5 týdnů a prostě nespí. Už jsem zoufalá

PHV
1282
16.5.16 14:10

5 týdnů a prostě nespí. Už jsem zoufalá

Maminky, zajímá mě, jestli je to normální. Mam doma 5ti týdenní dcerku a vůbec nespí. Všude čtu a slycham, ze miminka spinkaji od kojení do kojení. To vůbec neznám. Už od porodu spí špatně, ale je to čím dál horší.
Spí maximálně deset minut, neustále se chce nosit a být u mě. Je to fyzicky i psychicky náročné a priznam se, že už nemůžu. Nepomáhá ani kočárek, houpání, prostě nic. Je plně kojena a hlad mít nemůže, už neusne ani u toho prsa. Ani na prdiky netrpí. Vážně už nevím co mam dělat. Mate to taky někdo tak? Pomohlo něco? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3316
16.5.16 14:12

@PHV napadá mě jenom šátkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35029
16.5.16 14:13

Vydrž. Já tě chápu, starší syn byl to stejné, přešlo to cca ve 4 měsících, kdy už si začal trošku i hrát, jinak neustále řval a řval a bylo jedno, jestli ho chovám nebo nechám ležet, bylo to šílené období, ale nezbývá než vydržet. Zkoušela jsem vše a nic nepomáhalo. Je pravda, že jsem mu pak párkrát dala večer UM a je fakt, že pak spal dokonce 3 hodiny v kuse, což bylo jako zázrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
16.5.16 14:14

Nektera miminka to tak maji. Nektera to prejde nektera ne. Moje rada zni respektovat jeho potreby. Tedy nosit. Porid si satek a nos v satku. Pokud nechce spat a je klidna tak at nespi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.5.16 14:15

@PHV Pevný zavinutí a bílý šum. Nám to opravdu pomohlo. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
16.5.16 14:16

Porid satek. V tomhle obdobi bych je to normalni. U syna to zaclo asi v 3tydnu a trvalo nekolik tydnu. Furt jsem nosila a nosila. Hruza. Pro dceru jsem mela koupeny satek. Taky se chtela nosit a spala u me.

• Nahlásit
  • Citovat
PHV
1282
16.5.16 14:18

Bílý šum vysavač občas zabere, to je pravda. Ale začíná si dělat imunitu i na to :-D a ze zavinuti se mi vzdy dostane, asi to delam spatne :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1075
16.5.16 14:19

@PHV
a pláče ti? může mít taky reflux - že se mu mlíčko zpátky vrací do krku…nebo jen nechce spát a je v klidu? zavinutí dle Karpa hodně pomáhá, náš mládežník taky nechtěl spát, jako malé miminko naspal přes den max. 2 hodiny :roll: Teď je mu rok a spí přes den tři hodiny-zázrak. Jako maličkého jsem ho tedy nosila, chovala - v kočárku taky nespal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2202

Zkusila bych ten bílý šum a pevně zavinout. Já jsem dávala oba kluky spát k zapnuté digestoři, jinak se mi taky budili…Určitě se to zlepší, ale některá mimina jsou prostě náročnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9153

Dcera takhle az do 9 mesicu… Satek trochu pomahal, spis treba jednou denne, ze se tam na chvili zklidnila. Jestli ted ve 4 letech splnuje ma dcera definici normalni nevim :mrgreen:, ale urcite je chytra a sikovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
16.5.16 14:22

Doporucuji si precist aspon na netu o crm jr kniha Nejšťastnější miminko v okolí, pan Karp tam krásně popisuje, proč miminka pláčou a špatně spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1282
16.5.16 14:25

Ne že by přímo plakala, ale je taková protivná, je na ní vidět, jak by potřebovala spinkat, ale asi jí to nejde, nebo já nevím, I autem jsme s ní jezdili, ale spí jen dokud se jezdí. Jakmile zastavíme - konec.
Není na ní nic vidět, co by jí mohlo trápit, takže asi jen prostě nechce spát. Ale mne si očička a zívá, občas se jí povede usnout na hodinu za stálého vožení v kočárku přes práh, ale to je zázrak. Už mi jí je líto, musí být nevyspinkaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
16.5.16 14:29

Pomohla nám zavinovačka swaddleme, najednou spal i 6 hodin v kuse, bohužel už mu je 7,5měsíce je veliký jako roční dítko (75cm a 9,5kg) a budí se celou noc klidně po hodině až do rána. Myslím, že ho budí vlastí ručičky, jak s nimi šermuje ze spaní, ze všeho už se vyhrabe. V klidu spinká dokud je má schované ve spacím pytli, nebo dece.
Od 5. týdnů jsem přes den nosila v manduce a dokud se jezdilo s kočárkem, tak to také šlo.
Jinak nezbývá než vydržet, ani jedno mé dítě nebylo spavé a noci bez probuzení jsem se dočkala nejdříve v 15. měsících u nejstarší dcery. Ostatní děti to nezvládly ani do třetích narozenin :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2070
16.5.16 14:35

Prvni dcera byla to same, poprve spala celou noc ve 2letech, nedokazala se zklidnit, zkusila jsem vse a nepomohlo nic. Bohuzel jsem neznala bily sum, u druhe uz jo a se zavinovackou spala krasne, ale treba by prvni nespala ani tak, neni jina rada nez vydrzet, zapojit manzela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
16.5.16 14:37

@PHV Jak zavinuješ že se ti z toho dostává? Pouze do pleny? Zkusila si nějaké zavinovačky typu Swaddle me? Takhle malý mimčo by se ti z toho ještě nemuselo umět vyboxovat ven. Jinak karpova metoda tišení: zavinout, přetočit na bok, houpat, bílý šum a dudlík. Potěchto pěti krocích se miminko zklidní a nám nakonec usínalo. Taky mi malá chtěla spát jen v náručí - chvíli jsem šátkovala, pak začala blinkat. Máš dudlík? Zezačátku sme ho nedávali, malá plakala, špatně spinkala, nakonec sme ho nasadili a světe div se, hodný miminko najednou. Je to boj no, chápu tě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama