Štěstíčka mají 43 týdnů

Rodičovství

Ahoj holky, tak jsem se rozhodla ten deníček přece jenom napsat, když se k tomu nikdo nemá. On se ten starý fakt už blbě hledá. Doufám, že mě neukamenujete, literární střevo jsem jakž takž měla ve škole, ale od té doby, co jsem v práci nepsala nic jiného než obchodní dopisy, mě tento talent zcela opustil a ta mateřská to ještě prohloubila.

Když jsme u té mateřské, taky máte někdy pocit, že máte úplně vygumováno? Občas chci třeba něco říct a zapomínám slova. Dřív jsem si pamatovala čísla všech našich bankovních účtů, včetně úvěrových a všechny hesla, PINy a já nevím co všechno. Svoji platební kartu od té doby co mám Kláru používám pouze na placení, nemůžu si vybrat z bankomatu, protože jsem zapomněla PIN, a pořád nějak doufám, že si na něj ještě vzpomenu. Nemyslím si, že by ženská na mateřské musela nutně ?zblbnout?, jak se někdy říká. Ale je fakt, že před Klárou jsem přečetla denně min. jedny noviny denně, četla jsem hromady knížek (čtu pořád ale už ne tolik), pořád jsem byla v kontaktu s lidmi v práci (ať už s kolegy, tak s klienty). A člověk z těchto zdrojů získává strašné množství informací, takže někde se to zastavení přísunu musí projevit, že? Doufám, že to nevyznívá tak, že lituji, to v žádném případě. Jenom si ten rozdíl uvědomuji. Ty stresy z práce mi zase na druhou stranu nechybí ani trošku.

Jinak co se týče novinek, tak u nás zatím jenom jeden zub navíc ? šestý. S chozením jsme na mrtvém bodě. Proč by se taky snažila, když může chodit s mámou za ruku, že? Kdyby se s ní aspoň dalo někam dojít, ale to je pět metrů do předu, otočka, dva metry dozadu, dřep, zdvihne šišku, dva metry dopředu, zahodí šišku, zvedne klacek, atd. atd. atd. Předevčírem jsem s ní jela do Prahy a nevzala jsem si kočárek. Říkala jsem si, většinou jedeme metrem, a ty kousíčky spolu ujdeme, prostě budu trpělivá. Dopadlo to tak, že jsem ji většinou táhla na ruce a za tu tříhodinovou cestu jsem byla orvaná jak samec. Večer jsem měla pocit, že jsem složila vagón uhlí. Ale kvůli tomu večernímu pocitu nemusím jet s Klárou ani na výlet, tak se cítím každý večer. Byly jsme spolu u kolegyně v práci a strávily jsme tam asi hodinu a půl. Zhruba po hodince Klářina neustálého štrádování po kanceláři tam a zpět mi říká kolegyňka : ?A to si ani chvilku nesedne?? Tak jí říkám, sedí když jí, leží když spí, jinak chodíme, chodíme, chodíme. Tak se mi divte, že jsem večer vyřízená. Poslední dobou si chodím s Klárou lehnout po obědě, na úklid kašlu, jsem ráda, že si dvě hodinky zdřímnu.

Taky jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom s vašima manžílkama. Přenecháváte mu třeba dítko, když přijde z práce, aby jste si odpočinuly? Vždycky mám chuť mu ji prdnout a říct, tak a teď se starej ty. Ale zase na druhou stranu si říkám, on do teď pracoval v práci, je taky unavený, jako já. Kdybych mu ji ale nedala aspoň na chvilku, tak by se přes týden skoro neviděli, nebo by si spíš ani nepohráli. Protože manža přijde v šest, chvilku trvá než se nají, je půl sedmý a v sedm už koupu Kláru a jde spát. A navíc jsem trošku pako, mám pocit, že s ní musím být pořád, když ji hlídá někdo jiný tak si ani pořádně neodpočinu, protože si říkám, co asi dělají, jestlipak Klárka nebrečí. No prostě blbec! Ale teď jsem se rozhodla, že vyrazíme s kamarádkou někdy večer a děti necháme chlapům, tak jsem zvědavá, jestli to uskutečníme. Uklidnit brečící Kláru totiž umím jenom já, takže jsem zvědavá, co by dělal, kdyby se v noci probudila.

Už plácám páté přes deváté, takže radši končím. Holky, mějte se moc krásně, užívejte se víkendového teplíčka a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač

Váš příspěvek
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.07.04 19:59

Ahoj KačKač,

skvělý deníček!!!!!

S tím blbnutím já ti ani nevím. Jak jsem stále na těch mateřských a nejdéle jsem dělala mezi mateřskou 9 měsíců, tak jsem asi blbá stále.
Ale je fakt že nejvíc blbá jsem když nespím. Pamatuji si jak jsem u Tobiáška když nespal totálně blbla a to v 8 měsících spal již úplně celooou noc.
Nechápu tedy jak to dělám nyní.
Chtěl bych tě uklidnit že časem budeš mít opět čas na čtení knih a novin a že se budeš doma i dost nudit, ale když jsi opět těhotná tak asi jen tak nééééé!!!!!!!

Jo a s hlídáním dětí je to u nás tak že manžel také většinou chodí pozdě z práce a je značně unaven, takže děti já mu dávám tak 1× během týdne. Prostě ho s nima pošlu k babičce nebo někam. Ale využívám ten čas buď ke spaní a nebo a to spíš makám až se ze mě kouří.
No a krom toho má děti na starost někdy v sobotu a v neděli. To ho také pošlu s nimi na 1-2hodinky pryč. Já jsem sama také dost matka která děti nikomu nepůjčí a má o ně strach, ale občas stav naší domácnosti nebo moje unáva způsobí že se ani nemám čas bát.
To se samozřjmě týká miminek. Starší děti tak to už je něco jiného. Já minule šla se sestrou a ona si stěžovala že jí ten jejich pes vůbec neposlouchá, že se s ním piplala a teď poslouchá pouze jejího přítele. Tak takhle je to nějak i s dětmi. Já se s nimi piplám a pomalu ale jistě začínám být ta matka která uklízí vaří a tak )možná i ujde) ale nejlepší je táta.
Jenže on je schopný když si třeba tentoi týden Tobiášek vzpomněl že by chtěl nějaký Nescvik ve kterém má být něco ze Šreka2 a manžel s ním jezdil po všech obchodech u nás, po všech obchodech ve 2 vedlejších městech a nakonec jeli do nějaké vesnice kde ho konečně sehnali. Byli pryč snad 4 hodiny.
No a na tohle bych se asi vykašlala. Tak holt tatík bude jednou ten lepší.
Já jsem si to být lepší užívala když byli malinkatí a na pomazlení také jdou raději za mnou tak co!

Ahoj Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.04 22:59

Ahoj štěstíčka,moc moc vás zdravíme a slibujeme,že ačkoliv jsme oslavili 1.NAROZENINY!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!,
tak sem k vám budeme chodit i nadále a nikdy nezapomeneme na všechny ty krásné chvíle co jsme s vámi prožili.Já vím,že jsme tady téměř jako na návštěvě,ale kdyby jste věděli,jakou práci nám to vždy dá,tak by jste nám to snad i odpustili.můj poslední komentář,který jsem tu sepisovala půl večera se mi ztratil při vypnutí proudu, když začala bouřka a to jsem psala již konec.Takže jsem se poučila a nebudu psát takové romány(stejně,kdo by to četl) a budu to odesílat průběžně.Hihi­hihi.Takže než se něco přihodí,tak vám ještě rychle napíšeme,že vás máme moc rádi,děkujeme za přání k narozeninám(Ed) a doufám,že to tady bude plné štěstíček i nadále.Papapa a pusu Tailor a Kevča

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 18.07.04 23:35

Ahoj holky !!!

Děkuju Kačkač za moc fajn deníček. Už to vážně chtělo nový a čerstvý a nepopsaný !!!

Nejdříve bych chtěla poblahopřát Jindřišce k narozeninám a Martinám k svátku !!!

Jindřiško - všechno nejlepší k včerejším narozeninám. Hodně lásky, zdravíčka a štěstí a do budoucna spoustu dětiček !!!

Marti V a Marťulo R-2 všechno nejlepší k včerejšímu svátku, velikou pusinu a virtuální čokošku prosím přijmněte ode mě a princezen.

Tak a co a jak já :o) Už nekrvácím (děkuju Evikovi za starost). Trvalo to tři dny a říkala jsem si, jestli to tak bude týden, půjdu k Dr. ale přestalo to a teď už „jen“ špiním :o( No ale do pusy už tu pilulku nikdy nedám, vážně si musíme dávat pozor, tohle mi nestojí za to a zkazím si kvůli tomu zdraví !

Daisy má už tři týdny průjem a Polinka už měsíc kašle a chraptí. Takže jdeme zítra k Dr. (pokud se nám podaří objednat), začínám mít trochu obavy o obě. Navíc Daisy nic nejí. Trochu snídaně a to je vše. Sem tam si kousne do mrkvičky nebo do chleba, prostě to, co se dá samo držet a okusovat, to ještě jo - ale sotva se k ní přiblížím se lžičkou, tak začne řvát.

Polinka má taky v úterý kontrolu očička, tak na nás myslete. Snad už to budou dobré zprávy a nebude muset ten okluzor nosit celý den !!!
No a ve středu, pokud výjde počasí razíme campovat :o)))) Už teď si začínám psát seznam věcí, co sebou :o)))

Veliká novinka je, že Daisy už sama stojí. Ne moc dlouho, ale zkouší to a piluje. Postaví se u sedačky a pustí se a nejdýl vydržela půl minuty, což je pěkný výkon :o) Pořád by chodila, za ruku jí to jde znamenitě a ráda tlačí kočárek pro panenky - golfky, vypadá u toho strašně důležitě :o)

Do galerky jsem už přidala nějaké fota.

Tak já to odkliknu a budu pokračovat........
x

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.04 23:37

Tailor a Kevin
Je holky ,mě je tak smutno.Ale dnes se přes to musím nějak dostat.Naposle­dy,když jsem četla,jak se budeme pomalu loučit,tak na mě spadl takovej splín.Já jsem vůbec takovej sentimentální blbec.Všechna přátelství,která se z nějakého důvodu mění vždycky odstonám,nebo jsem zase na pár týdnů úplně mimo.Takže mám v sobě takovou bariéru a vždycky zafunguje to moje podvědomí a říká mi,dej si pozor,může to bolet.Ale to je stejně malá daň za to,jaké může člověk prožít nové okamžiky a jak může žít opravdu naplno.Jsem zkrátka těžkej případ.Třeba na střední škole byla taková fajn parta,že ve 4.ročníku jsem neměla vůbec žádné starosti ohledně maturity a nejvíce času jsme strávili pobytem někde na horách,na podzim,když začal padat první sníh,na Nový rok,na jaře když začali pod sněhem rašit první sněženky,pak když začalo sluníčko nesměle hřát.Nebo třeba stužkování a maturitní příprava,prostě pořád jsme byli všichni spolu,doufali,že to potrvá věčně.Na škole byli lidi z celé republiky a většinou bydleli na intru,takže čas mimo školu byl náš.No a pak nastal svaťák,maturity a když jsme se všichni rozutekli,tak já jsem z toho pocitu šílený samoty měla téměř týden astmatický záchvaty a šílenou alergii.Byl to spouštěcí okamžik a já jsme s tím zápasila takhle mizerně.Jsem prostě případ.Při dalším studiu téměř to samé,ale tam jsem zase byla od počátku já ten,kdo byl tak zdaleka a věděla jsem,že mi ti lidé zase budou chybět.
Teda já plácám!!!!
No jen si nemyslete,doma už mají přehled.Vždy když na mě šli s nějakou převratnou novinkou ohledně výchovy,výživy nebo jiných potřeb Kevči,tak jsem jim oponovala:„Ed říkala,že“,nebo „Simunka to dělá tak“ apod.Takže naše virtuální přátelství ohodnotili téměř jako ta ostatní a vůbec o ničem nepochybujou.Až na to,jak to asi je s mým zdravým rozumem.
No a když jsem četla,jak se pomalu chcete loučit,tak jsme z toho byla celá špatná.Já vím,že tomu věnujete spoustu času.Ale kdyby jste věděli,jakej já jsem závislák.Jak čekám až bude chvilka a všichni se nějak zaměstanaj a já na chvilku prchnu sem za vámi.Než to všechno přečtu,než si to nějak utřídím.No to je práce hned na několik hodín:)))))))))
No neměla bych toho na sebe tolik říkat,nebo mě fakt pošlěte někam k bláznům a bude po lebedění tady u vás hihihi.
Asi bych hlavně měla napsat,co náš Kevča umí a neumí nebo nechce.Jak „utekl“ roku a jak jsme to všechno oslavili.Ale to bude zase román.Tak si to nechám na jindy.Třeba za chvíli.Zatím papapa,užívejte si sluníčka na obloze a když tam není,tak nezapomentě,že ho máme v duších našich štěstíček. Papapa Tailor

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 18.07.04 23:42

Kačkač - já zapomínám hodně a nevím jestli to je mateřskou, někdy mám prostě strašné okno a vůůůůbec se mi to nelíbí.
PIN jsem 1× zapomněla taky a málem mi to sežralo kartu, jak jsem se zoufale snažila vzpomenout ten správný :o)

Já teď spíš zapomínám třeba recepty. Dřív jsem pekla a vařila z hlavy, teď musím mít u všeho kuchařku a zapomínám i na kolik jsem třeba pekla buchtu. A to jsem třeba pekla minulý týden a chci péct znovu - no či já vím na kolik??? Tak si raději všechno teď píšu !!

S hlídáním je to u nás tak, že sotva příjde manžel z práce, přebírá štafetu. On to tak dělá sám, nemusím se ho ptát. Je to taková tichá dohoda, prostě nám to příjde samozřejmé, že s dětma stráví nějaký čas, než jdou spát a ráno s něma zase vstává.

Jenže on i kdyby nechtěl, nemá na vybranou .o) Ona na něho Polinka hned skočí a chce si hrát s tatínkem a velmi těžce by nesla, kdyby po tom, co ho celý den neviděla on přišel, otevřel si pívo a vyvalil se na gáuč :o))))))))

Gratuluju vám k dalšímu zoubku !

Arko- Šimonek je super, hlavně jak je zapatlaný celý od toho ovoce :o) A na copak chodíte do té vaší oblíbené cukrárny??
Já bych si tak dala indiánka !! TY jsou moje nejoblíbenější na světě !!!

Je to šikulka, že už umí paci paci a pa pá. Pa pá umíme taky, ale paci paci moc ne. Ale učíme se :o)

Eviku- s tím návratem do ČR se to u nás má tak, že mě to už neláká. Taky mi to spousta lidí rozmlouvá, že to je v ČR hrůza a že všichni stejně „utíkají“ do zahraničí, ale o to nejde.

Já jsem v UK už skoro 9 let a ikdyž mi chybí rodina a přátele, zvykla jsem si na tento život a vyhovuje mi to. Líbí se mi tu spousta věcí a holčičky se zde narodily. Přestěhovat se do ČR by byl pro všechny hrozný šok - i pro mě. Za tu dobu se už taková spousta věcí změnila - možná bych se tam už necítila doma.

Přátele jsem si tu pomalu udělala taky. Sice je jich o hodně míň, než jsem měla v ČR, ale to bude tím, že já se dost špatně seznamuju a hodně lidí zde mi nesedí, je to holt jiná kultura.

Sice je fakt, že holčičky vyrostou bez babiček a tet a strýčků a pod. Ale to je prostě cena za to, že jsem se rozhodla žít v jiné zemi.

Já bych se dokonce už nevrátila ani kdyby se nedej bože stalo něco manželovi. Tady jsem doma, tady jsou doma holčičky a tady jsou teď naše kořeny.

A jestli si holčinky až vyrostou najdou za manžela nějakého cizince a budou se chtít odstěhovat do alelujáh tak dostanou zaracha a zámek na dveře :o)))))

S tím spaním na bříšku - já na bříšku usínám, ale nespím. Já bych jinak neusla - a pak už se různě převracím, z boku na bok, většinou teda spím na boku.
A je fakt, že mlíko už mi neteče, takže mě to ani nějak neomezuje, když na prsou spím. A kojíme 1× za noc - mlíka mám taky dost, tak to ani nějak nemá vliv na jeho tvorbu :o)))

Horší to bylo v těhotenství - já tak chtěla spát na bříšku, ale malá kopala jak divá, když jsem jí tam trošku přimáčkla :o)))

Fotečky můžeš okouknout v našem albu na Rodině. Adresa http://rodina.cz/grant
Budeš si muset zažádat o přátelství, je to takové povolení k tomu, aby jsi si ty fotky mohla prohlížet. Jestli nebudeš vědět jak na to, dej mi vědět, já ti pošlu návod. Musíš v tom albu kliknout na odkaz : staňte se přítelem tohoto alba … nebo tak nějak ;o)
Fotek tam je už skoro 1 000, takže budeš mít co dělat :o))))

Simunko - buchta dopadla a byla mňam :o)
Ten rozlučkový den byl taky skvělý a bylo to hrozně sladké - všechny dětičky se různě oblékly (Polinka šla za princeznu samozřejmě) a zpívali na podiu společně a pak po jednom. Došla řada i na Polinku a ona chuděrka byla tak nervozní, že ani nepipla :o) Chvilinku tam stála a pak si zakryla dlaněmi tvář a celá se styděla :o) Máme to nahrané na videu :o) No snad příští rok už bude mít více odvahy :o)

Tailor - já jsem teda pékné trdlo, já jsem přála Tailor mamině k narozeninám a přitom to byl Kevinek, kdo oslavoval !!! OMLUVA.
Kevinku - všechno nejlepší k tvým 1. narozeninám !!!!! Hodně štěstíčka a zdravíčka a lásky nekonečný kopec !!

Copak jsi od rodičů dostal?? A jak pak jste to oslavili? Byl dortík??

Tailor, my jsme moc rádi, že sem tam napíšeš, romány opravdu nejsou třeba a jsem taky moc ráda, že jsem tě tu poznala.

Holčinky, jdu se zahrabat hluboko do čerstvě převlečených a voňavých peřin a nechám si něco hezkého zdát o Keanu Reevsovi nebo Orlando Bloomovi :o)))) (snad) :o)))))))))

Přeji krásný nový týden, jak to bude možno, zašlu kouřový signál.

Pááááááááááááááá
Vaše
Ed xxxx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 18.07.04 23:54

Ahoj bobiku,

já ti ještě musím napsat. Ten tvůj komentář vyzněl tak hrozně smutně !!!
A taky tě moc chápu. Já mám úplně úzko na duši když si představím, že by deníček nebyl. Taky nemám ráda změny, hrozně těžce nesu např. stěhování !!!

Ale - tohle je jiné - my tu budem napořád. Dokud bude fungovat internet, dokud si najdem každá alespoň chvilinku, tak deníček nezanikne. Když se najde někdo, kdo by ho napsal - tak tu budem a když ne, tak je tu chat - nějak se vždy najdeme.
To jen já jsem se rozhodla už nepsat deníček, potřebuju oddych - nemyslím to ve zlém, nechci oddych od Emimina, ale od počátače, sžírá to moc času. Ale holčinky zde se shodly že psát budou, ikdyž ne tak často, 1× za 14 dní nebo za měsíc a to úplně stačí.

Tak neboj !!!!!
Pa a pusu pro Kevinka

Ed xx

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 19.07.04 00:15

Ed,jsi moc hodná!!!!!!!!!!!!!
Já vím,že nejde věnovat netu každou volnou chvilku.Já jsem to taky nemyslela zle.Jen mi bylo tak smutno. A taky jsem chtěla,abyste věděli,že jsem štastná,že jsem vás tenkrát našla,že mám takové přátele.I tohle člověku strašně moc pomáhá.Díky papapapa:)))))))))

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 19.07.04 08:23

Ahojky všem!
Tak ze všeho nejdřív musím také dodatečně popřát Kevinkovi místo Tailor, rovněž jsem to první datum vzala jako její datum narození. Takže Kevine, všechno nej k narozeninám!
Martinám dodatečně přeji vše nejlepší k svátku!
Jinak u nás je vše OK, Matýsek chodí občas i jen za jednu ruku, ale je to lenoch a radši za dvě a vůbec nejradši po čtyřech. Zuby máme stále čtyři, kde se toulají ty ostatní, to netuším. Sofinka dále rozšiřuje slovní zásobu, také už je definitivně bez plen i na noc, takže pohodička, zvládla to docela rychle, v noci se mi nepočůrala ani jednou.
Jinak k tomu blbnutí - slovní zásoba se mi nezužuje, protože musím překládat, ale jinak taky hrozně zapomínám - co jsem kam dala, co mám udělat, kam jsem měla volat atd., atd. Ovšem přesně vím, kde Matýsek zapomněl dudlíka nebo v kolik má Sofinka jaký kroužek. Takže asi prostě člověk vytěsňuje v danou chvíli méně „důležité“ informace. Ovšem taky bych ráda zase trochu víc četla nebo šla občas i do divadla (s večerním hlídáním to máme blbé, navíc Matýsek teď řve i když odejdu jen do vedlejší místnosti, natož do divadla). No, uvidím, jak se to bude vyvíjet.
EVA: My jsme s Luisem bydleli ve Španělsku, v Ekvádoru a krátce v USA. Teď jsme v Čechách. Nám osobně se tady daří velice dobře, ale jako ve všech ostatních zemích to hodně záleží na profesi, kterou člověk dělá, na oblasti, ve které bydlí a i na té příslovečné troše štěstí. Máme kamarády, kteří se v USA mají podstatně hůř než my tady a naopak jiné v Ekvádoru, kteří se v tamní velice složité situaci mají mnohem lépe než my. Takže já bych řekla, že to závisí na možnostech (asi v tuhle chvíli hlavně pracovních), které máte v které části světa. Snadné to ovšem není nikde a vydělat nějaké ty penízky je všude dřina úplně stejná.
SIMUNKA: Tak ty ses nám pustila do angličtiny? A kam se to chceš hlásit - tahle informace my nějak unikla.
ED: Chudinky holky, ty choroby na ně nějak letí. No snad si to odbudou teď a budou mít pokoj. S tím jídlem to musí být problém, musím to zaťukat, ale u Matýska něco jako nechutenství prostě neexistuje. Luis mu dokonce říká „náš odpadkový košík“, protože on se stejným nadšením zpracuje úplně cokoli, že by snad zvládl i ty odpdky, kdyby je dostal.
No, já teď budu končit, v obýváku je nějaké podezřelé ticho, tak to jdu zkouknout. Ahojky všem,

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.04 10:05

Ahojte berusky,

tak vykend jsme prezily !!!!!! Tady se nedalo vydrzet. To vedro bylo hrozne. Meli jsem cele dva dny pustenou klimatizaci, jinak by jsme „zdechly“ :o))))))
Vetraky nam jely taky naplno, ale ten teply vzduch se stejne nedal dychat......UF, UF.......Nerada tu klimatizaci zapinam, protoze me z ni boli strasne hlava, ale nedalo se nic jineho delat, ty vetraky nepomahaly vubec.
Jak pisete tak u vas je taky pekne teploucko....­..Stejne to leto prislo nejak pozde,ze ?! I tady byvaly vedra uz od kvetna, ale letos zaclo byt teplo az ted......

Arka - gratuluju Simovi k paci paci.....Ty vase stesticka uz toho tolik umi…:O))))))))

Kackac - musim te holka pochvalit…moc pekny denicek :O) Ja kdyz jsem si ho cetla videla jsem sama sebe :O) Nevim jestli to k materske patri - to blbnuti, ale ja na sobe poznavam taky takove vypadky „rozumu“.....:O)))))))))­))))) Je to zvlastni. Nikdy jsem nemela problem. Prave ma pamet me zachranovala na skole…:O) Stacilo mi precits si latku a skoro vsechno mi v te hlave zustalo…Ale za to ted ji mam vyzdimanou :O)))) Je dobre ze manza spi, jinak by mi rekl ze mam v tomto naprostou pravdu a ze konecne vidim, jak na tom jsem.....:O)))))))) Budete se mozna divit, ale meho manzu zajima co se tady u nas deje a o cem si piseme.....Je to hrozne zvedavej chlap…:O)))))))))
Kdyz se bavime o Kubickovi co a jak se ma u mimi delat, ja vyrukuju s tim, ze moje holky ( to jako vy :O) ) rikaly, ze je to tak a tak.....a ze se nema se mnou o takovych vecech cenu „hadat“ protoze my „holky tady“ mame pravdu…:O) a vime o cem mluvime :O))).......
Musim vam rict, ze me manza celkem dost prekvapil, kdyz se me zacal ptat : tak co jak se ma Simunka, ED a ty ostatni holciny ????? Kdo ma narozeniny - Jindriska a kdo jeste ?????? Doslova jsem na neho cucela, protoze takovy prehled od neho jsem necekala.....­.Urcite si musel procitat cely denicek…Ja jsem mu nic nerekla protoze jmena nepouzivam. Rikam „moje holky“. Takze jsem valila oci…:O)))..Ani nevim, kdy to stihnul cist, protoze byl o vykendu v praci a taky jsme byli pryc, takze nevim, kdy na to mel cas.........
Od te doby co se Kubicek narodil, sebemensi zminka o nej at uz je kdekoliv - ma o to hroznej zajem…Takze kdyby jste nekdy ( ale ja doufam, ze ne ) nasly tady komentar od nejakeho chlapa, tak to nejspis bude ten muj :O))))))))

Tailor - gratuluju k Vasim prvnim narozeninkam.­....Preju tvemu Kevinku hoooodne zdravicka a stesticka :O))))))))))

ED - tak si prestav, ze je jsem s tim jidlem na tom stejne jako ty. Kubicek mi odmita jist, a prujem ma taky ikdyz ne kazdy den, ale kdyz ho ma tak je poradny. Uz jsem nad tim premyslela,ze zavolam doktorovi. Vim, ze si to jeho telicko musi zvyknout na jidlo a sem tam ho to bohuzel prozene, ale i tak se mi to nelibi. Nikdy takovy prujem nemel......Je vesely a neplace, nevypada ze by ho neco bolelo, ale kdo vi.....Asi moc vsechno pozoruju do detailu. Treba to nic neni......
Budu vam moc drzet palecky aby vam to u toho doktora dopadlo dobre. At uz se Polinka nemusi tak trapit.......:O)
Jsem moc rada, ze jsi mi napsala co si myslis o zivote v zahranici…Ja mam totiz uplne stejnou reakci od svych znamych a kamaradu. I ma rodina me podporuje v tom abych tady zustala. Mas pravdu, ze vsechno ma svou cenu. V nasem pripade je to rodina. Ale jinak to nejde. Clovek musi neco obetovat.
I kdyz uz tady zijeme skorem 9 let, porad tomu nemuzu rikat domov. Zivot je tady „lepsi“ a uz jsem si zvykla, ale v hloubi duse vim, ze domov mam v CR. Bude to asi tim, ze jsem vyrustala jinak nez Americani…Mame jine tradice, jine nazory…proste to neni ono…Proto me to tahne domu, ale mam strach, ze bych si tam uz nezvykla. Spousta veci se zmenila a popravde i ja ( tak trosku)......
Moc jsme o navratu domu uvazovaly, ale ted se nad tim pozastavujeme.
Chci aby Kubicek mel lepsi zivot, aby mel na vybranou. Prece jenom tady je mnohem vsechno vic dostupnejsi at se to tyka skoly nebo zamestnani. Pokud chces v zivote neceho dosahnout a mas sve cile, amerika(svet ) je misto kde vsechny tyto veci muzes uskutecnit...­..Kubickuv zivot bude zdrejme tady, protoze se zde narodil…Zustaly bychom tady jenom kvuli nemu. On je pro nas to nejdulezitejsi na svete.....
Mozna ze letos se za nami obe dve rodiny prijedou podivat…Tak doufam, ze to vyjde..Moc bych si prala, aby Kubulu videly..My musime cekat az jak dopadneme s tou operaci. Pak muzeme neco planovat.......

Ty se tada mas, ze usnes na brisku :O))))) Ja to zkousim, ale zatim marne. Asi mam v hlave porad zafixovane, ze na tom brisku spat nemuzu :O))) Jak jsem byla tehu, taky me Kubik kopal, kdyz jsem se prevalovala…Nejak mi to utkvelo v pameti ( tak prece jenom si neco pamatuji hi, hi…) a na brisku nespim…Vzdycky se prevalim na bok - at spim nebo ne…Prijde mi to automaticke lehnout si na bok…
Asi az prestanu kojit, mozna konecne na tom brisku usnu.....

Jinak Kubicek uz se pekne stavi u vseho nabytku. Proste tam kde to jde :O)))) Uz se i pusti jednou rukou. U stolu udelal takove dva slabsi krucky…Takze mi urcite zacne za chvili pochodovat kolem stolu :O))) Dneska dokonce mel i jeden malinkatej uraz…Snazil se udelat u stolu krucek ale nejak mu ta nozka ujela a bac .......bouchl se do hlavy.....Samo, ze nasledoval plac, ale jen na par vterin. Po chvilce se znova zacal na stul drapat…:O))))) Holt to nechce vzat ani na chvili :O)))))))))))))­)))))))))
Vcera jsme byli na veceri se znamymi. Kubicek byl v restauraci hodny…Myslela jsem ze usne a nejakou dobu bude spat, ale vubec se mu nechtelo.....:O)))))) Dostal kousek chleba a byl strasne rad…:O))))))))))))

Chtela bych jeste psat, ale oci se mi klizi. Uz je 1 v noci takze to balim a jdu spat…Za chvili se Kubik vzbudi na kojeni…tak toho uz moc nenaspim :O))))))

Mejte se moc krasne a posilam pusinku vsem mimiskum :O)

papa Evca + Kubula :O)

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 19.07.04 19:56

Ahojte holčiny,

Hlásíme se taky po delší době.
Matýska jsme měli od čtvrtka do neděle u manžových rodičů, takže jsem ?odpočívala?. Vygruntovala jsem byt od základů po půdu a zmožená se včera odpoledne svalila na postel a vyčkávala příjezdu našeho ďáblíka. Za ty tři dny, co jsme Máťu neviděli, jsme nevěřili, jaký zase udělal pokroky ? už leze, ale jelikož máme tady všude dlažbu,tak to ještě nemá ?v paži?, jde mu to jen na koberci. Umí dělat tanyny ? to jsme mrtví smíchy. Ramínkama pohybuje nahoru a dolů, no prostě komediant. A naučil se nové špulení???v tomhle prý je po mamince, tak nevím, nevím. Zubů máme stále 5, šestý už se klube.
No a od minulé soboty se už postaví v postýlce, no za ten týden to vypiloval a už ?lítá? jako profík.
Konečně se udělalo krásně, co??I když takovýhle pařáky teda nemusí být, stačilo by mi tak 25st.
No maminy a mimčata. Já letím uklízet, mějte se fajn, zůstaňte zdraví
Pusu všem posílají
Lucka a Matýsek

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 19.07.04 21:29

Ahojky holky,

tak mám jednu pro mě opravdu velkou novinku:nechali jsme Šímu OSTŘÍHAT!!!! No odvahu jsme si k tomu s manželem dodávali strašně dlouho,ale stálo to za to.Teď v těch vedrechměl vlásky strašně spocené a tahal si za ně a škrábal se v hlavičce a někdy si je až rval. Holička nám vyšla hrozně vstříc a tak tam seděl na té židličce a my kolem něj poskakovali a snažili se ho zabavit,aby ho mohla strojkem ostříhat.Vůbec se nebála,loe hrozně se snažil na ten strojek podívat,div si hlavičku nevykroutil.Trvalo to jen pár minut a výsledek je super!! Fakzt jsem nadšená.Nikomu jsme to neřekli,takže teď jsou všichni v šoku,když ho vidí. Všem se to líbí,akorát to už není takové miminko,ale velkej klučík:-)))))

Děkuji za vaše reakce na fotečky a na mé písání sem:-) Jste moc fajn.
Ed ,teda Daisynka je hrozně šikovná jak capká.To je fakt šikulka.A Polince přejeme,aby očičko bylo lepší a budem na vás myslet,aby kontrola dopadla ok.
Kačkač s tím zapomínáním na mateřské asi něco je.Mně už se manžel skoro směje,že fakt blbnu:-)) Já zapomínám slova,mluvím ve zdrobnělinách ,vše mi padá z rukou a ňák se všechno rozbíjí a přestává fungovat. Snažím s edělat nějaké aktivity abych nevypadla z komunikace s lidmi a když takhle něco dělám i pro sebe,tak sei na chviličku od Šímy odpočinu a pak s ena něj zase hroooozně mooooc těším.

Jinak také patřím mezi ty stále kojící maminky.A hlavně nevímn jak řešit pití,protože Šíma vše odmítá.Pijí vám vaše děti čaje vodu…????? hlavně teď v těch vedrech se bojím,aby nebyl dehydratovaný, i když dostane hodně tekutin z mého mlíčka.

pro dnešek končím, lítali jsme po úřadech a to mě vyčerpalo.
pa zítra
Arka a ostříhaný Šimonek (mašinkou na 2cm)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.07.04 22:27

Ahojte holčinky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!

Tak jsem včera večer vypínala počítač s tím že je tu mrtvo a když jsem ho kolem jedenácté dopoledne zapínala tak jsem se nestačila divit. To už tu nějaký čas nebylo aby tu na mě čekalo hned 8 nových komentářů najednou.
Jo a vidíte dobře počítač jsem zapínala až kolem jedenácté, to znamená že nejsem již takový závislák a neběžím počítač zapnout hned jak vstanu z postele ale že se nejprve nasnídáme, skočíme na nákup a na prochajdu a pak až teprve, když jdu vařit obýdek, tak sem juknu.

U nás pokroky žádné!!!! Matyášek nejeví žádné známky toho že by chtěl někdy v budoucnu začít chodit. Naštěstí!!!!!!!!!!!
A nějaké mávání nebo tleskání se také nekoná jelikož teď právě prochází obdobím kdy se stále honí za nějakou věcí která ho právě zaujme a na nějakou spolupráci se mnou nějak nemá čas.
Někdy mě to i dost mrzí!!! Chtěla bych si s ním hrát ale on nějak nespolupracuje a stále jen něco montuje, zkoumá nebo právě někam leze.
Ale snad ho to již brzo přejde a budeme spolu opět dělat blbovinky. Doufám teda!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

KačKač, já ti včera psala že si na nějakou nudu ještě počkáš ale myslím že potom až to přijde tak budeš mít i víc času než holky které mají jen jedno dítě. Oni si totiž ty dětičky spolu potom krásně vyhrají a jsou pak mnohem méně náročné než jen to jedno dítě které se s tebou doma nudí.

Tailor, tak já také opožděně gratuluji K prvnímu ročku!!!!!!!!!!!
Tak jakpak jsi to prožívala? Já to asi potom nepřežiju a jestli jo tak to hoooooooooooo­oooodně moooooooooc obulím.
Holky to je opravdu zvláštní. Máme tu v deníčku již jedno roční děťátko. Nením působí to na mě dost sentimentálně.
Jinak Tailor já si nemyslím že jsi nějaká divná, když špatně neseš loučení s lidmy se kterýni jsi prožila jednu z nejkásnějších částí svého života. Já to asi totiž cítím hodně podobně.
Myslím že nic pěknějšího než školní léta nebo narození a první roky našich dětí nás stejně nečeká. Né že by život nebyl pěkný ale tato období bývají tak moc intenzivně prožitá. Jsou plná změn a lásky.
Já jsem i až takový plašan že tu občas sedím nad vzkazíky které jsme si posílali ve škole při hodinách a mám záchvaty smíchu, z toho jak jsem byla trhlá(holky ono i když se to nezdá tak už to opravdu není co to bývalo), a zárove pláču protože to bylo tak moc krásné a ty lidi jsem měla tak moc ráda, ale nikdy se to nevrátí a nikdy už některé z nich neuvidím(konkrétně jednu kamarádku se kterou mé přátelství přetrvávalo pár let po škole jen písemnou formou a jednou za rok návštěvou, ale která je už bohužel mrtvá)
No a to samé mám i s váma všema v deníčku. Přesto že jsem se přidala později, tak jsem s vámi zpětně po objevení emimina prožívala vaše těhotenství a konec už i v přímém přenosu. Potom jsem tu vysedávala po nocích kdy jsem nemohla spát u počítače, přála si abych už konečně porodila a četla jsem si co vše mě čeká.
Jo a třeba když jsem četla Cipískovu partu tak jsem si zas říkala proč na to miminko spěcháš jen ať tam raději zůstane. To totiž tenkrát holky řešili prdíky, odsávání rýmy, prostě věci na které jsem se zrovna dvakrát netěšila a z kterých jsem měla hrůzu.
No prostě mám vás tu holky táááááááák moc ráda a ani nemohu jinak protože jsem s vámi prožila jedno z nejintenziv­nějších období mého života. A tak mi v tom mém srdci jistě zůstanete i přesto že jsem vás nikdy neviděla a jednou až můj mozek pohltí né mateřská demence ale ta definitivní ta stařecká, tak pak teprve zapomenu na to že jsem vás někdy poznala.

Holky já to pošlu a možná budu pokračovat. Chtěla jsem toho napsat tolik ale je mi nějak smutno. Tak se z toho pokusím vykoupat a uvidím.

Takže kdyby něco tak vám přeju ať se máte úplně nejlépe co jen to jde a ať si to mateřství užíváte úplně nejlépe. A až na vás, po tom co vám váš raubíř např. spláchne sto tisíc do záchodu, padne hodně velký vztek nebo něco podobného tak si snažte vybavit své pocity když se váš drodek narodil a těch sto tisíc je proti tomu přeci nic.

Tak páááááááááááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.07.04 23:44

Ahojte holky,

tak jsem opět tu. Smutek mě sice neopustil ale ještě trošku něco přeci jen písnu. Sice ne asi vše ci jsem chtěla, na to opravdu nemám, ale alespoň něco.

Ed, tak se to krvácení zastavilo. To je moc dobře. Asi ty prášky byly opravdu pěkné svinstvo. Tak už si raději dávejte pozor a spinkej raději na tom gauči. Já nyní řeším jakou antikoncepci, sice ještě kojím, ale jednou kojit nebudu a budu vybírat. Já bych opravdu otěhotnět nějak nečekaně nechtěla. Nevím co bych potom dělala. Asi bych jako ty skončila v nějaké léčebně.
Nic hormonálníhop také nechci. Tělísko, to si nedovedu představit. Mít v těle nějaké cizý těleso. Ale zas když nad tím přemýšlím, tak někdo má třeby umělé klouby a je rád. Opravdu nevím co budu jednou dělat.

Princezničky ti takto marodí? Chuděrky!!!!!!!!! Achjo!!!!!!!
Zítra budu na Apolenku určitě hodně moc myslet.
Jinak na fotky jsem koukala a Daisy je opravdu krásná slečna.

Jindřiško, tak ty si pamatuješ kde máte dudlíky? Tak to já právě nevím nejvíc. Nesnáším hledání dudlíků. Jenže musím hledat stále, jelikož Matyášek sice moc nedudá, jenže jak co. On dudá má prsa a když už je v takovém polospánku tak mu vždy prso vytáhnu a on začne hledat a to mu musím hned do papulky strčit dudana. Jinak bych u něj mohla ležet a ležet.
Mateo už takto také krásně chodí za ručku? To bych si moc přála kdyby Matyášek také chodil až pojedem na tu dovču . Ale na druhou stranu je to jen kvůly té dovolené protože jinak ať si třeba do roka klidně jen leze.
Sofinka je také moc šikovná když už nepotřebuje plenky na noc. Já jsem zvědavá kdy je přestane potřebovat Matyášek! Uvidíme. Začnu to zkoušet až příští jaro takže času dost.
Jinak angličtinu se učím protože chci zkusit přijímačky na vysokou, a to na ekonomku. Jak už jsem psala mám ekonomku střední a tak by to pro mě snad nebyla až taková španělská vesnice.
KačKač studuje také ekonomku a dělala přijímačky z matematiky a z jazyku.
Já tu matematiku zvládnu té se nebojím ale ten jazyk!!!!! Fuj!!!! Takže i když se přijímačky dělají až na jaže tak jsem se musela začít učit již nyní. OPřeci jen jazyk se člověk za 3 měsíce nenaučí.
Také mě celkem mrzí že se stejné přijímačky nedělají na všechny školy. Pro mě totiž připadá v úvahu tak Brno nebo Pardubice. Praha nebo Ostrava jsou už moc daleko. Jenže jak jsem si zjišťovala tak na všechny ekonomky se dělají přijímačky právě z toho jazyka a z té matematiky, jen na tu v Brně jsou nějaké všeobecné, či co. Tak nevím, chtěla jsem zkusit obě, že by třeba alespoň jedna vyšla, ale takto se bojím. Jaké já mám po letech s dětmi doma asi tak znalosti? Ha ha!!!!!!!!!!
Ale ono se uvidí. Zkusit to mohu.

Jinak holky já o vás také dost mluvím. I když hlavně s manželem. Občas něco řeknu sestře nebo mamce ale jinak si připadám dost jak blázen.
Věta tipu: Ona Eva psala.
A jaká Eva?
No ta z Emimina!
A co to je emimino?
No to je na internetu!
A tak dál.
Tak to se mi nechce moc vysvětlovat. Když říkám něco někomu kdo neví jak tu s vámi trávím noci, tak říkám: Jedna známá tohleto a tu ty neznáš.

Evi, ptala jsi se na ČR. Já myslím že to není ani o tom jak by jsi se měla tady a tam, ale o tom jak moc by jsi chtěla bydlet zde.
Ono jak se říká všude je chléb o dvou kůrkách. Já myslím že i zde se dají vydělat peníze. Také znám spoustu případů kdy si lidé vydělají v zahraničí na dům a tak, a potom se vrátí zpět. Ono je to zde totiž těžké pro mladé rodiny právě proto že nemají kde bydlet a ani moc nemají šanci vydělat si na to aby si třeba postavili dům. A to je podle mého veliká nevýhoda.
Ale když pak už máš kde bydlet, máš celkem slušné auto a tak tak potom už se tu dá žít celkem pěkně.
I když je to zase jen můj polhed. Vím že je tu spousta lidí kteří dělají za pár tisíc a nemají šanci sehnat si jinou práci. Ono by to hodně záleželo na tom co budete dělat a kde budete jednou bydlet.
já třeba vím že manžel by mohl brát v nějakém vělkém městě 3× tolik co mé zde.
Jenže na naše městečko má podle mého slušný příjem a jsou tu i výhody pro které ten větší plat klidně obětujem.
Hlavně je to tu lepší pro děti. Kdybychom bydleli někde ve velkém městě tak asi umřu strachy.
Víš tady se každý zná a jak minule jsem mluvila s tetou a ta mi říkala že třeba když někdo z jejích známých vidí její dcery jak tropí někde něco nekalého, nebo jak jsou někde kde nemají být, tak ona se to dizví a pak s tím na ně hned vyrukuje a holčinky se pak bojí a sekaj dobrotu.
No a to se ti ve velkém městě nestane. Děti ti tam rostou a ty o nich nic nevíš.
Takže ty peníze mě za ten strach opravdu nestojí.
To jestli se jednou vrátíte nebo ne bude stejně zaležet jen na vás. Možná se ti stýská a maluješ si vše moc růžově, možná kdyby jsi se vrátila tak by jsi zjistila že i ty vzahy v té rodině nejsou takové jaké si je pamatuješ a možná také ne. Možná budeš šťastná zde. Kdo ví!!!!!!!!
Jenže na to ti neodpovím. To nemůžeš vědět ani ty.
V každém případě si myslím že je dobré jít tam kam tě srdce táhne. Vrátit se můžete snad vždy zpět.
Já osobně bych moc ráda cestovala po světě, ale nikdy bych nechtěla bydlet jinde. Za žádné peníze světa.
nikdy bych si nedokázala odpustit že bych tu nemohla být až bude moje mamka stará a bude potřebovat pomoc.
To jsem ti opět pomohla, viď! Jsem fakt pako!!!!!!!!!

Tak asi budu raději končit. Mám toho ještě spoustu na srdci ale bude to muset počkat.

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 20.07.04 08:26

Ahojky!
Tak včera večer jsem se už nepřihlásila, protože jsme odpoledne (Luis se vrátil brzo z práce, což se rovná téměř zázraku) vyjeli na Proboštská jezera u Brandýsa. Bylo to moc fajn, ale večer jsme byli všichni docela utahaní, takže jsme hromadně usnuli hned po začátku Julie Lescautové (mně se tenhle seriál docela líbí, ale tentokrát jsem prostě nevydržela). To, že je Sofinka už 100% bez plen je vážně fajn, docela bych začala „trénovat“ i Matýska, ale nějak se mi na druhou stranu nechce, ať si užije, že je maličkej se vším všudy, prostě nemám chuť udělat z něj většího chlapečka než je (snad mi rozumíte).
Jinak mi stále pokračujeme v hledání domku, Luis je na tohle hroznej, na všem něco najde, takže předpokládám, že při téhle rychlosti to vyřešíme někdy okolo roku 2010.
U nás budeme také tenhle týden stříhat, ale Sofinku, u Matýska ještě toho ke stříhání moc není. Se Sofinkou v tomhle není problém, jakmile zjistí, že se jedná o to, aby byla ještě krásnější, sedí jako přibitá.
Tak já teď budu končit, uvařit prostě musím a snad sem zase nakouknu večer. Ahoj všem,

Jindra + šelmičky

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 20.07.04 20:04

Ahoj holky,

to krásné konečně letní počasí nás vytáhlo k vodě.Sbalila jsem Šímu,pak jednu obrovskou cestovní tašku:-)a vyrazili do vedlejšího města do aquaparku.Nevěděla jsem do čeho jdu,ale říkala jsem si že tam Šimonkovi aspoň nebude takové vedro jako doma…ale úplně jsem nadšená jak se nám den vydařil! Šímovi se tam hrozně líbilo,protože mohl být celé odpoledne bez pleny,mohl lézt všude,pořád měl na co koukat…opravdu se den vydařil a určitě zase brzy vyrazíme.Já si byla po dlouhé době pořádně zaplavat a měla jsem z toho výborný pocit.doporuču­ji.Samozřejmě jsme si vegetili ve stínu,takže žádné vedro a spáleniny se nekonají.

Já mám teď totiž problém Šímu doma čímkoliv zabavit.Aspoň na 5minut!!!Hračky ho absolutně nezajímají.ani nové:-) a nejraději by vše montoval a rozebíral…ale takových věcí moc nemám a vše co prokoukne jak funguje,tak už ho to pak nebaví.Takže každý den mu z celého bytu snáším nové a nové věci a pouštím ho do nových oblastí,ale vše vyčerpám poměrně velmi brzy a pak mi zbyde na krku vysící a kňourající šíma:-))) mají vaše dítka taky teď takové období? a platí na ně nějaké fígle?poraďte prosím:-)

Simunko,jaktože tě přepadávají takové stesky??ale znám to taky moc dobře.To taka na člověka prostě někdy padne a pak o zase samo zmizí.Tak držím palečky,aby tě to rychle přešlo a byla jsi veselá. Ještě prozraď co tvá sestra?kdy teda má řádný termín?
Jindřiško moc přeji,aby jste baráček našli brzy(vím o čem mluvím:-/ naše bytová situace u tchánovců je děsivá)A kde hledáte domeček?
Evi, bydlení v cizině jsme také kdysi řešili.Byli jsme v USA,Anglii a Australii(tam nejdéle),ale pokaždé jsme se hrozně rádi vraceli do Čech,protože prostě pro nás je domov tady.Hlavně jsem ani já ani manžel nikde v zahraničí nedělali práci,která by odpovídala našemu vzdělání a která by nás uspokojovala.A to bylo pro nás nejdůležitější,že i když bychom tam třeba vydělali více peněz než v Čechách a mnohem snadněji tam sehnali svoje bydlení atd,…tak prostě nás to vždy táhlo zpátky i když peněz tu máme mnohem méně a bydlení momentálně neuspokojivé,tak budeme raději bojovat tady.Ňák se tu cítíme rovnocenější,než v zahraničí.Nevím jestli mi rozumíš.třeba mám takové pocity jen já:-))
Ale ať už se rozhodnete jak to cítíte vy,tak ať jste celý život spokojeni,to vám moc přeji.

Jo a s holkama z emimina se můj manžel už v phodě vyrovnal:-) Protože to ode mě slyší opravdu každý den" holky na PC psaly,že…" a tady já čerpám hrozně moc „rozumů a rad“ a za ty jsem strašně vděčná a manžílek též:)

pa

Arka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.04 22:30

Ahojky berusky,

tak vcera mi to uz nevyslo vam napsat. Z toho vedra tady jsem unavena a lina :O) Navic Kubicek ma nejake zvlastni obdobi. Nejenom, ze nechce nic moc jist, ale zacina vyvadet i uspavani vecer. Kdyz se mi ho konecne podari uspat to je 10 vecer ( predtim do postele chodil uz v 9, a spal jak dudek) a jakmile ho polozim do postylky hned se vzbudi, sedne si a rve. Takze to konci u nas v posteli kde se i tak porad prevaluje a knoura ze spani.....Vubec nevim co se s nim deje. Po zubech ani naznaku, ty to asi nebudou…Porad mame jenom 2 zuby :O)))))
Mely vase deticky taky takove obdobi nebo ten muj klucina musi delat neco extra ?????????????? :O)))))))))))))­))))))))))
Musim vam rict, ze Kubicek ma strasne rad vysavac. Vzdycky kdyz vysavam, on do toho tak strasne krici. Ne strachem, ale radosti. Uz minule me zastavila sousedka a ptala se me co se to u nas deje, kdyz vysavam - proc Kubicek tak krici, ze ho jde slyset az ven…:O) Prvne jsem myslela, ze mi to rika, protoze ji to vadi, ale kdyz se u toho smala a vypravela mi co vyvadel jeji syn, tak jsem pochopila, ze tim nemysli nic spatneho.....Me se totiz nedavno stalo, ze me jedna zenska zastavila a rekla mi aby nejak „zaridila“ aby Kubicek vubec neplakal. Nastvalo me to a poslala jsem ji do prd....... :O( Prece nikdo nemuze ovlivnit to aby dite nikdy neplakalo. A pritom Kubicek skoro vubec neplace…Prave naopak me nektere sousedky zastavuji jestli jeste Kubicka mame ze ho nejde „slyset“.....nek­teri lide jsou hrozne precitlively.....No sousedy si nevyberes....­....Jako zenska by snad mela vedet, co je to mit miminko. Prece to neni zadna hracka ktera je na klicek a muzes ji kdykoliv vypnout.....
Kdyz jsem to rekla manzovi ten se tak nasral, ze za ni skoro zasel. Premlouvala jsem ho at to nedela. Je to proste husa. S tim nic nenadelame...­........

Dneska to zase tady vypada na poradny parak. Uvarit jsem stacila uz vcera, tak se dneska budeme s Kubulou valet u bazenu. Uklizeno mam. Jedine co me ceka je upect buchtu. Tu uz manzovi slibuju cely tyden…:O)))))) Ale komu by se chtelo v takovem vedru stat jeste u plotny, ze ??? :O))))))))))))))))))

Tak muj klucina je uz vzhuru, vzbudil se s dopoledniho odpocinku, ktery trval jen 30 minut a zacina delat neplechy…:O)))))) On vam je tak rychly…s tim lezenim.:O)))) Nez se otocim je pryc. Vcera se mi stalo, ze jsem uklizela v koupelne a Kubicek si hral hned za mnou v loznici a ja kdyz se otocila byl pryc…Uplne me polilo horko, protoze ho nebylo videt ani slyset..Letela jsem ke schodum, ale tam mame tu ohradku, takze by se pres to nedostal ikdyz clovek nikdy nevi, protoze ty nase deticky jsou hrozne chytry a vzdycky si tu cesticku nejak najdou kdyz chcou :O) Tam nebyl. Tak jsem litala a volala a hledala a nakonec jsem ho nasla vysmateho ( mel z toho legraci, ze mama tady pobiha jak silena ) v satniku kde sedel pod mymi vecmi. Mame udelane na stenach pricky, jednu nahore a druhou v polovine a na tom mam povesene obleceni - tricka a podobne.. A on vam zrovna sedel pod temi povesenymi tricky ze ho nebylo vubec videt :O) Ted kdyz ho mam u sebe a ja uklizim, vzdycky mi tam zaleze a je jak myska :O)))))) Manzovi jsem to zapomela rict. Kdyz ho vcera vecer hlidal a byl na PC. Potreboval neco vytisknout…Stacila chvilka a Kubik byl pryc…Manza zacal hulakat, a volal ne me…Tak jsem mu rekla at se podiva do satniku, ze ho tam urcite najde a NASEL :O)))))) opet vysmateho Kubicka :O)))))) Jo jo uz zacina mit svuj „rozum“ ten muj kloucek…:O))))))­)))))

ARKA - tak maleho jste nechali ostrihat !!!!! Tak nam posly fotecku jak vypada !!!!!!! :O))))))))))) Musi to byt pekny fesak !!!!!!!!!!!! :O)

LaBouche - tak Matysek leze taky tak jako Kubicek..:O)))) Je to pekny „rychlik“ :O))))) Musi vypadat opravdu roztomile, kdyz dela tanyny :O))))))))))) Ten dela pokroky - jen tak dale !!!!!! :O))))

ED - k foteckam sem se nedostala. Ukazovalo mi to Page can't be ukazana. Zkusim to dneska znova.
Jsem moc rada, ze to krvaceni se zastavilo.. Priste manzovi rekni at te tolik nesvadi :O)))))))))))))­)))))))

JINDRISKA - s tvym nazorem na zivot v zahranici souhladim taky. Kazda z vas ma v necem pravdu…Vsude se muzes mit dobre, zalezi na moznostech, na praci atd…
Ptala jsem se proto, ze chci znat nazor i jinych lidi, hlavne tech kteri tam ziji.....

Moc si cenim vasich nazoru a jsem rada, ze je rikate tak jak to citite…:O)))) Dekuju vam :O)))))

Tak ty taky budes Sofinku strihat ???? Tak pak posly fotecku jak vypada ta tvoje princezna :O))))))))))))
Psala jsi ze jste hledaly domecek a v jake oblasti ? Nejsi to ty kdo tady psal ze se bude stehovat do Havirova ????? Nejsem si totiz jista........Ta pamet mi neslouzi jako predtim :O))))))))

SIMUNKA - tak ty by jsi nedokazala zit nekde jinde ????? Uvazovala jsi nad tim treba jeste pred detmi???? Psala jsi, ze bys chtela cestovat. A co kdyz se ti nekde strasne moc zalibi ze by si se rozhodla tam zustat a zit ?????
Asi jsi stejny typ jako ja…ma rodina pro me hodne znamena…je to pro me ten nejvetsi duvod k navratu domu..Moc se mi po nich styska.....Prave ted kdyz tatka zemrel je ta touha jeste vetsi. Mam pocit ze jako dcera jsem selhala, protoze jsem tam nebyla, nerozloucila jsem se s nim…Moc me to boli a mrzi. Vzdycky jsem si myslela, ze nez se takoveho neco stane uz budu davno u nas doma v CR. Chtela bych to nejak napravit a to tim ze se vratim a budu zit tam. Nevim jestli se neco tim zmeni, rodina bude rada a ja taky, ale ja se porad budu citit stejne spatne jako predtim, protoze jsem tam nebyla kdyz me potrebovaly nejvic. Nikdy mi nikdo nic nevycetl, rodina to chape, ze zijeme jinde. Ale ja se citim provinile. Ze jsem se vsechny „opustila“. Na druhou stranu si rikam, ze i ja mam prece pravo na to abych byla v zivote stastna at uz je to kdekoliv. Ted je to momentalne tady v USA. Uz jsme zabydleni a mame zivot tady i Kubicek se zde narodil. Nevim jestli by muj navrat do CR „vylecil“ to moje srdicko. Sem nmou nebo beze me tam vsichni maji svuj zivot. A to abych udelala stastne lidi kolem sebe ( a to jen na chvili ) a ja byla nestastna, se mi zda nefer. Nechci aby to vyznelo, ze ma rodina nebude stastna ze tam budem, ale kazdy ma sve starosti a problemy a musi si je vyresit sami, protoze nekdy ani ty nemuses pomoc. Jsou veci ktere za ne neudelas......Mou rodinu muluji nadevse, ale i ja mam svuj zivot…
Nejak tusim ze se domu vratime, ale kdy to bude nevim. Skoro kazdy den s manzou probirame tuto otazku. Vse zalezi na tom jak nam tady vsechno vyjde, ty nase investice....­.Chteli bychom si doma postavit domecek, a zacit podnikat…Zacatky budou asi tezke, zvykat si zpatky na zivot tam, ale me to az tak vadit nebude…Nic neni v zivote lehke, ze :O)
Doma budu porad tam, protoze jsem tam vyrustala a mam tam sve „koreny“. Znam spoustu lidi, kteri ziji tady a domu se vratit nechcou. Urcite se i dost veci zmenilo i u nas v CR. Ale ja opravdu co se ptam tak nic dobreho neslysim, tak se celkem bojim, aby jsme nebyli zklamani az se vratime.....
Necekam, ze to bude jako tady, ale preci to nemuze byt spatne porad…? ( Mame zname a kamarady, kteri maji penize, postavily domecek staveji bazeny atd, ale i tak porad rikaj jak spatne to tam je.)..Jak se ti dari, je to otazka penez, a vseho kolem tak jak to psala Jindriska. Penize se vydalavat musi vsude a ja to stejna drina.
Vsak se jeste uvidi.........jak dopadnem…

Ja se zase rozepsala:O)))) Utikam jinak mi Kubicek ukousne nohu, do ktere mi tady hloda uz peknou chvili :O)))))))

Mejte se moc krasne a zatim papa Evca + Kubula :O)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.04 14:47

Nepřihlášené Pískle

Ahoj holčiny,

nepsala jsem už strašnou dobu a taky se tak trochu za to stydím, ale já fakt nemám čas. Teda abych to uvedla na pravou míru. Já stíhám jakžtakž si přečíst co tady píšete vy, ale už nemám nějak čas reagovat. No každopádně teď jsem dala Deňáka na chvilku babičce a můžu vám taky písnout. Nejdřív chci napsat Ed jak mi bylo moc líto Daisynky, když měla ty šílený neštovice. Chuděrka vypadala opravdu hodně nemocně, moc jsem na ní myslela. No hlavní je, že se treperenda ze všeho vylízala a je to zase zdravá a krásná holčička. Koukala jsem se do naší fotogalerie a musím říct, že tam máme jen samé krásné dětičky a to bez vyjímky. Matěj od Labouche je fakt fešák, Kubíček je moc roztomiloučkej, Matyášek a Šimonek nevyjímaje…no prostě máme hezký dětičky hihihi.No a jinak co je u nás nového? Stále máme dva zuby dole, lezeme jak šídlo a stavíme se a sedáme si jak jen to jde. Nejraději by se rozešel a taky už to párkrát zkusil, což se mu chudáčkovi nevyplatilo. Jinak jsme samá modřina, příští týden jdeme na očkování a tak jsem zvědavá co na to řekne paní doktorka, aby si neřikala, že mu ubližujem:o))))De­nýsek je už pěkně vyčůraný a zkouší to jak může. Rošťačí při každé příležitosti a nebaví ho nic jiného než jen samý lumpárny. Jsem třebas v koupelně a trošku se snažím se sebou něco udělat a slyším přesně, kde Deňák je, protože když si lozí po bytě tak si u toho neustále kecká, no a najednou přestane…tak si říkám, to je nějaký podezřelý a taky že jo. Denis sedí pod fíkusem a má dva listy v rukou a tři v puse a úsměv Brada Pitta, když se objevim ve dveřích.Zlobí teda pěkně, ale to asi všechny dětičky nebo mě vyvedete z omylu? Pošlu nějaký aktuální fotečky do galerie, ale kdybyste se chtěli mrknout, tak jsme založili stránky - rodina.cz/hau­rythun. Další velkou novinkou je, že jsem to už taky dostala, takže už zas funguju tak, jak mám. Další miminečko bysme určo chtěli brzo, ale ještě nevíme kdy přesně na tom začnem pracovat. No uvidíme, jak to dopadne. Jinak už vůbec nekojíme, ale to jsem myslím zrovna psala, když jsem psala naposledy. Odstavovala jsem skoro dva měsíce a během osmého se nám podařilo zdárně a bez nějakých překážek ukončit kojení úplně. Denis nechtěl vůbec pít umělé mléko a tak jsem na radu doktorky převařovala normální kravské mléko. To si mrška hnedka oblíbil a bumbošil bez řečí. Asi po týdnu jsem mu zkusila znovu namíchat umělé a pil už i to, takže mu raději míchám to umělé. Jinak pomalu baští i nějaké jídýlka co my, ale jak říkám pomalu.No holčiny pomalu končím.Mějte se moooc krásně a rozhodně a v žádném případě deníček nesmí skončit!!!!!!!!!­!!Snad si i já urvu tu chvilku častěji a písnu co se u nás děje. Papa Pískle a Denis skoro 9 m.

Ještě se chci zeptat, chceme kupovat autosedačku, poraďte s čím jste spokojené. Díky

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 21.07.04 17:43

Ahoj holky,

nějak nestíhám písat. Jsme pořád venku, čvachtáme se v bazénku a večer jsem většinou tak vyřízená, že se mi nechce. Teď si Klára našla novou zábavu, přetahovat se se psem o klacek. Kupodivu náš pes na tu hru přistoupil a bere jí ten klacík docela jemně z ručičky a nechá se chytit a zase si ho sebrat, a tak furt dokola. Pro mě to znamená, že lítám s Klárou za ruku za psem.
Ještě si musím, holky, postěžovat. V sobotu jsme s manželem a ségrou drhly koberec z obýváku. Vytáhly jsme všechen nábytek, koberec jsme vyhodili na trávník (z druhého patra) a drhli jsme ho rýžákem. Povedlo se to super, koberec dostal opět svoji původní barvu - bílou. (to jsem magor co, mám doma dítě a psa a mám bílý koberec, ale když se mi tak moc líbil). No a od té soboty ho moje dcera už třikrát posr…, ale fakt strašně. Já bych brečela, nechala jsem na tom ruce, nadřela jsem se jak kůň, když jsme ho táhly zpátky do schodů a stěhovali ten nábytek. A to máme fakt velký koberec (4,5×6 m). A to jsem v třetím měsíci, celý den mi pak bolelo břicho.

Simunko - to je ale nespravedlnost, když děti drží na tátu, přestože se nejvíc stará máma, co :-))). Abych pravdu řekla, líbí se mi, že na mě Klára tolik visí, máma je prostě hlavní člověk a pokud má nějakou nenáladu nebo bolístku, tak to „vyléčí“ jenom máma. Táta je zatím dobrý jenom na lumpárny, ale je potřeba, aby máma byla poblíž. Takže mě asi bude trošku mrzet, když pro ni jednou budu normálka, kdežto táta bude hrdina. Uvidíme jak se to vyvine.

Ed - te lék „po“ je asi fakt hrozný utrejch, myslím, že to říkají i lékaři. No, hlavně, že se ti to vrátilo do normálu. Jinak recepty jsem si nepamatovala nikdy, a dokonce mě ani nebaví vařit podle kuchařky, takže když potřebuji např. těsto na lívance, tak zvednu telefon a zavolám mámě. Předevčírem jsem kvůli sekané provolala 75 Kč na mobilu. S tím hlídáním, když už je Polinka větší, tak to chápu, že se na tátu hned vrhne a chce si ho užít. Já bych svému chlapovi rozhodně netolerovala, kdyby si sednul po práci každý den k pívu. Ale on fakt přijde večer docela vyřízený a poslat ho třeba s Klárou na hoďku ven a sama si natáhnout nohy na stůl mi připadá nefér. Zatím jsme to vyřešili tak, že přes týden dělá „koupače“, a více času jí věnuje přes víkend. A samozřejmě pokud přijde z práce přes týden dřív, tak si ji taky vezme, nebo jdem spolu na procházku všichni.

Jindřiško - s tou slovní zásobou - na tebe bych ani nepomyslela, vím, že jsi několikrát psala, že překládáš, takže trénování máš asi dost a dost. Musí to být někdy náročné, když je víc práce, co? Ale na druhou stranu si aspoň trošku vyčistíš hlavu od těch dětí. Moc hezky jsi se vyjádřila k tomu bydlení v jiné zemi. Myslím si to samé, záleží na tom v které oblasti člověk žije, co dělá za profesi, ap. Kromě toho si myslím, že záleží i na povaze člověka. Jsou prostě lidi, kteří si budou stěžovat, i když jim před obrovským domem stojí tři auta, a potom jsou lidi, kteří jsou šťastní, i když nakupují v second handu. Osobně to nadávání na české poměry nemám moc ráda. Samozřejmě, že je tady spousta věcí, které nejsou v pořádku, ale myslím, že můžeme být rádi. Nikdo tady nemře hlady, a to bydlení my taky až tam katastrofální nepřijde. My jsme si v pohodě koupili byt u Prahy, přestože jsem tenkrát moc nevydělávali. Člověk se holt musí snažit. Abych nezapomněla, přeji ti opožděně vše nejlepší k narozeninám.

Tailor - Kevinkovi přeji vše nejlepší do toho jeho prvního roku. Jak jste to oslavili a co dostal za dárky???? Ty tvoje smutky chápu, taky mě to někdy přepadá.

Evo - ty úrazy našich miláčků se teprve asi rozjedou. Klára je samá modřina a šrám a to ještě nechodí. S tím spaním jsme na tom stejně. Vrtí se v posteli jako blázen, nakonec skončí u nás a neustále chce kojit. Ráno mám prsa jak balony. Přičítám to těm vysokým teplotám, taky se mi nespí nejlíp. K tématu bydlení jinde, za devět let sis už určitě zvykla, je fakt, že i nové prostředí člověka změní . Já myslím, že je to více méně jedno, kde člověk žije, když má kolem sebe lidi, které má rád a kteří mají rádi jeho.

Arko - gratuluji k prvnímu zvládnutému stříhání. Já teda nevím jak by jsme to zvládli mi, Klára je taková blecha neposedná. S tím pitím jsme na tom stejně. Klárina pije jako hokejista na střídačce - nasaje a vyplivne.

Pískle - zdravím tě po dlouhé době, škoda, že nenakukuješ častěji. Tak Denýsek je rošťák, jo? Ale ono je to správný, každý kluk musí být tak trocbu rošťák, jinak by byl asi nemocný.

Holčičky, tak se mějte hezky a já jdu něco dělat.

Kačkač + Klára (10 měsíců) + Kulihrášek (13 tt.)

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 21.07.04 20:56

Ahojda,
tak další super letní den se vydařil.Šimonek je z počasíčka celý upocený,ale jak jsme ho ostříhali,tak je to o 100% lepši.
Pískle tu nadhodila téma autosedaček a já se přidávám.Prosím poraďte jaký typ máte a jste s ním spokojeni.Šimonek už vůbec nechce být v té v protisměru a už mu z ní čouhají nožky,tak chceme pořídit novou asi do 18kg?? Snad Maxi Cosi je dobrá nebo opět Chicco??
Teda Pískle a Evi koukám,že Denýsek a Kubíček jsou stejní rošťáci jako Šíma.Taky je nejradši baví lumpárny co? Přesně jak jsem psala v minulém komentáři,že nevím čím ho mám zabavit,protože on jen stále vymýšlí něco nového a neprobádaného:-))))
Evi s vysavačem jsem se nasmála a ještě víc se schovávanou:-) Mají ti naši lumpíci už pěkný rozum!! Šimonek se vysavače bojí když je zapnutý a taky mixer nemá rád.
KAčkač my ti snad budem muset vynadat!!Ve třetím měsíci tahat po schodech těžký koberec!!! To už tu před námi snad raději nezmiňuj:-) Žádný úklid a koberec není důležitější než tvoje a Kulihráška zdraví! A ze skvrn si nic nedělej,těch ještě asi bude:-)
Opožděně gratuluji Tailor Kevinkovi k jeho prvním narozeninám!!!!!!! To snad ani není možné,že těm našim štěstíčkům už bude rok:-// to teď budou ty narozeniny přibývat,že?!

Simunko,kdepak jsi??? Jste v pohodě?

zatím pa
Arka a Šíma dnes sedmizubec!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.04 22:35

Ahoooooooj holky moje,

tak se po dlouhatanske pauze hlasim zase mezi vas!!!! Vsechny vas moc moc zdravim a i vase zubaty a skorochodici ditka :-)) My stale bez zubu a stale se jen plazime, na vsechny 4 ni nahodou :-))

No dovolena se vydarila, i kdyz ten minuly tyden bylo priserne a kdyz si vzpomenu ze pred tydnem jsem Mateje balila do svetru a prikryvala dekou....... No nadavala jsem a ted nadavam na vedro :-)) Mne se pocasi nezavdeci. Na dovolce jsme byli v jiznich cechach a vzhledem k pocasi jsme porad vyletili, tak za sebou mame Trebon, C. Krumlou, Jindrichuv Hradec. Zmakli jsme i prohlidky hradu, s Matejem v krosnicce, na Hluboky matej behem prohlidky usnul a probudil se v knihovne a do hroboveho ticha rekl TATA a ukazal na globus. Tak nevim :-)))

Kačkač, je super, že jsi napsala denicek - a moc hezky. Obcas mi projde, ze Klarka je o par mesicu starsi… a ona jen o 2 dny!!!!! U nas je nejake staveni a chozeni za ruku totalni sci fi :-)) Na uklid kaslu taktez, akorat davam bacha na podlahy, pac jak metej neleze a jen se plazi, tak porad vytira pupikem :)). Otazka zapojeni manzela - neprehanim to, ale on sam se zapojuje. Nejdriv rano, nez odejde do prace a vecer tedy jen obcas, pac chodi az v 7 a to uz nekdy stihne jen Matejov zamavat na dobrou noc. Ale jinak kdyz prijde driv tak nnikdy neveceri dokud neni Matej v postylce :-)) A o vikendech se stara o 106. On ma velkou motivaci-chce co nejdriv druhy dite (kdyz jsem mu rekla o tobe, tak hned - NO VIDIS!!!) a ja vyhrozuju, ze kdyz nebude pomahat, tak mimco nebude, hehe.

Ed, tak Daisy uz dela takovy pokroky. Matej ji tedy muze konkurovat jen v tom papani, je to totiz totalni vsezravec a jakmile neco jim, zacne kroutit pusinkou a rikat mam mam, coz znamena ham ham. Je to jeho prvni slovo, ktery ma nejaky vyznam. Pak rika krasne TATA, ale to znamena vsechno ostatni nez ham. Tak hodne zdravicka princeznam, nejak je ty nemoci sthaji :-(

LaBouche, teeedy, ty si mela hlidani a uzivala sis uklizenim. No ze se nestydis :-))

Arko, tak vy jste strihali, sem s fotkou!!! Ja se na to taky chystam. Mas pravdu, ze pak ty deticky ztrati ten mimi vyraz a jsou z nich ulicnici. Aquapark musel byt super, matej je u vody taky o 100% spokojenejsi.

Jindro, to koupani vam zavidim. Ty P. jezera jsou kraaasny koupani. My se chodime taky cachtat, ale ta voda zacina byt tfuj. Libi se mi na Lhote, ale to je trochu z ruky, to jen kdyz muzu s Petrem. Premyslim ze bych zkusila zajit do Podoli. Byli jsme u nas na hostivarsky prehrade a tam ta voda zatim docela sla.

Pískle a ostatni co resite sedacku - my koupili Romer King Quickfix a jsem spokojena. Stala nas v akci 3900, vyhrala nejaky testy a pry je to jedna z nejbezpecnejsich na trhu, o coz mo slo. Podobna je jeste Maxi Cosi priori, ta stoji kolem 4000. Obe ty sedacky drzi dobre v aute, coz je mooooc dulezity. Koukni se na www.matysek.cz nebo www.spuntik.cz tam je maji, obcas jsou i akce. Ta nase byla zlevnena z 5200. Je fakt super. ja se svoji stihou z autonehod shanela dost informaci a tyhle dve Maxi cosi a Romer vysly nejlip.

Tak holky zatim ahoj

Martina a Matej, dnes 10 mesicu

(75 cm, 8700 g - dneska jsme byli v poradne)

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 22.07.04 00:16

Ahojky štěstíčková rodinko,doufám že nemáte nikdo nijaká příliš velká trápení a radujete se,že se na nás taky konečně usmívá to sluníčko z oblohy.A taky,že nás pěkně těma svýma ručkama šimrá.

Zůstali jsme s Kevčou „na prázdninách“ u babičky a dědy,jelikož nám v našem současném bytečku opravují koupelnu.Nevím jak,ale praskla nám vanička ve sprchovém koutě a nezbylo než pořídit novou.No a když se to dělá,tak se zrovna upraví i nějaké další nedostaky.Tak měli začít dnes,ale nevím jak to vypadá,protože Kevin byl celý den v práci a když volal,tak jsem se pokoušela uspat Kevču a pak zase usnul on.No a já jsem tady takovej fláma:)))))))
Zase jsme si užili koupáníčka v bazénku.Jedinou závadu to mělo,totiž asi se mi vrátila alergie na sluneční záření a mám nějakou drobnou vyrážku.Měla jsem to už kdysi na dovolené v Itálii.Pak jsem dostávala injekce kalcia ,abych se připravila na další sezónu.Ale plánovaná cesta k moři se nekonala,jelikož jsem 3 dny před odjezdem zaparkovala ve sloupu el.napětí a auto bylo totálně na odpis.Mě se naštěstí nic nestalo a když se schylovalo k otázkám,jako co jsem dělala,jak se to mohlo stát,tak jsem uronila slzu a bylo po ptaní.Děda mávnul rukou a odvezl mě do nemocnice.A už se nikdy na nic neptal a za půl roku koupil úplně stejné auto.A od té doby ,bych si žádnou injekci píchnout nedala,jelikož mi po nich bylo příšerně špatně a ani to za to nestálo.
No to jsem teda pěkně odbočila:))))))))
Kevča je štastnej,pořád se cachtá,vylejvá vodu konvičkou kolem dokola,polejvá se kyblíčkem,občas si to nalije do pusy a pak se diví.No a někdy se zkouší napít z kelímku,asi je ta vodička, do které si občas čůrne moc dobrá:((((
Usilovně ho mažu Niveou pro děti s faktorem 25 a obličejíček Daylongem 25,aby se nám ta naše"zlatovláska" nespálila.Takže uprostřed léta je pořád bělounkej a děda jen kroutí hlavou a říká,že je to „smrděnka“.
Ještě jsem slíbila,že napíšu,jaká byla oslava,ale to si musím nejdříve nějak sesumírovat,nebo budu plácat 5 přes 9,kolik jsme měla zážitků.

Ed-tak byli jste s holčičkama campovat.Určitě to byl pěknej zážitek.No já bych jak se znám, nakládala ještě teď věci do auta a na nás by ani nezbylo místo.
Kačkač-ty jsi úplnej nezmar.Musíš se trochu šetřit a né podninkat takový šílený sporty.Já vím,že se to řekne.Ale musíš si taky trochu lebedit a nechat něco na ostatních.Já jsem zrovna ten případ,kterej si myslí,že nikdo to neudělá tak dobře.Navíc právě v těhotenství jsem měla takový ty sklony k budování a vylepšování hnízdečka.Ale teď ,když mám celý den práci kolem toho našeho koblížka,tak jsme ráda,že hodím prádlo do pračky.No a někdy se mi pak zdá,že ho někdo pověsil,vyžehlil a uložil do skříně.Tak si taky trochu zalenoš a pohlaď za nás kulihráška jo????

Holky myslím si,že období kdy naše zlatíčka musíme pořád opatrovat a sledovat přichází s lezením a prvními pokusy o vertikalizaci.No to je hned jinej svět tam nahoře co si máma odložila tu věc,jak do ní pořád povídá a ze které je slyšet babičku.Nebo, jak se vždycky ozve takové to mlasknutí a rozsvítí se když jde táta do té velké skříně, kde máme jogurty a ovoce.
Nám doma přestal klídek,jak se Kevča někam doplazil.Trhal listy u kytek,patlal hlínu po podlaze,schovával si plasmonové piškoty do květináčů,vytahovak vše na co dosáhl v přebalováku apod.A jak si pamatoval všechny ty lumpárny i po týdnu ,když se vrátil od babičky a dědy.Byla jsem z toho všeho docela šílená a nemohla se dočkat chvíle,kdy se vrátí Kevin domů a na chvíli se o malého postará.Někdy jsem byla opravdu zoufalá.Nejsem zvyklá dávat malého do postýlky,aby si tam třeba hrál.Ohrádku siťovou máme jen u babičky,protože na ní už jsme neměli místo.Tak měl Kevča sice hernu,ale z té si utíkla podle libosti a já jsme něměla klid ani si odskočit na wc.No a jak Kevča objevoval stále nové věci,tak těchto lumpáren ubývalo a dnes ho kytky už nechávají v klidu.Akorát mi pomáhá se zaléváním,takže pak chodím a suším vše okolo,protože vodu lejejeme všude.No a řekla bych,že už vlastně ani n"nezlobí.Prostě ho zajímají jiné věci a tak.Asi si tím projdeme všichni.Nejsem zastáncem nějkých velkých zákazů,teda pokud nejde o to ,že by si mohl nějak ublížit.Zrovna tak jsme měli kolem toho 9-11 měsíce problémy s usínáním.Chodili jsme si lehnout s Kevčou oba dva a stejně to nakonec končilo tím,že jsme ho ustrojili,dali do kočáru a jezdili po zahradě.Nakonec se uklidnil už při oblékání a při položení do kočárku spal.Ale to jsem tady myslím už jednou podrobně popisovala.
Evi on na to asi není nijaký originální recept,prostě každé dítě má nějaké zvyky nebo chvíle kdy je vše jinak.
Simunko,víš že já mám taky nějaká psaníčka ještě ze základní školy schovaná???Hlavně díly naší babičce.Ta když zatápěla v kotli,tak koukal jaké papíry tam dává.No a když jsme vysypali koš z pokojíčku ,tak tam našla nějaké dopizy a schovala je.A dala nám je pak mnohem později.No to jsme se pobavili.Třeba takový vzkaz od jedné mé lásky:Zítra tě zvu na oběd!!!!!(Do školní jídelny:))))))))))

Tak jsem se zase nějak rozepsala.Budu se loučit,mějte se fajn.A brzo papa
Opatrujte si štěstíčka i sebe Tailor

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 22.07.04 00:16

Ahojky štěstíčková rodinko,doufám že nemáte nikdo nijaká příliš velká trápení a radujete se,že se na nás taky konečně usmívá to sluníčko z oblohy.A taky,že nás pěkně těma svýma ručkama šimrá.

Zůstali jsme s Kevčou „na prázdninách“ u babičky a dědy,jelikož nám v našem současném bytečku opravují koupelnu.Nevím jak,ale praskla nám vanička ve sprchovém koutě a nezbylo než pořídit novou.No a když se to dělá,tak se zrovna upraví i nějaké další nedostaky.Tak měli začít dnes,ale nevím jak to vypadá,protože Kevin byl celý den v práci a když volal,tak jsem se pokoušela uspat Kevču a pak zase usnul on.No a já jsem tady takovej fláma:)))))))
Zase jsme si užili koupáníčka v bazénku.Jedinou závadu to mělo,totiž asi se mi vrátila alergie na sluneční záření a mám nějakou drobnou vyrážku.Měla jsem to už kdysi na dovolené v Itálii.Pak jsem dostávala injekce kalcia ,abych se připravila na další sezónu.Ale plánovaná cesta k moři se nekonala,jelikož jsem 3 dny před odjezdem zaparkovala ve sloupu el.napětí a auto bylo totálně na odpis.Mě se naštěstí nic nestalo a když se schylovalo k otázkám,jako co jsem dělala,jak se to mohlo stát,tak jsem uronila slzu a bylo po ptaní.Děda mávnul rukou a odvezl mě do nemocnice.A už se nikdy na nic neptal a za půl roku koupil úplně stejné auto.A od té doby ,bych si žádnou injekci píchnout nedala,jelikož mi po nich bylo příšerně špatně a ani to za to nestálo.
No to jsem teda pěkně odbočila:))))))))
Kevča je štastnej,pořád se cachtá,vylejvá vodu konvičkou kolem dokola,polejvá se kyblíčkem,občas si to nalije do pusy a pak se diví.No a někdy se zkouší napít z kelímku,asi je ta vodička, do které si občas čůrne moc dobrá:((((
Usilovně ho mažu Niveou pro děti s faktorem 25 a obličejíček Daylongem 25,aby se nám ta naše"zlatovláska" nespálila.Takže uprostřed léta je pořád bělounkej a děda jen kroutí hlavou a říká,že je to „smrděnka“.
Ještě jsem slíbila,že napíšu,jaká byla oslava,ale to si musím nejdříve nějak sesumírovat,nebo budu plácat 5 přes 9,kolik jsme měla zážitků.

Ed-tak byli jste s holčičkama campovat.Určitě to byl pěknej zážitek.No já bych jak se znám, nakládala ještě teď věci do auta a na nás by ani nezbylo místo.
Kačkač-ty jsi úplnej nezmar.Musíš se trochu šetřit a né podninkat takový šílený sporty.Já vím,že se to řekne.Ale musíš si taky trochu lebedit a nechat něco na ostatních.Já jsem zrovna ten případ,kterej si myslí,že nikdo to neudělá tak dobře.Navíc právě v těhotenství jsem měla takový ty sklony k budování a vylepšování hnízdečka.Ale teď ,když mám celý den práci kolem toho našeho koblížka,tak jsme ráda,že hodím prádlo do pračky.No a někdy se mi pak zdá,že ho někdo pověsil,vyžehlil a uložil do skříně.Tak si taky trochu zalenoš a pohlaď za nás kulihráška jo????

Holky myslím si,že období kdy naše zlatíčka musíme pořád opatrovat a sledovat přichází s lezením a prvními pokusy o vertikalizaci.No to je hned jinej svět tam nahoře co si máma odložila tu věc,jak do ní pořád povídá a ze které je slyšet babičku.Nebo, jak se vždycky ozve takové to mlasknutí a rozsvítí se když jde táta do té velké skříně, kde máme jogurty a ovoce.
Nám doma přestal klídek,jak se Kevča někam doplazil.Trhal listy u kytek,patlal hlínu po podlaze,schovával si plasmonové piškoty do květináčů,vytahovak vše na co dosáhl v přebalováku apod.A jak si pamatoval všechny ty lumpárny i po týdnu ,když se vrátil od babičky a dědy.Byla jsem z toho všeho docela šílená a nemohla se dočkat chvíle,kdy se vrátí Kevin domů a na chvíli se o malého postará.Někdy jsem byla opravdu zoufalá.Nejsem zvyklá dávat malého do postýlky,aby si tam třeba hrál.Ohrádku siťovou máme jen u babičky,protože na ní už jsme neměli místo.Tak měl Kevča sice hernu,ale z té si utíkla podle libosti a já jsme něměla klid ani si odskočit na wc.No a jak Kevča objevoval stále nové věci,tak těchto lumpáren ubývalo a dnes ho kytky už nechávají v klidu.Akorát mi pomáhá se zaléváním,takže pak chodím a suším vše okolo,protože vodu lejejeme všude.No a řekla bych,že už vlastně ani n"nezlobí.Prostě ho zajímají jiné věci a tak.Asi si tím projdeme všichni.Nejsem zastáncem nějkých velkých zákazů,teda pokud nejde o to ,že by si mohl nějak ublížit.Zrovna tak jsme měli kolem toho 9-11 měsíce problémy s usínáním.Chodili jsme si lehnout s Kevčou oba dva a stejně to nakonec končilo tím,že jsme ho ustrojili,dali do kočáru a jezdili po zahradě.Nakonec se uklidnil už při oblékání a při položení do kočárku spal.Ale to jsem tady myslím už jednou podrobně popisovala.
Evi on na to asi není nijaký originální recept,prostě každé dítě má nějaké zvyky nebo chvíle kdy je vše jinak.
Simunko,víš že já mám taky nějaká psaníčka ještě ze základní školy schovaná???Hlavně díly naší babičce.Ta když zatápěla v kotli,tak koukal jaké papíry tam dává.No a když jsme vysypali koš z pokojíčku ,tak tam našla nějaké dopizy a schovala je.A dala nám je pak mnohem později.No to jsme se pobavili.Třeba takový vzkaz od jedné mé lásky:Zítra tě zvu na oběd!!!!!(Do školní jídelny:))))))))))

Tak jsem se zase nějak rozepsala.Budu se loučit,mějte se fajn.A brzo papa
Opatrujte si štěstíčka i sebe Tailor
P.S:Posílám i nějaké fotečky do galerie

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 22.07.04 00:20

Omlouvám se za překlepy.Ani jsem si to po sobě nepřečetla.Už mi padají klapky a spěchám na kutě.Poslala jsem to omylem dvakrát,tak se taky omlouvám.Tailor

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.07.04 19:57

Ahoj holky,

já jenom s malou novinkou - tak konečně jsem absolvovala prohlídku u gynekologa. Je to soukromý gynekolog a prohlídka mě stála 500,–Kč, ale stálo to za to, protože ze všech doktorů, které jsem kdy zažila byl nejlepší - milý, komunikativní, vše vysvětlil bez ptaní, říkal mi co dělá, proč, jukal na Klárku, prostě se mi to jednání líbilo. Je to smůla, že člověk někdy musí platit za „slušnost“. To jen tak na okraj.
Miminko se má k světu, viděla jsem ho na ultrazvuku. Na další ultrazvuk jdu za tři týdny, to mi udělá i fotečku.Pak už na UTZ chodit nechci, aby mě to náhodou nelákalo se zeptat, co to je :-). Viděla jsem jak se hejbá, a pěkně se protahovalo, ukázalo se nám ze všech stran. Do této chvíle jsem si ani moc nepřipouštěla, že jsem těhotná, ale teď jsem viděla jasný důkaz, tak už je to na beton :-).
Slyším Kláru hejkat z pokoje, letím.
Mějte se krásně.

Kačkač

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 22.07.04 20:07

Ahojky,

no já když čtu tvoje řádky o kulihráškovi tak jsem úplně z toho vedle:-)) Úplně jsem si vzpomněla na moje těhotenství a na UTZ,jak jsem vždycky byla hrozně nadšená,když jsem miminko viděla.Je to vážně super,že zase máš v bříšku takové malinkaté -tedy vlastně OBROVSKÉ štěstíčko. Jsem ráda,že prohlídka dopadla v pohodě a vše je ok.
Strášně mooooc závidím,já už se taky moc těším na dalšího drobečka.Ale teď řešíme bydlení,tak až pak.

pa

Arka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.04 21:01

Ahojte berusky,

jak vidim, mate vsechny plno prace, anebo behate nekde povenku, ze??? Pres ty prazdiny kdo by sedel doma kdyz je tak pekne pocasi, ze jo ??? :O)))))))))))))))

U nas jsou vedra taky. Vsechno co nejak fouka vzduch mame doma zapnuty :O)))Vcera jsem volala mamce jak se ma a rikala, ze se to neda vydrzet. Ve sprse byla za ten den asi 4×.......Pracovala na zahradce a i tam po sobe strikala hadici :O))))) Byla tyden na chate ale takove vedro nebylo jake je ted......
Musi to byt strasny pro starsi lidi. Moje babicka ma slabsi srdicko a vzdycky v takovych vedrech radeji zustava doma......

HURAAA maly usnul tak rychle se dam do psani nez se mi vzbudi :O))))))
Vcera jsme byli na bazenu a Kubicek si pekne ve vode libuje…Chodim s nim tak kolem 2-3 odpoledne protoze tam vubec nikdo neni…a mame bazen sami pro sebe :O) Uz se zacal potapet, ale jen trosku. Nechci ho vylekat ikdyz se mu to strasne libi :O))))
Dneska jsme meli jit do Disneylandu ale je takove vedro, ze se to neda vydrzet. Nechci Kubu ani sebe trapit stat v radach v tom horku.....Vyrazime asi az tak na podzim, kdy je i tak porad teplo, ale ne az tak moc…
Kubickovi jsme snizily tu matracku a ted kdyz se postavi jdou mu videt jenom ty ocka :O))) Konecne dneska spal sam v postylce az do 5 rana, ale stim ze se mezitim 1× vzbudil ve 2 rano. Jsem zvedava jestli tam bude spat i dneska.....S ve­cernim usinanim tak to je horsi. Zda se ze se mu libi si hrat takhle pozde vecer. Kdybych ho nechala asi by vydrzel do pulnoci..:O) Takze jsem presla k drasticnejsimu pristupu - v 10 jsem ho dala do postylky kde se spustil hrozny brekot, nechala jsem ho tam 3 minuty, prisla jsem za nim pohladila a zacla jsem ho utesovat, to pomohlo, ale jen na 30 vterin, protoze jsem nestacila odejit z pokoje a byl opet rev :O)))) A protoze jsem to uz zkousela hodinu pred tim, tak jsem to vzdala…Asi jsem mekka, ale ja to jeho plakani vydrzim opravdu jen chvili, strasne mi to dela zle…Vim, ze pokud to takhle budu delat nenauci se sam uspavat, ale ja na to nemam srdce. Stejne mi pokazde usne u prsa, to je jedine co ho uklidni, takze co u nas vypada, ze Kubicek bude usinat u kojeni jeste pekne dlouho. Snazila jsem ho na to zvykat, pomalu. Jeden den u prsa a druhy den sam v postylce, ale kdyz u neho se neda nic naplanovat. Jeho rezim je kazdy den jiny. Nepatri k detem, ktere chodi spat a jist ve stejnou hodinu. Proste to je u neho pokazde jinaci…:O) Nekdy je vsechno v pohode a nekdy zase ne…Kdyz uz si myslim, ze mam nejaky ten rezim zajety bum a zase se to zmeni…

Ted se po nekolika dnech vratil zpatky do postylky..Jinak do tetka spal s nami…:O)))
Jak psala KACKAC ja jsem taky mela prsa jak balony :O) ,kdyz Kubicek spal s nami v loznici. To jsem kojila snad celou noc :O))) Porad prsa venku.....:O))))) Vyhoda je, ze maly uz vi jak je ma najit, takze se nemusim ani tak moc probouzet, jen na jedno oko…:O)))))))) Umi se prisat sam - takova samoobsluha :O))))))))))))))))))
Je opravdu lepsi, kdyz spi v te postylce. Jednak se tak casto nebudi na kojeni a taky se vsichni lepe vyspime…:O)))
Tak jsem opravdu zvedava jak se to u nas bude vyvijet - s kojenim…Nekdy mam 100 chuti prejit na umele mliko, ale porad si rikam, ze to musim vydrzet, ze je to nejlepsi co muze dostat.....Nevim jestli ti vasi mrnouskove delaji taky, ale ten muj klucina, kdyz se vratime nekde z venku nebo nekdo u nas je, tak nevenuje takovou pozornost me, hraje si a „otravuje jine lidi ( ale nesmim se vzdalit z jeho dosahu, toho si vzdycky vsimne :O) )…Ale jakmile jsme doma a navsteva odejde, doleze za mnou :O))) a zacne me kousat - to znamena ze chce prso :O))))) A tak me napadlo, jestli by zacal pit umele mliko, uz by me nevidel jenom jako "jidlo“,nebyl by na me tolik zavisly a ja si mohla konecne nekam sama vyrazit :O)))

Chci zacit znova cvicit, ale Kubicek je celkem na me vazany ( a to se mi libi :O) ), ale nekdy bych chtela vypadnout jen na hodinku , zajit si zacvicit…U toho jsem se vzdycky tak uvolnila a nacerpala sily…Celkem to dost potrebuju…Nejen shubnout nejake to kilco, ale hlavne nacerpat nove sily a posilovna mi vzdycky pomohla.....
No ale porad si rikam, ze to vydrzim jeste nejakou dobu......

A co vy jak jste na tom s kojenim ????? Kdy planujete odstaveni ??????????

KACKAC - tak vidis, s kojenim jsme na tom stejne :O))))
TEDA taky te musim sprdnout - zadne tahani tezkych veci !!!!!!!!!! Koberec tahat do 3 patra !!!! Dostanes na zadek :O)))))))))) Musis se setrit, ikdyz chapu, ze jsou veci ktere kdyz si neudelas sama, tak je za tebe nikdo neudela :O) A magor nejsi. me se taky libi svetle veci, a muj manza je tezce vysazeny na bilou :O))))) Takze jeho satnik prevazne tvori svetle a bile veci :O) I me se libi bila, je to moderni barva, hlavne nabytku a tak. Tady v americe je bila hrozne popularni. Sedacky, nabytek i koberec…lidem se to moc libi..
Musela to byt drina ho vycistit a o to vetsi zklamani kdyz ti ho mala znova „pokrtila“…:O))) Ale co nic si z toho nedelej…U me to je taky tak. Neco si poradne uklidim, dam do poradku a zorganizuju a staci aby manza nebo ten muj maly prcek zacal do toho stourat a nic uz nenajdu…:O))) Muzu zacit nanovo:O)))
To me taky tak pichne u srdicka, ze se clovek snazi a nic :O))) Na maleho se zlobit nemuzu, protoze nema jeste z takovych veci rozum, ale za to ten velky to pekne schyta :O))))))

ARKA - maly se boji mixeru…Kubicek se zase boji mlynku na kafe…Nevim proc vzdycky u toho zacne plakat. Takze kafe se u nas mele za:,–(ne rano a to kdyz jde manza do prace, aby maly neplakal.....Je to zvlastni, vysavace se neboji, ale mlynku jo :O)))

MARTINA - Matej rekl tata, jeje to muselo byt krasne …:O))))))))))) A co mama to ne ????? Stejne je to kouzelne jak se to ty deticky nauci…Ja budu stopro bulet az Kubik rekne mama.....:O))))

TailorTailor - Kevinek je hrozne aktivni a zvidavy klucina co ??? :O))))))) Musi vam delat jen samou radost…
Jak uz jsme psala, ty deticky se rychle nauci jak delat lumparny…:O)))))) ze jo ? :O))))
Nekdy si preju aby se ten prvni rok jejich zivota jeste jednou zopakoval…ach jo :O))))

Tak berusky moje zlate utikam neco delat a jak slysim Kubicek je uz vzhuru, tak to zase nic moc nenaspal.....:O)
Mejte se moc hezky a piste :O)))))

papa Evca + Kubula

PS : Simunko kde jsi berusko, kde nam litas ??????? :O)))))))))))))­))))))))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.04 21:24

KACKAC

jsem moc rada, ze to prohlidka dopadla dobre..Musis se opatrovat i toho kuliska co mas v sobe !! :O)))))))
Mas pravdu nekdy musis zaplatit za neco , co by melo byt naprostou samozdrejmosti…v tvem pripada je to slusnost.
Tady v americe to plati dvojnasob…Zalezi na cene - podle toho s tebou budou zachazet. Jestli si priplatis, dostanes 100 % peci a pristup doktoru je skvely, a kdyz nemas na „lepsi“ tak s tebou taky tak jednaji, daji ti to najevo…Je to bordel. S kazdym clovek by se melo zachazet stejne - hlavne co se zdravi tyce…Prece to ze nejsi herecka nebo nekdo jiny kdo ma penize , jim doktorum nedava pravo se k tobe chovat jinak.....
No hlavne ze jsi v poradku…A to budes platit 500 KC kazdou vizitu ?????

Jeste holky chtela jsem se zeptat - muze rust zoubku zpusobit prujem ????? Kubicek uz nekolik dni prujem ma, ale teplotu ne. Z jidla to nema, protoze ji porad to stejne. V knizce jsem nasla, ze i zoubky zpusobuji prujem, ale ja nevim. Myslite, ze to muze byt ?????? I presto Kubicek je aktivni a neplace, proste ma jen ten prujem …a navic zadne zoubky nejdou videt, ze by se draly......

tak ja letim …:O)

Ahojky Evca + Kubula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.07.04 21:51

Ahojte holky,

sice jsem se zařekla že do pátku nic nenapíšu, protože jsem vyřízená, ale když se ptáte co se mnou je, tak nemohu nenapsat.

Matyášek má již 4. den teploty a neustále pláče. Celý den ho jen chovám a chovám. V noci také nespí, stále se jen převaluje a cestuje nám po celé posteli.

V úterý jsem s ním byla u doktorky, protože sice mu rostou zoubky, ale raději jsem šla aby se na něj koukla. Člověk nikdy neví mohl by mít třeby angínu nebo cokoliv a já bych to těžko poznala.
No a tedy je to těmi zoubky. Jenže jak se k tomu přidali ještě ty vedra, tak to prořezávání má holt trošku horší průběh než u těch 4 co již má venku.
Jak ho doktorka poslouchala, tak říkal že má ještě šelest na srdci, ale prý to děti mívají u teplot a tak jsem tam byli dnes opět aby ho znovu poslechla, ale už to bylo v pořádku. Máme ale přijít ještě raději za 14 dni.
Když už jsem tam byla tak jsem nechala rovnou poslechnout i Tobiáška. Měli jsem přijít za 3 měsíce, ale je to již přes dva tak jsem si říkala když už tam jsem. No a Tobiáškovi to nezmizelo a tak prý po prázdninách pojedem na UTZ srdíčka a tak. Achjo.

Matyášek mi navíc už 3. den chodí spát sž po jedenácté a tak opravdu nemám čas ani energii něco psát.
Tak se nezlobte, až se to tu trošku uklidní, tak se jistě ozvu.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.04 05:50

Ahoj Simunko,

ja uz jsem si rikala co se u vas deje, ze nepises…Myslela jsem si ze jste jely treba nekam na vylet, ale ze „marodite“ by me teda nenapadlo :O(
Ach jo, vam ty nemoce nedaji pokoj, co ?!! :O)
Matyaska je mi fakt lito, opravdu. Vim cim si prochazis..Ja jsem mela taky par dnu takovych. Myslim si ze u nas je to temi zoubky taky, ale zatim je nejde videt…Kubicek nema ani ty dasna natekly. Jak jsem psala uz v minulem komentari, Kubicek ma prujem, ne moc ale ma ho. Teploty nema, je aktivni ani neplace, ale hrozne slinta. V knizce tady psaly ze to vsechno muze zpusobit prave rust zoubku, tak nevim. Asi to opravdu bude temi zuby ikdyz tam nejsou zatim videt..
Mela jsem taky dny kdy chtel byl jenom hojdanej, nechtel byt beze me ani na chvili a spaval s nami v posteli.
Boze at uz se tem nasim milackum ty zoubecky vyklubou at mame vsichni klid :O))))))
Je to hrozny trapeni pro ty prdosky. Nektere deti pri rezani zubu ani „nepipnou“ (moje sestrenka ) a nektere to prozivaji hrozne......Ach jo…:O)))) Tak at se Matyasek citi brzicko fain a netrapi se tolik a ty zoubecky at se uz konecne vyklubou…:O))))))
Posilam mu pusinku :O))))))
S Tobiaskem je mi to taky lito. Ale urcite to bude v poradku…Mozna se jedna o neco kratkodobeho, nic vazneho…Kazdopadne budu na vas moc myslet…Musis nam dat pak hned vedet jak jste dopadly......
Budu drzet palecky at to vsecicko u vas dobre dopadne :O))))))))

Mej se moc krasne a pohlad za me ty tvoje poklady :O)))))

papa Evca + Kubula :O)

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 23.07.04 07:45

Ahojky holky!
Teda na to, že je léto to tady ale žije!!! My jsme poměrně v pořádku, jenom Matýsek má trošku průjem (leze mu zub, paní doktorka říkala, že víc sliní a to působí řidší stolici - toliko pro EVU, která se ptala) a Sofinka má aft, takže je trošku rpotivná, podle mě to má z bonbónů kyselé želé rybičky, kterými jí tatínek zdatně přecpal no a to kyselé na jemnou sliznici v pusince nebylo to pravé. Jinak Matýsek se momentáleně omezuje na čtyři slova: táta, máma, ňam a ham. Má totiž pořád takovou spoustu práce, že prostě víc mluvit nemůže.
SIMUNKA: Sofince před časem zjistili taky šelest, poslali ji na UTZ, EKG a ECHO, všechno bylo v pořádku. Podle dětské kardioložky může ale být šelest slyšet leckdy až do puberty, tzv. růstový šelest. Prášky se nedávají, jen se to kontroluje, většinou jde o takovou štěrbinku, která se právě s růstem, u většiny dětí do roka, u někoho to prostě trvá déle a je to „slyšet“.
KAČKAČ: To je fajn, že je mimčo v pořádku. Ty nechceš vědět, co to bude? Já byla vždycky strašně zvědavá, takže jsem si to říct nechala, ono je to stejně jedno, v každém případě to bude to nejkrásnější miminko, že?
Tak já se teď jdu nachystat na vycházku, vycházkujeme dopoledne, odpoledne a kdyby bylo po jejich, tak snad i večer a v noci. Z báboviček začínám mít halucinace, už se mi o nich i zdá. Mějte se krásně

Jindra + šelmičky

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.07.04 20:23

Ahojky holčiny,

jsem ráda,že je tu spousta komentářů i když je léto a venku je tak krásně:-)My jsme si se Šimonkem užívali další prima den na koupališti.Fakt je tam strašně spokojený a vydrží celé odpoledne být veselý a v pohodě.Dokonce tam i nádherně spí v kočárku:-)) Teď spí přes den úplně pravidelně:vstává ráno v 6!!! a pak jde spát v 9 a po obědě ve 14hod. A pokaždé spí tak 1,5hod.no paráda.Takhle když vím kdy jde přesně spát,tak si můžu den v pohodě naplánovat. V noci teda nespíme nic moc:-/ To se budí každé 2-3hodinky a musím ho nakojit.
Ale na koupálku se mu vážně líbí.Setkali jsme se tam s dalšími dvěmi stejně starými dětmi a byla sranda pozorovat jejich komunikaci...­..přetahování o hračky,tahání za vlasy,odstrkování…a hlavně ukrádání jídla:o)

Simunko jsem moc ráda,že jsi písla aspoň pár řádků.Je mi moc líto,že má Matyášek a tím pádem i ty takové bolístko a teploty.To budou určitě zoubky a do toho ta vedra.Ale neboj nic,zoubky brzy vyrostou a zase budeš mít doma veselého chlapíka!!Myslíme na vás! Šelest na srdci jsem jako malá měla taky a už to vypadalo i tak vážně,že mě jednou vezli sanitkou do nemocnice do Mostu (asi 55km od nás) a nakonec z toho vůbec nic nebylo.Samo se vše upravilo a celý život jsem jako rybička:-)

Evi u Kubíčka ten průjem určitě bude zoubkama.Zoubky jsou prostě prevítí a nadělají spousty paseky než se dostanou ven.Ale chce to jen čas a bude to ok!

Zítra bohužel :-(((((( opět odjíždíme k tchánovcům.Opět nebudu mít přístup na internet několik dní.Je mi to líto,moc mi chybíte,ale hned jak se zase vrátím,tak vše pečlivě pročtu.
mějte se tu krásně
pa
 Arka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.07.04 23:33

Ahojte holky,

tak jeden zoubek je již venku. Ještě jeden a možná i další dva. Jenže nevím jestli je mám čekat nebo ne. Lezou mu ty zoubky nějak divně.
Má teď dole 3 zuby. A nahoře dva, ale oba levé řezáky. Napravo zatím nic. Dole to má také nalevo a ten pravý nějak neroste. Takže i kdyby nebyl po mě levák, tak v růstu zoubku je po mamince. Né že by mi rostli zuby takto, ale jak mu rostou, hezky napřed ty levé.
Protivný je ale stále dost a dost, jen už nemá tu teplotu, což jsem ráda.

A ještě vám musím nahlásit že máme nového člena rodiny!!!!!!!!!!­!!!!
Kristýnka má zítra svátek a my byli dnes kupovat dárečky a koupili jsem zakrslého králíčka.
Já se zařekla že žádné zvířátko nechci, protože už jsem jich měli a máme nějakou smůlu.
Např. andulky jsem dala v létě na balkón a hned tu druhou noc mi je něco sežralo. Já totiž tak ráno koukám přes okno,klec otevřená a ptáci nikde, a tak jsem si nejprve nadávala že jsem je asi špatně zavřela, ale potom jsem tam šla a celá klec od krve a od peří.

No ale králíček byl moc roztomiloučký a nemohla jsem ho nekoupit.
Kristýnka je štěstím bez sebe. Tobiášek jak by smet a stále chodí a ptá se „Že ho máme společného?“
Vzpomněl si též že mu manžel loni slíbil suchozemskou želvu. Fakt z toho mám velkou radost, protože tu teď chodí a stále má poznámky tipu „vy jste mi slíbili želvu k narozeninám a žádnou jste mi nedali“. No tak jsem mu ji slíbili zas k svátku a budeme mít 2 zvířátka. Ještě že želva celou zimu spí!!!!!!!!!!!
Až králíčka vyfotím tak se hned pochlubím.
Jo a je celkem, na to že ho máme první den, ochočený. My jednoho již měli a ten byl hrozný strašpitel. Hrozně se pořád bál, nemohl být v místnosti někde na volném prostranství, stále se někam schovával a když jsem ho chovala ho, tak mě vždy strachy posral. Měl vždy takové vyvalené oči.
Tenhle se vůbec nebojí. Jsme z něho všichni moc nadšení.

Arko měj se krásně a brzy se nám vrať!!!!!!!!!­!!!!!!!!

Moniko, kdepak jsi? Jinak přeji vše nejlepší Kristýnce k svátku.

Holky já jdu spát. Snad se nám ty zoubky prořežou všechny a budeme mít opět veselé miminko.

Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.07.04 01:41

Ahoj holky,

dnes jsme se vrátili z campování !!! Byli jsme na 2 noci a bylo to super - až na ten spánek - Daisy jaksi odmítala spát dýl než do pěti ráno :o))))

Napíšu vám víc v novém deníčku, teď nestíhám, vybaluju, peru, žehlím :o)

Páááá
Ed

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 24.07.04 09:47

Ahojky,tak jsem si včera říkala,jaké je to prima,že už máme takový ty dny kdy Kevča byl nějak špatně naloženej za sebou.Jak je poslední dobou pořád veselej a hodnej.No a nějak jsem to zakřikla.Dnešek byl jako to počasí a Kevča mrzutil a nebylo s ním nic.Tak to snad byla jen nějaká přeháňka a zase to bude dobré.
Koukala jsem,že se různě rozhodujete jakou autosedačku koupit.Před časem jsme to také řešili a jednoznačně zvítězila Maxi Cosi Priori SPS.Už než se Kevča narodil,tak jsem tuto značku chtěla,ale okolnosti byli takové,že jsme měli Chicco synthesis.Byla jsme s ní spokojená,ale nakonec jsem si pro:,–(ila svoje a dnes má takovou co jsem chtěla.Všechny dostupné materiály mluvily jednoznačně pro.Myslím,že byla i diskuze tady na miminu a opravdu patří mezi nejlepší.Cena byla okolo 6000,–Kč.Možná něco málo přes,ale to si tak přesně nepamatuji,protože to financoval děda.Máme kombinaci modré a černé barvy.Musela jsem na ní pár dní čekat,ale to protože jí neměli zrovna v obchodě a byla ve skladu.Materilál je perfektní snadno se udržuje a hlavně se to není jen bavlněný potah,co se okamžitě opere a vyšisuje a taky není tak příšerně syntetický,třeba jako jsou v nové kolekci od chicca.Jediný malinký nedostatek vidím v tom,že na popruzích je se shora materiál takový„pogumovaný“ a když Kevča usne a má položenou hlavičku,tak se docela potí.Ale zase se to jen otře a když to „poslintá“,tak je to hned suché:)))))))
Jiné zkušenosti nemáme a naši kamarádi mají většinou sedačku po prvním dítěti,takže to není zrovna to co je dnes na trhu.Ale pochvalovali si značku Storchennmůhle(ne­vím jak se to píše,tak se omlouvám).
Tak si tak uvědomuji,jak všechny ty věci pro miminko leží někde na půdě nebo jsou rozpůjčované.Kdy­bychom to měli skladovat,tak by jen na věci nestačila garsonka:)))))Když se Kevča narodil,tak jsme měli půjčenou takovou pojízdnoou postýlečku(jako jsou někde v nemocnicích)­.Jednu postýlku v našem pokoji tady u našich,druhou dole v obýváku.Zrovna tak u Kevinových rodičů,ale tam spal asi tak 5 krát,navíc ta jedna měla žbrdlinky tak daleko od sebe,že jsem trnula hrůzou kdy tam něco prostrčí a bude zle.No a jednu doma u nás v ložnici.Takže celkem 5.No teď už má jen 2 a do těch chodí jen spát.Podle toho kde jsme.Kolotoč nad postýlku,hraz­dičku,hrací deku,kyblík na koupání,pojízdnou vaničku s pultíkem,hop:,–(lo,chodítko,hlídač dechu Nanny,autosedačku a spoustu dalších věcí.Babička vždycky říká,že bychom mohli mít děti dvě.ALe to je jen taková teorie,protože to by byl náš konec:))))))))))))
Dost věcí jsme popůjčovali a teď pomalu přemýšlím jestli už nevyřadit taky kočár.Máme takovou trojkombinaci Knorr Nizza.Byla jsem s ním dost spokojená,ale teď když Kevča pořád poskakuje,tak jsem raději když sedí v golfkách.Tam je napevno udělanej úvazek,zatím co do Knorru jsme museli koupit kšíry.V letošním modelu už jsou,je a mají tak hezké kočárky,že bych si hned jeden koupila.No a jsou dokonce levnější něž ten náš.
Za pár dní pojedeme na dovolenou a jsem zvědavá,jak vše potřebné zabalíme a pobereme.Pořád jsem přemýšlela jaký vzít kočárek,ale vzhledem k tomu,že se budeme potřebovat pohybovat taky v terénu,tak asi golfky zůstanou doma.

Ach jo,volají mě nějaké povinosti,tak musím běžet.Mějte se zatím bájo a opatrujte svoje štěstíčka Tailor

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 24.07.04 18:34

Ahoj holky,

tak se zase na chvilku hlásím, mám tu teď na návštěvě rodiče, takže je tu blázinec.
Musím si postěžovat, jsem úplně vyřízená z Kláriny. Budí se 10× i víckrát za noc a chce jenom prso, takže ji kojím víc, než když se narodila, strašně mě bolí prsa a hlavně jsem nevyspalá. Dělá to už pár dní, přičítala jsem to horku, ale dnešní noc už moc vedro nebylo, tak nevím. I přes den je protivná, ale žádné zoubky tam nevidím (myslím ani lezoucí zoubky). Teď jsem ji hodila tatínkovi a poslala je ven, ať si taky užije. Dnes už jsem na něj byla fakt naštvaná, protože jsem strašně unavená, bolí mě každá sval a on mi Kláru nevezme ani na chvíli. Nejhorší je, že mu člověk nemůže ani pořádně vynadat, protože on nesedí u TV ani u pivča, ale pořád maká. Dneska měl zase nějaké melouchy, mám chuť ho zprdnout, ale penízky potřebujeme. Zvlášt teď, když manžel dal výpověď a poslední výplatu samozřejmě nedostal.
Představte si, co mi provedla ta naše potvůrka. Předevčírem jsem s ní byla na dlouhé procházce, nějak jsem nekoukala a ona si zula botu a vyhodila z kočárku. Projela jsem celou cestu dvakrát, ale botu jsem už nenašla. Takže jsem holt vyrazila k Baťovi (bez bot být nemůže) a za 500,–Kč koupila nové - po slevě. Druhý den jdu do sámošky a co tam není, naše bota. Takže máme dvoje sandály.
Ed - doufám, že jste si ten výlet pořádně užili, určitě napiš podrobněji jaké to bylo.
Simunko - doufám, že už je Matyáškovi líp, ty zoubky mu teda fakt rostou zvláštně. Předevšírem se mojí sestřenici narodil Matyáškův jmenovec - je to teď hodně oblíbené jméno.

Už se vracejí, to tam dlouho nepobyli, letím.

Mějte se krásně a pohlazení mimískům.

Kačkač

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 25.07.04 00:02

Ahoj holky,

zrovna jsem odeslala nový deníček, tak snad zítra bude.
Jdu spát, musím, protože už na monitor od samé únavy ani nevidím.

Simunko, napíšu ti zprávičku zítra nebo příští týden jo? Snad jste dnes oslavili ten svátek jak se patří. Kristýnce přejeme ještě jednou všechno nejlepší !

Pááááá
Ed xxx

Vložit nový komentář