Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Dobrý den čerstvý 14 měsíců a nemluví neřekne ani máma tata nic.. neopakuje žádný slova ani nenapodubuje nic co dělám ja.. myslím si ze mi ani nerozumí.. slyší totiž 3 jazyky ale doktorka říká ze by i přesto měla říct aspoň máma.. taky můj bývali před kterým jsem utekla hodně před ni řval a mlátil mne.. takže doktorka říká ze se mohla uzavřít do sebe ale na jak dlouho? ![]()
@Sara1999 mě dcera taky neříkala žádná slova skoro do dvou let(ani jedno, jen eeee). Celkově je opožděna, chodit začala v 16 měsících, bez pleny přes den je až teď ve třech letech. Takže buďte v klidu, u nás také ani slovo a teď mluví ve větách…
@Lathi ta moje záse chodí hraje si jak má a umí skoro vše akorát mi nerozumí a nemluví a nevnímá když na ni mluvím no
Syn v tom věku mlčel jak hrob. Nějaký slabiky začal až kolem roku a půl a po druhým roce se rozmluvil snad během týdne. To byla taková rychlost, že jsem nestačila zírat. Teď má 3 a čtvrt a mluví naprosto přiměřeně věku. Porozumeni hapruje obcas i ted, ale taky se to hodne lepší. Hrozilo mu nekolik bezva diagnoz a nakonec to vypadá, že ze všeho vyroste. Snad. Dej prckovi čas.
No syn v teto dobe rikal jenom dve slova “ne” (a malem si u toho vykroutil hlavu) a “jeste”. Pak pribyvali pomalu dalsi slova, ale mama a tata apod. to nebyli. Ty prisli az mnohem pozdeji a poradne mluví az ted ve ctyrech.
@Sara1999 píše:
Dobrý den čerstvý 14 měsíců a nemluví neřekne ani máma tata nic.. neopakuje žádný slova ani nenapodubuje nic co dělám ja.. myslím si ze mi ani nerozumí.. slyší totiž 3 jazyky ale doktorka říká ze by i přesto měla říct aspoň máma.. taky můj bývali před kterým jsem utekla hodně před ni řval a mlátil mne.. takže doktorka říká ze se mohla uzavřít do sebe ale na jak dlouho?
Ahoj.
Možné to je.
Nepřeskočila taky fázi lezení?
Taky jsme měli podobný problém.
Tedy říkali jsme táta (když se během dne objevil) a jinak nic moc. A to až do 17. měsíce.
Taky jsem z toho byla špatná. Přišly Vánoce a stal se zázrak. Malý začal sám mluvit ve větach - chrlil spoustu vět za sebou: To je hezký dárek. To je krásný stromeček. To se mi líbí. To jsem rád… Brečela jsem…
Může to být i stresem nebo nějaký problém.
Ale věřím, že se to zlomí. Hlavně, aby byl šťastný a ty s ním.
![]()
@Sara1999 neboj náš malý taky nic nemluvil ve 14 měsících. Náš dokonce slýchá čtyři jazyky
a od 20 měsíců se mu pusa nezavře, mluví jak česky tak anglicky. Zatím bych to neřešila, ještě má čas
V tomhle věku mi nemluvilo ani jedno dítě. Akorát s tím „nerozumí, nevnímá“ - zkoumali jste, jestli dobře slyší?
@barbuchablond slyší dobře na jedno sice o trochu min ale je to prý dostačující
@Kykyka nene nepreskocila ona do teď rada leze a hlavně na sedačku a ze sedačky dolu.. snad mne taky takhle překvapí jako vás moc v tom doufám.. každý mi skoro naznačuje i ze by mohla mít autismus no
@Sara1999 píše:
@Kykyka nene nepreskocila ona do teď rada leze a hlavně na sedačku a ze sedačky dolu.. snad mne taky takhle překvapí jako vás moc v tom doufám.. každý mi skoro naznačuje i ze by mohla mít autismus no
Ja teda nevim, ale chodime na cviceni pro batolata a tam jsou deti stejne stare jako tve a slysim tam jen jejich hatlamalku a zadne z nich nerika poradne srozumitelna slova. Nas umi jen tata, teta, deda a rekne to jen jednou za cas a rozhodne si nemyslim, ze ma autismus.