21 měsíců snažení

Anonymní
7.2.20 20:14

21 měsíců snažení

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat těch co mají zkušenosti s dlouhým snažením. Snažíme se 21 měsíců, jsme oba mladí (muž 26, já 24) podstoupili jsme vyšetření z krve hormony, štítná zkáza, sex. přenosné choroby apod., zásoby vajíček, spermiogram, průchodnost vejcovodů prostřednictvím ultrazvuku a pěny a průběžně za poslední rok chodím na folikulometrii, vše máme v pořádku. Chtěla bych podstoupit co nejvíce vyšetření, dochazíme do caru, ale mám pocit, že doktoři mají na vše čas a vůbec nám další vyšetření nenabízejí. Prý nám udělají to co si budeme přát. Ale já nemám vystudovanou medicínu, abych věděla jaké možnosti jsou, když mi to pořádně celistvě bohužel nikdo nevysvětlí, co by bylo pro nás nejlepší. Chtěla bych se proto zeptat, jaké vyšetření byste nám ještě doporučili? Klidně si to zaplatíme, to není problém. Byli jsme zatím jen 1 na inseminaci, ale nějak cítím, že ta nám nepomůže, když jsou spermie ok. Po létě bychom asi chtěli zkusit ivf, proto bych ráda podstoupila těch vyšetření co nejvíce. Cvičím mojzisovku, pijí caje, vitamíny. Nepomáhá ani na to nemyslet, měli jsme několik pauz, dovolených a nic :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3540
7.2.20 20:41

Máš za sebou vic vyšetření než sem měla já po prvním ivf :D asi chodíš D soukromého čáru kde když z tebe necítí penize tak se nějak extra nesnazi, já to měla podobné před screengem strašný chování. Kam chodíš? ále mohla bych ti doporučit imunologii a případně hematologii a pak už jen třeba hysteroskopii aby se vidělo jestli nebrání něco k uhnízdění nebo rozbor sliznice :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
401
7.2.20 20:53

Tak mate udělaný ten základ no, v podstatě hormonální profil a spermiogram…Co imunologie, genetika? Brali vám moč? Některé cary neberou a pak se zjisti taková blbost jako třeba ureoplazma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13824
7.2.20 21:01

Já byla v CAR včera a i když o nich už to dítě mám, tak tentokrát jsem viděla, že je to jen o zdimani peněz. Žádna vyšetření, rovnou ze ivf… Jako ani krev. Přitom mám dítě I pocate přirozeně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
7.2.20 21:07

@jizvíková ja sem jim teda vděčná i když sem zatím jen 15+0 TT ale u me je to po 3ZT úspěch ale taky hned ivf i když sem 2× otěhotněla normálně ale pak mi ani nechtěli říct jak ve 12tt vysadit léky ze už nejsem v jejich péči tak nezájem. A kdybych měla hematologii před ivf tak by ET nezkoncil ZT v 11tt. Je to hrozný jednání a kampak ty si chodila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 21:12

Chodíme do Pronatalu české Budějovice, ano je to hodně o penězích, nejsem adept na ivf asi, tak se moc nesnaží. Bohužel tam nejsem spokojená, nic s námi v podstatě nedělají. Jen pořád říkají jak jsme ok a že udělají to co si řekneme :pocitac:. @Breberka123 přesně, i na tu průchodnost jsme museli jet do prahy, úplně do jiného car a bez doporučení našeho car. Ne, nebrali nám nic z toho :sweat:ta moč je asi taky základ, díky, přesně na tahle vyšetření se jich příští návštěvu zeptám. @jizvíková je to strašný, fakt se bojím v našem státě po téhle zkušenosti onemocnět. Nikoho v podstatě nezajímáš, nikdo neřeší tvé zdraví. Jen všude ty prachy. Ať se s nimi klidně udáví, ve finále já bych dala všechno za to mít dítě. Ale tady chtějí po lidech tisíce a ani nevíš jestli to dítě fakt někdy bude, nebo to budou jen vyhozené peníze. Bohužel jsem fakt zklamaná, že nikdo neřeší příčinu… Achjo, a vám nevzali ani krev? Jako co je tohle za car? Proč rozhodli rovnou pro ivf? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 21:16

@Srabek a vyšlo vám ivf hned na poprvé? Já mám už z toho deprese, ani ne tak z toho, že to trvá.. ale v podstatě, že nikoho nás problém nezajímá. Bohužel nemohu jezdit x krát měsíčně do prahy do jiného caru, ale asi mi časem nic jiného nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
1520
7.2.20 21:17
@Anonymní píše:
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat těch co mají zkušenosti s dlouhým snažením. Snažíme se 21 měsíců, jsme oba mladí (muž 26, já 24) podstoupili jsme vyšetření z krve hormony, štítná zkáza, sex. přenosné choroby apod., zásoby vajíček, spermiogram, průchodnost vejcovodů prostřednictvím ultrazvuku a pěny a průběžně za poslední rok chodím na folikulometrii, vše máme v pořádku. Chtěla bych podstoupit co nejvíce vyšetření, dochazíme do caru, ale mám pocit, že doktoři mají na vše čas a vůbec nám další vyšetření nenabízejí. Prý nám udělají to co si budeme přát. Ale já nemám vystudovanou medicínu, abych věděla jaké možnosti jsou, když mi to pořádně celistvě bohužel nikdo nevysvětlí, co by bylo pro nás nejlepší. Chtěla bych se proto zeptat, jaké vyšetření byste nám ještě doporučili? Klidně si to zaplatíme, to není problém. Byli jsme zatím jen 1 na inseminaci, ale nějak cítím, že ta nám nepomůže, když jsou spermie ok. Po létě bychom asi chtěli zkusit ivf, proto bych ráda podstoupila těch vyšetření co nejvíce. Cvičím mojzisovku, pijí caje, vitamíny. Nepomáhá ani na to nemyslet, měli jsme několik pauz, dovolených a nic :(

Zkuste jeste ty inseminace - IUI. Muze to pomoci, pokud bys treba mela protilatky proti spermiim - ten test vam delali? Musis prijit po styku, aby videli, jestli jsou zive spermie, jinak neprojdou deloznim cipkem. To jsem mela ja, ale navic k tomu jeste ma muz spatne spermie, takze nam inseminace nepomohly. Urcite bych ten cas, co mate do pripadneho IVF pouzila na ta IUI. To tolik nestoji (ve statnich CARech je to zdarma) a sance je velika, jste mladi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
7.2.20 21:19
@Anonymní píše:
@Srabek a vyšlo vám ivf hned na poprvé? Já mám už z toho deprese, ani ne tak z toho, že to trvá.. ale v podstatě, že nikoho nás problém nezajímá. Bohužel nemohu jezdit x krát měsíčně do prahy do jiného caru, ale asi mi časem nic jiného nezbyde.

Folikometrii si muzes domluvit u mistniho gynekologa a do CARu mozna jen jet na inseminaci. Jsi mlada, IVF ti urcite vyjde napoprve, maximalne napodruhe, ale mozna to neni potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
7.2.20 21:22
@Anonymní píše:

Já byla loni na transferu a to nedopadlo v 11 TT zamlkle těhotenství a teď v listopadu mi vkládali embryo co jsme měli zamrazene a se v 15tt. A ja sem v pronatalu v Praze a přesně o cem mluvíš o všechny vysetreni sem si musela rikat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
401
7.2.20 21:23

My jsme chodili do Gennetu v Praze na Letne tak jsem prave měla srovnání od dvou kamarádek co chodily do jiných Caru a byla jsem za Gennet šťastná, ze nam udělali všechna vyšetření od A do Z, aniž bysme my museli na něco upozorňovat ze chceme udělat, vlastně bysme asi ani nevěděli co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 21:26

@Petra Star děkuju, že říkáš, že nám to vyjde, jednou :) a máš pravdu, v podstatě stejně nic jiného v našem případě pronatal nedělá, než že koukne na monitor. Vidíš a ani tenhle test spermií, jestli přežijí nedělají. Měla jsem i nějaký poševní zánět, když jsem k nim začla docházet a pan doktor v centru mi řekl jen, jestli vás nic nevědí, tak to řešit nemusíte. 8o jako žádný výtok, svědění jsem neměla, můj obvodní gynekolog to zjistil při stěru z čípku na prevenci, ale myslím, že i záněty zabíjí spermie, tak jak to jako řešit nemusím. No nic, zkrátka jak tak nad tím přemýšlím, tak buď tam na ně teď zatlačíme nebo jdeme jinam. :roll: a ještě se zeptám, můžu tam jít kdykoliv po styku? Aby zjistili jestli ty spermie žijí, nebo to musí být v nějaké fázi cyklu?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 21:30

@Srabek aha a jaká vyšetření jste nakonec podstoupili? To je mi líto, že to první těhotenství nevyšlo.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1520
7.2.20 21:31

Ja uz si ten test moc nepamatuju, je to 3 roky (uz mame po IVF synka a ted doufame v druhe), ale myslim, ze na dobe v cyklu nesejde, ale abych tam nechodila vickrat, bylo to pri sledovani ovulace, takze pred ovulaci.
Na IUI doporucuju statni CAR, treba Apolinar je dobry. A hlavne jsou vyrazne levnejsi. A podle me i peclivi (a doktori se stridaji vsude, nejen tam). Me treba pred IVF stimulaci (prvni den MS, nekomu to muze pripadat divne) jeste udelali UTZ, aby zjistili, ze je vse v poradku. A jako na potvoru jsem mela Cystu, ktera by cele IVF pokazila. V jinem CARu toto nedelali, cystu jsem neastesti nemela. Ale maji delsi cekaci lhuty, zkus tam hned brnknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 21:32

@Breberka123 my právě taky nevíme. A opravdu na to ani nemám kapacitu si všechno vyhledávat sama..je fakt, že na Gennet jsem slyšela jen dobré recenze

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama