Úlevníček 4 - opět jednočárkový

Prázdná náruč

Asi jsem to cítila v kostech. Měla jsem pocit, že si moc troufám, když chci páté zdravé dítě. Taky se mi zdálo o potratu, dost možná v té době, kdy se moje nadějné těhotenství skončilo. Ale už si nepamatuju kdy přesně to bylo. Myslela jsem, že se postačí šetřit, ale bylo to málo.

Od začátku jsem se bála amnia, jestli nebudu v tom malém procentu co přijdou o mimíse, jestli neobjeví velkou vadu a budu se muset rozhodovat, jestli se rozhodnu proti potratu a dítě bude vážně poškozené, jestli se rozhodnu pro potrat a dítě poškozené nebude… V pondělí jsem začala slabě krvácet a UTZ už jenom konstatoval, zamlklý potrat. Po konzultaci s dr. jsem až ráno jela do nemocnice. I tak nebyla noc doma dobrá, jen jsem měla čas si připravit věci. Ráno jsem sedla do jiného autobusu a obávala jsem se, že budu muset v nemocnici přežít ještě dvě noci. Naštěstí jsem poslechla svou dr. a jela jsem na lačno. Přijali mě sice před 9, ale vešla jsem se na konec operačního plánu a byla jsem poslední člověk, kterého ten den přijali mimo pořadí. Moje první narkóza do masky, poprvé na monitorech, bylo by to fajn pro zvědavku jako jsem já, kdyby to bylo za jiných okolností. Dopoledne jsem běhala po předoperačních vyšetřeních, přes poledne na sále a odpoledne na pooperačním pokoji. Později odpoledne jsem došla na svůj pokoj a o zbytek se postaraly dvě skvělé babči ve věku mé babičky. Povídali jsme si a povídali. A ráno mě pustili tak rychle, že jsem s tím ani nepočítala a víc jak hodinu jsem čekala na manžela v hale. Teď mám smutné šestinedělí. Jedinou útěchou je to, že moudrá příroda to stopla včas. Že jsem to nemusela zjistit až na amniu, až by se mimi hýbalo. Nějak se s tím srovnám, jako dlouhá řada jiných. Mám štěstí, že mám děti doma a moje štěstíčko Adélka je ještě pořád malá. S puberťáky by bylo hůř. Holky to nesly taky špatně, Zuzka měla o mě strach a brečela do telefonu. Martina zdravotnice to brala trochu víc rozumně. Co manžel? Nevím. Byl smutný, ale nemluvíme o tom.

Hloupě jsem to řekla rodině a pár přátelům. Teď když jsem jim musela napsat co se stalo, posílají mi mailíky plné účasti. Ale to mě rozrušuje. Taky jsem vzteklá, netrpělivá, nesnáším hluk, utrhuju se na děti a manžela, nevím co bude až se mě dotkne. Ráda bych, aby to odeznělo co nejrychleji. Jenže mám ještě stavy jako bych byla těhotná. Je mi trochu blbě a tak. Moje postava je ještě taky se znaky těhotenství. Jen oči jsou jiné. Prožila jsem krásných 6 týdnů, kdy jsem věděla, že jsem těhotná. I to je svým způsobem dar. Ale to prázdno na té fotce z ultrazvuku… najednou nic není. Dost divný pocit. Moc rychlá změna.

Vracím se ke své touze po mimískovi. Ještě je taková slaboučká, ještě jsem s tímhle malým. Ale už se dívám do kalendáře za půl roku a ráda bych, kdyby se povedlo přemluvit manžela a mít odvahu.

Držím palce všem těhulkám a omlouvám se, jestli jsem vás rozrušila. Tak nějak to do mé řady úlevníčků patří, to je taky život. Stefinka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.04 21:04

Ahoj Stefinko,
je to moc smutné, je mi to líto. Držím pěsti aby vše rychle přebolelo… Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.04 07:44

Milá Stefinko,
jsi statečná i smutná. Statečná zůstaň a smutek ať brzy vyprchá. Máš báječnou rodinu a ta ti jistě pomůže. Těším se opět za půl roku na nový bříškatý deníček.
Moc a moc ti držím palečky!!!
Kočulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.04 11:13

Ahoj Štefinko,
budiž Ti útěchou, že nás je víc.
Já prožila to samé už v únoru, jen s tím rozdílem, že miminko jsem už cítila. Byla jsem totiž 19tt, a „potratila-porodila“ jsem, protože mimi bylo nemocné. Od té doby není den, kdy bych na své dítě nemyslela, nepředstavila si jak by asi bylo veliké a co by už dnes umělo.
Ale život jde dál a my musíme žít pro naši rodinu.¨
 Rina

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 12.11.04 11:40

ahoj stefinka,
je mi to fakt luto. prezila som to pred 3mesiacmi. v 29tt som porodila mrtveho chlapceka. je to zvlastne ze vsetky plany sa dokazu zmenit za jeden okamih. ale ako cas bezi tak sa rana hoji a ja zijem dalej. nie tak ako pred tym, ale viac menej v pohode.
mas skvelu rodimku co ta podrzi ;o)
 danka

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 12.11.04 13:37
:-(

Doufám, že brzy budeš být moci opět :-)

E.

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 12.11.04 15:20

Ahoj Stefinko,

je mi to moc a moc líto, ale ber to tak, že jsi na tom lépe, protože máš už čtyři děti doma. Pro mě to bylo taky strašné a to jsem ještě žádné děti neměla. Neboj, ještě to třeba zkusíte, třeba manžela zlomíš:)
My se teď statečně držíme a začínáme 24.tt, pohlaví stále nevím, tak jsem zvědavá. Dám ti v březnu vědět, jestli ses trefila. Moc se opartuj a snaž se myslet pozitivně. Držím palečky v dalším snažení.

Julie od Jarňulek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.04 17:36

Ahoj Stefinko,
je mi moc líto, co se ti stalo. Musím s tebou souhlasit, že byť jenom pár týdnů, ale prožila jsi obrovskou radost. Sama podvědomě tušíš, proč se to stalo a v tvém případě věřím, že tak, jak jsi si vychutnala tenhle zázrak, najdeš sílu jít dál a očekávat věci, které mají přijít. Někde to bylo napsané…ty mi rozumíš, co myslím. Já jsem v poslední době snad pochopila, že dítě je dar, který se naplánovat nedá a není dobré ho mít za cíl. Beru život tak, jak plyne a raduju se z každého dne, kdy vstanu z postele :-))). Ty už jsi tyhle věci pochopila dávno. Proto si myslím, že k tak dobré mámě ještě třeba nějaká ta dušička cestu najde. A pokud ne, tvoje rodina ti bude určitě stále dělat tolik radosti, že si třeba jen občas nostalgicky zavzpomínáš.
Stefinko myslím na tebe, ať máš hodně energie a ať to přebolí.
Pajdule od Matýsků

Daria
Kecalka 324 příspěvků 12.11.04 19:11

Ahoj Stefinko,
je mi to moc líto, úplně mám husí kůži když to čtu. Sama jsem si něco podobného prožila, když jsem po roce snažení konečně zažila ten nádherný pocit být těhotná, a pak najednou nic..a zase jen čekání a spousta otázek, proč já, jestli nejsem dost dobrá. Život se s náma nemazlí..
Před měsícem zemřela mojí kamarádce holčička, přežila pouhé 3 měsíce svého kratinkého života, byla postižená a kamarádka ji ani pořádně neviděla, hned ji odvezli do Prahy (my jsme z Třince), tak za ní jezdila a ona nakonec umřela. Je to smutné, přece jenom k nám co jsme potratily poměrně brzy byla příroda „hodnější“. Ušetřila nás spousty trápení. Já to beru tak. Už jsem se s tím jakž takž porvala, taky díky psycholožky a podpory mého přítele.
Věřím, že určitě budeš brzy zase těhulka! Strašně moc ti to přeji!
 Daria

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.11.04 22:08

Milé kočulenky,
díky moc za účast. Nejdřív jsem myslela, že se sem už nepodívám a do deníčku červenčátek už vůbec ne, ale pomáhá mi být tady a být součástí deníčku.
Taky to může být tím, že v posledním měsíci kolem mě přišli o mimíska dvě moje známé a třetí … minulý týden jí umřel tříletý chlapeček na rakovinu mozku a ona sama také se u ní objevila a nikdo jí to neřekl … otěhotněla ačkoli měli veškerá opatření a nyní leží v nemocnici s vysokými horečkami a možná to nenarozené pár týdnů počaté … tak jak já si můžu smutnit a naříkat, když mě se zas tak moc nestalo a mám doma potěšeníčko Adélku a emimino a naději na příště.
Protože naděje umírá poslední a lékařská věda jde tak dopředu, že čtu jak klidně rodí ženy 50-60 let a některé otěhotní i spontánně! Zdá se mi to sice hodně pozdě, leč když se na to kouknu z téhle stránky, teoreticky bych mohla mít děti ještě ve „třetím vrhu“. Vysvětlím - „první vrh“ 1984 + 1985, „druhý vrh“ 1998 + 2002, „třetí vrh“ 2012 a to mi bude 50 tak mám času dost.
Popravdě, moje psychika je trochu jako na horské dráze a kdyby nebylo bachovek, tak jsem na tom hůř. Doufám, že jsem se na ten květen příštího roku moc neupnula.
Krásný víkend všem přeje Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.11.04 22:27

Milá Pajdule,
i když to možná vypadá, že se na květen chystám až moc, vlastně jsem taky srozuměná s tím, že přijde co má přijít. Ale momentálně mi to pomáhá.
Na malé myslím, ale ne s pocitem ztráty, spíš vděčnosti a lásky a jasně, že mi občas hodně chybí. To že krátce bylo se mnou mi pomohlo být zase sama sebou. Musela bych tady vysvětlovat svůj život za posledních 5 měsíců. Prostě vidím v tom co se stalo smysl. A asi proto se s tím srovnávám. A taky, napadá mě ještě jiná věc, snad sem zavítáš, abys řekla co si o tom myslíš:
před rokem se mi ohlásila dušička. Teď to nevyšlo, protože budoucí tělíčko nebylo správně založené a ono nemá potřebu vstoupit do neúplného. Je možné, že přijde ještě jednou. Ale také je možné, že jemu to stačilo tak jak to proběhlo.
Doufám si teď někdo neťuká na čelo nebo nemá oči jak baterky.
Stefinka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.11.04 10:19

Mila Stefinko,

je mi moc lito co se stalo, tve denicky byly moc zajimave uz jenom z pohledu tveho veku a poctu deti, jsi obdivuhodna zena a ja verim, ze se urcite zadari a nejaky mimisek na tebe jeste ceka a moc se tesim, az si zase o tom poctu!

Drzime palecky!

Sulanek a Nika 21M

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 13.11.04 10:51

ahoj,

myslim ze si sa moc neuplnula. ja tiez myslim na leden a v podstate upinam sa na to aby uz bol dalsi rok a vsetko zacalo odznovu. neviem co bude az nebude, ale tak ako tebe moc mi to pomaha mysliet dopredu a nevracat sa spat.
prajem ti krasny vikend
 danka

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 13.11.04 12:02

Ahoj stefinka, velmi ma mrzi, ze sa nieco take stalo prave tebe. So mnou v porodnici boli 2 baby, ktore porodili deticky s komplikovanou srdcovou vadou s nulovou prognozou. Jedna bola so mnou na cakacke a velmi mi pomahala pri kontrakciach. Uplne skvely clovek. Mam na nu cislo, ale ani neviem, co jej napisat, stale na nu myslim a strasne ma to mrzi. Az v takychto chvilach si clovek uvedomi, aky musi byt vdacny za to, co ma.
Som presvedcena, ze ti to este vyjde a onedlho zahlasis //.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.04 16:09

Ahoj Štefinko,šla jsem teď na stránky emimina brouzdat a pátrat po tobě,jak se máš…nevím ,co napsat,snad jen,že tě moc obdivuji a moc ti držím pěstičky do dalších dvou čárek…Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.04 20:05

Stefinko, s dovolením jsem si na tebe vytáhla kartu z „Hvězdných karet“ L. Goodman. Nevím, jak vypadáš, neznám tě, ale když jsem si tě při míchání představila, jedna vypadla - jasné, co? A víš, která? Slunce. Ve fyzickém světě představuje Slunce bezesporu nejskvělejší symbol. Ztělesňuje životní sílu a vše, co stvořil Bůh - náš vlastní základ, naše teplo, samotné jádro naší existence. Přestože je v dnešní době Slunci připisována mužská energie, v pradávnu je uctívali jako Bohyni, dárkyni života, ženskou energii, matku všech nebeských světel. V Bibli se říká:„I učinil Bůh dvě veliká světla, aby vládla dnu a noci.“ Jedním z těchto vládnoucích nebeských těles je Slunce, druhým Měsíc.
Karta má zářivé vibrace Slunce.To je vládcem slunečního znamení Lva a sdílí s ním mnoho typických vlastností. Představte si majestátního lvího krále, jak se koupe ve slunečním světle, ochraňuje a dohlíží na vše ve svém panství v džungli a to vyžaduje respekt a uznání nadřazenosti jeho úctyhodného postavení.
DIVINACE:
Dopadá na vás světlo reflektorů. Majestátní zlaté paprsky Slunce působí mocně a vy oplýváte tvořivou energií. Dosažení vašich cílů leží zcela ve vašich rukách a všude, kde se ocitnete, vyzařuje kolem vás jas a světlo. Sny se stávají skutečností. Znovu si plně uvědomujete svou cenu a schopnost vývoje ve všech oblastech a poznáváte, že se vám dostalo požehnání ve formě této životodárné energie. Čekejte zázrak!
REFLEXE:
Jestliže prožíváte problematickou stránku vibrace této karty, máte možná pocit zklamání, rozčarování a jste skleslí - jako by vaše Slunce zastínily mraky. Bez Slunce je tma - žádné jaro, léto, zima, podzim. Ale vzpomeňte si, vždyť se jenom schovalo za mraky, a ne na dlouho. Zítra zas vyjde, protože Slunce svítí bez rozlišování na nás všechny, a vy se brzy zase octnete v záři reflektorů, kam patříte. Jen se seberte, oprašte se, nasaďte si sombrero a čekejte na příchod svého dne na výsluní.

Dušička nepřišla na chvilinku Stefi, ona přijde s celou parádou na svět, uvidíš :-))).
A výklad - ten pochopíš sama, jen mi dej vědět, co si o tom myslíš, zda se karta trošku trefila. Tak ať se ti plní všechny krásné sny (na čarodějnice dozrajem, na mamču jsi stále mladá!!!)
Tak a teď už jsem za blázna i já :-))))

Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.04 20:19

Koukám Stefi, že jsi ve stejnou chvíli na netu, to jsem teda trefila napojení :-))))
Pajdule

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 09:25

Ahoj Pajdule,
sice jsme byli v jedné chvíli na eMiminu, ale asi jsem koukala zrovna na něco jiného.
Jsem Ryba s ascendentem ve Lvu. V čínském horoskopu Tygr. Co jsem sama sebou a nesnažím se být někým jiným, rychle regeneruji stejně jako tahle velká silná zvířata. Včera jsem měla takový „den za mrakem“, ale to mi na dlouho nevydrží nikdy.
Díky za kartičku, budu se na ni chodit koukat až zase nějaká chandřička se mi začne usazovat za krkem.
Krásný den přeje Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 14:25

Ahoj holky,
asi se to děje pořád a mnohokrát, zajímavé kolik podobných případů tomu mému se najednou objevilo. Ale mám i smutošťastný příběh, ta moje třetí známá s rakovinou byla na výkonu včera a po něm jí řekli, že v nových krevních testech se už rakovina neobjevila a CT má bez nálezu. Tak to bylo záhadné, ale spíše asi generální úklid organismu. Dopoledne jela domů a vzhledem k jeji prognoze, zatím neví jestli se budou pokoušet.
Přemýšlím co do dalšího úlevníčku, témat by bylo! A nejsou smutná.
Mějte se krásně, držím palečky. Stefinka

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 14:46

Ahoj Stefinko.
Koukala jsem na fotky, jste s Adélkou sympatická dvojka, docela ráda bych skoukla i zbytek rodiny. Obdivuju tě za tu odvahu přivést na svět tolik dětí. Je to určitě krásné. Já mám zatím děti dvě. Píšu zatím, chtěla bych ještě a ještě a........ . Jenomže rozum a manžel říkají ne. On chce ještě k moři a kdovíco ještě a tohle bychom si se 3 a více dětmi už nemohli dovolit. Vidím, že se se ztrátou mimíska statečně srovnáváš a to jistě není nic lehkého. Budete se ještě časem pokoušet o miminko? Jestli ano, pak vám přeju moc a moc štěstí, spokojená rodinko =o)
 Radka

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 15.11.04 14:47

Ahoj Stefinko,

jsem na tom podobně jako ty :-( nedávno jsem přišla o mimi v 7 tt a ted před 10 dny o mimi v 5 tt. taky to neskutečně bolí, protože nechápu kde byla chyba. proč zase já. Ale věřím, že se to urovná a že tělo si řekne kdy otěhotní znovu a příště to určitě vyjde.
Tak jako Dancul se upínáme na leden hlavně tím, že všechno začne znovu.
Občas je mi hodně smutno, když je kolem mě tolik těhulek a miminek. Prostě to u srdíčka zabolí a strašně moc. Snažím se najít si nějaké činnosti, abych se zabavila.
Ty máš ještě tu výhodu, že máš doma tolik krásných a hodnoučkých štestíček :-)

Posílám spoustu pozdravů a držím palečky na další dvě // :-)

Pa Kačka od PSTM :-)

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 18:25

Ahoj Radko,
další dětičky a manžel jsou v soukromém albu Stefinka.
Pokoušet ještě? No snad mi to neodmítne. Ale proti odporu nepůjdu, to je jasné.
No, finanční situace, to fakt není nic moc. Já budu doma na pořád, mám před sebou „rodičovskou dovolenou“ až do důchodu. Budu žádat o péči o osobu blízkou na Pepču. V mém okolí nejsou větší rodiny výjimečné, i když jich ubývá. Tady na Vysočině je také velké množství dvojčat. U nás doma ne. Jsme tu asi úrodný kraj. I když manžel má 4 sourozence a děti mají pouze dva. Nejstarší a on nejmladší. Ostatní nemůžou mít. A nejstarší sestra se navíc dlouho léčila na neplodnost, nakonec má tři kluky. Mladší sestra nic a dva bráškové taky nic. Jeden je svobodný mládenec už 40letý a druhý si vzal ženu, která nemůže mít děti a už je po operacích, takže ani jinak. Tak možná my dva máme vylepšit bilanci? Nepočítám z prvního manželství, z tohoto … chtěla jsem napsat tři !!! máme dvě děti. Nevím proč, já se prostě pořád vidím těhu, i když nejsem. Asi že to mám před sebou. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 18:33

Milá Kačko,
dívala ses už na porodnici.com? Chtělo by to postrčit tvého dr., aby ti udělal speciální stěry. Tam se v poradně dr.Kouteckého píše. A držím ti moc palce, aby to konečně vyšlo. Díky moc za podporu. Stefinka

Vložit nový komentář