Očkovat proti klíšťové encefalitidě dítě 2,5 roku

734
5.5.20 19:59

2,5 roku - očkovat proti klíšťové encefalitidě

Ahoj holky, chtěla bych poradit. Chtěli bychom dcerku očkovat proti ecenfalitidě, všichni ho doma máme a já mám pořád opakující se problémy kvůli borelioze…
Prosím, očkovaly jste některá? Nemůže to očkování mít nějaký špatný vliv na vývoj? Očkovali jsme všechna povinná očkování a rotaviry… Ale už je to dýl. Mám strach, aby se dcerce něco nestalo, ale příbuzný měl ecenfalitidu se zánětem mozkových blan a teda síla…
Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
580
5.5.20 20:02

My uckovali taky ve 2,5 letech a nebyla ani teplota… A jsem teď mnohem klidnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
5.5.20 20:05

Od lékařky mám info, že dříve jak ve 3 letech by neockovala. Ale samozřejmě záleží na lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20291
5.5.20 20:09

My ockovali v necelých 2 letech a dobré. Dávala bych později, ale u nás to řadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
5.5.20 20:21

U takhle malých dětí bývají průběhy mírné až žadné. Já bych neočkovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
5.5.20 20:33

Do 5 -6 let je prubeh mirny… ockavani je dulezitejsi pro dospele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
5.5.20 20:42

Ahoj, naše pediatrička říká, že nemá cenu očkovat předškolní děti, prý mají mírný průběh. Já dávám dětem B-komplex kapky a už 2 roky žádné klíště a to jsme hodně venku. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2909
6.5.20 09:43

U dospělých to chapu, tam te kolikrat nemá kdo poradne prohlédnout a klíště najít a vyndat, ale malé dítě snad pokaždé prohlédneš a případné klíště hned vytahnes, tak to ta nákaza snad ani nehrozí, je to až po delší době od přisati. Mne to proste u malých děti přijde zbytečné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37068
6.5.20 13:26

Ja bych vzala do úvahy i to, že vzhledem k změnám klimatu a otravě planety pesticidy dramaticky ubylo hmyzu, klíšťata nevyjímaje (ačkoli ty jsou roztoči, vím). Pozoruji to i na sobě, v přírodě jsme stále více, ale klíšťat je možná tak 5× méně, než před několika lety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
6.5.20 20:36

Taky jsem chtěla kluky očkovat, ale váhala jsem, dokonce i výrobce nedoporučuje očkovat malé děti, pod 3. roky už vůbec.. nakonec dávám jen B-komplex a uvidím kolik budou mít klíštat, zatím nebylo žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
7.5.20 22:39
@1Anička1 píše:
Ahoj holky, chtěla bych poradit. Chtěli bychom dcerku očkovat proti ecenfalitidě, všichni ho doma máme a já mám pořád opakující se problémy kvůli borelioze…
Prosím, očkovaly jste některá? Nemůže to očkování mít nějaký špatný vliv na vývoj? Očkovali jsme všechna povinná očkování a rotaviry… Ale už je to dýl. Mám strach, aby se dcerce něco nestalo, ale příbuzný měl ecenfalitidu se zánětem mozkových blan a teda síla…
Díky moc.

Jestli Vás to uklidní tak jsem očkoval všechny 3 svoje děti proti encf. a zcela bez nežádoucích účinků. Syn se očkoval v roce a půl. Jinak tu boreliózu lze vyléčit kombinací ATB - i chronickou. Jděte po tom čím déle to v sobě budete mít, tím déle pak trvá léčba… Já jsem jí měl už 2×… ale mě se dělá skvna takže ATB na 3 týdny a je po problému… Jinak co se týče očkování nic nepodceňujete ty nemoci, proti kterým se očkuje mohou být závažné - dítěti bych doporučoval očkovat zejména chřipku a neštovice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2909
8.5.20 09:58

@Josef44 chřipka a neštovice jsou úplně běžné nemoci, je zbytečné proti tomu očkovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
9.5.20 00:18
@Semtex píše:
@Josef44 chřipka a neštovice jsou úplně běžné nemoci, je zbytečné proti tomu očkovat :roll:

Jo to je častý názor. Plané neštovice napadaní CNS, u části dětí končí dlouhodobými neurotickými problémy. Navíc z neštovic už se nikdy nevyléčíte ten vir ve Vás zůstane a časem u většiny lidí způsobí tzv. pásový opar. Chřipka je velice nepříjemné horečnaté onemocnění často doprovázené komplikacemi jako zánět dutin nebo zápal plic, jsou to infekce, kterým právě chřipka otevře přístupovou cestu. Další problém je v tom, že chřipkové viry se často podílejí třeba i na zánětu středního ucha. U dětí dochází kvůli častým virózám k přetížení nosní mandle a což si vynutí její vyjmutí což je operace v celkové narkóze. Krom toho chřipka jako těžká viróza je spouštěčem autoimunitních onemocnění - které jsou nevyléčitelné. Ano máte pravdu ty nemoci jsou běžné, ale mohou být závažné nebo jen velmi nepříjemné a právě proto se proti nim vyplatí očkovat. Očkování proti chřipce je navíc prakticky zadarmo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2909
9.5.20 22:29

@Josef44 Časté vracející se onemocnění by si spíše mělo vynutit setrvalou praci na zlepšení celkové imunity jedince, než zbytečnou operaci, která řeší v tomto případě pouze následek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
10.5.20 00:23
@Semtex píše:
@Josef44 Časté vracející se onemocnění by si spíše mělo vynutit setrvalou praci na zlepšení celkové imunity jedince, než zbytečnou operaci, která řeší v tomto případě pouze následek.

Jo to máte pravdu, jenže když máte díky prodělaným virózám u dítěte zvětšenou nosní mandli, tak jí prostě musíte nechat vyndat - to je prostě následek těch prodělaných nemocí. Můžete tomu předejít pohybem venku, stravou a očkováním. Samozřejmě, že očkování není všespásné, ale chřipce nebo neštovicím se prakticky nedá čelit jinak než očkováním (- tedy dá musíte se chovat stejně jako při koronavirové krizi… )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat