Známky nad život?

O životě
  • sunshinegirl
  • 30.07.16

Proč se tohle stalo? Pomozte mi přijít na důvod! Co jsem měla udělat jinak? Stojím na místě neschopna se pohnout. Všude kolem mne je betonová džungle našeho obřího sídliště, po které jsem během uplynulých dvou hodin nachodila možná deset kilometrů. To přece není možné, kam by šla, musí tady někde být!

Sedám si na obrubník a cítím, jak se mi odkrvují tváře. Doslova cítím, jak jsem zbledla. Začínám plakat a hledám v sobě zbytky sil, abych zvedla telefon a zavolala manželovi, který dceru hledá v parku.

„Máš ji?“ ptám se ve chvíli, kdy se ozve manžel.

„Nemám, až ji najdu, zmaluju jí prdel, že se na ni týden neposadí.“

Teď už nepláču, doslova řvu. Nemůžu se nadechnout, nestíhám polykat, celá se klepu.

„Mám o ni strach! Kam mohla jít? Je jí teprve devět. Přece to nemyslela vážně, ne?“

Manžel je najednou zticha. Můj dech se pomalu zklidňuje a já přestávám brečet.

„Tome?“ říkám vyděšeně.

„Já nevím, fakt nevím, asi bychom měli zavolat policii. Já jim zavolám, vrať se domů a zjisti, jestli se třeba nevrátila. Kdyby jo, dej mi hned vědět!“

Pak už je ticho, Tomáš zavěsil a já ještě chvíli sedím a koukám na dětské pískoviště přede mnou.

Zvedám se a odcházím domů. Míjím sousedy, kteří mne zdraví, ale já je slyším jakoby v dálce. Cítím se jako zavřená pod víkem kanálu. Nemůžu nic dělat, došly mi síly a jsem odkázaná na druhé. Několik vteřin po té, co sousedé prošli kolem mne, si uvědomuji, že mne zdravili a já neodpověděla. Otáčím se a běžím za nimi. Ne, že bych se chtěla omluvit, zdravení, za které jsem Soňu vždycky peskovala, mi teď připadá naprosto nepodstatné.

„Neviděli jste Soňu?“ ptám se, když se k nim dostatečně přiblížím.

„Neviděli, stalo se něco?“

Mám sto chutí zařvat, že ne, že jsem celá ubrečená jen tak pro zábavu. Nakonec ale neodpovím, jen se otočím a směřuji zase domů.

Když vstoupím do bytovky, cítím chládek. Po dvou hodinách na přímém červnovém slunci (a že je letos začátek léta opravdu horký) by mi to mělo být příjemné. Místo toho mnou projede zachvění.

Než si to zamířím do výtahu, rychle ho oběhnu, zda Soňa nesedí za ním. Není tam. Raději odemknu kočárkárnu, i když nevím, jak by se tam dostala, nemá klíče. Nikde není. Nakonec se na výtah vykašlu a jdu schod po schodu, patro po patru do šestého patra, kde máme byt. V šestém patře se vytrácí zbytky naděje, Soňa nesedí před bytem, ani v mezipatře někde na schodech.

Přes slzy už zase nevidím, trefit se do zámku se stává stejně náročným úkonem, jako porodit naši 4 kg vážící holčičku, po 38 hodinách silných kontrakcí. Ruce se mi klepou tak, že se nemůžu trefit do zámku, který přes slzy vidím rozmazaně. Cinkání klíčů nakonec přinutilo souseda vyjít ven a podívat se, zda se k nám někdo nesnaží vloupat. Když vidí, v jakém jsem stavu, bere klíče a odemyká náš byt, abych mohla dovnitř.

Na nic se neptá a já se přesto otáčím, tichým hlasem mu děkuji a přes vzlyky procedím: „Sonička se ztratila. Napsala nám dopis a utekla z domu.“

Sousedovy oči chvíli bloudí po naší chodbě a pak se zastaví na zemi. Evidentně neví, co má říct.

„Nebojte se, ona se vrátí.“

Sám tomu nevěří a to propůjčuje jeho hlasu tón, který mne bodne u srdce.

Sedím v kuchyni a přemýšlím, že se třeba Soňa vrátila, když jsme ji hledali a nebyli doma. Mám strašné výčitky, bojím se o ni a přemýšlím, co můžu udělat proto, aby se mi vrátila domů. Ve chvíli, kdy se zvedám ze židle a chci jít volat její jméno z balkonu, se ozve zvonek. Letím ke dveřím a jsem přesvědčena, že to bude ona. Místo ní tam stojí dva policisté.

„Dobrý den, já jsem kapitán Novotný a tohle je kolega Dobrý. Jste paní Kocourová?“ kývnu hlavou.

„Váš manžel nám volal, že se vám ztratilo dítě. Prý napsalo dopis na rozloučenou. Můžeme dál?“

Ustoupím ze dveří, aby mohli vstoupit.

„Posadíme se, paní Kocourová,“ instruují mne.

Usedáme ke kuchyňskému stolu.

„Musíme udělat zápis paní Kocourová, potřebujeme, abyste nám odpověděla na několik otázek.“

„A budete ji hledat?“ řeknu prázdným hlasem.

„Ano, budeme. Ale prvně musíme zjistit, co se stalo. Můžeme?“ Zavrtím se na židli.

Následují obecné otázky na Sonino celé jméno, datum narození, třídu a školu, do které chodí a na kamarády, které má. Potom si prohlížejí dětský pokoj a ptají se, proč si myslím, že odešla z domu. Přivedu je ke stolu, na kterém leží vysvědčení.

„Dvojka z matematiky a trojka z češtiny je pro mého muže nepřípustná. Holka ví, že očekával samé jedničky. On na jejím vzdělání strašně bazíruje.“

Policisté vzdychnou a začínají číst dopis na rozloučenou:

Maminko tati vím že sem hloupá a že se budete zlobyt. Nechci vám dělat starozti. Tatá by mmně zbyl a nechci aby byl naštvaný. Jdu za babičkou do nebe. Mám tě ráda maminko.

„Paní Kocourová, není vám zle?“ otáčí se na mne jeden z policistů, když vidí, jak jsem zavrávorala.

„Posadíme vás v kuchyni a zavoláme k vám někoho, kdo na vás dohlédne, ano?“ kývám hlavou, když mne vedou k židli.

Jeden z policistů zmizí a za chvíli se vrací se sousedkou od naproti.

„Paní Kociánová tady s vámi počká a dohlédne na vás.“

„Co bude dál?“ Hlas se mi klepe a cítím, jak na mne jdou mdloby. Všechno ve mně křičí a já si plně uvědomuji, proč Soňa utekla. Cítím se vinna, že jsem to dovolila.

„Osmička centrále. Máme tady útěk z domova. Hledaná je Soňa Kocourová, devět let, světle plavé vlasy ostříhané na mikádo, šedé oči. Na sobě pravděpodobně proužkované tričko různých barev a černou sukni. Hledaná napsala dopis na rozloučenou a odešla z domu kolem desáté hodiny ráno. Hrozí sebevražda.“

Ve vysílačce zachrčí a ozve se dámský hlas: „Centrála slyší. Všem hlídkám, hledáme ………“

Když policie odejde, paní Kociánová mi donese na močený ručník a pokládá mi ho za krk. Také mi donese sklenici vody a posadí se vedle mne na židli.

„Víte, já se bála, že to tak dopadne. Ten váš muž je na ni jako pes. Kolikrát jsem slyšela, jak na ni křičel a jak Sonička pak plakala. Celá bytovka ví, jak ji bije a jaký z něj má malá děsný strach. Myslím, že byste od něj měla odejít!“

Nemám sílu jí odpovídat, natož oponovat. Vlastně kromě fyzických sil mi došly i ty psychické. Jak oponovat někomu, kdo má pravdu.

Je 10. července. Venku svítí slunce a zpívají ptáci. Místo toho, abych balila Soni tašku na dovolenou k babičce, dívám se, jak zde leží. Vypadá, jako když spí. Políbím ji na tvář, je ztuhlá, nehybná a studená. Nepláču. Cítím se podivně prázdná, můj život skončil, spolu s jejím. Zástupy černě oděných lidí vstupují do smuteční síně. Přichází i Tomáš, pevně mi sevře předloktí, až syknu bolestí a táhne mne do první lavice. Začíná hrát hudba, Sonina nejoblíbenější písnička:

Tam kde je srdce,
srdce a nejbližší okolí,
něco mě svírá,
svírá a vůbec to nebolí.
Jestli to nebude láska,
jestli to nebude láska.

Kam jen šla má holčička? Hloupé známky! Chci ji zpět, vraťte mi mé dítě!!!

Deníček je smyšlený!!!

Hodnotilo 65 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 
Russet
Závislačka 3134 příspěvků 30.07.16 00:22

Tak na tomhle si @lear smlsne ;-)

 
mau-mau
Závislačka 2618 příspěvků 30.07.16 00:23

Smyšlený???! Tak ať si tu dá někdo mokrej hadr na palici! To je tedy pakarna to takhle psát. Jsem mrtva strachy, jak to dopane a pak takova věta na závěr? 8o Smyslem je co? Snad kazdej ví, jak se k dětem chovat ohledně prospěchu, proboha. Tohle si vymýšlet mi přijde stupid, pardon. :roll: :nevim:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 30.07.16 00:30

@mau-mau tak bohužel každý opravdu neví jak se k dětem chovat kvůli prospěchu. Pro někoho je maximální prioritou samé jedničky at to stojí co to stoji. A věř, ze díky své práci jsem zažila hodně rodin kde kvůli dvojce nejdou pro ránu daleko. A kdy myslíš ze je nejvíc vytížené krizová linka a linka důvěry? Právě před koncem školního roku. I když smutný denicek, me se líbí, bohužel realita.

 
Indiansummer
Kecalka 260 příspěvků 1 inzerát 30.07.16 00:38

Nikdy na denicky nereaguji, ale ted musim!!! Jsem ani nedejchala, mela slzy v ocich a pak zjistím, ze to je smyslene. Zakladatelko, jsi normalni? Boze!!!

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 30.07.16 01:06

Jsem se ale nafrala! Ctu, vynervovana. A ono to je vymysl :cert: zaplat panbuh ;)

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 30.07.16 01:11

@mau-mau bohuzel nevi. Jsem z ucitelske rodiny a to jsi mela videt ten sekec mazec, tresty, kdyz jsem nemela same :nevim: casem se teda smirili, ze jsem na 3 predmety tupa a ze budu mit ty 3 dvojky. Ale tech nervu a stresu a kriku nez jim to docvaklo :nevim:

 
Lychee13
Závislačka 2708 příspěvků 30.07.16 01:15

Deníček na facku! :roll:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 30.07.16 01:24

Ja teda cele cteni doufala ze je to smyslene :kytka:

 
Nikola.Horackova
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 30.07.16 01:28

Tak tohle neni ani mozny!!! Ja se slzama v ocich ctu, vydesena jak blazen!! A nechapu jak nekdo ubec muze tohle napsat jen tak…

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 30.07.16 01:35

Ode mě máš teda známku jedna, nestojí za přečtení. Deníček se deníčku říká proto, že je to zápisek ze života, takže k němu všichni od začátku přistupují jako k realitě. Před koncem všichni utrpí šok a pak si jen přečtou, že vlastně apríl, nic takového se nestalo. Fakt na dvě věci. :pocitac:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 30.07.16 02:05

Já se nachytat nenechala od začátku my bylo jasné, že je to fake. Sice dobře napsané. Neříkám, že se tohle stát nemůže. Připomnělo mi to jak mi 4 letá dcerka zcela nepozorovaně zdrhla z obchoďáku do vedlejšího hračkářství a já měla infakrtové stavy. :pocitac: nakonec jsem ráda, že nám autorka sama objasnila, že taková pitomost se nestala. :zed:

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 30.07.16 05:05

Lidi tu píší různé hrůzy, jak ztratili dítě, aby se jim ulevilo a ty jen tak tady napíšeš toto. Jsou věci o kterých se nežertuje.

edit admin 19:06 - urážky

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 30.07.16 05:41

Muj muz kdysi delal synovi cirkus kvuli kouli z telaku…a ze je pohybove levy po mne.
Strasne jsme se pohadali, no syn vystudoval vysokou, nasel dobrou praci, ma bezva zenu. Snad je spokojeny.
Ja nosila trojky z telaku na vysvedceni - nikdo mne nepeskoval, proste nase rodina takova je. Vysokou mam taky.
Manzel je pohybove nadany, ale vyuceny elektrikar…
Tim chci rict, ze kazdy jsme na neco. A soucasny trend, ze kazdy musi mit aspon maturitu neni dobry. Za chvili nebude schopny instalater, zednik, obkladac, svadlena, cukrarka, kadernice…

 
phoma
Echt Kelišová 7904 příspěvků 30.07.16 06:15

Admini na facku :cert: nevim proc takove denicky schvalujou

 
Anonymní  30.07.16 06:44

Sice je to smyšlené, ale já si moc dobře pamatuji, jak mi moje mamka v prvaku na gymplu před prvním vysvědčením řekla, že pokud budu mít trojku, ať nechodím domů, a to dobre věděla, že trojku mít budu (jednu a dvě dvojky) -„opravdu příšerné vysvědčení“. A tak jsem poslechla a domů nešla. Venku jsem to vydržela tři dny (pátek a víkend), pak jsem se vrátila. Myslím, že ani policie mě neshledala, nikdo o ní nemluvil a asi bych si toho všimla, protože by se to muselo nějak dořešit.

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 30.07.16 06:52

Me denik nepoburuje. Ma jiste poselstvi a narozdil od jinych, evidentne smyslenych, se netvari byti tim, cim neni.

 
zoy
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 30.07.16 07:23

@Pipilota Citrónie @mau-mau A myslíš, že se takové věci nedějí? Na vesnici, kam jezdíme na chalupu se kvůli známkám oběsil jedenáctiletý kluk. Takže ano tenhle deníček je smyšlený, ale bohužel příběh reálný.

Příspěvek upraven 30.07.16 v 07:24

 
anivbl
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 30.07.16 07:24

Ja mela na gymplu spoluzacku a ta mela takovyho otce, celych osm let nesmela mit horsi znamku jak dvojiku. Nejhorsi bylo, ze ta holka na gympl nemela a musela se strasne srotit, aby to nejak dala. Na konci roku s hysterickym placem premlouvala profesory, at ji zlepsi znamky, nejhorsi prusvih byl v oktave, kdyz dostala ctyrku z matiky. To musel jit za tatou nejdriv jeji pritel, ta holka by to sama nezvladla. U maturity vybouchla, na vejsku se nedostala. Pro me to je odstrasujici pripad, klidne at jde dite na ucnak, nekdo je einstein a nekdo ne a nedelala bych z toho vedu. Nutit dite do neceho, na co nema, je blbost… nevadi mi, ze je denicek vymysleny, cetl se dobre (teda v ramci toho smutnyho tematu)

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.07.16 07:38

Deníček (smysleny pribeh) je perfektně napsaný, klidně by mohl být i delší.

Téma otřesné, ale věřím tomu, že takové věci se dějí. Ve 2. třídě jsem měla za úkol napsat jednu větu. Táta mě ji nechal napsat stokrát nanečisto. Běda jak bych měla dvojku. Denně jsem brecela jak jsem se bála. Když jsem dostala za 3 celý odpoledne jsem se courala venku.
Pak se naši dikubohu rozvedli.

 
Matteo.emma
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 30.07.16 07:50

@Indiansummer a to byste byla radši, kdyby denicek byl pravdivý :nevim:??? Díky bohu za to, že je smysleny!!!

 
Kikina14
Povídálka 12 příspěvků 30.07.16 07:51

Super napsané. Nevadí že vymyšlené, svou funkci to má.

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 30.07.16 07:52

Tvl, tys mi dala.. ja si te posledni vety ani nevsimla, jak me denicek rozhodil, az z diskuzi mi docvaklo ze je smysleny :roll: No pekne po ranu, alespon ze tento pribeh je fake

 
Tiffany1
Závislačka 3137 příspěvků 30.07.16 08:16

Ja to tedy nejdřív nečetla, protože při prvních větách jsem sjela na konec, abych se podívala, jestli se chci nechat rozhodit takto poranu a zjistila hned, jak to je.
A me tedy také nepoburuje smyšlený deníček. Pokud to ve vas vyvolalo emocionální napětí, tak je to dobre sepsany příběh.

 
Lenka 80  30.07.16 08:17

Jezisi kriste.to snad neni mozny!

edit admin 19:08 - urážky

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1621 příspěvků 30.07.16 08:24

Vzhledem k tomu, že jsem zaznamenala autorčinu diskuzi, kde se ptala, jestli by zdejším uživatelům nevadily smyšlené příběhy v deníčcích, tak jsem od začátku doufala, že jde o smyšlenku ;)

Deníček hodnotím velice kladně :palec:

 
fashion_victim83  30.07.16 08:26

@mau-mau nahodou,je to super. Treba si někteří rodice uvědomí, ze známky nejsou vsechno…Literární dílo (a deníček taky) nemusi byt zdaleka realny, dokonce kolikrát zdejší pravda je zveličena…

 
fashion_victim83  30.07.16 08:29

@Indiansummer dalsi takova.Me napadlo, ze je to vymyšlené uz kdyz psala příjmení (min jsem tusila, ze by ho změnila a neuvadela prave).V okamziku, kdy psala o otci, ktery bije dite za dvojky, jsem byla skoro přesvědčena, ze jde o fikci (byt si myslim, ze se to klidne deje).Konec me tudiz nepřekvapil, zato vaše reakce jo.Lidi maji rádi tragédie co? Jakmile to neni pravda, je to hruza, ze si nekdo troufá tohle privolavat.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 30.07.16 08:30

Paneboze, je mi úplně zle.. úplně jsem si oddechla, že je to smyšlené, ačkoli… děje se to :,(

 
fashion_victim83  30.07.16 08:30

@Pipilota Citrónie @Indiansummer @phoma @Nikola.Horackova nejste normalni :think:

 
fashion_victim83  30.07.16 08:33

@Martina D. Deníček rozhodne nemusi byt zápis ze zivota.Rika ti neco Deník moderního fotra?,Tajný deník Adriana Mola, Denik Facebookove matky? Asi ne.

edit admin 19:09 - urážky

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 30.07.16 08:36

Deníček se mi líbil, naopak jsem doufala a myslela si, že je to smyšlené. Ale uvěřitelné, až z toho mrazilo.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 30.07.16 08:43

Uff, ale teda četla jsem to z hrůzou v očích. Každá mám ví, jak moc své dítě miluje a myšlenka na něco podobného vyvolá snad v každé ženské hrůzu. Na konci jsem si řekla je: No ty Vo.le!!! Ae oddychla jsem si, že to není pravda, i když vím, že v reálném životě jsou známky strašákem mnoha dětí a u mnoha dětí to skjončilo sebráním života, smutné :,(

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 30.07.16 09:00

Ono snad malo autoru popisuje podobna temata? Vrazdy, znasilneni, pedofilie…
Mnoho del klasiku stoji na tezkych tematech.
No, ale tem nemuzete nadavat, byvaji jiz casto sami po smrti. :lol:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 30.07.16 09:01

Kolika z nas pri cteni denicku tuhla krev v zilach? Kolik z nas si v hlave rekapitulovalo, jak moc bazirujeme na znamkach deti? Za me denik vzbudil emoce a primel k zamysleni. Nevadi mi, ze je smysleny. Diky bohu. Ale bohuzel je ze zivota. Nasi profesorce na skole skocil kvuli trojkam na vysvedceni 13lety kluk ze 4.patra. Tech deti je hodne a je to vazne tema a tahle forma deniku je lepsi nez nejake plane filozofovani.

 
renap
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 30.07.16 09:07

Mamynky nežerte to tu tolik, Vy jste opravdu schopné ronit slzy a zalykat se pláčem při čtení anonymního deníčku na internetu??? A co vás tedy zklamalo a naštvalo-že to není pravda? @Lenka 80 Kdo žertuje o smrti dítěte? O tom tam není ani slovo. To by ani žádný spisovatel nemohl napsat knihu, kde někdo zemře, protože je to rouhání? Prober se.
A proč by deníček musel být pravdivý, tady vychází spousta vymyšlených canců, tohle se aspoň dalo číst a třeba se i někdo zamyslel. A o to jde, ne?

 
fashion_victim83  30.07.16 09:13

@Lenka 80 jenze autorka o nicem nezertuje.Je to naprosto vhodná forma pro zamysleni.To,ze se z toho útlocitne rozbreci a pak ji nadaji, ze zbytečně, protoze to neni pravda, je fakt projev vyzralosti. O sobe netvrdím nic, naštvala me jen tvá nadavka, ke ktere jsem se bohužel v rámci emocí snížila taky, protoze tady je to tak deset hus na jednu normalni. Vsadim se, ze ty, co neakceptovaly, ze jde o smyšlený příběh, ani nečtou knížky, jinak si nedovedu vysvětlit jejich pohoršení.

 
sunshinegirl  30.07.16 09:13

PRO VŠECHNY!!! JEDINÁ REAKCE OD AUTORKY: Nic jsem nepsala z žertu. Tyhle věci se píší proto, aby si lidé cosi uvědomili. Ano, letos je školní rok za námi, ale bude další a další a další a lidi by se měli zamyslet nad svými neadekvátními reakcemi…případně nad neadekvátními reakcemi partnera apod. a pořád mít na mysli, že dětská duše je velmi křehká a dítě reaguje jinak než dospělý. Kdybych hned na začátku napsala, že je to smyšlené, tak by si z toho nikdo nic nevzal. A navíc, že tu všechno od začátku do konce vždy čtete se slzami v očích je alespoň ukázkou vaší empatie a jsem za to moc ráda. Za to, že na světě nejsou jen lidé ala naprogramované stroje, co ztratili ochotu pociťovat emoce…věřte, že takových znám totiž taky dost.

PS: Žádná sranda, jen mluvím o tom, co se stává a děje a to nejen v době, kdy si tím zvyšují zisky všechny noviny a to předposledního a posledního června.

Dle reakcí už nic takového nenapíšu a všem se omlouvám!!!

Příspěvek upraven 30.07.16 v 09:21

 
Lenka 80  30.07.16 09:16

@renap ja nenapsala ze zertuje o smrti ditete.ale ze o smrti ditete by se nemelo ani zertovat. natoz psat smysleniny. podivej draha…vetsina denicku je tu opravdu ze zivota. tudiz jsem to cetla, prozivala, verila tomu a bylo mi zakladatelky nesmirne lito. a pak se doctu ze si to vymyslela.moji kamaradce umrelo 20timesicni dite na nador na mozku. urcite by mela pro tenhle vymysl pochopeni :roll:. A myslim si ze kazdy rozumny rodic nestavi znamky nad zivot.

 
Irinka0210
Závislačka 4431 příspěvků 30.07.16 09:18

Vy se tady čertíte, že je to smyšlený, ale problém je ten, že takhle to někde bohužel funguje. Znám pár případů, kdy je na dítě kladený šílený tlak kvůli známkám nebo např. sportu. Nejhorší na tom je to, že teď to může být vymyšlený a zítra realita…

 
Lenka 80  30.07.16 09:21

@fashion_victim83 promin ze se nad tim nezamyslim. NIKDY! by me nenapadlo mlatit dite za to ze nema jen jednicky.ale vim ze jsou i taci tupani mezi nama a ver ze ti se nad tim taky nezamysli

 
Plecita
Závislačka 3163 příspěvků 30.07.16 09:22

Je to dobrý deníček! Pokud si ho přečte byť jen jeden jediný rodič, kterého se podobně chování týká a přinutí ho zamyslet se nad sebou, splnil svůj účel. Považuji ho za jeden z nejužitečnějších deníčků na emiminu vůbec.

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 30.07.16 09:23

@sunshinegirl máš naprostou pravdu a me se tvůj denicek moc líbí. Víc takových deníků k zamyšlení. :mavam:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 30.07.16 09:25

@Plecita lépe bych to nenapsala :potlesk:

 
nikdy niikdyy
Závislačka 3340 příspěvků 30.07.16 09:28

Já bych asi ten konec vybrala jinak, klidně by to mohlo skončit dobře, i bez tragického konce si myslím, že deník svůj účel splnit dokáže. Vtáhlo mě to do děje a vnímám to jako připomenutí a že někteří rodiče by potřebovali připomínat neustále, to je bohužel fakt.
U nás se taky mlátilo nebo psychicky deptalo za každou špatnou známku, na základní jsem nesměla dostat ani 1 mínus, jinak bylo zle, chodila jsem domů se staženým žaludkem, klepala se strachy.. Na gymplu jsem měla celý první ročník stažený žaludek, nemohla pořádně spát, protože těch horších známek ( dvojek ) přibylo, já je tajila, věděla jsem, že nejpozději koncem roku budu muset s pravdou ven, bylo to peklo.
Samozřejmě ne každý je cílová skupina, ale jestli se díky tomuhle někdo nad sebou zamyslí, tak jedině dobře.

 
renap
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 30.07.16 09:29

@Lenka 80 No a právě proto, že se to může stát, je dobře, že o tom autorka napsala. Bohužel se to děje a je to vina rodičů, že na dítě vyvíjejí nepřiměřený tlak a trestají kvůli známkám. A kdyby ten příběh byl pravdivý, tak mi rozhodně není líto té matky, ale té holčičky. Matka to věděla, co se tam děje a jak se ten otec chová a mohla zakročit a ne to nechat dojít tak daleko. Ale bohužel spousta matek staví na první místo chlapa před dětmi a pak to děti odnášejí. Protože matka nemá odvahu nebo nechce chlapa opustit a pak chudáci děti.
A nevim tedy, co to má společnýho s tím, že někomu umřelo dítě na nádor. To se kvůli tomu mají přestat psát knížky a příběhy, kde se stane nějaká tragédie?

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16010 příspěvků 30.07.16 09:29

@sunshinegirl Vůbec se neomlouvej, popsala jsi hezky to, co se stává. Jen ať si rodiče trochu sáhnou do svědomí a uvědomí si, že buzerovat dítě za známky může takový konec vzít. A jestli tady někdo podlehl hysterickému záchvatu z toho, že příběh není skutečný, nadává ti a vůbec reaguje jako blázen, asi by skutečně měl zavřít počítač, protože mu virtuální svět leze na mozek. Tohle je realita, která se stává. To není nic vymyšleného, dámy.

 
fashion_victim83  30.07.16 09:34

@Lenka 80 pleteš hrušky s jabkama. Pokud jsi u toho nekdo brečí, tak na konci si muze oddychnout a rict „uff, nestalo se to“.Co se stalo tvé kamarádce nema s timhem absolutně žádnou spojitost.

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 30.07.16 09:34

@fashion_victim83 tak já nejsem normální jo? :lol: Děkuji za erudovanou analýzu :potlesk:
Pro ty, pro které je srmt dítěte natolik závažné téma je deník označen peříčkem, tento byl označen jako ze života, tak jsem si ho přečetla a udělalo se mi zle.
Je krásně radujme se ze života a řešme těžké životní situace, až nastanou. @sunshinegirl omluvu beru a píšeš skvěle, zkus veselejší téma :kytka:

 
Rieshell
Závislačka 3688 příspěvků 30.07.16 09:35

Já teda nevím jak ostatní, ale po dvou větách mi bylo jasný, že je to smyšlené…i tak jsem to dočetla a myslím, že je to prostě k zamyšlení dobré, jen ten konec prostě takovej rychle ukončenej a prakticky asi o ničem…dá se říct, že vzhledem k autorčiným denìčkům, dost předvídatelnej :)

 
Aspera
Neúnavná pisatelka 18000 příspěvků 2 inzeráty 30.07.16 09:35

Tohle by si hodně rodičů mělo přečíst a uvědomit do, že známky nejsou všechno a že děti si některé věci berou víc, než si myslí rodiče. Ještě štěstí, že to není dle pravdy, taky mě zamrazilo.

A komentáře, že rodiče ví, jak se chovat k dětem ohledně prospěchu je kec, hromada z nich to netuší a chtějí dobré známky tam, kde na to už to dítě prostě nemá a trestají je za každou chybičku. Kolikrát se mi děti rozbrečely ve škole, že dostaly dvojku, protože rodiče se budou zlobit a u některých i vím, že mluví pravdu a fakt bude doma zle a kvůli kravině, ale vůči ostatním nemůžu jinak.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

K tomuto deníčku nelze přidat komentář.
Pro více informací napište SZ administrátorovi.


Reklama


Reklama