Zebřičkový deníček Maru - 56.díl

Snažení
  • 01.05.05

Ahojky zebrušky, nejprve připomenu důležitou zprávičku z konce minulého týdene: POZOR POZOR POZOR ZEBŘIČKOVÝ SRAZÍK!!!!!!!!!!!! Kaitlin vymyslela super nápad, v pátek jsme ho doladily, takže naztražte ouška!!!!!! SRAZ ZEBŘIČEK se koná 7.5.2005 v ZOO Praha čas setkání by jsme upřesnily podle účasti.

Prostě Kaitlin napadlo, že by jsme mohly konečně okouknout ty naše zebřičky pruhované a to kde jinde než v ZOO. Udělaly by jsme si takový hezký zebřičkový den, prošly by jsme ZOO křížek krážem a myslím, že by zbylo ještě spoustu času na pořádné poklábosení.

A proč zrovna o víkendu????
To proto aby se k nám mohly přidat i mimopražské holčiny,pro které je sraz odpoledne ve všední den nevyhovující.

Určitě se k nám přidají i některé maminky a těhulky,které prošly naším deníčkem, takže o miminkovské a těhulkovské bacílky nebude nouze.

Tak co vy na to zebrušky? Přidáte se k nám?
Pište pište ať víme jaká bude účast........

A teď bych Vám chtěla napsat něco o imunologickém vyšetření, něco jsem pochytila v knížkách, něco na internetu, něco od spřízněných dušiček na emiminu - děkuju Lostris :-)

Imunitní systém se v organismu podílí spolu s nervovým a endokrinním systémem na udržování rovnováhy vnitřního prostředí. Jeho základní funkcí je schopnost rozeznávat škodlivé a prospěšné. Tato schopnost se projevuje jako:

  • obranyschopnost - rozpoznává vnější škodliviny a chrání organismus proti infekcím
  • imunitní dohled - rozpoznává vnitřní škodliviny
  • autotolerance - rozpoznává vlastní tkáně organismu a udržuje toleranci vůči nim

Ke speciálnímu reprodukčně - imunoligckému vyšetření je potřeba odběr krve ženy, případně obou partnerů a odběr spermatu.

Lostris nám poskytla informace o výsledcích vyšetření:

  • protispermiové protilátky u muže
  • vyšetření kvality spermatu - vzhled, koncentrace, pohyblivost, životnost
  • vyšetření buněčné imunity u ženy proti spermiím partnera, proti trofoblastu, proti směs.vzorku spermií
  • vyšetření hormonů u ženy - T3, T4, TSH, free T3, free T4 a a-TPO
  • imunologické markery u ženy (nevím, jestli to mám vůbec vypisovat, protože tomu nikdo nebude rozumět, možná Bohunka), tak já to napíšu - antikardiolipin­.protilátky, cirkulující imunokomplexy, složky komplementu, celkové imunoglobuliny, alfal-antitrypsin, revmatoidní faktor, transferin a orosomukoid)

Tak Vám řeknu, že jsem z toho tak trošku jelen :-OOOO ale přesto Vás tu budu ještě chvilku nudit teorií.

Autoprotilátky - vytváří muž proti vlastním spermiím. Příčinu někdy známe - třeba zánět varlat při kapavce, příušnicích, nebo stav po úrazu varlat - jindy ne. Protilátky navázané na hlavičkách spermií brání splynutí spermie s vajíčkem a oplození. Zrádné je, že při běžném vyšetření vypadají takto „napadené“ spermie často zcela zdravé a protilátky na nich navázané odhalí jenom speciální test. Dříve se lékaři snažili imunitní reakci proti vlastním spermiím léčit. Dnes je snazší problém obejít technikou asistované reprodukce - mimotělním oplodněním provedeným umělým vpravením spermie do vajíčka (IVF-ICSI), někdy stačí nitroděložní inseminace (IUI) po speciální úpravě semene.

Protilátky proti spermiím může vytvářet i žena. Nejčastěji je najdeme v hlenu, uzavírajícím děložní hrdlo. Tam se naváží na pronikající spermie a buď je znehybní, nebo obalí jejich hlavičky (akrosomy) a tím znemožní splynutí spermie s vajíčkem. Protože imunitní reakce proti spermiím ženě jinak většinou nevadí, je i zde snazší ji obejít. Často se použije inseminace, kdy spermie do dělohy „cestují“ speciální kanylou a vůbec nepřijdou do styku s hlenem děložního hrdla.

Otázkou je, proč u ženy vznikne imunitní reakce proti spermiím. Příroda vyvinula „triky“, které chrání cizorodé spermie v těle samice před útokem imunity. Jenže ty fungují za předpokladu „ve správný čas na správném místě“. Na rozdíl od člověka se samice všech živočichů běžně páří jen v době ovulace (říje). V té době je hlen uzavírající děložní hrdlo čirý a pro spermie prostupný. Mimo ovulaci je v něm mnoho bílých krvinek - imunologických „strážců“, bránících průniku infekce. Jenže ty registrují jako vetřelce i spermie, které se v pochvě octnou v době mimo ovulaci. Situaci může ještě zhoršit například zánět, který současně probíhá v pochvě nebo na děložním čípku, třeba běžná mykóza. Tehdy je obranný systém pohlavního ústrojí ženy zvlášť „podrážděný“, může proti spermiím tvrdě zaútočit a poněvadž má velmi dobrou paměť, útočí na ně i později.

Třetím místem, kde mohou protilátky vadit oplození, je blanka kryjící zralé vajíčko. Vytváří-li si žena protilátky proti této blance, je opět znesnadněno splynutí spermie s vajíčkem a následné oplození. Také zde je na místě použít metody IVF-ICSI. Příčinou vzniku těchto protilátek mohou být záněty vaječníků a jejich okolí, třeba i chronický zánět slepého střeva.

Imunitní zábrana uhnízdění (nidaci) zárodku v děloze
Zatímco imunologické problémy s oplozením vajíčka můžeme obvykle vyřešit některou z technik asistované reprodukce (IUI, IVF), při imunologicky podmíněné zábraně nidace zárodku žádná sebelepší asistovaná reprodukce nepomůže. Ochranný systém imunity zárodek napadne bez ohledu na to, zda se do dělohy dostal přirozenou nebo umělou cestou. Zde je jedinou možností imunitní reakci utlumit, alespoň než se zárodek spolehlivě „uhnízdí“. Jestliže při imunologické zábraně oplození hrají důležitou roli protilátky je rozhodující imunologickou zbraní proti zárodku tzv. buňkami zprostředkovaná imunita. Jde o soubor řady imunopatologických mechanismů. Hlavní potíž je v tom, že zbraně buněčné imunity mají ve srovnání s protilátkami mnohem větší „rozptyl“. V praxi to znamená, že buněčná imunita vyvolaná spermiemi může v ženském pohlavním ústrojí napadnout i jiné „vetřelce“, např. právě zárodek, snažící se uhnízdit v děloze. Jindy vznikne buněčná imunita přímo proti té části zárodku (odborně se nazývá trofoblast), která zprostředkuje jeho nidaci - to vídáme často po mimoděložním těhotenství nebo u žen trpících opakovanými potraty. Taková nežádoucí imunita pak buď zabrání zárodku v usazení v děloze, nebo jej napadne později a způsobí potrat.

Ale i protilátky mohou mít svůj podíl na neúspěchu těhotenství. Tyto protilátky jsou časté u žen trpících autoimunitním onemocněním, mohou se však vyskytnout i samostatně. Napadají membrány buněk vystýlajících cévy v mateřské části placenty a způsobují vznik drobných sraženin, které cévy ucpávají. Výsledkem je zhoršený průtok krve placentou se všemi následky, od časného potratu přes zpomalení růstu plodu až po předčasný porod.

Léčebný postup by měl být cílený. Ideální je, může-li být pár postižený nevysvětlitelnou neplodností nebo opakovaným neúspěchem IVF vyšetřen na specializovaném pracovišti reprodukční imunologie. Potvrdí-li se imunologická příčina, je většinou možné léčebně zasáhnout.

Tak co , jste z toho moudré???? Já tedy ne, ale nechám se ve středu překvapit a pak vám třeba napíšu víc a hlavně jaký jsem z toho měla pocit. Lostris mi psala, že vše probíhá v příjemné atmosféře na odpadne veškeré napětí, tak uvidíme......­.............­...

Já jsem prožila super víkend s přáteli a jejich dětičkami, užívali jsem si 10 měsíční holčičky, byla tam miloučká, že byla skoro k „sežrání", po vyspinkání měla hned dobrou náladu a aby si její maminka odpočinula, tak jsme se s kamarádkou střídaly o kočárek, v krmení, v chování, no a došlo i na přebalování. A teď vám musím napsat veselou historku, kamarádka se vrhla na přebalování, přesvědčená, že je mímo je počurané a najednou jsem si všimla, že holčička udělala pěkné naděleníčko do plíny. No kamarádka, která kolem sebe nemá žádné dítko, takže je úplně bez zkušeností, tak trošku zbledla a viděla jsem se nějka moc neví co a jak. Tak jsem zasáhla jako rychlá pomoc a společnými silami jsme to zvládly. No byla to legrace a kamarádce(je o trošku mladší) jsem slíbila, že až se toho mimča jednou dočkám,tak má u mě zaručený miminkovský kurz.

Tak to byla veselá historka, ale chtěla jsem vám říct,, že jsem přijela nabitá energií a mám skvělou náladičku, celý víkend jsem v podstatě prochechtala.­.............­............ a jako čarodějnici mě neupálili :-DDDDD

Takže holčinky nahoďte úsměvy na tvářičky, užívejte si sluníčka a hlavně pište pište pište papá Maru

PS: ADKO zítra držím kopýtka na samé dobré zprávičky, určitě to dobře dopadne, prosím hned nám napiš co vám říkali jo? Holčinko moc moc na tebe myslím.........

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 06:27

Ahojda zebřičky!! :-)))

Téda Maru, musím tě pochválit, jak si to pěkně sepsala :-) Hezky jsem si početla. Chystala jsem si všechno o tomto vyšetření sehnat a takhle to mám pěkně v kupě :-)

A teď to nejdůležitější:

PRO NIKOL
Strašlivě moc ti děkuji za tvou nabídku. Musím se přiznat, že jsem to obrečela (tedy štěstím), vůbec jsem nečekala, že by se někdo takhle sám nabídnul. Když jsem psala holkám do deníčku, tak jsem si chtěla jen povzdechnout - postěžovat, protože jsem věděla, že mi zvednou náladu a povzbudí mě, jako už mockrát :-)
Jestli ti to nevadí, tak bych ti ráda řekla přesné informace, co se očekává od dárkyně, až budu mít přesné instrukce z centra. Jdu tam až 24.5..
Pokud tě mohu poprosit, tak mi na tebe, prosím, pošli nějaký kontakt do osobní zprávy tady na emiminu.
Uf, ty jsi mi udělala takovou radost… :-)

ADKO - myslím na vás a držim všechna kopýtka!!! Pevně věřím, že když nebylo doposud něco vidět na ultrazvuku, tak se jedná jenom o velkého strašáka, který vám kapku potrápí nervy… Tak hodně sil!!!

No a zprávy o mě z Gestu - musím se přiznat, že mě pan doktor docela dostal. Očekávala jsem, že mi řekne ať se rovnou zapíšu do pořadníku, že stejně mi nic jiného nezbývá a místo toho on sám začal mluvit o tom, že chce udělat imunologické vyšetření (budou mi ho dělat sami, nemusím se objednávat do Podolí, kde se na to čeká cca půl roku), udělá mi i rozbor hormonálních hladin. A pak mi nastínil ještě jedno možné vyšetření, které mi tedy zatím nedoporučoval, protože se prý na ultrazvuku všechno jeví v naprostém pořádku, a to vyšetření dělohy (v narkóze). Odeberou i kousek sliznice a prozkoumají - má to svůj názevy od h, ale to už byste po mě chtěli moc :-D Mám si do příští návštěvy všechno rozmyslet…
Ta imunologie a hormonální hladiny jsou jisté, mám přijít na krev bez objednání dle MS (vychází to na týden od 16.do 20.5)
Vstupní pohovor do car 24.5. zůstává. Jsem moc zvědavá, co mi tam poví.

Tak přeju krásný týden a omlouvám se, že jsem se koncem týdne už neozvala, bohužel se to nedalo zvládnout… Bohužel jsem konec minulého deníčku jenom prolítla, tak doufám, že jsem toho moc nepřehlédla, kdyžtak mi to odpusťte :-)
Kaitlin

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 02.05.05 07:00

Ahojky zebřule,

tak mě zatím ještě neodpojili, ale už se na to chystají, tak ještě v rychlosti :-)

MARU, ty jsi úžasná, prostě deníček je suprový. To jsi si dala fakt záležet :-O.

KAITLIN, tak se zase něco bude dít a věřím, že pokud vyšetření něco odhalí, dokroři pomůžou a vy se dočkáte svého miminka :-)

ADKO, drtím kopýtka, myslím na tebe a určitě bude všechno v pořádku.

Tak už se vrhli na nábytek, budu muset končit. Napíšu večer z domova.

Paaaaa

Lostris

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 02.05.05 07:12

Ahoj holky, tak že je na e-miminu možnost vylití srdíčka i šance získat radu, to už vím. Ale že se skutečně scházíte, tak to je pro mě novinka a je to fakt super. To už člověk opravdu nemusí mít strach, že s dítětem přijde o nějaké společenské kontakty, přátele, že by se musel cítit opuštěně, osaměle, smutně. Kdepak, naopak může nové získat. Jen doufám, že až i já někdy budu těhule, že vy tady ještě budete (jako zasloužilé matky), anebo že se najdou nějaké nové, těhule a čerstvé mamky, které budou taky tak aktivní a organizačně schopné jako vy. Hezky si to užijte.

 
Anonymní  02.05.05 08:19

Tak milé zubrundy, hlásíms e z práce, je to tady fuuuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuuu­uuuuuuj a vůbec se mi tu nelíbí asi uteču :-O

Kde se všechny touláte, minulé týdny touhle dobou už tu bylo skoro 50komnetářů a dneska jen tak se polepšete jo?
papá Maru

 
Olivia
Stálice 77 příspěvků 02.05.05 08:29

Ahoj Maru,

zkusím to napravit, aby se Ti tu líbilo :o))
My jsme byli na čarodkách u strejdy a mých dvou sestřenic (11 a 13)a bylo to prima. Pekli jsme kuřata a 1.5. bylo pusinkování pod stromem.

Maru, deníček je super! Uplně zíram, jaký máte všechny přehled!! Chci se zeptat (v závislosti na zprávičkách od Adky): je vůbec nutné ty triple testy podstupovat??
Já byla v pátek na genetickém sono, všechno dopadlo dobře. Naposled jsem mimi viděla na UTZ jako 2mm velkou tečku a teď mi pan doktor ukazoval 5 prstíků na obou rukách, nohy, hlavičku, oči i nos. A mimi na mě z bříška dělalo „bububu kuk“ a taky si cucalo palec a předvedlo parádní kotrmelec. Byla jsem jak u vytržení.. Nakonec mi ho pan doktor „na památku“ vyfotografoval :o) (za mírný poplateček, samozřejmě).

Adko, neboj se vlka nic. Jsou to jen ošklivá čísla… Držím Ti palec!

Olivia

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 02.05.05 08:43

ahojda zebrušky,
krásné pondělní ráno všem.
Maru díky za vyčerpávající info o imunologii, konečně vím co to všechno je :-)))

Kaitlin to vyšetření dělohy v narkoze zní hrozivě :-))), ale jinak máš dobré zprávičky

Adko mám srolovaná kopýtka a nepouštím bude všechno dobrý uvidíš.

Lostris co tady budeme bez tebe dělat :-)))

Maru pracovat jen do výše platu a nepřehánět a dělat dlouhé přestávky aby si tělo zvyklo :-)

Já jsem o víkendu lenošila na zahradě a v neděli mi manža přivezl neteř protože doma brečela že mě chce vidět. Dostávala mě každou minutou protože mě hladilo bříško a říkala víš kde má miminko nožičky ? Mamka to věděla a říkala mi to. Tak jsem ji musela vysvětlit že mimi je ještě moc malinkatý :-) Byla kouzelná.
Ještě vám musím říct že mi manža včera řekl že byl byl nadšený kdyby to byly dvojčátka. Tím mě dostal :-)))

Tak zatím Lotranda

 
Anonymní  02.05.05 08:54

Ahoj zebrundy,

opet k vam jen nakukuju.
Kaitlin - to vysetreni delohy se jmenuje hysteroskopie a pod narkozou nic neucitis ani po ni, jen budes mozna slabe krvacet. Ale zase budete s doktorem vedet vice, ne?
Maru - ta imunologie u me probihala bez odberu krve. Sla jsem do laboratore na odber vzorku 9 hodin po styku (ma byt dodrzeno rozmezi 8-12hodin) a kontroluji vzhled cipku, jak je otevreny a taky delozni sliznice a pak taky, jak jsou na tom u me spermijky.
A vysledek dopadl normalne, protoze doktor na mou otazku jen rekl, ze je vse v poradku a vic se k tomu nevracel.
ZAtim
 Dede

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 09:23

Děkuji za ten přesný název vyšetření, nebyla jsem si jistá, jestli si to pamatuju dobře :-) (manžel měl nějakou poznámku, jestli budou zjišťovat, jestli jsem hysterka… :-D)
Kaitlin

 
Anonymní  02.05.05 09:25

Tak už jsem tu zase :-DDDDDDD prostě mi to nedá, pořád nenakukovat :-DDDD

Dede to co popisuješ je část imunologického vyšetření, z krve toho zkoumají ještě víc..........­........ tak uvidím

Lotrando slibuju, že se tady dneska fakt nepředřu, zatím se tu rozkoukávám a zjišťuju co je tu nového, budu muset nastudovat nějaký zákon a do toho se mi fakt nechce :-(
Jé to je hezký, že chce manžel dvojčátka, teda jsem zvědavá kolik miminek nosíš pod srdíčkem.

Neffy vítám tě mezi námi a nakukuj častěji............

Lostris teda vám v té kanceláři musí řádit :-DDDDD no hlavně, že je počítač doma opravený a můžeš nakukovat z domova, ten absťák bych si nedovedla představit :-DDD

Kaitlin takže jdeme do boje , oběháme ještě nějaká ty „příjemná" vyšetřeníčka no a pak už nás to miminko určitě nemine, takže VZHURU DO BOJE!!!!!!!!

Maru

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 09:29

Jejda ty máš bojovou náladu :-D No, stokrát lepší než nějaké smutnění, takže HURÁ DO TOHO! :-)))

Jo a mně tu imunologii budou dělat jenom z krve (ono v případě darovaných oocytů i kapku postrádá smysl zjišťovat hlen x spermie…) :-)

Pa

Kaitlin

 
Anonymní  02.05.05 09:52

Tak to abych zautocila na gyndarku, ze chci i to vysetreni z krve, co? No, ale ted ne, ted si dame oraz a pak po par mesicich (davam si opravdu tech 3-6mesicu) uvidime.
 Dede

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 02.05.05 10:10

Děkuju, určitě budu nakukovat. Ale v deníčcích, kde se už znáte, je to opravdu těžké, jak už přede mnou psaly jiné. Dá mi hroznou práci, zorientovat se, kdo je kdo, kam patří, co dělá …

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 10:20

Ahojky Neffy!

Tak abych tě uklidnila, tak když s námi tady pobudeš a zapojíš se, tak ti po pár týdnech pošleme seznámek, kde se o nás všechno dočteš :-) Bez něj bychom už taky měly všechny zmatek :-)
Proto vítej mezi námi a vůbec se nás neboj!! :-D Jsme přece všechny na stejné lodi, všechny toužíme po miminku :-)
Kaitlin

 
Anonymní  02.05.05 10:24

Ahojte Zebricky,

vsetky vas velmi pozdravujem a zelam skore naplnenie snov:o)
Lotranda: velmi pekne ti dakujem za zebricku, prisla vporiadku,ale az teraz ti mozem podakovat:o)

Nestihla som precitat vsetky vase komentare,ale velmi mi chybate:O(

Mame sa zatial dobre…
Moc vas pozdravuje aj manzel, ktory tu sedi pri mne.....
Som na chvilu v praci, kvoli PN…

Majte sa krasne moc na vas myslim

Ivana

 
Anonymní  02.05.05 10:28

Ivanko holčinko naše, to je super,ž e jsi se ozvala a že se vám daří dobře.
Moc ti držíme palečky a nebojnic všechno dobře dopadne, smůlu užjste si dávno vybrali, občas nám přij´d napsat jak se vám daří. Taky nám tu moc chybíš, ale víme, že s mimískme odpočíváte doma amáte se určitě dobře. papa Maru

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 02.05.05 10:34

Dobré ráno, Zebřule,

konečně mám chvilku času nakouknout, čekal mě při pondělním ránu desněj chaos v práci.

Maru, deníček je super a naprosto vyčerpávající. Jsem moc rádá, že přímo hýříš bojovou náladou o mimi, tak to je tím pádem na nejlepší cestě. Jinak se v práci moc neunav, aby to nebyl moc velký šok:-))).

Adko, od rána na Tebe myslím, to dobře dopadne!!!

Lostris, to je škoda, že Tě na celý den odpojí, snad to vymalování zmáknou rychle a budeš v pohotovosti:-)))).

Baruško, tak jak se Ti daří? Doufám, že je všechno v pořádku a cítíš se dobře.

Lotrando, to bylo roztomilý s tvojí neteřinkou. Doufám, že Ti není moc špatně. A dvojčátka by byla fakt BOMBA:-)))).

Kaitlin, ten nápad se ZOO ja fakt výbornej, jenom nevím (jak už jsem psala), jestli to zvládnu. Každopádně si užijte veselý zebřičkový den.

My jsem s manřelem strávili sobotní večer (noc) na oslavě svatby našich kamarádů, bylo to mooooc vyvedený a všichni to přežili ve zdraví.

Andrea2

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 10:35

IVANKO!!!
To mám radost, že tě vidím!!! :-) Je skvělé, že je všechno v pohodě! Kolikátý už seš týden těhotenství? A jak už máš velké bříško? :-) To víš, všechno chceme vědět :-D

Nebylo by možné, abys mi do soukromé zprávy poslala na tebe nějaký kontakt? Buď telefon, nebo adresu? Mohla bych ti jednou za čas poslat informace o tom, co se tady děje a měly bychom s tebou nějaké spojení :-)
Moc nám tady chybíš :-) (Mám vyřídit pozdrav od Amálky)
Pa
Kaitlin

 
ketrin
Povídálka 23 příspěvků 02.05.05 10:36

Ahoj Zebřičky,
přeji krásné prosluněné pondělí. Tedy být v práci to je děs. Doufám, začně brzy alespoň pršet, protože jinak asi uteču.
Nemáte někdo informace o Moničce, blíží se jí termín a teoreticky už může mít Barborku doma.
Rychle zpět do práce, nestíhám …

ketrin

PS Nemáte někdo zkušenost s odesíláním ELDP přes Portál VS? Mě se skoro všechny vrátily jako chybné, ale nemůžu najít chybu.

 
Anavi
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.05.05 11:18

Ahojte Zebricky,

Maru,Kaitlin,da­kujem za podporu :o) Ste strasne zlate:o) Pozdravujem Amalku a dakujem.o)
Sme v 15 tyzdni, brusko sa nam gulati,len sa nam nedari velmi jest:o( Ale snazim sa…
Kaitlin, poslala som ti t.c.,tak dufam,ze ho dostanes, budem velmi rada,ak mi das vediet,ako sa vam dari,este raz vam prajem len vsetko naj.......

Majte sa krasne
Ivana

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 11:32

Bezva, už mi došlo. Mám ho zapsané, doufám, že správně :-) Na oplátku jsem ti poslala kontakt na mě. Mám radost, že na tebe budeme mít nějaký kontakt, takhle jsme se o tebe strachovali a nevěděli jsme jak se dopátrat, jak se ti daří…

Hlavní je, že jste v pořádku, takže hodně podody! :-)
Kaitlin

PS: A co sestra, už má miminko? :-)

 
Anonymní  02.05.05 11:33

Ahoj Ketrin,
ELDP posilat od čtvrtka nešli, volali jsem kvůli tomu na sociálku, mají něco se serverem. ale můžeš být v klidu jelikož posunuli termín do kdy to tam eloktronicky má být odeslané do 30.6. což je dobře jinak by nám mzdový účetní a i já asi zkolabovali.
Jinak pro ostatní zebřičky, chodím k vás okukovatz již dlooouho, ale až teď jsem se odvážila napsat. Je mi 31 za 2 měsíce máme svadbu, o mimi se pokoušíme přes rok, zatím bez lékařské asistence. Loni jsem 5 měsíců brala antibiotika a tak se nám to snažení trochu posunulo.
Na netu jsem projela kde co , ale Vá s si čtu pravidelně a jste mi nejsympatičtější, všem vám mov fandím a přeji brzké otěhotnění a těm co se již zadařilo klidné těhotenství a zdravá miminka.
Mě zatím dokáže rozhodit každá těhotná, má sestra má za měsíc a půl porodit druhé dítě i několik kamarádek je „v tom“. Ale většinou to beru z nadhledem.
Budu ráda když mě vezmete do stáda Kacovka
PS:snad to má hlavu a patu, ostatní případně upřesním.

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 11:52

Ahojky Kacovko!

vítej v deníčku, vždycky mě potěší nové tváře :-) Snad se ti tady s námi bude líbit, ale vlastně ty nás už kapku znáš, když nás už chvilku čteš :-)
A jak probíhají přípravy na svatbu? :-)
(Je ti už přece jasné, že my jsme hrozné zvědavky :-D)
Kaitlin

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.05.05 12:25

IVANKA vitaj mozes to cislo poslat aj mne???Mozno to bude jednoduchsie a menej drahe!Ale ako chces nechcem znasilnovat,hlavne daj vediet ako sa dari,kazdy detail :-)))

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.05.05 12:36

MARU super dennicek ale som z neho jelen :-))))Dufam len ze az tam sa nedopracujem a druhy pokus „klapne“ :-))
LOSTRIS tak to ani nevedia kolko skody moze napachat take odpojenie od e-mimca :(((
LOTRANDA…no manzel na to prisiel dost skoro :-) tak nech sa mu to splni :-)
NEFFY nerob si starosti ako Kaitlin pise nebyt zoznamu mam z toho „gulas“ stale :-)Par dni a ides v tom s nami :-))
KACOVKA vitaj medzi nami :-) tu je miesta dost ale pozor,ako pise Kaitlin sme zvedave! :-))
Tak krasny slnecny den,my teda mame a MARU v praci to neprehanaj ved aj tak sa tam dlho nezdrzis,nic dlhe si uz nezacinaj! :-)
Paaa zdenca

 
Anonymní  02.05.05 12:41

Kacovko i já tě mezi námi vítám a připojuju se ke Kaitlin, že jsme hrozně zvědavé zebry a když se tu objeví nováček tak ho zahrneme všemi možnými otázkami :-DDD
Jsem ráda, že se ti u nás líbí a doufám, že ti na tvojí cestě za miminkem budeme zlepšovat náladu.
A musím ti říct, že období kdy nás rozhodí každá těhulka a každé miminko máme všechny.
Dnesak když jsem šla na oběd, tak jsem si zr ovna říkala, že je to ve městě samá těhulka co nosí upnuté oblečení a hezky se tím bříškem pyšní. Ale pak jsem si hned řekla, že si tady budu taky tak pyšně vykračovat a všem ukazovat to bříško. Už aby to BYLO!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K obídku jsem měla moc dobrý salátek s kuřecím masem ňam ňam ňam

Jo a musím vám říct, že tu pod okny točí americký film, tak si užívám, koukám na koníky a na všechny ty přípravy to je paráda.......­.............­..
hmmmmmmmmmmm můj pracovní elán mě ani nemůže přejít, protože mě ještě nepřepadl :-DDDDDD
tak papá Maru

 
Anonymní  02.05.05 12:42

Děkuji za Kaitlin za přivítání,
přípravy jsou v pomalém rozběhu, ve středu mám první zkoušku šatů, původně jsem měla mít bílé, ale nejsem zrovna Twiggi, tak jsem to nakonec zavrhla, představila jsem si jak tam stojíme já v těch šatech jako lední medvět a můj drahý v černém obleku jako tučňák a tak si nechám šít bledě modré, tak jsem zvědavá jak se to švadleně povede. Tento týden jdem objednat prstýnky, vybrali jsme si na netu a teď už je jdeme jen objednat, zjistili jsme, že u nás má ta firma přímo prodejnu, nechtěli jsme je objednávat přes net. Oznámení máme už taky navržené tak teď si jen vybrat. Kamarádky jsou taky poučené, že pokud se chtějí účasnit tak musí být v růžové, tajně doufám, že budou vypadat hůře než já :-)))
Jdu vatvářet nějaké hodnoty, ale stále budu jedním okem u Vás, tak sbad nebudu šilhat :-D

 
Anonymní  02.05.05 12:43

Jsem trubka, nepodepsala jsem se Kacovka

 
Kacovka
Povídálka 34 příspěvků 02.05.05 12:47

Tak jsem se konečně přihlásila a už tu nejsem anonymně :-) Kacovka

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 02.05.05 13:19

Jo, ten seznámek je geniální. Když čtu odpovědi, hned kouknu na seznam, kdo že to psal a nějaké další detaily. Pevně doufám, že pár dní a jedu v tom s vámi. Já už si to vyřešila, Teď už to jde trochu „mimo mě.“ Ale sbírám informace, ať vím, do čeho jdu a co mě může čekat…

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.05.05 13:21

Kacovko - tak vítej mezi registrovanými :-D
A moc mě pobavilo, že chceš, aby byly kamarádky v růžové :-D Je to dobrý tip :-) I když mě přišly kamarádky na svatbu v růžových kostýmkách a protože jsou obě hubeňouři, tak vypadaly skvěle… :-)
Světle modré šatičky budou určitě úžasné! Já modrou přímo miluju :-)
Kaitlin

 
Kacovka
Povídálka 34 příspěvků 02.05.05 13:28

:-) No přijde jich asi 7 a jsou každá jiná, málá,velká, hubená i při těle, povolova jsme jim krepové sukně, takže budou mít růžová trička a krepové sukýnky, tak snad nebude pršet :-) ještě mají přijet kanaradí z Bratislavy a ti by měli mít blede modré fraky a kosile s „fiži“ a na hlavě cylindry, tak to možná bude trošku maškarní, ale mě to nevadí, hlavně, že bude sranda :-)
Kacovka
PS : Také držím ADCE kopýtka, snad se brzo ozve…

 
Anonymní  02.05.05 13:57

K U K :-))))))

Jen v rychlosti o kolegyně, kde není potřeba malovat, sem se na vás nutně musela mrknout.

Adko, tak co, zebřulinko naše, jak to s tebou vypadá?

Kacovka, doufám, že jsem přezdívku nepomotala :-O. Vítám tě mezi námi a věřím, že se ti tu bude určitě líbit.

Anavi, ahhhhhhhhhhhho­oooojkyyyy Ivanko, to jsem moc ráda, že jsi se na náš přišla podívat a jsi v pořádku. Je skvělé, že teď na tebe budeme mít spojení přes Kaitlin a nic nám neunikne :-). Chybíš tu.

Tak já zase letím

Lostris

 
Wilma
Kecalka 108 příspěvků 02.05.05 14:00

Ahoj holčinky,

jsem ráda, že je Maur v ráži, ten deníček je moc hezký, jako vždy.

A já jsem jako vždy na útěku! Asi mě tu v práci ucasnujou k smrti!
No a navíc zas běžím s dcerou na očkování!! Musela jsem teď hledat očkovací průkaz, jsem na to hrozný bordelář, ale mám ho, tak je to v suchu !

 
Anonymní  02.05.05 14:15

Cauuu zebrundy,

tak je dalsi pracovni tyden pred nami. Ach jo, skoda, ze je ten krasny slunickovy vikend za nami. Ja jsem opalena jako negr (tomi rekl sef) - oba dva dny (sobotu i nedeli) jsem prosedela na prolezela na zahrade na slunicku (milacek si dal ven do stinu i televizi, aby mohl koukat na hokej a neprisel o to krasne pocasi.

Predstavte si, ze dneska v 18 hod se pujdu podivat na hodinu brisnich tancu. Jsem docela zvedava. U nas je tento kurz otevren poprve a uz je uplne zaplneny (zavolala jsem pozde), ale mam se pry prijit podivat, pry se mozna jeste nekam vmacknu :)
Tak uvidim.

Vitam nove prichozi.

Adce drzim palce, urcite bude nakonec vsechno v poradku.

Tak papa, musim jit jeste pracovat.

Marka

 
Anonymní  02.05.05 14:18

Jo MARU diky za skvely denicek, uz jsem prelouskala vsechny ty priciny - to je velmi zajimave… co?

Marka

 
Olivia
Stálice 77 příspěvků 02.05.05 14:28

A ADKA pořád nikde.. chjooo. Už aby tu byla a s dobrými zprávami..

Zebrušky, nevíte jak je to s těmi triple testy? Není nějaká možnost se jim vyhnout?? čeká mě to teoreticky za 14 dní a jsem „celá žhavá“ :o(( Mimi na UTZ bylo ok (nosní kůstky i kůžička na krku v normálu) tak se mi tam nechce. Jsem nervák takhle, natož čekat na výsledky, které vlastně skoro nic neukážou…

Hihihihih Maru, myslím že Tvoje mimi si to vybere tak, že žádná opnutá trička a šatečky, ale hezky kožíšek, rolák a kozačky s beránkem :o) Ale myslim, že Ty budeš sexxxy i se zimním bříškem ne??

Mě včera chytl do sítě skřet depkoidník. Asi mi nasekáte, až zjistíte důvod, ale já za to nemůžu.
Prostě jsem si vlezla do skříně a zjistila jsem že buď je mi všechno malé nebo v tom vypadám jak slon v silonkách. To že mám malé bříško mi nevadí, naopak dělá mi to radost, ale proč mi roste zadek a stehna, to nechápu. Hlavně se bojim, že zas dostanu vynadáno v těhu poradně a sklidím ironické pohledy od sestřičky :o( Ale na druhou stranu, nemám pocit že bych se nějak cpala! Dokonce když jsem se dívala do knížky od Lucky Výborné a kontrolovala jí navrhnutý jídelníček s tím svým, tak jim mnohem míň. Ach jo.

Omlouvam se a jdu depkoidníka něčím ubít.

Olivia

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 02.05.05 14:59

OLIVIE,
nic si z toho nedělej, u mě je to podobný. Připadám si jak malej tank, už i ostříhání nehtů na nohách začíná být pomalu lehkým problémem:-))))))))))). Já si prostě řekla, že to teď nebudu řešit a po porodu to všechno shodím zpátky. No, teorie je něco jinýho než praxe, ale uvidíme.....U těch tripltestů opravdu nevím, jestli je to povinný, snad kdybys řekla, že to nechceš, tak by to šlo.

Maru, jak je první den v práci? Nepoložilo tě to?:-))).

A Adka pořád nic, snad je všechno OK.

Kacovko, tvůj popis svatby, jako že doufáš, že ostatní holky v růžovým budou vypadat hůř než ty, mě fakt pobavil. Já myslím, že modrá může vypadat zajímavě, já jsem taky neměla bílý šaty, ale takový žluto-béžovo vzorovaná, něco jako kašmír.

Mějte se hezky
Andrea2

 
Anonymní  02.05.05 17:20

Tak zase nakukuju…
OLIVIE, tripltesty(ostatně jako žádné jiné vyšetření) povinné nejsou, nikdo tě k nim nemůže nutit - ale hodně záleží na gynekologovi, co na to řekne. Pokud vím, tak někteří na nich trvají a přesvědčují maminky, že je to nutné, co kdyby bylo mimi nemocné a jestli jsou dobré matky… Prostě hnus. Většinou budou chtít podepsat revers v tom smyslu, že jsi byla se vším seznámena, že si miminko přeješ, i kdyby bylo něco náhodou špatně…
Já nejdřív jít nechtěla, jak už jsem psala, shodou okolností všem mým asi 5 známým nevyšly a mají naprosto zdravé mimísky, tak jsem se nechtěla stresovat. Dr. a sestra se tvářili dost divně, ale nenutili mě. Nakonec jsme si to s manželem rozmysleli a já šla- dopadlo to dobře:-)))
Moc a moc zdraví Petra a Aninka (dnes teda úplně upečená - holky, to je hnusně vedro, co?

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 02.05.05 17:34

Ahoj zebrušky,

venku je tak šílený vedro že se to nedá. Holky já jsem tak unavená pořád se mi chce spát :-). Po obědě jsem zalomila a probudila jsem se před chvílí. Mám asi spavou nemoc.

Lotranda

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 02.05.05 18:37

Konečně doma a konečně mezi váma :-)

Neffy, přijď mezi nás častěji a můžeš se s námi společně snažit o miminko :-).

Maru, tvé záporné pocity z práce naprosto chápu a soucítím s tebou :-O, Přeji hladké zaplutí do pracovního procesu.
Teď čtu, že to vyšetření, co popisuje Dede také znáš? Tobě ho budou také dělat?
To si také nedovedu představit, kdybych mezi vám nemohla z domova.

Olivio, co takhle foto tvé ratolesti do galerie :-)???
Jeee, tak takovýho depkoidníka bych chtěla, žebych neměla co na sebe kvůli bříšku :-). Kup si nějaké pohodlné šaty nebo kalhoty, podle toho, co máš ráda. Uvidíš, že až bude mimi na světě kila půjdou dolů :-).

Včerejší políbení pod rozkvetlým stromem vzal můj manžel opravdu originálně. Zatáhl mě pod smrk se slovy, že prý také kvete :o.

Lostris

Lotrando, činily jste se i beze mě :-). To je hezný zážitek s tvou neteřinkou :-O.

Dede, jestli se můžu ptát, kde ti dělaly to vyšetření odběru vzoku po styku. O tom slyším prvně.

Andrea2, tak s malováním to vypadá na dýl, mělo to být údajně dnes hotové… Ještě, že máme ten notebook :-).
Tak strávit čadodějnice na oslavě svatby je určitě originální :-O.

Ketrin, také jsem na Moničku vzpomínala, že se jí to blíží.

Zdenco, jeden den bez netu v práci se dal celkem přežít. Snad to zvládnu i zítra, kdyby to mělo pokračovat, beru do práce noteboot, jako správnej závislák :-D.
Tak co, líbali jste se včera pod čerešňou??

Kacovko, na svatbě musí být sranda, vždyť je to jednou za život :-). Aspoň si tu vaši budsou všichni dlouho pamatovat.


 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 02.05.05 18:41

A ještě nástěnka, hlaště, co si přejete změnit, opravit, vymazet…

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Alex - věříme, že na podzim do toho jde zase (3.IVF), hysteroskopie
6.5. v 9:00 hod.
Barca
baruskaII - 26.4. embryotran­ster 2 favoritů , 6 mražáčků, 13.5.
testování
becy -21.3. - 26DC
Bohun - 19DC
Claudie - (konec května)
Ed Falco - 2.IVF červenec, 23.7. svatba v Hradci n. Moravicí
Iveta- 13.4. návštěva GESTU s manželem, 1.IVF květen
Joly - 12.5. genetika Podolí-vyšetření obou, konec května 1. IVF
Kaitlin - 24.5. v 10:00 vstupní pohovor do CARu
Kajdula
Kati - 2.5. návštěva centra, 2.IVF+ICSI červenec 2005
Katia - 1.IVF (červen-červenec),8.8­. imuno
Koculka Clomhexal(podruhé)
Lenuška
Lostris - 23.6. imunologie
LuckaD - 27DC
Maru - 4.5. imunologie, 17.5. genetika, 26.5. laparoskopie
Marka - KET s DO (srpen), svatba 4.6.
Marky - 5DC
Patricie - 2.5. návštěva centra
Rafuska - 28DC
Rysavka - 26DC
Terezička
Tinna - 10DC, 22.4. konzultace v centru
velchi
Verča - 25DC, 14.4. genetické vyšetření v Podolí(obou), 1.IVF konec
května
Wilma - 27.4. 20DC
zdenca - IVF (červenec-srpen)


-------------------------------
Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 27.4. 17tt, 13.5. svatba, 16.5. utz
Ajjaa (Adelinka) - Adámek (TP květen ?)
barbucha - bublinka 17.3. 17+2
Bosorka TP 11.9.2005
CaprinaTP 7.9.2005
Ivanka- 17.2. krevní test - POZITIVNÍ , 28.2. UTZ
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9.
Lotranda - 23.4. pozitivní testík, 26.4. test z krve, též pozitivní
Marie
Monicka - Barborka; TP 8.5.2005 (neschopenka)
Olivia - 27.4. 13tt
Slanka** - Marianka
*Vendelina
- (neschopenka), 27.4.utz, 5-6 tt

Lostris

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 02.05.05 18:44

Ahoj zebřičky,

tohle počasí je sice krásné, ale naprosto ubíjející. Víkend byl bezva, hezky jsme pokecali, pojedli a popili (já samozřejmě jenom juice).

Maru, moc výstižný deníček, tohle se určitě bude hodit, já jen pevně věřím, že to snad nebudu muset nikdy využít. Tak to máš takové nenápadné včleňování do pracovního procesu, když u toho koukáš na natáčení filmu, no co alespoň ti to líp utíká.

Kaitlin, tak to jsou dobré zprávy, no ne? Takže teď nevím budeš přecházet nakonec k Apolináři nebo ne? Klidně bych do toho vyšetření šla, naše dobré heslo praví, co bychom pro ta naše miminka neudělali? Tak ti budu moc držet palečky.

Olivie, to bych asi brečela štěstíčkem, tohle všechno na UTZ vidět, musí to být naprostá nádhera. Já nevím jestli na ty testy musíš, ale moje kolegyně má dobrého kamaráda doktora v Gennetu a myslím, že říkala, že snad ani tyhle testy nedělají, ale nevím to určitě. A hlavinku vzhůru, s bříškem to za chvíli doženeš a to že se ti to zatím ukládá jim, to nevadí, po porodu to pak máš cuby dup dole.

Lotrando, tak tohle ti vážně závidím, ale jen v dobré, to je přeci jasné, taky bych si tohle všechno hrozně přála už teď, ale nevím nevím.

Neffy, to chce jenom cvik, za chvíli se zorientuješ a bude to v pohodě, mě to taky chvilku trvalo, ale už bych holky za nic na světě nevyměnila.

Andreo2, tak vlastně nevím, jak mi je, do včerejška mě docela bolela prsa, ale dneska skoro nic, včera jsem lehce, ale opravdu lehce špinila, dneska dobrý, těhulkovské pocity žádné, tak nevím nevím, ale stále doufám.

Ivanko, jé na tebe jsem často myslela, jak se máte, škoda, že nemůžeš psát víc. Ale doufám, že se zase brzo ozveš. Jé tak to to vážně letí, už v 15 týdnu. Tak hromadu štěstíčka posílám a pohlazení na bříško.

Kacovko, tak hurá, další do zebřího stáda, tak tě tu vítám mezi námi. Hezky přispívej a to čekání na mimi ti s námi hrozně rychle uteče, uvidíš. A nezapomeň nám psát, jak probíhají přípravy na svatbu, my jsme hrozně zvědavé.

Marko, tak to jsi asi přesně ten africký typ co já, jen vylezu na sluníčko už jsem jak cikáně, máme to v rodině. Jak jsi si užila břišní tance?

Tenhle týden bude asi rozhodující, tak vám nevím, žádné příznaky, nic mě nebolí a prsa přestala bolet dneska ráno, žádné jiné těhu příznaky, no prostě nic. Tak jsem z toho taková přešlá, ale stále sama sebe přesvědčuju, že se nic neděje a že na takové úvahy je přeci jen brzo.

Bára

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 02.05.05 18:45

… hmmm, to vedro mi asi leze na mozek, poslat podpis uprostřed příspěvku… :-)

Baruško, kde jsi? Jakpak ti je?

Adko, Aduško, kde se touláš ty? Čekáme na tvé zprávy.

Lostris

PS: mám hlad jako vlk, sice je pozdě, ale to mě nemůže zastavit. Blíží se MS, tak bych snědla cokoli, jen Robinkovi granule, ty opravu ne :-).

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 02.05.05 18:45

Adko, tak holka, kde jsi, máš nějaké zprávy?

Bára

 
Anonymní  02.05.05 18:52

Ahoj Lostris,

jelikoz neziju v Cechach, ale ve Francii, tak je asi zbytecne ti psat, kde jsem na tom vysetreni byla, co? Ale kdyz uz , tak v Annecy v jedne laboratori, kam chodim na odbery krve, byla jsem tam i spermijkama meho drahouse, takze i na toto vysetreni jsem zavitala k nim. Mimochodem tady to nazyvaji postkoitalni vysetreni.
To jsem ti moc nepomohla, vid?
 Dede

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 02.05.05 19:01

Adko pořád držím kopýtka a nepouštím

Lotranda

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 02.05.05 19:08

Holky tak jsem to nevydržela a napsala Adce SMSku.Cituji:

Ahoj Maru, jsi hodná, že píšeš, už jsem na to myslela, že pošlu alespoň SMSku, nějka nemám na nic sílu. Výsledky jsou dost špatné - downuv syndrom 1:100 takže ve čtvrtek jedu do Prahy a nejspíš mi udělají amniocentézu. Tak se mi všechno honí hlavou co bude.............
Nevím kdy přijdu na net nejspíš až si to srovnám v hlavě. Kdyžtak prosím všechny pozdravuj. Adka

Teda derou se mi slzy do očí, tak nějak jsem měla pocit,aby nebylo něco špatně, když se Adka neozývala....­.............­.....
Věřím, že amniocentéza dopadne dobře a to strašné podezření se nepotvrdí....­.......

jsem z toho hotová, začala jsem vám psát příspěvek, ale nějak už mi nejde ani dopsat.......­.............­.....
Moc si přeju aby to Adce všechno dobře dopadlo......­.............­...
zatím pa Maru

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 02.05.05 19:15

Tak nějak nevím co na to říct, ale věřím že ty testy vyšly blbě v zahraničí se nedělají a amnio vyjde dobře musí

Lotranda

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 02.05.05 19:19

Baruško, hlavně kliiiiiiiiiiid :-). To neznamená, že když nemáš žádné těhupříznaky, že to tak není. Ostatně si myslím, že je i brzo :-).

Dede, díky za informaci, Fancie je opravdu trošku z ruky :-). Maru je taková šilkulka, že možná ví, kde se v Česku toto vyšetření dělá.

Jen tak pro zajmavost… mám v sobě dva řízky, špenát a teď se cpu nutellou a je mi fakl dobře :-DD.

Lostris************

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 02.05.05 19:24

Tak to ti závidím :-))) já nemám vůbec na nic chuť a to mi manža koupil plno dobrůtek.

Lotranda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama