1,5 roční prohlídka - odklad

113
22.10.20 13:07

1,5 roční prohlídka - odklad

Dobrý den. Dcera má dnes 1,5 roku. Měli bychom tedy na preventivní prohlídku. Ordinaci má naše paní doktorka na poliklinice ve třetím patře, kde jsou mimo jiné vedle její ordinace na chodbě další dvě čekárny dospělého obvodního lékaře. Dcera je naprosto ok, vývojově bych řekla, že normální zdravé dítě. Nechce se mi v tuto dobu na polikliniku chodit. Nejen kvůli dceři, ale i sobě. Jaký máte názor? Opravdu je to nutné tam jít? Budu tam v pondělí volat a dotazovat se doktorky, ale jen by mě zajímal názor někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4363
22.10.20 13:10

Asi bych nešla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
22.10.20 13:13

Vzhledem k tomu, že všichni doktoři objednávají na čas, tak bych to vůbec neřešila. Byla jsem u praktika a na celém patře max jeden člověk na jednu ordinaci. Někde měli prázdno. úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
22.10.20 13:13

Ja bych sla. Co znamena v tuto dobu? Jako tenhle tyden co mame krizovy stav, nebo jako po dobu co bude řádit covid? Jestli to druhe, tak to bys s ni taky mohla jit na preventivku treba az v 5 letech 8) jestli to hodlas posunout o 14 dni- mesic, tak ok, to se dela bezne, kdyz se naskytne nejaka prekazka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
22.10.20 13:14

@Maja25 že? Mně dnes bratr také říkal, že mu to přijde zbytečné. Stačí se na dceru podívat a je jasný, že je vše ok. Už i krasne mluví, spojuje slova, začínáme se učit i abecedu :mrgreen:, je velmi bystrá, v lednu jsme koncili na neurologii, protože cvičila do 7 měsíců Vojtovou a i tam nám řekli, že krásně chodí a vývojově naprosto ok. Přibírá, krásně jí, je kojená a žije na venkově. Jsme stále v přírodě nebo doma a tak nevidím důvod chodit teď někam mezi nemocné. Nechce se nám. :roll: Třeba mi někdo napíše aspoň jeden důvod, rozumný, proč tam jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
22.10.20 13:15

V tuto dobu myslím v dny, kdy je nouzový stav a pocty nemocných stále rostou. Covid tu asi bude už na furt, to je mi jasné. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4419
22.10.20 13:15

Já jsem na jare vynechala 10měsíční prohlídku s dcerou. Doktorce to vůbec nevadilo, dcera byla zdravá, ve vyvoji vše v pořádku. Šli jsme až v létě na roční. Pokud je vše ok, tak bych tam asi teď taky nelezla. Zvážit a změřit ji můžeš i doma. A pokud je vývoj zcela ok, tak není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
22.10.20 13:19

@chaela právě. Přesně takhle to vidím také. Až bude líp, snad z jara, tak bych šla. Uvidím, co doktorka, jak bude reagovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
22.10.20 13:23

Já bych taky šla, na jaře jsem chodila s půlročním miminem včetně očkování. Ale je pravda, že u nás nejde jít bez objednání, takže na jaře i teď tam skoro nikdo není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
22.10.20 13:24
@kazetkakiki píše:
@Maja25 že? Mně dnes bratr také říkal, že mu to přijde zbytečné. Stačí se na dceru podívat a je jasný, že je vše ok. Už i krasne mluví, spojuje slova, začínáme se učit i abecedu :mrgreen:, je velmi bystrá, v lednu jsme koncili na neurologii, protože cvičila do 7 měsíců Vojtovou a i tam nám řekli, že krásně chodí a vývojově naprosto ok. Přibírá, krásně jí, je kojená a žije na venkově. Jsme stále v přírodě nebo doma a tak nevidím důvod chodit teď někam mezi nemocné. Nechce se nám. :roll: Třeba mi někdo napíše aspoň jeden důvod, rozumný, proč tam jít.

Tak hlavně nepůjdeš mezi nemocné. To je celý ten problém. Ani normálně nechodíš na prevenci společně s nemocnými dětmi. A naopak teď tam je mnohem míň lidí než obvykle.. To bych měla větší strach v zimě při chřipkové epidemii, U praktických lékařů to samé. Doktoři si to hlídají, aby se tam nikdo nepotkával a nezdržoval a většinu lidí léčí po telefonu. Na opravdu nemocné mají extra termíny.

Ale pokud jsi rozhodnutá nejít, tak nemá cenu něco psát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
22.10.20 13:26
@Dadda8 píše:
Já bych taky šla, na jaře jsem chodila s půlročním miminem včetně očkování. Ale je pravda, že u nás nejde jít bez objednání, takže na jaře i teď tam skoro nikdo není.

já byla u pediatra na očkování v září a byly jsme tam samy a ještě nás vypakovali, ať si jdeme sednout do auta a počkáme, abysme se s nikým nepotkali. U praktika v úterý ani noha a to stejné u těch ostatních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
22.10.20 13:28

@P4ja rozhodnutá právě nejsem, proto jsem založila diskuzi :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
22.10.20 13:38

Já bych šla není důvod odkládat. U doktorů je to teď bezpečnější než kdy dřív. Nikde nečekají davy, vše na objednání. Já mám pediatra v poliklinice kde je spousty jiných doktorů a skoro nikoho jsem tam dnes nepotkala, když jsme byli na očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5251
22.10.20 13:39

Normálně bych šla. Vždyť preventivku objednávají mimo nemocné, a navíc na čas. Já přišla, a zrovna někdo odcházel, není důvod něco odkládat. :roll: Já zas nevidím jeden rozumný důvod proč tam nejít, kromě corony kterou muzes chytit pravdepodobneji v obchoďáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
22.10.20 13:43

@kazetkakiki My v roce a půl nebyly, bylo to v březnu, kdy vyhlásili nouzový stav…malou jsem si doma sama zaměřila a zvážila jak mi řekla sestřička…malou viděli v únoru, kdy měla zánět stř. ucha a osklivou virozu…od té diby jsme tam nebyly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama