30tt těhotenství a nízká váha miminka

21.1.19 16:07

30 tt tehotenstvi a nizka vaha miminka

Ahojky, prosim o zkusenosti, minuly tyden - 30 tt tehotenstvi jsem byla na kontrole a na UTZ byla vaha maleho 1270g a take pry ma brisko mensi nez hlavicku. Prijde mi to malo, i kdyz dr. rikala, ze je vse v poradku. Mate nektera prosim zkusenost s nizsi vahou? Nechci, aby malicky stradal. jsem prvorodicka a uprimne me to trapi :( dekuji za odpovedi

Příspěvek upraven 21.01.19 v 16:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1794
21.1.19 16:11
@weruska1412 píše:
Ahojky, prosim o zkusenosti, minuly tyden - 30 tt tehotenstvi jsem byla na kontrole a na UTZ byla vaha maleho 1270g a take pry ma brisko mensi nez hlavicku. prijde mi to malo, i kdyz dr. rikala, ze je vse v poradku. mate nektera prosim zkusenost s nizsi vahou? nechci, aby malicky stradal. jsem prvorodicka a uprimne me to trapi :( dekuji za odpovedi

Měla jsem to stejně. Dokonce od 30 tt až do porodu byla hlavička o dva týdny větší než bříško. Prcek je normální mimino, sic měl porodní váhu 2500g, ale velmi rychle to dohnal. Myslím, že u mě byla na vině placenta-po porodu mě překvapilo jaká je malinká. Neboj, je to dobré :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15023

Mě se to zdá dobré, zbývá ti ještě 10 týdnů a nejvíc miminko přibírá právě na tom konci… Když dr říká že je to v pohodě tak to tak bude :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098

Tabulkova hmotnost je 1319 g. Takze ma o par gramu nizsi odhad. Pouze odhad. Miminko nabira nejvice v 9.mesici. Nestresuj se, vse je ok. U meho se v odhadu pred porodem sekli o pul kila. U kamosky o kilo. Gramy se spletou velmi lehce. https://www.tehotenstvi.cz/…-tehotenstvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
21.1.19 16:23

Příspěvek upraven 21.01.19 v 17:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3400
21.1.19 16:26

Je to jen odhad proboha, nikdo ti ho v břiše nezmeri přesně. Zbytečně nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15023
21.1.19 16:50

@tininas co to je za výplod? Její dr jedná správně, jaký hledání alibi? Vždyť řekla že je dítě v pohodě, což je pravda. .. Jinak novorozenec má větší hlavu než bříško, ale dospělý jedinec (ani děti vlastně) určitě ne, ty máš větší hlavu než břicho???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49420
21.1.19 16:52

Já bych si z toho odnesla tohle - dr. říkala, že je vše v pořádku. Tečka. Takže asi neporodíš čtyřkilové dítě na devadesátkovém percentilu (a nebo jo, odhady jsou furt jen odhady), ale všimla sis někdy, že děti se rodí fakt každé jiné? Některé mají 2,5 kila, některé 4,5, některé mají velkou hlavu a krátké nohy a některé přesně naopak. A ty rozdíly nenastanou tu noc před porodem, ale prostě každé dítě roste jinak po celou dobu. Ty tabulky mají hodně široký rozptyl, takže někdo má v tomhle tt odhad (odhad!!!) 1100 g a někdo 1900 g a všecko je to OK. Pokud by se dr. něco nezdálo, tak ti neřekne, že je to v pořádku, ale bude tě víc hlídat. A je to ona, kdo už takhle viděl odhady desítek či stovek plodů na ultrazvuku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
21.1.19 16:56

Příspěvek upraven 21.01.19 v 17:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15023
21.1.19 17:04

@tininas čtu a vidím pořád tu stejnou větu kde píšeš cituji: „každé novorozeně (vlastně i zdravý člověk v jakémkoli věku ) má menší bříško než hlavu!“ :mavam: možná jsi to myslela dobře, ale podala obráceně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
21.1.19 17:08
@Kriss Tina píše:
@tininas čtu a vidím pořád tu stejnou větu kde píšeš cituji: „každé novorozeně (vlastně i zdravý člověk v jakémkoli věku ) má menší bříško než hlavu!“ :mavam: možná jsi to myslela dobře, ale podala obráceně ;)

Tak tohle zakladatelce nepomůže, mažu své příspěvky. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama