V 18 letech maminkou

Těhotenství

Nikdy jsem si nedokázala představit, jaké to je být matkou a už vůbec ne takhle mladá. Teď už však vím, že to, že jsem otěhotněla, nebyla žádná chyba, ale největší štěstí, co mě mohlo potkat.

Bylo to někdy v březnu, ano. Den co mi změnil život už napořád. Udělala jsem si těhotenský test a ejhle, vyskočily na mě dvě růžové čárky. V té chvíli jsem nevěděla, jestli být ráda, nebo ne. Už Jsem psala jeden deníček, o tom jak jsem otěhotněla, proto to nechci moc rozepisovat, a chtěla bych se zaměřit spíš na celé těhotenství :-)

Jak už jsem na začátku psala, nikdy jsem si nedokázala představit být matkou takhle brzo. Vždy jsem se na holky v mém věku koukala jako na telata, co se neumí ani chránit, a nechají se „zbouchnout“ každým, kterého potkají. Já se však po uši zamilovala do svého současného přítele, a v tu chvíli mi bylo vše kolem jedno. Antikoncepci jsem brala, ale selhala. Doteď nevím z jakého důvodu, ale teď už alespoň vím, že antikoncepci nevěřit!

Po zjištění že jsem těhotná, následovalo oznámení rodičům, ale hlavně příteli. Byl zrovna v nemocnici, a já za ním jela na návštěvu. Když jsem mu to oznámila, ani vlastně nevím, jestli byl zaskočený nebo šťastný. Pořád koukal na těhotenský test, a říkal: jé, mi budeme mít miminko! Ovšem to byla jen počáteční reakce, a byly dny, kdy z přítele i vypadalo, že toho lituje. Naštěstí to bylo jen tím, že náš vztah už nebyl to co dřív, nemohli jsme nikam chodit jako ostatní a pro skoro 19letého kluka je to velký skok.

Oznámení rodičům nebylo těžké, mamka mě velice podržela – za což jsem jí moc vděčná! Řekla, ať se rozhodnu jakkoliv, bude se mi snažit pomoci. Po měsíci, co už se s tím naši definitivně smířily, jsme s mamkou začali plánovat výbavičku :D a takové ty „ženské“ starosti okolo dětí a tak.

Těhotenství krásně ubíhalo, a já už byla ve čtvrtém měsíci. Bohužel mě přítel opustil, bylo toho na něj asi moc, dodnes nevím, jak si to vysvětlit. Probrečela jsem celé dny, týdny, a tak šel den za dnem, a byly to dva měsíce. Já už se pomalu začala smiřovat s tím, že na naší maličkou budu sama. S přítelem padli velké hádky, plno hnusných slov co zaboleli, ale asi jsme si od sebe prostě potřebovali odpočinout. Když jsem byla skoro v sedmém měsíci, najednou jsme si zase s přítelem začali psát sms, dva dny na to za mnou přijel v mínus šesti stupních 20 km na kole, že si chce prostě jen popovídat, a vidět se.

Možná teď budu psát jako malá holka, ale na ten okamžik, co jsme spolu seděli ve velkém mrazu ve 12 hodin večer na lavičce, a on mě políbil, nikdy nezapomenu! Takovou šílenou úlevu, příliv štěstí, jsem snad ještě v životě neměla. Po pár týdnech takového toho „randění“ jsme se o sobě opět vrátily, a nikdy bych nebyla šťastnější. I když sem občas pohádáme – to asi každý, a bez hádek by to ani nebylo ono. Dnes jsem skoro v osmém měsíci, a nějaké trable s láskou už naštěstí řešit nemusím.

Taky se to pěkně podepsalo na mé váze! Když jsme s přítelem ještě nebyli, nenabrala jsem ani gram, a teď? Bum, 5 kg za tři týdny. Bříško mi začalo pěkně praskat, ale já to neberu jako nějakou pohromu, protože už vím, že můžou být horší věci, a nějaké strie mě rozhodně nerozhodí! :-)

Už se skoro nevyspím a asi jsem blázen, ale každý večer už si říkám, už by ta naše uličnice mohla vylézt! :D Nemůžu už se pomalu ani obrátit, funím jak hroch, a už to vůbec není ta 18letá holka, co před skoro rokem běhala po diskotékách a na děti neměla vůbec pomyšlení! :D Teď už jen sedím doma, háčkuji čepičky, čtu Maminku a užívám si těhotenství :-) Snad vše vydrží tak jak je, a malá nám bude dělat jen radost! :-)

Doufám, že se vám můj deníček alespoň trochu líbil, i když je trošku chaotický :-)

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bodlinkaa
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 19.12.12 01:26

Krasny denicek. Moc gratuluji a preji vam vsem hodne stesticka. Za chvilku se uz dockate.

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 19.12.12 07:18

Přeju hodně štěstí a ať vám malá dělá jen radost. Já teda doufala, že se k němu nevrátíš, po tom, co ti udělal a řekl, ale i lidi dělají chyby a odpouštět je přece božské, tak ať jste šťastný. :kytka: :kytka:

 
ytoka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 19.12.12 07:58

Moc gratuluju.. až je vše v pořádku, a ať jsi se svojí rodinkou moc šťastná.. :kytka:

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 19.12.12 08:28

Gratuluji :)
Já otěhotněla v 18, rodila jsem v 19, s otcem dítěte nejsem, našli jsme si s malým Alexem náhradního tatínka :)
Je to super, že aspoň tvůj chlap dostal rozum a přijal to :)
A to že tě rodina podržela je taky perfektní, u nás to takhle nebylo. Byla jsem s pupkem proti všem až do 6měsíce kdy se všechno nějak zbláznilo.
Držím palce ať máš pohodový porod :)
A štestí do života :)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 19.12.12 09:58

Hezký deníček :) Mám čtvrtročního syna a teprve za měsíc mi bude dvacet. Taky jsem si nedokázala představit, jaké to je být mámou, ale teď když jí jsem, tak jsem moc šťastná ;) Ať jsi šťastná i ty :hug: A hlavně hodně zdravíčka :kytka: :mavam:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 19.12.12 10:22

No uz budes mamina:-),gratuluji a preji vse nej, hlavne zdravou dcerku a pritel aby uz neblbnul, teprve po porodu to bude pro nej zkouska, ale mas bajecnou podporu maminky a matersvi si uzivej, utika to rychle:-).hodne stesti a hezky porod.

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 19.12.12 10:58

Hodně štěstí, s malou i přítelem :hug: Máš ohromné štěstí že máš podporu v rodině :palec: Tu já dlouho neměla, ač naše miminko bylo plánované. Ať ti to do porodu už rychle uteče a užívej si ještě, už nikdy to nebude takové, jako teď (nikdy jsem na tyhle řeči nedala, ale je to pravda) Být mámou je to nejhezčí, co mě potkalo :kytka:

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 19.12.12 13:38

Moc krásný deníček, moc hezky se četl, až mi je líto, že byl tak krátký :)
Držím palečky, at už ti vše vychází jak si přeješ ty, at máš hladký průběh porodu, krásnou zdravou holčičku a at jste spolu všichni štastní :)

 
Empaka
Povídálka 21 příspěvků 19.12.12 14:34

Moc hezky napsané… Gratuluji k miminku :kytka:

 
Lusie96
Kecalka 109 příspěvků 19.12.12 17:19

Gratuluji k miminku a pořádně si užívej bříška! :kytka: hlavně ať jste obě zdravé a vše dobře dopadne ;)

 
fifinkaa
Kelišová 6300 příspěvků 19.12.12 18:17

Taky gratuluju, ale když si testovala v březnu, tak to by si už rodila v prosinci ne?

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 19.12.12 18:55

Je skvělé jak si se k roli nastávající matky ve tvém věku postavila.Ani já na tom nevidim nic špatného být maminkou už v tomhle věku. Je mi dvacet a za týden sem také měla porodit našeho andílka..Bohužel se v 16tt vše zvrtlo a já na něj nosim v srdci už pouze krásnou, ale velmi bolestivou vzpomínku. Přeji hodně štěstí :hug:

 
Caty  19.12.12 19:40

Moc gratuluji a tiše závidím bříško :hug:

 
betaka  19.12.12 20:07

To je fakt. V prvním deníčku je, že se seznámili na Silvestra 2011 a po třech měsících otěhotněla. To je na zamyšlení.

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.12.12 20:45

Velká gratulace…já si dělala test v k etnu a už jsem před porodemm, ty sis ho dělala v březnu a jsi v osmým, to prenasis jak slonice :D nebo jsem něco prehlidla?

 
Caty  19.12.12 20:48

No ted čtu taky, že je skoro v 8.měsíci a testovala v březnu, ale možná to popletla no.

 
luciee9  19.12.12 21:38

Já na to taky koukala. Já testovala začátek dubna a mám 8 dní do termínu. Tak to nějak nesedí :D a koukala jsem a slečna má na profilu zadání termín porodu 2.2.2013 :think:

Příspěvek upraven 19.12.12 v 21:39

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 19.12.12 23:31

to je fakt. V prvním deníčku je, že se seznámili na Silvestra 2011 a po třech měsících otěhotněla. To je na zamyšlení.

tak ono seznámit se ještě neznamená začít spolu chodit. třeba se seznámili a pak se rok je přátelili nebo se třeba vůbec neviděli… :think:

 
skrudzz
Kecalka 259 příspěvků 20.12.12 09:55

Ano, jak píšete, seznámili jsme se na silvestra 2011 a po třech měsících jsem otěhotněla. Jak už jsem psala, byla to nehoda, ale miminko jsme si nechali. S tím březnem jsem to popletla, za to se omlouvám :-) Testovala jsem někdy okolo května, bohužel už si to moc nepamatuji, nikam jsem si to nezapisovala=)

Příspěvek upraven 20.12.12 v 09:56

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 20.12.12 12:18

Jééé tak nakonec se tatínek umoudřil :) pěkný deníček, hodně štěstí u porodu :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama