13 měsíční dítě neleze, nesedí ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janulika
Kecalka 188 příspěvků 08.01.18 09:35
13 měsíční dítě neleze, nesedí ...

Má tu taky někdo zkušenost s dítětem, které ve 13,5 měsících nelezlo a nesedělo?
Malý se dokonale a mega rychle plazí, střídá strany, což je prý dobře, ale nechce se mu na 4 :( pokud ho na 4 dáme vtáčí levou ruku dovnitř.
Prý má ruce jako 8 měsíční dítě.
Sám se na nich zvedne, nohy dá pod sebe, jak kdyby lezl, ale oboje najednou prostě neudělá :(
Rehabka říká, že to tam má, že už by klidně mohl lézt. Nohy má silný, páteř taky.
Když ho posadím na postel nebo gauč tak sedí krásně, na zemi je to horší. Říká mama, tata, haf a další… o všechno se zajímá… v tom problém není, jen prostě je motoricky někde jinde :(
Snažíme se cvičit, ale moc to nejde :(
Mám hrozný strach, aby vůbec někdy chodil :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Včelička992
Závislačka 3309 příspěvků 08.01.18 09:49

Ahoj, ja mam dceru, bude mit take 13 mesicu a nesedi, neleze, ale obchazi nabytek. Od dr byla potvrzena slaba hypotonie, ale na cviceni nas nikdy nikam nehnal, rikal, ze proste to vsechno bude delat pozdeji. Je narozena 35tt z dvojcat, ma neco malo pres 7kg a 75 cm. Davala jsem ji ted nedavno misku na hrudnik a lezla, takze by to i zvladla, ale jakmile jsem ji to vzala, tak se opet plazi. Jde videt, ze se ji to nechce delat. Ma svoje tempo a svuj cas, je naprosto zdrave a prospivajici dite, takze se toho nebojim, verim dr, ze vi co dela.

Janulika
Kecalka 188 příspěvků 08.01.18 09:51

@Včelička992 Když on ani ten nábytek neobchází :(
Když byl menší, tak měl taky hypotonii :(

blumen
Hvězda diskuse 43141 příspěvků 08.01.18 09:57

@Janulika cviceni moc nejde nebo jak to myslis? Sla bych na rehabku jeste nekam jinam, co vam povi tam. Jinak dcera zacala lozit v 11m a senula si ve 14-ti a chodila od 16m. Ale ona sla na jistotu, mela strach se poustet. Zkonzultovala bych to i jinde

Včelička992
Závislačka 3309 příspěvků 08.01.18 10:01
@Janulika píše:
@Včelička992 Když on ani ten nábytek neobchází :(
Když byl menší, tak měl taky hypotonii :(

neboj se, ja mela taky strasny strach a dr me vzdy uklidni, rekl, ze jestli chci chodit na nejake rehabky, tak mi klidne napise papir, ale ze si mysli, ze je to zbytecne. Zacne sama od sebe delat, tak jako zacla delat to co dela, taky sama. Samozrejme podporovat, ale male jsem skoro vubec nepomahala. Ted jsem se akorat ujistila, ze ma na to lezt, ale je lina a pohodlna.
Za to jeji dvojce bracha, ten leze, sedi a uz ujde sam doprostred obyvaciho pokoje. Tady krasne vidim, jak je kazde dite jine. I kdyby nelezla a rovnou chodila, tak si myslim, ze je o zcela v poradku i kdyz lezeni je velice dulezite, ale svet se z toho proste nezbori, kdyz nepoleze, hlavne ze je zdrava a vse dozene. Mozna se mi jeste rozleze, ale pochybuji.
Zkus se na pristi kontrole zminit dr, ze mas obavy a on ti rekne. My jdem na rizikovou poradnu pro nedonosene deti na konci ledna a jsem zvedava co reknou tam na malou, doufam, ze nas nebudou hnat na cviceni.

Janulika
Kecalka 188 příspěvků 08.01.18 10:03

@blumen On prostě na čtyřech nebude, brečí u toho a ten cvik co nám dala rehabka je na nic, protože já v té pozici 12,5 kilové dítě neudržím.
Když ho dám třeba i formou hry na čtyři, tak křičí, zvedá se na kolínkách a otáčí se na mě.

Janulika
Kecalka 188 příspěvků 08.01.18 10:05

@Včelička992 my chodíme na neurologii i rehabilitaci, ale je to nějak na nic :(

fotze
Kecalka 265 příspěvků 08.01.18 10:07

Syn zacal lezt ve 13 mesicich, sedet v 18 mesicich a chodit v 25 mesicich. Je z nej dnes skoro 4letej normalni kluk a nikdo se uz nezajima o to, kdy zacal nebo nezacal chodit. Pokud je tve dite v poradku, coz evidentne je, tak vsechno dozene, jednou na to prijde, jen se mu zatim nechce. Syn se taky hrozne dlouho jen plazil a umel to uplne dokonale

vaks
Kecalka 142 příspěvků 08.01.18 10:07

My máme 11m holčičku, taky neleze, jen péruje na kolínkách, ale vyrazit vpřed ne a ne.. :? Týden zpátky se z kleku párkrát posadila, ale teď už to zase nedělá..včera se posazovala z lehu na boku a nadzvedla se na ruce, ale to si myslím není úplně ok..máme válec na lezení, na který se pomocí kolínek vyšplhá a pak krátkými pohyby sem a tam, ale že by zapojila kolínka a válela válec před s sebou, to ne…spíš se ho teď pouští a udrží se jen na kolenou s rukama ve vzduchu, líbí se jí to, děláme to spíš na posteli, ptz když začne padat, tak někdy nezapojí ruce a padá rovnou na pusinu, ale daří se jí už časteji zapojit ruce a dlaně. Poslední dva dny se i párkrát přítahem vytáhla až na nožky, ale hrozně se u toho natrápí, tahá celou svou váhu, nejde přes kolena…jinak se taky plazí perfektně, krásně střídá strany, při nuceném posazení se bet problému udrží, záda má rovné, ale hned během chvilky se naučila „jezdit po zadku“,takže ji vysazujem minimálně, ale udělá to hned, jen se dotkne zatkem země…chodíme k fyzio, ta to vidí v pohodé, údajně žádný zdravotní problém nemá, jen se jí nechce…zas je na tom mentálně popředu, mluví mama, tata, nene, hami, tutu, neni, tady..ukáže prstíkem co chce, odkýve ne, ano, řekne na zeptání zvuky 4 zvířátek, ukáže kde mají lidé, panenky oko, pusu..předvedla vše hezky Dr. a sestřičce a sami uznali, že je rychlejší zase takto…místo pohybu totiž raději pozoruje, poslouchá, vykládá, zbožňuje knížky…takže takto u nás…jinak já jsem taky dost tak tele na pohyb :oops: :D

Včelička992
Závislačka 3309 příspěvků 08.01.18 10:13
@Janulika píše:
@Včelička992 my chodíme na neurologii i rehabilitaci, ale je to nějak na nic :(

no vidis, proste je trosku pomalejsi. Vidis, ze tve ditko neni v tomto samo, je jich vic, jak tady pisou ostatni :hug: v klidu, vim jak ti je ;)

blumen
Hvězda diskuse 43141 příspěvků 08.01.18 10:14
@Janulika píše:
@blumen On prostě na čtyřech nebude, brečí u toho a ten cvik co nám dala rehabka je na nic, protože já v té pozici 12,5 kilové dítě neudržím.
Když ho dám třeba i formou hry na čtyři, tak křičí, zvedá se na kolínkách a otáčí se na mě.

A nemuze mit nejakou blokadu? To same delalo dite od znamych, odblokovali ho u osteopata (zahranici) a pak to slo raz naraz. V Cesku jsou myslim taky. Muze ho to bolet a proto tak nechce byt…

Janulika
Kecalka 188 příspěvků 08.01.18 10:21

@blumen Taky jsem i přemýšlela, jestli není problém v kolínkách.
Od malička nechce klečet :(

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 08.01.18 10:23

Ahoj, náš malej začal taky lézt až ve 13 měsících a sedět až posléze, chvilku poté. Je pravda, že ve 12,5 měsících tedy si stoupl u nábytku a chodit začal až v 17,5 mes. :kytka: teď mu jsou 2,5 a litá jako ďas.

blumen
Hvězda diskuse 43141 příspěvků 08.01.18 10:24

@Janulika ja spis myslela krcni pater, panev, to byva casto. Podivej na osteopaty v okoli. Kolinka asi ne, tam se nema co blokovat.

vaks
Kecalka 142 příspěvků 08.01.18 10:45

Jinak nám to cvičení taky moc nejde, malá u toho řve a pozná, když už si ji šteluju do nějaké pozice a začne kopat jak divá…takže než si ji připravím, tak jsem samá modřina a po cvičení ani památky a vzdám to…pak si vždycky řeknu, jestli je potřeba to takhle lámat přes koleno a uměle ji nutit do něčeho na co není třeba ještě připravená..mam třeba kamarádku, co se ji malý během osmého měsíce začal přetáčet, plazit, sedět, lézt, stavět, teď má 10m a chodí kolem nábytku, ale lezení nějak zkrátil a vytvořil si u něho svůj manýr s jednou nohou stále vykročenou vpřed…takže mi přijde lepší raději se dlouho, souměrně a kvalitně plazit, než dělat všechno, ale s manýrem, který asi není úplně ok…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama