3,5 let a kaká jen do pleny

4298
20.3.21 17:39

3,5 let - bobek do pleny

Jak naučit syna kadit do záchoda? Má úplně hysteraky, bobek zadržuje několik dní, až mu dám cípek. Chce plenu, do ty se vykadi. Ty teď došly, už jsem je nechtěla kupovat, že už to nějak zvládneme. A asi nezvladneme…
Nevím, jak na něj. Teď je čtvrtý den bez bobku, břicho nafoukly a nic.
Nebo mám ještě koupit pleny a počkat? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
278
20.3.21 17:53

Koupit pleny a počkat. Nestojí to za zdravotní obtíže. Až dozraje, půjde to samo. Maximálně zkusit dát plenu a s tím posadit na zachod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
20.3.21 17:54

Co takhle motivace?? Posaď ho na záchod a řekni mu že až udělá bobek, dostane něco, co neodmítne. Na pleny už je teda velký, ale samozřejmě pozor ať nema komplikace. Když to nepůjde, plenu dej a zkoušej to pozvolna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4298
20.3.21 18:13

@Hrnekmleka to bych mohla zkusit :think:

@Markéta188 slibuji kdeco. Normálně to funguje, v tomhle případě bohužel ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
20.3.21 18:35

Ještě bych koupila plínky. No a napadlo mě, je někdy syn přítomný, když jsi na wc ty nebo někdo jiný? Možná by stálo zkusit motivovat a když budete potřebovat na velkou, s velkým rachotem utíkat na toaletu a pak se radovat sami nad sebou, že se vám to podařilo. :mrgreen: Možná to zní jako kravina, ale inspirovaly mě k tomu vlastní děti. Starší vždycky letí na záchod a křičí „Musím kakat!“, rok a půl stará dcerka to odkoukala a někdy taky s hulákáním letí na záchod a chce posadit. Málokdy se jí to podaří vykonat do záchodu, ale za mě je úspěch už to, že tam chce. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
20.3.21 18:49

U nás taky funguje metoda „monkey see, monkey do“. Syn jednu dobu chodil až na poslední chvíli, téměř vždy mel špinavé slipy, často i kalhoty. Bylo mu to úplně jedno, smrdel na cele kolo a nezájem. Nechápu, proč. Navíc ho vždy bolelo břicho, podle toho jsem poznala, že potřebuje na velkou. Takže jsem i já říkala, že mě bolí břicho, třeba 4×, pak jsem řekla, že to asi znamená, že potřebuju kakat a šla jsem na záchod. Vykonává potřebu, patricne to ohlásila a pak nezapomněla dodat, že už mě břicho neboli a taky jsem si jakože zkontrolovala kalhotky a řekla, že jsou čistý, super. Syna jsem do toho nijak nezapojovala, nepsala se ho, nenutila se jakkoliv účastnit, proste jsem to dělala, jakoby pro sebe. Syn asi po měsíci sám od sebe začal dělat to stejné, absolutně bez problémů. Kdybych to tušila, udělala bych to hned. Co my jsme se natrapili se zácpou… a vyřešilo se to takto jednoduše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
21.3.21 13:26
@Markéta188 slibuji kdeco. Normálně to funguje, v tomhle případě bohužel ne :nevim:
Stejná zkušenost, úplatky nefungují. Je to psychický blok, nezralost nebo něco takového. Zbytečné dítě stresovat. Můj kluk potreboval klid, zalezl za sedačku. Úplatky nefungovali, sám i brečel že mu je to líto a že to neumí… Hlavně s klidem!!! Dát plenku. Pokud má rituál, tak akceptovat. S plenkou posadit na nočník třeba i za gauč pokud vyžaduje soukromí nebo specifické místo. Možná potřebuje u toho stát. Mému synovi pak preplo z ničeho nic a bylo to bez nehod a honění na wc. Hlavně klid!!! :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4298
21.3.21 16:25

@Hrnekmleka a kdy mu to přeplo?
Taky si zalejza za sedačku nebo v pokojíku má taky svoje místo, kadi v podřepu. Nocnik bohužel už nemáme, začal chodit pak na záchod a kadil ráno do noční pleny. Na noc už plenu nemá, jen ten bobek furt neumí :nevim:
Dnes jsem teda koupila další balík plen a počkáme :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
22.3.21 12:48

@Jarka K to si nepamatuji přesně. Ale do školky šel krátce po 4. roce a to už to zvládal. Pak ale ve školce nikdy nechodil na velkou, zadržoval chudáček i celý den a kakal až doma. Vždy si na dno záchodu naskládal papír, aby to nesplouchlo do vody :roll: I teď v pozdějším věku je docela konzerva, věci musí být jak je zvyklý. Zkus jej v prvním kroku naučit na sezení na wc s plenkou a uvidíš. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:43
@Jarka K píše:
Jak naučit syna kadit do záchoda? Má úplně hysteraky, bobek zadržuje několik dní, až mu dám cípek. Chce plenu, do ty se vykadi. Ty teď došly, už jsem je nechtěla kupovat, že už to nějak zvládneme. A asi nezvladneme…
Nevím, jak na něj. Teď je čtvrtý den bez bobku, břicho nafoukly a nic.
Nebo mám ještě koupit pleny a počkat? :nevim:

Co dát plenu a spodek odstříhnout a takhle posadit na záchod?

• Citovat
  • Nahlásit
3171
22.3.21 13:49

Osobně neznám mámu, jejíž dítě by jednoho dne odhodilo s pokřikem plenu a jalo se užívat wc na věčné časy a nikdy jinak. Sama mám tuto zkušenost: náš syn, dnes 5+, si v životě nesedl na nočník. Opravdu nikdy. Prohnul se do luku a čau. Od necelých třech let chodí do skolky, jen na dopo, to bez pleny zvladnul, na malou chodil asi od dvou tak nějak, na bobek si vždycky řekl o plenu. Nepomáhalo nic, ani po dobrým, ani po zlým, hlavně jsem nechtěla mu vypěstovat nějak blok a snazila se to teda nechat na něm. Vůbec nevim, jak by to bylo dal, každopádně ve trech letech a asi 4 měsících dostal průjem. Opravdu silnej. A to ho odnaučilo ze dne na den a zacal chodit na wc. 🙏 Napred jen se mnou, pak i s tatínkem atd… Bylo to dost o nervy. Dodnes se v noci často pocura. Manžel tvrdí, ze to ma po něm, narodil se kleštěmi (manzel) a počůraval se snad do osmi. Náš první měl taky těžký porod, tak nevim. Je mi to jedno. Protože jako neznám dítě, které šlo na pohodu, tak neznám ani jedno, co by šlo do skoly s plenou. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4298
22.3.21 14:51

@Oli.Lyon jojo, s každým dítětem je to určitý boj. S někým to jde snáz, s někým hůř. Každopádně já neznám dítě, kterému je tři a půl a dělá ještě bobek do pleny. Úplně obvyklý to asi není :nevim:
Tak sonduji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 15:00

Měli jsme to podobně. Synovi je dnes 9 let, ale minim. do 3,5 let taky chodil do plínky. Čekal až ji dostane a do ní se vykadil. Už jsem zkoušela kdeco a nevěřila, že se to změní. Přišel ovšem den „D“ - řekla jsem mu, že Krteček / v té době ho zbožňoval/ taky chodí na záchod a on prostě na ten záchod šel.
Chce to vydržet a obrovskou trpělivost. A motivaci- něco co má rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3171
22.3.21 15:28
@Jarka K píše:
@Oli.Lyon jojo, s každým dítětem je to určitý boj. S někým to jde snáz, s někým hůř. Každopádně já neznám dítě, kterému je tři a půl a dělá ještě bobek do pleny. Úplně obvyklý to asi není :nevim:
Tak sonduji.

Možná to neni obvyklý, ale co s tim. Násilím ho nepřinutiš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat