Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Hezky den! Ne ze bych si stezovala, nas chlapecek spi v noci vetsinou krasne, casto zvladne i 8-9 hodin. Ale vcera jedl v sedm a pak teda dlouho nespal kvuli refluxu. Usnul myslim nekdy v 10-11. No, ale vzbudil se az ve trictvrte na sedm a to jsem k nemu sla fakt hned pri prvnim kviknuti. Ve dne je vetsinou hodne akcni i dost vzhuru, ale mel nekolikrat odbery krve a nedostatek zeleza (na poslednich testech tedy pry uz v pohode), tak si rikam, jestli to neni tim.
Jinak tedy rovnou rikam, ze prospiva velmi - ma uz tri bradicky a obleceni nestiham kupovat
ale tech dvanact hodin trochu vylekalo i me…
Pokud prospívá, neřeš to. Důležita je váha a počurane plenky.
Pokud prospiva, dostatecne cura, neresila bych to, jsou pry deti, co prospi celou noc (rika se to, ja neznam). Pokud kojis, tak bych se spis bala kvuli prsum - kdyz dite nahodou dele spalo, tak jsem pul noci masirovala teplou sprchou a pak stejne musela tu malou odsavacku vytahnout z postylky.
@renarde jak pisou holky, pokud mu to tak vyhovuje a vse je v poradku, nech ho spinkat jestli mas um, pokud kojis asi bych jednou vzbudila at mliko neubyva.
Ja kojila, druha dcera mi spala asi do 4.mesice 8-10 hodin a pak zlom a uz jsem vstavala několikrát za noc.
Na podobný dotaz mi kdysi jedna stará pediatrička řekla : Ještě jsem neviděla dítě, které by dobrovolně zemřelo hlady!!!
![]()
takže klid
děti jsem nikdy na pití/jídlo nebudila, ať spaly jakkoliv dlouho..a to bez jakýchkoliv následků…