3 měsíce bez menstruace a bolesti..

Anonymní
30.4.21 18:33

Zdravím holky. Menstruaci jsem měla vždy nepravidelnou, takže mě nepřekvapuje, že jsem jí zase 3 měsíce nedostala. Ale čím déle jsem bez ms tak se stupňují bolestí v podbřišku, pánve, občas záda. Lékař mi vždy dal injekci na vyvolání ms, doporučení na antikoncepci, kterou jsem vždy špatně snášela a tím to skončilo. Momentálně jsem objednaná k jinému lékaři, bohužel až 13ho kvůli jeho nemoci. Ale co mě začalo trápit tak je krvácení při pohlavním styku, po skončení to okamžitě přestane. Máte některá zkušenost? Popř. na jakém vyšetření si trvat? ( nevím, jak nový lékař zareaguje. Podle předešlých bylo vždy vše v pořádku po „klasickém“ vyšetření.)

Příspěvek upraven 01.05.21 v 09:24

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.4.21 18:36

Chápu dobře, že jsi za ty 3 měsíce teď vůbec nebyla u lékaře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 18:42

Nebyla. Protože tohle mě trápí odjakživa, menstruaci dostávám po 2,3 měsících. Dřív jsem chodila pořád ale jak jsem psala, vše bylo údajně v pořádku a jediné řešení vyvolavacka a antikoncepce. Teď půjdu k novému gynekologovi. A to bude už šestý :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 18:43

Jinak chodím pravidelně na preventivky

• Citovat
  • Nahlásit
30.4.21 18:49

Těhotná být nemůžeš :)?
Jinak já občas taky špiním po sexu, ale buď v době ovulace nebo pouze těsně před MS. Jak dlouho tě to trápí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 18:53

Test jsem si pro jistotu udělala a negativní :D a to krvácení, nejde o špinění- tři týdny… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
30.4.21 19:01

To už by mě znepokojovalo a nečekala bych dalších 14 dní než bude ordinovat nový lékař a zkusila bych toho původní, aby mě vzal ihned…
Může to mít zase víc důvodů - infekce, polyp, v nejhorším případě rakovina děložního čípku (ale pokud chodíš pravidelně na kontroly, tak to by se mělo zachytit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.4.21 19:10

Ty bolesti máš, protože si 3 měsíce bez ms. Odpověděla jsi si sama, ona má jisté významy pro naše tělo. Tobě to nevadí to neřešit? 3 měsíce 8o??? Máš děti? Respektive chceš mít děti??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
30.4.21 19:19
@Nelel12 píše:
Ty bolesti máš, protože si 3 měsíce bez ms. Odpověděla jsi si sama, ona má jisté významy pro naše tělo. Tobě to nevadí to neřešit? 3 měsíce 8o??? Máš děti? Respektive chceš mít děti??

Prosím tě kroť své vášně a zbytečně ji nestraš, dřív (jakože evolučně) byly ženy pořád těhotné, a nebo kojily, a menstruaci prostě v podstatě neměly, takže zas až taková životní nutnost to taky není, ostatně pro početí dítěte je důležitá ovulace. Pokud jsem to pochopila, tak zakl. to řeší, na gyndu chodí pravidelně, má to takhle od mala, o mimino se zřejmě nesnaží, tak ji dva týdny asi už nerozhodí. Stejně se s tím v podstatě nedá moc hnout, holt až bude snaženíčko, tak možná budou muset nasadit nějakej progesteron, ale zatím bych zbytečně nestrašila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:38

@Nelel12 jak jsem psala výš, tenhle problém mám odjakživa. Dřív jsem ho řešila. Mám jedno dítě, druhé už nechci. Samozřejmě mi trvalo otěhotnět, ovulací nemívam každý měsíc.

• Citovat
  • Nahlásit
526
30.4.21 19:39

@Pruhovaný_mýval
Kroť svoje reakce, koho já straším? Já se slušně ptám, jestli bude chtít mít dítě. Někdy..já si neumím představit nechat tělo 3 měsíce bez ms, a to nejen za účelem mít někdy děti. Ale nějaký očištění těla, funkčnost, logicky má bolesti. Jestli chodí pravidelně a má vše v pořádku, tak to asi v pořádku něco není ne? Kdyby bylo tak se to nechá a Dr to případně ani nevyvolává..ještě ji doporuč ať to nechá. Může jít taky o něco vážného a to bez strašení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.4.21 20:17
@Anonymní píše:
@Nelel12 jak jsem psala výš, tenhle problém mám odjakživa. Dřív jsem ho řešila. Mám jedno dítě, druhé už nechci. Samozřejmě mi trvalo otěhotnět, ovulací nemívam každý měsíc.

Tak to úplně mění situaci. Já jsem to pochopitelně nemyslela, jen za účelem mít děti. Ale celkově, já chápu že máš problémy od mala, ale asi víš sama, kdy je situace jiná než na co jsi zvyklá. Prostě nečekej na novýho a zajdi si..pro jistotu…nevíš, nikdy nevíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
30.4.21 20:21
@Nelel12 píše:
@Pruhovaný_mýval
Kroť svoje reakce, koho já straším? Já se slušně ptám, jestli bude chtít mít dítě. Někdy..já si neumím představit nechat tělo 3 měsíce bez ms, a to nejen za účelem mít někdy děti. Ale nějaký očištění těla, funkčnost, logicky má bolesti. Jestli chodí pravidelně a má vše v pořádku, tak to asi v pořádku něco není ne? Kdyby bylo tak se to nechá a Dr to případně ani nevyvolává..ještě ji doporuč ať to nechá. Může jít taky o něco vážného a to bez strašení.

Jenže právě, to, co píšeš, jsou nesmysly, a ještě napsaný sugestivním stylem, ale třeba to tak působí jenom na mě. Jako ano, kdyby měla celoživotně menstruaci co 28 dní na hodinu přesně, a pak najednou tři měsíce nic, tak je to fakt problém. Takhle je to prostě na 90% klasickej nepravidelenej cyklus s dlouhou periodou, zapříčiněnej nejspíš nějakým hormonálním hegešem, kterej může a nemusí být v budoucnosti problém, ale rozhodně to nebude problém akutní, aby 14 dní nepočkal. K očištění těla zakladatelka menstruaci nepotřebuje, od toho má jaksi funkční játra, příroda to tak chytře zařídila, aby ani muži, a děti a seniorky, zkrátka všichni, kteří nemenstruují, nemuseli být znečištěni :nevim:

Jinak teda abych nebyla jen hnusná, v jedný věci máš pravdu, při bolesti a nevolnostech je dobrý k lékaři jít, protože to může být něco nepříjemnýho, ale fakt to není způsobený nedostatkem očistných účinků menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.4.21 20:33

@Pruhovaný_mýval
Achjo. Proč mám pocit, že v komentáři, co jsem napsala hledáš a šťouráš problémy. :think:
Já nevím, to má fakt potřebu každý hned vidět ve všem nejhorší?
Jo máš pravdu v tom, že já ms mám pravidelnou, teď jsem těhotná, ale jinak +- jeden den, takže já to řešila, když bylo zpoždění. Mě prostě nebylo dobře, bolelo mě břicho, prsa. Nálady..mě prostě tělo signalizovalo příchod ms, který se jaksi někde toulá..Vím, moje sestřenice, která chodila taky na vyvolávačky každý měsíc. Chodila na ně, protože ji bylo hrozně. Vždy v období, kdy by měla přijít a přirozeně nedošla jí bylo fakt hormonálně, zdravotně zle..má to svůj účel. Na čemž se asi shodnem, kromě tedy očistků, které by z těla jít ven měly…to krvácení při sexu asi taky není žádný med. Vic se hádat nebudu, já to zle nemyslela. Jen vím, že dneska na sebe každý prdí, ne jen svoji vinou, všude kovid a na ostatní hází bobek Punťa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat