek se narodil a květnu a přes léto byla fakt vedra a i hned po kojení vypil takovou tu malinkou lahvičku čaje. Dokud jsem mu čaj nedávala a jen kojila tak opravdu dost plakal a ten čaj to fakt zachránil. Takže žízeň měl a to i když jsem také kojila kdykoliv zaplakal.
Já si myslím že zkusit to můžeš a uvidíš. Pokud žízeň má tak ten čaj bude pít.
Jinak zde se také doporučuje do půl roku jen kojit. Jen dětem uměle živeným se dávají příkrmy myslím od 4 měsíců. Alespoň za Kristýnky to tak bylo.

Jinak ty Američanky, ty fakt raději adoptují dítě aby si nekazili postavu?????? TAK TO JE SÍLA.
Já si to nějak nedovedu představit že by mi na vzhledu záleželo více než na tom mít miminko.

Marti,
Samera taky žeru. Jsem vadná ale on je tak roztomilej. Je to takový flákač, ale kráááásně se směje. SMSky ale fakt neposílám a kdyby na to manžel každý týden nekoukal tak asi ani nevím že nějaký Samer je.

Sally,
určitě až budu zkoušet metodu nechat vyplakat tak si na to pořídím nějakou odbornou literaturu nerada bych totiž udělala něco špatně. V každém případě chci ještě tak měsíc počkat protože pořád tajně doufám že to příjde nějak samo. A kdyby mě u toho nekousal tak se na to úplně vykašlu. Ono to je stejně jedno jak usíná a věčně tak usínat stejně nebude a já si to chci užívat, protože ta chvíle kdy je úplně malinkatý je fakt krátká a nikdy se mi nevrátí.

LaBouche,
tak tebe také přepadla nemoc. Holt to počasí je fakt zrádné. Tak se uzdrav a hlavně nenakaz Matěje. Chudáček, máš pravdu, měl toho fakt až až.

Uši,
gratuluji k druhému místu, jsi fakt dobrá.
A Evička je po tobě prostě šikulka!!! A míry má také ukázkové.

S tou pračkou to je smůla. Já teď jak nám také našla, taky dost trpěla, protože u nás stačí dva dny neprat a máme takovou hromadu prádla. Fakt nevím kde se to pořád bere.
Jinak chodítko jsem také vytáhla ale je mi na prd. Tobiášek v něm byl hrozně rád, zato Matyášek mi z něho vylézá. Já ho do něj minule dala a za chviličku koukám a on měl obě nožičky v jedné díře. Nechápala jsem jak to dokázal a tak jsem ho znovu dala zpět a pozorovala jsem ho a on se otočil a jak se snažil vylézt tak za chviličku měl tu nohu zase u té druhé. Takže chodítko asi zase schovám zbytečně tu jen překáží.

Dneska zas nějak přetahuji takže ahoj a přeji vám slaďoučké sny
Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 03:51

Evo,
koukám, že jsi taky v Kalifornii… tak mě doktorka říkala, že můžu zkoušet dávat prckovi vodu. Džusy říkala že ne, že jsou moc sladké a na čaje se tvářila tak jako… no že jestli chci a jestli mám ty dětské z ČR (sama je ze Slovenska) tak jo, ale že voda je nejlepší. Jinak mi radila dávat vodu z hrnečku nebo ze skleničky, že z flašky, z které je zvyklý na mléko, mi vodu pít nebude (a taky že nepije). Ze skleničky pije vodu legračně - vysunuje jazýček a nasává…

Co se týče kojení, tak v CA je ZÁKON, že žena smí kojit na veřejnosti a že to není indecent exposure ani jiný podobný trestný čin, čili na tebe nemají lidi co blbě koukat. Nevím, kde žiješ, ale já jsem se teda nikdy nesetkala s žádným problémem. Kojila jsem většinou v autě (když někam jedeme na výlet tak je to obvykle jediné místo, kde se dá slušně sednout), ale taky třeba během zubařského ošetření nebo v hotelové hale v lyžařském resortu - jediné reakce, s kterými jsem se setkala bylo „a nechcete si půjčit mojí kancelář“ či „nechcete sklenku vody, moje žena má vždycky u kojení žízeň“ - takže super.

Simunko,
na Rodině jsem našla tohle
http://www.rodina.cz/…se/prisp.asp?…
máš tam hned dvě různé metody na vyzkoušení :-))). V té diskuzi jsou pak odkazy i na nějaké knihy, tak snad ti to pomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 06:29

Ahojte berusky,

nemam moc casu nebot muj manza chce jit na net. Potrebuje se na neco podivat.

Jinak Kubulovi rostou oba dva spodni zoubky. A zacina ho to pekne trapit. Ma uz dokonce problem vecer usnout. U prsa se vzdycky zklidnil, ale dneska i tak plakal.
Ty zoubecky mu davaji zabrat. Uz nekolik lidi mi reklo, ze je to brzo aby se mu rezaly zoubky ( ma 5 mesicu ).
Myslite, ze jo ?????
Zitra mu pojedu koupit takovy gel na zoubky. Pry to pomaha. Tak jsem zvedava. Jen doufam, ze ty probdele noce co mam ted nebudou trvat dlouho.......

JINDRISKA - tak to te obdivuju. Umet tolik jazyku. Nekdo na to ma proste vlohy se naucit mluvit nekolika jazyky. Ja teda zatim zvladam 1 - an. Ale i tak bych potrebovala vychytat par much. Jeste to neni ono. Alespon me se to zda. Ja nejsem nikdy s nicim hned tak spokojena. Clovek se ma snazit porad, ze ?!!
Takze ty prekladas telenovely atd. Prekladas i pro televizi?? Nezlob se jestli je to blba otazka, ale tva prace je opravdu zajimava. Je fain kdyz najdes praci, ktera je i zaroven tvym konickem. To bych si taky moc prala!!!!!!

USI - gratuluju k 2. vytezstvi. Nevim jestli si psala kam jedes na zavody, asi jsem prisla do denicku az potom. To jsem jeste tady nebyla. Ty zavodis zavodne ??????
S tou prackou ti to nezavidim. Vim jake to je byt bez ni...... Tak at vam ji brzo opravi!!!!!

SIMUNKA - tak ty jsi uz davala cajik skoro od zacatku. No vidis, tady se na me divaji jakobych chtela delat neco hrozneho. Taky se mi zda, ze Kubik ma jen zizen. Uz stejne bude mit za chvili 6 mesicu, tak mu zacnu davat trochu vody. Kolik bych mu tak mela dat ??????
Vim, ze mam strasne moc otazek, porad se vas na neco ptam, ale ja si necham radeji poradit nez abych neco zkazila.
Ctu si knizky, ale tady jdou na veci jinak.

SALLY - alespon doufam, ze si to ty. Protoze to bylo anonymni, tak si nejsem jista. Ja ziju v Los Angeles. Tak to do San Franciska neni az tak daleko.
Vidim, ze s kojenim na verejnosti mas dobre zkusenosti. No, me osobne nikdo nic spatneho nerek, ale staci mi jejich pohledy.
Jak jsem psala, snazim se Kubulu vzdycky nakojit tesne predtim nez jdeme pryc. Jinak pokud mam auto kousek, tak ho kojim v nem. Tam se citim stejne nejlip. Ale i tak se snazim vsechno zvladnout -nakupy atd. do jedne a pul hodiny. Mam stesti, ze jsou vsechny potrebne obchody pobliz.

Berusky koncim, manza uz obchazi,chce jit na ten net. Ja sem zitra nakouknu znova.
Ten PC je opravdu navykovy, ale nedokazu si prestavit, ze bych nechodila do denicku!!!
Moc se mi tady libi!!!!!! Jste bezva holky a rada si s vami povidam!!!!!!!

Tak ahojky mejte se pekne a piste!!!!

papaaaa Eva + Kubula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.05.04 10:00

Ahojte holky,

tak jsme zpět z pětileté prohlídky.
Naše míry jsou 21kg. Doma a ve školce váží o kilo méně .
A 118cm.
Jinak ten pindík je v pořádku prý to neva.
Ještě jsem koukala že nám tam doktorka napsala Školní zralost+.
No já nevím zatím mi nepříjde že by mohl zvládat školu a na rodině jsem četla že by děti narozené v květnu a dál by měli jít o rok později. A pokud to jsou navíc kluci tak určitě.
Ale ,to zatím neřeším on bude za rok určitě zas jiný a pak se uvidí.
Jinak je v pořádku akorát má trošku pupeční kýlu a jak ho poslouchala tak šelest na srdci. Prý je ale slyšet jen v leže a děti to prý mívají. Prý s tím nikam nemusíme jen se máme tak za dva až tři měsíce stavit, že si ho ještě poslechne. No fakt nevím já tomu nerozumím.

Tak letím něco dělat. Myslela jsem že budu mít klid protože Matyášek spinkal ale bohužel volala mamka a vzbudila mi ho. Já ten mobil asi fakt vyhodím, protože ona mi ho teď poslední dobou budí tak 2× týdně. A to jsem ji už párkrát říkala ať mi raději moc nevolá, když si vzpomene vždy když zrovna usne. Fakt je to k vzteku, protože jsme vstávali už v šest a teď teprve usnul.

Páááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 17:31

jojo, jsem to já, sally, hehe… Vlastně nežijeme v SF, ale v San Jose - to je nějakých 60 mil blíže k vám :-)) Ale stejně je to dálka. S těma čajíčkama mi doktorka radila opatrně, protože v nich bývá většinou heřmánek. Říkala, že pokud si prcek zvykne, že na žízeň je VODA a ne nic ochuceného, tak mám o jednu starost méně.
Vidím, že máme skoro stejně staré mimíse. Tom se narodil 24.10., ale termín jsem měla na vánoce… takže je tak někde mezi - teoreticky by měl být pětiměsíční, prakticky je sedmiměsíční… Já už nekojím (měla jsem s tím hrozné problémy - málo mléka, navíc Tom je obr, takže mu to prostě nestačilo), čili teď už je to s krmením těžká pohoda. Sice musím sebou vláčet mlíko, ale to mi taky nepřijde tak hrozný - prodávají se tu takové ty jednorázové konzervičky, nosím jednu permanentně v přebalovací tašce, to není ani těžké, ani to nezabere místo. To mám teda jako takovou nouzovku, snažím se to nepoužívat; když jdu pryč na delší dobu, tak si balím termosku s teplou vodou a lahvičky s mlíkem - je to, pravda, o něco těžší (ta termoska má sama o sobě kilo), ale pořád ještě docela pohodlné. Podobně s příkrmama - na cesty balím konzervičku, doma mám namraženou zeleninu domácí (kupuju prckovi organickou, vždycky namixuju větší množství a namrazím do kostek na led a pak přesypu do pytlíku, takže mám pidiporcičky, které můžu kombinovat). Taky jsem teď našla rice cereal balené v pytlíkách po malých dávkách, takže mám v přebalovací tašce i dva pytlíky tohodle, kdyby byla krize. Tím pádem nejsem nijak omezená časově, nakrmit můžu opravdu kdekoliv. Až začnete taky příkrmovat, tak se to zlepší - prcek nebude chtít jíst tak často a navíc si ušetříš hledání tichého místa - a i ty pohledy. Já nevím - já jsem takový ten typ, co vypadá děsně suveréně, takže na mě si nikdo nedovolí nějak divně koukat - a když, tak se na něj sladce usměju a tím je to vyřízený :-))) To tady na lidi fakt funguje - prostě se usměj takovým tím to_koukáte_ja­ký_mám_krásný_mi­minko pohledem :-))
 sally

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 18:37

Ahojte berusky,

jsem tu jen na skok. Maly jako vzdy nechce spat a to uz jsme vzhuru od 6 h.
Dneska je venku pekne tak se pujdeme provetrat do parku. Doufam, ze mi Kubula usne tam. Chci napsat par dopisu, ale nemam nejak na to cas. Kdyz jsem na PC tak vetsinou skoncim tady v denicku. No a pak mi na nejake psani nezbyva cas.
Jsem hrozna, mamce jsem slibila, ze se polepsim !! hi, hi......

SIMUNKA - jsem rada, ze ti ta prohlidka dopadla dobre. Maly je opravdovy chlapik!!!!!
Ja jdu s Kubulou k doktorovi 9.6. na 6 mesicni prohlidku. Dostane zase ockovani… Jeste ze tomu tak nerozumi co se u toho doktora deje. Vzdycky je vysmaty ale kdyz odchazime uz mu do smichu neni bobkovi.......

SALLY - tak ty bydlis v SJ. Tak to je bliz. Odkud pochazis z Cech ???? Ja jsem z Havirova ( Ostravsko ).
Co se tyce toho krmeni, tak to mas opravdu fain. Ikdyz je Kubula velky, tak mam zatim dost mlika. Budu kojit dokud to pujde. Kdyz cestujes je lepsi kdyz krmis z lahve. Tu flasticku vytahnes vsude a kdykoliv.
S tim pitim caje mi doktor rekl to same. Jeste jsem mu nezkousela davat vodu, ale ted kdyz uz zacal jist baby cereal, tak zacnu. Uvidim jak se mu bude libit pit z lahve. Pristi tyden ma zacit jist zeleninu. No to jsem opravdu zvedava. Ikdyz basti ty kasicky, netvari se moc nadsene......
Tak tvyj Tomasek je skoro o 2 mesice starsi nez muj Kubik. On se mel puvodne narodit na Thanksgiving, ale nejak se mu nechtelo ven. Je takove nase vanocni miminko, hi , hi........

Hele budu muset koncit, protoze Kubik se mi snazi mlatit do klavsenice a kdyz ho nenecham tak se strasne rozciluje, prdola jeden !!!!!
Ja jsem zase hopnu az budu mit chvilku volna.....

Tak se mej Sally fain a holky vam preju prijemny vecer.........

papaaaaa Eva + Kubula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »