Vánoční překvapení I.

O životě

Původně jsem chtěla napsat deníček o svém těhotenství a porodu, proto ten titulek. Nakonec jsem se ale rozepsala a text rozdělila. Takže nečekané vánoční překvapení až příště. :)

Děti jsem chtěla vždy. Svého času alespoň šest, k tomu osm slepic a v osmnácti už je pozdě. Postupem jsem dětské plány mírnila, udělala gymnázium, poznala budoucího manžela, vystudovala a nastoupila do práce. Děti byly pořád v plánu, ovšem nejlépe dvě a alespoň jedno stihnout do třiceti.

S tím, že už bychom si nějaké mohli pořídit, přišel první manžel někdy začátkem roku. Chtěla jsem si ještě užít klidnou dovolenou v zahraničí, kterou jsme měli naplánovanou na konec srpna, tak jsme se domluvili, že to přestaneme řešit právě tam. Vysadila už jsem ovšem antikoncepci, aby se tělo trochu srovnalo. Po dvou měsících přišla i první menstruace.

Během roku jsem ale pozorovala marné snažení mé kolegyně v práci a prožívala s ní každoměsíční zklamání. Díky tomu jsem přehodnotila situaci a už na začátku léta řekla, že to nebudeme řešit. Stejně jsem nepředpokládala, že by to mohlo vyjít hned. Navíc jsem tušila, že ovulace nastává zhruba 14. den cyklu, kdy jsme nic nestihli. Moc jsem se o to v té době nezajímala, nechávala vše osudu a vůbec mi nedošlo, že mám cyklus podstatně delší, a tudíž mohu mít ovulaci i někdy jindy.

Už na dovolené jsem tušila, že je něco jinak a raději nepila alkohol. Po návratu jsem si udělala těhotenský test a byl pozitivní. Těhotenství potvrdila i gynekoložka včetně srdeční akce na ultrazvuku. Byla jsem ráda, i když trochu v šoku, protože jsem nepředpokládala, že by nám to mohlo vyjít hned první měsíc.

Dohodli jsme se s manželem, že to budeme až do NT testu tajit. Někdy v druhém měsíci přišla kolegyně v práci s radostnou novinkou, že je konečně po roce snažení taky těhotná. V rámci atmosféry jsem přiznala i své těhotenství. Zjistily jsme, že jsem o jeden týden popředu. Vše zůstalo zatím v tajnosti v rámci naší kanceláře. Začaly jsme společně prožívat své pocity a těšily se na další ultrazvuk.

První na NT test šla kolegyně. Vše dopadlo dobře a pan doktor jí naznačil, že to vypadá na holčičku. Ještě večer mi psala sms, že je to krásný pocit, a že se můžu těšit. Na test jsem šla sama. V centru, kam docházím, jej dělí na dvě části. Nejprve vezmou krev a na ultrazvuku určí stáří plodu. Podle toho pak objednávají na velký ultrazvuk, kam už jsme chtěli jít oba s manželem.

Došla jsem tedy na odběry a pak šla na rychlý ultrazvuk. Lehla jsem si na lehátko, pan doktor přiložil ultrazvuk a na obrazovce se objevila děloha pouze s malou kuličkou. Doktor ještě chvíli jezdil po břiše, ale já už tušila, že něco není v pořádku.

Oznámil mi, že těhotenství zaniklo a musím jít nejpozději do tří dnů na revizi. Poté se mě ujala hrozně milá sestřička a vše mi vysvětlila. Jelikož jsem byla nalačno, rozhodla jsem se revizi podstoupit ještě ten den. Naštěstí vše mohlo proběhnout v rámci centra, nemusela jsem chodit někam jinam, nic vysvětlovat.

Pouze jsem zavolala manželovi, zajeli jsme pro pár osobních věcí a tři hodiny po zákroku si mě vyzvedl a odvezl domů. Celý personál byl hrozně milý, prostředí příjemné a já, ačkoliv v šoku, jsem se cítila dobře.

V práci jsem si vzala týden dovolené a snažila se vše nějak vstřebat. Jsem hrozně praktický, plánovací typ, možná na pohled vypadám tvrdě. Byla jsem ráda, že jsem těhotenství přiznala jen pár lidem, že teď nemusím nikomu nic vysvětlovat. Oficiálně jsem měla zablokovaná záda.

První den jsem byla ještě mimo z narkózy a převládal ve mně pozitivní pocit, že jsem v pořádku, že revize proběhla bez problémů. Druhý den na mě vše dolehlo. Celé odpoledne jsem probrečela. Tím jsem ze sebe dostala vše ven, smířila se s danou situací a začala plánovat život dále. Nedokázala bych sedět na místě. Navíc jsem okolo sebe měla skvělou podporu manžela, rodičů a dvou nejbližších kamarádek. Zjistila jsem si, že zamlklé těhotenství je relativně běžná věc a byla ráda, že jsem byla jen v 13. těhoten­ském týdnu.

Návrat do práce proběhl relativně bez problémů. Holky v kanceláři mi připravily krásné přivítání. Hned ráno jsem přetrhla napjatou atmosféru, když jsem se kolegyně v práci zeptala na fotku z ultrazvuku. Kupodivu mi nevadilo prožívat s ní všechny ty radosti, necítila jsem to jako nějakou nespravedlnost. Navíc jsem jí miminko moc přála po ročním snažení.

Dnes už vím, že jsem na dítě nebyla psychicky připravená. Ano, byla jsem ráda, že jsem byla těhotná, na miminko se těšila, ale pořád vzadu bylo nějaké ale. Nechtěla jsem si ani kupovat těhotenské oblečení. Pořád jsem čekala na ten „zlomový“ NT test.

Jelikož kolegyně odcházela na mateřskou dovolenou, byla mi nabídnuta její pozice. Chvíli jsem váhala. Po všem jsem si totiž uvědomila, že miminko určitě chci, že je teď moje priorita. Bylo mi blbé přijmout práci, když jsem nemohla slíbit, jak dlouho tam zůstanu. Jinak ale nebyl důvod nepovýšit. Navíc jsem netušila, jestli a kdy se mi podaří otěhotnět a dítě případně donosit. Po poradě s manželem jsem práci přijala. Přesně po roce od doby, kdy jsme se vážně začali bavit o miminku, jsem tedy nastupovala na nové místo a těšila se, co mi nový rok přinese.

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 17.07.16 09:03

Hezký deníček, tesim se na pokračování a doufám v nějaký ‚happyend‘ :)

 
simona Hladikova
Nováček 1 příspěvek 17.07.16 11:44

To je krásné… i já si moc přeji dítě… jsem sice moc mladá ale už cítím že bych ráda. Dnes je to 4den co jsem nedostala menstruaci a nevím kdy si udělat test… :( Minulou sobotu jsem byla na sestrenciny svatbe a po obědě jsem. udělá ven.. hrozné mě bušilo srdíčko, motala se mi hlava a pociťovala jsem hrozně horko… od té doby mě bolej bradavky ne celé prso ale spíše bradavky… poraďte mi prosím kdy udělat první test. Děkuji.. :)

 
eiteews
Povídálka 34 příspěvků 9 inzerátů 17.07.16 13:16

Pokud máte MS pravidelnou, po 4 dnech zpožďění bych testovala. Já vždy vydržela 1, max 2 dny zpoždění. :)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 17.07.16 14:21

Super deníček!!! zvládla jsi to skvěle a můžeš tady jít mnohým příkladem. Vsadím se, že budete mít zase brzo štěstí..třeba na další dovolené ;) ps: to místo bych taky vzala a s čistým svědomím :pankac:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 17.07.16 14:26

@simona Hladikova radím ti najít si přes léto raději brigádu :jazyk:

 
Minnies91  17.07.16 19:41

@reinkarnace :mrgreen:

 
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 27 inzerátů 17.07.16 21:32

Pěkný deníček, taky se těším na pokračování a věřím, že bude mít šťastný konec. Je skvělé, že to bereš s nadhledem :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vánoční překvapení II.


Reklama