Už jsi mezi námi

Těhotenství
  • Caty
  • 29.07.10

Začali jsme se snažit po roce a půl známosti. Povedlo se po třech letech IVF metodou a máme tebe, Barunko. Moje největší zlatíčko na světě, který ikdyž jsem unavená, nevrlá na ostatní,mi dokáže vždycky vrátit chuť do života.

U maminky v bříšku

1.den na světě
2 komentáře

S maminkou doma

Tam strašně ráda spinkám
2 komentáře

Malý bobek
4 komentářů

Asi to bude hodně dlouhý… S manželem jsme se znali něco přes rok, když jsme se začali snažit o naše miminko. Manžel chtěl počkat až budeme mít dost peněz, barák, jiný auto apod.,já věděla, že to nepůjde tak hladce a tak jsem naléhala a uspěla. Ale ani po dvou letech se nám nezadařilo. Teda ano, zadařilo se nám hned třetí měsíc snažení, ale nedopadlo to dobře. Chodili jsme do CAR Motol. IUI nevyšla. Nechali jsme to být a půl roku po Motole šli do Gennetu. Tam šlo všechno tak strašně rychle. V květnu první návštěva, vyšetření, UTZ hned další cyklus a v červenci jsem držela pozitivní testík. Povedlo se nám napoprvé IVF. Sice jsem měla hyperstimulační syndrom, ale podařilo se. V pondělí 13.7 bylo OPU, z 15ti folíků, 15 vajíček. Oplodnilo se 8 metodou ICSI a 3 přirozeně. V sobotu 18.7 jsem šla na ET a viděla ty dva diblíky na velké obrazovce, jak je do mě dali. Chtělo se mi tak strašně brečet a zároveň se smát, že mám v sobě dva mimísky. Strašně jsem si přála, aby to vyšlo, nejen kvůli mně, ale i kvůli mýmu dědečkovi, který je hodně nemocný a tak moc si přál už pravnoučátko.

V úterý 9den po OPU včetně jsem měla ducha na testíku. Ve čtvrtek 11dpo byla krev 8Hcg, ořvala jsem to taaaaaaaak strašně moc. Tak strašně jsem byla zklamaná, bezradná, vyčerpaná snažením, zklamáním, neústálými radami ať na to nemyslím. Snažilky a ty dlouhodobé ví, že to prostě nejde. Tady jsem vložila snad deset diskuzí at mi poradíte, napíšete svoje zkušenosti, ale hlavně ať mi napíšete, že těhu jsem, že je ještě brzy a Hcg vyroste. Strašně moc z Vás mi tady pomohlo, povzbudilo a já šla vpátek opět na krev. Co kdyby. A taky jooooooo. Byli jsme akorát s manžílkem na cestě na dovolenou. Volala jsem do laborky a paní mi nadšeně hlásala.No joo, leze vám Hcg nahoru, jste těhotná. Hcg byloo 24, strašně málo, ale rostlo a to bylo dobře. Stejně jsem se klepala na UTZ až tam bude dutinka, pak vajíčko, embryjko, srdíčko a nakonec tělíčko i s hlavičkou a dočkala jsem se. Pár týdnů na to bylo vidět srdíčko a i přes mírné krvácení na počátku jsem čekala naše první, vytoužené, vymodlené, vymilované a vyrobené mimnko.

Těhu probíhalo dobře. Do 5.měsíce jsem přibrala jen 4 kila, že jsem těhu nebylo moc vidět. Cítila jsem se dobře.Jo, bývalo mi špatně, zvracela jsem, pálila mě žáha, ale bylo to tak krásné, když víte proč vám je tak zle, snad se z toho i radujete.
Všechno bylo OK, cukr, tlak, miminko. Nechali jsme si říct,jestli to bude holčička nebo chlapeček. No, byla to holčička.V 7. mě­síci jsem měa bílkovinu v moči, začaly mi natékat ruce, nohy, ale pan doktor byl vpohodě a nejevil zájem.

Ve 31tt jsem jela na pohotovost, v lékárně jsem měla mírně zvýšený tlak, na pohotovosti pak 170/90. Bylo to v Blavě a já chtěla do Prahy. Nechala jsem si zkontrolovat Barunku a jeli jsme. V Praze mě nechali.týden na to propustili. Za dva dny jsem skončila zase v nemocnici. Tlaky pořád stoupaly, nohy natékaly, už jsem obula jen jedny sněhule, jinak nic. Monitory byly OK, takže mě hlídali. Tak to šlo pořád dál a dál. Ve 34tt se to nějak zvrtlo. Tlaky byly permanentně 150/110, 170/105 apodobně. Z nemocnice jsem se už nedostala. Chytla jsem virozu a prozvracela den a noc, malá měla špatné monitory, ale ustály jsme to. Pak najednou, opět bílkovina v moči, zhoršené jaterní testy, nohy mě bolely tak strašně moc, že jsem nemohla chodit. Měla jsem je nateklé až ke kolenům, običej, ruce, byla jsem jak Mišelín. Tlaky stoupaly a stoupaly, monitory se hršily a horšily.

Ukecala jsem svýho doktora, že už nechci čekat, že chci aby šla malá ven. To bylo 37+2. Tak jo, v pondělí začneme vyvolávat. Nemohla jsem se dočkat až ten uzlíček uvidím, až bude venku, pochovám ho, ale bude hlavně v bezpeí u mně v náručí a nebude mu špatně z mých tlaků. Víkend byl taaak strašně dlouhý, táhlo se to jak stonožka. V pondělí ráno jsme šli na to. Tabletku, Hamilton, au au, krev, ale dobrý. No, bolesti jak na MS, dost nepravidelné kontrakce, na monitoru nic. Jen malá se pořád horšila, nehýbala, nejevila vůbec žádné známky at jsem chodila, skákala, houpala se, naládovala se sladkým, prostě nic. Strašný pocit, když tam nad vámi stojí 3 doktoři, porodní asistentka a sestřička, koukají na monitor, kroutí hlavou a odejdou se závěrem, nic nejezte. Byla jsem tak vystrašená, tak moc jsem se o Barunku bála. V jednu mě doktor zkontroloval, skoro jsem se neotvírala. Ve dvě prý dáme ještě jednu tabletku a když nic, tak budeme pokračovat zítra, nic nejíst, nepít, kdybysme museli na sál. Já jí, ale chtěla porodt v pondělí, prostě jsem se rozhodla. Chodila jsem, chodila do sprchy, skákala na míči, prostě jsem jí chtěla mít venku.Ve dvě už mi tabletku nedali. Prý večer se uvidíme na sále. Joooo, to ani omylem. Během deseti minut začaly pravidelné kontrakce. To byly dvě hodiny, bolelo to šíleně,ale tak jsem se těšila, že jsem to nevnímala. Porod byl krásný, rychlý a hlavně dopadl dobře. V půl čtvrté říkám PA, musim tlačit, proboha to nemůžete a šup na přípravnu. No,tu jsem ani nenavštívila, šla jsem rovnou na porodní sál. Ve čtyři jsem ulehala na lehátko. PA dala monitory a ty byly dost špatné. Barunce padaly ozvy, nehýbala se. PA praskla vodu a ta byla celá zelená.Tak mě vyděsil její výraz, hrozný. DOktor doběhl na poslední chvíli. Nástřih, velký jak blb, 30 stehů, ale v 16.26 byla Barunka na světě a zdravá, Nic jí nebylo. Přes všechny problémy které byly, přes špatné monitory, ozvy, zkaženou vodu se vyklabala na svět v 37+5 tt. Dotáhly jsme to až sem. Dívala se, ječela a já ani nemohla brečet. Nešlo to. Byl to takový šok, taková strašná radost z toho malého uzlíčku, že jsem brečela ža když nás pustili domu.

Teď tu vedle mě hajá, spinká, a já pociťuju takovou lásku, zodpovědnost,strach jako k nikomu na světě. Tak moc jí miluju a děkuju, že tady je. Že jí můžu pochovat, že se na mě směje a dělá všem jen radost.

Moc děkuju i mým rodičům, kteří za mnou jezdili do nemocnice, vozili o půlnoci na pohotoost i třikrát v týdnu, děkuju jim, že mi pro Barunku všechno připravili, protože já to nestihla. Děkuju dvojí sestřičce, že za mnou chodila, držela mě při kontrakcích za ruku, podporovala mě a držela palce.

Děkuju manželovi, který za mnou jezdil do nemocnice a pomáhal.
Děkuju panu doktoru Šafářovi z Podolí, že mi malou zachránil, protože, kdyby nebylo jeho, a nešel do vyvolávání už tu druhý den moje malá Barunka nebyla.
Děkuju svým rodičům i přes občasné neshody, které někdy máme, že jsou tak svělými prarodiči a sestra tetou.

A taky moc moc mocinky děkuju holkám Z Dubňátek 2010 a holkám z diskuse Těhulky z Nově se snažících, že se mnou byly celou dobu snažená, těhulkování, radily mi, podporovaly, a byly se mnou.

A ikdyž nejsem křtěná a věřící v Boha, děkuju tomu neznámému, že tu dnes držím svojí malou holčičku.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Niky7  29.07.10 14:00

Gratuluji a preji hodne stesti! :srdce:

 
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 29.07.10 14:18

Ty jo, to bylo stesti, ze ses rozhodla, zkazena plodovku jeste pred terminem, to by asi fakt nedopadlo dobre.
A ackoli vyvolavackam nefandim, tak u tebe je videt, ze se rodi hlavou, ta psychicka stranka dela u porodu hrozne moc.
Hodne stesti

 
nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 29.07.10 14:53

Jen se zatajeným dechem koukám. Jsi moc chytrá maminka, gratuluji ke krásnému miminku. Hodně štěstí holky :hug:

 
Caty  29.07.10 16:05

Holčinky, děkuju moc.
Omlouvám se velice za případně chybičky v pravopise, vypadlé či špatné písmenko. Ikdyž si na tom velice zakládám a dbám na pravopis, jsem ráda, že se mi to podařilo vůbec sepsat, když malá spinkala. Zatím nebyl čas, tak se omlouvám a prosím za prominutí.
:srdce: :huban: :oops:

 
Caty  29.07.10 16:08

čičinko já pro vyvolávačky taky nejsem a když jsem vždycky viděla, jak u toho holky trpěly, je to prot přírodě, ale já se prostě tenkrát rozhodla, že malá musí jít ven v ponděl a že venku bude, ikdyž jsem se zrpvu vůbec neotvírala a pak to šlo všechno strašně rychle. Otevřela jsem se během dvou hodin a šlo to. A jsem za to ráda.
Asi nějakž šestý smysl tenkrát

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 29.07.10 18:58

Moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka a radosti s malou Barunkou :)
 jana

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 29.07.10 20:06

Jojo, s tou zodpopvědností, strachem a nepopsatelnou láskou je to asi u všech maminek stejné :srdce: Přeji už jen samou radost a zdravíčko.

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 29.07.10 20:08

Caty, moc hezký deníček a pořádně vybojovaný uzlíček štěstí, přeju hodně štěstíčka a zdravíčka oběma. Holčička je nádherná. Koukala jsem, že jsi začínala na diskuzi IVF leden 2010, já tam tedka taky jsem, nebot jsem devět dní po ET, je to mé první IvF ICSI a moc doufám, že tě budu následovat, jen na ten testík nemam odvahu a počkám si na odběr krve.
Opatrujte se holky :srdce: :hug: :kytka:

 
klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 29.07.10 20:27

mooooc gratuluji,malá je nádherná… :hug:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 29.07.10 22:49

Také se připojuji s gratulací, jste obě šikulky, že jste to tak pěkně zvládli. Moc pěkný deníček, udělal mi radost. Hodně štěstí :-D!!!!

 
rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 30.07.10 09:16

Caty, moc krásně napsané!! :hug: Měla jsi to náročné, ale zvládly jste to obě, moc ti to s Barunkou sluší :wink: :kytka:

 
Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 85 inzerátů 30.07.10 09:50

Moc, moc gratuluji k Barunce. Je to krásná holčička :srdce:
Přeji Vám hodně zdravíčka a ať Vám Barunka dělá jen samou radost :kytka:

 
sichalm
Nováček 2 příspěvky 30.07.10 11:35

Také se připojuji ke gratulaci…hodně zdravíčka a úsměvu na tváři...... :-)

 
Caty  30.07.10 18:01

Holky, děkuju, jste všechny tady zlatíčka.
Emimi je už taková moje modla, že ikdyž nemám moc čas sem někdy zajít, mám absťák a stýská se mi :huban:

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 30.07.10 21:39

Caty- moc hezké! :srdce:

 
Caty  30.07.10 22:34

Jeeeee, Bettynko, děkuji kočičko :huban:

 
Andulinečka  31.07.10 18:50

Nádherná holčička moc :palec: :mavam:

 
kozisek
Hvězda diskuse 35546 příspěvků 01.08.10 12:05

Caty tedy ještě, že jsi si na tom trvala. Myslela jsem, že to je vyjímka - zkažená plodovka. Barunka měla krásné míry, takže už by stejně nic nedohnala. :wink: Je to roztomílek. :hug: :kytka:

 
Caty  02.08.10 07:28

kozísek, to nedohnala,byla velikostně o dva týdny napřed, takže jsem aspoň nerodila 4,5 kilový miminečko.Sic mi už dvakrát hrozili vyvolávání, ale ustály jsme to do oho 37tt a jsem ráda. :kytka:

 
Katkaty
Generální žvanilka 20136 příspěvků 02.08.10 13:11

Caty tak jsem nasla denicek a skoro cely jsem ho probrecela, jsem moooocccc rada ze je vse ok a ze to dopadlo dobre :huban: :huban: :huban: Preji vam at jste nadale tak stastni a zdravi :kytka: :kytka: :kytka:

 
Caty  02.08.10 16:48

Katynko :huban:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama