Novorozenec - opruzeniny, prdíky, přejídání, oblékání

26
30.3.21 19:57

Novorozenec - opruzeniny, prdíky, přejídání, oblékání

Ahoj :) prosím o rady!

1. Dcera má 2 týdny, už 3 den je opruzená (krk, pod krkem, ruka), dnes jsme byli na procházce (venku bylo 20stupňů) a při koupání jsem zjistila, že má opruzený už i zadek (část na které leží, když leží na zádech) a trochu záda. Střídám na to pudr s bepanthenem, můžete mi poradit co pomohlo vám?
  1. Dcerka má asi problém s prdíky. Propíná se, pláče, na chvíli to přejde (ale neprdne si) a pak se zase propne, kope nožičkama… Dáváme Espumizan kapky, krčíme nožičky, ale přijde mi že to nepomáhá. :nevim: Jsou to prdíky?
  1. Dcera je hodně ráda u prsu, nevadí mi to, ale přijde mi, že se připíjí, protože několikrát se hodně poblinká, ale pak by hned chtěla prso :roll: dudlík nepomáhá, co s tím?
  1. Jak obléct 2 týdenní miminko, když je venku 20 stupňů? Dávat fusak? Musí mít čepičku? (strašně se jí potí hlava a má vždy mokré vlasy)

Doufám, že jsem vás neunudila :D a kdo to dočetl až do konce a poradí, tomu budu vděčná :* děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
156
30.3.21 20:14

1. Mazat, mazat a mazat. A vydržet, nezmizí to hned ;) možná ještě můžeš zkusit změnit vlhčené ubrousky.
2. To prdíky budou. Nám je espumisan ještě zhoršoval. Dáváme Bio gaiu a nahrivame polštářkem s peckami.
3. Zkus jí po kojení déle držet ve vzpřímené poloze, to pomohlo nám. A taky nám blinkání přestalo až s přechodem na UM..Důležité je, jak pribírá?
4. Určitě fusak i čepici, je ještě hrozně malinká. Stačí trošku vánku a může jí to ofouknout. Mám tříměsíčního a v tomhle počasí jsme sice bez fusaku, ale čepici vždycky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3445
30.3.21 20:15

Na opruzeniny pomáhal dětem černý čaj. Uvařit, vychladit, potírat. A co nejvíc větrat. Do korbicky bych fusak nedávala, třeba jen deku, kdyby foukalo. Čepičku nějakou slabou. A s prdikama neporadím, to naštěstí neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
30.3.21 20:21

@Letynka16 1) vlhčené ubrousky nepoužíváme, máme vodu a perlan

1. přibírá v pohodě, od propuštění z nemocnice přibrala 400g, to je myslím ok?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
30.3.21 20:30
  1. Weleda na opruzeniny :), nebo Uriage z dr.max
  2. Biogaia, cvičit s nožičkami, mazat Pupíkem..

Příspěvek upraven 30.03.21 v 22:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7370
30.3.21 20:45

@pajka08 mazat, ale to rude ne bepanthenem. Nemasti, to se jeste vic zapari…spis neco se zinkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
31.3.21 08:55

1. Nepoužívat vlhčáky, pokud možno větrat a nám nejvíc pomáhá měsíčková Weleda (lepší než sudocrem)
2. Espumisan nám nepomohl, lepší byly kapky baby Calm, jinak ještě dáváme bio Gaiu. Není to úplně bez prdíků, ale je to mnohem lepší
3. To neporadím :nevim:
4. Fusak stačí jarní, čepici určitě (nějakou lehkou)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat