Štěstíčko má 49 týdnů

Rodičovství

Ahojte princátka a princezničky (malé i velké)!!!! Tak jsem tu opět já s novým deníčkem. Doufám že ho někdo nenapíše také a že nebudeme mít deníčky hned dva. Hi hi!!!!! Je tu nový týden a mě nezbývá než smutnit a smutnit. Jak ten čas letí!!!!!!!!!! Brzy už všechna naše štěstíčka oslaví jeden rok!!!!

Téměř celý jeden rok už nám dělají radost a způsobují starost. Kdysy jsem si hodně přála miminko, byla jsem mladá a vůbec jsem si neuvědomovala že mít dítě není jen radost, dělání blbinek, mazlení se, ale že je to hlavně moře práce, děsný strach a šíleně veliká zodpovědnost za život dalšího človíčka. Pro mě je to ale ta nejkrásnější práce na světě a s tou odpovědností, na to se raději snažím moc nemyslet. Musela bych se asi zbláznit. Nevím co je špatně a co dobře, občas nevím jak se zachovat. Ono každé to děťátko je úplně jiné a každé vyžaduje jiný přístup, a tak bohužel neexistuje návod jak vychovat zdravého, vyrovnaného a šťastného človíčka.
A ten strach!!!! Achjo!!!!!!!!!!!!

Ale dost smutnění, většině našich miminko-batolátek ještě není rok a já si na ten velký den ještě téměř dva měsíce počkám.

Tento týden nás čeká Tobiáškův ultrazvuk srdíčka. Přišla nám pozvánka, jdeme v pátek a já se toho táááák moc bojím. Jsem totiž velký plašan a pokaždé když jde někdo z lidiček které mám ráda na nějakou prohlídku, tak si představuji různé hrůzy. Držte nám palečky a já se na to budu snažit nemyslet.

Dnes, po tom co se manžel s dětmi vratil domů a nabaštili se, jsem vyrazila s dětmi ven já. Tobiášek chtěl jet na kole, on stále jen jezdí na kole a když chci jít někam kde jezdí hodně aut tak se tu s ním dohaduji protože on pěšky prostě chodit nechce.
Dnes je ale sobota a moc aut nejezdí a tak jsme vyrazili s kolem. Ještě nyní z toho mám husí kůžI, protože ten kluk se tak šíleně vyboural. Jel z kopce a nebrzdil. Já na něj volala a volala a on chytrák myslel že to dole ubrzdí, jenže, v té rychlosti najel na obrubník a do toho si zmáčkl přední brzdu a letěl takovým velikým obloukem i s tím kolem.
Já byla dost daleko od něj neviděla jsem co se mu stalo. Klečel tam na chodníku, zády ke mně a šíleně brečel.
Nedovedu ani napsat co jsem v té chvíli cítila. Byl to vztek že neposlouchá a šílený strach dohromady.
Otočil se ještě než jsem k němu došla a mě se trošku ulevilo, protože když letěl tak to vypadalo jak kdyby bradou bouchnul do chodníku, naštěstí tu hlavičku asi držel výš než se mi zdálo.
Celkově se mu nic nestalo. Má jen modřinu na koleně, měl chrániče a přilbu, ale nejraději bych ho nyní zabalila do nějaké ochrany celého.
Zato kolo to odneslo trošku víc. Má úplně odřená řidítka a byly dost nakřivo. Byli jsem kousek od mé mamky a tam mu je brácha srovnal. Sice je ta jedna strana celá nějaká pokroucená ale už se na tom dá zas jezdit.
No a co myslíte, brácha pošuk hned vytáhl takové své staré kolo a učil ho jak má na něm skákat.
Ti kluci jsou nepoučitelní!!!!!!

Tak vidíte, měla jsem v plánu napsat veselý deníček o naší dovolené a toto mi z toho vyšlo.

Ještě se ale musím pochlubit s naším Ká Ká. Je to asi jako všechna vaše zlatíčka můj miláček. Stále se usmívá a hrozně moc si vyhraje sám, až mě to občas mrzí. Roste a mění se i před očima.
Ještě nedávno jsme mu říkali Lolku, protože byl jako by mu z oka vypadl. Opravdu ta podoba! A nyní je to Ká Ká, což se hodí, protože jsem potřebovali vhodné jméno pro pátého Teletubbies.
Oni totiž děti když dříve koukali na Teletubbies tak celou rodinku pojmenovali, já jsem Po, manžel Dipsy, Kristýnka Laa-Laa, Tobiášek Tinky Winky a na Matyáška nějak žádný nezbyl. Takže od teď je Matyášek Kaa-Kaa. Ještě mu musíme vybrat barvičku, velikost a přizpůsobit písničku. Jooooooo, jsme kompletní!!!!!!!!

Holčinko-maminky a miminko-batolátka krásně si ten další týden spolu vychutnejte a buďte jen a jen šťastní.

Simunka + Matyášek10 měsíců

Váš příspěvek
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 29.08.04 14:34

Ahojky holky a JEDNOROČNÍ štěstíčka!!!!

Já moc moc moc žasnu,že už jsou naše dítka jednoroční nebo skorojednoroční:-)) To vážně strašně rychle utekl ten jeden rok a slavíme první narozeniny.Je mi z toho pořádně úzko.

Omlouvám se,že nemůžu psát do deníčku.Vůbec se na internet bohužel nedostanu.Jen u bratra a k němu jezdím velmi zřídka,protože bydlí daleko.Tak je to zatím se mnou tak,že se tak jednou za 14dní dostanu k přečtení všech komentářů,ale napsat pár řádků už nestíhám.Moc mě to mrzí,ale o to víc hltám všechny vaše příspěvky!! A fakt žasnu,jak ta naše štěstíčka dělají obrovské pokroky a jsou všechny strašně moc šikovné!! No a samozřejmě jejich maminky vše bravurně zvládají.Obzvlášť ty co mají další mimíska v bříšku a nebo mají třeba dvě štěnátka:o))))

Co u nás nového? Tak zatím nechodíme ani bez držení nestojíme.S jídlem je to lepší,ale stejně Šimonek si tak 4× za den to mlíčko vyžádá(a to vyloženě,sápe se na mě a fňuká).V noci spaní nic moc:-( Budí se každé 2-3hodinky a musím ho nakojit.
Ale jinak je to spokojené a veselé dítko.Je pěkně všetečný a vše ho hrozně zajímá.

Holky mějte se krásně,užívejte poslední dny prázdnin a školáčkům přeji příjemný start do nového roku.

pa

Arka a Šimonek 11měsíční

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 29.08.04 19:45

Ahoj holčiny,

Tak jak se máte? A co Vaše štěstíčka. Je to k neuvěření, jak ten čas letí, že? Za chvilenku budeme oslavovat první rok jejich života.
Matýsek začíná pomalinku chodit za jednu ručičku, děsně ho to baví. Také dále kandí a čůrá do nočníčku, když ho po:,–(ím. No a kromě žvatlání ? tata?, ?mama?, ? ha ha? už bravurně zvládá cáky, cáky, v jeho mluvě ?táky táky?.Jakmile se zmíním o vodě, letí do koupelny a kouká do vany. Od 8. září začínáme pokračovací kurs v plavání, tak jsem na něj zvědavá. Už se těším a doufám, že Matýsek taky.
Jinak s penězma za kočár pořád nic, zítra jedu do města a jakmile bude krám zavřený, jdu na to trestní oznámení. ? ach jo ? a to jsem za ty kačky chtěla Matýskovi nakoupit hadříčky?.To je taková nespravedlnost.
No a ještě jedna novina ? moje mamča si v úterý zlomila nohu a to má letět 13. září do Řecka. Dlahu má jen nad kotník, v úterý jde na dotočení, ale nechá si tu odlehčenou sádru (doplatí si ca. 700 Kč) a pravděpodobně do Řecka odletí. Doufám jen, že místo odpočinutá nepřijede zdrchaná.
Tak se mějte krásně, já se ozvu asi až po prvním kursu plavání, nějak tento týden budeme pryč.
Pozdravujte Vaše ?miminka?, posíláme hubana a pohlazení.
Lucka s Matýskem

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 29.08.04 20:12

Ahojte holčinky,

tak Matyášek se dnes překonává!!!!! Nejenom že celý den dělá paci paci ale nyní opět sám bez kojení usnul!!!!!!!!!!!
Já se z toho snad picnu!!!!!
Pořád nic a potom zničeho nic vždy začne s něčím novým. Jo, vlastně jsem zapoměla on totiž začal i mluvit!!!!! Říká celkem dost slabik a asi už pozná slepici, když jí totiž vidí tak říká kokoko!!!!!
Je to můj šikuláček šikovný!!!!
A Karolínka je také šikulka. Včera se mě ségra ptala jestli je možné že by se na ni již usmívala že si myslí že se na ní už usmála a dnes ráno mi od ní přišlal sms že se Karolínka opravdu usmívá!!!!

Já zas jdu, dala jsem si závazek že budu každý den nejpozději v deset v posteli a mám ještě celkem dost práce.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.04 21:16

Ahojky holky,
to jsem tady brzy… :)
To máte ale hodná miminka. Evička byla teď několik dní děsně protivná a měla taky dost průjem, a představte si, vylezl nám sedmý zoubek. Taky další dásničky má oteklé tak asi budou ještě další vzápětí.
Děti jsem teď měla o víkendu u našich a byli jsme na závodech, tak jsem se od nich trošku odpočinula, a už jsem to potřebovala, teď poslední dobou jsem je vláčela pořád na závody s náma a občas je to samozřejmě náročné.
Obě holky jsou te´d nastydlé, Terezka má kašel a rýmu, ale už je to lepší a krásně odkašlává, tentokrát se to obešlo bez horeček a chodí normálně ven, a Evička má rýmu. A to je prosím srpen. Co budem dělat až přijde podzim? :(
Ten minulý týden jsem měla docela krizi, jak obě začínaly být nachlazené, do toho Evička průjem a teploty asi od zubů, ale pro jistotu jsem je oblíkala, že zajdem k doktorce,, aby je poslechla a prohlédla, a když jsme se vypravily, tak se Terezka rozkašlala až se z toho celá pozvracela, celkově celé oblečení a koberec, naštěstí na záchodě, plakala, jak se lekla, a já držela na ruce Evičku a jinak jsem byla sama doma… no super. Tak jsem ji chudinku nechala vše ze sebe svlíct, sama si musela umýt pusu, připravila jsem jí čisté věci, pak jsem je obě zavřela do pokojíčku a jala se to uklízet, taky mi z toho nebylo nejlíp a málem jsem se přidala :) já jsem na tohle hroznej srab, ale nějak se mi podařilo ten koberec vytáhnout celej a dopravit do vany a všechno to přeprat a vyčistit a odtahat na balkon… no když jsem skončila, pěkně se mi klepaly kolena a byla jsem fakt na nervy. Nakonec doktorka řekla, že obě mají poslech čistý, jen jsou nachlazený, a Evička že to má asi od zubů, že jsou vlastně v pořádku, tak to celé dobře dopadlo.
Teď od záři začne naše předškolačka zase chodit do školky a myslím, že nám po ní doma bude celý den smutno, Evička si zvykla za ty prázdniny, že se tu pořád něco děje a má si vedle koho hrát, tak asi z toho bude mrzutá, no uvidíme.
Tak já zas pádím, mějte se krásně a nebu´dte nemocný /my už vlastně taky nejsme :)/
 Uši

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 06:33

Ahojte berusky,

dneska jen letecky..:O))) Nebot jsme stravily den venku a jsem totalne znicena..:O)))))

Kubicek i pejsci usnuli bez velkych potizi a ja urcite usnu jeste driv nez dopadnu do postele…:O)))))
Den se nam vydaril, ale ja i manza jsme radi, ze je uz vecer…
Zitra podam hlaseni.....Manza uz na me vola…slibil mi masaz nozicek…:O)))) Protoze je mam pekne natekly… Tak ja se loucim…:O)))

Skocim jsem za vami zitra a napisu co a jak jsem delali…dneska uz nemam silu..:O)

Mejte se moc pekne papa Evca a Kubula :O)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 09:30

Ahojky všem!
Hned na začátek - abych na to nezapomněla, jsem nějaká sklerotická poslední dobou -: Ráda bych si zamluvila napsání deníčku 3. neděli v září, abych vám mohla v živých barvách vylíčit naši resp. Matýskovu oslavu, doufám, že tím nikomu nenabourávám plány.

 1. Vůbec se nemůžu přihlásit, i když se přihlásím, e-mimino tvrdí, že jsem offline. Nevíte, co s tím?
  Jinak u nás je vše v pořádku. Jenom Matýsek teď vyměnil míček za takový tobogán, co se do něj házejí míčky, takže teď u nás pořád rachotí míčky tobogánem a vyhrává muzika. Chození se nadále zlepšuje, ale jak říkám, mladý pán je lenoch, co by chodil sám, když se může chytit mámina prstu a jde to líp, že? Je také čím dál tim víc společenský, když jsme v parku, tak chce být jenom na zemi (jistě, před stejně starými slečnami dělá frajera a chodí BEZ držení se za mámin prst a rovněž NEPOTŘEBUJE, aby mu někdo držel rohlík - prostě je mazanej), prohlíží si všechny hračky, které jsou v dosahu a odjezd domů vždycky obrečí tak hlasitě, že to musí být slyšet snad až v Nuslích.
  V pondělí jde Matýsek prvně plavat a ve čtvrtek (také příští týden) znovu začíná plavání Sofince. Takže prázdninový program pomalu končí a od pondělka pojedeme naplno. Pondělí: Sofinka cvičení dopoledne, Matýsek odpoledne plavání, Úterý: Sofinka odpoledne školička - hraní rodičů s dětmi Čtvrtek: Sofinka plavání (to sice s mojí maminkou, ale ta začíná říkat, že Sofinka bude určitě chtít také se mnou, prostě začínám mít pocit, že se budu chodit čvachtat dvakrát týdně). Kam mezi tohle a domácnost nacpu ještě nějakou práci, to tedy netuším.
  Přestěhování do dětského pokojíčku se také zdařilo, i Sofinka si zvykla poměrně hodně rychle, takže po dvou a půl letech máme zase postel s Luisem jen pro sebe - alespoň tedy tak do těch pěti ráno. Jenže já jsem poděs a když se v noci nebudí, tak je chodím kontrolovat, jestli jsou OK. Asi je to tím, že jsem byla zvyklá mít je na dosah ruky, takže jsem slyšela každé šustnutí a teď mě znervózňuje, když to tak není. No, snad si zvyknu.
  Dneska jedu odevzdat práci na NOVU a vzít si novou. Chci si s tím pospíšit, abychom mohli v pátek vyjet na chalupu. V neděli jedeme na křtiny chlapečka mojí sestřenice, je mu teď asi měíc, tak se těším zase na takové malinké miminko. Jenom jsem zvědavá, jak to zvládneme v kostele. Sofinka asi nebude problém, ta si sedne vedle staršího bratránka a bude v pohodě, ale jestli Mateo objeví chrámovou akustiku, tak myslím poběžím hodně rychle ven, protože to jsou potom decibely, že technopárty je vedle něj vyloženě tichá muzika. No, to už poreferuji do příštího deníčku.
  ED: Sofinka chce k vánocům rybičky. Máte ještě ty vaše? Jaké druhy jste koupili a jak máte asi tak velké akvárko? Jestli můžeš písni mi, jak jste jim akvárko vybavili. Já jsem na ty ryby kývla, ale zase mám strach, že chcípnou, Sofinka bude brečet, manžel je odmítne vyhodit a „zábava“ zbyde veškerá na mě.Takže bych chtěla nějaké rady porady, abychom postupovali správně. Jinak ti povím, že bych někdy brala, aby Sofinka Matýska ignorovala, ale ta tedy ani minutku, jenže občas ho chce zapojit do činností, které on ještě nezvládá no a občas to prostě zákonitě skončí brekem (na jedné či druhé straně, příp. na obou), ale prostě Matík musí asistovat u všeho.
  SIMUNKA: Tak co, jsi pořád spokojená s kočárkem? Já stoprocentně, zatím ani nevrže a to na něm vozím kromě těžkého dítěte, těžké nákupy. Jinak já vím, že je Matík šikula, ale lenoch je to taky, hlavně je mazanej a už prokouknul, že je snazží nechat si pomoct než se „vyčerpávat“. Ale umí toho spousty a každý den se objeví něco nového a hlavně je to takový chlapeček-sluníčko.
  KAČKAČ: To je krása, že už tě mimčo kope. A nevyčítej si, že s bříškem nemluvíš tolik jako při prvním těhotenství. Já myslím, že mimčo zase vnímá, jak mluvíš s malou, že se na něj těšíš to ví určitě, jenom ten kontakt je prostě trochu jiný. Já jsem měla ty samé pocity, ke konci těhotenství jsem se docela bála, jak to budu zvládat, jestli nebudu někoho z nich šidit, ale ono se to potom všechno urovná a u:,–(í. Uvidíš, že všechno bude bezva klapat.
  Tak jsem se nějak rozpovídala, ale musím už běžet, nalodit šelmy a práci do auta a vydat se směr Barrandov. Mějte se krásně, užívejte si konce léta a hlavně žádné nemoci!

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.08.04 12:00

Jindřiško, jindřiško,

mě čeká klídek a ty budeš jen makat a makat. Tak se nám holka moc neudři!!!!!!!!!!­!!!!!!!!

Dnes jsme byli ve městě dát Kristýnce do banky korunky na obědy a já už opět nebudu muset každý den vařit.

Jo, holky, chtěla jsem se zeptat, asi jsem jak naprostý idiot, ale já vůbec nevím co mám Matyýškovi dávat jíst.
My jsme přeskočili 4 měsíce postupného zavádění příkrmů a nyní jsem bezradná.
Nevím jestli mu mám dávat jídla jako desetiměsíčnímu miminku nebo jako šestiměsíčnímu miminku?
On baští jogurty, ovoce, maso a bramborovou kaši. Zeleninu stále odmítá. Už mi to ale příjde takové jednotvárné když mu stále dávam kuře s kaší.
Chleba nebo rohlíky také nechce. Nic nechce a já mám pocit když mu každý den dávám téměř to samé že ho nějak šidím. Tak mi prosím poraďte co mu mohu zkoušet dávat k obědu.

S kočárkem jsem též spokojená. Sice mi trošku vrže (musíme ho namazat), ale to je způsobené tím že jsem s ním na dovolené brodila řeku. Jež to byla fuška. Jsem ťukťuk protože jsem v té řece málem vypustila duši. Ale zase mám pocit že tam asi někde zůstala ta má 3 kilča. Škóda že tu nemáme nějaký hodně kamenný brod!!!!! Hned bych byla jak laň!!!!

Já musím jít dodělat papáníčko Ahojte
Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 30.08.04 12:10

Ahoj holky,

Simunko, děkuju že jsi se ujmula deníčku :o)

My jsme nakonec pod stan k moři nejeli, jelikož počasí je na draka a navíc Daisynku mám velmi nemocnou. Má hrozný kašel a rýmu a do toho jí rostou další zoubky - takže celý den prokňourá a my nosíme a konejšíme.

Já taky kašlu a to už pěěěěěěěěěkně dlouho - snad už 2. měsíce, takže lapnu malou pod paži a asi nás obě vezmu tento týden k Dr.

Teď běžím něco dělat, ale večer se snad zastavím na kafíčko a delší komentář :o)

Mějte se krásně a velkou pusu všem štěstíčkům posílá
 Ed

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 30.08.04 13:11

Ahoj holky,

Simunko, bezva se ti povedl deníček.

Já mám teď chviličku, moje dítě usnulo, tak snad ještě pár minutek vydrží, dneska jsem stihla během jejího spánku i uvařit oběd, heč :-). Musím se pochválit, já totiž většinou nestíhám vůbec nic.
Představte si, že máme rozbitý kočárek, je zlomená zadní deska, o kterou se dítě opírá a na reklamacích mi řekli, že prý jim mám ten kočárek poslat, že ho opraví a do měsíce pošlou zpět. Tak jsem se hádala, v čem mám jako ten měsíc vozit dítě. Tak prý ať manžel přijede do Mělníka, ráno že by tam ten kočárek odvezl a večer si pro něj přijel. To jsou teda služby, jsem fakt naštvaná. Navíc by se mi moc líbilo, kdyby mi dali spíš prachy, protože se mi zase teď líbí jiný kočárek, tak bych si koupila ten.

Ed - to je mi líto, že je Daisynka nemocná, doufám, že se to brzo spraví. Oni jsou teď docela velké změny počasí, tak asi to s těma dětma dělá své. O Kláru se taky trošku pokoušela rýma. Jinak s tím uspáváním je to problém i proto, že Klára nechce pít z lahve, takže to co jsi mi radila, že on bude krmit z lahve a já u toho budu moc nejde. Zatím to zkoušíme tak, že jsme u uspávání oba, i když kojím a učím ji přes den na lahev s čajem. Ale děkuji moc za radu, stejně to potěší, že se může svěřit, aspoň virtuálně.

Jindřiško - děkuji za psychickou podporu. Taky mám někdy obavy, jak to zvládnu a pak zase si říkám, že to bude dobrý. Hlavně mě štvou ty lidi - myslím jejich reakce, když jim řeknu, že čekáme druhý dítě. Většinou každý vykulí oči a zděšeně se mě ptá, kolik budou mít děti od sebe, ty méně taktnější mi pak ještě řeknou, že to bude strašné, že se to nedá zvládnout. Pak se mi zeptají, jestli to bylo dítě chtěné. Když jim řeknu že jo, tak další úžas. Jedna známá se mě dokonce zeptala, proč jsem si to nedala vzít. Pak jsou ale lidi jako moje ségra (tři děti), Simunka nebo ty, kteří mě hrozně povzbuzují, jenom tím, že vidím, že to zvládají. Samozřejmě to není vždy bez problémů, ale je na vás vidět, že to zvládnout jde a že si to člověk může i užívat. Zvlášť když čtu o tvém šíleném programu s dětmi, plavání, atd, do toho práce, domácnost a k tomu na mě působíš, že si to vcelku docela užíváš. Zkrátka díky, že mám pozitivní příklad.
Simunko - to je krásná přezdívka Ká Ká, fakt jsem se pobavila. Ten pád z kola musel být děsný, ale je fakt, že kolikrát ty pády, co vypadají úplně nejstrašněj, se obvykle obejdou bez větších následků. Ty kluci jsou kdo ví proč na ty kola úplně úchylní. Moji synovci teda všichni. A blbnou na tom kole taky hrozně, zkoušejí různé blbosti, frajírci a pak jsou z toho ty pády.

Evi - co pejsani, už zkoušíte nějaké povely, nebo je to brzo??? Ony se ty štěňata učí strašně dobře.

Tak se zase letím učit, dělám ve středu zkoušku a vidím to bledě.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

PS : kde se zase toulá MartiV, asi se opět někde výletujou či dovolenkujou, co?

Kačkač + Klára + Kulihrášek (stále bezejmenný)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 13:30

Ahoj KačKač!
Tyhle komentáře dobře znám, i když mě se teda nikdo neptal, proč jsem ti druhé mimčo nenechala vzít, ale spíš mě litovali, že jako jak to stihnu. To mě litují ještě dneska, když třeba jdeme do parku, že jako moc krásné dětičky, ale estli by nebyl lepší větší rozdíl atp. A strašně se diví, když jim řeknu, že bych neměnila. Máš pravdu, fakt si to s dětma užívám (i když samozřejmě taky něky vyšiluju) a navíc mě hrozně baví sledovat, jak si spolu začínají hrát. Mně někdy přijde, že jsou skoro jako dvojčata, ten rok a půl je opravdu hodně maličký rozdíl a jestli se nepletu, ty ho budeš mít ještě menší. Takže kašli na „chytré“ komentáře, nenech si kazit náladu, užívej si a dál tak hezky pravidelně informuj.

Jindra + šelmičky

PS: Byť je Kulihrášek stále bezejmenný už alespoň nějaká jména zvažujete nebo jste se do výběru ještě nepustili?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 13:34

Jo, KačKač, kdybys měla ekvádorskou tchyni jako já, tak bys porodila druhé mimčo, vrátila by ses z porodnice a už by se tě ptala, kdy budeš mít třetí. Mně se na to ptá neustále, v dopisech, v e-mailech, po telefonu… Jaksi zapomíná, že já tady prostě nemám ty ekvádorské služebné a chůvy a že bych se asi záhy zbláznila. Takže člověk si nevybere, poznámky, rady a komentáře jsou prostě všude k zešílení a nejlepší je neposlouchat.

Pá, pá,

Jindra

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.08.04 13:57

Ahoj KačKač,

nic si z těch lidí nedělej. Vykašli se na ně. Náhodou, asi než Kulihrášek trošku povyrosta a než si začne s Klárkou hrát, tak budeš mít hodně moc práce, ale až povyroste a on hodně rychle povyroste, tak bude mít Klárka skvělého sourozenečka a uvidíš že budeš mít více času sama na sebe než někdo kdo má dítě jen jedno. Alespoň takto si to pamatuji já. Když jsem měla jen Kristýnku tak si neměla s kým hrát, musela jsem s ní hrát stále já a hlavně mě stále uháněla že někam půjdem na návštěvu. Prostě jí chyběli jiné děti. To po tom co se narodil Tobiášek skončilo. Né že by nevyžadovala i jiné děti ale už to pro ni doma nebyla taková nuda.

A s těma známýma. Já se s některými kozami přestala bavit. Normálně je zdravím ale nikde s nima nevykecávám. Přestalo mě už bavit poslouchat áááá školka jde, nebo áááá blázinec prostě někteří měli netaktní poznámky a bohužel to nemysleli nijak pěkně.
On každý nechce děti a některým lidem děti lezou na nervy a na mě se třemi dětmi koukají jak na nějakého exota.
Navíc to dnes opravdu není moderní.

Já ale děti chci, mám je ráda a i přes občasný blázinec je to krása. Tolik lásky ti nikdo nedá.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.08.04 20:32

Ahojte holčinky,

nejprve ještě k něco málo k tomu co psala Eva do minulého deníčku!!!

Takže Evi, ty ty ty jestli jsi původně chtěla 3 děti tak to ještě nevzdávej!!!!!!!!!­!! Jsi mladá, krásná nevíš co tě ještě v životě čeká.
Takže žádné jen ještě jedno ale ještě 5. Hi hi hi!!!!!!!

Kubíčkovi se tedy opravdu klubou ty stoličky? Chuděrka!!!!!!!!!!­!!! Tak mu tu pusinku za mě pěkně pofoukej.

Ještě mě upoutalo jak jsi psala že jsi vášnivá kartářka. Tak to já též. Takže až přijedeš tak tě tu čekám!!!! A co nejraději hraješ?

Víš, musíš se stavit protože on se mnou nikdo ty karty hrát nechce. Manžel toho to nebyví a zbytek světa se mnou nehraje protože já stále vyhrávám. Pamatuji si jak mě třeba kamarádky učili nějakou novou hru že třeba než se to naučím tak budu prohrávat, jenže měli smůlu protože já prostě vyhrávám a vyhrávám a hrozně se mi líbí jak se všichni rozčilujou.
Tak jsem tě asi i rovnou odradila ale třeba byhc s tebou prohrávala? Nikdy nevíš!!!! Musíme to vyzkoušet.
Až přijedeš tak se stavíš, děti dáme manželům a budeme do rána mastit karty, jo?

Tak a nyní již nový deníček!!!!!!!!!­!!!!!!

Arko, je veliká škoda že nemáš net. Chybíš mi tu!!!! Béééééééé!!!!
Tak se alespoň občas ozvy, ju! Musíš nám alespoň jednou za čas, hlava nehlava napsat co děláš, co Šimonek, jak válčíte.
Jsi taková jedna z posledních deníčkových spolutrpitelek. Většina dětí už v noci krásně spinká jen posledních nás pár kojí jak o život.
Jsme holt asi moc moc dobré a to naše mlíčko je
s nějakou výbornou příchutí!!!!!!

LaBouche, tak co, jak jsi dopadla s kočárkem? Dooufám že ti ta ženská dala korunky a že jsi již Matýskovi nakoupila kupu krásného oblečeníčka a hraček.
Jinak ještě móóóóóć gratuluji Matýskovi k chození za ručku a k tomu eání a čurání do nočníčku!!!!

Holčinky, jé já vlastně slíbilá ještě ségře že se u ní stavím, tak já letím a jestli tam nestvrdnu (on mě stejně hned manžel zavolá až se můj kojeneček probudí) moc dlouho tak ještě dopíšu co jsem chtěla.

Zatím Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 22:05

Ahojky štěstíčková bando,
jsem tu jen na skok.Jsme ostudy,už od července jsme se tady neukázali.Byli jsme na naší první dovolené s koblížkem.Pak jsme odpočívali u babičky a dědy,ale stejně se přád něco dělo,takže jsem se akorát dostala k tomu,abych si přečetla co je tady nového a ke komentáři jsem se pořádně nedostala.
No a pak jsme pobyli týden doma a teď jsme na další dovče.Jeli jsme prožít pár dní babího léta na Šumavě,do městečka Kašperské Hory.Dnes večer jsme přijeli a jak Kevča usnul,tak jsem prchla do kavárničky a musím vám alespoň napsat pozdrávek.Holky tady je tak nádherně,že bych vám přála pobýt tady alespoň jeden víkend-Jsou tady perfektně zařízení pro děti,je tu vše co je potřeba.A hlavně čerstvej vzdoušek.Doufám,že se na nás usmějě sluníčko ,a tím myslím to na obloze,protože to naše malé se usmívá stále a to hřeje ze všeho nejvíc.
Tak já zase pádím a přeju hodně štěstíčkové pohody vám všem Papapapa Tailor

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.08.04 22:22

Ahojte holky,

tak jsem se vrátila od sestry, Matyášek dnes trhá rekord, kupodivu se ještě nevzbudil tak honem honem píšu abych si potom mohla jít lehnout.

Uši,
gratuluji k sedmému zoubečků!!!!!!!!!!! Máme to ale zubatá miminka!!!!!!! Achjóóóóó!!
Matyášek má ke všemu takové velké zoubky. Prý to má po mě, já je také takové měla. Měla je i Kristýnka, zato Tobiášek má takové malé perličky. Matyášek je takový zubounek můj.
Užila jsi si to ale s těmi dětmi pěknou krizi. To zvracení vyvolané kašlem moc dobře znám. To mi občas provede Tobiášek. Máš ale veliké štěstí, protože Tobiášek zá:,–(ně zvrací do naší postele. On totiž vždy když mu je špatně, má velký kašel, tak leží u nás v posteli a já mu pouštím třeba pohádku, takže se mi vždy zatím vyzvracel do postele. Ještě že se již ty peřiny dnes dají prát. Já to totiž potom vždy s převelkým odporem uklízím a říkám si copak bychom jen dělali kdyby ty peřiny byly vycpané peřím? No fuj, v tom bych asi nespala!!!
Mám k tomu přesně tentýž odpor jako ty, také mi vždy pěkně natahuje a mám co dělat abych se nepřidala. Ten smrad je prostě hnus.

Doufám že už máš holčičky v pořádku a snad tato zima proběhne nějak v klidu a bez nemocí.

Evi,
tak masáže nožiček se ti zachtělo!!!! Já chci takéééééééééé!!!!!!!!!!!­!!!!

A copak jste to dělali že jsi byla tak unavená?

KačKač,
ještě k těm dětem. Víš, já občas žasnu co si ti lidé myslí. Zdá se mi jako by si hodně lidí myslelo že mít děti je nějak hodně moc namáhavé a že to ani není život.
Třeba než jsme jeli na dovolenou, tak jsem mluvila před domem se sousedkou a ta hned a kam jedete?? Ježišimarija, no to bych nemohla se třema dětma. To bude hrozné!!!
Bléééééé, náhodou to bylo skvělé!!!!!!!!

A nejhorší je to s těma co mají jedno nebo žádné dítě. Ti nemohou pochopit jak člověk může mít tolik dětí a ještě normálně žít.
Já zas nemohu pochopit co jim na těch dětech tak vadí. Vždyť také byli děti.

To že nestíháš, z toho si nic nedělej. U nás to občas také vypadá jak po výbuchu a úplně nejlepší je že snad pokaždé, když mám krizi a nechce se mi nic dělat a říkám si to uklidím až později, tak příjde nějaká protivná návštěva před kterou bych chtěla mít uklizeno. Třeba minulý týden takto přijela má babička, která je uklízecí maniak, a měla s sebou známe kteří u nás nikdy nebyli.
Vyběhla jsem z dětmi ven, Matyášek od broskve a že musím honem na poštu, prostě jsem se tak styděla že jsem je domů pustit nemohla.
Ono dál to už skoro šlo, ale v předsíni Matyášek před tím škubal tapetu a byla plná papírků a hraček, takže šok jen člověk vešel. A já jí moc dobře znám, jako babičku, ona každého šíleně pomlouvá. Prostě když má přijet ona tak 3 dny nespím a leštím málem i zdi.

Ká Ká už má vybranou barvičku!!!!!! Dnes jsme to tu rozebírali, Tobiášek chtěl aby byl modrý, Kristýnka mu stále říkala že modrý je on (je přeci fialový) a nakonec jsme se dohodli na tom že bude růžový. Sice je to kluk a toto není klučičí barva, ale je ještě miminko, tudíž mláďátko, já jsem červená maminka a on je mé růžové miminko. Možná mu tu barvičku až trošku povyroste změníme, ale asi spíš až dostane rozum, tak se té Po vzdám a přenechám mu ji. Přeci chuděrka nebude Telettubies který existuje jen u nás doma.

Ještě jsem vám chtěla napsat jakého mám doma mlíčkocucku.
Já Matyáška většinou kojím vleže v posteli, jsem už tak zvyklá a ani jsem ho nikdy moc nekojila v obýváku jako Tobiáška.
A on nyní jak ho to už prostě nebaví tak dlouho pít, i u jídla dělá hovadiny, tak ležíme, on se u toho pití převrací, staví se na nořičky a tak různě se pohupuje a já mu potom to prso vždy vezmu. No, a už se mi dvakrát stalo, to jsem se musela opravdu hrozně moc smát, že když jsem mu to prso vzala když dělala něco jako stojku, tak že se potom zvedl, koukl na mě a z nosu mu celkem hodně teklo mlíčko.
Je to opravdu mé ťululum!!!

Tak já letím do vany a do hajan. Nějak dnes už přetahuji a to jsme si soudružky nedomluvily!!!!!!

Páááááááááá a dobrou noc, ráno i celý den!!!

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.08.04 22:53

Ahojte holky,

jsem nepoučitelný blázen, zítra tu zas budu od rána kňučet aby už byl večer a já mohla jít spát, ale nemohu odolat a musím vám ještě něco napsat.

Chtěla jsem již dřive jenže na to vždy nějak zapomenu.
Máme takový ten časopis, co vydává oskar, a v něm je souboj chlapečka s holčičkou.
Vyhrál to samo chlapeček, já s tím jako ženská nemohu souhlasit, ale chci vám to napsat. Takže:

Chlapeček
Bude víc řvát, ale jen pár let 1:0
Holčička
Bude víc, řečnit a to celý život
CHLAPEČEK
Není to tak drahé 2:0
HOLČIČKA
Hlavně později finančně náročné
CHLAPEČEK
V tanečních to bude trapas 2:1
HOLČIČKA
Už v tanečních to bude moc pěkný pohled
CHLAPEČEK
Může z něj být bohatý fotbalista 2:2
HOLČIČKA
Může z ní být modelka, která si toho fotbalistu vezme
CHLAPEČEK
Když se vám k stáru přitíží, udělá vám radost doutníkem a douškem skvělé whisky 3:2
HOLČIČKA
Když se vám k stáru přitíží, zakáže vám cigarety a vnutí dušenou mrkev

TAK JÁ FAKT JDU

SIMUNKA

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 31.08.04 11:34

Ahojte holky,

kde se všechny touláte?

Já mám dnes den blbec.

Představte si, byla jsem nakoupit u nás v obchodě. Že tam okrádají vím dávno, jednou jsem si tam koupila 1 paličku česneku za 26 Kč, naštěstí jsem si toho hned všimla, po manželovi tam jednou za 2 housky chtěli 50 Kč a je toho daleko víc. Toto jsou jen takové perličky. Neustále tam mají nějaké věci v akci a stojí stejně jako před slevou. Mě by to nenapadlo zkoumat, ale jednou jsem tam stála za paní která asi nakupuje v akcích a stála u té pokladny, prodavačka markovala a ta paní pokaždé, ale vždyť toto má stát tolik a né tolik. Bylo to asi 6 věcí. Prostě ty mrchy dají cedulky akce a v počítači si to už nepředělají.
No, a já si tam dnes nakupovala a vzala jsem si mléko v sáčku které teklo. Všimla jsem si toho až u pokladny protože jak jsem věci z košíku dávala na pás, tak jsem si dala podo koš nohu a kapalo mi to na nohu. Byla jsem tam sama a vytáhla jsem to mléko, dávám ho té prodavačce že teče, ona na to čučí, drží to v ruce a vesele si markuje. Já čučím na ní a čekám co jako bude dělat a vůbec jsem nekoukala co mi vlastně markuje, protože když tam nakupuji tak sleduji co mi markují, jsou to pěkné kravičky a okrádat se od nich nenechám.
Nakonec mi řekla kolik chce peněz já jí to zaplatila a stále čekala co bude s tím mlékem. Představte si ona mi ho dala do pytlíku!!!!!
Mrcha, mě v tu chvíli vůbec nenapadlo odporovat, vzala jsem to mléko a šla.

Před obchodem se mi samozřejmě utrhly uši u tažky, rozbily se mi vejce, prostě paráda.

Příjdu domů, tahám ten nákup z kočárku a koukám co jsem všechno koupila a teprve potom mi došlo že jsem platila nějak moc, za to málo co jsem měla nakoupeno. Nedalo mi to a tak jsem vzala kalkulačku, celý nákup rozložila na stůl a spočítala si kolik to tak mohlo stát, no samozřejmě že mi vyšlo poněkud menší číslo. A to jsem ty ceny ještě zaokrouhlovala nahoru!!!

Tak jsem dost naštvaná, protože jsem si tam koupila mléko které mi cestou domů skoro vyteklo, rozbila vejce a ještě ke všemu mě tam asi o 50 Kč opět okradli.

Už mě tam nikdy neuvidí. Sice to mám kousek, ale raději budu chodit někam dál, než abych musela stále hlídat, co mi vlastně markují.

Tak já zase jdu. Mějte se krásně i když já myslela jak si z dětmi dnes nebudem užívat poslední den prázdnin a ono stále jen prší. Vezmeme je asi jen odpoledne někam na pohár.

Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 31.08.04 14:56

Ahoj holky,
tak já se zase po dlouhé odmlce hlásím mezi vás. Uz jsme doma z dovolené (byla super) a snad uz ted nebudeme tolik cestovat, neb me to neustálé balení vybalování a praní vycerpává.

Matik uz uplne bezvadne leze (já vím, ze nekteré deticky uz chodí, ale vzhledem k nasemu opozdení je to pokrok :-)), do plazení uz prejde jen kdyz mu to hoooodne klouze. Taky si konecne sám sedne, tak uz nám snad dají na neurologii pokoj. Jdu tam v pondelí. Pocet zubu se mu zdvojnásobil, tedy ve svém témer troce má 2 :-)) A to dolní.

JInak ted má období, ze je to moooc hodny chlapecek, uderem pul osme vecer usina, v pul osme rano se budi, spi jeste 2× denne (zrovna ted :-)), krasne a vsechno papa, no idylka, takze ted jsem ve fázi, kdy si rikam, ze dve deti budou hracka. Haha, já vím, te bude hur!!!

Kackac - ty reci o 2. diteti „tak brzy“, vubec neber. My se teprve snazime a uz slysim vsude spoustu kecu, jak to budu mit tezky (rikaji mi to i stejne strary kamaradi, co maji jedno dite, rikaj mi to babicky, teticky, mama, tchyne, no vsichni), a ze mam 5 let pockat!!! Tudle nudle :-)) Ja dalsi mimco proste chci a chci ho hned! :-)) Je mi jasny, ze to bude narocnejsi nez ted, ale zvladli to jiny, zvladnu ti i ja! Hlavne at uz se mi objevi ty //.

Simunko, to tvoje nakupovani je tedy des. Co je to prosim te za shop???? Me to s tema cenovkama pripomina Alberta u nas. A jednou se nam neco podobnyho stalo v hypernove, kdy nam prodavacka baleni dzusu (byly tam 4) namarkovala jako 4×80, ta cena 80 korun mela byt za vsechny 4. Vsimli jsme si toho az doma, Petr tam jel a oni mu to bez kecu vratili.

At to Tobikovi dopadne v patek dobre. Ten tvuj popis nehody na kole mi tedy dal. Ja mam z tohodle desnou hruzu. Mates je nastesti zatim desnej srabek a nepousti se do zadnych vetsich akci. Obcas to vypada, ze uz uz vyueze na postel, ale pak to vzda a jde si hrat :-))

Jindro, opozdene preju vse nej nej Mateovi k pvnim narozkam. Pamatuju si na jeho prichod na svet jako dneska. No vsak si taky byla prvni z denicku (pokud me pamet neklame)!!! Nas taky od zari ceka plavco, tak se tesim. Matej vodu fakt miluje, trohchu jsem se bala, ze pres leto zapomene potapeni, ale byli jsme ted v tom Aquaparku v letnanech a tam ukazal, ze je to stale potapka.

Ed, preju az se Daisy brzy uzdravi. Moc moc.

TAk holky paaa, ja si musim jeste stihnout pripravit veci do posilovny, vercer jdu s kamoskou cvicit.

Mejte se
Martina a Matej

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 31.08.04 16:50

Ahoj maminy,
tak mám chvilečku čas, protože si tchýně vzala mojeho Kubíka na procházku…a tak Vám píšu.. Víte co jsem zjistila? Že jsem asi úchylná mamina toho mojeho Kubíka musím muchlat a pusinkovat (když on je tak roztomilej-prostě k sežrání-mimochodem jako každé děcko:))))) ale já zjistila, že mi i voní ty jeho počůraný plínky!!!!No su já normální?…:)))))))­))))))) Zoubky nám pořád rostou- už jich máme 6, ale pořád trpíme:(..takže Tom pořád spí v obyváku a já s Kubíkem na manželské posteli. Zdá se mi totiž, že pokud je blízko mě (nebo cítí moje mlíko) tak že je v noci trošku klidnější a víc se vyspí! Každej mi nadává, že si ho rozmazluju, že spí se mnou na posteli, ale já ho prostě chci cítit blízko u sebe a není snad lepší pocit, když cítím to teplo z toho jeho trpasličkýho tělíčka:)…i teda za cenu toho, že se vůbec nevyspím…Dobře mi tak, ale já prostě jinak nemůžu:)))))))) Začínáme Kubíkovi zařizovat pomalu dětský pokojík (kde samozřejmě už počítáme s 2.dítětem:)…a vím jistě, že až Kubíčka přestěhujem do toho dětskýho pokojíku, tak to obrečím:(…Jakto tak vidím, tak budeme muset co nejdříve „zadělat“ na 2.prďolu:)..I když nám to každej rozmlouvá (takže holky,nejste v tom samy)..Teď mě jaksi pořád štve tchýně..už zase začala o tom, že Kubu špatně oblíkám, teď nám zase vrtá do toho pokojíku, a že máme s 2.dítětem počkat až půjde do důchodu atd…No děs…Včera mě vyloženě vytočila, že jsem musela počítat do 20, abych nebyla sprostá!!!A to nejsem urážlivá!Zjistila totiž, že Kubíčka sprchujem a že se koupe, jen o sobotách a nedělích…a hned bylo :"chudáčku Kubíčku, ty máš hrozný rodiče. Pojď k babičce, ona tě okoupe atd…Fakt jsem měla co dělat, abych ju nevyhodila z bytu..Ale bohužel, rodiče si nevybíráme…Tak jsem si tady vylila srdíčko:)..Jinak Kubík je raubíř..už utíká jak děs, ale je hodně zbrklej, takže je samá modřína a šrám…ale jinak veselej a spokojenej..až na ty zuby:( (a ty noci s tím související..)

Simunko-tak napřed jsem ti chtěla sdělit, že na té fotce ve fotogalerii vypadáš, jak kdybys byla ségra tvojích dětí!!!! Vypadáš úžasně mladě!..K tomu okrádání-to je fakt hyenismus… Já bych už do toho obchodu ani nepáchla a všude bych vykládala, jak se tam okrádá, aby si zákazníci dávali pozor!Jinak ti musím pochválit deníček!…ale takové hrůzopády už raději nepiš!:)

Kakač- z těch lidí, co říkají, že je stašně hloupý mít děti brzo po sobě, si nic nedělej… Myslím si, že děti jsou smysl života (teda aspoň pro mě) a nezáleží přece na tom, jak jsou „dlouho“ po sobě…

Uši- prosím tě už žádné nemoci a zvracení!!! Já jsem taky „taková fajnovka“ na to zvracení:)))..Po Kubíčkovi, to jakžtakž uklidím (i když s mokrým kapesníkem přes pusu:)…ale stačí, když vidím nebo cítím „šavli“ od dospělého a okamžitě se přidávám:)Vzpomínám si, že tak asi před 3 rokama, se na velikonoce totálně „spráskal“ můj manžel a poblil doma co se dalo:)..Já neměla žaludek na to abych to uklidila a ten smrad po tom- no fuj..a tak jsem spala na balkóně!!!!..v dub­nu!!!!!!!:))))))))))

Ed- božínku, vy jste nemocní?..Tak se honem brzo uzdravte…je to určitě tím blbým počasím…

Evi- k tomu mému šedivění:)…No není to tak hrozné, ale samu mě překvapilo, že už v 26.letech mám pár vlasů na spáncích šedivých:(..No co se dá dělat..nejsem nejmladší…Co pejsci?..asi zlobí, že se tak dlouho neozveš…

MartiV- vítáme tě zpátky do deníčku,ty naše cestovatelko:)

Holky,musím vám ještě napsat pár povzbudivých slov.Hlavně teda Vám , co ještě kojíte a noci máte taky tak divoké jako já. U nás v baráku bydlí mamina a ta má 8.měsícní holčičku..teď jsme se zas po delší době potkali a já si „postěžovala“ na to naše „spaní-nespaní“ v noci..Holky a představte si, že ona to má ještě horší. Má 3 letého klučinu, ale ten je v pohodě..ale ta malá nechce v noci spát, a když usne, tak se budí co 2 hoďky a nechce ani sunar ani čaj a jen řve..No a zjistili, že se utiší, jen po kakau..tak prý vaří co 2h kakao a dávají jí ho z láhve…Tak mi to teda máme pohodlnější, co říkáte:)))))) Takže kojenímu tříkrát hurá, hurá hurá:)))))))))­)))))))))))))))))) Jsou na tom i hůř:(

Už jsem se rozkecala!
Mějte se krásně a všem nemocným broučkům i maminkám přeji brzké uzdravení!

Marťula

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 31.08.04 16:56

jsem to trdlo…ještě jsem vám chtěla napsat, že jsem minulý týden byla s kámoškou na „vínko“ (piju vínko i pivo, i když kojím-gynekolog říkal, že to neva,tak mu ráda věřím:))) a měla jsem 2dcl. Jenže jsem za celý den nestihla poobědvat a tak jsem měla i po těch 2dcl pěknou „opičku“..ale co bylo nejlepší, že jsem večer nakojila Kubíka, a jak on v noci brečívá, tak Vám místo breku začal žvatlat:)))..celou noc:))Tak jsem tak přemýšlela jestli jsem ho náhodou neožrala:)))

mějte se
MarťulaR

piskle
Stálice 95 příspěvků 31.08.04 18:24

Ahoj holky,

tak zase přidáme se svou troškou do mlýna:o)) Mamina mi už definitivně odjela do Prahy a my jsme tu s Deňáčkem osiřeli(teda, teď se stydím, protože fakt nevim, jaký i/y). akže jsme tu zas celý dny sami samotinký, ale manžílek se naštěstí vrací z práce dost brzo, takže nám to i utíká.

Deňáčkovi se vyklubaly další zoubky a další se ještě hlásí o slovo.Takže máme dva nahoře, tři dole a prořezávají se nám dva horní špičáky a i ten čtvrtý dole. Naštěstí je to šikulka moje statečná a zvládá to dobře, ťuk, ťuk. Musím ho taky pochválit, protože se umí už docela dobře zabavovat sám, takže mám občas i chvilku oddechu. Jen je teda podmínkou, že na mě musí čučákovat, nesmím se vzdalovat, to by prý teda jako nešlo.Dost často teď načuhuje do pračky, průzkumník jeden malej:o))

Jinak nevím, kdo se to tu ptal na stravu, ale popravdě řečeno já dávám Denýskovi skoro všechno. Tedy samosebou né nějaký pálivý nebo kořeněný věci, ale jinak z toho žádnou vědu neděláme. Moc se mi to sem tedy ani nechce psát, protože vím, že tady na emimču bylo spoustu bouřlivých diskuzí o stavování mimoušů a některý maminy tu málem ukamenovaly jiné za to, co dávají svým mimčům, ale já si osobně myslím,že je to každého věc. Ostatně co si budeme namlouvat, naše maminy do nás hustily už od malička co se dalo a taky jsme vyrostly. Takže Denýsek papká třebas i knedlík se zelím. Ale na maso teda moc není. Teď jsem dělala mozeček s bramborem a to se teda oblizoval až za ušima. Toho jsem se teda trošku bála, protože přeci jen, květák,cibule, kmín, ale zvládnul to dobře a bez úhony.Rád baští všechny možný pribi'náky, minule jsem mu k obědu umíchala smetanový pudink a dávala mu ho vlažný a to byl taky nadšenej.Rád si mlská sušenky clubky. No nic mu nechybí, je zdravej a prospívá, takže si říkám, ať si každý říká co chce, je to moje dítě. Mám známou a ta má 14 měsíčního klučinu a ten chudák nezná nic jinýho než jáhly, vločky, žádná sůl, ani zrnko cukru, pouze voda na pití. No mě to příjde děsný, ať si to zblajzne sama, bleee.Moje švagrová byla taky takhle přehnaně důsledná a pak jí malá nastoupila do školky a nemohly do ní nic nacpat, protože na ty chutě nebyla vůbec zvyklá.

Kačkač-řeči ostatních hoď daleko za hlavu. Ať si každý všímá svého a nechá si svý názory pro sebe. Já si naopak myslím, že mít děti po sobě v malém časovém odstupu je lepší. Mnohem víc si spolu vyhrají, naučí se dělit se o všechno.A dnes si naopak myslím, že se to začíná zase vracet. Dost často potkávám maminy s těma sourozeneckýma kočárkama. Maličké mají vzadu a to starší ve předu a trandí si to zvesela. Mimochodem už si se po nějakém takovém dívala?Teď nedávno tu bylo v diskuzi téma sourozeneckých kočárků a nějaká mamina tam psala, že je moc spokojená se značkou cam a stál prý asi šest tisíc, což si myslím je dost přijatelné.

Jindra- teda ty jsi borec. Musí to být dost náročný překládat ty telenovely a k tomu zvládat dětičky. Máš můj obdiv. Mimochodem nepřekládala jsi náhodou pro primu křehký pouta??Teda stydím se to tu vůbec vyslovit, ale na ty jediný já čučím. Denis v tu dobu chodí chrupkat a já si u toho vyčistim hlavu. Je to tak bezduchý, že člověk u toho nemusí přemýšlet.

Simunka- to jsou teda pěkný mrchy u vás v tom obchodě. To by mě zajímalo co říkají, když jim na to lidi přijdou.Ať jim upadnou ruce zlodějkám. Kdyby to někdo dělal jim.

Ed- rychle se nám uzdravte holky!!!Nemoc jedna nezbedná, nedá těm tvým holčinám taky chvíli pokoj.

Jinak kočárek, který jsme si tu kupovali stejně už nemáme. Moc se mi líbil jiný a tak jsem tento prodala a koupili jsme ten můj vysněný. Je moc, moc hezoučkej, ale není teda tak velký jako tamten. Jenže mě hrozně štvalo, jak se přes léto šisoval. Měli jsme ho vlastně necelé tři měsíce a byl po létě dost vybledlý a mě estéta to teda dost štvalo.
Téma nočník-někdo tady písal, že už mu mrňousek hezky kaká i čurá do nočníku. No to byl teda impuls pro nás a šli sjme koupit nočník. Jenže já vůbec nevím, jestli ho tam teda dávat nebo ještě počkat. Není to přeci jen ještě moc brzo? A hlavně udržet toho našeho hyperaktivňáka chvíli v sedě to je teda nadlidský výkon. Please dejte vy zkušenější nějaký návod, jak na to, jak začít. Děkujuuuuu.

Tak myslím, že jsem toho dneska teda nakvákala až až. Mějte se krásně a písejte. čauky Pískle a Denis od včerejška desetiměsíčňák!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 19:34

Ahojte berusky :O)

Chtela jsem vam napsat uz vcera, ale natacely jsem kazety domu a nevysel mi cas…:O)
Tak jsem se prokousala vasimy komentari a po neustalem odbihani k pejskum , k Kubovi, jsem si konecne nasla chvilenku cas i na to psani…:O))))
Nevim kolik toho stihnu, protoze ani psi a ni Kubicek mi nechteji dat pokoj…:O))))

Teda holky ja bych potrebovala jeste jedny ruce.:O))) hi, hi…Nez stacim uklidit a dat zradlo hafanum, Kubula uz se rejpe v misce s vodou anobo se sape po televizi..:O)))) On vam leze tak rychle, ze opravdu staci chvilka a je pryc..:O))) Potrebovala bych mit oci i vzadu..:O) hi, hi…

A ted rychle k vasim komentarum nez mi na ne nevyjde cas..:O)

ARKA - to je opravdu skoda, ze se na net nedostanes casteji…:O( Ale i tak je fain, ze se ozves kdyz muzes..:O)))) Simunek taky dava prednost tvojemu mlicku ?? Tak to je i u nas stejne..Kubula prso nikdy neodmitne..:O)))) hi, hi…

LaBouche - Matysek uz mluvi!!!!! Jejej ja chci takyyyyy..:O))) Napis jak jste dopadly s tim kocarkem…Drzim palce at ty korunky z te babizny prece jenom dostanete..:O))

ED - vy marodite…Tak se nam brzo obe dve uzdravte.....Po­silam vam teple a slunecne pohlazeni z Califonrnii…Tady se slunicko ukazuje kazdy den…:O)))

KACKAC - jeste k tem komnetarum…Vykasly se na lidi !!! To jsem zazila taky - kdyz otehotnely me kamosky a zacly se snazit o druhe.....Kazdy jim rikal, ze to nezvladnou, ze maji jedno ditko ktere jeste poradne nechodi a uz chteji druhe.. atd......Hod to za hlavu!!! :O)) Kdyz uz zvladas toho tolik, tak zvladnes i to druhe…Narocne to bude, ale jen ze zacatku a pak ti to ani neprijde…Zkusenosti mych kamaradek v CR..:O) Stejne to zvladas bezvadne - skola, dite, domacnost atd…tak se nad takovymi „blbostmi“ netrap…Je fakt, ze ty i holky tady jste mi dodaly takove pozitivo, ze se v zivote da vsechno zvladnout i bez jakekoliv pomoci.....:O)))))))
A s trenovanim pejsku jsme zacly hned jak jsme je dostaly…Mala - Cindy posloucha vyborne…akurat kdyz blbnout s malym Chubbym tak se oba zapomenou „chovat“…::O) hi, hi…Ona posloucha a on potrebuje jeste vypilovat..:O))

TAILOR - je fain, ze ses ozvala…Prejeme krasnou dovolenku…:O)))) Pak napis co vsechno jste tam delaly..:O)

MartinaV - gratulujem k lezeni!!! Je to chlapak!!!! :O))))))Celkem ti zavidim:O) to basteni a spinkani…:O) Na tokove si ja jeste asi nejakou dobu budu muset pocakt :O))))))

MartulaR - tak s temi „sedivymi vlasy“ si nic nedelej :O) To prebarvis..:O) Ja na sobe nic nepozoruju, ale to asi proto, ze uz si barvim vlasy od 18…
S tim vinem na tom nejsi sama…:O) Ja si obcas jednu malickou sklenicku vina dam, ale redim to s mineralkou…Zatim mi po tom Kubicek nekecal..:O) hi, hi…
Jo a pejsici mi zabrat davaji…Vecer jsem rada, ze jdu do postele a na jekake psani uz silu nemam..:O)

SIMUNKO - Matyasek uz rika kokoko ?? Ty se mas…:O)) Jo jo uz nam ty stesticka rostou…za chvili se te bude ptat jestli muze jit nekam na discoteku..:O)
S jidlem ti moc neporadim, protoze jsme na to asi tak stejne…Maly nechce jist maso…jen kure sni, ale to jen trosku uzdibuje…:O( Takze taky nic moc…
3 deti bych chtela mit - to jsme chteli oba dva manza i ja, nez se narodil Kubicek…Ted zvazujem jestli 3 nebo 2…Do druheho rozhodne jdeme..:O))) No vsak uvidime…Nejprve to druhe a pak kdo vi..:O))) Jen doufam, ze otehotnim znova…
Tak ty jsi taky vasniva kartarka ???? Pozor na me, ja taky porad vyhravam nad manzou..uz se mnou nechce moc hrat, protoze vyhraje jen obcas..:O))) Musela jsem mu tu hru trochu zpestrit a to tim, ze kdo prohraje musi si sundat nejakou vec..:O) Ja vetsinou musim sundat jen ponozky, ale manzovi nezustanou ani slipy…:O) hi, hi.....:O) Takze je u nas doma sranda…:O)))))) Urcite jak dorazim domu do Cech se za tebou zastavim a rozdame si to - myslim tim karty..:O)) hi, hi…To bude hra !!!! Uz se tesim..:O)

Teda tva historka s nakupovanim je desiva…To jsou mrchy!!!! Ja uz bych tam ani nepachla…Muj manza je na takove veci hrozny - asi by tam stropil poradny mazec..:O)))) On si dokaze vsechno vyrvat, ale v Cechach je to jinaci - lide jsou jinaci…Tam te maji na haku…Proste jim je jedno jestli jsi spokojeny zakaznik nebo ne…Ja taky nedelam zadne „sceny“ kdyz mam kolem Kubicka - obcas me taky naserou v obchode nebo v servisu…ale kdyz ho u sebe nemam tak spustim..:O))) No uz nad tim nepremyslej..:O) Nekteri lide jsou proste hyeny a takovy se nezmeni, mysli jen na sebe a na to jak druhe okrast!! :O(
Jjsem rada, ze se Tobiaskovi nic nestalo!! To byl teda hroznej drkopad…mrazilo me kdyz jsem to cetla…Hlavne ze je v poradku…:O)

Kubickovi se rezou stolicky…Je uz treti den uknourany, hrozne slinta a ma prujem…Chce byt jen na rukou - hojdanej a pusinkovanej.­.:O)))) Je to mamincim mazel..:O))) hi, hi…Snazi si hrat a tak, ale prece jenom ho to chytne a place…Moc mi neji, ale jogutrem nepohrdne, ten ma hrozne rad..:O) I v noci spinka celkem OK…
Jak jsem psala stravili jsem celou nedeli venku i s pejsky...­..nejprve jsme sli na plaz, ale tam pejsci nesmeji, takze jsme tam stravily asi 20 minut. Nechala jsem Kubickovi smocit nozky v oceanu..:O)) A pak jsme vyrazily do parku a poradne ty nase hafany prohnaly…Nebo spis oni nas…Jeste ze Kubula nechodi..:O) Jinak bych se musel rozkrajet - behat za 2 psi a za Kubulou…Manza je pustil a nachal volne behat…Samo, ze zezacatku kazdy utikal jinym smerem, ale ted uz poslouchaji a behaji za nami…Stridame se v behani…Chvili ja a chvili manza…Kubicek nas z kocaru pozbuzuje..:O))))) Donesem jim vzdycky nejake hracky a balon, za kterym se muzou uhonit..:O)))) Takze vidis, proc jsem potrebovala vecer masaz nozicek…:O))) hi, hi…Byla jsem totalne vyflusla..:O))) A to prosim takhle delame kazdy den..:O) Navic ten nas Chubby nechce chodit, takze ho musis nekdy i nosit..:O))) On vam je takovy lenoch!!! Kdyz vysavam, Cindy se muze zblazdnit, steka jak strelena…:O) a on lezi zvedne jen hlavu se podivat co se jako deje..:O))) Ale co je skvely, ze si vyhrajou sami dva…Pustim je dopoledne ven na patio a oni tam skotaci blbnout…Je fain, ze si takhle vyhrajou…Kubicek se mezi ne taky plete a obcas ho do te rucky kousnou, ale to je jen takove to stenatkovske kousnuti, nikdy se mu nic nestalo..:O) Je v tomhle nepoucitelny…Porad mezi ne kdyz si hrajou dava ruku…:O)))) Pak prileze za mnou a chce jit na ruce..:O))))

Jinak Kubicek uz taky „rika“ jedno slovo…mnam, mnam…a to na vsechno jidlo..:O))) Jinak na vsechno ostatni se jen smeje..:O)))

Berusky utikam nebot toho mam dneska jeste moc, uvarit obed, upect buchtu a venovat se memu Kubulovi a taky hafanum......Ti uz dole radi…Pustila jsem je ven…Zrovna ted ohryzuji bandasku..:O)))

Mejte se moc krasne a uzijte si posledni den prazdnin..:O)))

papa Evca a Kubula :O)

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 31.08.04 20:03

Ahoj holčiny,

Tak s kačkama za kočár žádná změna. Jen malinko ta, že jsem dneska dostalal echo, že ta protivná ženská má být po 15h v krámě. Tak jsem tam šupajdila, Matýska jsem musela šoupnout k mamče, bže jsem nevěděla, jak se tam dlouho zdržím. Před krámem už stálo takovejch 7 ženskejch, který hudrovaly jedna přes druhou. Ale ty měly o malinko větší štěstí, protože jejich věci ještě prodaný nebyly. Ženská přesně v 15h dorazila i s manžílkem (asi aby jí dělal bodyguarda) a ještě s nějakou asi ?paní podnikatelkou? v kostýmu. Ta žmoulala v ruce desky. Hned jsme se na ní sesypaly jako vosy na bonbon. Takže těm ženskejm ty věci vydala, mě oznámila, že peníze nemá. Tak jsem se tam rozčílila, až se klepala výloha J) No holky, až jsem sama koukala, že se to ve mně bere. Prý peníze nemá, budou až koncem září?slibovala mi to tam v breku, ale já hned na ní, ať na mě nehraje divadlo, že to je zlodějka, kdyby ty prachy měla, měla by je s sebou, ale ona je určitě rozfrcala na dovolený, dětma se nechává zapírat (včera tam manžel zvonil) a lže. Jo a že prý posílala SMSky. To byla samozřejmě další lež. Tak jsem jí pohrozila, že jakmile do konce září nebudu mít prachy, podávám na ní trestní oznámení. Jo a ta paní v kostýmku to od ní přebírá, veškerej sortiment od ní odkupuje, takže snad nás z těch peněz vyplatí. I když tomu stejně moc nevěřím. Holky kdybyste věděly, jak jsem naštvaná. Nespím kvůli tomu, jsem nervní. Jak si tohleto může někdo dovolit, že ho hanba nefackuje. Tak mi ještě nějakou tu chvíli držte pěstičky.
Jinak ten náš raubíř už má 7. zub, začíná se pěkně vztekat a bejt nervní (že by po mamince?). Noci má teď nějaký zmatený?spí klidně do těch půl druhý, ale pak se budí co hodinku, stojí v postýlce, béčí, tak nevím,jestli za to můžou další zuby nebo čím.
MartiV ? blahopřejeme Matýskovi k lezení. Vidíš, všechno dožene. On moc dobře ví, kdy začít. Já jsem taky přeci brečela, že Máťa se neplazí a teď co bych za to dala.
Tak já letím pofackovat to tady (myslím jako uklidit).
Mějte se fajnově, pusu posílají
Lucka a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 22:33

AHOJKY štěstíčka,všechny vás moc zdravíme a posíláme spoustu čerstvého vydoušku ze Šumavy.Dnes jsme se byli podívat v Sušici a odpoledne jsem přemohla tu svoji šílenou nemoc LENOST a zdolali jsme hrad Kašperk.A to prosím po zelené trase a s kočárkem.Na hotelu kroutili hlavou:))))))))))) a kočár máme vzstavený v recepci(než se nám rozpadne).Plánují yavést na hradě knihu.kdo tam dorazil,akorát nám neřekli jaká bude odměna:))))))) No odměnili jsme se sami,krásný výhled,pohoda a jsem tak ráda,že se máme.Je to tady opravdu balzám na duši.Pak pošlu nějaké fotečky.
Pošupajdím za klukama.Yítra jedeme do Želeyné Rudy na Čertovo jezero a okolí. No a jestli nezabloudíme,tak večer máme saunu a bublinkovou koupel.Posílám tu pohodu i vám a až se vratíme domů,tak vás zase budu informovat,co všechno na nás padá a jak se nám nedaří.No aby to nevypadalo,že jsme jen Happy.Dobrou noc a pusu všem Tailor a Kevča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 22:34

Ahojte berusky

u nas je desne vedro…Je skoro 40 stupnu!!! Venku se to neda vydrzet tak zatim pres to poledne sedime doma pri klimatizaci..:O) Cistila jsem jen nejake veci venku hadici a za tech 10minut jsem se spalila !! Chceme jit na bazen, ale pockam az ta „vlna“ nejvetsiho vedra prejde…Kolem 3 uz by nemelo byt tak hrozne…

Kubicek si mezitim tady u me hraje, protoze nechce jit spinkat..:O))) Rano mi spal jen 10 minut a bylo…Navic on by ten spanek potreboval jako sul, protoze z tech zoubku je porad nevrly.....Aspon by to trochu zaspal.....ASi mi nezbude nic jineho nez si jit lehnout s nim…:O))))))

Predstavte si co se rano stalo.....Rikala jsem si, kdyz jsem se probouzela, ze to bude krasny den..Venku uz svitilo slunicko…Kubicek byl taky vesely…Tak jsme si v posteli jeste chvilku lebedily a poslouchaly pisnicky…Kubicek ma hudbu moc rad..Hlavne ty jeho ukolebavky detske..:O)))))
Po umyti zubu mych i Kubinich jsme slezly dolu, ale to co na me cekalo dole byla katastrofa…Myslela jsem ze tam svihnu sebou na zem…:O))

Nas tatinek nechal hafany volne doma behat ( vetsinou jsou venku) a ti behem doby, kdy muj milovany manza sedel na zachode ( znate to klasika - sedi na „trune“ a cte noviny..hi,hi..) tak stacily uplne „zrusit“ nas obyvak…:O))))

Rozkousaly mi boty..i manzovi vytahly vlozky z botou a rozhryzaly, prevratily vsechny kvitka - ve kterych se zdarne rejpaly, takze jsem polovinu mohla vyhodit..:O) , rozbily mi vazu kterou ikdyz nevim jak, protoze tu jsme mela na takovem vyvysenem okne a tam oni nedoskocily…mozna tu vazu rozbil manza jak je nahanel a svedl to na ne..:O)))) hi, hi…Vsude plno hliny a zbytku kvitek, koberec o tom ani nemluvim…vsude plno tapek..(mame totiz takovy bezovy koberec na kterem jde videt vsechno)..no des…:O)) Pustily se i do nejakych hracek od Kubuly…hlavne ty gumove ktere ma do vany mu pekne rozhryzaly…:O)))) Kde to ty ludry male vysmejdily to nevim…:O))))

Cele dopoledne jsem jen uklizela a nadavala…:O) Ale uz me to preslo..uklizeno mam a hafanum je „odpusteno“…:O)))) hi, hi......Stejne oni za to nemuzou..Jsou proste hravy a vsechno co jim prijde pod cumak hryzou…Dostal vynadano akurat nas tatinek.....Rekla jsem mu, ze pro priste at se vys.....rychleji anebo at ty noviny tam vubec necte…:O))))) Ted uz vim, proc „utikal“ tak rychle rano do prace…Odesel jeste driv nez jsem sesla dolu…:O)))) Ale kdyz ma mobil, tak se prede mnou neschova…:O) hi, hi.....

No tak to zatim k nasemu dnesnimu dni…Jeste chvili pockam a pujdu na ten bazen…nekdy je ta voda v nem stejne tepla jako ve vane…:O)

Jeste holky chtela jsem se zeptat…jak jste na tom s pleti ??? Mate nebo meli jste problemy s akne ???

Hele Kubula usnul tak ja letim si udelat obed a pustit hafany at muzeme hned potom jak se vzbudi vyrazit k tomu bazenu..:O)

Mejte se moc krasne a preji vsem skolackum a predskolackum uspesny start do toho noveho roku…:O))))

papa Evca a Kubula :O)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 22:48

Lucko

budu moc na tebe myslet!!!! a drzet palce at ty korunky z te mrchy dostnete!!!!!!!

Je to opravdu sproste!! Je dobre ze ses nedala…Jen ji dej poradny kapky babizne!!!! Urcite musis byt hronze vytocena…Ja bych byla taky..Ale na druhou stranu but rada, ze jste tam nemeli neco vic cennejsiho…Byl to „jen“ kocarek…ale i tak…kazda korunka dobra…Za ty penizky jsi mohla malemu nakoupit nejake pekne vecicky..:O))) Me by museli asi drzet..Ja kdyz se dostanu do hadky a vim ze pravda je na me strane dokazala bych i nabit nekomu hubu…Proste me takove jednani lidi vytaci..Ja to nedalam tak proc oni??? Logiku techto lidi ja nikdy nepochopim..

Jeste gratuluji k 7 zoubku!!!!!!!

Tak drzim palecky a preju pevne nervy!!!

pa Evca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 06:39

Ahojte berusky :O)

tak ten vedrny den je za nami…kooonecne :O)))) Uz jsem rada, ze to slunko zaslo..:O))))

My jsme sly na bazen a Kubicek se cvachtal a cvachtal jak zbesily…:O))))
Dokonce se chtel i sam potapet!!!! :O) Uplne jsem cumela..:O) Porad moji ruku oddelaval a chtel skakat…proste hotovy vodnicek..:O)))
Mam par fotecek tak az dopisu komentar nascenuji a poslu je…

Vsichni uz spi a ja pujdu taky do hajan…Pejsci jsou „hodni“ a poslouchaji…ale to jen kdyz jsi v mistnosti..Jak­mile odejdes uz vymejsleji nejake lumparny…Porad se honi a Kubicek se snazi s nimi drzet tempo…Ale protoze mu to nejde a je pomaly:O) tak se rozciluje…Vzdycky mu hafanci utecou..:O)))

Tak se mejte moc krasne a piste!!!

papa Evca a Kubicek :O)))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.09.04 08:16

Ahojte holky,

tak jsme včera donakoupili věci do školy a do školky, poplatili vše možné a snad už je to vše.

Zaplatila jsem si obědy i já. Jsem už líná vařit. Chodila jsem si pro obědy když byla Kristýnka malá, když byl Tobiášek tak jsem každý den vařila a už mě to opravdu nebaví, navíc nevím co stále vařit. Takže budu mít obědy ze školy. Doufám že děti nebodou moc nemocné a že si pro ně budu moci chodit.

Jo jo jsme tu dnes s Matyáškem sami samotincí!!!!!!!! Včera byla Kristýnka ve škole jen půl hodinky ale dnes už tam zůstane do jedné. Mají úplně týdně stejný počet vyučovacích hodin jako loni. Přibyla jim angličtina, přírodověda a vlastivěda ale už nemají tolik hodin ČJ.
Angličtinu mají 3 hodiny týdně. Kristýnka se toho hrozně bála a já jí tu včera uklidňovala že třeba Apolenka a Daisy se také učí už od mala anglicky i česky a ža Editka také umí anglicky. Tak už se tak nebojí a prý si také sežena anglického manžela jako Ed. Hi hi!!!!
No vidíš Ed, takže až se mi všechny děti vdají a ožení do Anglie tak spolu budeme někde tam u vás vysedávat v parku a hlídat vnoučátka.

Tak já jdu. Chci si tu krásně uklidit a pak půjdem na procházku.

Pááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 08:42

Ahojky holky!
Tak jsem zdatně odpřekládala vše, co jsem měla a teď chystám věci na chalupu, abychom mohli zítra co nejdříve vyjet. Děti teď chvilku sledují teletubbies, aby mi nevyndávaly sbalené věci z tašek (Matýsek) a nenosily další a další nepotřebné krámy (Sofinka). Matýsek má trošku rýmu, ale jen takovou vodovou, myslím, že pobyt mimo Prahu mu udělá jen dobře. Jen teď nevím, jak to bude s tou naší oslavou, protože všichni ještě jezdí na chalupy, takže nakonec se možná Matýsek bude muset spokojit s rodinnou oslavou, kterou už měl a která taky vůbec nebyla špatná, s dortem a se vším všudy. Už jsem uvažovala, že možná v únoru spojím do jedné velké oslavy Sofinčiny narozeniny + Matýskův svátek a pak už si Sofinka svátek a Matýsek narozeniny oslaví jen s rodinou. V únoru nám vždycky oslava vyšla zorganizovat bez problémů, nemáme moc kamarádů lyžařů, takže všichni sedí doma a nějaké to veselí je vítané. Ten srpnovo-zářijový termín je horší, vždyž my sami se nakonec také snažíme být co nejvíc na chalupě. Ještě uvidím, ale zatím to vypadá takhle.
No, já teď poběžím, abych stačila všechno zabalit. Mějte se krásně, všechny zdraví, stále anonymní

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.09.04 09:34

Ahojda štěstíčka,

tak mi Matyášek udělal trošku čáru přes rozpočet a usnul.
Takže sedím doma a čekám až se vzbudí.

Budeme si muset opět udělat nějaký režim. Chodil nyní již spát jen jednopu denně to tak po té jedenácté a spinkal asi 1,5 hodiny. Myslela jsem jak mi to půjde vše pěkně zorganizovat, před jedenáctou skáknu pro oběd, dám ho spinkat, najím se a budu něco dělat nebo odpočívat a zatím teda nevím jak to bude.
Přitom ani nevstáváme nějak dřív než jsme vstávali. Asi jen o 10 minut dříve.
Možná to bude i tím že tu nejsou děti, je tu klid a ticho.

No, uvidím uvidím jak se to bude vyvíjet.

Tak sa majtě, pusinku vašim broučkům Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.09.04 10:24

Ahoj holky,

moc se omlouvám, že jsem už nenapsala, ale nestíhám - klasika, co jiného, včera jsem např. usla, když jsem čekala, až se manža osprchuje a to jsem mu slíbila, že se budem spolu čučákovat na Indiana Jonese hi hi.
No snad mi odpustil :o)

Takže napíšu snad dnes večer. Raději nepíšu, že napíšu, ale slibuji, že se o to pokusím, mám pár novinek, tak se chci o ně podělit.
Taky asi vezmu dnes malou na převážení, tak přidám za čerstva naše info o hmotnosti.

Zatím pááááá a prosím nečekejte až do 1.00 hod ráno na můj komentář, kterého se možná nedočkáte - že Simunko??? :o) Však víte jaký na mě není spoleh :o)

Vaše
Edymíra

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.09.04 12:08

Ahojte holky,

hééééč jsem najedená bez práce!!!!!!!!!! A kupodivu to bylo mňam!!!!!!
Musím si ještě zjistit jestli používají glutaman sodný a pokud né tak by to mohl i Ká Ká. Třeba ta dnešní zeleninová polévka by pro něj byla jak dělaná. Jenže jestli ho používají tak mu budu muset vařit zvlášť. Ale to neva, stejně jsem to tak nějak chtěla hlavně že nebudu muset vařit i sobě i jemu.

Je to stejně senzace, jsem blb že jsem celé ty roky každý den jak blb vařila. My teda už když byl Tobiášk větší a mě to vaření lezlo krkem, jezdili alespoň jendou týdně někam na oběd, ale na to je Matyášek ještě malinký a o dovolené jsme takto v restauraci obědvali 2× a byl to děs.

Tak já snad už jdu opravdu ven, sice musíme být za hodinku doma, vrátí se máČTVRŤAČKA domů za školy ale lespoň takovou procházečku zvládneme.

Páááááá a Ed koukej napsat!!! Já jsem bez toho kreditu, musím šetřit (jsem si totiž naplánovala kolik chci do kdy ušetřit, jestli se mi povede jen polovina tak budu ráda, ale ten kredit si alespoň týden nekoupím já už provolám měsíčně snad 2000 takže když se nedokážu ovládat, tak budu holt týden bez telefonu(manžel je na mě právem hrdý, jak jsem šikovná a jak umím telefonovat a to zdaleka netuší kolik ho to stojí, celkem sranda je když mi říká, tak tam zavolej a já, já ale nemám kredit, ale vždyť jsem ti ho minulý týden kupoval(neví že já si už koupila a provolala ještě jeden)no jo ale já volala tam a tam a tobě a tak a víš jak to šíleně mizí)), a tak ti nemohu ani napsat sms.

Ale musím ti odepsat na ty tvé a tak ti (dnes nebo zítra) písnu mailíka, jo!!!!!

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 21:55

Ahoj holky,
stejně jako simunka si lámu hlavu, co Evičce do pusinky. Doteď jsem ji krmila takovou tou miminkovskou stravou, zeleninovo-masový blemc, bílý jogurt se zavařeninou, strouhané ovoce, instantní kaše, mlíko. No, a teď, přece jen za týden už jí bude rok, jsem jí tak zkusmo dala ochutnat špagety s mletým masem, které jsme měli my ostatní… a ta se panečku oblizovala… tak jsem jí dnes dala ochutnat pečené vepřové maso ze špízů, které jsem schválně moc neosolila, a také jí moc chutnalo… Tak si říkám, že tak nějak od toho roka mohou už jíst vše, ne? Samozřejmě s rozumem, málo koření a tak. Myslím, že Terezce, jak byla málo kojená, jsem dávala kdeco už tak nějak v té druhé půli prvního roku, ale s Evičkou jsem se bála víc.
Jinak na prvního září jsme se šly podívat ke škole, jak půjdou Terezčiny kamarádky do první třídy, a nějak mě ta atmosféra vzala, ty načesané holčičky a tatínkové, jak filmujou a točí kamerama…tak jsem se tam z toho rozbulela… no nevím, co budu dělat za rok, až mi tu moji kočičku nadobro odvedou do světa? Ono nestačí, že jsem ořvala její první den ve školce /tehdy se učitelky smály, že obvykle tam brečí děti/. Jsem to ale tele.
Jinak Evička má stále nudli a v noci trochu kašle a Terezka taky ještě kašle, ale nijak hrozné to už není, takže snad to už nějak skončí.
Má být prý krásné babí léto. Tak užívejte sluníčka!
Uši
/Kačkač - naše známá má děti rok od sebe, dnes už je jim přes 30 :) a ona říká, že první rok byl náročnej, a pak už o nich prakticky nevěděla. Dodnes jsou si hrozně blízcí. Tak se neboj!/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 22:15

Ahoj maminky a drobecci,
nakukuju vam do denicku a moc bych chtela nepsat ze kteryho denicku zrovna jsem, ale bohuzel… koukam na tyhle stranky uz od narozeni Barunky, jenom jsem jeste nemela jaksi cas se zaregistrovat… takze vubec nevim, jestli to to muzu „dovolit“ :o) a takhle se vam tady nacpat… Mame podobne stara miminka, te nasi Berusce bude 8.zari presne 11.mesicu,. takze hltam informace o vasich drobeccich, co uz vsechno umi a co musime jeste dohnat… :o)
Chtela bych se vas zeptat, co planujete koupit „batoleti“ k prvnim narozeninkam, na hracky ktere u nich „bodujou“. Barcu nejvic asi bavi prohlizeni knizecek (a mych casopisu,vcetne trhani),staveni kostek a taky plysovi Teletubies… (mno v televizi jsou nelepsi :o) poradite?
Pro Ed: psala jsem ti uz v minulem denicku, ale nereagovala jsi, protoze ses k nemu uz asi nedostala… koukala jsem po prispevcich a vypatrala, ze pochazis z Trince? Ja taky!! Mam taky rodinu v Anglii, mozna se budete znat. A blahopreju k chozeni Daisinky!
Karolina a Barunka (skoro 11mes.)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.09.04 23:32

Ahoj holky,
tak jestli čekáte, tak se dočkáte :o) Jdu psát… a umývat nádobí :o)
 Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.09.04 00:09

Ahoj holčiny,

nesém vám novinýý poslouchejtééé :o)
No jsem pako, slibuju že napíšu a pak nenapíšu, fakt se omlouvám, ale nějak to už fakt nestíhám…

Takže nejdřív o nás, a pak o vás jo?
Nevím kolik D váží,protože jsem se dnes zdržela s kamarádkou ve městě a nestihla jsem to.. Ale moc mít nebude, je pořád takový drobek malý ! Oproti Apolence, která touto dobou měla okolo 10 kg a byla celkem dlouhán, je Daisy takové malé nic.

Byli jsme v obuvi nechat Daisy změřit nožičku, tak má podle anglických měřítek 2,5 :o) Nedá mi to a musím napsat, že Polinka měla první botičky č. 4 :o)
Botičky jsme Daisy zatím nekupovali, protože se jí lépe chodí bosky a v botičkách zakopávala, takže počkáme, až si bude více jistá a nebude tak vratká. Sice jí to jde už hezky i přes prahy a venku dnes přešla skoro celé hřiště, ale na botičky to určo ještě není - ikdyž sliny se mi už sbíhají, měli tam fakt slaďoulinké :o)

Kašel se jí zatím nelepší, jen trošku ustoupila ta rýma, takže uvidíme, možná jí vezmu k Dr. příští týden. Spíš bych potřebovala nějaká homeopatika, protože antibiotika nasazovat nechci…

S Polinkou jsem byla včera u očního a mám velmi dobré zprávy !!!
Očičko se zase zlepšilo a to o hodně, takže nám povolili zalepovat „jen“ na půl dne !!!!! Nebo spíš na 4 hodiny nejmíň, ale pořád lepší než celý den !!!!!!
Tentokrát jsme zase bulela, ale spíš od radosti :o)

Příští týden začíná opět školka, do které se Apolenka už moc těší. Ale řeknu vám, že mě děsí jedna věc - na cestě domů z jednoho výletu jsme se rozhodli, že se stavíme do parku na průlezky a to je ten park, co tu máme pod kopcem, kde je i ta původní školka, kde se P tolik nelíbilo.
A ona začala vzlykat, a volat že školka né a začala se celá třást. My jsme jí utěšovali, že školka je stejně zavřená a že tam nejdeme, že jdeme do parku, ale byla k neutišení a držela se mě jako klíště, dokud jsme se nevzdálili alespoň o 200 metrů..... tak to by mě zajímalo, co se v té školce stalo!! Co jí tam udělali, že se i dnes tolik bojí???
To do té nové školky se už nemůže dočkat !
Bylo mi hrozně a kdyby mohla malá mluvit a říct mi co se stalo, tak tam asi vlítnu a udělám pěkný fičák !!!!

Počasí je tady na prd, takže ani to stanování nám nevyšlo.....naš­těstí ta vyrážka se lepší sama o sobě, takže ponoření do mořské vody nebylo zase až tak potřeba :o)

Jo a já jsem nově očíhaná :o) Byla jsem to nechat zastřihnout, jelikož mi to přerostlo. Pořád stejný účes, jen to vypadá „uklizeněji“ :o)

Už mám nakoupeno spoutu balonků a těšíme se na oslavu 1. narozenin :o) Bude to jen taková naše rodinná oslava, tak se mi to líbí nejvíc, obzvlášť, když to mrně z toho ještě nemá rozum.
Zítra děláme u kamarádky takovou menší oslavu dětiček, které se narodili v září. Je to bez dárečků, spíš jen takové ohlédnutí se po uplynulém roce a nostalgické zavzpomínání si :o)

Jo a představte si, že mě chytl rapl a já jsem začla manžu přemlouvat, že si pořídíme štěně !!!! No zašlo to i tak daleko, že jsme se byli na jedny štěňátka dívat a málem si jedno přinesli domů, kdybych se zavčas nevzpamatovala !!!
Teď bych pejska asi nezvládla, ikdyž určitě by to šlo, musela bych mít pak oči fakt všude a když jsem četla co udělali u Evika ti její rubíři v obýváku, tak jsem byla jen ráda, že jsem za včas dostala rozum :o)
My pejska chceme, ale teď asi není fakt správná doba, navíc psi tady stojí okolo 400 liber a za to mám novou lednici, kterou fakt potřebujeme :o)

Tak já to odešlu a pokračuju…

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.09.04 01:11

Vííííííítáááááám novou maminku a miminku Karolínku a Barunku !!! Jedno krásnější jméno než druhé :o) Určitě se k nám můžeš přidat, ale jestli si nás sledovala, tak určitě víš, že deníček bude brzy vycházet tak co 14 dní, tak snad ti to nebude vadit, že se k nám přidáváš zrovna, když to tady trošku polevuje.. teda možná nepoleví, to záleží na holkách pisatelkách :o)

V každém případě tě tady vítám, nové síly jsou vždy potřeba !!
Jestli budeš mít chuť, tak o sobě napiš trošinku více, ať si uděláme obrázeček a taky o Barunce - jak dlouho jste se snažili, jaké měla míry když se narodila, třeba napiš i jaký byl porod, to my tady čtem moc rády, že jo holky?
No a pochlub se jaké je miminko - kromě toho, že určitě to nejkrásnější na světě :o)

Ptala jsi se co takovému prckovi k 1. narozeninám a podle toho, co jí baví - zkus takové to jednoduché vyřezávané puzzle. Nevím jestli to teď popíšu správně, ale pokusím se..... Třeba obrázky ovoce a každé ovoce, např jablíčko je vyřezané a je v něm takový čudlík, za který se to jablíčko vytáhne z desky, ve které je to založené. Na té desce je třeba pět různých tvarů a když ty obrázky všechny vytáhneš, zpět je dáš už jen podle tvaru..... to strašně bavilo mojí prvorozenou Apolenku.

Dále jsi se ptala na ten Třinec - tak ano, tam jsem se narodila !!! :o) Ale zila jsem tam jen 5 let a moc lidí tam neznám - kromě mého táty (naši jsou rozvedení), který tam bydlí doposud a pak ještě jedné naší sousedky. Naposledy jsem byla v Třinci před dvěma lety, ale jen navšívit otce a tak ani nevím,zda se tam hodně změnilo..... my jsme se pak přestěhovali do Budišova na Budišovkou, pak vesnice Ženklava a pak Nový Jičín… jestli ti to něco říká.
Abych pravdu řekla, Třinec vlastně jako takový skoro neznám, byla jsem ještě moc malá, když jsme se stěhovali a díky tomu, že se o nás otec nezajímal, jsem tam byla pak všeho všudy 10 x???

A kdepak v Anglii je tvá sestra? To by bylo prima, kdyby jen kousek ode mě !! Napiš mi město !! To ti určitě posílá Nexťácké věci na Barunku že jo?? :o)

Miguelko - vím, že už sem moc nechodíš, ale musím popřát Sárince všechno nejlepší k 1. narozeninám, hodně štěstíčka, zdraví a lásky. Kdyby jsi přeci jen měla možnost, tak nám napiš, jak proběhla oslava !!!

Další oslavenec bude v neděli Simonka od Lmiri - která se tu taky delší dobu neukázala, ale přesto - moc a moc a moc blahopřeju a určitě bude Simonka nadále šikovná jako doposud - však byla jedna z našich prvních chodičů a ostatní štěstíčka to pěkně okoukali :o)

Jindřiško - celkem ti závidím, že jsi tak „jednoduše“ naučila děti spát v jednom pokojíčku. Taky bych chtěla !!!!
Mám z toho ale strach, zatím každá chodí spát jinak, budí se jinak .. navíc Daisy v noci ještě 1× kojí a mě by se k ní nechtělo vstávat a jít přes chodbu a tak to vidím že ještě asi půl roku počkáme.
Eventuálně bych je ale chtěla mít pohromadě a nejlépe před příštím létem - kdy se chceme začít snažit o č. 3 :o)

Musím tě moc zklamat, ale akvárko už nemáme !!!! Ono pořád zelenalo a byla s tím celkem práce - což musel obstarávat manžílek, který už tak chodil z práce unavený a rodinná rada se usnesla, že rybičky musí jít. Polinka z nich stejně něbyla zas nějak moc nadšená - pak nám jedna zdechla - což určitě zavinil manža když čistil akvárko a moc prudce tam nalil novou vodu a ta asi tu rybku nějak pohmoždila - no prostě není to tak, že koupíš ryby a 3× za den nakrmíš - je to celkem fuška - hlavně to čištění :o)

To už bych raději Sofince pořídila křečka !!! Nebo želvičku !! Ty si alespoň může podržet.

Pokud se ale přece jen rozhodneš pro ryby, tak my měli akvárko asi 60 l a to bylo zhruba na 6 rybiček. Potřeba byly kamínky, nebo nějaký hrubší písek na dno, rostlinky, nějaký ten domeček, aby se měly rybky kam schovat. Akvárko by mělo mít zářivku, vodní pumpu a čističku. Pak je třeba síťka na chytání rybiček a papání a ještě nějaké okysličovadla vody - jakési kapky - to se tam musí kapat aby to nějak ustálilo PH té vody. Ptáš se té pravé, já tomu moc nerozumím, ale bylo toho dost a pak taky nějaké kapky - léky - aby ty rybky neonemocněly - fakt nechcete křečka ??? :o)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.09.04 01:46

Simunko - ptala jsi se co dávat Káká jíst. Já myslím, že přiměřeně věku a normálě už to, co by jsi dávala 10. měsíčnímu mimi = pokud to požvýká a zvládne :o)
Některé děti totiž prý vůbec nechcou přesnídávky a pak v 8. měsících přejdou na normální žvýkací stravu !
Prý od roku se může dávat to, co jíme my - jen nekořenit či nepřisolovat a nesladit.

Nevadí, že ti jí pořád jedno a to samé, hlavně že jí něco !! Snaž se mu tu zeleninu propašovat do bram. kaše. Daisy miluje povařenou zeleninu (celer, petržel a brambory) a to udělané v kaši - sem tam se mi podaří přimíchat brokolici.
Moc jí to šmakuje, když jí do toho přimíchám něco, co je podobné tvarohu - dodá to tomu takovou zvláštní chuť - nebo zkus přimíchat do té kaše nastrouhaný sýr. Možností je celkem dost a zkoušku nic nedáš - hlavně že už začal něco papat !!

To, jak tě okradli v tom obchodě to teda byla pěkná drzost !! Proč jsi se tam nevrátila?? Určitě by to šlo nějak vyřídit a nebo bych si nechala zavolat vedoucí a pořádně si stěžovala. A co to tekoucí mlíko?? To se nestyděla ta prodavačka ti to dát do sáčku??Vždyť to není správné už jen z hygienických důvodů!!! Na to by jsi klidně mohla upozornit i hygienu !!!
Já kdysi dělala taky v obchodě na přivydělanou a tak vím, jak to chodí. Obsluhovala jsem obchod i kasu a často se mi stalo, že jsem něco špatně namarkovala. Buď jsem si toho hned všimla nebo si toho všimli zákazníci, ale bylo jasné, že šlo o nedorozumnění a většinou se stačilo omluvit a nikdo si to nebral osobně.
Jen mě jednou mrzelo, že jsem špatně vydala zpět zákazníkovi navíc 1000 Kč !!! A myslíš, že to vrátil?? Ha ha ha - cvakala jsem to z výplaty :o(

Ale okrádat se nemá a podle toho, co jsi napsala jde o vyhlášený obchod, kde je pořád něco špatně, takže spíš než o nedorozumnění šlo o cílené okrádání !

Kačkač - to s tím rozbitým kočárkem, to je teda pech - navíc když by jsi ho měla někam posílat???? No to je dobrý teda - a do měsíce to opraví?? to se asi snaží odradit lidi od reklamace !!! Tady by ti už dávno vrátili peníze a ještě se omluvili za zmetkový kočár…

Jinak téma dvě děti věkově blízko od sebe. Já mám 2,5 roku a nemůžu si stěžovat. Někdy si myslím, že 2 roky by snad bylo lepší, protože by si holčičky byly mnohem blíž… až teď když Daisy chodí se totiž začínají jakž takž o sebe zajímat…
Je fakt, že je to fuška !!!!!!!!!!!!!!
Pro mě třeba nepřišlo v úvahu mít děti dejme tomu 1,5 roku od sebe z mnoha důvodů a osobně jsem to prostě nechtěla, ale to neznamená, že když ty děti někdo má třeba 13 měsíců od sebe, že to není správné !
Každý by si měl hledět sebe a nestarat se o druhé a pěkně bych ty lidi, co mají blbé připomínky posílala někam. Možná i závidí???
Když jste to druhé brzy chtěli, to jste opravdu za takové exoty??

Evi- tak karty si s tebou a Simunkou určitě nezahraju. Já totiž pořád prohrávám a já hrozně nerada prohrávám, protože pak zuřím a mám pocit, že se mi všichni vysmívají, že neumím hrát :o) A to se mě drží už od mala. Jsem hrozně soutěživá a nejraději bych jen a jen vyhrávala. U nás se zá:,–(ně nehrají hry, kde nemůžu výhru ovlivnit - třeba kostky :o) Na druhou stranu mám ráda hry, kde se zapojuje mozek a vždy jsem hrozně ráda hrála hru - město, jméno, zvíře, věc, rostlina - znáš to????????? To se na papír napíše právě to město atd do sloupečků a někdo začne v duchu říkat abecedu a pak další řekne Stop. A na to písmenko se musí psát město, jméno… a pokud se některá písmenka opakují, tak se nesmí opakovat stejné názvy ..... myslím, že se to pak počítalo nějak na body. To bych mohla hrát do nekonečna :o)

A řeknu ti, že jsi pěkný kliďas, protože mě kdyby v obýváku udělali psi takovou škodu, tak jdou z nomu nejen ti psi, ale i manžel :o)

Tailor - děkujeme za pozdrav a užívejte si s Kevinkem léta !!

Marti V - vítej zpět z dovo !!! Nekyne ti v bříšku malinký koblížek?? Nebo kobližka?? Kdy se dovíme zda se třeba eventuálně nezadařilo???

3 x hurá a zdar Matíkovi k lezectví !!! Mě to nějak uniklo, že už leze, nebo jsi to před tím nepsala? Já jen vím o tom plazení… no nevadí, je to super, a jsem na něj moc pyšná a vyřiď mu, že je to šikulínek šikovný.

Marťulo R - copak ta adreska?? Prosím pošli mi ji, ať ti můžu poslat ta homeopatika !!!
A úchylná teda nejsi - já musím ty moje holky taky pořád oňuchávat a pusinkovat. Jen ty počůrané plínky, ty mi teda nevoní :o)
S Kubíčkem klidně nadále spinkej, když vám to tak vyhovuje.
Já třeba bych s Daisy spala klidně, ale ona spí líp sama !!! Nějak jí to, že jsem vedle mě rozrušuje !

Tak já jdu do hajan !!!

Bude někdo psát na neděli deníček ? Pááááá a pusinku pro štěstíčka
Ed xxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 08:41

Ahojte berusky,

jak se vsechny mate ????

Ed jsem moc rada, ze jsi sem zase „prilitla“ berusko…:O))))))) To vis moooc tady chybis…Jsi takova nase vudkyne..:O))))

Divala jsem se na fotku tvych holcicek v galerce…Je to kouzelna fotecka..:O) Obe jsou to nadherne princezny…:O))))

HOlky jak se v te galerce posila komentar k fotce???…Zkousela jsem, ale marne…:O)))) Poradte mi prosim…:O))))

Tak dneska byl opet teply den…Kubicek je z tech zoubku hrozne nevrly…Uplne vsechno strka do pusy..Ani ty kousatka nepomahaji…Tak doufam, ze ty zuby vylezou co nejdrive…

Ja vam holky nevim, ale zda se mi, ze ten muj broucek pohub…K doktorovi na prohlidku jdeme 9 zari, to Kubicek bude mit 9 mesicu…Pak podam miry kolik vazime a jak jsme velci…
On vam nechce nic jist…Vzdycky toho snedl celkem dost a ted jen sni jednu nebo dve lzicky a je po jidle..:O( Zkousela jsem mu davat znova na piti jablecny dzus, ale ten odmita…Ktery dzusik chutna vasim detickam ????????? Zatim mu davam jen tu vodu, ale uz bych chtela aby zkusil i neco jineho.....Vim ,ze citrusove dzusy by pit nemel, ale tady vesmes maji jenom takove…
CHtela bych zkusit i caj, tak mi prosim napiste jaky pouzivate vy.....At ten muj broucek nepije jenom tu vodu..idkyz dr rika, ze je to nejlepsi na piti.....
Psaly jste co uz davate svym brouckum jist a musim rict, ze ja teda davam skoro vsechno - ne ostre, a snazim se vyhnout koreni…Kubicek sni - teda zkusi vsechno co mu dam…Rajce- zeleninu ma rad, syry taky, jogurty mu chutnaji snad nejvice…a dokonce mal i kousek pizzy - ale jen ten okraj ..Tady delaji pizzu hrozne dobrou s velkym okrajem ..Ja mu vzdy dam jen ten okraj, protoze to ma chut jak chleba.....neni to ani mastne, proste to chutna jako chlebicek a ten on ma taky strasne rad.....No snad me neukamenujete­.....:O))) Vcera jsem upekla maso s bramborovou kasi a salatem… Masa moc nesned ale kasi si dal…On prave neji moc rano, chce byt jen kojeny, obed taky moc ne, ale veceri si da…Mozna to je i tim vedrem, protoze ja taky pres den moc nejim…

Dnes musim Kubulu pochvalit nebot mi pomahal uklizet :O))) Dostal stetku na prach ale misto utirani prachu jsem ho nacapala jak se s ni rejpa v zachode…a u toho strasne „kecal“…:O)))) Neustale jsem pobihala z loznice do koupelny a on proste te chvilky vyuzil a bylo......No koupelna byla „uklizena“ cela…:O))) Vsude plno vody…ale co ..hlavne ze je veselo ne..:O)))) A taky strasne rad vysava…Vzdycky jak zapnu vysavac, prileze ke mne a vysava se mnou :O))) a hrozne do toho krici radosti.....:O))))

Jak tady psala JIndriska ohledne toho hubnuti metodou nejist po 5 hodine…tak ja to zkusila…Ted to bude tyden co to dodrzuji a musim rict, ze i presto takove veci u me nezabraly hned…tak svete div se ja shubla 2 kila......Ale pricitam to hlavne k tomu, ze mame ty stenata…Kazdy den s nima chodime do parku a poradne je prolitame…Asi hodinu v kuse behame s manzou na stridacku…:O)))) Takze to bude urcite i tim.....Ale je to skvely…Hlavne ze jde vaha dolu…A to prosim jim uplne vsechno..i nanuka si dopreju kazdy den…V tom vedru jsem jich schopna sezrat mnohem vic, ale omezuju se jen na jeden…:O)))))))

Jeste nez zapomenu vitam mezi nami Karolinku s Barunkou!!! :O))))

Tak berusky jdu do hajan…Dneska jsme byli opet u veterinare tentokrat s malym na ockovani.....Byl s nim manza a ja zustala s Kubulou a Cindy doma…Sama bych se vsema 3 uz nejela…:O))))

Mejte se moc krasne a zatim pa Evca a Kubicek :O))))))

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 03.09.04 14:27

ahoj holky,
moc děkuju za přivítání a taky za to, že jste mě ?přijaly?… včera jsem se konečně zaregistrovala, takže se rozkoukávám. Sice ještě moc nerozumím tomu, jak poslat nebo psát deníček, ale budu se snažit to pochopit nebo okoukat… Barča mi zrovna usnula u Teletubies ? pouštím ji to na videu před dopoledním spaním a ona pokaždé zabere :o) takže mám čas napsat něco o nás… Ta naše beruška Barunka se narodila císařským řezem dne 8.října 2003 v Třinci, vážila 3440g a 49 cm (jestli by vás zajímal ten náš příchod na svět, tak ho popíšu někdy příště, protože to je vážně na dlouho, ju?…) Teďka máme skoro 11 měsíců, leze po čtyřech a umí se postavit u nábytku. Někdy se odrazí a postaví se sama, stojí sama třeba pět sekund a je z toho překvapená :o) Chodí zatím jenom kolem nábytku a v postýlce, povídá ?tata? (první slovo), taky ?baba?, ?jejeje? (když se vyčůrá na nočníček, tak chválíme…), taky se koooneeečněě naučila ?mama?, dělá paci paci, papá, ukazuje jak je veliká… Ještě pořád kojíme, sice už maličko ? dvakrát v noci, pak ráno a odpoledne. Odpolední kojení končívá poslední dobou tak, že mě kousne a má z toho strašnou srandu… :o) Ptala jsem se doktorky, jestli stačí dávat ?tolik? mlíčka, a ona mi na to řekla, že při jednom kojení už určitě vypije 100 ml ? moc si nejsem jistá, jestli ještě tolik mlíčka stihám ?vyrobit?… takže papáme ještě jogurty (trochu hřeším a dávám ji sladký jogurt Frutigo od Danone, protože bílé jogurty oslazené ovocem odmítá a sladká Activia ji vždycky prožene…). Jinak k obědu máme polívky s masíčkem (kuře, krůtí, vepřové i někdy hovězí) se zeleninou (stabilně brambor a mrkev, obměňujeme květák, brokolici, … hodně jí chutná pórek a cuketa). Ještě nesolíme. Taky skoro každý den jíme banán, ostatní ovoce má ráda taky. Zkoušela jsem jí dát už chleba (nebo rohlík) namazaný máslem (taky se sýrem nebo teňouunkyyym plátečkem šunky), nakrájela jsem to na malinké kostičky a dávala jí přímo do pusinky, moc ji to chutnalo a brala si taky sama… Jo, uplně bych zapomněla napsat, že má 8 zoubků (a malou mezírku mezi dvěma vrchními předními…). K tomu ty naše tmavě zrzečkové vlásky, dlouhé skoro už po ramínka ? to se zase musíme pochválit. Určitě přidám fotečku (jen co omrknu jak na to), abyste mohli zkouknout tu naši fešandu.
Evi ? koukala jsem na fotky, Kubíček je vážně nádherný a ve vodě je jako doma :o) ty asi nebydlíš v čechách, že?
Ed ? vaše fotky jsou taky nádherné, holky jsou fešandy! Daisynka chodí bosa? Myslela jsem že v botičkách?! Je to šikula. Já taky nejsem rodilá Třinečanka, ale manžel pochází z Třince. Ale to je manželova sestra, která je vdaná v Anglii. Bydlí v oblasti Staffordshire, hodně se stěhovali (bydleli v Ludlow a Staffordu), a teďka bydlí myslím v Lichfield. Mají 3,5 letou holčičku, takže dědíme oblečky, navíc straště nádherné i z Nextu (oni si na Next hooooodně potrpí…). A musím říct, že tak krásné oblečky jako jsou ty z Anglie (next,ladybird, mothercare aj.) fakt nikde nejsou, ani u nás v těch dražších obchodech neseženeš takové šik věcičky jako u vás. Však i ty tvoje holčinky jsou krásně naparáděné, moc jim to sluší. Dík za rady, to puzzle určitě zkusím. Máme něco podobného doma, ale jsou to docela složité tvary, takže zkusím koupit něco jednoduššího. Navíc už se nám podaří postavit věž z takových skládacích kelímků, tedy za malé asistence, kdy jí je podávám, takže to ji taky moc baví. Jo a máme plyšového Po z Teletubies (nevím jestli se to jméno tak píše, snad jsem nenapsala v překladu ?hovínko? :o), s tím si taky hodně vyhraje, ví kde má ušíčko a dává mu sama od sebe pusinky… :o)) stejně jako mě a manželovi… prostě sama od sebe příjde s otevřenou pusinkou a dává takové ?polofrancouzáky? :o) je to prostě náš mazlíček.
No holky, ještě s tím internetem… my doma int. ještě nemáme, chodím na něj vždycky u jedněch nebo druhých rodičů. Chceme ho i domů, ale ještě pořád čekáme, protože manželovi ho slíbil zaměstnavatel natáhnout nějak přes mobil, prý to je na spadnutí a budem ho mít co nevidět… takže teď tu nebudu tak často, ale budu se snažit… !!! Chtěla bych se vás ještě zeptat, jak vám v noci spinkají ty vaše zlatíčka? Barča se mi budí nejméně 2 x na kojení (někdy i vícekrát, ale to dám už třeba čajík, protože mlíčka není už tak moc). Když měla Barunka půl roku, tak jsme byli v nemocnici na jedno vyšetření, bylo to na jednu noc protože to vyšetření bylo ráno a musela být nalačno, tak jedna móóc chytrá sestřička (myslim to ironicky) pronesla, že od půl roku by měla prospat celou noc. Říkala jsem to Báře už mockrát, ale ona si pořád vede svou… :o) Jinak spíme od té 9, 10 hod večer do 8 hodin do rána, což bych řekla že dost (a vyhovuje mi to).
No nic, začínáme se budit, oooups spali jsme hodinu a pul, tak jdu chystat obídek.
Mejte se moc kraasneee,
pa Karolina a Barunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 03.09.04 15:22

Ahojte holky,

tak ultrzvuk i EKG dopadlo dobře. Byl tam moc hodný pan doktor, stále si s Tobiáškem povídal, dokonce prý když čekali mimčo tak jeho žena také chtěla Tobiáška ale nakonec to vyhrál Jonáš.
Prý má srdíčko naprosto v pořádku, nemá žádnou srdeční vadu, nemusí se nijak omezovat, jen prý ten jeden zvuk tam má navíc.

Jsem šťastná jak bleška štípalka!!!!!!!!!!!

Já zas letím, stavili jsme se doma jen nabaštit a jedem hned na chvíli na chalupu.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 18:55

Ahojte berusky,

Simunko tak vidis, vsechno je s Tobiaskem v poradku !!!!! Skvely!!! :O))))) Muselo se ti hodne ulevit, co ??? VIm jake to je, kdyz se na neco ceka…:O(
Ja s Kubulou jdu k dalsimu dr. pristi tyden 8. Tak jsem nedockava jak ta blecha…Uz abych vedela co se s nami bude dit…

Karolinko - ta tva holcicka je teda velka sikulka!!!!! Ta uz toho umi panecku:O))))) No ja si na sve vytouzene „mama“ budu muset jeste asi pockat..:O)))) Zatim mi Kubicek rekne jen „mnam, mnam“ a to na vsechno jidlo…:O))))) Jinak mi taky leze a chodi kolem nabytku…V tom je uz profik…:O))))))
Ptala ses kde bydlime…Tak ja uz 9 let ziju v Californii…Po domove se mi moc styska, hlavne rodina mi strasne chybi…:O( Vypada to, ze se asi za nekolik let budeme vracet do Cech nastalo…Jednou za rok se jet podivat domu je malo…Ted se domu nepodivam jeste nejakou dobu…Az jak vse dopadne s Kubickovou operaci.....
Jsem rada, ze Kubicek se libi…:O))) On je to takovy smisek jeden..:O)))) Kdyz vidi fotak nebo kameru hned se nacepiri a prileze za mnou..:O))) Asi z neho vyroste nejaky manekyn nebo co …:O))) hi, hi…
Poslu nam taky nejakou fotecku sve princezny, ju?

U nas ted vsichni zatim spinkaji…Hafani i Kubula…Snad budu mit chvilku volna a udelam si v klidu kafco..:O)))))

Vypada to, ze se dneska na bazen nepujde..Hrozne se ochladilo…
Holky moje tchyne rikala, ze je u nas detem do 3 let je zakazano chodit na bazen.....Je to pravda ????? Vy jste psaly ze zacnete opet chodit plavat, tak by me to celkem zajimalo…

Mejte se krasne a piste!!!! :O))))))))

papa Evca a Kubula :O))))

PS : Kdo napise novy denicek ????

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 03.09.04 20:16

Ahoj holky,

tak jsem se pár dní neozvala, šprtala jsem na zkoušku, kterou jsem samozřejmě projela.
Chtěla bych vám moc poděkovat za uklidňující slova, někdy má holt člověk depku, je bezva, že se tady můžu vykecat. Fakt mi to moc pomáhá. Já si uvědomuji, že to nebude procházka růžovým :,-(em, a že přijdou i depky a nervíky, že až nebudu pár nocí spát, že budu třeba i chvilku nešťastná. To jsem byla i s Klárou. Dlouho jsem si nemohla na ten miminkovský režim zvyknou, předtím jsem žila úplně jiným životem. Ale Klára mi všechny starosti a stresy stonásobně vrátila a tak si myslím, že to bude s druhým mimískem stejné. I když mám strach, zároveň se na něj i strašně těším.

MartiV - móc gratulujeme Matýskovi k lezení. Ono se prostě na ty prcky nemá spěchat. Vždyť on se v životě ještě naběhá a napohybuje, tak proč by si nezahálel, když má na to ještě nárok. Hoď do galerky nějakou lezecí fotečku, prosím. Mně se ty lezoucí prdelky strašně líbí. Klára mi vždycky připadala strašně roztomilá, když lezla. Teď už leze maximálně do schodů. S těma dvěma // ti to strašně přeju a doufám, že vám to brzy vyjde.

Simunko - to je fajn, že Tobiáškovi vyšlo to vyšetření dobře. Je to asi na hlavu, když mají ty děti nějaké zdravotní problémy, co? Chápu to dobře, že teď Tobiášek nastoupil do první třídy, nebo až příští rok??? Jestli jo, tak hodně štěstíčka přeji tomu školákovi. S tím obchodem je to síla, já bych tam asi vlítla. Jestli se ti chce, nebylo by špatné zavolat na Českou obchodní inspekci. Oni dělají kontroly, třeba že tam jdou jako normální zákazník. Pokud by se ho pokusili natáhnout, tak jim napaří pěknou pokutu.

Karolínko - ty máš ale šikovnou holčičku. To my jsme s tím mluvením teda pěkně pozadu. Klára říká jenom mam (znamená to ham nebo mňam). A jeden den se jí povedlo říct mama a tata, ale pak už to nezopakovala, tak to asi ještě nebylo ono. Vítám tě tady v deníčku.

Evi - to jsou ale milůstky, co někdy ti pejsci umí provést, co? Já už jsem taky párkrát uklízela pěknou spoušť. Nedávno nám v noci nablila do postele. Prostě všechno má své světlé i tmavé stránky, holt pejsek je starost, ale i radost.

Ed - ať se ti Daisynka brzo uzdraví. To je bezva, že se Polly těší do školky. Naše sousedka dávala teď synka poprvé a prý z toho dva dny předem nespala. Kluk to zvládl v pohodě. Asi je to fakt stresík hlavně pro mámu, taková strašná změna.

Jindřiško - doufám, že tvých rad budu moct ještě v budoucnu využít, jseš tady jediná, kdo má děti tahle blízko u sebe, tak jsem ráda, že můžu čerpat zkušenosti. Ptala jsi se na jména. S klukem si moc starosti nedělám, nejspíš to bude ten Vítek, jak jsme ho měli vybranýho i když jsme čekali Kláru. Ale já mám stejně takové vnitřní tušení, že to bude holka. A proto si děláme starosti s holčičími jmény. Já bych jí chtěla dát jméno, které není úplně tuctové. Ne, že bych ji chtěla pojmenovávat Divoká řeka nebo Jessica, ale prostě nechci, aby to bylo jméno, které momentálně používá 50% mamin, a které je v první desítce oblíbenosti. Můj manžel ale s většinou mých návrhů nesouhlasí a pořád mi navrhuje blbý jména nebo chce, aby to byla Kateřina po mně. Mně se líbí jména Ada, Agáta, Aneta, Ema, Elena, Helena, Viktorka, a další. Momentálně u mně vítězí Agátka, ale jemu se to nelíbí, fňuk. On se jakš takš smířil s tou Viktorkou, ale když mně se zdá, že se to královské jméno Viktorie nehodí k našemu tuctovému příjmení - Štěpánkovi.

Tak já jdu trošku uklidit, představte si, že Klára mi usnula únavou už před hodinou a navíc bez večeře, ale plakala tak, že jsem ji radši nechala, než abych se ji nějak násilně snažila vzbudit.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač

PS : málem bych zapomněla, v pondělí jsem byla na UTZ a viděli jsme naše miminko. Já teda naprosto nemám fantazii, takže na tom monitoru vidím pouze nějaké šedé čárance, ale manža vždyky vykřikuje, jé ručička, jé nožička, atd. A pak mi v autě říkal, že koukal tomu děťátku mezi nohy, a že tam nic neviděl (myslím žádného pinďu). Tak jsem mi vynadala, že se nemá co koukat, když jsme se dohodli, že to nechcem vědět, a že kdoví, na co vlastně koukal. A máme fotečku, na které to mimi vypadá jako malý šimpanz :-).

Tak už fakt papa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 20:26

Ahojte holky,

tak nám dnes ještě i přišel dopisek že je naše staré autí prodané a že se máme dvacátého stavit pro korunky. No, hurááááááááá!!!!!! I když se mi v prvním momentě chtělo plakat, přeci jen jsme s tím autem hodně projezdili a prožili 3 léta a já navíc nějak nevěřila že se tak rychle prodá, protože jsme na:,–(ili pro začátek, alespoň podle mě, vysokou cenu, že to zkusíme a postupně kdyžtak snížíme. No, a kupodivu auto se v bazaru neohřálo ani 3 týdny.
Jsem to opravdu blázen, ale je mi to moc líto. Já fakt doufala že se neprodá. Někdy si říkám jestli jsem normální!!!!!!!!!!

Evi, pokud chceš napsat komentář k fotce, tak musíš být zaregistrovaná a přihlášená. Jinak to vůbec nejde. Proč se nezaregistruješ??

Já zas jdu. Chtěla bych vám toho napsat hromadu, ale padla na mě nějaká menší krize. Jsem jak zmlácená a to se snažím spát co nejvíc, jenže mám poslední dva dny pocit že bych byla vyspalá až kdybych prospala 2 dny v kuse. Tak se nezlobte.

Ed, tobě ten mailík také nenapíšu. Moc mě to mrzí ale nemám energii. Chtěla jsem se s tebou domluvit na tom volání, moc se na to těším, ale bude stejně lepší aby jsi zavolala až si koupím kredit. Víš jako minule abych ti mohla poslat sms že už můžeš a tak.

Evi, nevím jaké má plány Martina, ale nechceš deníček napsat zas ty?????

Páááááááááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 20:37

KačKač,

to je skvělé že jsi viděla miminko!! Achjo!! Někdy si říkám, škoda že už mám tolik dětí, protože bych takovéto věci mohla prožívat a prožívat.

Mě se také líbí Viktorka a Štěpánková k tomu celkem jde. U holčičky bych takovéto věci moc neřešila, stejně se vdá a bude mít úplně jiné příjmení, takže nikdy nevíš jestli se celých 50 let nebude jmenovat naprosto nemožně. (třeba Pičová) Hi hi!!!!
Agátka zní také moc hezky, musíš jen zapracovat máš na to ještě kupu času.
Já bych si moc přála holčičku Leontýnku. A kluka už jsem si také vybrala inspiroval mě ten doktor, jestli budeme mít ještě jendo dítě, ale nyní jsem já i manžel spíše ve fázi že nám ty 3 bohatě stačí, a bude to kluk(doufám že ne) tak bude Jonáš? No uvidím jestli!!!

Páááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 00:11

Ahojte berusky,

tak jsem tady zas…:O)))) Jsem dnes hrozne lina a nic se mi nechce..:O)))) Kdyz Kubicek spi hraju si se psy a kdyz spi hafani hraju si s Kubulou…:O)))

Momentalne spi vsichni..Tak sedim za tim PC a opet brouzdam po netu…Je to hrozne, chtela bych to omezit…Ale kdyz ja kolem nej porad chodim a on na me tak kouka..tak to proste nejde abych sem nekoukla…:O))))))

Simunko ja si myslela, ze musis byt zaregistrovana…Jsem lina, nechce se mi nic vyplnovat......Ale asi se zaregistruju znova.. Ja uz to totiz jednou zkousela ale vsechna jmena - prezdivky byly uz zadany a me nic pekneho nenapadlo…Tak jsem se na to vyprdla…:O)))))

Jestli Martina nebude mit cas, napisu ten denicek ja.....Ale ja uz bych ho chtela napsat v sobotu vecer, protoze u vas uz bude nedele rano ......Nechci to zkazit jako minule…Denicek vysel az v pondeli nebo v utery......

Tak nam Marti dej vedet.....:O)))))))

Kackac - s pejsky je sranda i starosti…to mas pravdu…Jak vidim i ta vase je pekne cislo co ???? :O))) hi, hi.....
Ze jmen ktere jsi napsala, ze mi nejvic libi Ema..:O))) A ned prijmenim si hlavu nelam…Ja mam prijmeni 2 - svoje za svobodna a manzelovo…Duvod proc jsem si to nechala je ten, ze jeho prijmeni je hanlive - tak mi to rekly na matrice…A protoze jeho rodice nepristoupily na to aby si vzal prijmeni po me…tak jsem si nechala obe dve prijmeni.....Pou­zivam stejne jen to me za svobodna, ale na veskere papiry se podepisuju obema prijmenimi...­..:O)))))

Zrovna mi volala kamaradka, ze je tehotna!! Jsem z toho jeste porad v soku…Bude ji 35 a doma ma uz 12 dceru…Jo jo dostala od nas „miminkovske ockovani“…Kubicek ji nakazil..:O)))hi, hi…
Kazdy mesic k nam jezdila se podivat na Kubicka…ja jsem z ni citila, ze touzi po miminku i ted v telefonu mi to potvrdila..:O))))) Miminka jsou opravdu „nakazliva“…:O))))) hi hi…

Loucim se s vami…Dejte vedet jak to bude s tim denickem…:O)))
Pokud ho chce napsat i nekdo jiny , klidne..:O)))))) Ja muzu napsat pristi…je mi to celkem jedno…:O))))

papa Evca a Kubicek :O))))

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 04.09.04 13:43

Ahoj…
zrovna jsem poslala do fotogalerie fotky naši berušky…
Pa Karolina

piskle
Stálice 95 příspěvků 04.09.04 19:58

Ahoj Kačkač,

mě osobně se líbí všechny jména, která jsi napsala.Asi nejmíň teda Helena. Koukám, že máš ráda neobvyklá jména, stejně jako já. Taky jsme nechtěli, aby měl malý jméno jako deset dalších chlapečků ve třídě. A co říkáš třeba na Rozárku nebo Amálku. Tyhle dvě jména se mi líbí moc, moc.Ještě písni co jste vybrali pro klučíka. Taky už bych vybírala, chjo.

Tak výběru zdar!
Pískle+Denis

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.04 06:06

Ahojte berusky,

tak co mam napsat ten denicek nebo ne ???

Simunko a ostatni berusky kde litate ???? :O))))))))))))

Skocim se za chvili a kdyz mi nikdo neodepisete ,tak ten denicek napisu ja…:O)) ju…? :O)

pa Evca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.04 08:40

ahojte berusky

tak jsem poslala novy denicek…:O)))

Mejte se a zatim pa Evca a Kubicek :O)))

Vložit nový komentář