19měsíční dítě nechce spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucky.girl
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 16.11.14 20:10
19 měsíční dítě nechce spát

Ahoj, potřebuju poradit. Dcera 19 měsíců, od cca 3 měsíců spí sama. Nikdy nikoho nechtěla, měla prostě svůj rituál a bylo. Jenže teď je to asi týden, ještě při převlékání do pyžama je v pohodě, povídáme si, že jde hají, vše od, i v pokojíčku, jakmile se položí do postýlky začne řev. Je to dva dny, co řve i v poledne. Čím to může být?
Pak třeba kolem desáté v noci se vzbudí a začne brečet, ale mlíčko nechce, nepomáhá nic než jí vzít z pokoje a vzát k nám do obýváku. Vím, že je to špatně, ale nic nepomáhá.
Díky za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 27070 příspěvků 16.11.14 20:19

Děti mívají různá období, kdy spaní „bojkotují“..Stává se to často i u dětí, které do té doby od malinka usínaly a spaly dobře..
Napadlo mě, jestli ještě potřebuje polední spaní, protože dvě z mých tří dětí právě kolem roku a půl přestaly potřebovat polední spánek, tím večer dřív „padly únavou“ a k nějakému řevu, bojkotování a nočnímu buzení prostě dojít nemohlo. Nenutila jsem je spát přes den, i když je jasné, že by to pro mě bylo pohodlnější - mít chvilku klidu, zatímco dítko spí. Ale v poledne spát prostě nechtěly, mě to nestálo za to se s nimi „dohadovat“ a o to dřív jsem měla klid večer.

Jestli je dobré ji brát z pokoje k vám - do obýváku, ložnice, neposoudím, protože všechny moje děti v tomto věku ještě spaly ve společné ložnici s námi(ale ve vlastní postýlce) a považuju to tak za správné..Na vlastní pokoj je čas, dle mého názoru klidně i do 5 nebo 6 let dítěte.
Pokud máte ale zavedené nějaké rituály a trváte na nich, tak bych neustupovala a nerušila je, to si musí každá matka(rodiče),srov­nat sama.
Nejmladší dcerka sama usíná od malinka(plně kojená půl roku, celkově 17 měsíců, kdy se sama odstavila),ale cca od 9 měsíců nikdy neusínala u kojení, byla položena v ještě bdělém stavu a spí celou noc.Taky měla chvilková období, kdy se v noci budila, trvalo to krátce.
Tato narušení spánku se objevují periodicky v určitém období, kdy zraje mozek, probíhá bouřlivý psychomotorický vývoj a mozek jakoby nestačí zpracovat zážitky přes den, pracuje i v noci a to působí na dítě rušivě..Časté je období kolem roku, kdy dítě začne sedět, stát, lézt, samostatně se pohybovat..Ale může to být i kdykoliv později.

lucky.girl
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 16.11.14 20:27

@Jana206 já jsem si říkala, že je to nějaké obdoí, ale co s tím. To je otázkou. Přes den si myslím, že spát potřebuje. Když spát nejde, je nepříjemná už odpoledne, padá, motají se jí nohy. navíc ona je velký spáč, přes den spí ty 2-3 hodiny a v noci od 19 do 8. A jak už je dýl tak je prostě nepříjemná. Z toho usuzuju, že tolik spánku prostě potřebuje. Když je teď vzhůru přes noc, spí pak ještě dýl, třeba do 10.
Pokojíček svůj má, tam spí přes poledne a pak ten první spánek večer. Přes noc spí s námi v ložnici, ve svojí postýlce, jen vyjímečně, třeba když je nemocná spí s námi v posteli.
Mlíčko v noci dávat musíme, jinak to nejde, přes den prakticky nejí.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 16.11.14 20:33

Takhle zpětně musím potvrdit, že to prostě bylo určité období změn. Platilo dodržovat rituál, ale byly prostě chvíle, kdy klukům nebylo dobře, měli potřebu usnout právě u mámy v obejváku…

Nevim no, když jsem prostě dala na ten svůj instinkt, že dneka je to jinak, tak zítra, maximálně za pár dní se to opět sdrovnalo, resp. pokud to byla doba právě těch změn, tak prostě to chtělo svůj čas a opět se to nějak zajelo. Týden mi tak dlouho nepřijde.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 34 inzerátů 16.11.14 20:34

A kolik spí dcera přes den? Syn mě toto dělal když potřeboval zrušit jeden spánek. Prostě nepotřeboval už tolik spát, nebyl unavený a plakal protože nechtěl spát, zredukovali jsme tři spánky přes den na dva a byl klid.

3Lu
Extra třída :D 10596 příspěvků 16.11.14 20:38

Tak naee mala je take velky spac…vzdy spavala dop.2h, odp.2h, nekdy i vice, kdyz jde jednou, spi i 4h v kuse, ale nocni spanek se ji meni. Napr.dva mesice spi od 8 do 7, pak najednou vstava ve 4 rano :zed: tyden…jako zrovna ted…pak z niceho nic se to vrati, pak spava i do 9. Ja jsem vubec nevypozorovala, proc to tak je. A podotykam, od narozeni okoupeme, pak nasleduji ritualy, pusteni pisnicky ukolebavky a ja odchazim dolu. Postylku ma u nas. Usne do 5min. Ale bylo obdobi, asi 2 tydny, kdy pri zavreni dveri desny rev. A ted chce v ty 4 k nam do postele, i by chtela usnout, snazi se, ale neusne :zed:. V 5 jdu s ni dolu, uz pak budime cely dum.
@Jana206 napadlo nas prave, zda nechce svuj klid…pokoj je nachydtany, ale my ji chceme u sebe, nejlepe i klidne v posteli :srdce:. Par dni jsem pri jejim vzbuzeni ve 4 odesla, usnula, ale ted uz ani kdyz odejdu neusne. Zkusime my dva spat v jejim pokoji par dni a uvidime, doufame, ze to ne i nami, protoze uz ted je nam lito, pokud by mela jit hajat jinam :,(

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 16.11.14 20:40

Můj syn taky od půl roku usínal v pohodě sám ve svém pokoji. Prostě jsme ho položili do postýlky, rozloučili se a za chvíli spal. Už nevím, kdy se to změnilo, ale možná taky někdy po 1,5 roce. Přesně jak popisuješ - protesty, řev, častější buzení. My jsme to přisuzovali zubům, takže vyřvávat jsme ho nenechali. Na druhou stranu do obýváku bych ho asi nebrala, aby si na to nezvykl a zbytečně se neprobral… My jsme to řešili tak, že jsme s ním v pokojíku začli spát na druhé posteli. Jemu stačilo, že jsme v místnosti s ním, a většinou usnul. Někdy jsme tam pak zůstali přes noc, jindy jsme se zas vrátili po jeho usnutí zpět do ložnice. Každopádně u nás se to bohužel se spánkem už nezlepšilo :(. Čím je starší, tím je to horší (jsou mu dva roky). Zvlášť teď, když jsme ho přemístili z postýlky do velké postele (čekáme každým dnem mimčo), ze které si může vylézt. Svoboda pohybu mu moc nesvědčí, v noci si otevře dveře od pokoje a dožaduje se naší přítomnosti. Takže druhá postel v jeho pokoji stále nestojí zbytečně…

3Lu
Extra třída :D 10596 příspěvků 16.11.14 20:46

Me jeste holky napada…tedy manzela, pac to ted rozebirame a planujeme, co udelame pri bhdicku 3.37 jako dnes…ze jestli se nebudi zizni, popr. hladem :nevim:.?

lucky.girl
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 16.11.14 21:00

@Hermina.p přes den spí ty 2-3 hodiny, ale opravdu je potřebuje, jak to nemá motá se, padá a je nepříjemná. Takže polední spánek zrušit nemůžu.

lucky.girl
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 16.11.14 21:02

@kaspluc tak buzení hladem nevylučuju, přes den prakticky nejí, z pěti jídel si dá tak dvě max tři. Mlíčko jí přineseme, buď vypije tak 30 ml nebo vůbec nic. Zase máme nejšťastnějšího psa v okolí co pije UM.

lucky.girl
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 16.11.14 21:04

@janeee2 právě že to braní do obýváku se mi taky nelíbí, jenže zkoušíme všecno. Zůstat s ní, dát jí do druhé postýlky do ložnice, dát do velké postele k nám. A nic nepomáhá.

Jana206
Nadpozemská drbna 27070 příspěvků 16.11.14 21:04

@kaspluc Podle mě by se hladem tak velké dítě budit nemělo. Žízeň, to je diskutabilní, občas se v noci potřebuju napít i já nebo moje starší děti(8 a 6 let),mají hrnek s pitím(neslazeným čajem) u postele a sem tam se probudí, ale spíš v létě, když je velké horko, rozhodně z toho není návyk nebo zlozvyk..Nejmladší dvouletá má taky neslazený čaj nebo vodu v netekoucím hrníčku, mám ho u postele já a když se někdy vyjímečně probudí na pití(taky spíš v létě),jednou za noc se napije a spí dál..Pokud nejde o x buzení za noc, dítěti bych čaj nebo vodu v noci neodpírala.

Normálně bych dítěti dovolila spát s rodiči v ložnici, o tom žádná..Třeba moje dcera, dnes šestiletá, trpěla hodně dlouho na noční děsy..Řvala, nešla pořádně probudit ani nebyla plně při vědomí, viděla pavouky a různé příšery. Bez diskuzí jsem ji nechala spát u sebe v ložnici - vedle na posteli(tatínek spal v obýváku). Byla to pro nás lepší možnost než hledat po bytě řvoucí dítě, které se v tom mamonu dostalo úplně někam jinam, což se nám taky stalo. Nejhorší to bylo mezi dvěma a čtyřmi lety, potom těchto epizod ubývalo, dnes už se to stává jen sporadicky a v takové chvíli přijde za mnou a spí dále u mě až do rána. Dřív si to nepamatovala, dnes už si příhodu pamatuje, pokud se stane.
Nemám pocit, že bychom jí nějak ublížili tím, že jsme dovolili, aby spala v ložnici :nevim:

Nejstarší s námi spal v jedné místnosti - své posteli, do 6 let - k vůli bytové situaci, bydleli jsme v malém bytě, měli jsme dohromady obývací pokoj a druhý ložnici, rozhodně jsem nechtěla spát v obýváku, protože bych se nevyspala - chodím spát poměrně brzy a chlap se rád podívá do noci na TV nebo si pustí PC, mě by to rušilo, to by nikdo nepřežil :) Nikdy netrpěl na žádné noční děsy ani problémy. Po přestěhování spal od prvního dne v pokojíčku úplně bez problémů.

Taky jsem z těch, co spíš dají na svůj instinkt - věřím, že jsou různá období, která zákonitě patří k vývoji a problémy z nich plynoucí časem samy přejdou, upraví se. Rozhodně nejsem zastáncem nastavování režimu už malému miminku atd..Takže já bych to spíš neřešila než řešila. Prostě bych uložila v pokojíčku, v noci dala napít vodu a vzala k sobě do ložnice. Tím spíš, že dítě je zatím jen jedno a nemusela bych se ohlížet na nikoho dalšího.

Se spaním neporadím, každá maminka zná nejlépe své dítě, tak velké spáče nemám..Jak jsem psala, dvě z mých 3 dětí nespí přes den od roku a půl a co se týče nočního spánku, stačilo jim „jen(v porovnání s Tvojí dcerou“ cca od 7 večer do půl 7,7 rána, s tím, že jak dítě dorůstalo, čas ukládání do postele se asi o hodinku posunul.
S prostřední jsme trochu bojovali se spánkem, je sova, přirozeně nastavená na pozdější usínání a pozdější vstávání. Což je neslučitelné s chodem rodiny( nastavení nás většiny skřivanů, ona jediná to zdědila po tatínkovi),takže jsme upravovali..Ale ona byla z těch, co by usnuli na 2 nebo 3 hodiny přes den a do postele ji před 23.hodinou nikdo nedostal, takže tam nebylo co řešit, denní spánek jsme jí krátili „násilím“..Tolik spánku taky nepotřebovala, jen si ho „špatně“ rozložila.

Příspěvek upraven 16.11.14 v 21:09

lucky.girl
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 16.11.14 21:06

@Emilie mě přijde že je to nějaké období, že jí nic nechybí. V obýváku ona neusne, čučí s manželem na počítač. Mámu nepotřebuje, je to tatánek.

Babetta
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 16.11.14 21:22

@lucky.girl Ahoj, nečetla jsem předešlé, tak se omlouvám, pokud budu někoho opakovat… se synkem jsem měla stejné problémy, cca v 15 měsících. Od narození usínal sám a bez problému, najednou řev. Pomáhalo vzít ho k sobě do postele a usínal položený na mně. Jak už byl vláčný, zase jsem ho přenesla do postýlky. Když se probudil v noci, vzala jsem ho k sobě do postele na zbytek noci nebo někdy jen položila v jeho postýlce a zpívala mu ukolébavky, až se uklidnil a do 20 minut zase usnul. Bylo to náročnější období, ale trvalo cca 6 týdnů. Dá se to přežít…
Hodně sil!
 Bab.

3Lu
Extra třída :D 10596 příspěvků 16.11.14 21:23

@Jana206 tak u nas nejde ani dop ani odp temer probudit…budim ji deset min. Ale jak spi mene je pretazena.

My musime vyresit co delat…protoze uz tyden vstavame ve 4. A uz nespime. Jojo take je stale u nas v loznici. Jen mame pocit ze ji vadime a treba rozebira nase pritomnost. V posteli nasi nikdy neusne :-(… ma 18m.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >