5ti a pul tydenni tehotenstvi

26.10.06 16:29

5ti a pul tydenni tehotenstvi

Holky, potrebuju poradit.

Koncecne jsem po cca 2 letech snazeni v tom! Ta strasna radost. Tyden po testu me sestricka objednala k doktorovi na ultrazvuk. Sla jsem s manzelem, oba uplne napnuty.
Doktor tam sice nasel embryo, ale rekl, ze je jeste moc brzo. Nebylo videt bijici srdicko.
Objednal me cca za 10 dni. Rekl sice, ze je to normalni, ale nejsem si jista, jestli me nechtel vydesit.
Je to normalni, nebo ne. Prosim pravdu.

Taky mi pri tom ultrazvuku nasel cystu (2 cm), kdyz mi to rekl, hrozne me to vydesilo. On zase rekl, ze je to normalni, ze je mala a ze se to vstreba.
Jasne byla jsem na stimulaci na injekcich, asi to bude z toho, ale ptam se, muze to byt nebezpecne celkove a pro tehotenstvi?

Moc dekuji za odpovedi, je mi po te pondelni navsteve fakt diven, odchazeli jsme z ordinace s manzelem tak nesvi. Jsem od te doby strasne vydesena, porad se pozoroju. Pred dvema dny me dost bolelo bricho. Mohlo to byt nervozitou z dulezite prezentace, kterou jsem mela a z toho, ze jsem nic poradneho nejedla, ale mohlo to asi klidne byt i z te cysty…?

Poradte, budu moc vdecna

Kikimora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
26.10.06 16:49

v tomhle tydnu je to uplne normalni, zazila jsem to same, az na to ze to bylo uz v sestem tydnu a vypadalo to spatne, i doktorka rikala ze uvidime a o dva dny pozdeji tam uz bylo videt i srdicko a nemusela nabirat kontrolni krev, takze klid, urcite je to normalni a v poradku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.10.06 16:56

AHojky

Ahojky - no jasně že je to normální - já jsem po umělku - IVF ICSI a šla jsem na první kontrolu v den kdy měly přijít ms - jen kontorla vaječníků … a HCG 180jednotek - další kontrola za týden - to jsem teda byla v počátku 5.týdne a na UTZ jen dutinka- naprosto prázdná, ani gestační váče a žloutkový váček - nic - já byla totálně v šoku celý týden - ale HCG pořád stoupalo - pak další kontrola v počátku 6.týdne a to už byl vidět Gestační váček a žloutkový váček - ale ani embrijko ani srdíčko. Srdíčkok bylo vidět až po dalším týdnu tzn. na kontrole která byla 3.týdny po očekávané MS. A prý je to naprosto normální průběh. Tělo asi dokáže vytvořit zázrak ze dne na den - dnes tam není nic a zítra ano. Takže držím palce!!!!

Dandy_S@centrum.cz

• Nahlásit
  • Citovat
551
26.10.06 18:26

Ahoj,

můj dr. posílá na UTZ nejdřív 10. týden těhu (tzn. že za ním dřív než v prosinci nepůjdu - nemá to cenu), je ze staré školy. A to už to musí být vidět. Takže si zatím hlavu nelam, je brzo.

Cysta: buď se vstřebá nebo ne. Kámoška teď nedávno rodila, také měla cystu a zjistila, že co doktor to názor. Prošla 3 doktory v Pardubicích, každý radil něco jiného (jeden nechat volný průběh po celé těhu, druhý okamžitý potrat a odstranění cysty, třetí potrat a odstranění celého vaječníku). Žádná z těhle variant se jí nelíbila: tak si zajela do Hradce Králové, tam ji začali sledovat a jelikož se to nevstřebalo, tak byla v 5. měsíci těhotenství na laparoskopii. Bylo to ambulantně, večer šla domů. Ona i dítě bez problémů. Takže se nenech vynervovat a pokud se ti názor doktora nezdá, dojdi si na konzultaci k jinému.

Ať to je v pohodě, přeji příjemné těhotenství a zdravé děcko!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zu
4347
26.10.06 18:28

Ahoj!
Cystu jsem měla taky a vstřebala se.
Nenervuj, určitě to bude v pořádku - věř doktorovi!
(lehko se řekne, hůř udělá, co?)
Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
26.10.06 19:59

Ahoj

nečetla jsem komenty, ale jen pro uklidnění - v prvním těhu jsem měla cystu… a dost velkou.. .. bolelo to jako prase - prý protože mi praskla - cca v 5-6 tém tt… prý je to normální:o)

První těhu
srdeční akce byla vidět v 6 tt - na začátku…
nynější těhu - srdeční akce byla vidět až v 8 tt - na začátku:o) a to jsem si říkala že půjdu na první ko až v 7 tt kdy bude URČITĚ bijící srdíčko vidět… a houby

byla jsem dost vyděšená, protože stejný dr, stejný utz… prostě stejný podmínky, ale dvoutýdenní rozdíl v zobrazení:o()… ptala jsem se ho na to a „prý je to normální:o)))“

Pokud bych plánovala třetí - tak jdu na kontrolu až tak v 10 tt

Takže hodně štěstí a pohodové těhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
26.10.06 21:46

Je to uplne normalne, vobec nemusis mat strach. Ja som tiez bola na 1. UZ v 5tt, bolo vidno dutinku, ale srdiecko este nie. Na dalsi UZ som sla v 7tt, uz bolo vidno aj srdiecko :P . A cystu som mala pred otehotnenim, aj cele tehotenstvo (pocas neho sa mala vstrebat, nestalo sa 8) ).

Drzim palce a az budes mat za sebou druhy UZ, tak sa ozvi ako ste dopadli.

Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3744
26.10.06 21:49

Také jsem byla na IVF a už v papírech mají psané, že jsou min2 kontroly UZV. A to 10 dní po vynechání MS, aby se prokázala dutinka a pak za týden na srdeční akci. Teď je ještě brzy. Za týden uvidíš, že tam bude bít srdíčko jako zvon :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
26.10.06 21:50

Elindo preboha to myslis vazne ze kamosku posielali s cystou na potrat?? 8O Mne moj gynekolog vravel ze s nou mozem kludne aj otehotniet a ziadny vplyv na plod to nema. A fakt ze nemal, nemala som ziadne problemy ani bolesti. Viem o plno zenskych ktore s cystou pretrvali cele tehotenstvo v pohode, a o moznom potrate nebola nikdy rec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5798
26.10.06 21:54

Tak se přidávám k čekatelkám na srdíčko - na první kontrole jsem byla v 6+5 s tím, že na 100% srdíčko bude a já se nebudu nervovat… Houby. Na další si mě pozval až za 2 týdny a všechno zatím v pořádku. Takže hlavně žádné stresy!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
27.10.06 08:11

Já si taky myslím, že v polovině 6tt je na srdíčko ještě brzy. Někdy začíná být vidět až na konci 7tt, ale obvykle se čeká až do 8tt. Když potom není, tak to už je problém.

Cysty - já měla dokonce dvě o rozměrech 3 a 4 cm. Dr. mi říkal, že pokud samy nezmizí, bude se s tím muset něco dělat. Ale že by mě kvůli cystám posílal na potrat - panebože to ne. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
27.10.06 21:12
Majki píše:
Elindo preboha to myslis vazne ze kamosku posielali s cystou na potrat?? 8O Mne moj gynekolog vravel ze s nou mozem kludne aj otehotniet a ziadny vplyv na plod to nema. A fakt ze nemal…

Jo Majki, i mezi doktory člově narazí na blbce. Nebo se možná špatně vyspali, co já vím. Hlavně, jak říkala bábinka: důvěruj ale prověřuj ! :D A zkušeností s tím mám spoustu. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.10.06 15:18

mám strach...

ahojte holky,prosím,má někdo podobnou zkušenost?Jsem 5-6tt.týden jsem špinila,dle Dr. vše vpohodě.pak začalo krvácení jak při menses.Mám ascorutin a ležet.na uzv bylo už vidět mimi se žl.váčkem ještě bez akce-vím je snad brzy.Ale co to krvácení i s kousky sliznice no jako při menses.Prosím napište.Děkuji Katka29

• Nahlásit
  • Citovat
473
28.10.06 16:05

já bych jela do nemocnice, jestli je to možné. třeba je to nějaká cysta a miminka se to netýká, ale třeba se to miminka týká a v nemocnici by možná mohli nějak pomoct, kdyby přímo nešlo o to, čeho se bojíš, ale třeba jen o nějaký hormonální výkyvy atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
30.10.06 20:39

Ahoj,
při prvním UZ mi také doktor říkal, že vidí fazolku byl to 4tt+nějaký ten den navíc, na další UZ mě pozval za 14 dní, čekali jsme, zda se miminko ujme. Na druhém UZ už bylo vidět srdíčko :) Hlavně na sebe dávej pozor a mimču se bude u tebe určitě líbit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama