24 tt miminko o týden větší

Anonymní
30.8.20 21:48

24 tt miminko o týden větší

Prosím vás o radu..
Před 8 lety jsem porodila syna s váhou 3530g
A teď jsev ve 24 tt a doktor mi řekl že mimčo je o týden větší tak mě to trochu děsí… Termín mi o přesunuli o týden dřív…
Co to tedy znamená?? S prvním jsem nic takového neřešila a trochu se děsím všichni mi říkají že druhý děti jsou větší tak mám trochu strach…
Mohu poprosit vaše zkušenosti?? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1776
30.8.20 21:52

Vůbec nic to neznamená. A ani TP se kvůli týdnů nepresouva, co vím. Víš, jak jsou tahle měření nespolehlivá? Mě rekli, že syn bude mít cca 3500g a měl 2900g. Sami ve zprávě píšou +-400g a to se sešli ještě o víc. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
30.8.20 21:56

Ve 24tt posouvat termín?? 8o Jako aby mohli dřív začít prudit, že “přenášíš” a že mimčo potřebuje popohnat ven? :zed: Vždyť ten ultrazvuk je jen odhad, který se při porodu liší běžně i o půl kila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
30.8.20 22:06

Neřeš a termín porodu by měl platit ten od 1. screeningu. Já si zase pamatuji, když mi druhou dceru přeměrovali už někdy ke konci těhotenství a několikrát jim vyskočilo, že vlastně už přenáším. A to se dcera narodila přesně na termín. :nevim: No a co se týká velikosti novorozence, jak jste na tom byli vy dva s manželem? Na to bych koukala spíš než na nějaké odhady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51035
31.8.20 00:20

Až se budou všechna mimča rodit se vzornými 3500 gramy a 50 centimetry, tak bude možno očekávat, že na tom utz ve 24.tt budou všechna stejně veliká. Pomineme-li přesnost měření, výpočtu, jejich proporce a momentální rozpoložení doktora, zda klikne o milimetr vedle nebo ne.
A i kdyby mělo být mimčo větší, tak moc nechápu, že z toho máš strach a děsí tě to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
31.8.20 06:45

Mně říkali od 20tt že je o týden větší s tím, že rozdíl dva týdny je v normě a že mám být v klidu protože jsou to jen odhady. Teď ke konci už váhově odpovídá tt. Nemůžu teda ještě říct s jakou váhou se narodí, ale buď v klidu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1715
1.9.20 07:05

U nás je mimčo taky o týden napřed, ale vůbec by mě nenapadlo to nějak řešit.
Radši budu mít větší o týden napřed, než „chcípáčka“, který je o týden pozadu. To bych asi už zjišťovala proč atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 12:35
@Rachel_cz píše:
U nás je mimčo taky o týden napřed, ale vůbec by mě nenapadlo to nějak řešit.
Radši budu mít větší o týden napřed, než „chcípáčka“, který je o týden pozadu. To bych asi už zjišťovala proč atd.

Jako vážně? 8o V tom případě mám doma takovéhle „chcípáčky“ dva. Že jsou o týden menší mi říkali v těhotenství u obou. Holt neměli při narození tabulkových 3,5 kila, ale jeden 3020, druhý 2930 g - naprosto zdravé, donošené děti.

• Citovat
  • Nahlásit
1715
1.9.20 12:39
@Anonymní píše:
Jako vážně? 8o V tom případě mám doma takovéhle „chcípáčky“ dva. Že jsou o týden menší mi říkali v těhotenství u obou. Holt neměli při narození tabulkových 3,5 kila, ale jeden 3020, druhý 2930 g - naprosto zdravé, donošené děti.

Hned jak jsem to odeslala, napadlo mě, kdo se toho zase chytne. Samozřejmě to nebylo účelem příspěvku v diskusi. Jestli se vás to dotklo, tak se omlouvám.
Jen chci říct, že nechápu proč paní řeší, že je dítě větší. Kdyby bylo menší, tak chápu, že bude pátrat proč apod.

Tady aby se už bál člověk i něco napsat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama