Zasloužilé maminy - díl 5. - Těžce pracující těhule

Těhotenství
  • 19.11.06

Připadám si jako horník. Jak jinak si vysvětlit, že po mírném dopoledni se svou dcerunkou bych nejraděj ulehla a zahrála si na Šípkovou Růženku? Je to tím, že moje tělo kutá prostor pro miminko a zároveň pracuje na jeho výživě. A že má v devátém týdnu co dělat.

Drobík už váží aspoň gram. Tvoří se mu prstíky a snad se povede, že se na něj kouknu přes kouzelné oko ultrazvuku. Uvidím jeho tlukoucí srdíčko. Bude mít velkou hlavičku. Na ní se mu tvoří uši a oční víčka. Přemýšlím, kde vzít nějaký vápník, začínají se mu tvořit kosti. Osteoporóze se chci vyhnout. Z vitamínů se mi dělá blbě, tak si asi dopřeju jen spešl minerály. Všechny základní orgány se již alespoň začaly vytvářet..

Puberta mi vrcholí, pupínky se lekají zvýšené péče o obličej, ale změny nálad mě dostihly jako divocí koně. Stačí miminko v televizi a já jihnu. Romantický film ve mně burcuje sentimentální nálady a nevinná poznámka mého chlapa vyvolává ublížené pocity. Náhle propuknu v pláč, protože se mu zrovna nehodí, aby mi dal pusu.

Snažím se hodně odpočívat. Při té tvrdé práci vymýšlím aktivity s dcerkou, které já můžu dirigovat z pozice vleže a někdy se může zadařit i kratičká dřímota. Nejoblíbenější je školka, bývá na mě dost pozdě, to už se mi spát nechce. Sama doma zase nezabaví malou. Takže ji nechávám tancovat na různé dětské písničky. Miluje kvalitu. Havěť všelijaká a Splašil se kůň na šíř jsou její oblíbené. Sem tam se uchýlím k pohádce na dvd.

Někdy zabere puzzle. Ať už dřevěná skládačka s obrázky, nebo vkládačka geometrických tvarů v balení krychle. Někdy u toho vydrží celých dvacet minut. Dobrý je taky naťuknout mateřské slony a nechat Berunku houpat miminko, nakrmit miminko, po:,–(it panenku na nočník , zabalit miminko a pusinkovat miminko.

Když už mi docházejí nápady, vytáhnu papír a jde se kreslit. Někdy musím já. Tam je to malé riziko. Ale někdy si vystačí i sama. Zvlášť když jí povolím ikea fixy. Sice mám problém rozeznat kůži pod nánosem různých razítek, ale ta chvilka božského klidu.....

Sem s nápady těhule. Myslela jsem, že po prvním těhu budu řešit Berunku okukující moje blití a ono to je naopak. Vymýšlím, jak se dostat do polohy vleže. Holky, cítíte to stejně jako já? Pátrám po diskuzích i po vašich komentářích a spavá nemoc je opravdu jako morová nákaza.

Ještě jedna věc mě zaráží ve srovnání s jedničkou. To je moje rostoucí bříško. Minule nebylo nic a dlouho nic. A ted abych začla na zimu shánět těhu kalhoty. Nějak rychleji se vyvaluju. Tělo si pamatuje. A chystá se zavčas. Dlouho se už asi neutajím.

Babička z tátovy strany je nadšená, bylo jí naznačeno a zbytek pochopila velmi rychle. Bude hlídat, když já půjdu šmírovat našeho Drobínka. Moc mě potěšilo, že si pamatovala, jak moc a dlouho mi bývalo blbě. Něžně a opatrně se mě ptala, jak jsem na tom. Moje máma je letos trochu nechápavá, naznačení nedošlo, tak si to necháme k Mikuláši jako velkou novinu při rodinné slezině.

A moje odhalení? Dopřejte mi ještě chvilku, musím se na to připravit. Třeba příště?

Vaše doublemamina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 20.11.06 08:12

tedy, já jsem napnutá… těším se na odhalení a přeju ať se ti podaří „ukrást si“ co nejvíc chvilek ke spánku

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.11.06 08:41

Ahoj  

moc dobře ti rozumím, jen mám tu výhodu že mi malej po O minimálně 2 hodiny spí… jinak bych asi nepřežila… jo zlepšilo se to okolo 14 tt… ale kolem 30 to na mě padlo znovu… a znovu jsem stejně jako ty ¨ˇSípková:o)  Nejvíc bych spala po ránu … klidně do oběda… naštěstí prcek vstává v 7-7:30 tak to není taková tragédie… ale… dopřála bych si ještě pár hodin:o)
tak hodně zdaru se zabavováním dcerky  

Markéta+Michal 1rok 9m + mimi 36tt

 
Rozara
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 21.11.06 16:01

Chodím na stránky emimina nakukovat jako anonymní už od posledního těhu a to jsou 4 roky,a teď při dalším těhu :-),také v 9.týdnu ti musím napsat.Mám doma 2 kluky uličníky a díky bohu jsem s nejmenším ještě na mateřské,jinak nevím,nevím,jak bych přežila:-)).Pořád bych spala,jsem schopna kdekoliv a kdykoliv ulehnout,kluci jsopu dopoledne ve  škole a školce a já už si 2. týden říkám,že budou vánoce,že musím tohle a onohle a dnes už i ,že by ten koš prádla se mohl vyžehlit sám:-))…no uvidíme,ve čtvrtek půjdu se kouknout na fazolku na UZ a snad už jen pár týdnů a hormony se zklidní a nechají mě v klidu a bez tolika potřeby odpočinku dokončit předvánoční přípravy.Přeji Tobě i ostatním podobně „těžce pracujícím maminkám“ ať se vše brzy spraví a hlavně pro naše drobečky,ať se jim u nás v bříšku líbí a pěkně rostou.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama