Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
To je ultrazvuk z jednoho dne (vaginální a abdominální sondou)? Těhotenství odpovídá 10.týdnu?
Přístup lékaře je divnej, doporučuju vzít nohy na ramena ![]()
Viděla jsi na obrazovku?
Proč vyměnit lékaře? Ničím nepochybil… Udělal ti vyšetření, na jeho základě rozhodl o dalších testech, pak zkusil ještě jiné vyšetření a ukázalo se, že je vše v pořádku. Zřejmě máš pro ultrazvuk špatně prostupnou tkáň… Kdyby tě hnal hned na revizi, tak bych pochopila, že jsi naštvaná, ale on vyšetření normálně dokončil…
Já to asi nechápu, jsi teda 8+2 nebo 10tt? Holt viděl lip přes břicho no
ono ani to těhotenství tomu týdnu odpovídat nemusi, pokud by byla třeba později ovulace.
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,jsem v 10. týdnu těhotenství a dnes jsme byla už na druhém UTZ. Jsem trošku bezradná z pana doktora… Delal mi vnitrni UTZ a řekl mi, že je vše velmi nedovyvinute, že je moc malé vejce a že nevidí bít srdce, plod je zkroucený… řekl, že mě pošle na odběry (první) a uvidíme jak to vypadá. Pak se rozhodl udělat ještě UTZ z venku a řekl, ze vse vypadá v normě, že vidí bít srdce, velikosti odpovídá stáří že nemusím ani na ty odběry, že je to v pořádku. Koukala jsem na něj jako puk a řekla, že bych radši aby mi ty odběry udělal. Tak mi je vypsal, že mě to tedy snad uklidní…jsem z toho docela rozhozená a říkám si, že bych možná měla změnit doktora…?
Nechápu, kde si vzala ten 10tt a to 8+2?
Hele ja se v tom nevyznam, proto se taky doptavam… Berte me jako ultralaika
Jakobyste to vysvetlovaly hloupemu chlapovi
…10. tyden jsem vzala od data zacatku posledni menstruace. Byla 21.3.2021. Predpokladam, ze to ci mi napsal do papiru je teda asi odhadovane stari plodu 8+2. Nic vic mi k tomu nenapsal, ani velikost nic, tak vic bohuzel nevim… ![]()
@Janli píše:
Proč vyměnit lékaře? Ničím nepochybil… Udělal ti vyšetření, na jeho základě rozhodl o dalších testech, pak zkusil ještě jiné vyšetření a ukázalo se, že je vše v pořádku. Zřejmě máš pro ultrazvuk špatně prostupnou tkáň… Kdyby tě hnal hned na revizi, tak bych pochopila, že jsi naštvaná, ale on vyšetření normálně dokončil…
Diky, asi fakt vyhrocuju. Pri tom vnitrnim me proste vydesil…
@Fiducia píše:
To je ultrazvuk z jednoho dne (vaginální a abdominální sondou)? Těhotenství odpovídá 10.týdnu?
Přístup lékaře je divnej, doporučuju vzít nohy na ramena
Viděla jsi na obrazovku?
Ano, delal mi je hned po sobe v ramci jedne navstevy. Na obrazovku sem videla (na prosbu) ukazoval mi jak to vnitrni, ze vypada divne (pro me shluk stinu…), tak vnejsi ze je normální (pro me jen kulicka s teckou po strane)…
Budes mit miminko asi hodne vysoko v deloze, takze je lepe videt pres bricho. Pokud jednou z metod vse videl vporadku, tak je vse vporadku. Proste jen jedna zobrazovaci metoda selhala, za to lekar nemuze. Obvykle to spis byva obracene, proto nejprve pouzil vaginalni utz, ale to je uplne fuk, jsi proste pripad s delohou umistenou tak, ze je lepsi zobrazeni pres bricho. Postup lekare byl nadmiru spravny a peclivy, vetsina by si te spis pozvala za tyden na kontrolu nebo te rovnou poslala do nemocnice na revizi. Jinak embrio v 8+5 ma cca 20mm
@peclen píše:
Budes mit miminko asi hodne vysoko v deloze, takze je lepe videt pres bricho. Pokud jednou z metod vse videl vporadku, tak je vse vporadku. Proste jen jedna zobrazovaci metoda selhala, za to lekar nemuze. Obvykle to spis byva obracene, proto nejprve pouzil vaginalni utz, ale to je uplne fuk, jsi proste pripad s delohou umistenou tak, ze je lepsi zobrazeni pres bricho. Postup lekare byl nadmiru spravny a peclivy, vetsina by si te spis pozvala za tyden na kontrolu nebo te rovnou poslala do nemocnice na revizi. Jinak embrio v 8+5 ma cca 20mm
Juu moc dekuju za ujasneni. Nedokazala jsem si prave predstavit jak by mohla byt pres bricho lepe videt nez tak spodem. Snad bude za dva tydny uz videt vice ![]()
@Anonymní píše:
Hele ja se v tom nevyznam, proto se taky doptavam… Berte me jako ultralaikaJakobyste to vysvetlovaly hloupemu chlapovi
…10. tyden jsem vzala od data zacatku posledni menstruace. Byla 21.3.2021. Predpokladam, ze to ci mi napsal do papiru je teda asi odhadovane stari plodu 8+2. Nic vic mi k tomu nenapsal, ani velikost nic, tak vic bohuzel nevim…
Fajn, to může být. 8+2 je plod, stáří podle menstruace se může lišit. Pravděpodobně později byla ovulace, to nevadí ničemu.
Jinak chápu, že uvažuješ o změně gynekologa. Pro mě je naprosto nepochopitelné, proč nepovedl ultrazvuk všemi dostupnými způsoby dřív než vyslovil závěr.
Horší viditelnost je běžná, je běžný v těchto týdnech provádět utz oběma způsoby. I když to bývá většinou obráceně, tak za to lékař nemůže. A netvrdím, že není odborník. Ale úplně mě šokuje způsob komunikace. V těhotenství potřebuju mít k lékaři důvěru. Samozřejmě vždycky je riziko, ale takový šok bych prostě zažít nechtěla
Tohle mi nepřijde v pohodě.
Jestli jsi viděla na obrazovku se ptám proto, že mě pohled na tlukoucí srdce vždycky uklidnil ![]()
@Fiducia píše:
Fajn, to může být. 8+2 je plod, stáří podle menstruace se může lišit. Pravděpodobně později byla ovulace, to nevadí ničemu.
Jinak chápu, že uvažuješ o změně gynekologa. Pro mě je naprosto nepochopitelné, proč nepovedl ultrazvuk všemi dostupnými způsoby dřív než vyslovil závěr.
Horší viditelnost je běžná, je běžný v těchto týdnech provádět utz oběma způsoby. I když to bývá většinou obráceně, tak za to lékař nemůže. A netvrdím, že není odborník. Ale úplně mě šokuje způsob komunikace. V těhotenství potřebuju mít k lékaři důvěru. Samozřejmě vždycky je riziko, ale takový šok bych prostě zažít nechtělaTohle mi nepřijde v pohodě.Jestli jsi viděla na obrazovku se ptám proto, že mě pohled na tlukoucí srdce vždycky uklidnil
To srdce mi neukazal, jen mi rekl, ze ho vidi bit. Obrazek je za me naprosto nijakej, ja v tom vidim proste jen krouzek s teckou ![]()
Jo ta komunikace byla zvláštní, ja si ho hodne vazim, je skvely diagnostik, ale ma uz vek a standardne není moc sdilny. Pouziva spis mene slov, nez vice, proto mi jeho prvotni zhodnoceni velmi vystrasilo a nasledne vysetreni jinou metodou a konstatovani, ze je vse ok, uz pak moc neuklidnilo
.
@Anonymní píše:
To srdce mi neukazal, jen mi rekl, ze ho vidi bit. Obrazek je za me naprosto nijakej, ja v tom vidim proste jen krouzek s teckouJo ta komunikace byla zvláštní, ja si ho hodne vazim, je skvely diagnostik, ale ma uz vek a standardne není moc sdilny. Pouziva spis mene slov, nez vice, proto mi jeho prvotni zhodnoceni velmi vystrasilo a nasledne vysetreni jinou metodou a konstatovani, ze je vse ok, uz pak moc neuklidnilo
.
To je miminečko
Takhle vypadají v tomhle věku
Naprosto si umím představit, jak ses cítila
Podle mě měl prostě být ještě chvíli zticha, no.
Máš fotku z předchozí kontroly. Můžeš si porovnat progres ![]()
@Anonymní píše:
To srdce mi neukazal, jen mi rekl, ze ho vidi bit. Obrazek je za me naprosto nijakej, ja v tom vidim proste jen krouzek s teckouJo ta komunikace byla zvláštní, ja si ho hodne vazim, je skvely diagnostik, ale ma uz vek a standardne není moc sdilny. Pouziva spis mene slov, nez vice, proto mi jeho prvotni zhodnoceni velmi vystrasilo a nasledne vysetreni jinou metodou a konstatovani, ze je vse ok, uz pak moc neuklidnilo
.
Dle USG to vypadá, že máš plný močový měchýř a to může být důvod proč bylo embryo špatně dostupné vaginální sondou. Močový měchýř vytlačí dělohu nahoru a díky tomu byla lépe dostupná břišní sondou ![]()
@VerunkaV91 píše:
Dle USG to vypadá, že máš plný močový měchýř a to může být důvod proč bylo embryo špatně dostupné vaginální sondou. Močový měchýř vytlačí dělohu nahoru a díky tomu byla lépe dostupná břišní sondou
Ja sem se nevycurala a hodne se napila schvalne, protože mi minule říkal, že se před kontrolou nemám chodit vyčůrat, ze je to pak je hur videt
. Ale tak, hlacne zero vypada, jak ma
. Dekuju za podivani, to jsou presne informace, které bych potrebovala uz na vysetreni. Třeba se časem budu orientovat kam je smerovat. ![]()
Ahoj dámy,
jsem v 10. týdnu těhotenství a dnes jsme byla už na druhém UTZ. Jsem trošku bezradná z pana doktora… Delal mi vnitrni UTZ a řekl mi, že je vše velmi nedovyvinute, že je moc malé vejce a že nevidí bít srdce, plod je zkroucený… řekl, že mě pošle na odběry (první) a uvidíme jak to vypadá. Pak se rozhodl udělat ještě UTZ z venku a řekl, ze vse vypadá v normě, že vidí bít srdce, velikosti odpovídá stáří že nemusím ani na ty odběry, že je to v pořádku. Koukala jsem na něj jako puk a řekla, že bych radši aby mi ty odběry udělal. Tak mi je vypsal, že mě to tedy snad uklidní…jsem z toho docela rozhozená a říkám si, že bych možná měla změnit doktora…?