16tt. a špatné užívání léku

13.8.07 09:05

16tt. a špatné užívání léku

Zdravím všechny maminky i nastávající,

Mám takový problém, právě jsem přestoupila k panu gynekologovy v Medě na Bulovce. Docela se mi to tam líbí, hezké prostředí ochotný personál. Pán gynekolog už mě vyšetřil 2-krát ultrazvukem i sondou, všechno se zdálo být v pořádku. Při druhém vyšetření (16tt.) jsem se zeptala, že když mám problém s moč. měchýřem, že jestli mohu něco užívat. Pán doktor mně doporučil urologický čaj. Ještě jsem nevěděla o jaký čaj se jedná. Předepsal mi ještě lék na případné křeče v podbříšku, že to bude pomáhat. Šla jsem do lékárny to všechno koupit, jelikož mě docela dlouho trápil močák, začala jsem nejdříve užívat urologický čaj Urcyston. Četla jsem dávkování i složení, všechno odpovídalo. Taky mně uklidnilo, že je to 100% z bylin. Užívala jsem dva dny (po 3 sáčkách denně), ale nějak mě to nedalo a chtěla jsem se dočíst podrobněji o tom čaji na internetu. A co mě nedalo to se taky potvrdilo. Ten čaj by se neměl podávat těhotným, i když jsem se snažila najít případy kdy se těhotným dával a nic se nestalo. Teď se docela strachuju o své miminko, protože jsem toho vypila skoro půlku. Nevím, co je to za doktora tohle předepsat. KDYŽ dobře věděl, že jsem v TOM. Nevím, jestli všechno dobře dopadne, bojím se a by nemělo miminko nějakou vadu nebo tak. Na začátku těhotenství jsem nemohla nic jíst, a zhubla jsem 2 kila, teď jsem ještě nenabrala, a stane se tohle. Copak musím ještě měnit gynekologa???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
13.8.07 09:14

Ahoj,

myslím, že tvé obavy nejsou na místě. Když ti to předepsal tvůj gynekolog a měla jsi to na recept, tak co řešíš? Někdy i těhotná může léky na kterých se píše, že v těhotenství jen po konzultaci s doktorem a to právě znamená, že doktor zná tvůj zdravotní stav a může ti to předepsat.

Neplaš, doktor by ti ani tvému miminku ublížit nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
13.8.07 09:34

j

Souhlasím :lol: To že se nějaký přípravek podle letáku nemá užívat v těhotenství je z většiny psáno proto,aby se výrobci chránili :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
13.8.07 10:24

Dneska pokud vim, tak se na tehotnych nesmi testovat vubec nic. Takze se na vsechny leky apod. pise, ze jsou pro tehotne a kojici nevhodne nebo zakazane.

Jaj sem nedavno mela od doktora predpesany Voltaren, uzivani v minimalnim mnozstvi a v lekarne mi ho nechteli dat, i kdyz byl na predpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
13.8.07 13:10

Z urologického čaje by se opravdu stát nic nemělo:-) POkud jsi dodržovala denní dávkování, tak je všechno v pořádku. Při překročení dávkování může dojít k nadměrnému odvodnění, protože čaj má diuretické účinky, a to platí pro těhotné i netěhotné.
Obecně při infektu močových cest prostě dodržuj pitný režim, nedráždivé tekutiny a neprochladni (nekoupat se ve studeném bazénu atp.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.07 14:03

Opravdu se neboj! Já jsem též v těhotenství chvíli užívala urologický čaj kvůli problémům a dítěti to vůbec neublížilo! A navíc, jak tu někdo psal už přede mnou-výrobci to píšou skoro na vše, aby se chránili! Takže klid a užívej si těhotenství!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama