3,5letá dcera chce stále jen babičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
...Mysilka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.13 23:05
3,5leta dcera chce stale jen babicku

Zdravim vsechny. Mela bych jeden takovy dotaz, ktery me trapi uz docela dlouho. Mame 3,5letou holcicku. Ted je to presne rok, co jsme se prestehovali k pritelovym rodicum do baracku. Mame ale svoje bydleni nahore a oni dole.Neni problem v tom, ze by jsme si nerozumeli, az na maly vyjimky. Na opak si myslim, ze moje nastavajici tchyne, je i ma kamaradka. Ale strasne me mrzi to, ze nase holcicka se pta porad jen na ni, stale chce za ni chodit dolu, porad by chodila s ni na prochazky, porad ji rika, at prijde za ni nahoru k nam. Porad jen babicka, babicka. Nebylo by mi to az tak lito, kdyby to zustalo jen u tohodle, ale kdyz prijdu pro ni dolu, ze se jdem vykoupat, nebo, ze se ma jit naveceret, tak kdyz uz me slysi, ze jdu po schodech, krici na me, mami nechod sem, mami jdi pryc! Mame jeste jednu holcicku, jsou ji 3 mesice, a kdyz ji chovam v naruci, vzpominam na tu starsi, kdyz byla miminko, jak jsem ji od miminka vychovavala, a ono ted tohle. Me to opravdu strasne mrzi. Napr. taky me mrzi, ze kazdy den varim jak blbec, ale ona vzdycky od babicky prijde najezena, tak vycistime zoubky a jde spat. Nerikam, ze spolu nejsme, ale porad slysim jen babicka, a kdyby to slo, byla by jen s ni. Nevite prosim, prosim co s tim??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
adam755
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.13 23:09

Nevím, co s tím, ale myslím, že žárlí. Miminko si zabralo maminku, tak ona si zabere babičku.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25243 příspěvků 07.05.13 23:17

Měla bys dohodnout nějaká pravidla s babičkou. Třeba ohledně toho jídla. TAky bydlíme takto, dcera chodí dolů na 2 hodinu do půl sedmé a večeří tam. Takže se s babičkou dohodni, zda tam bude jíst či ne.
Její cirkus ignoruj, doufám, že babička ji v tom nepodporuje.
Samozřejmě se ji snaž hodně věnovat, ale když je dole, tak užívej druhé děcko.
Je to žárlivost plus to, že se jí třeba babička věnuje samotné a tak dále.
Vydrž. Věřím, že je to nepříjemné. Ale tady je potřeba zapracovat na tvých pocitech :palec:

...Mysilka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.13 23:17

Ale ono to bylo jeste pred tim, nez se druha narodila. A nemyslim si, ze by si ta starsi prisla ode me odstrcena, tim ze mame miminko.

madeto
Závislačka 2527 příspěvků 07.05.13 23:18

No určitě žárlí, můj prvorozený byl velký mamulán, dokud se nenarodila jeho sestra, od té doby jsem pro něj vzduch a v kurzu je tatínek a je to dobře (i když jsem to pěkně ořvala, ještě v šestineděli).Před tím si hrál jen na to, že vaří, uklízí, pere, žehlí, šije, ted konečně dělá i klučičí věci co je více s tatínkem.:dance:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 07.05.13 23:21

Klasika, mladej se může z obou prarodičů potetnto. Nejlepší teda byl příjezd z porodnice po třetím porodu, já poněkud naměkko a on na mě ječel, ať jdu pryč :lol:

Co se týká stravování, tak se dohodněte, přeci nebudeš vyvářet, aby to pak nejedla, tak hoď nohy na stůl a užij si, že vařit nemusíš nebo si uvař něco, co bys dítku nedala 8)

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17421 příspěvků 07.05.13 23:25

A za kým běží, když si odře koleno? Nebo koho volá v noci, když má zlý sen? Oni ty děti umějí dobře využít, kdo jim věnuje větší pozornost, nebo kdo je víc rozmazluje, ale myslím, že stejně všechny vědí, že život není jen o tom, s kým je větší prča 8)

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 07.05.13 23:36

Radu nemám. Drž se.

...Mysilka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.13 23:52

Je fakt, ze za maminkou, ale je schopna se i za pul hodiny rozbrecet, jen aby to videla babicka.

...Mysilka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.13 23:56
@Elilen píše:
Radu nemám. Drž se.

diky :-)

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 07.05.13 23:58
@…Mysilka píše:
Je fakt, ze za maminkou, ale je schopna se i za pul hodiny rozbrecet, jen aby to videla babicka.

A kdo z vás zastává ostatní maminkovské věci? Když nakreslí obrázek, postaví věž z kostek, kdo je z vás první, komu to chce ukázat?

Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 07.05.13 23:59

Já bych občas šoupla miminko babičce a podnikla něco jen s ní. Tedy pravidelně. Aby věděla, že máma je tu taky jen pro ní. A pak taky z druhé strany - ségra je, marná sláva, konkurence. Tak je lepší, že to zvládá přes babičku, než aby byla agresivní na miminko. A že to i v tomto věku děti umí…

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 08.05.13 00:00
@…Mysilka píše:
diky :-)

Já bych na tohle byla strašně citlivá. Vím to. Už teď se malá má k mé mamce pomalu jako ke mně. Malá jí miluje, mě by ani nepotřebovala. Ale je malá a tak to neřeším. Jsem ráda, že mají tak vyjímečný vztah. Kdyby dceři byly tři roky a preferovala by jí, tak už by mě to mrzelo hodně.

bridget.ver
Nováček 4 příspěvky 08.05.13 06:24

Já jsem našla jeden zajímavý článek, který se týká i tohoto tématu. sice se to týká spíše separační úzkosti, ale v jedné části tam popisují, že batole má potřebu demonstrovat, že je schopné odpoutat se od matky

http://www.vasedeti.cz/…ot-batolete/

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 08.05.13 06:29

Osobně si myslím, že je docela dobře, když se prckové dokážou od mámy „oddělit“… Mám tři a půlletýho prcka a ten taky babičku miluje, když musímmjít něco vyřídit a ona je u nás, chce zůstat doma s ní, místo aby ořval, že odcházím… :nevim: :mrgreen:

Ale já jsem za to docela ráda… Že jeho vět není už jen máma, ale chce mít okolo i jiný lidi… A docela se těším, až do toho stádia dospěje i mladší prcek… :oops: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >