Výsledky a jak jít dál ?

Tento můj druhý deníček je opět věnován nejen naší maličké Evičce, která spinká na mráčku. Slíbila jsem, že napíši o výsledcích testů, ale tento deníček je především o tom, jak jít dál...

*

Kdo nečetl můj první deníček, tak jen zopakuji, že jsem prošla mrtvým porodem, malinkou Evičku jsem porodila 22.10. 2016 - byla jsem 30+4. Dle výsledků - malinká nežila necelé dva týdny - byla v mém bříšku tak dlouho bezvládná. :-(

Dne 10.10. jsem byla s miláčkem-manželem na předporodním kurzu. Přímo pár desítek metrů od ultrazvuku. To malá možná ještě žila. Popisovala jsem změnu pohybů, co jsem měla už před dobrou kontrolou a bylo to furt stejné. Vedoucí porodních asistentek na tom předporodním kurzu si mne vyslechla a byla jsem opět ujištěna, že má malá málo místa a že je vše v pořádku, že takto to může být. Jenže u nás evidentně v pořádku vše už v té chvíli nebylo…

S výsledky testů nás pak seznámil velice citlivě doktor osobně - jsem za to moc ráda, neboť jsem od některých maminek zjistila, že si převzaly jen zprávy bez vysvětlení - a pak tápaly v latinských názvech.

Příčina úmrtí Evičky byla stanovena - asfyxie-tedy udušení - bez zjištění příčiny. Je až neskutečné, kolik maminek tuto větu vyslechne, a to kolikrát i pár dní po kontrole, která byla v pořádku. U některých miminek se najdou příčiny - obtočení pupečníkové šňůry, nebo nějaká příčina v práci placenty. Ale u nás prostě - bez prokázané příčiny. Jen ještě doplním, že pupečníková šňůra měla u nás pouhých 25 cm, tedy nějaké obtočení nepřipadalo v úvahu.

Nevím sama, co jsem od výsledků čekala, ale sebralo mne to a vrátilo znovu zpět do všech okamžiků v těhotenství, kdy jsem jí mohla nějak ublížit, nezanedbala jsem něco? Proč jsem nešla 10.10. na ten ultrazvuk a věřila celým srdcem, že malá má jen málo místa?

A teď si kladu otázku: „Jak jít dál?“

Stále se mi honí hlavou myšlenky: „Co kdyby?“ a „Proč?“.

Prosím, nepište mi, že si nemám pokládat takové otázky, neboť myslím si, my maminky s prázdnou náručí budeme asi pořád mít ten otazník v hlavě, ať podvědomě či vědomě a je potřeba se s ním vyrovnat, ale budeme s ním stejně stále žít.

Především to není naše chyba, co se stalo. A proto píši tento deníček, pro děvčata, co zažila to stejné a mají to „kdyby“ a „proč“ hluboko v sobě. Některá z vás už má nějakého cvrčka broučka doma, jiné čekají na vymodlené miminko, jako my. Tak nebo tak, je to neskutečně těžké a může to položit i celé manželství.

Pokud jste byly prvorodičky jako já, tak máte teď prázdnou náruč „úplně“ a zdá se, že je to věčnost, než přijde ten den, kdy bude ta ovulace a povede se to. Je to takové chození od zdi ke zdi, od testu k testu, zdá se, že se stáváme otroky aktů - tulení a není se čemu divit. Chceme naplnit naši prázdnou náruč - co nejdříve. Myslím si, že každá rada je pak drahá, a tak shrnu, co dělám já, aby se nám podařilo opět jít dál a nezbláznit se z toho!

V první řadě jsem spíš naprogramovaná na to a smířená s tím, že prostě to trvat nějakou dobu bude. Myslím vyrovnání se se vším, ale i to otěhotnět, ale udělala jsem si především plán, co bude dál.

Teď jsem na mateřské (je dobře, že ta možnost je - čerpat tyto dávky) a co po tom? Jaký bude návrat do práce? Každopádně ve výsledku za mne rozhodl fakt, že mám nemocná záda, a tak jsem doma a chodím na rehabilitace. Dokud nebudu mít záda alespoň trochu v pořádku, tak do práce prostě nepůjdu.

(Mám hypermobilní páteř zničenou z intenzivního závodního desetiletého tancování - všechny obratle se mi hýbou do všech směrů - hrozí mi na stár, že budu na vozíku či nehybná úplně).

Není to ani možné, po porodu se mi záda hodně zhoršila… Prostě mám o problém navíc, ale to tak po porodu chodí, že se může něco v těle ještě více rozhodit.

V druhé řadě jsem začala hned od 1.11 měřit bazální teplotu, abych poznala lépe své tělo a také koupila ovulační i těhotenské testy. S miláčkem se tulíme tak jako vždycky, když chceme, ale více v době plodných dnů.

Vyzjistila jsem zde v jedné staré diskusi další možnost zjištění plodných dnů, a to testovacími proužky na diabetes, kdy v době plodných dnů se hlen v pochvě mění a je tam přítomen cukr. Tedy tuto metodu začnu také zkoušet. Papírek se vkládá do pochvy na minutu, aby se hlen nasál a pak se sleduje barva.

To už je pak popsáno v testu, jak má být zbarvený. Test se jinak normálně při testování diabetes dává do moči. Ještě jsem to nezkoušela, ale testy stojí 120 Kč a je jich tam 50 ks a teprve je mám objednané z lékárny. Ráda pak poreferuji, zda to bylo u mě k něčemu.

Nakonec to, co mne hodně drží teď nad vodou, je, že už v pondělí 5.12. jdeme podat papíry o adopci, které jsme chtěli dát už po svatbě v roce 2014, ale přišla jsem o práci a nebylo komu, aby mi potvrdil příjem. Nyní mám práci na dobu neurčitou, tak je to bez problémů. Už tenkrát jsme chtěli žádat o holčičku a opět chceme holčičku, shodli jsme se na tom s miláčkem hned od první chvíle bez zaváhání. :-)

Mnoho kamarádek už mi řeklo, že to vidí tak, že se nám nakonec doma sejdou třeba miminka pak dvě… :-) Že budu třeba „těhu“, že se to povede, a do toho přijde holčička z adopce. :-) Je to také možné. S manželem prožíváme nejtěžší období v našem vztahu, ale držíme se statečně. Posíláme vám všem, co vás potkalo podobné sílu, držte se a hlavně věřte, že bude líp a ono bude.

Posílám ti tobě naše malá Evičko a i všem dětem tam nahoře - našim andílkům - obejmutí. Odpočívejte tam v pokoji a věřte, že na vás nikdy nezapomeneme, jste tu ve vzpomínkách stále s námi. Budete jednou andělíčky strážnými našim dětem, a věřím, že už brzy nám pošlete sestřičku nebo bratříčka… Nám do náručí… A i maminkám, co se snaží jít „dál“. Modlím se za to. Myslím na Vás… Lenka

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
530
7.12.16 00:18
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 • Nahlásit
 • Zmínit
1613
7.12.16 00:23

:hug: :hug: Je mi to lito. Moc preji at se brzy dockate miminka :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1291
7.12.16 00:49

:hug: drzim palce, z denicku je citit laska :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2098
7.12.16 02:32

Je mi to moc lito :hug:.
Ted me napadlo, co kdybyste zkusili IVF s genetickymi testy embryi?
Preji ti, aby tvuj dalsi denicek prinasel jen dobre zpravy ;-) :hug:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.12.16 08:12

:hug: jste oba s manželem moc stateční… držím palce, ať vám Evička sešle co nejdříve sourozence :hug: :srdce:

Příspěvek upraven 07.12.16 v 08:13

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 08:19

@pedigka Ahoj, jj určitě po třech inseminacích pokud se nezadaří půjdeme na IVF, minule se po třetí zadařilo, bohužel ale s tak hrozným koncem. Máme se pani doktorce ozvat v lednu… po druhé MS a zase začneme pomalu něco řešit. Pokud inse nevyjde, tak jdeme určitě do IVF, zatím však nezjistil jedinou příčinu proč se to malé stalo… a tak není jakoby čemu předcházet… jediné co budeme pak v dalším těhu moci dělat bude chodit po testech a modlit se… a jasně že častější kontroly… :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 08:19

@Petrusska007 Děkujeme :-) :srdce: :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
19177
7.12.16 08:53

Držím palce ať se brzy dočkáte miminka :kytka: Nedokážu si představit jak hrozné to muselo být. Posledně mě tvůj deníček dost vyděsil, když jsi psala, že jsi pohyby cítila i přes to, že malá už nežila.
Jen si neodpustím poznámku - i my, po neúspěšných IVF, zcela vážně uvažovali nad adopcí a vybírat si pohlaví dítěte je pro mě nepochopitelné…

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.12.16 08:53

Ahoj Leni, moc krásné jsi to popsala. My se s naším Adamkem rozloučili 22.4.2016 ve 24. Týdnu těhotenství. Na druhém screeningu přišli na to, ze ma těžké vývojové vady obličeje A další vady, kdy prognózy byly víc než špatné. Rozhodli jsme se ho dal netrapit a já nastoupila na UPT :( Adamek nás andílek nám velice brzy poslal svoji sestricku :) jsem teď znovu ve 24. Týdnu a holčička je zdravá. Přeji mnoho sil a urcite vám Evicka brzy pošle její sestricku nebo bratricka. :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
7.12.16 11:48

Ahoj, preji ti moc štěstí do dalsich dni.. Bohuzel tedy na me tvůj deníček působí dost,,nezdravě ". Je pochopitelne, ze se v tom ted plácáš a snažíš se najit správnou cestu, ale nechapu pojetí deníčku, ze chces radit holkam, jak jít dal. Protoze používat ke zjištění ovulace papírky na cukrovku, nebo,,hned " utíkat podat zadost o adopci, navíc s požadavkem na urcite pohlaví, to se mi nezdá jako uplne dobry návod jak se vypořádat s bolestí s racionálním pohledem na vec.
Ze srdce ti preji, at brzo najdeš pevnou pudu pod nohama a tve srdce naplní štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 11:50
:srdce: :kytka:

Příspěvek upraven 07.12.16 v 20:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 12:04

:mavam: děkuji za reakce, :srdce: :srdce: :hug: moc pomáhají

Příspěvek upraven 07.12.16 v 20:41

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.12.16 12:15

:-( hodně sil přeji!!! Moc mě to mrzí… :-( Z celého srdce přeji, abyste příští Vánoce byly už tři!! Anebo třeba i čtyři!! :-) :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 12:19

@Petrušačka Děkuji moc, vzkazík mě moc potěšil… :srdce: :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
7.12.16 12:26

@Lenka 81 Nenapsala jsem ti nic špatného, neni potřeba, abys na me útočila. Ze si dovolím napsat jiny nazor prece neznamená, ze ti chci ublížit, nebo se s tebou hádat. Opravdu ti preji jen to dobre. Ale nějak nerozumím, co by mi na to mely psat ostatní devcata? Komentovala jsem přeci tvůj deníček a reagovala na tve slova a urcite si nemyslím, ze chces někoho poučovat, nebo ze někoho pohorsujes. Chtela jsem tim rict, ze se mi nezdá, se jsi v takovem rozpoložení, abys radila -tak na me deníček působil. To jsi me trosku špatne pochopila :kytka:

Příspěvek upraven 07.12.16 v 12:29

 • Nahlásit
 • Zmínit
40084
7.12.16 12:38

Je mi to líto. Chápu otázku proč. Sice jsem potratila v prvním trimestru, ale 4× i když se to s tvojí bolestí nedá srovnat. Páté těhotenství vyšlo díky lékům a IVF/PGS a teď už si na otázku proč umím odpovědět. Prostě to tak mělo být a i když je mi to líto, moje dcera můj život naplňuje a pomohla překonat bolest a už jen vzpomínám.
Ať máš brzy plnou náruč a andílek ať na vás dohlíží :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 12:47

:srdce: :srdce: děkuji všem za komentáře :srdce:

Příspěvek upraven 07.12.16 v 20:39

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
7.12.16 12:55

@Lenka 81 Leni, jestli myslíš, ze clovek co nezažil ztrátu dítěte neni adekvatni napsat svůj nazor, pak me to mrzi. Nikdy bych si nedovolila zpochybnit tvůj zármutek a ani si nedokážu představit bolest, kterou procházís. Chtela jsem tim rict, ze si nemyslím, ze jsi ve stadiu, kdy bys mela předávat,,návod ",protoze tak na me druha pasáž deníčku působila. Pokud jsem to špatne pochopila a ty zároveň pak ode me, tak se omlouvám, ale takhle jsem to zcela jiste nemyslela. Chtela jsem tim proste rict, ze i ty jeste potřebuješ cas a odstup. A hlavne hodne lásky, kterou diky bohu mas :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 12:57

„@Jitusee“ :andel:

Příspěvek upraven 07.12.16 v 20:36

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.12.16 13:00

Držím pěsti ať už přijde je to dobré. V předchozím deníčku píšeš o tom že se měla jmenovat Nikolka a zde je to Evička?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 13:03
:mavam:

Příspěvek upraven 07.12.16 v 20:49

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
7.12.16 13:06

@Lenka 81 Leni, ja uz ti jsem raději nic psat nebudu, protoze si me komentáře vykladas trosku jinak, nez jsou myšlene a pak te zraňují a to bych opravdu nerada. Pro tebe doufam, ze jsem,,nenabehne" některá z holek, ktere se s tim opravdu neparou. Pokud ti pomáhá se vypsat, tak pis co ti sili staci :hug: Jen bych možná zvazila, zda je vhodne to psat na veřejne forum, protoze se proste obcas stane, ze nekdo napíše nazor, ktery druhému nesedne (prestoze můj takový byt nemel )a ty mas ted dusicku opravdu křehkou. Preji jen to nejlepsi :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
42
7.12.16 13:11

Je mi moc líto, čím procházíte, vůbec si tu bolest neumím představit. Deníček mi připadá moc hezky napsaný a je plný lásky k Evičce. Chápu, že si kladeš spoustu otázek, ale ne všechno se dá vysvětlit, protože v tomhle je jedno, jak moderní jsme společnost a kolik přístrojů máme k dispozici, stejně má nad námi všemi hlavní moc „obyčejný“ osud. Přeju Ti, ať má ten osud pro vás nachystané už jen samá krásná překvapení. Drž se!
PS: Na koníkovi Ti to moc sluší, doufám, že Ti záda umožní se jezdectví ještě v budoucnu věnovat (samozřejmě teda pokud to vůbec chceš…)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 13:11

@pralinka2727 … ano měli jsme předvybrané jméno už pět let předem pro naší prvorozenou hočičku, ale jí jsme tak nepojmenovali, manžel jí tak nikdy neříkal když hladil bříško, prostě jsme jí říkali naše maličká a pak když se to všechno stalo, manžel si přál jí dát jiné jméno… ještě před porodem jsme se na tom dohodli, jen jsme nevěděli jaké… napsala jsem to v tom deníčku blbě… ona nestihla být Nikolkou, ale napsala jsem tam, že jméno bude mít další naše holčička jakoby po ní.. to bylo špatně napsané.. ona je naše maličká a vždy bude, tak jsme jí říkali, pro úřady to je Evička a je pravda, že te´d o ní mluvíme i jako o Evičce… manžel si totiž přeje, aby naše další dcerka… byla Nikolka, vnímá to jinak a tak to takto vše zašmodrchaně bylo… hodně lidí mi psalo že je to divné, ale ještě více, že je to skutečně jen naše věc… a to si i myslím… maličké říkám maličká Evička… náš andílek… :srdce: :andel: milujeme jí tak nebo tak… myslím si že jméno není vůbec podstatné, podstatné je jít dál a pokud manželovi pomůže jít dál, že bude mít další dcerku Nikolku, tak je to pro nás ta nejlepší cesta… třeba se pak narodí holčička nebo přijde z adopce a bude mít pak jiný názor.. kdo ví… hlavně, že se s tím nějak vyrovnává… a on je introvert a jen tak si o něco neřekne, tak když toto přání vyslovil… tak mu jej splním… nevnímám to nějak špatně… :nevim: :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 13:16

@Ajnoda děkuji za moc pěkný vzkaz i přání, koníky máme své a zatím mi ježdění nezakázali… nesmím prostě spadnout což je u koňáků dost komplikované… pád se může prostě stát, ale dělám vše pro to, abych nebyla v rizikových situacích… předvídám a když se mi něco nezdá raději seskočím - sesednu včas… ale naši koníci máme dva jsou moc pohodoví ale zase žádní flegmoušové.. oba chodí dost rádi dopředu, ale zákeřní nejsou.. jen prostě musím dávat fakt pozor… stát se to však může. Moc mi tvůj vzkaz pomohl :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: děkuji ještě jednou :srdce: :srdce: :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.12.16 13:20

@Lenka 81 děkuji za vysvětlení, a ještě jednou přeji jen to nejlepší :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 13:20

@Jitusee Děkuji za upřímná slova. :srdce: :srdce: Pořád je tu víc těch co to chápou a pomáhají tak to stojí za to vydržet ty necitelné holčiny, ke kterým ty nepatříš… to jsem nechtěla pokud to tak vyznělo, však mi už do prvního deníčku takové psaly… jen prostě sílu slova vnímám jinak a teď hodně citlivěji to je jasné. Určitě mi ještě piš názory… nechtěla jsem tě odradit, jen prostě neměl to být a není to návod pro ostatní… je to pro mne a pkud se někdo inspiruje oka… pokud ne… tak najde jinou cestu… já si svou našla… a snažím se ten čas ted nějak prožít.. vypsat se víš… :srdce: :srdce: děkuji za pochopení… :kytka: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 13:23

@pralinka2727 :-) i to že se mne tu na to často někdo ptá mi pomáhá, neboť i s tím se musím vyrovnat… já jediná jsem jí jeden čas nazývala Nikolka, ale nyní vím, že tak to je prostě vše oka… miláček se začíná někdy i smát a i když to nedoporučují moc… tak se už snažíme… :hug: :hug: :hug: :kytka: myslíme si, že příroda ví, co dělá…

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
7.12.16 13:28

@Lenka 81 Jsem rada, ze jsme se pochopily :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
42
7.12.16 13:35

Leni, já taky moc děkuju za hezkou zprávu! Koňáky máme v rodině, takže vím, jak je to krásné a náročné… a že nepadat se prostě nedá ;-) A hlavně vím, jak silní a úžasní jsou to lidé, tak vůbec nepochybuju, že jsi stejná. Tak ještě jednou - přeju moc moc štěstí a budu se těšit na další deníček.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 13:43

@Jitusee :hug: :hug: já taky… :kytka: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 13:43
 • Nahlásit
 • Zmínit
42
7.12.16 14:13

@Lenka 81, snad se mi ty znaky taky povedou :srdce: :srdce: :srdce: :kytka: :kytka: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
42
7.12.16 14:14

Ha, povedly :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
194
7.12.16 14:35

Přeji ať si k Vám miminko brzy najde cestu, posílám Ti i Tvému muži hodně síly. Držte se :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
899
7.12.16 14:49

Četla jsem i tvuj první deníček, ale tam se holčička jmenovala Nikolka. Jsem ted trochu zmatená..

 • Nahlásit
 • Zmínit
2510
7.12.16 15:05

@Jitusee já s tebou souhlasím na 200%. Napsala jsi to podle mě empaticky a v klidu, prostě máš (máme) jiný názor. Co se stalo je každopádně hrozné a nepředstavitelné, ale je to psáno na můj vkus dost zvláštně, viz třeba to pohlaví ditete, tulení s manželem atd.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 15:30

@Nowuka2 Víš co… Ta holčina co to psala je skutečně empatická, neboť hned pochopila na 1000% že prostě co napsala mi nesedlo, což nemělo nic dělat s tím jak to napsala, prostě jsem s to špatně nesla.. tak nevidím důvod proč to tady rozmazáváš…psát že s tím co ona sama napsala, že prostě sice názor, ale že chápe, že mne to mohlo rozhodit… a ty mi to tady budeš nějakými 200% schvalovat,… a ještě kritizovat můj slovník v této situaci??? jak si asi myslíš, že mám reagovat po mrtvém porodu? Zažila jsi někdy něco takového??? nechápu proč si nenapsala místo toho jakoukoliv větu, která by mi pomohla… aha já vím, ta demokracie… psát si co chceme kam chceme bez ohledu jak to cítí druhý… oka prostě děkuji moc uživatelce Jitusee, za její reakce pak…jsi zlatíčko :srdce: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 07.12.16 v 21:19

 • Nahlásit
 • Zmínit
35223
7.12.16 15:47

@Lenka 81 Je mi moc lito, co jsi zazila. Uple chapu tu zmenu jmena. V teoreticke rovine jsme resili totez, me nastesti potratem jen hrozili. Clovek ma nejake vysnene jmeno a nechce prijit o zive dite s tim jmenem. Teoreticky tedy muzes dat jmeno po zemrelem diteti, ale to by bylo asi divnejsi, ackoli i to by byla ryze soukroma vec - a driv se to delalo bezne.

Ja myslim, ze to s @Jitusee je jen nedorozumeni, ona to myslela dobre a nechtela ranit. A kdyz jsem si jeji sdeleni precetla, z pohledu treti osoby v jejim sdeleni nevidim nic necitliveho. Samozrejme, ze vyrovnana nejsi.
Ja teda nesdilim nazor, ze je treba aby ses s tou situaci nejak specialne vyrovnavala, protoze tvoje bezdetnost neni snad definitivni a co by ti nejvic pomohlo, by bylo dalsi dite a klidne honem honem, adopce, ovutesty, vsechno naraz. Uplne chapu. Ja bych to mela take tak.

A vyber pohlavi pri adopci - vzdyt adopce je tak narocne rozhodnuti, at nikdo, kdo o ni realne nezadal, se nevyjadruje k tomu, co si adoptivni rodice naporouceji. Ja opravdu nemam rada, kdyz nekdo radi z pozice „kdybych v takove situaci byl, tak bych…“ Ono ani kdyz nekdo takovou situaci zazije, tak to nikdy neni to same, protoze samotne nase osobnosti se lisi.

Tak drzim palce, at se co nejdrive zadari kteroukoli cestou.

Příspěvek upraven 07.12.16 v 15:48

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 15:53

@Pudloslava Ahoj, z tvého příspěvku úplně jde takový klid a pohoda. Víš já jsem si to s tou uživatekou Jitusee vysvětlila… je to beruška :srdce: :srdce: :hug: je to v dalších vzkazech…ty jsi asi nečetla viď. Vadil mi příspěvek navazující na to… od Nowuka2 jen si do mě takovou trochu oklikou kopla no nemusela to dělat… někdy mi přijde, že prostě některé uživatelky skutečně zajímá jen jejich názor a vkus jak ona píše že není jejím vkusem termín tulení a to že si pohlaví určujeme… a nezajímá jí, jak se druhý cítí… a přesně to je často někdo, kdo nikdy nepřemýšlel třeba ani o adopci a pak se k tomu vyjadřuje. Tvůj vzkaz mne pohladil úplně hodně moc uklidnil… děkuji. :hug: :hug: :kytka: :kytka: :srdce: :srdce: moc, kdyby takových lidí bylo víc…

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.12.16 16:33

Souhlasím s Jitunkou, nemyslela to zle, jen napsala otevřeně svůj názor, se kterým souhlasím.. Jen idiot by útočil na někoho, kdo přišel o dítě, bohužel pár lidí takových znám, ale tady nikdo takový snad není.. je strašně smutné co se ti stalo a každý se s tím vyrovnává po svém.. Držím palce aby ses s tou bolestí naučila žít a bylo to čím dál snažší…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1596
7.12.16 16:36

Moc mě to mrzí!!! Má moc moc moc blízká kamarádka přišla o mimčo asi týden před porodem… řekla bych, že se psychicky srovnala až s narozením dalšího dítěte. Doufám, že co nejrychleji si k vám dítko cestu najde… Té kamarádce prý pomáhalo číst podobné příběhy, co zažila sama- že v tom prostě nebyla sama…
A pro váš vztah je to obrovská zkouška. Ale určitě se tou tragédií nakonec ještě posílí…

 • Nahlásit
 • Zmínit
2510
7.12.16 16:58

@Lenka 81 ne, nerodila jsem mrtvé dítě a ano, nedovedu si to představit. Ale svůj nazor snad napsat můžu, nebo ne? Nejde o demokracii, jde o to, že nr všichni jsme stejní. Jestli si myslíš, že nemůže být nic horšího tak věř, že může. Ale nebudu ti tu obhajovat své názory, a že s někým souhlasím, případně si myslím, že některé věci v deníčku jsou dle mých měřítek taky divné, tak to ti nikomu necpu. Jen slušně píšu, jak to působí na mě. That's all.

Příspěvek upraven 07.12.16 v 17:05

 • Nahlásit
 • Zmínit
415
7.12.16 17:00

Nebojte, určitě budete mít brzy plnou náruč!!! Jen na nic nespěchat, všechno má svůj čas. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 17:40

@Nowuka2… slušně ano, ale stojím si za tím, že je to zde nevhodné.. řešit divnost deníčku… v takové situaci… je vidět, že ti je jedno jak se cítí autorka. Promiň, ale ano nezažila si to a nikdy jsem nenapsala, že nejsou horší věci, jen jsem napsala, že nevíš jak se ten člověk může cítit ani netušíš… prostě mě to mrzí… ano vyjadřuji se celý život divně v tom máš pravdu a není to snad jedno… tak to nečtu ju příště když uvidíš že jsem autorka já a vyhneme se těmto komentářům, které mě jen drásají a bolí. Dík.

 • Nahlásit
 • Zmínit
35223
7.12.16 18:42

@Nowuka2 jak jako zvlastne? To sis tak zvykla na unifikovany styl vyjadrovani, ze neskousnes neco odlisneho? Redakce emimina vyda jednotne sablony pro urcite typy udalosti, autorka tam jen doplni jmeno ditete? Aby to nebylo zvlastni, ale normalni?
Kazdy neproziva vsechno stejne, kazdy take neumi psat slohy, nebo treba umi, ale nechce, aby to bylo vsechno furt stejne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2527
7.12.16 19:40

@Lenka 81 uživatelku Jitusee neřeš :-) ona je prostě „taková“ :-) Tobě přeji moc štěstí do budoucna, ať jste s manželem hlavně šťastní :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 20:06

@Pudloslava :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka: :pankac: :srdce: :srdce: děkuji za tuto reakci… :-) jsi zlatíčko, ano nedokázala jsem to popsat lépe… :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 20:13

@LennaZS Ahoj tu nemusím řešit je to beruška vše jsme si vysvětlily… spíš mě dorazila Nowuka2 :,( :,(… píšu divně, mám divné výrazy… njn… :nevim: :nevim: čím jsem si takový komentář co jen zraní zasloužila… :( dost mne to mrzí :oops: :oops: každá maličkost mě teď rozladí… pak brečim a připadám si neschopná… k tomu všemu… že ani nedokáži normálně psát? :,( :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
1475
7.12.16 20:16

@Kattynka000 … s čím souhlasíš? Z toho co psala… četla jsi, že pro adopci jsme byli rozhodnuti již dva roky před tím, než se to stalo? :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit