2 děti mám,třetí čekám..

14
26.5.20 17:16

2 děti mám,třetí čekám..

Zdravím všechny.
Jsem mladá maminka dvou dětí. Starší dítě jde v září na soukromou školu do první třídy, kde bude mít zadarmo kroužky a druhému dítku budou 2roky. Pár dní zpátky jsem zjistila, že čekáme s manželem třetí. Manžel je spíš pro interupci a já nevím. Nemáme bůh ví kolik peněz, bydlíme v pronájmu od realitky a když vše poplatíme zbyde něco málo přes 20tisíc. Máme jen jednu půjčku, kterou jsme si vzali na auto, takže máme i auto, které taky něco málo stojí. Jezdíme si jako rodina na výlety jako zoo, kino, aqváč.. myslím si, že se nemáme nejhůř, ale vyskakovat si taky úplně nemůžeme. Být máme veliký 1+2 cca 68m2. Nejsem si jistá jestli by jsme třetí zvládli finančně.. Jestli, když se to narodí, už nebudu moc dopřát i to málo těm mým dvou dětem natož třem.. :,(… Byl někdo v podobné situaci? Vůbec nevím co mám dělat, jak se rozhodnout. Jít na interupci či si to nechat a vše se to zvládne..??… Budu ráda za Vaše odpovědi, díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

773
26.5.20 17:19

Soukromá škola, zoo, kino, akvac… To jsou dost luxusní věci, pokud to teda není jednou za rok. Finančně na třetí dítě podle mě máte bez problémů, spíš jde o to, jestli chcete…

Já bych ve vaší situacích na potrat nešla, ale je to na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
26.5.20 17:20

Tak hlavne ze jde na soukromou skolu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31917
26.5.20 17:21

Aqváč..tady to vidím na selhání antikoncepce ;)

neptej se cizích lidí, vyřeš si to doma s manželem, u stolu.Co rodina, to originál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24382
26.5.20 17:22

Jediné teda velký byt pro 5 si představuju jinak než 2+1 68m :mrgreen: já bych řekla že to dáte v klidu jestli jste mladý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16890

Tak když máte na soukromou školu a drahé výlety, tak mate i na 3 děti :nevim: finančně to takový rozdíl nebude, budes muset akorat kupovat o boty navíc a jídlo, když vaříš pro rodinu, tak toho udeláš víc, to taky neni až takový zásah. Na potrat bych nešla, navíc věci jako výlety se dají vymyslet prakticky zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
@Kaileee píše:

Chtela jsem napsat to same.
To bude troll.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.5.20 17:23

@Kaileee prosím Vás. Na soukromou školu jde, protože když půjde na státní školu bude se platit 800kč družina a obědy 500kč+ sešity kroužky. Tady u soukromé školy se zaplatí školné a obědy celkem 1300kc a družina, kroužky a sešity jsou zadarmo.. takže proto jsem se tak rozhodla, že se to jistě vyplatí a u nás je to nejlepší základna ve městě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8369
26.5.20 17:24

Škoda, že při všech těch aquáčích, soukromých školách Zoo a výletech nemáte na antikoncepci. My na tom jsme asi i trochu lépe, máme větší byt, ale třetí bych nechtěla. Proto se chráníme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418

Z toho co si napsala nevidím důvod, proč si dítko nenechat. Jít na potrat kvůli tomu, že při nejhorším půjdete občas místo do akváče na houby do lesa a děti budou chodit do klasických škol mi přijde hodně mimo, v případě, že dítko jinak chcete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14

@Kriss Tina děkuji za tvůj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.5.20 17:25

@Platanka děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
26.5.20 17:25
@Puknice píše:
@Kaileee prosím Vás. Na soukromou školu jde, protože když půjde na státní školu bude se platit 800kč družina a obědy 500kč+ sešity kroužky. Tady u soukromé školy se zaplatí školné a obědy celkem 1300kc a družina, kroužky a sešity jsou zadarmo.. takže proto jsem se tak rozhodla, že se to jistě vyplatí a u nás je to nejlepší základna ve městě.

Das mi odkaz na tu tvou soukromou skolu? A 800 druzina je urcite za pul roku, ne mesic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
26.5.20 17:27

Mě teda děsí velikost bytu 68 metrů čtverečných na 5 lidí. Teď to o moc větší rozdíl nebude ale později ano.
Nevim no. Tohle si opravdu musíte rozhodnout vy sami. Ty pojedeš v sobě psychické následky potratu či případně ty budeš vyřízena že nezvládas 3 děti nebo se budete doma hádat že nevychází že s penězi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
26.5.20 17:27
@Kaileee píše:

Tak víš jak, ale neví jestli doprejou třem :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek