8 měsíců a zvrací a zvrací
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Narodila se o 3 týdny dříve, měli jsme maličko problém s jídlem, nechtěla moc baštit mléko, ale neblinkala, začala blinkat až tak kolem 6. měsíce když ji začali růst zuby a ona si pořád strkala ruce do pusy, tak jí to natáhlo a poblila se. Příkrmy začala zvládat docela dobře, jen občas dělala blbosti, tak jsem jí lžičku omylem strčila hloub a ona se taky poblinkala, ale nebylo to způsobené jídlem, jediné kdy zvracela více bylo idyž byla nemocná, ale to bylo v pátém měsíci…pak jsem začala od konce 6. měsíce dávat přesnídávky a to byla konečná, pokaždé se pozvracela…doktorce jsem to říkala, tvrdila mi že na to její žaludek není připravenýk ale e to mám zkoušet…ale jí se to řekne, ona nepere pořád poblité oblečení…
- Citovat
- Upravit
Pokud to dela jen po presnidavkach, tak me napada intolerance nebo alergie na fruktozu (ovocny cukr). nebo ji to jen nechutna, zkousela jsi uz cerstve ovoce?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
jj zkoušela jsem i čerstvé ovoce, chutná ji pomeranč to je jediné, banán zvrací, jablko chce jen větší kousek na cucání, rozmixované ho nechce…
- Citovat
- Upravit
Asi bych to fakt řešila nějak víc s tou doktorkou, minimálně na nějaký vyšetření by tě měla poslat..
To přece není takhle normální.. A jinak je malá v pohodě?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Malá me blinkala a ublinkavala skoro do roka.mléčný výrobky jsem v 8 mes zkoušela, blinkala-zkusila jsem pak v 10 mes.sunar nechtěla, kojila jsem.pak jsem jí koupila od Hami ty jogurty a v rossmanu ty pudinky, krupici a ja nevim co ještě měli.zacala jsem pomalu a dávala jí to jako dopo svačinu-pak sla spat a strávila to.chvilku to trvalo, občas ublinkla a třeba za pul hodiny co to snědla a smrdělo to nakvasene-fuj.bála jsem se alergie, ale nikdo jí nemáme.koupila jsem jí i kaši sinlac.pak jsem zkusila normal.chce to pomalu.jogurty doporučuji hollandii, později-ze začátku jsem michala s presnidavkou, pak banán.zkus koupit teď nevim jestli je to lipanek ale LIPANEK BABY je to totiz jogurt probio-ale je od jednoho roku, ale přijde mi určitě vhodnější než klasicky pribinaky.ja taky porad prala a prevlikala.zkus místo přesnídávky banán rpzmixovat.docela to vsem detem chutná.pokud potřebuješ do ni dostat nějaký mléčný výrobek-zkus tu kaši.ja dělala zpočátku půlku dávky.Um do teď odmitas, odstavuji jí a jsem dohodla s mudr. ze bych jí (dokud to bude jist) dělala pak nemlecnou kasi s UM
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
jj jinak je malá v pohodě, je akční, krásně se otáčí, sama sedí, už se začíná i stavět, krásně povídá…jen prostě to blinkání no…ona mléčné kaše třeba má hrozně ráda, já aby přibírala ji přídávám kaše do každé porce mléka moc jí to chutná, přijde mi spíš, že prostě na to ovoce ještě není připravená…banám jsem zkoušela rozmixovat a to zvrací i jablko, ale když ji dám kousek banánu do ruky, tak si ho krásně okousává a nic jí to neudělá…
- Citovat
- Upravit
preco jej teda tie presnidavky davas? vyskusaj ine ovocie, hrusku, jablko, hrozno… skus uparit, mozes pridat trochu kase domacej alebo kupovanej. a hlavne to konzultuj s pediatrom.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak kdyby mela alergii na fruktozu tak by ji vadilo vse a nevybirala by si, co snese. Mozna to chce opravdu jen cas, zkouset 1× tydne male mnozstvi
Jinak moje zvracela min 1× denne po cemkoli, okolo 10 m nas dr poslala na gastroenterologii. Den jsme lezely, sledovaly ji, braly krev na vse mozne a sono, stejne se na nic neprislo. Postupne ji to prechazi, ted je ji 18 mesicu a zvraci jen pri jakekoli nemoci nebo kdyz ji neco nesedne
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
My jsme právě jednou jeli s Laurinkou na pohotovost kvůli tomu zvracení, dělali jí všechna možná vyšetření a nic nenašli, řekli mi že je v pořádku…já si taky myslím, že to alergie není, prostě jí to třeba jen nesedne nebo jí to nechutná já fakt nevím, ona se na veškerá jídla tváří tk jako opatrně a není na ní poznat jeslti jí to chutná nebo ne…ten puding ji taky poprvé moc chutnal to bylo pořád „mnami mnami“ a tedka podruhé se po něm poblinkala…dám ji čas, bude to asi nejlepší, jsem poprvé mámou a kolem mě jsou kamarádky, který s dětma nemají žádné problémy, tudíž se nemám kde poradit…a na dotaz proč jí ty přesnídávky dávám tak to je odpověd taková, že jsem jí chtěla zkusit naučit aby je jedla a potřebovala jsem vyzkoušet jestli ji vadí jen jedna příchu%t nebo všechny, bohužel jsem zjistla že všechny
hrozno a hrušku jsem ještě nezkoušela, zkusím to…jedinmé co jsem zjistioa, že ji nesedí jahody, blinká mi po jediné kaši a to je po jahodové jinak jí všechny…já doufám, že jí to přejde, zkusím změnit jídelníček…máte tu někdo staré dítko jako já? 8 Měsíců?
- Citovat
- Upravit
My máme následovný jídelníček:
01:00 - 150 ml mléka 05:00 - 130 - 150 kaše
12-13:00 - příkrm max 100ml
16-17:00 - mléko
19:00 - puding a to se právě vždycky poblinká
22:00 kaše
- Citovat
- Upravit
To moc neji bych rekla, chybi mi tam dopoledni svaca, toho prikrmu taky moc nesni ( nase v tomhle veku snedla taky malo, ale pak mela aspon 60 ml mleka). Jinak koukam, ze se cpe hlavne vecer a v noci, pres den prakticky neji. A syrovou zeleninu ( okurka) by nejedla?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
syrovou okurku jí ta ji chutná..Ona je od malička nejedlík já toho do ní bohužel víc nedostanu..jo v tom jídelníčku chybí ještě 10:00 to má mléko.Já vím že toho moc nesní, ale nevím jak to udělat aby toho jedla prostě víc..zatím se držíme alespoň na tom mléku, i když by toho měla už papkat víc…jsem už v koncích fakt nevím jak dál ![]()
- Citovat
- Upravit
Ahoj maminky. Potřebovala bych poradit, mám za 3 dny 8 měsíční holčičku a máme problémy s papáním. Mléko to ještě docela ujde, ale nechce mi vůbec baštit přesnídávky, zkoušela jsem i jogurty, ale stačí ji to jen malinko strčit do pusinks, tak se mi hned poblinká. Zkoušela jsem už i pribináček, ten teda měla jen jednou a udržela ho, ale teď jsem ji už podruhé dala puding, který mi poprvé baštila jak divá a ona se zase poblinkala…Mám už strach kamkoliv jít aby se mi po čemkoliv co dostane nepozvracela…Příkrmy ty jí docela v pohodě, občas se taky po něčem poblinká, ale to je jen vyjímečně, ale ty přesnídávky to je prostě boj. Nevíte proč? Myslím si, že na to jejní žaludek třeba ještě není připravený, ale nevím, máte někdo podobnou zkušenost? Předem děkuji za jakoukoliv radu