3 a půl měsíce - zuby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iPodPrd
Kecalka 195 příspěvků 01.04.19 10:00
3 a půl měsíce - zuby?

Ahoj ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu, zmatená prvorodička, babičky daleko a google jsem si už zakázala, vždycky z toho vyjede ten nejhorší možný závěr :D

Dcerka, 3 a půl měsíce, plně na UM. Posledních pár dní je neskutečně protivná. Bříško už ji nezlobí, zhruba od 2. měsíce se v pohodě vyprdí sama a ještě se tomu chechtá. Hlad nemá, teplotu nemá. Spát nechce, hrát si nechce. Už jsem vyzkoušela vše. Před třemi týdny zjistila, že má ruce, takže pořád jen cucala. Teď jsem si ale všimla, že je spíš „kouše“ a strašně u toho slintá. Oteklé dásně nemá, ale napadlo mě, jestli už se jí můžou nějaké drát ven? Četla jsem, že od 4. měsíce - ale od ukončeného nebo probíhajícího? :D

Ještě neuchopí věci, takže kousátka jsou nám k prdu, zrovna chladím v ledničce nějaké s jakýmsi gelem a zkusím jí to teda držet. Co jiného by to ještě mohlo být? Co děti v tomto věku trápí? Doufala jsem, že ta klidná mezera mezi prdy a zuby bude teda delší :D

Děkuju :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 01.04.19 10:08

Zuby to můžou i nemusí být. První rok se tyhle protivné stavy střídají s klidovými asi kvůli všemu. Kolem třetího měsíce začínají být neklidní, protože začínají víc vnímat a jsou zvědavější. Já myslela, že malému rostou zuby už od 2.měsíce a první vylezl až úderem 6. Strkání rukou do pusy a okusování je normální, začínají poznávat svět a jako první zjistí, že mají ruce. A dítě poznává svět ústy

beruska9
Extra třída :D 11002 příspěvků 01.04.19 10:08

Zuby to mit muzou, nejcasteji lezou az mirne pozdeji, ale v zasade muzou kdykoliv, tu a tam se dokonce dite se zubem/nekolika uz narodi. Nicmene protivne muzou byt mimina z milionu duvodu, jestli umis anglicky, najdi si neco o Wonder Weeks, to je docela zajimave cteni :mrgreen: Ve zkratce tvrdi, ze deti prochazeji vyvojovymi skoky a kdyz se to deje, maji tendence byt protivne, prichazi to a odchazi…vetsinou je bez ohledu na duvod doporuceni vice mene stejne - mazlit a prezit :lol: Kolikrat to prejde a na zadny konkretni duvod neprijdes…

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 01.04.19 10:14

Taky jsem prisuzovala každou protivnost zubum a nakonec se první vytlačil až v 7M :) teď má 9M a lezou horní… hele a jak jsem si kdysi myslela ze je protivny, tak teď? To je jina liga :lol: myslím ze to, ze klukovi rostou zuby, ví cele město a možná i to vedlejší :) fakt se to střídá… můžeš zkusit homeo cipky Viburcol, jsou od narození. Na homeo moc nevěřím, ale musím říct, ze syna zklidnuji pekne… držím palce ;)

ocean.mama
Kecalka 165 příspěvků 01.04.19 10:15

U nas zacaly zuby po 3.mesici, byl protiva, strkal si ruce do pusy a ostatne i vsechno ostatni co nasel okolo a hrozne slintal. Ted uz je tam jeden zub, po cca mesici. Kousatka si nedokazal drzet ale koupila jsem mu zirafu Sofii a tu jsem mu strkala do pusinky a on ji ozizlaval. Taky gelik na dasne mame.

ocean.mama
Kecalka 165 příspěvků 01.04.19 10:16

Jinak nam prdy plynule presly v zuby :zed: :mrgreen:

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 01.04.19 10:23

Já si permanentně myslím že už to jsou zuby a na půroční prohlídce doktor říkal že zuby ještě chvilku nebudou.. podle mě je to i o osobnosti .. jsou klidnější miminka.. jsou miminka nervoznější co je rozhodí každej prdík, blbost.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 01.04.19 10:28

Obě děti si okusovaly ruce a slintaly několik měsíců a zuby to nebyly (a poslouchat cca půl roku moudré kecy babiček „nojo, to jsou zuby“ už mi lezlo na nervy). A tohle náhlé a naštěstí dočasné období protivnosti měly několikrát, asi nějaká vývojový fáze.

Kukacka123
Závislačka 3338 příspěvků 01.04.19 10:48

Muzou to byt zoubky…mala taky od 3 mesice slintala, ruce v puse (protivna moc nebyla teda). Prvni zub v 6 mesicich ;) ale podle me to byly zuby. Proste poporustaji v te dasnicce, ono to neni ze dne na den. Ted mela natekle dasnicky a az po mesici a pul zub vykoukl, to mela i 3 dny zvysenou teplotu…Leze to proste postupne ;) jinak homeo zkusit muzes. Pry jeste lepsi jak Viburcol je Chamomilla AKH. Ted zkousime, zuby zlobi taky, tak uvidim ;) mam doporuceno od kamaradky, jim pomahaly (Viburcol ne) ;)

bel
Závislačka 3647 příspěvků 01.04.19 11:24

beruska9 ma skvely tip nejen na ted: mazlit a prezit :lol: :lol: :lol:
muj prvorozeny mel zub venku v den dok.5 mesice. prekvapko. a muj treti ted dela to same jak tvoje , tak jsem zvedava. i kdyz si myslim ze je to obdobi, kdy zkouma vse ocucavanim prsty, bryndak, co se mu povede popadnout.
viburcol je dobry, ale lepsi byl jeden zklidnujici gel s ucinnou latkou (vetsina jich je totiz bez, maji jen chladive ucinky bohuzel), ted si nevzpomenu na nazev (a sedim u kojeni tak se nemuzu jit podivat do lekarnicky, ale napisu ti pozdeji) - jen vim ze se v cesku neprodava, musela bys ho objednat odjinud.

bel
Závislačka 3647 příspěvků 01.04.19 11:55

teejel
a ten fakt funguje na 100%
(uklizecka dokonce rikala ze dava holce preventivne na noc aby lip spala, ale to bych asi nedoporucila :mrgreen: )

Kukacka123
Závislačka 3338 příspěvků 01.04.19 12:39

@bel tak ten gel me taky zajima - fakt pomaha???? ;)

bel
Závislačka 3647 příspěvků 01.04.19 13:10

@Kukacka123 odzkouseno zatim na prvnich dvou nasich kouscich, ale od veskereho okoli stejne pozitivni reakce :palec:

Kukacka123
Závislačka 3338 příspěvků 01.04.19 16:33

@bel bezva :palec: a odkud ho prosim objednavas? :)

bel
Závislačka 3647 příspěvků 01.04.19 16:36
@Kukacka123 píše:
@bel bezva :palec: a odkud ho prosim objednavas? :)

ja ho kupuju v lekarne, neziju v cesku ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama