Strejda na hlídání III.

O životě

Tento deníček by klidně mohl mít název „Jak bezdětný k batoleti přišel“. Zní to divně – ale když se k vám cizí dvouleté dítě chová jako ke členovi rodiny...

Bordel v bytě.... aneb "toto ještě strejda vydrží".

...šťastné dítě; pokud není slyšet křik a místo toho se klučina culí, tak je...

Tak od posledního „záznamu“ sousedovy děti zase o něco povyrostly. Nic moc se nezměnilo, jen v nejmladším se objevil nějaký dávno zasutý železničářský gen – začaly ho fascinovat modely vláčků, se kterými si občas u mě hrajou děti jiných známých. A právě tímto nadšením, skoro až fanatismem, dává pořádně zabrat jak rodičům, tak i mě samému.

Je neděle ráno, já se v půl sedmé zvedám z peřin a říkám si, že mám konečně před sebou volný den. Teda relativně volný – ještě by to chtělo umýt okna, něco upéct a navařit za účelem udržení vyvážené stravy během pracovního týdne, vyleštit umakartovou stěnu v koupelně (sanytr z vodního kamene už by vydal na střelný prach pro setninu mušketýrů…) a taky aspoň chvilku modelařit, už mám od posledně deficit jako blázen… No jenomže stačí chvilka a všechno je jinak.

Během pár vteřin se ozve razantní bouchání na dveře. Otevřu, tam stojí dvouletý sousedovic klučina, směje se od ucha k uchu a vyráží ze sebe: „Š-š-š-š…“ V překladu to znamená: „Strejdo, nedělej drahoty a vytáhni honem ty mašinky…“ Za ním s omluvným úsměvem supí do schodů maminka, která jeho tempu nestačila. To nic, já bych mu nestačil taky. Jak si vzpomene na vláčky, je naváděný přesněji než křižující raketa.

Takže vpouštím oba dovnitř, malému železničáři vyzouvám boty a sundávám bundu a tepláčky (od maminky se kupodivu nenechá…). Takže si ujasníme, co budeme dneska dělat. No, neujasníme. Napřed rozházíme mašinky z plastových kufříků, to ale nedostačuje, takže dochází na autoveterány, několik kufříků MERKURU, jedno velké balení hmoždinek, no a už se dobývá do kufru s vrtačkou a příslušenstvím.

Bordel v bytě – šťastné dítě. O šťastných rodičích a strejdovi ovšem nebyla řeč.

To všechno ale nedostačuje; už se dožaduje vstupu do lednice, vytáhne jogurt, odvíčkuje – a nechá ho být. Už se sápe pro pudink, který dopadne stejně. Mezitím se vrací maminka, která si odskočila domů. Při pohledu na stůl prohlásí: „Klasika. Doma mně otevřel tři jogurty – a z žádného neujedl.“

Takže další požadavky na doplnění proviantu zamítám – a tím jsem se nejspíš, měřeno hlasitostí protestů, dopustil zločinu proti lidskosti. (Možná se to tak jevilo sousedům zezdola, kteří pocházejí z velké východní země a volná středoevropská výchova jim očividně není po chuti; zatím mě ale před pořádkovou komisi nehnali.)

Takže konečně dochází na toužebně očekávané mašinky. Obratnost dvouletého dítěte je obvykle nic moc – a v prvních pěti minutách to tak vypadá. Už v duchu vidím, jak se opakuje situace z minulého týdne, kdy nedokázal spojit dvě kolejnice – a vyřešil to po svém: zatlačil do nich vší silou, až praskla plechová spojka…

Naštěstí tentokrát nic. Koleje jsou spojené rychle a správně. Destrukce se nekoná. Na chvilku se přesouvá k MERKURU – dožaduje se navlékání pojezdových koleček na hřídelky. Nechápe ještě, že se musí pootočit přidržovacím šroubkem, takže to provedu za něj. Ale když je kolo na hřídelce, dokáže ho bleskurychle sundat, šroubek nešroubek.

Tolik síly v rukách dvouletého klučiny… zjevně se řídí zásadou „co nejde silou, jde ještě větší silou“. Takže prohlašuju - budu vděčný komukoliv za objasnění úlohy Murphyho zákonů v genetické výbavě batolat.

Mezitím se rozdrnčí telefon – volá kamarád z druhé strany kopce. Jo, dobře, zastavím se u tebe, ale teď nemůžu. Trochu nechápe, ale jsme rychle domluvení. Takže k mamince putuje návrh na procházku tam a zpátky.

Jenže ouha. Šli jsme po chodníku kolem asfaltovaného dětského hřiště. Jsou tam i houpačky a prolézačky. A malý Jánošík, jak viděl známé místo, okamžitě strhl odrážedlo ke vstupní brance. No co se dá dělat, tak procházka končí na hřišti. Pár drobných šťouchanců, tahání o spornou lopatičku – a já radši pokračuju původním směrem. Nějak tuším, že tento den bude hodně dlouhý. Sbohem plány na uklízení…

V cíli cesty vyfasuju vazelínu a ještě cosi a jdu aspoň něco doma pořešit – blíží se hodina spánku toho malého elementa. No ale to jsem se přepočítal. Sotva dovařím polívku, ještě ani nestačím začít nic jiného, už zase slyším bouchání na dveře. A za dveřmi známé zvuky: „Š-š-š-š…“ Ach jo, tak teda dobře. Co se dá dělat.

Maminka přichází po pár minutách. Protože to vypadá aspoň na přechodné snížení batolecí aktivity, jde si uvařit kafe. Jenže v tom momentě vidím, jak malý kuliferda na pět vteřin ztuhne a na tváři se mu objeví nedefinovatelný výraz napětí a očekávání. A je to tady – a taky že jo. Z jeho úst se začíná ozývat kňouravé „mama… mama…“

Toto přichází pouze ve dvou případech. V tom prvním je mu smutno po mamince a v tom druhém případě o cosi obohatil svoji plínu. Ovšem jestli takhle probíhá obohacování uranu, tak potom chápu název „zbraně hromadného ničení“. Ten efekt je přibližně stejný.

No nic, odhodlám se zkontrolovat obsah plíny – a skutečně, ZHN jsou fakt na světě… Takže zapřu svůj jemnocit a odhodlám se k sundání plíny. Potom klučinu dopravit do koupelny, kde mně v poloze „punčocháče na půl žerdi“ vytře pokaděným zadkem linoleum, provést osprchování, jemné osušení (naštěstí dneska spolupracuje) a opětovné oblečení. Nazout boty (naneštěstí protestuje) a připomenout mu cíl blížící se cesty. Řečeno v jeho jazyce - „mama, mama…“ Pochopil a sune se žádoucím směrem.

Maminka pochopí rychle, dokončí operaci, a tak ho mám za tři minuty zase pod nohama. Tentokrát už chápe sestavování vlaků o poznání hůř (holt nevyspání), ale o to zuřivěji se do této činnosti vrhá. Takže se snažím korigovat jeho počínání a můj slovník začiná nabírat znaky mateřské demence: „Sem ne… Tady, vidíš? Tady ne. Toto. Vezmi toto. Ne, nemůžem. Mašinka je velká. Tam neprojede. Ne, nedělej to. Tam. Ano, tááák… Šikula… A teď nasadíme toto. Sakra, jak se to jmenuje…“ Ještě pár dní a začnu mluvit v jednočlenných větách.

Takže klučina ve finále začne přece jen vadnout a je odeslán na zasloužený odpočinek – jenže místo něho zaujmou prostor malá manažerka se svou momentálně nejlepší kámoškou. (Ty nejlepší kámošky se často mění, ale malá manažerka zůstává.) Takže se jim chtě nechtě musím věnovat. Pokus o zneškodnění pomocí písniček na YouTube selhává. Jen jsem si na sebe upletl bič – ještě jim ty písničky musím vyhledávat. Mezitím se připomíná sousedka se svou dřívější prosbou ohledně opravy dětských botiček. Tak jo, opravíme…

Odpoledne vyrážíme na „lesní korzo“ a já už ani nevnímám, co se tam všechno dělo. Jenom si pamatuju, že jsme se chystali okopávat záhonky za barákem a malý železničář při jakémsi sporu majznul svou sestru po hlavě pikýrovací motyčkou. To prostě neuhlídáte; stalo se to půl metru ode mě, bohužel přímo za mým zadkem. Jejich maminka stála metr od nich a taky nestačila přiskočit včas…

Slečna spustila hysterický brekot, ani ne tak z důvodu bolesti, ale kvůli obavě, že by musela do nemocnice – a té se ona bojí. Po dvaceti minutách zjistila, že nikam nemusí, takže se postupně utišila. A já jsem celou dobu trnul, kdo z toho našeho potěru zopakuje včerejší vylomeninu jednoho z nich a pustí se na odrážedle z prudké stráně.

(Tomu klučinovi se naštěstí nic nestalo, ale do jeho záchrany se srdnatě vrhl soused epileptik, co neudrží rovnováhu ani na rovině. Takže kromě záchrany klučiny došlo i na záchranu souseda z křoví…)

Takže takže. V osm večer, když už jsem myslel, že mám klid, se za dveřma od bytu zase ozvalo „š-š-š-š…“ a musel jsem nastoupit na svou další směnu. Naštěstí byla tohoto dne poslední.

Podtrženo a sečteno, o tomto víkendu jsem byl chůva, lazebník, švec, animátor, diskžokej, zahradník, horská služba a provianťák v jednom. I na to modelaření kupodivu na pár minut došlo…

A pak se řekne – taková obyčejná neděle starého mládence… No pěkně děkuju. Ovšem kdo chce kam, pomozme mu tam.

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 17.04.15 00:25

Určitě se zase deníček setká se spoustu pozitivních komentářu, ale za sebe musim tedy říci, že mně běhá mráz po zádech když si představím že bych svoje dítě dávala cizímu bezdětnému dospělému chlapovi na hlídání… :oops: ty popisované situace s koupáním, přebalováním atd..+ to co si zde už o sobě napsal… ve mně opravdu spíš vyvolávaj hruzu. Matka je asi ráda že se dítěte „zbaví“ :nevim:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 17.04.15 01:00

Mně z toho nejde mráz po zádech. Mně je z toho smutno.

Ten první deníček jsem brala jako fajn a vtipnou odreagovávačku… tohle už je.. nevím vlastně, jak to nazvat. Když přemýšlím o tom, co mne jako první při čtení napadlo, bylo to vlastně… „je mi to líto“.

Trochu podobný pocit, jako mívám z deníčků jedné zdejší holčiny, které psala nejprve o cizím chlapečkovi, posléze o svých zdravotních anabázích. Bylo a je mi jí líto.

A nejhorší je, že jsem si před pár lety nemyslela, že tohle někdy napíšu… No jo, no, c´est la vie. :?

Slovy autora - kdo chce kam, pomozme mu tam.

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 17.04.15 06:07

Deníček jsem přečetla, ale musím říct, že mi to přijde celé zvláštní :roll:… a působí to na mě podivně… Já bych si asi nenechala přebalovat dítě od souseda, chlapa bez dětí…

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 17.04.15 06:24

Já si nemyslím, že by autor deníčku byl uplne cizí… nevybavuji si ty předchozí, ale pochybuji, že by si někdo nechal decimovat byt a soukromí cizími dětmi.

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 17.04.15 06:24

Edit: zdvojeny příspěvek

Příspěvek upraven 17.04.15 v 06:25

 
4 dětičky
Nováček 9 příspěvků 17.04.15 07:29

Beru te za souseda :-D :-D ti nasi nestoji za nic :-D :-D dite spokojene, mama spokojena a soused taky tak proc ne

 
Kfětoslava
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 17.04.15 07:39

Mně se deníček líbí. Předsudky vládnou světem- blondýny jsou blbé, chlapi nevěrníci a staří mládenci úchylové. Ještě, že všechny maminky jsou maminky a na emiminu úplně nejmaminkovatější. :andel:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 17.04.15 07:46

Jo tak mě zase napadlo něco jiného..ta maminka po Tobě totiž evidentně jede, protože jinak si nedokážu vysvětlit, proč by Ti tam toho kluka furt posílala a elegantně se tak sama zvala na návštěvu :mrgreen:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 17.04.15 07:47

Já takové nervy jako matka nemám, abych dítko nechala u souseda, pokud nejsme předem domluvení, čili ho dítě pravděpodobně ruší od jeho programu. moje dítě taky chce ke každému na návštěvu, ale…

jinak vtipně popsané

 
Alichi
Kelišová 5612 příspěvků 17.04.15 08:07

Mně se deníček nelíbí - ani stylem psaní (pokus o lehkost a humor), ani obsahem. „Obětavý strýček“ není nic pro mne.
K obsahu - nevím, kam se maminka s batoletem chystala, že mělo oblečenou bundu (v 6:30 ráno), stejně tak si nejsem jistá, že by si zvládlo odemknout a otevřít dveře od bytu. :nevim: O tom, že by nestihla vyběhnout schody stejně rychle, nemluvě. V tuto dobu navíc nechat dítě kohokoliv obtěžovat je nevhodné (a to nejsem „nejmaminkovatější maminka“).

K vláčkům - manžel modelařil, doma máme spoustu vláčků a model kolejiště, který vyráběl (zhruba 3×2 metry) a jedním jsem si jistá - nikdy by nenechal děcka (ani naše, natož sousedovic), aby vláčky rozhazovaly z kufříků. Ani je v kufříku nemá, jsou v prosklené skříňce, vždyť by se v kufříku jeden přes druhý poškodily a nejezdily by. „Obětoval“ jednu mašinku a dva nákladní vagóny, jinak s jeho dohledem. :nevim:

Teda, ať to nevypadá - nic proti sousedům. Jejich děti k nám běhávají a naše zase k nim, ale za dětmi.

 
medunka23
Kelišová 5769 příspěvků 17.04.15 08:15

@dendule4 :mrgreen: :mrgreen:

 
medunka23
Kelišová 5769 příspěvků 17.04.15 08:20

Jinak koukám jak je to tu plný předsudků, nikdo neví jak moc blízké mají vztahy mezi sousedy, já taky ráno písnu sousedce jestli jí tam malou můžu na hodinku dát, není to svobodný mládenec, pravda, ale celkem si dovedu představit, že pokud bych zde měla i takovéhoto pána a neměl by problém mi občas pohlídat, proč ne pokud bych mu důvěřovala :nevim: :nevim:
Možná to opravdu beru jinak, protože tu zkušenost s předáváním dětí mezi dveřma mam

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 17.04.15 08:21

:lol: jsem se pobavila. Líbí se mi obsah i jazykové prostředky a těším se na další deníček. Hezký den :kytka:

 
pajinka256
Kecalka 135 příspěvků 17.04.15 08:59

Zvláštní deníček… Občas sem se pousmála, občas jsem se držela, abych se nerozčílila. V poslední době začínám chytat averzi na tvrzení jako:,,U nás jí normálně." nebo,,U nás se nevzteká." a u vás si dítko nechalo sundat botičky… Už tolikrát jsem viděla, jak dítko dělalo scény rodičům a jsem přesvědčená, že dobrým rodičům a od tetiček, nebo babiček by si klidně nechalo vrtat koleno. A pak se ta dotyčná osoba tváří a poukazuje na to, že je lepší jak matka dítěte… :nevim: Třeba se u mě projevují hormony, ale jen takový postřeh.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 09:36

Mne se denicek libi ;) Driv bylo normalni, ze si ze se sousedi schazeli, dokonce jsme meli u bytu vzdy kafe a pokecali jsme se vsemi sousedy na patre.No jo dneska nikdo nikomu neveri, zabouchne za sebou dvere a nazdar.Proc by jako dite nemoho jit k sousedovi, kdo z vas vi jak dlouho se znaji??Boooze :roll:
Jen tedy k autorovi jednu poznamku a co takhle to zmenit??Myslim toho mladence stareho.Je to sice tve soukromi, ale i tak treba maminka opravdu nedava ditko k Tobe jen tak :mrgreen:
Jinak je denicek fakt plny humoru.Jsem asi starsi rocnik, tak ma jiny pristup a jiny humor :D :D Za me :palec:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 09:49

A jeste jedna vec 8)
Hodne z Vas pise o empatii tisickrat za den, kde je Vase empatie, kdyz je tady mezi babama jediny chlap a ma snahu se sverit? Vypsat a podelit o bezne radosti a starosti ;)
jako nevim jestli nekteri z Vas tu empatii jen nehraji 8)

 
Berousik
Nadpozemská drbna 25285 příspěvků 17.04.15 10:00

@pomenkova :palec: no přesně. Ona se empatie vždy spíš jen hodí do krámu ;)
Taky se mi deníček líbil, je super, že má kluk Juru rád a naopak, nevidím důvod, proč by k němu nemohl pokud to Jurovi nevadí a stejně tak, proč by mu nemohl umejt zadek. Přesně jak píšeš, nikdo tady z místních dam kloudně neví jak to tam funguje, jak se znají atd., ale hned je „divnej strejda“ :roll:

 
pajinka256
Kecalka 135 příspěvků 17.04.15 10:01

@pomenkova Taky mě to tak napadlo, jestli maminka v tom,,mládenci" nevidí schopného chlapa, který by mohl být z fleku tatínkem jejího dítěte se kterým si zjevně rozumí. Ale aby pak nedošlo k nějakému omylu, či trapasu :think:

 
rokris
Závislačka 3575 příspěvků 17.04.15 10:06

@pomenkova Ano, moc pěkně napsané. :kytka:

 
Duckula
Generální žvanilka 23068 příspěvků 17.04.15 10:09

Juro, pošlu ti manžela, toho nemusíš přebalovat, a tak pohoršovat některé zdejší supermatky, a miluje modely.
Já tě jako souseda strejdu beru ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 17.04.15 10:09

@pomenkova, „empatie“ znamená porozumění pocitům a motivům druhého v určité situaci.

V tomto konkrétním případě se nikdo o nic podobného příliš snažit nemusí - deníček je něco jako „beletrie“… žádné vypisování se z trápení, smutku či radosti, žádná prosba o radu, vyslechnutí… Toto bylo napsáno čistě pro čtenáře, ne jako forma nějaké psychoterapie.

Když si přečtu knížku, která se mi nelíbí, také se nebudu snažit empaticky vciťovat do autora… prostě se mi to buď líbí nebo nelíbí, nějak to na mne zapůsobí. To je to podstatné… a tento deníček je totéž.

Příspěvek upraven 17.04.15 v 10:10

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 10:10

@Berousik Dneska je divny vsechno asi :roll: :mrgreen: S tim zadkem jsmeto taky nepochopila, to jako je nejaky zakon na to, ze zadyk smeji utirat jen rodice, nebo kazdy hned vidi v kazdem nejakeho uchylaka? Desna doba fakt des 8) 8) Diky za casy, kdy jsme jako deti behali nahaty a nikoho to netankovalo 8)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 10:22

@BohunkaP Jo dobra, tak jako jiste at si kazdy napise v tomto smeru opravdu co chce, ale nevadi ani to, ze to kdekdo posledni dobou sype z rukavku jako by dotycneho znal. :think:
Ano vcitit se do druheho-tak kde se kdo vcitil ted do te situace, ze si myslel(zakladatel) jakou udela radost a nakonec ho tady kazdy rozmeta.
Na jednom denicku a nebudu radeji jmenovat :roll:.Tam se to okecavalo porad dokola, to jsou jen domenky, to nemuzes vedet a tech indicii bylo az prehnane moc. Presto porad jen domenky jsou to, dokud to nevis presne atd:roll:
Tady ho nikdo nezna, hned je pomalu za divneho, kdyz umeje zadek???No sorry :nevim:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 10:31

Jo omlouvam se za chyby :oops: ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 17.04.15 10:32

@pomenkova, v tom naprosto souhlasím - spekulace ohledně přebalování a podobných věcí jsou zbytečné a také k nim nevidím důvod.

V tom ostatním je to trochu složitější - Jura tady na Emiminu má nějakou historii, v mnohém ze svého života se tu až skoro zbytečně moc odkopal, některé uživatelky ho (pokud vím) dokonce znají osobně… takže jeho deníčky (a komentáře k nim) se posouvají do trochu jiné roviny než když je napíše někdo nový či neznámý.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 10:49

@BohunkaP No tak vim, ze je tady uz dlouho o to vic si myslim, ze tedy dokazal, ze neni tady jen aby rejpal.
Jestli ho nekdo zna, tak je jeste trapnejsi si to resit pre PC-Chapu v SZ.

Napriklad muj manzel modeluje tanky letadla a neni na tom nic divneho :think: Naopak hodne lidi to ma jako hobby-historii k tomu atd..Chapu jen to, ze to nekdy muze nudit, ale je to tak, ze by byl asi taky mozna za divneho :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jen me tak napadlo, nekdo ho zna, ale ja ne osobne, takze zase ja nemusim verit tomu co pise neco proti nemu ;) Ono je to slozite asi :think:

 
Uživatel je onlineRegina Hero
Generální žvanilka 23894 příspěvků 2 inzeráty 17.04.15 10:50

Jéžiš, to jsou rozbory… Jura chtěl pobavit, s trochou nadsázky a humoru chtěl popsat nějaké ty okamžiky, co ho pobavily a šup s ním na pranýř… myslím, že kdyby nepsal o přebalování, tak by se někteří nad tím ani nepozastavili… vlastně některé nepozastavily… :D
Jo, někde je běžné, že děti samy zaklepou na sousedy a jdou na návštěvu… a navštěvují a pomáhají si tak běžně…
Z deníčku cítím akorát tak snahu napsat to co nejvíc legračně (z autorova pohledu), což je tu taky docela častý jev (jen u snažilek si to nikdo raději nedovolí komentovat, aby nebyl ukamenován)… no jo, holt chlap na emiminu, to je exotika… ;)

Příspěvek upraven 17.04.15 v 10:50

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 17.04.15 10:57

@pomenkova, ale vždyť nikdo nepíše nic proti němu ani si nic nevyřizuje :nevim:

Jenom se to prostě některým lidem nelíbí… ať už k tomu mají jakékoli důvody, prostě se jim to nelíbí. Tudíž to napsali. Jiným se to zase líbí - a také to napsali.
Tečka, o nic přece nejde. :nevim:

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 17.04.15 10:59

Mně osobně se deníček četl výborně. Příjemný styl psaní Jura má ;).

Ale jinak souhlasím s příspěvkem od @BohunkaP :…„v tom naprosto souhlasím – spekulace ohledně přebalování a podobných věcí jsou zbytečné a také k nim nevidím důvod.
V tom ostatním je to trochu složitější – Jura tady na Emiminu má nějakou historii, v mnohém ze svého života se tu až skoro zbytečně moc odkopal, některé uživatelky ho (pokud vím) dokonce znají osobně… takže jeho deníčky (a komentáře k nim) se posouvají do trochu jiné roviny než když je napíše někdo nový či neznámý.

Takže tady bych si dovolila trošku nesouhlasit s tím, že některé reakce jsou zde neempatické.

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 17.04.15 11:15

Me to prijde, ze autor musi mit desne rad deti a ze to s nima umi.

 
b22
Kecalka 114 příspěvků 17.04.15 11:41

Nemůžu si pomoct, ale napíši to jak to cítím, podle mě ten chlapeček je pěkný fracek…nedovedu si představit, že přijdu na návštěvu(ještě k tomu nehlášenou) a moje dítě tam bouchá na dveře a otvírá si tam jogurty. já na Vašem místě, bych takové návštěvy už nechtěla a snažila se to omezovat, ale musim říct, na chlapa jste dost klidas:D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 11:42

@BohunkaP jo vzdyt jo ;) nelibi jasne to bych jnak nekometovala, jen ty zminky okolo no :think: ;)

 
Jennifer81
Povídálka 37 příspěvků 17.04.15 11:46

A já bych takového souseda brala, zvlášť, když jsou babičky téměř k ničemu a pokrevní tetičky a strejdové také nefungují (někteří prcka za tři roky jeho života ani neviděli), tak proč nebrat „cizího“. Jasně, také bych nesvěřila svoje dítě nikomu, koho dobře neznám, ale to se dá předpokládat i u maminky klučiny z příspěvku. Také už mi dítko hlídala maminka mojí kamarádky. No a náš prcek teď zrovna mašinky žere a tak by si u takovéhoto strejdy nejspíš připadal jako v nebi. Plíny už nemá, takže přebalování by nehrozilo, no ale ten zadek si zatím sám utřít neumí (i když se snaží).

 
vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 17.04.15 12:00

@b22 presne, me by hanba fackovala, kdyby toto predvadela kdekoliv moje dcera, byt by to bylo u nejlepsi kamaradky :nevim: predpokladam (teda spis doufam), ze vse bylo lehce nadsazene, ale stejne zasnu, co si nekteri dovoli a co si nekteri nechaji libit :think:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 12:01

@Regina Hero No ono jich je tady mam dojem vic, ale jen malokdo z nich pise denicky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ani ja nemam tu odvahu, proto to ocenuji ;) A navic mezi tolika zenskymi jediny chlap :mrgreen:
Jak rika muj manzel. Jezisi ktery chlap jde na nejaky zensky server, ale ja to beru za naprosty kecy, nektery chlapi tady maji jiste skupiny, ktere se zabyvaji treba politikou ci jinymi ciste muzskymi zajmy 8) 8)

 
Anonymní  17.04.15 12:06

@Kamča.dalmatinka musím se přiznat, že mě napadlo to samý. Mě to napadlo z důvodu, že znám jednoho starého mládence, který má k dětem podle mě víc než vřelý vztah. Hodně mi ho tento deníček připoměl. Podle mě normálního, celkem ještě mladýho chlapa poslední co baví je si hrát s cizími dětmi, ještě ke všemu tak malými a ještě o tom se zájmem psát. Přebalování bylo jen okrajové, to bych tak neřešila, ale je fakt, že většině chlapů trochu vadí přebalovat pokaděný i svoje dítě natož se hrnout přebalovat cizí. Tímto příspěvkem nikoho z ničeho neobviňuji, je to jen můj názor a stejně jako kamča bych cizímu bezdětnému pánovy se zájmem postarat se o moje dítě své dítě hozhodně nesvěřila.

 
Mezzosopran
Kecalka 131 příspěvků 17.04.15 12:33

Ty předsudky jsou fakt svinstvo..Co se to s dnešním světem děje?
Proč začínáme být všichni k sobě čím dál podezíravější a čím dál víc od sebe odtrženější?

Můj partner je pedagog, děti miluje, konečně jsme se dočkali a je na cestě i naše vlastní děťátko. Kdykoliv jsme byli na rodinných oslavách, téměř vždy skončil obklopený dětmi a hrál si s nimi..Mnohokrát jsem ho z toho zajetí chtěla vysvobodit, ale nakonec mi řekl, že je to lepší, než poslouchat drby dospělých :lol:.
Sám působí na děti jako magnet, všechny k němu automaticky jdou, i miminka na něj zírají když jsme v obchodě apod..

Ve škole je dětmi oblíbený, dost často se stává, že některé dítě z prvního stupně přijde a chce ho obejmout, nebo mu říci, že ho má rádo (obzvláště ty chudáčci co jsou z rodin, kde na to rodiče bud´nemjí čas, nebo je zanedbávají).
A ted´co, vypadá kvůli tomu, že je nějaký úchyl? Jen proto, že má děti rád a děcka si s ním rozumí? To, že někdo rozumí dětskému světu a má srdce otevřené dokořán ještě neznamená, že je přinejmenším divnej…
To je spíše divnej dnešní svět!
Já si dobře pamatuji, že když jsem byla malá, objímala jsem lidi téměř na potkání, nevím proč, ale každý kdo se mi nějak zdál byl hned v mojí náruči…Měla jsem prostě ráda lidi :)
Maminky nebud´te tak úzkoprsé a nehltejte tolik ty negativa, co na nás sypou z televizních relací a krimi zpráv, vše má nějaký hlubší záměr, to si uvědomte a nenechte se manipulovat.
:kytka:

 
Anonymní  17.04.15 12:56

@Mezzosopran Ze mě bohužel nemluví předsudky, ale trpká zkuštenost s tím, že tavoví lidé mezi námi jsou a jsou to často lidé do kterých bychom to nikdy neřekli. Ne všichni dělaj hned superhrozný věci, ta škála je široká. Kdybych neměla tuto zkušenost, tak jsem si stoprocentně jistá, že mě ani ve snu nenapadne, nedat hodnému sousedvi dítě na pohlídíní. Bohužel toto mi otevřelo oči a začla jsem být obezřetná, k věcem, které by mě před tím nikdy nenapadly. Došlo mi, že tohle nejsou lidi z krimi zpráv, ale lidi, kteří žijí normálně mezi námi. Rozhodně si nemyslím, že každej chlap co má rád děti je divnej. To opravdu ne. Tvůj manžel by třeba šel utřít bobek cizímu dítěti, když by byla jeho matka v dosahu? Nebo, když je celý týden v práci, tak o víkendu místo koníčků a vlastního programu by se staral jen tak mimochodem celý den o sousedovic prtě? Jinak co píšeš o svém muži je krásný a v tomto případě mi nepřipadá divný ani trochu nic, naopak, čím víc bude takových pedagogů, tím líp.

 
Anonymní  17.04.15 13:00

Opět píši, neobviňuji nikoho. Píšu věci jak je vidím já a chápu, upně chápu, že je ostatní vidí jinak. Jsem za to vlastně ráda.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 13:08

Anonymni tak jiste je zjisteno, ze uplne normalni lide maji tuto nemoc, to snad uz kazdy vi, ale tezko o tom ten dotycny bude jeste psat.Je vic nez zname, ze jsou spis stydlivy a rozumi si jen s detmi co tedy vim ja.Kdyz ja budu mit spatnou zkusenost s doktorem a ty ne, co z toho vyplyne??Ty si pokazde reknes nic se nedeje, ja budu obezretna, ale to neznamena, ze muzeme kdykoliv kohokoliv narknout ne? :think: (jinak ja mam take zukusenost mensi bohuzel),ale neznamena to, ze hned tady nekoho obvinim :nevim:
Svadi se vse i na to, ze dnes je horsi doba, neni to pravda to bylo i tenkrat, jen se o tom nemluvilo.
Souhlasim s @Mezzosopran silena doba a svet se v pr..obraci bohuzel. :oops:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 17.04.15 13:10

Chtela jsem napsat -zkusenost take-bohuzel, ono to vyzni jakoby jsme mela mensi zkusenost a bohuzel :mrgreen: Pardon ;) ;) ;)

 
Mezzosopran
Kecalka 131 příspěvků 17.04.15 13:13

Anonymní:

No pravda je, že o určitých věcech, které jsi zmínila budu muset popřemýšlet a zřejmě ti dát v něčem za pravdu. Ale pokud určité věci vedou lidi ke spokojenosti na obouch stranách, tak na druhou stranu, proč se nad tím podivovat.
Co je pro jednoho nepřirozené, může být pro druhého naprosto vlastní…
Co je vlastně dneska normální?( ale to bych moc filozofovala, což nemá s realitou nic společného).
Samozřejmě otevřeně vnímat dění kolem sebe ( nebo jak píšeš ty - ostražitost - což už ale moc otevřené není, naopak to vidění dost oklešťuje), je naprosto v pořádku,
někdy se však člověk tak moc obává světa kolem, že se uzavře do bubliny a nevěří pak již ničemu, včetně sebe…

Příspěvek upraven 17.04.15 v 13:14

 
schwarzwaldtorte
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 17.04.15 13:35

Moc rada bych, kdyby to pokracovalo romanticky: pan Jura a mamca toho kluka to daji dohromady.

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 17.04.15 15:04

Humorné a s nadsazkou :D Moc mě pobavilo :dance: K dalším komentářům se raději ani nebudu vyjadřovat

 
Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 18522 příspěvků 17.04.15 15:10

Tak v 6:30 by měly smůlu i mé vastní děti, natož sousedovy :cert: jinak klobouk dolů, Juro, půjčit čemukoliv pod 10 let mašinky, to chce odvahu :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.04.15 v 15:10

 
annaei
Extra třída :D 12865 příspěvků 17.04.15 15:50

A

Příspěvek upraven 17.04.15 v 20:59

 
Mezzosopran
Kecalka 131 příspěvků 17.04.15 16:05

Paní anonymní, opravdu otevřete oči a dostaňte se z toho vystrašeného sevření, které vás svírá…Jak můžete klidně žít, když vidíte kolem sebe jen takovou hrůzu… :)!
Jak můžete věřit sama v sebe, když nevěříte ani světu kolem a každého kdo je mužského pohlaví a má rád děti vidíte jako potenciálního devianta?
Víte jsou lidé, které přítomnost dětí naplňuje, pozitivně nabíjí, ta otevřenost dětské duše dokáže člověku hodně dát, ale to se těžko vysvětluje někomu, kdo má tak sevřený způsob života a ze světa má strach, místo aby se světu otevřel…

 
Anonymní  17.04.15 16:23

Jee, ten posledni anonymni prispevek uz jsem nepsala ja. Zas takovou hruzu ze vsech nemam. Deti na tabor v pohode poslu :)

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 17.04.15 16:45

Jéžišmarjá, v jeslích mám jako „chůvu“ třiadvacetiletýho kluka, děti ho milujou a on sám by jinou práci dělat nechtěl. Jestli on to nebude úchyl?

 
zlodcera
Extra třída :D 12226 příspěvků 17.04.15 16:55

@Mezzosopran A vy máte zkušenost s pedofilem, že tak pěkně anonymovi malujete svět na růžovo? Tohle fakt nechápu :| Já mám taky blbou zkušenost, naštěstí ne přímo v tomhle, ale za sebe můžu říct, že znova věřit lidem je nad moje schopnosti. Nevěřím a pochybuji, že někdy ještě budu. Možná je mi líto, že si s druhými jen tak lehce nepopovídám a nemám spoustu přátel, ale rozhodně se necítím, že bych žila v kleci, mám jen svůj vlastní svět.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama