Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky, mám dvě otázky.
1,malého poslední dobou po kakání svědí prdelka. Dělá jak blázen. Brčí, kňourá a drbe si prdelku o koberec a nebo třeba o zeď. Nevím čím to je. Koukala jsem i na hovínko, jestli v něm nemá červíky, ale nic. Prdelku utíráme vlhčeným toaletním papapírem, který používáme stále. Nemáme novou značku. Zkoušela jsem mu mazat mastičkou na prdelku, ale nepomáhá to. Nevíte čím to může bít, popřípadě jakou mastičku koupit?
2,malej dostal kvuli špatnému přetahování na předkožku kortikoidní mast. Používáme jí 3 týdny. Teď má jako by na před kožce takovou dírku, jako by byla předkožka odfouklá, ale má to plné takového žlutobílého mázku. Zánět to není. Nesmrdí to a je to husté, takové krémové. Když mu lhce na piňdu máčknu, tak mu to leze ven.Co to je? Je to tak správně?
Mudr. má tento týden dovolenou, jinak bych za ní zajela.
Děkuji za odpovědi či za rady ![]()
1)záleží na věku, ale můžou být třeba roupy, oni kolikrát nejsou vidět, donesla bych k dr vzorek stolice. Jinak má prďku opruzenou? to u toho kolikrát taky bývá. Myla bych ho po každé stolici vodou.
@martina.se
Malému je 3,5 roku a prdelku opruzenou nemá.
Po kakání strašně šílí.
Asi budu muset zavolat mudr.,jestli bych s ním nemohla přiject. Ordinaci má v místě bydliště, tak snad to vadit nebude. Jinak nevim, co bych mu na to měla dávat. Jinak se z toho zblázní a já taky ![]()
A rovnou bych s ní pořešila toho piňdu.
@Dolby ten pinďa je v pořádku, ono se to odlupuje postupně, když se to u nás poprvé stalo, taky jsem byla vyplašená. My dostali akorát framykoin, protože mu to zarudlo a měl zánět, jinak ale nee, děje se to doteď, ještě to nemá celé odlepené, ale to, co popisuješ, tak je fakt v pořádku.
Co se týče prďky, řešila jsem podobnou věc, dr řekla, že chce vzorek stolice a mladému obtiskla pozadí na sklíčko, až pod mikroskopem zjistili, že měl nějaké breberky, prý je to u děcek normální…
dostal 2 pilulky, jednu hned, druhou po měsíci a od té doby klid..
přemýšlím, čím jiným to může být, když se nezměnily ubrousky a tak..ale taky možnost, že výrobce změnil výrobní postup a může být problém jen tam ![]()
Ten pindík je normální, ten mázek tam je právě na to oddělování.
@AnastazieB
takže ho tam ponechat? Nevymačkávat?
On mu ten mázek vylézá ven, ale když mu ho lehce zmáčknu, tak se to tlačí ven.
Takže to co samo vyleze otřít a jinak nic s tím nedělat?
Tak jsem volala mudr. a mám si večer přiject pro prášky Vermox. Prý jeden dám hned a druhý za měsíc. To je asi ten co jsi psala @martina.se
@Dolby to bude ono… pokud jsou to breberky, tak za den dva to vyleze a budete mít klid. U malých dětí je to fakt časté… Jinak ten mázek fakt nemačkat, nechat, ať se to uvolní samo… Mohla bys tím vymačkáváním zanést infekci…