5 tisíc na měsíc na jídlo

Anonymní
4.6.20 08:44

5 tisíc na měsíc na jídlo

Ahoj, potřebuji vyjít s cca tisícovkou na týden na jídlo pro tři lidi, dva dospělí a dítě. Prosím o tipy na velký nákup a na jídla. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4165
4.6.20 08:51

Proč proboha? To tam nebudeš mít nic moc kvalitního. Zelenina, ovoce. Nebo máš ještě jiné zdroje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21350
4.6.20 08:54
@Kaileee píše:
Proč proboha? To tam nebudeš mít nic moc kvalitního. Zelenina, ovoce. Nebo máš ještě jiné zdroje?

tak měsíc to vydrží dlouhodabě nevím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.20 08:56
@Kaileee píše:

nemám, bydlíme v paneláku. Utratila jsem půlku peněz na jídlo :oops:, měla jsem nějaké zatmění.

• Citovat
  • Nahlásit
4165
4.6.20 08:56
@ka2ka píše:
tak měsíc to vydrží dlouhodabě nevím :think:

Co je tohle za zivot ale, bych se nonstop stresovala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
4.6.20 08:58

@Kaileee ježiš, už jsem to teda nevydržela. Promiň, ale ty jsi protivná snad v každé diskuzi. Víš, že je hromada lidí, kteří mají málo peněz? A že jsou místa, kde jsou platy pořád nízké a práce málo? Ceny potravin jsou teď opravdu vysoké. Co jako mají dělat? Se pořád oháníš, jak máš majlant, hromady super kvalitního jídla, dokonalýho chlapa co se postará o děti… viděla jsi někdy i jinej život? Ten víc opravdovej a častější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35566
4.6.20 08:58

Tak v aktuální krizi a zdražení si nepomuzes ani vařením levných jídel. To nevyjde. Zkus kontaktovat nějaké aktivizacni sluzby pro rodiny s dětmi, většinou disponují s potravinami, které se neprodaly v marketech a také vám poradí, jak situaci řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25993
4.6.20 08:59

Maso nakupovat levné u řezníka (vnitřnosti, kuřecí, krůtí krky, pupek, koleno apod.).
Vařit z luštenin, krup apod. Těstoviny v akci nebo ty nejlepvnější (ale nejsou nic moc).
Místo bílého pečiva/rohlíků koupit šišku chleba, půlku zamrazit a vytáhnout, až se ta první sní.
Jogurty bílé a míchat s marmeládou nebo max. grankem či banánem.
Vynechat nákup veškerých pochutin, pitíček, alkoholu apod.
Doma zavédst režim, že se jí to co je/co se uvaří. Potraviny typu ovoce, zelenina, jogurty na příděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
@Petula306 píše:
@Kaileee ježiš, už jsem to teda nevydržela. Promiň, ale ty jsi protivná snad v každé diskuzi. Víš, že je hromada lidí, kteří mají málo peněz? A že jsou místa, kde jsou platy pořád nízké a práce málo? Ceny potravin jsou teď opravdu vysoké. Co jako mají dělat? Se pořád oháníš, jak máš majlant, hromady super kvalitního jídla, dokonalýho chlapa co se postará o děti… viděla jsi někdy i jinej život? Ten víc opravdovej a častější?

Co to meles prosim te? Jsi nejaka ujeta ne? Nevim, kdy jsem kde psala, ze mam majlant a hromady kvalitního jidla. Zkus si vsimat i jinych veci… a nezavid mi toho chlapa. Nemuzu za to, ze ty ho asi nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6490

Na pohodu :nevim: Naplánuj si jídelníček aspoň na týden, sepiš si seznam potravin a nakup je v supermarketu. Můžeš uvařit na jeden až dva dny. Takový základní jídla, jako je čočka se vejcem (klobásek nebo párek k tomu mít nemusíte), guláš s knedlíkem (ten si uděláš sama raz dva), těstoviny s rajskou a sekanou, zapíkaný těstoviny, zapíkaný brmabory, řízek s kaší, špenát, rizoto, houbová omáčka, kari omáčka, brokolicová omáčka, mexický fazole, těstovinovej salát, různý polívky - opět brokolicová, hrášková, zeleninová s ovesnými vločkami, z červené čočky, čočková, fazolová,… Takových levných jídel je až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25993
4.6.20 09:00
@Anonymní píše:
nemám, bydlíme v paneláku. Utratila jsem půlku peněz na jídlo :oops:, měla jsem nějaké zatmění.

Tak tohl eteda nechápu. Za co tak potřebného jsi to probendila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
4.6.20 09:01
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji vyjít s cca tisícovkou na týden na jídlo pro tři lidi, dva dospělí a dítě. Prosím o tipy na velký nákup a na jídla. Děkuji.

Pokud je to jen na jeden, dva měsíce, tak myslím, že v pohodě vyjdeš s tím, že nebudeš kupovat zbytečnosti (sirup, ochucené nápoje, sladké jogurty, sušenky a podobné „mlsky“, párky atd.), omezíš zeleninu a ovoce na to, co mají v akci a maso z větší části nahradíš luštěninami nebo vejci. Super levné i zdravé jídlo je třeba čočka s vajíčkem a okurkou, bezva jsou ale i těstoviny na milion způsobů (ale nekupuj žádné polotovarové omáčky!), rizota. Můžeš sehnat celé kuře a z něj udělat 3 jídla klidně - z kostí polévku, ze stehen klasika pečené, obrané zbytky do rizota. Husté polévky jako zelňačka, bramboračka, luštěninová atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
4.6.20 09:02

@Kaileee snad v každé diskuzi dehonestuješ ostatní a vyzdvihuješ svoji dokonalost. Ale to se všude někdo takovej najde. To jen, abys věděla a dál o tom nebudu diskutovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.20 09:03
@Svistice píše:
Tak tohl eteda nechápu. Za co tak potřebného jsi to probendila?

za blbosti. Hadry, hračky, kosmetika. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
35566
4.6.20 09:03

Taky je podstatné, jestli má chlap oběd v práci nebo jestli je potřeba zajistit jídlo pro všechny celodenne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat