Zasloužilé maminy 22 - Každý den něco hezkého

Těhotenství

Zoufale se bráním stereotypu. Každý den probíhá stejně, neli podobně. Děti režim a pravidelnost potřebují. Co si o tom budem povídat, to ví každá z nás. Ranní, jídelní a večerní návyky a rituály pomáhají našim dětem zažít si určitý rytmus dne. Ale nás mamky to často ubíjí.

Snažím se vždycky najít ve dnu něco, nad čím bych se mohla radovat. A že se to hledá dost těžko. Evka v pondělí vynalezla prací pusinky. A vždy se nad tím pořádně zasmějeme. „Pusinku, pusinku," volá. A pak mi přiblíží pootevřenou hubičku ke tváři a foukne, až to prdí. Pak se spolu smějeme. o sté mi to sice nepřijde tak zábavné, ale když vidím její radost. V úterý jsme si užívaly sluníčkového dne. Já hodně. Koupila jsem Evce kalhoty na písek a kraťásky a vyřídila resty s úřadováním. Což mě vždy potěší, protože se mi najednou vyprázdní složka a stůl. Dneska, dneska je to jasný. Tahle zpráva nemá konkurenci. Evku mi přijali do školky. Jupí. Podrobnosti se sice dovím až na schůzce v květnu, protože paní ředitelka byla skoupá na slovo. Ale stejně jsem holky ráda.

Táta, táta mi přidělává starosti a vidím to na dvě možnosti. O co statečněji nesl svoje marodění, o to déle mu trvá. Nebo se mi splašily hormony a jsem nesnesitelná a nevím o tom. Obě možnosti jsou docela pravděpodobné. Znáte přece, jak marodí chlapi. To co my ženské běžně zvládáme, protože jaksi musíme fungovat, chlapi běžně položí málem na okraj hrobu. A ty hormony? Při prvním těhu mi došlo až po šesti nedělí, že jsem byla docela náladová a některé věci se mě dotýkaly naprosto jinak. Tátovy opatrné reakce se při mé normální hladině hormonů nedaly přehlídnout. Došlo mi, že se za tu dobu těhu docela vycvičil. Jako by deaktivoval velmi nebezpečnou minu, která má rozbušku na velmi prapodivném místě.

Kulíšek. Kulíšek se mnou cvičí. Už o sobě dává hezky vědět. Sama si připadám jako nosička břemene. Nu což, bude hůř. Budu více a více hrošíkovatět, až se dostanu ke stadiu slona. Zrovna teď potřebuje hodně přibírat, aby se připravil na příchod na svět. Jen si říkám, jestli druhé mimi bude stejná koulička jako Evi. Z Evi se nakonec vyklubala drobotinka. Na svůj věk vypadá tak o půl roku mladší. Je menší a hubenější. Na porodní váhu 3,80 kila by ji nikdo netipoval.

Začínám se zabývat přípravami na příchod miminka na svět. Zatím teoreticky, protože po tom absolvovaném stěhování ještě hodně věcí nemá své místo. Taky se chystám nahlásit v práci datum nástupu na mateřskou dovolenou. Na ostro ty všechny přípravy spustím až v průběhu května. Čekám totiž na hezkou sumičku od státu. Vrácené daně mi pomohou dovybavit Evce i miminku jejich místečka.

Moje milé čtenářky, šup sem s postřehy. Já úplně zapomněla od prvního porodu, co zabalit do zavazadla na porod. Vím jen o vložkách, jednorázových kalhotkách, košili, plenkách pro mimi a tentokrát určitě sebou vezmu i dudlíka. Rozkousanou bradavku už nepotřebuju. Z kosmetiky bepanthen a samozřejmě obvyklé hygienické potřeby na cesty. A do tajné přihrádky čokošku pro manžela a nějaké pití. (Něco sladkého se vždycky hodí.) Ale co dál? Je to skutečně vše? Poraďte.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.04.07 18:21

první..

moc gratuluji k přijetí, my se to máme dozvědět až koncem května.. oproti ostatním nějak podezřele pozdě.

Ad taška do porodnice-nejdůležitější je ta tajná zásoba jídla.. nic moc jiného mě nenapadá, nezbytnosti donese manžel až potom. Jen-síťované kalhotky a porodnické vložky, na ty nedám dopustit. A papír a tužka, abych si mohla zapisovat všechno co bude nutný-pochybuju, že si něco zapamatuju.

Prádlo pro mimi pořád ještě nemám vytříděné, měli by nám teď dodat police do šatny, manžel ji chce celou předělat, tak vyčkávám, zatím to nemám ani kam naskládat.

Holky, se nám to už blíží, což? Už aby to bylo, v noci nevím jak si lehnout, pořád vzpomínám jestli s Michi to bylo taky takhle. A poslední týden divně spím-mám děsně živý sny, který si ráno pamatuju..

 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 18.04.07 19:52

Moc a moc gratuluju ke školce. sati

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 18.04.07 21:36

Ahojky  

jo  do  tašky  nezapomeň  toaleťák,  já  ho   neměla a děs.jo   a propisku,   budeš  zapisovat Kulíškovi kakání,čůrání a  kojení.a já příště   už bych si  asi vzala  nějaký dupačky, tady  dostaneš  jen  košilku a  zavinovačku. a gratuluji  k přijetí do  školky.  

Míšenka+Anička

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 18.04.07 22:58

gratuluju ke skolce, je to opravdu super vec, mluvim z vlastni zkusenosti. Pokud se chces inspirovat, co s sebou do porodnice, tak koukni na https://www.emimino.cz/…s/story/5335, davala jsem tam seznam.

Diblik

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 19.04.07 07:50

O díky holky za komenty i připomínky. Obzvlášť tobě misenko. V každém špitále je to kousek jinak a my jsme ze stejného kraje, vid. ;)

Ta školka je fakt supr…normálně z toho lítám u stropu blahem :D:D:D.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 21.04.07 21:15

musím se pochlubit..dneska jsem celé odpol. třídila oblečení pro mimi.. mi to děsně dlouho trvalo, pže jsem se kochala.. některé asi nepoužiju, pochybuju, že ty nejmenší kombinézy ještě stihne unosit, to spíš až ty větší velikosti.. a chybí mi nějaké pididupačky, to jsem asi někomu půjčila a on to nevrátil.. aspoň budu mít co koupit..

Vložit nový komentář