Dochází mi síly

Snažení

Když jsem se rozhodla pro miminko, bylo mi teprve 23 let a už tehdy jsem věděla, že ho moc chci, ale ne, že to bude tak dlouhá cesta. Cítila jsem, že jsem na miminko připravená. I přítel neměl nic proti, tak jsem vysadila prášky a začalo snažení. Po půl roce mi ale přišlo divné, že pořád nic a přítelova sestřenice už mezitím porodila a mě to moc zraňovalo.

U doktorky mi bylo řečeno, že jsem v pořadku a nic se nedělo. Tak jsme se snažili další půl rok. A zase nic. Byla jsem moc smutná a přítel ratdi trávil volné chvilky v hospodě s kamarády, domlouvali si hory beze mně a já si uvědomovala, že by to nebylo to pravé, co bych chtěla, tak jsem se s ním rozešla a utápěla jsem se v depresích.

Tou dobou jsem pracovala za barem, tak jsem začala ponocovat a pít a seznámila se se s mým nynějším přítelem. Antikoncepci jsem nebrala, předtím nebylo proč, tak jsem si říkala, že by mi ani nevadilo, kdybych otěhotněla hned na začátku, ale neměla jsem menstruaci, asi z toho života, jaký jsem vedla. Tak jsem tomu dávala tři měsíce a šla k doktorce. Řekla mi, že nemám sliznici a dostala jsem Utrogestan. Myslela jsem si, že to po něm půjde hned, ale zase přišlo zklamání. Máme baráček se zahradou, neplatíme veliké peníze za bydlení, pořídili jsme si Jacka Russela, vše je tak, jak má být, tak se pořád ptám, proč zrovna já?

V prosinci 2010 jsem byla u doktorky a ta mi doporučila CAR. Ale já chci ješte počkat. Začala jsem si dělat grafy, které jsou opravdu zvláštní a pochybuji o ovulaci. Možná mě odsoudíte, ale já nechci, aby si ho přítel honil nad nějakou slečnou v časopise a z toho jsem pak měla dítě. Takže si mažu Oestrogel, začala jsem pít kontryhel a beru utroš a stále doufám. Ale už mi docházejí síly. Řekla jsem si, že si udělám ještě dva grafy a pak už ne!Nemám na to už sílu :(

Každý den zkoumám, jestli je ta teplota dobře a proč nestoupla a proč a proč a proč, a pořád dokola. Všem ,co jsou těhotné a nebo mají děti, to moc přeji, ale strašně jim to závidím. Já jsem ještě nepoznala, jaký je to pocit. Skoro každý den pročítam deníčky o těhotenství a porodech a brečím. Teď je mi 27 let a už vím, že tyhle Vánoce budou zase bez miminka a já budu strašně smutná. A nemyslet na to opravdu nejde :( Vím, že je nás víc, které mame stejný problém a tak vám, co jste na tom hodně podobně, přeji, abyste na testu našly ty vytoužené dvě čárečky :)

Hodnotilo 2 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
arnaa
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 05.08.11 06:44

Ahoj,
vim, ze cekani na miminko je nekdy tezke a dlouhe…
Urcite bych se ale nevyhybala navsteve CAR. Centrum asistované reprodukce neznamená ani náhodou automaticky umělé oplodnění. Udělají tam Tobě i partnerovi vyšetření, aby odhalili příčinu dosavadních neúspěchů. Pokud máš monofazickou křivku bazální teploty, možná opravdu neovuluješ, což se dá řešit celkem snadno léky…Utrogestan ale vhodný není, někdy naopak ovulaci blokuje on…
Držím palce.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 05.08.11 09:10

Ahoj, nedivím se tomu, jak to prožíváš, taky mi často bylo ouvej, ale pořád jsem neztrácela naději, že to bude ok a otěhotníme doma. Vyšetření v CARu bych se nebránila, ale na umělé bych ihned nešla. Já osobně mám velmi dobrou zkušenost s čínskou medicínou, která může hodně cyklus srovnat, a mám trochu fobii z hormonálních léků, tak bych šla nejdřív do ní…moc ti přeju, aby to vyšlo, u nás to taky nebylo snadné a nejhorší mi na tom přišlo, že ti nikdo neřekne, jestli se to vůbec podaří a kdy…to by pak byla jiná pohoda, sice bys věděla, že to budou třeba 2roky, ale mohla se soustředit v klidu na jiné věci :wink:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 05.08.11 10:13

Ahojky, je to těžké, sama čekám 7.měsíců a stále nic, ale naštěstí mám super lékaře a dnes jsem byla poprvé na krvi, aby mi udělal tento cyklus hormonální rozbor, v polovině cyklu mě čeká UTZ a krev a pak na konci cyklu krev. Tím se zjistí zda ovuluji nebo ne a jak to mám s hormony. Manžela čeká spermiogram už je objednaný a opravdu nemám problém s tím, že si to udělá do kelímku…víš, ono se to dá domluvit i doma, dostali jsme kalíšek, doma si to v klidu udělá nebo uděláme :lol: a pak to tam zabalené v ručníku musí odvézt do hodiny a ještě ten den bude znát výsledky…tak se toho neboj a odblokuj to, že ti to přijde divné a nechceš, aby si to dělal nad časákem…jsou to přece první kroky jak mít miminko, tak se tomu nebraň a přítel jestli tě miluje to udělá.Další radou jsou masáže na odblokování pánve, to taky pomohlo tolika ženám, prostě měli jen zablokovanou pánev a spermíci se tam nedostali. Ono je tolik příčin a někdy je tak jednoduché je odstranit tak se neboj podstoupit vyšetření. Někdy jsou neprůchodné vaječníky a to zjistí laparoskopií. Všechno je to jen o přístupu gynekologa a tvého jak co a kdy chceš řešit. Tak se toho neboj, když chceš dítě, které nepřichází tak se pro to bohužel musí udělat maximum. :wink: Posílám ti spousty pozitivní energie a držím moc pěstičky :huban:

 
konévka
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 05.08.11 12:56

Ahoj, dneska jsem byla poprvé na konzultaci v CAR. Měla jsem z toho taky hrozný vítr, ale musím říct, že mě ten přístup a všechno tam mile překvapilo. A aspoň ti tam udělají vyšetření, které ti neudělá klasický gynekolog. Nehledě na to, že nedoporučují hned IVF, ale IUI a to v podstatě není žádný zásah do organismu. Na spermiogramu jsme už jednou byli, dopadlo dobře, ale tam ho chtějí znova, tak jdem ve středu. Tak jak to popisuješ, že by si to přítel dělal nad nějakýma časákama zní fakt divně :-) ale myslím že dnes už to jde všude tak, že to buď přivezeš do hodiny (ale to je risk - musí to mít správnou teplotu atd.) nebo může jít partnerka do kabinky s ním. Takže časáky nebude potřebovat :palec:

 
Pettulka
Povídálka 19 příspěvků 05.08.11 13:37

Ahojky Jani,
já bych zkusila ještě jednou Tvou dr. a vzala bych sebou ten graf, měla by Ti udělat hormonální profil a utz, tak jak popisuje luminex, stejně tak by Ti mohla dát doporučení na spg partnera. To jsou základní vyšetření, které by jste měli mít. A pokud je to jen tím, že neovuluješ, stačí nasadit léky a ty Ti cyklus srovnají.
Jinak pokud Tvoje dr. nebude chtít, tak určitě vřele doporučuju CAR, tam Vám tyto vyšetření udělají. Do IVF Tě rozhodně tlačit nebudou.
My tam taky chodili a vždy jsme dostali pouze doporuční a bylo na nás, co jsme chtěli „podniknout“.

 
kathystar
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 1 inzerát 05.08.11 16:14

Jani ahoj!

Nesmutni,také bych na tvém místě vyzkoušela CAR.A posílám alespoň virtuální :hug: .A velké přání ať se co nejříve na testu oběví //.

 
zmimi
Stálice 55 příspěvků 05.08.11 18:38

Moc dobře vím jaké to je.Já se dočkala až po pěti letech.Neztrácejte naději a ono se jednou to malé štěstíčko ukáže i u vás :palec:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 06.08.11 22:00

holky vy jste ale zlaticka asi mate pravdu :-( nechci smutnit ale obcas to na mne tak padne ze nesnasim celej svet..vcera jsem nastoupila do nove prace tak uvidim jak to tam bude asi tomu dam jeste volny prubeh do vanoc a po novem roce to zacnu resit.hlavne hledam novou gyndarku davala jsem sem take tema na diskuzy at mi nekdo poradi prahu 6 nebo 7 ale nikdo o nicem nevi :-( takze ted mam trochu stres tak to ratsi necham byt ale pak se na to vrhnu.jste fakt hodny dekuju moc! :huban: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama