15měsíční miminko nepřibírá a neroste

2
31.3.21 15:34

15měsíční miminko nepřibírá a neroste

Dobrý den,
omlouvám se, ale chtěla bych moc poprosit o radu, jsem už zoufalá. 15měsíční dcerka (narozená v devátém měsíci, 45 cm, 2,98 kg) nyní měří 69 cm a váží 8, 4 kg, a to zhruba již od prosince. Jinak je veselá, normálně jí, žádné zdravotní problémy, o kterých bych věděla, nemá, ale ta výška mě děsí. Pediatr je zkušený pětasedmdesátiletý pán a mým obavám se jen směje, že je Aninka sice drobná, ale jinak je prý ve všem v pořádku. Chodit začala v roce, umí i první slůvka. Já už se ale dostala tak daleko, že ji měřím každý den a mám z toho, že neroste nervy na pochodu. Na příští prohlídku jdeme v červnu. Mám trvat na nějakém endokrinologickém vyšetření, které pediatr považuje za zbytečné? Mám počkat do června nebo mám vše uspíšit a jít na něj už teď? Mám se spolehnout na pediatrovy rady? Děkuji za odpověď, pokud má někdo podobné zkušenosti :-( Míša

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9542
31.3.21 15:39

Ono některé děti se okolo toho roku trošku seknou-víc pohybu, více běžného jídla.
Jako můžeš říct doktorovi, že v zájmu tvého duševního zdraví, by vás měl někam poslat.
Protože jestli ses za tři měsíce dostala do stádia, že měříš dítě každý den, tak mi to nepřijde úplně v pořádku.
Máš pro to nějaký důvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20918
31.3.21 16:01

@Míša911 hlavně ji neměř každý den, to je fakt zbytečné
já jsem v roce vážila 7,5 kg, výšku nevím
vy rodiče jste jak velcí? a ještě jsou v očkováku takové tabulky s percentily výšky a váhy, také na netu to najdeš - podívej se, jestli si drží percentil nebo klesá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
31.3.21 16:38

Je v tabulce? To by doktor mel na kazde prohludce zhodnotit ale muzes se na ten graf podivat i sama. Pokud je vyskou aspon na 3. percentilu, tak te na endokrinologii jeste posilat nebude, protoze je to stale v norme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
31.3.21 16:48

Právě, že v tabulce není, s porodní výškou 45 cm by měla mít 73 cm a má 69 cm :-( Mně ty 4 centimetry přijdou strašně moc, ale na druhou stranu ji nechci vláčet v téhle době po nemocnicích, když je jinak veselá a nevypadá to, že by jí něco chybělo. Výšku jako rodiče máme normální, otec 172, já 168. V naší rodině ale má mamka i ségra operovanou štítnou žlázu :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
31.3.21 16:54

Pokud se trapis, endo bych si vymrcela. Nema smysl se mesice trapit a stresovat, kdyz vysetreni napovi. Na druhou stranu bych se snazila uplne neplasit. Dcera byla vahove vzdy temer pod grafem. A to jedla za tri. Ve trech mesicich teprve dohanela tri kila. Zlomilo se to kolem dvou let. Pak naraz pribrala, ze mi skoro prisla tlusta - a ja malem zacala panikarit z druhe strany :D Ted ma tri roky a trinact kg, uplne v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
31.3.21 17:20

@kalie Přesně tak mají na to specialni tabulky, na váhu i na výšku, 8o my měli opačný problém. Podle mě ale u holky vůbec nevadí když bude mít 160 cm a padesát pět kilo, tak je to lepší než kdyby byla prerostla a tlusta, :mrgreen: horší by to bylo u kluka tam bych to hlídala víc.
Spíš nevím jestli je ideální sedmdesatilety děda jako pediatr, ale fakt nevím, určitě bych se zaměřila na ty růstový tabulky to hodně napoví. Jinak se na to dřív dávali růstový hormony, když se na něco přišlo, 8o ale to az ve dvanácti. I když možná teď už maj něco jinyho. Malejch lidi je docela hodně a asi jim to nijak nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
2.4.21 21:32
@Gežitka píše:
@kalie Přesně tak mají na to specialni tabulky, na váhu i na výšku, 8o my měli opačný problém. Podle mě ale u holky vůbec nevadí když bude mít 160 cm a padesát pět kilo, tak je to lepší než kdyby byla prerostla a tlusta, :mrgreen: horší by to bylo u kluka tam bych to hlídala víc.
Spíš nevím jestli je ideální sedmdesatilety děda jako pediatr, ale fakt nevím, určitě bych se zaměřila na ty růstový tabulky to hodně napoví. Jinak se na to dřív dávali růstový hormony, když se na něco přišlo, 8o ale to az ve dvanácti. I když možná teď už maj něco jinyho. Malejch lidi je docela hodně a asi jim to nijak nevadí.

Nas pediatr sel do duchodu cca v 80 letech. Byl skvely a moc vsechny rodice pacientu mrzelo, kdyz odesel do duchodu. I kdyz jsme s tim samozrejme museli pocitat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat