Syn bojovník II

Rodičovství

Je to měsíc, co jsem psala první deníček o malém. V hlavě toho mám za měsíc zas tolik, že to přesunu zde na internet. Za ten jediný měsíc jsem konečně dostala tak trochu odpověď, co je malému. Začalo to hypotonií a pokračovalo opožděným vývojem.

Lubísek prasátko..mamka mu dala malinko zrmzky a jak se dokázal zaprasit
2 komentáře

tady jsme čekali na magnetickou rezonanci..
1 komentář

Ještě dnes si vzpomínám, jak jsem potkávala známou se stejně starou dcerou a ta držela hlavičku, zatímco se malému bimbala. Když začala mít náznaky, že se posadí, a maličkej teprve měl hlavu zpevněnou. Kdy jsem říkala, to není možný, že jsou až takové rozdíly. Na naší pediatričku, která neustále říkala, že kluk je jen línej.

Už tehdy jsem měla zasáhnout, vydupat si prohlídku a neuklidňovat se, že přece ví, co dělá a že mám hysterák jako nezkušená maminka s prvním dítkem.

Po vyřčení těžké centrální hypotonie jsem pátrala na internetu, co to je. Začali jsme 5× denně cvičit pod péčí naší úžasné fyzioterapeutky Vojtovu metodu. I přes cvičení vojtovky nastaly výrazné pokroky až v 15 měsících. A můžu s radostí říct, že jestli to půjde dobře, mohl by začít chodit ve dvou letech.

Zato mentální část nám pokulhává. Ze slibovaného, to dožene, se to spíš místama horší. Pracně cvičené opičárny jako pápá, paci paci paci a jiné, začaly upadat. Jeho slovní zásoba, která nebyla vědomá, ale širší upadla taky na dedede, které sice vyslovuje rychlostí kulometu, nicméně málokdy bleptne i náhodou něco jiného. Na máma a babí a vůbec cokoliv vědomého asi stále budu čekat.

Opět jsem ho začala učit, jak jsi veliký, které je jediné, co zvládá. Ale bohužel to používá i na cokoliv jiného, na co se ho zeptáte. Ani vlastně nechápe a mám podezření, že neví, jak se jmenuje.

Celkově trčí někde na 9 měsících, když s motorikou to má našlápnuté dobře. Ze cviku 5× denně máme cviky tři třikrát denně. Při poslední návštěvě u doktorky přes motoriku jsem naklusala rozhodnutá, že mi někdo řekne konečně, co se děje mému dítěti. A že chci vědět i to špatné. Přinesla jsem jí zprávu z neurologie (kopíruji si vše, co dostanu do rukou) a žádala jsem ji, aby mi laicky vysvětlila, jak to má a mozkem.

Lubis má poškozenou bílou hmotu mozkovou na obou hemisférách, podle lékařů se musel přidusit a začaly mu odumírat spoje v mozku. Dobrá zpráva je, že se to nedostalo do komorového systému, který by znamenal rovnou mentální postižení bez možnosti toho, že by to mohl mozek opravit. Ta špatná je, že neví, jakou škodu napáchal na spojích a může to znamenat i trvalé postižení. Zatím nikdo nemůže říct nic, páč je tu stále naděje, že se správnou stimulací může mozek vytvořit nové spoje a minimalizovat ško­dy.

Některé informace jsem si i nalezla na internetu a dočetla jsem se, že někdy stačí i mírná škoda na nesprávném místě a následky jsou velké. Asi začínám chápat, proč lékaři neustále mlží a neřeknou nic, dokud si nejsou totálně jistí. Neuroložka nás bude nadále sledovat a za rok se bude dělat magnetická rezonance znovu.

Naši pediatričku jsem musela změnit. Nejen protože čekala tak dlouho, než nás někam poslala, ale nenapsala nám doporučení i přes návrh jiné doktorky na genetiku a metabolické vady. Neustále ze mě dělá hysterku a stále si trvá na tom, že malej je jen mírně opožděný a že je jen svůj. Zakončením větou „No tak nebude nosit bílý límeček.“(nedostane se na vysokou). Tak to jsem bouchla. Po všech šlupkách, co ten den řekla a neudělala, jsem přešla k mladým lékařům do vzdálenějšího měs­ta.

A co jinak dál? Po tomhle všem hledám informace jak malému pomáhat, jak nejvíce to jde. Jánské Lázně máme schválené, ale opět dlouhá čekačka, takže pojedeme až v lednu. Rodičovský příspěvek jsem musela změnit na 4letou variantu, páč je jasné, že školka ve třech letech neklapne. Zažádala o příspěvek na péči. Sice jsme splnili, co jsem počítala, 4 body, ale pohoří to jistě na revizním lékaři (jako všechno, že). A tak rovnou mám v úmyslu se odvolat a rvát se za práva před komisí.

jednou uživatelkou na eMiminu jsem byla v minulém deníčku upozorněná na Ranou péči, kterou jsou kontaktovala. Dnes mi pomáhají a radí co dál. Momentálně nás čeká psychologické vyšetření, metabolické vady a genetika, sluchové vyšetření (co kdyby náhodou) a pravidelné kolečko, rehabilitace, neurologie, motorické vyšetření. V listopadu nefrolog (syn se narodil s menší ledvinou). No a uvidíme co dál…

Na závěr chci poděkovat mojí mamince, která nás vzala pod svá křídla, když nás otec Lubíka opustil. Dělá mu tu nejlepší babičku. Momentálně jí mrzí, že malej nevděčník začal trpět mamánkovstvím a nechce se mazlit a chovat.

A VELKÉ DÍKY patří holčinám z eMimina, které nám tu fandí a malému posílají věcičky a hračky. Holky, děkuji.

A taky děkuji všem za vlídná slova a pochopení.

Hodnotilo 36 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 13.09.14 00:07

Držím palce, ta nejistota musí být těžká, navíc bez partnera. Klobouk dolu.

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 13.09.14 08:16

Moc držíme palce. Držte se, oba jste velcí bojovníci :hug:

 
verulicek  13.09.14 08:57

Přidávám se k držení palců! ;)

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 13.09.14 09:58

Ty deníčky prý vychází o mnoho později, než jsou psané, můžu se tedy zeptat, v kolika měsících malého je vlastně psán? Trochu mne děsíš, moje dcerka je také docela pomalá, ale zatím jsem neměla pocit, že by bylo něco špatně…proto se ptám. Jinak Ti přeju ať vývoj pokračuje co nejlépe.

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 10:01

@hatatýtla za pár dní mu bude přesně rok a půl.

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 10:02

@hatatýtla jen o týden později,…

 
InExile
Echt Kelišová 8157 příspěvků 13.09.14 10:17

Přeju hodně štěstí a Vám hodně sil :hug:
A teda doktorka je kravka :cert:

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 13.09.14 10:19

Taky přeju synovi hodně štěstí a pokroků, a ať cvičení pomáhá.

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 13.09.14 10:40

Já myslím, že to se synovou psychikou vidíte zbytečně černě. Máme skoro stejně starého syna, mému je 17 měsíců. Dřív na povel zatleskal, párkrát udělal papa a dělal i paci paci do natažených rukou, momentálně nechce dělat nic takového, vypadá to, že vždy má na práci něco pro něj důležitějšího. Nikdy neukazoval, jak je veliký, i když jsem se ho to jednu dobu snažila naučit. S mluvením je to bída, říká sice spoustu slabik a občas promlouvá čínsky, ale možná jediná slova se smyslem jsou kaka a nene, ale ani tím si nejsem stoprocentně jistá, protože je zas až tak často nepoužívá. U vás je pozitivní to, že syn leze, což znamená, že bude i chodit. Moje bývalá skorotchýně vždy říkala, že vývoj génia trvá dlouho, a já myslím, že na tom něco je. ;) Držte se!

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 10:45

@Martina D. vidíme a nevidíme..má známá je mi důkazem, že i to je problém..její syn nebyl o nic víc pozadu, spíš lépe a přesto má stř. těžkou retardaci.. :nevim: a to je právě ono, bud se stoho vykřesá a nebo dojde do té své kapacity jak nám říkala psycholožka a tam prostě se zastaví. Jinak i od ní je potvrzeno značné opoždění.

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 13.09.14 10:53

@Malike No ono teď je asi dost brzo na dělání jakýchkoli závěrů, každé dítě se vyvíjí individuálně a porovnávat se dají myslím až ve 3 letech. Přeju hodně sil a doufám, že u vás vše nakonec dobře dopadne.

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 10:58

@Martina D. to já vím, i doktoři čekají…psala jsem že je tu naděje že si vytvoří nové propoje..takže ani lékaři nedali žádnou oficiální iagnozu.
Nevidím to černě…jen jak to je. Nedělám si ani naděje.,ale ani nebrečím po nocích do polštáře..cvičím, motivuju a vyčkávám..

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 13.09.14 11:09

@Malike Jenom se zeptám, absolvovali jste sono mozku? Objevilo se tam něco podezřelého? My byli na tomto vyšetření, bylo u nás naštěstí v pořádku, poslala nás tam doktorka prý pro jistotu, při vyšetření ve 3 měsících bylo zrovna vedro k padnutí, syna jsem musela na vyšetření probudit, takže byl unavený a uvařený a nechtěl pást, přestože v té době už hezky pásl.

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 13.09.14 11:15

@Malike Působíte na mě silně a zároveň rezignovaně, ale možná je to nejlepší cesta, jak se s tímto těžkým obdobím vyrovnat. Moc držím palce a doufám, že si za rok přečtu od vás pozitivní deníček. Lidský mozek je úžasný nástroj a tak nějak si spíš myslím, že to váš syn nakonec zvládne a bude úplně zdravý.

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 11:15

@Martina D. ne my jsme rovnou podstoupily magnetickou rezonanci…a to je daleko přesnější a dražší přístroj než sono…myslela jsem že nás tam pošle, ale neuroložka chtěla rovnou rezonanci..a chce jí za rok zas..

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 13.09.14 13:05

Autorko, skvělá je i terapie HANDLE! dělají ji u nás manželé Baptie, znám je osobně. Kdyžtak do SZ pošlu kontakt a více info :) (nebo vyhledá google :)

Příspěvek upraven 13.09.14 v 13:06

 
HF29
Povídálka 23 příspěvků 13.09.14 13:34

Dobrý den, možná jsem na příspěvek stará…můj syn je již dávno dospělý…ale zarazilo mě, že cvičíte 3× denně. My jsme cvičili tehdy zakázanou Vojtovku 6-8× denně.. začínali ráno v 5 po brobuzení a naposledy po koupání. Nám tehdy říkali, že je nutno spoje neustále " dráždit ". Syn do dvou let jen ležel, teprve potom jsme se dostali k rehabilitační sestře, která se k Vojtovce odhodlala… a začal chodit ve 4 letech, přestože nám dávali pouze naději maximálně na vozík. V té psychické stránce se také velmi dlouho nic nedělo, co jeden den uměl, zase za dva dny neudělal, vše jsme se museli učit pořád dokola, dokola a dokola - barvičky, zvířátka, hry…do dnes je ze mně strašlivě ubrebtaná ženská :lol: a pak vždy najednou celkem velký skok kupředu. Vím, že dnes jsou již v léčbě úplně jiné možnosti, jen jsme chtěla napsat svoji zkušenost..třeba není až tak marná. Jinak strašně moc držím pěsti a věřím, že vše zvládnete :hug:

Příspěvek upraven 13.09.14 v 14:05

 
Petruskabmw
Extra třída :D 12267 příspěvků 234 inzerátů 13.09.14 13:45

@Malike Taky vás trochu podpořím, že syn kolem 15m jak začal chodit víc se vyvýjel motoricky tak přestal v podstatě úplně mmluvit, ani máma nic…a to předtím na mě řval máma pořád…řekla bych že tak kolem 2 roku se rozmluvil, no rozmluvil jak se to vezme..jen máma táta ( to šeptá nevíme proč) a konečně se naučil zvuky zvířátek :mrgreen:, teď je mu 2,5 roků a stále moc nemluví, má pár slov který mele dokola…tak bych tolik netlačila na pilu, ale samozřejmě pokud je prokázané ž eněco není v pořádku člověk už řeší vše víc…tak držím palce a dejte mu chvíli čas a uvidíte :palec: :hug:

 
hanak  13.09.14 13:58

S tou řečí bych to nehrotila, kolikrát nemluví ani dvouletáci a jen melou kaka, dede atd.. Kdybych měla podle řeči soudit, tak bych si musela myslet, že můj starší syn byl těžký retard. Nemluvil do dvou a čtvrt - ale vůbec! Prostě to nepotřeboval. A je to zcela normální dítě, tedy dnes už skoro dospělák na střední a s vyhlídkou na vejšku.
Takže mě nechává klidnou, že můj poslední 21měsíční prcek taky žvatlá jen kaka, kajala a kombinace těch slabik. Jsme dvojjazyčná rodina, vidím, že rozumí aj i čj víc než dobře a mluvit hold začne, až se mu bude víc chtít a v hlavince se to srovná.

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 14:06

@HF29 dobrý den, od mala jsem sním cvičila 5X denně stím že víc netřeba. Dokud nezačal dělat pokroky ve větším, jsme i tak cvičily..jakmile ale po motorické stránce zabral a začal dělat skoky, měli jsme ubrat a přidala nám cvičení na dovyrovnání odchylek které ty skoky vytvořily..(špatné držení těla)
Po motorické stránce již víme že bude v pořádku, teda aspoň ta hrubá motorika..
nicméně jí stejně dlouhodobě cvičit budeme muset.
Kromě Vojtovky cvičíme i Bobatha..věřím že s prognozou že nebude chodit by jsme cvičily asi víc, tu nám od začátku nikdo neřekl,..i když v jeden moment byli všichni na vážkách. Naše prognoza je že by,,mohl,, chodit kolem dvou let..
Je to nedávno co se začal stavět na nohy, sice má nestabilní pánev a tak leží půlkou těla na posteli nebo na gauči(nízké)..ale k postavění u nábytku nebo vany si ještě netroufne(tam by musel doslova stát na svých) ale pokroky jsou. :lol:
Já mám jednu z nejlepších fyzioterapeutek tady v jižních čechách..a věřím v jejích úsudcích..

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 14:08

@hanak asi bych to tragicky zas tak neviděla, kdyby tam ten nález nebyl a chápal..což by měl :nevim:

 
hanak  13.09.14 14:17

@Malike
Určitě to není jednoduché, ale jdete na to dobře. Něco se určitě postupně srovná ostatní přijde pak. Jinak malej je krásnej, máš nádherného syna - a není podstatné, že není „dokonalý podle tabulek“. Věřím, že když se na tebe usměje, rozzáří se ti celý svět :hug:

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 14:19

@hanak to rozhodně..at to dopadne jakkoliv je to moje životní láska :hug:

 
cher  13.09.14 14:25

Držím palce, nic není definitivní, třeba v dospělosti synovy horší začátky vůbec nepůjdou poznat. :srdce:

 
cher  13.09.14 14:25

@HF29 - můžu ze zvědavosti se zeptat, jak je na tom syn dnes?

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 14:28

Mé největší přání..ted ukáže jen čas…

Příspěvek upraven 13.09.14 v 14:29

 
nonina
Závislačka 3834 příspěvků 13.09.14 14:49

@Malike jsem ráda, že vidím další deníček. Nevím, zda malého medikuje i neurolog - naše malá od necelých dvou let užívá na střídačku Nootropil a Encefabol - jsou to malé dávky, jelikož ony léky se správně nemají u takto malých dětí užívat, ale napsala nám je neuroložka právě na podporu dozrávání mozku (nebo chceš li, na propojování spojů) Teď už se ony přípravky nepředepisují a dají se koupit v lékárně - jsou to teda dardy, ale myslím, že i díky nim má naše malá „pouze“ STMR a ne těžkou.
Taky je moc dobré malému dávat rybí tuk (nebo jiný podobný přípravek) u nás je to EYE-Q. Díky němu se malá ve svých 4,5 letech začala pokoušet o opakování slyšeného. Dneska pusinu nezavře - sice echolalie, ale mluví. Nedám na tyhle přípravky dopustit.

Rovnou Ti však říkám, než bys do něčeho z toho šla, prosím, poraď se s malého lékaři, nedělej nic natajňačku. I když nám to pomohlo, nejsem lékař a mohou být u vás nějaká rizika, nebo kontraindikace, které to neumožní.

Moc na Vás dva myslím, držím palce a s PNP se nedej. Uvidíš, jak bude LPK rozhodovat. Rozhodně moc záleží na zprávách od specialistů. I když v dnešní době je to spíše sázka na to, jak se který z těch „pánubohů“ vyspí :cert:. Vím o čem píši. Mně v dceřiných 3 letech do očí (po zamítnutí jsem si za ní dojela osobně) řekla posudkářka, že je MOJE POVINNOST se o své dítě starat (v té době jsem žádala o prodloužení rodičáku ze zdravotních důvodů) a že moje dítě není postižené, ale JENOM dlouhodobě nemocné - jako by měla angínu. No, je to za mnou, ale pořád vidím rudě jenom při té vzpomínce.

 
Terlas
Závislačka 4614 příspěvků 13.09.14 15:17

Zauvažovala bych o bezlepkové dietě. Není to nic složitého a určitě to nemůže ublížit. Podle některých studií může mít lepek negativní vliv na CNS a vývoj mozku. Např. u autismu se tato dieta velice doporučuje, nejlepší je začít co nejdříve. Myslím si, že i stravou se dá lecos ovlivnit. Držím palečky ať je na tom syn jen lépe a lépe :hug:

 
HF29
Povídálka 23 příspěvků 13.09.14 19:52
@Malike

Věřím, že děláte, co můžete…je to jen moje zkušenost..k té nestabilní pánvi : nám dovolili se stavět až syn zvládl sám " rytíře "..tj. ze vzpřímeného kleku nakročit na jednu nohu a pak se postavit - dřív prostě ne i když u něj snaha se nějak zvednout byla, nebyl právě dost silný v pánvi a trupu. Ale jak jsem psala, je to řááádka let a bylo zde vše v začátcích. Přesto jsem šťasná, že jsem potkala právě toho človíčka, který nám dokázal nesmírně pomoci. Je to prostě velký boj a věřte, že i když nebude vše úplně v pořádku, bude vás " držet " vědomí, že jste prostě udělala maximum…tak jako mne, jsem šťasná, že syn má spokojený život, i když zdaleka není podle " tabulek "…vždy si řeknu, že vše mohlo dopadnout daleko hůř :roll: Váš syn je krásný…a jestli, můžu ještě jedno povzbuzení - u nás bylo i na pohledu vidět, že není vše v pořádku a malý má krásná jasná kukadla…takže věřím, že vše dotáhnete do zdárného konce :hug:

Příspěvek upraven 13.09.14 v 20:17

 
Sarik12
Extra třída :D 13191 příspěvků 13.09.14 19:56

@nonina
No my treba tyto pripravky nemuzeme kvuli epi. Nastesti mi neurolog vymluvil to zkouset, domluvili jsme se jen ma vitaminu B tusim, ze 12 :think: i to stacilo, a y se ji zachvaty zhorsili :zed:

 
HF29
Povídálka 23 příspěvků 13.09.14 20:04
cher

Můžete :)… asi tak : na to, že byl po porodu klinicky mrtvý, 3 měsíce bojoval o život, původní diagnoza byla kvadruparéza = ochrnutí všech končetin…jak jsem psala, jen ležel..jsem šťastná, kam jsme to dotáhli. Má za sebou v dětsví dvě prodlužování achilovek, chodí bez opor..i když tou DMO chůzí. Psychycky je to horší. čte, ale nepočítá, nemá orientaci…zabloudí i 10kroků od vchodu :lol:, nají se, oblékne, chodí do „práce“…vlastně taková léčba prací..ale na tu hrůzu, kterou předpovídali, vede spokojený život a to je pro nás nejdůležitější :mavam:

Příspěvek upraven 13.09.14 v 21:12

 
ajinka-t
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 13.09.14 21:17

Malike
myslím, že naděje je pořád, mozek je opravdu velmi plastický, náš Daneček byl velmi dlouho bez kyslíku, takže odumřelé buňky má jak v bílé hmotě leukomalacie 3.stupně tak i ve všech ostatních část mozku, a mentálně je nyní zcela v pořádku, začal mluvit slova, po dvou měsících mluvení začal spojovat slova do vět… i když měl být podle lékařů úplný ležák, tak určitě nebude, s pohybem je to horší, ale bojujeme a stále vše zlepšuje, jen to chce pořád velmi intenzivní rehabilitaci a jinak doktoři, když vidí snímky z mag. rezonance, tak těžce nechápou, jak je to možné, takže i při velmi těžkém poškození mozku není plasticita nijak omezená…

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 21:19

@ajinka-t já tomu moc nerozumím..mě nikdo pořádně nevysvětlil nic…ty informace mám jen od jiné doktorky…neuroložka jen furt že se muselo něco stát..a že další MR bude za rok…a nic. Já fakt nemám tucha co bude dál.. :nevim:

 
ajinka-t
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 13.09.14 21:40

Malike, k tomu co bylo se stejně nedopátráš, doktoři sami moc netuší jak funguje plasticit mozku… já se na to ptala tenkrát v Motole, když ho odepsali, že je tu přeci plasticita, tak mi řekl, že u tak velkého poškození bude ležák a tyto děti se dávají do ústavu… od té doby kašlem na prognózy doktorů, oni ani dopředu iel nemůžou vědět co bude, každé dítě je jiné, Daniel je mentálně v pořádku a to je pro něho obrovským motorem jít dopředu i pohybově, prostě se hýbat chce, teď jsme třeba v lázních v Klimkovicích a pokroky na něm s fyzio vidíme každý den, každý den jeho pohyb vypadá jinak
a mag. rezonanci už neabsolvujem… sice by to doktory ohromě zajímalo jak mozek vypadá teď, ale každá narkoza je velká zátěž, aspoň teda pro nás a ta jediná narkoza co absolvoval nás skoro stála život, tak jen proto, aby jsme uspokojili jejich zvědavost to znovu neabsolvujem, jeho vývoji to nijak nepomůže a na prognozy do budoucna se nikdy neptam…prostě bojujem a věřím, že zase bude líp…takže držíme palce…

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 21:43

@ajinka-t tak to gratuluji k úspěchu..moc doufám že syn bude taky v pořádku

 
HF29
Povídálka 23 příspěvků 13.09.14 21:47
Malike

Hrozně moc souhlasím s ajinka-t. Teď už nezměníte nic na tom, co se stalo, i když vlastně pořád nevíte nic přesného… ale můžete toho ještě hrozně moc udělat, díky intenzivní rehabilitaci. Mozek je opravdu takový zázrak, kterému, když dáte šanci, dokáže divy. Věřím, že Vám se to povede a držím moc moc pěsti všem, kteří musí takto bojovat :palec:

Příspěvek upraven 13.09.14 v 21:49

 
ajinka-t
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 13.09.14 21:48

Pořád je před námo obrovský kus práce, aby jednou třeba chodil, ale věřím, že on dokáže vše co bude chtít…

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 21:50

@ajinka-t mě jen hrozně děsí kamarádčin syn, ten se narodil taky přidušený, že nejdřív v pohodě..mírné spoždění a dnes retardace druhého stupně.. 8o

 
ajinka-t
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 13.09.14 21:57

I mentální stránka se dá hodně stimulovat… tak třeba my, když jsme absolvovali velmi zajímavou logopedii v Polsku, tak po té co se prováděla masáž plosek nohou a dlaní na rukách tak se Daník rozmluvil…prostě i ty ruce a nohy jsou hodně propojené s mluvením…

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 13.09.14 21:58

@ajinka-t já mu dělám vařila myšička kašičku:-D

 
HF29
Povídálka 23 příspěvků 13.09.14 22:01
ajinka-t

Moc Vám držím pěsti…dnes jsou daleko jiné možnosti v léčbě, než byly před 30lety. Klimkovice jsou pokud vím špičkové - ale to nejdůležitější je na Vás, nevzdat to - i když sama vím, jak dokáže občas beznaděj člověka odrovnat. Uvidíte, že se Vám malý za vše odmění tím, že časem udělá první krůčky :hug:

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 13.09.14 23:08

@Malike moc vám držím palce, ať vaše obrovská snaha malému pomoci je korunována úspěchem. Sice byste rádi věděli, co očekávat, ale myslím, že je dobře, že lékaři nedělají ukvapené závěry. Mnohdy jsou totiž jejich prognózy horší, než je nakonec realita. Tak nezbývá, než intenzivně rehabilitovat, abyste z jeho potenciálu dostala maximum.

 
cher  14.09.14 12:09

@HF29 To je dobře, že vede spokojený život, to je vlastně ze všeho nejdůležitější :srdce:

 
HF29
Povídálka 23 příspěvků 14.09.14 17:07
cher

Moc děkuji za stejný názor… ona to byla první, ale zdaleka ne poslední " facka " od života, která nás potkala. To pak člověk opravdu vše přehodnotí a váží si strašně moc toho, že není ještě hůř, když už se nám to lépe nepovedlo zvládnout :srdce:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 17.09.14 10:02

DRŽÍME PĚSTI :kytka:

 
Halli
Nováček 9 příspěvků 18.09.14 21:59

Držím palečky, ať vše zvládnete

 
Dydynky
Závislačka 3466 příspěvků 01.10.14 00:31

Podle toho, jak píšeš, jsi úžasná matka a ženská..držím vám všem palečky a nezapomínej na sebe… ;) :hug:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 16.10.14 06:41

Tak teď už dokonale rozumím těm Tvým komentářům…takže ono to není jen svobodná matka s dítětem, ale svobodná matka s postiženým dítětem…
To je zase zcela jiná startovací linie pro budování vztahu…

Hodně štěstí, zatím Ti jak vidím moc nepřálo… :kytka:

 
Malike
Echt Kelišová 9618 příspěvků 16.10.14 07:27

@Vermion kdyby jsi četla moje komentáře dobře, tak jsem se tam zmínila že dokud, se celé tohle neuklidní a nesrovná a já nebudu víc soběstačná, o chlapa nemám zájem.
ani nevím jak při tomhle všem kde bych o nějakého zavadila, když jsem na cestách..
Především u malého je šance že trvalé postižení mít nebude,,třeba se ztoho vykřesá, jeho šnace je 50% na 50%

A pro mé rozhodnutí, že mi vztah s chlapem s dítětem nevadí, je to že jako 22letá, jsem chodila s 30 letým co měl dcerku..již taky zmiňováno..takže dítě v tom roli opravdu nehraje..ani zdravé, ani postižené..

Příspěvek upraven 16.10.14 v 07:39

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama