Výpočet data porodu a nástupu na mateřskou dovolenou

Ostatní
  • emimino
  • 15.08.01

.

Ahoj Śárko,
Já jsem pátým měsícem těhotná a miminko by se mělo narodit 4.2. Při poslední návštěvě mi bylo napsáno do těhotenského průkazu, že podle pohybů by se mohlo miminko narodit už 19.ledna.
Chci se zeptat, jestli je to možné o takovou dobu dříve? Další dotaz je ohledně nástupu na mateřskou dovolenou. Já bych měla nastoupit 25.12. Je možné, protože mám dost psychicky náročnou práci, aby mě lékař nechal doma již dříve než v termínu nástupu?

*

Ahoj Markéto,
děkuji moc za dopis, gratuluji k Tvému těhotenství a přeji Ti, aby se narodilo krásné a zdravé miminko. K Tvému dotazu: Termíny porodu, které Ti byly určeny se od sebe zase tak neliší, narození dítěte v termínu se totiž určuje termín porodu plus, mínus čtrnáct dní. Moje kamarádka měla například rozdíl termínů větší než měsíc a miminko se nakonec narodilo přesně uprostřed. Termín porodu Ti navíc bude ještě upřesňován na ultrazvuku. Nástup na mateřskou může být 6 - 8 týdnů před předpokládaným termínem porodu. Pokud chceš být doma před tímto termínem, může Tě lékař poslat na neschopenku - myslím, že když mu vysvětlíš situaci nebude proti. Já například byla doma již půl roku před termínem nástupu na mateřskou.*

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek