7leté neošetřitelné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anneli
Stálice 82 příspěvků 04.01.17 07:33
7leté neošetřitelné dítě

Milé dámy,

prosím o radu nebo tip v této situaci, cítím se ZCELA bezradná.

Má dcera navštěvující první třídu má +- od konce letních prázdnin blok vůči jakýmkoli zásahům do svého těla - myslím tím stříhání nehtů, připínání náušnic, odběr krve, očkování, dětská lékařka jí bez kňučení a protestů nemůže strčit ani špachtli do krku kvůli vyšetření…ALE primární kámen úrazu je u nás návštěva zubaře.

Naposledy jsme svištěli na zubní pohotovost s otokem na tváři, vypadala jako boxer po zápase :), ale absolutně si nenechala (byť mladým sympatickým zubařem s příjemným přístupem) vyšetřit bolavý zub. Zkažená čtyřka dole. Poradil nám výplach úst šalvějí, protizánětlivý Nurofen, Dithiaden na noc a návštěvu naší zubařky.

U naší zubařky si samozřejmě se zubem nic udělat nenechala (naposledy dceři vytrhla zkažený mlíčňák, který se nekýval, podle mě strašně necitlivě (to malá byla ještě s doktory OK), dcera se leknutím (bolestí??) rozeřvala, rozplakala…)

Od té doby u zubařky peklo. Pusu ještě otevře, ale jen k „náhledu“, jakýkoli nástroj si dovnitř strčit nenechá, hysterický řev, ruce před pusu, nohy pod bradu.

Zubařka nás poslala k dětské lékařce, ta nám vystavila žádanku k dětskému psychologovi a odkázala nás na pomoc homeopatik.

PROSÍM co byste upřednostnily? Myslíte že homeopatika odbourají takový blok? Když jsem včera do ordinace homeopata volala, sestra se zasmála s odpovědí „haha, co my s tím tady, no uvidíme ale popřemýšlejte jestli nemáte ještě jiný zdravotní problém…“ Nechám tam dost peněz, ale nejsem přesvědčená o potřebném výsledku. :roll:

Bude pár sezení u dětského psychologa přínosnějšíí? :nevim:

Děkuji za rady!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Zabatko
Závislačka 4340 příspěvků 04.01.17 07:42

Nevím, jestli jsem to dobře pochopila, ale předcházela tomu bloku nějaká událost? Normální mi to nepřijde a psychologa bych asi zvolila. Naše děti jsou na manipulaci zvyklé, prostě to od malička berou jakou součást života, a to u mladších holek včetně očisty genitálií (normálně umýt), případně už jsem musela i zavádět gynekologické čípky a v pohodě. U nás s tělem žádné tabu neděláme, neumím si představit, co by se muselo stát, aby takový blok u dětí nastal. Přirozený stud asi přichází až později se začátkem puberty.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.17 07:43

@Anneli je to blbost.. jiného zubaře.. ale jako v tomhle věku je to na pováženou.. zažila jsem s tříletým, který se bloknul po vyvrtání zánětu v zubu (na sílu, na pohotovosti, žádné umrtvení)… moje zubařka ho ukecala -týden denních návštěv, pak si nechal opravit 4 zuby :think:

Zabatko
Závislačka 4340 příspěvků 04.01.17 07:43

Jinak co se homeopatik týče, tak si myslím, že je to nesmysl, zvlášť v tomto případě, ale obecně si myslím, že je to jen předražené placebo.

LenkaN26
Závislačka 4114 příspěvků 04.01.17 07:43

Já mám doma taky hysterku, ale v 7 letech je už dítě dost velké aby se s ním dalo promluvit a vysvětlit mu důsledky co se stane, pokud se ošetřit nenechá. Hlavně s ní o tom mluvte. Já musím s naší osmiletou taky předem řešit vše, vysvětlovat a připravovat. Před půl rokem si dokonce nechala nastřelit naušnice. Exmanžel jí je vyndal a samozřejmě jí za týden co u něj byla zarostly dírky…

Zabatko
Závislačka 4340 příspěvků 04.01.17 07:45
@martina.se píše:
@Anneli je to blbost.. jiného zubaře.. ale jako v tomhle věku je to na pováženou.. zažila jsem s tříletým, který se bloknul po vyvrtání zánětu v zubu (na sílu, na pohotovosti, žádné umrtvení)… moje zubařka ho ukecala -týden denních návštěv, pak si nechal opravit 4 zuby :think:

Tak to se zubařka zachovala správně. My máme také super zubaře, který dětem ukázal ordinaci, povozil je na křesle, seznámil s nástroji a nějak tak nenásilně jim ty zuby zkontroloval a nakonec jim ještě z rukavic nafoukl a namaloval panáčka. :palec:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.17 07:53
@Zabatko píše:
Tak to se zubařka zachovala správně. My máme také super zubaře, který dětem ukázal ordinaci, povozil je na křesle, seznámil s nástroji a nějak tak nenásilně jim ty zuby zkontroloval a nakonec jim ještě z rukavic nafoukl a namaloval panáčka. :palec:

přesně tak.. u nás ten sam postup a z dítěte, které chtěli ošetřovat jen pod narkózou je najednou dítě, co se nebojí ani trhání :palec:

Anneli
Stálice 82 příspěvků 04.01.17 07:54

Celá rodina s dcerou o potřebném ošetření u zubařky mluvíme, vysvětlujeme, upozorňujeme na možné následky… než jsme navštívili naši dětskou doktorku, tak jsem zoufalstvím sklouzávala i k úplatkům „když si necháš opravit zub, půjdeme vybrat lego atp.“ - což mi MUDr. zatrhla s tím, že podobné zákroky musí absolvovat normálně a brát je jako běžnou součást života. S čímž souhlasím.

Nevím, naše zubařka trpělivostí neoplývá, je to ženská v letech, na křesle mi ji nikdy nevozila a už vůbec nefoukala panáčky z rukavic :).

Na konci ledna musíme k zubařce se zubem zase, už teď nespím. Asi bych to neměla psát, ale kolikrát se tam za ni stydím, jak bychom ji doma týrali nebo co :(.

Nepomáhají tedy úplatky, sliby, výhružky, zvýšený hlas, nic.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.17 07:58

@Anneli uvědom si, že svoji nervozitu přenášíš na dítě.. pošli tam s ní někoho jiného / babičku, tátu atd… je to i o tom, jak se chováš Ty… úplatky fakt nefungují.. kdyžtak změň zubaře :nevim:

lecijasek
Závislačka 3916 příspěvků 04.01.17 07:59

Pokud má blok, tak bych psychologa zkusila. Homeopatika mi v tomto případě přijdou opravdu jako předražené placebo… Jinak vysvětlovat, zkusit to doma natrénovat. U těch zubů, pokud to opravdu potřebuje ošetřit, tak zkuste najít, kde to dělají v analgosedaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 08:03

Nemáš se za co stydět, moje sestra ma tři holky obě mladší jsou v pohodě a nejstarší je velký straspytel. Bojí se dr. a zubaře ještě více. Teď je jí deset a malinko se to zlepšuje. Prostě má takovou povahu.Snad se to u vás taky zlepší. Anonym kvůli sestře

lecijasek
Závislačka 3916 příspěvků 04.01.17 08:03

No jinak u zubaře je to opravdu o přístupu. U nás se na křesle vozí, doktor dělá srandy a když dceři prvně vrtal, tak jí prostě ukecal. Vzal si vrtačku a jako si vrtal do ruky, aby viděla, že to nic nedělá a nakecal jí, že to vlastně nevrtá, že sama vidí, že to jen cáká léčivou vodu, která ze zubu vyžene červa. Držela nakonec úplně v klidu. Ale někteří zubaři jsou opravdu necitliví a dítě z toho může mít blok. A v tom si myslím, že psycholog může pomoci. A změnit zubaře, pokud je to možné.

Ajanocka
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 04.01.17 08:17

Mám stejně starou dceru a taky stejnou hysterku(. V zaři jsme změnili zubářku, má super přistup, mladá, přijemná. Když viděla jak se dcera klepe, řekla, že dnes jen se podiva nic dělat nebude. Bohužel 2 mlečné zuby museli ven 4,5 vedle sebe… Objednala nas na další termin s tim, že dcera nejrřiv dostane prašek na uklidněni, bude přiospala až pak se to bude trhat + jsem ji davala Bachovy krizové kapky. KUpodivu to proběhlo opravdu v klidu, prašek zabral, dcera byla vysmatá v čekarně, pak ji to Dr. rychle vytrhla, šlo to dobře, malá jen trošku zabrečela (bylo to nic v porovnani s hysterakami před tim), jeli jsme domu, dve hodinky pospala a už ji nic nebolelo. Takže takový postup fakt doporučuji. I když jsme zas byla nervozní jak na ni zapůsobi ten prašek (nepamatuji si název)

Anneli
Stálice 82 příspěvků 04.01.17 08:23

@Ajanocka Děkuji za příspěvek :). Můžu se zeptat jak dlouho jsi Bachovy kapky před zákrokem podávala? A tabletka bylo od paní zubařky?

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 08:25

@martina.se olouvám se, ale co jako je na pováženou? Že po necitelném zákroku se sedmiletá holčička bojí ošetření? mě kdyby někdo vyrval nečekaně zub, tak budu taky dosti rezervovaná při dalších návštěvách a to je mi 37 let. Jaképak na pováženou?
Můj syn má šest a nemá důvěru snad v žádného doktora. Vždycky se vyptává kam jdeme a co mu tam budou dělat a je o vyloženě se strachem…Ještě loni u zubařky řičel jako tur. Když měl pět a byli jsme u kardiologa na kontrole a chtěli mu jen udělat ultrazvuk, měl úplný záchvat a byl to čirá hrůza, jak se strašně bál. Občas si doma hrajeme na doktory, posloucháme, díváme se do kru, počítáme zoubky, počítáme žebra a ukazujeme že to jako u opravdového doktora…trochu se už zklidňuje. Ale taky je to tím, ž mu nic bolestivého dlouho nikdo nedělal. Chce to jen empatii a trpělivost. Je to vystrašené dítě. Ne psychopat. :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Druhý útočník podezřelý z vraždy pumpařky: Ulítával na bitkách a ojetinách

Policisté už zadrželi i druhého muže, který měl přepadnout čerpací stanici u... číst dále >

Prokleté Pardubice: Svoboda málem zabil, Lubina úplně! A v čem jede Čáslava?

Hokejové Pardubice jsou snad doopravdy prokleté. Nejenže zažívají naprosto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >