Vodopády ve mně

panickyúzkostná&úzkostněpanická

Vodopády ve mně

Přečtěte si i předešlé deníčky »…jedu od psycholožky s pocitem, že to sezení bylo úplně k honu. *„Tak si poplačte, je to čerstvý a pak si opláchněte obličej a něco jděte dělat.“ Jo půjdu něco dělat. Pojedu si to hodit, ale předtím zaliju tátovi rajčata, jak jsem slíbila. Balím si doma batoh, brečím. Loučím se s holkama, nemůžu dál. Chci se té bolesti navždy zbavit a nemít pocit, že jsem k ničemu. Chci, ať to skončí. jednou pro vždy… nechci se zase znovu po krátkým časovým úseku hrabat ze dna. Kolik toho jeden člověk snese?

Nastupuju do autubusu a jsem někdo jinej, je mi to jedno… necítím nic, jen vím, že bude brzo konec… nemyslím na to, jak ublížím okolí… proč? Protože mně kuresky ubližuje život. Pořád dokola. Stejně jsem to měla udělat už před rokem. V uších sluchátka, hudba nemá ten efekt, co vždycky. Je mi to u prele. U otce zalívám skleník a dokonce si otrhávám pár lesních jahod… joo tady jsem asi naposledy, běží mi hlavou. V batohu mám dost prášků na to, abych zmizela ze světa a zůstalo jen tělo. Nepotřebný tělo, když se stejně vše špatný odehrává v hlavě. Jenže hlavu vyměnit nejde… jak jsem mockrát zmiňovala. A je to divný, protože jsem poslední dobou byla ok… v klidu… psala jsem si deník vděčnosti, drhala, chodila ven, cítila jsem se vyrovnaná, prostě se mi ulevilo. Když někdo napsal něco o touze si něco udělat, tak bych ho lískala a brala jsem to jako fňukání. Jo, dobře mi tak. Teď jsem jedna z nich.

Takže se v příběhu posuneme dál… sešla jsem na stezku a šla prostě k vodopádům, který jsou asi 4,5 km pod otcovým barákem a kam jsem chodívala s dědou. Je to cesta lesem a podél potoka, po lesní cestě. Celou dobu jsem brečela i přes Rivotril. Prostě jsem řvala a řvala jako malá. Všechny ta zadržovaný slzy za ten rok a půl šly ven… chtěly ze mě konečně utýct. Hlavou mi běžely jen myšlenky na něj. Na naše začátky, všechno. Nenáviděla jsem ho, rozum věděl svý, ale srdce ho chtělo a volalo po něm. Byla jsem hrozně sama a třeba bych tam někde v jiným světě sama nebyla.

Problémy by zmizely… jak říká psycholožka, ze který se stala nelítostná mrcha, musím převzít zodpovědnost… s ní můžu sedět a povídat si, ale většinu práce musím udělat já. Což se neslučuje s tím, jak se psychoterapie veřejně prezentuje. Jako něco, co vám pomůže… jako proces, ve kterým budete v bezpečí… že nebudete druhou stranou hodnoceni a už vůbec ne odsuzováni a že nebude vaše situace zlehčována.

Jo, chtěla jsem umřít. A je mi u pr*ele co si tom myslíte. Nejste já. Jenže se to stát nemělo. Před vodou, která měla bouřkami strhlej most a já se jí musela brodit, jsem vytáhla mobil napojenej na sluchátka a koukám na hodně zmeškaných čísel od mamky a i neznámýho čísla. Psaly mi i holky, ať se jim ozvu, že maj strach.

V tom zmatku, co se jako dopr*ele děje, mi mobil začal zase zvonit. Mamka, že jsou u nás hasiči, záchranka a policajti a že se prej chci zabít.
SAKRA
Néé nechci se zabííít.
Chce s tebou mluvit doktorka ze záchranky.
Jasně.
Jste v pořádku? Kde jste a s kým? Vaše kamarádky měly strach a zavolaly nás, že si chcete ublížit.
Neee, nechci. Za zádama skřížený prsty.
Určitě? Nebudeme vás někde nahánět v terénu v lese?
Neeee… to už jsem měla na krajíčku. Zase.
Tohle se nedělá, co kdyby nás potřeboval na výjezd někdo jinej..
Asi jsem se měla omlouvat nebo co.
Aha? A vy máte jen jednu sanitku? O kolik metrů se hnuli, když jeli jen k nám domů? Na jejich výjezdovou stanici vidím z okna.
Chce s vámi mluvit policie.

Mluvím s policií. Chtějí, ať se hned vrátím a že mě vyzvednou. Že mě musí vidět fyzicky. Já se ale ještě nevracím. Za půl hodiny volají znovu, znovu chtějí vědět, kde jsem… no k mojí smůle se další přechod přes vodu nedá přeskákat ani přebrodit… začínaj tu peřeje. Most je vrženej na druhé straně.

Začínám zas bulet, že mě rovnou odvezou na psychinu, což by bylo dobře. A obracím to nazpátek. Další telefon. Za jak dlouho budu u otcovýho baráku. Nevím, jdu do kopce a nevím to. Jak tam budete zvolejte. Faaajn.

Bulím, sedám si na pařez a vytahuju prášky. Chytám škytavku a brní mě obličej. Teď si to hodím a bude vyhráno, nebudu muset nic vysvětlovat. Stejně to lidi jen odsoudí, protože o tom ví ho*no.

Plazím se k tátovýmu baráku, vytáčím policajta a čekám na příjezd kolegy, co mě má zkontrolovat. Nejradši bych se propadla do země.

Přijíždí maník od policie, chce občanku a co se stalo… tak mu to v kostce vylíčím… celou dobu má pohrdavej úsměv.. no jo další labilní hysterka na antidepresivech. Chudáci se prej najezdili, ale že by někdo z nich zvedl pr*el z auta a šel mi na stezku naproti? Vůbec.
To se teda předvedli, pomáhat a chránit. Jediný, co je zajímalo, bylo rodný číslo.

A proč tohle všechno? Mohla za to jediná fotka. Fotka ex a jeho asi těhotný přítelkyně. Zas mi totiž lhal.

Nezastavitelnej proud slz, jsou to ty vodopády, ke kterým jsem nemohla dojít.

Vodopády ve mně.

Tak proto!

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1968
1.8.20 10:39

Chjo, to mne mrzí :(. Nešlo by ex úplně vymazat a vystříhat se jakékoli zmínky o něm? Vím, že a) lidi jsou někdy masochisti a vyhledávají jakékoli zmínky o někom, kdo jim zlomil srdce, b) pokud je společný okruh známých, tak to jde dost blbě, ale ono je fakt zlaté pravidlo „Co oči nevidí, to srdce nebolí“. (Potvrzuji z vlastní zkušenosti.)

Drž se!

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
1.8.20 11:02

@PenelopaW Byla to úplná haluz, takovej nějakej vnitřní popud..,,běž se podívat…" no a já se podívala a složilo mě to jako prase :mrgreen: Neskutečně. Bych nečekala ani. Moje chyba no. Je to 2 týdny myslím a stejně to nutkání mám pořád, ale nedělám to. Vím, že si tím kopu jen hlubší jámu. Ale takhle silný to bylo…kdoby to byl řekl. A nepřeju mu nic zlýho…ani jí. Vlastně to je asi celý o tom, že už chci být taky šťastná.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1968
1.8.20 12:18

@holka_z_hor To naprosto chápu… kdo by nechtěl být šťastný? ;-) Já věřím, že budeš!

Pokaždé si vzpomenu na výrok jednoho našeho vyučujícího, který je naprosto přesný i pro tyhle situace: rozum a cit jsou dvě spojené nádoby. Když v jedné přebývá, v druhé chybí. Bohužel, člověk někdy nedokáže ten rozum nasměrovat, aby převzal otěže, a tak ho cit nutí podléhat nutkání a drásat se.

Napadla mne teď ještě jedna hodně pozitivní věc - už jen to, že kamarádky zburcovaly záchranné složky je naprosto úžasné. Že máš někoho, komu stojíš za to, že by i zaplatil výjezd sanitky :).

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
1.8.20 17:16

Nejsi jediná, byla jsem na tom podobně - manžel odešel po deseti letech manželství, milenka těhotná, já na antidepresivech. Ale nechtěla jsem se zabít, i když jsem často myslela na to, jak by bylo super nebýt. Držely mě děti. Je to šest roků a můžu ti říct, že zabít se, o hodně bych přišla. Ex se oženil, ale ne šťastně. My jsme s dětmi spokojení, všechno se utřepalo. AD jsem potřebovala něco přes rok, moc pomohly a dnes jsem za vodou. A ty budeš taky. By tě byla škoda, pro takového vola…

 • Nahlásit
29139
1.8.20 20:31

@PenelopaW Přesně, hlava ví svoje, ale city.. :zed: :zed: nešlo to přeprat a uvažovat rozumně..byla jen bolest.. s tím výjezdem a placením..on k tomu byl podnět, já se fakt loučila a psala doslova, že končím.. myslím, že by to nikomu zaplatit nedali. :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
1.8.20 20:34

Anonymní..život píše podivný příběhy. :? Škoda, že to stojí tolik sil a bolesti, než člověk najde klid. Opatruj se :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
36831
1.8.20 23:43

@holka_z_hor drž se :hug: přeji plnou náruč štěstí :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4082
2.8.20 06:59

Náš celý život před sebou :srdce:
Facebook je zlo :-( sama se pristihnu, když mi kolikrát není dobre a ještě ho prohlizim, neco tam vidím a „dodělám se“, je po náladě úplně a stejně tam musím lézt…

Mimochodem, zahlédla jsem to i v TV a na seznamu, že tě hledají. Mladá žena s batohem jde do hor…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
2.8.20 07:11

@dagmarkaa :hug: :hug: :hug:
@Mallorka ..to jsem naštěstí nebyla já. Mě se fyzicky hledat nevydali, protože se se mnou brzo spojili přes mobil. A řekla jsem jim, že se vracím. Ještě, že jsem ten mobil měla, běžně chodím bez něj.
Přesně jak píšeš, člověk se tam dodělá, protože je tam všechno dokonalý..víme, že to je póza a stejně v nás hlodá myšlenka, co když ten dokonalej život fakt existuje :roll: jen to není ten náš.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4082
2.8.20 08:02

@holka_z_hor potom kolikrát zjistíš, že ti, co sdílejí tyto dokonalý fotky v reálným životě tolik šťastní nejsou, je to jejich póza před ostatními a možná i před sebou. Doporučuji ho zablokovat, nevyhledavat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
2.8.20 09:58

@Mallorka snažím se to fakt nedělat. :zed: ale byl můj život tolik let, je to těžký…se.re mě, že jsme si ze dne na den zmizeli ze života, je to divný…i po té době :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1968
2.8.20 11:02

Facebook jsem mj. zrušila i z tohohle důvodu… A k té facebookové lži: Známá neustále zveřejňovala fotky svého muže s dětmi a s komentáři, jak moc ho miluje, jak moc je vděčná za to, že jsou spolu apod. Všude duha a jednorožci. Po nějaké době jsme se potkaly a začala vyprávět, že trpí depresemi, muž jí kvůli tomu opustil, našel si jinou…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
2.8.20 11:20

@PenelopaW Ty kráso, to je hrozný..to je vlastně jako u mě :mrgreen: :roll: taky jsem se sesypala a čau pipi. Já facebook nemám, jen instagram a tam ho nemám. Tu fotku má jako profilovku na Whatsupu. Pamatuju si jeho číslo za ty roky a prostě jsem se šla vyloženě kouknout, smazanýho jsem ho měla…no a dostala jsem pecku mezi oči :mrgreen: :oops: Ponaučení pro příště.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4082
2.8.20 14:10

@holka_z_hor třeba má jenom velkej pupek :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
2.8.20 15:07

@Mallorka Jako břicho vidět nebylo, ale byla to profi big love nebo baby is coming fotka :nevim: nebo zásnubní, co ja vím :think: že bych se zeptala? :mrgreen: :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4082
2.8.20 17:21

@holka_z_hor tak profi těhotenské se dělají až skoro v devátém měsíci a to už by teda vidět slo :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
2.8.20 17:32

@Mallorka Já nevím, smrdí to těhu prostě ta fotka :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4082
2.8.20 20:34

@holka_z_hor pošli do soukromé zprávy :D zhodnotim

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
2.8.20 21:01

@Mallorka Tak to vůbec, do toho nejdu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3163
2.8.20 23:40

Drž se! :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7355
10.9.20 13:08

Ahoj, drž se…
V noci jsem nespal, poslouchal chytrý knihy a prý se někdy radost skrývá jen pod jedním zrnkem písku v poušti. Fajn, takže šance na ni existuje…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29139
10.9.20 13:18
 • Zmínit
 • Nahlásit