Vše musí být proto, abychom byli tam, kde jsme

O životě

Jsem opět sama doma a je mi moc smutno, tak přemýšlím, jestli se něco dalo změnit, ale podle mého uvážení asi ne. Dlouho jsem přemýšlela, že deníček napíši, ale popravdě se trošku bojím rýpalek, které mi budou psát, že chci být litována a tak dál. No nic, jdu to zkusit.

Začnu asi tím, že když mi bylo 11 let, měla jsem nejlepší kamarádku Markétku a tak jako každý jiný den, jsme šly po škole dělat k nám domů lumpárny :) Když jsem si odemkla dveře, čekala na mě uplakaná mamka se sdělením, že mi umřel starší bráška. V tu chvilku se se mnou zatočil celý svět, nevěděla jsem, co mám dělat a jen jsem plakala a plakala. Čekaly jsme, až se vrátí ze školy můj druhý bráška, že mu to řekneme. Oznámily jsme mu tu smutnou zprávu a přišlo nám, že ho to nijak nezasáhlo, snažil se být hrdina.

Jelikož jsme měli moc důslednou maminku, tak druhý den šup do školy, ale upřímně, neměla jsem na nic náladu, jen jsem pořád myslela na to, co se stalo a proč se to stalo! Mamka se uzavřela sama do sebe, ale byla silná, jen už nebyla tak důsledná a ani jedna jsme si nevšimly, že bráška, který zůstal naživu, začal kouřit trávu a brát pervitin a heroin! To vyšlo napovrch, až když jsme přišly domů a chyběla nám půlka bytu! Brácha dodělal jen základní školu a toulal se po ulicích. Z léčebny vždy utekl a rozhodl se, že smyslem jeho života bude heroin a vykrádaní aut. Když ho zavřeli poprvé, špatně jsem to nesla, psala jsem mu dopisy, jak strašně mě zklamal :( a on sliboval, jak už to nikdy neudělá, jak dá vše do pořádku.

Já si mezitím našla kluka, ježiši, to byla první láska :D Byli jsme spolu něco přes 4 roky a já jsem ho milovala tak moc, že jsem si kvůli němu vzala půjčku na 100 tisíc a dala jsem mu je! Samozřejmě, že mi řekl, že jsem krá.. a odešel. Peníze jsem už nikdy neviděla, a tak mi nezbývalo nic jiného, než z mého prvního platu 9000 Kč začít splácet každý měsíc 2500 Kč po dobu tří let! Ale co se dalo dělat, jsem poučená na celý život, teda alespoň si to myslím :D Přišla jsem domů z práce a maminka opět plakala, už jsem se lekla, co se stalo, že by zase někdo umřel? Ale spletla jsem se, sice nikdo neumřel, ale zpráva byla špatná. Brácha se ve vězení popral s jedním klukem a on do něj zapíchl jehlu, jelikož věděl, že je HIV pozitivní! Brácha šel na testy a ty ukázaly, že plán jeho vězeňského kolegy vyšel a je nakažen. Byla to strašná zpráva, opět strašný šok a lítost a bezmoc!

Chtěli jsme z toho frajera alespoň něco vysoudit, ale než se tím začaly zabývat naše soudy, tak ten kluk umřel a je po soudech. Snažila jsem se žít normálně, najít si hodného kluka, který by se mnou založil rodinu, ale zase jsem narazila. Našla jsem si chuligána ze Sparty, který byl alkoholik jako Brno a mlátil mě. Naučil mě i pít. Ale poslední kapka pro mě byla, když jsem měla narozeniny a přišla jsem z oslavy, ze které on odešel, a zmlátil mě mezi dveřmi, vzal mi klíče a telefon a řval na mě, že jsem ku..a. Počkala jsem si, až usne a rychle jsem volala jeho tátovi, aby okamžitě přišel a pustil mě. Byl to moc hodný člověk a za svého syna se styděl.

A tím to vše začalo. Na telefon mi chodily smsky typu, že mně zabije, pokud se nevrátím. Čekal na mě před prací a pronásledoval mě domů! Museli se mnou chodit domů kluci, nebo jsem musela rychle naskočit do taxíku. Přicházely mi hlasové zprávy typu: dneska ti to v hospodě hrozně slušelo, ta modrá mikina, stejně tě zabiju a pomalu budeš trpět, ale než se dostanu k tobě, tak zabiju tvoji mámu! Takže jsem se zvedla, přestala se schovávat a najala si na týden kamaráda-vyhazovače, aby se mnou týden jezdil domů. Změnila jsem si číslo, odstěhovala se a změnila práci! Mamce jsem řekla, že kdyby cokoliv, ať okamžitě volá policajty, ale nemyslela jsem si, že by jí něco udělal! Takže zase zklamaná a ubrečená, zase jsem si říkala, ježiši, já jsem pako! Takovou chybu už nemůžu nikdy udělat!

Po nějakém čase jsem jela za bráchou na poslední návštěvu v mém životě, aniž bych to tušila. Pohádali jsme se tam kvůli jeho chování a on přeskočil stůl a začal mě tam škrtit, no prostě strašné pozdvižení. Řekla jsem mu, že s ním končím, a taky jsem tak udělala! Už jsem ho 4 roky neviděla, ale hlodá mi v hlavě: co když umře a nebude vědět, že i přes to všechno ho mám ráda? Pak se mi začalo dělat špatně, klepala jsem se, motala se mi hlava, nejedla jsem… paní psycholožka mi řekla, že mám sociální fobii, ale že se to dá v klidu vyléčit. No nevím, co tím myslela, mám jí už 4 roky a každý den bojuji, ale není to ono. Podle mého už nikdy nebudu jako dřív :(

Po mém posledním příteli jsem měla ještě pár adeptů, ale to taky nebylo ono. Potom jsem se seznámila s mým nynějším přítelem. Znali jsme se něco přes tři roky, ale o tom se nebudu rozepisovat :) Jsem jen ráda, že už nějaký ten rok žiji normálně a on mě bere takovou, jaká jsem. Za tři měsíce nás čeká svatba, ale miminko se pořád nedaří. Asi za měsíc jdu také po dvou letech snaženi a neúspěšných léčbách s Clostilem a Utrošem na laparku. Mám velký strach, ale říkám si, že když už jsem zvládla tohle vše, tak laparka pro mě bude vysvobozením od věčně přetrvávajících bolestí břicha a anovulačních cyklů.

Ano, já vím, deníček je trošku zmatený :), ale nějak se mi to vše chtělo napsat :), i když vím, že si to moje mamka nikdy nepřečte, tak bych jí tady chtěla moc poděkovat za to, jaká je skvělá mamka a nikdy mě za nic neodsoudila! Miluji ji nadevše a je nejsilnější člověk, jakého znám :) Jestli jste někdo deníček dočetl, tak vám moc děkuji. Přeji všem jen to dobré :)

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LuciTau  05.03.12 07:03

Jájinko, jsem ráda, že můžu dát komentář jako první :hug:
táákže litovat tě nikdo nebude a doufám, že ani pitomé a rýpavé emimiNačky zůstanou pozadu :palec:
Tááákže :
Jsi strašně silná holka, nevěděla jsem že toho tolik nevím o své části internetové rodinky :hug: :think:
miminko se zadaří však víš :pankac: :pankac:
L.je ted ten který tě má rád a toho se drž i když někdy zlobí, ale který chlap nezlobí ? :lol:
Maminku máš skvělou asi jako já, můžeme být hrdí :dance: :dance:
Noo a k tomu ostatnímu, je mi moc líto brášky který zemřel :(
ten druhý bráška, já ti ani nevím jak bych se zachovala, ale jsi statečná, že jsi to vše zvládla :pankac:
Aaaaa tu svatbu den předemnou si moooc užííííj a pak poreferuješ jaké to bylo, abych se na následující den mohla připravit :mrgreen:
mám tě moooc ráda :hug:

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 1 inzerát 05.03.12 07:28

Jaja prežila si toho veľa, ale ako sa hovorí čo ťa nezabije to ťa posilní. každý máme nejákú minolosť s ktorou musíme zabojovať. Tiež som nemal šťasné detctvo a odniesle som si do života depresiu. Nechcem povedať, že to nevadí… Nie je doležité čo sa nám stalo, ale ako s tým naložíme, čo si z toho odnesieme a kam to nasmeruje náš ďalší život.

:hug: :hug:
 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 05.03.12 07:59

ahoj, teda taky si to holka neměla jednoduchý. A na co vlastně umřel ten první bráška?:-(myslím, že tvoje mamka je taky moc ráda, že tě má a určitě to brzy vyjde a dočká se i vnoučátka. Držím palce, ať už tě život dalších facek ušetří

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.03.12 08:21

Já si nemyslím, že to je sebelítostný deníček, nepíšeš „říkala jsem si, že jsem chudák“ ale „že jsem blbá“ ato není lístost ale sebepoznání. Zmoudřela jsi, dospěla a věř tomu, že už brzo budeš připravená a miminko příjde, když to budeš nejmíň čekat. Užíj si svatbu, mě čeká téměř za měsíc. Drž se holka, hodně štěstí :hug:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 05.03.12 08:46

Jájo, držím palce, ať už tě v životě čeká jen to krásné :hug: A ať se brzy zadaří s miminkem :kytka:

 
nikolinecka
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 05.03.12 11:30

Jaji - tak jsem deníček dočetla a věřím, že po tom všem škaredým, co tě potkalo, se miminko zadaří co nevidět.. Jsi statečná, silná a máš můj velký obdiv. :) Opatruj se :kytka:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 05.03.12 11:45

:mavam: ted jsem se vzbudila :oops: ale mam zase odpoledni tak mam narok :lol: holky umrel tak ze byl opilej a porazilo ho auto,teda spis celeho prejelo :,( mozna priste napisu denicek o tom co se odehrava od te doby co umrel :roll: jinak o mimi se snazim uz asi 4roky ale dva roky s mym skoro minželem :lol: rikam si ze kdyby se spousty veci v zivote nestala,tak jsem sebevedoma a bez fobie a je mi dobre :zed: ale ted mne vystresuje uplne vse :pocitac: moc vam dekuju holky.Mam vas rada a jsem rada za emimino :hug: :hug: :hug: :hug:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 05.03.12 12:01

jaja84 - možná si to Tvá mamka tady nepřečte, ale stoprocentně si zaslouží, abys jí řekla slova, která jsi napsala na konci. Myslím, že to je pro každou matku velký dar, slyšet od již dospělých dětí tato slova.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 05.03.12 12:43

Jajinko… no to koukám jako blázen čím vším jsi si musela projít… od teďka už jen to dobré, jo? :palec: :palec: :palec: :hug:

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 05.03.12 13:55

Zivot je krutej,ale ze zla dokaze napachat jedny osobe,rodine.. Jsi bojovnice a ja ti preju uz jen stesti a mnoho lasky a samozrejme miminko :)

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 05.03.12 14:56

drzim pesticky…jsi silna holka a nemelaq jsi to jednoduchy…doufam ze uz se ti bude jen darit a ze se brzy povede mimnko…preji spoustu uspechu v zivote…

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 05.03.12 17:01

Jajinko, přeji Ti, ať už vše smutné skončí, protože na jednoho člověka je toho až moc. Někdy nechápu, proč má někdo tak těžký život a někdo proplouvá životem jak peříčko.Jsi statečná a miminko si zasloužíš, budeš skvělá máma.

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 05.03.12 19:50

Hodne stesti.......

 
Klarinetka1
Závislačka 2692 příspěvků 05.03.12 21:07

Jájo, to je i líto, vůbec mě nenapadlo, že bys mohla mít tolik zlého za sebou :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 05.03.12 v 21:07

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 05.03.12 23:30

jste moc hodny holky :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 08.03.12 23:59

Myslim si, ze denicek urcite neni zmateny. Jen me pri podobnych osudech lidi vzdycky popadne vztek na sebe samu, ze si porad na vsechno stezuju, kdyz jsem ani zdaleka neprozila tolik spatneho. Opravdu pred tebou smekam, ze takhle v zivote bojujes a hlavne preji, at uz jsi jen stastna, toho spatneho uz sis snad vybrala dost! A taky hodne stesticka pri snazeni, mooc preju, at se brzy zadari a at jsi fyzicky i psychicky co nejdriv v poradku :hug: :hug:.

 
misule88
Nováček 7 příspěvků 30.08.12 21:32

Krásnýýýýý i tobě do života mnoho štěstí :-*

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 30.08.12 22:28

Dekuju moc holky :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama