Čištění zoubků u maličkých dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Korin
Kecalka 308 příspěvků 28.12.16 12:25
Čištění zoubků u maličkých dětí

Ahojky, prosím o tipy, jak správně čistit zoubky malým dětičkám. Mám rok a půl staré dítko. Existují i zde mezizubní kartáčky? U nás je čištění trošku boj, maličká si s kartáčkem v pusince pohraje, ale jinak mě moc čistit nenechá. díky za vaše zkušenosti, tipy na kartáček, apod. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 12:29

@Korin zalehnu, vyčistim.. mezizubní kartáček v tomto věku nee :think:

Judithkaj
Nováček 28.12.16 12:31

Vždy začínám čištění já. Až poté dítě. U toho seděl dříve v židličce, nyní na nočníku. Malé děti mají velké mezery, mezizubní kartáčky nejsou potřeba. Kvalitní pasta velikost hrášku, až po vyčistit mnou předávám dítěti. Každy den to samé a pak je to bez boje.

Eminka1
Kecalka 165 příspěvků 28.12.16 12:32

Mame kartacek kratce zatim zkousime ve vane spis kartacek jen tak kouse ale beru si taky kartacek a cistim pred malou pak chvilku ji a zase ja (kazda svuj samozrejme) no a pomalu a jiste zkousi cistit sama :) rozhodne bych nato netlacila a mezizubni kartacky nepouzivala:) a kartacek vybrat od 0+ delaji i 6r+ a s prisavkou je to pro ni zabava lepit ho po vane :)

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 28.12.16 12:35

Vyleze na stoličku u umyvadla, zuby mu vycistim ja a az pak je mu kartáček vydán k zuzlani a lepení po umyvadle. Používáme colgate s pricucovym systémem :lol: nevim jak se to jmenuje. Hrozne ho kouše, takže kupuju jeden kartáček na 14 dni. Mezizubni nepouzivame

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 12:37

:mrgreen: u nás funguje jen síla.. kluk kartáček žužlá, nečistí :think: jo a dáváme pastu

hofka
Extra třída :D 14993 příspěvků 28.12.16 12:48

Oni mají dost mezery mezi zubama (aspoň naši), takže mezizubáky ne a ani si to nedovedu představit, myslím že se to nedělá:-) V tomto věku pokud nespolupracovali, zakleknout, vyčistit.

terinka4444
Hvězda diskuse 67908 příspěvků 28.12.16 12:54

Elmex kids pasta a curaprox baby kartáček. Nešlo-li po dobrém, šlo to na sílu. Ale pravda, že mé děti byly zvyklé od půl roku na kartáček, od prvního zoubku, kdy vůbec neměly mozkovou kapacitu na to se bránit, takže v roce a půl to braly naprosto za samozřejmé. Někdy peskovaly, že se jim nechce, ale výjimka neexistovala, takže to berou samozřejmě.

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 12:54

Curaprox CK 4260 dětský zubní kartáček SuperSoft a pastu Elmex Caries Protection.
Mezizubní ne.
A nejdřív jsem čistila já, tak že jsme hráli hru co všechno dnes papal a má to v pusince a já to musím vyčistit. Pak dočišťoval on.
Teď už si čistí sám a já dočišťuji ;)
Jinak zubař říkal, že na kartáček nemám dávat moc pasty, spíš skoro žádnou, právě proto aby to necucal :)

Půáček
Kecalka 285 příspěvků 28.12.16 13:01

Tohle se tady resilo zrovna nedavno, tak 2 týdny zpátky. Dost děvčat psalo, že ho s detmi používají a to i s dentální nití.
Můj zubar i dentální hygienistka mi rekli, že mezizubní proc ne. Je to hodně o tom, že budou mít návyk do budoucna. Naše malá (26 mesicu) to vidi u nas, takže ho přímo vyžaduje :D občas ho i použije správně, občas ji pomaham. Jsem rada, ze si na to zvyka. Ji to neublíží a v dospělosti bude mít čište zuby a ne nejake hruzy. Až bude cas, půjde se mnou i na tu dentální hygienu.
Myslím že spoustu věcí si člověk nedovede predstavit, třeba batole s mezizubním kartáčkem, ale je to o zvyku :)

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 13:11

Takhle malému dítěti ale nedávej pastu Elmex, předpokládám, že si neumí vypláchnout pusu. Aspoň náš 1,5r to neumí. Čistíme pastou bez fluoru a cca jednou týdně mu to vezmu normální dětskou. Mezizubní fakt ne :mrgreen:

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 13:13

A jek tu někdo psal o množství pasty velikosti hrášku, tak naší pastě píšou zrnko rýže :lol:

terinka4444
Hvězda diskuse 67908 příspěvků 28.12.16 13:14
@kerrankin píše:
Takhle malému dítěti ale nedávej pastu Elmex, předpokládám, že si neumí vypláchnout pusu. Aspoň náš 1,5r to neumí. Čistíme pastou bez fluoru a cca jednou týdně mu to vezmu normální dětskou. Mezizubní fakt ne :mrgreen:

elmex má verzi kids a verzi junior

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 13:22

@kerrankin elmex má verzi pro nejmenší. a dávám - no spíš umažu kartáček :mrgreen:

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 13:25
@martina.se píše:
@kerrankin elmex má verzi pro nejmenší. a dávám - no spíš umažu kartáček :mrgreen:

Přesně tak, bože :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >