Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Holky, prosím o radu, jaký typ dovolené zvolit pro tuhle věkovou kategorii - hory? památky (města)? moře? bazén? Co se vám osvědčilo, a co naopak nedoporučujete? Děti jsou ještě hodně malé, tak nevím..
Pokud máte tip na konkrétní tuzemskou / evropskou destinaci, taky budu ráda ![]()
Děkuji!
Jelikož moře nemusím a navíc se mi ve vedru nechce povalovatt na pláži a přehřívat děti, s tenkrát 10ti měsíčním mimčem a 3leťákem jsme vyrazili horalit do Rakouska. Až na tu cestu tam a zpět to byla parádní dovolenka. Čerstvý vzdoušek, žádné pařáky, no prostě super! ![]()
@Koty Aha, a jak jste je nosili? Jednoho ty a jednoho manžel? Na turach myslím…
Nelepší mi přijde moře, někde u písečné pláže, hotel s bazénem, a dětským brouzdalištěm. 8m(ještě nám nelezl) na pláži ve stínu hezky pásl koníčky, a ručkama se nadšeně přehraboval v písku, s 2,5 letým jsme stavěli hrad..bylo to fajn.
@gwennie píše:
@Koty Aha, a jak jste je nosili? Jednoho ty a jednoho manžel? Na turach myslím…
Tříleťák si už vše odťapkal sám a malá byla buď v golfkách nebo v ergonosítku. Podle terénu ![]()
S takhle malými dětmi bych byla pro tuzemskou dovolenou - třeba v jižních Čechách např. okolo Třeboně. Je tady mnoho možností výletů jak do zoo, tak na zámek, k rybníku, k bazénu atd…
@gwennie píše:
@slavuska1 A kde jste byli konkrétně? Letecky nebo autem?
tehdy jsme byli na Kypru. tam jsme byli 3 krát, je tam nádherně. nicméně hezky je i v Řecku, kdekoliv asi, my byli jen na Zakynthosu. s prckem mi to přijde lepší letecky. ten Kypr je přes 23 hodiny, Zakynthos necelé 2,5, děti to pokaždé zvládli v pohodě(teda vloni to byli horší, mladší(teď už prostřední, pořád si nemůžu zvyknout
), měl přes 2?5, a je pořás zvyklý sedat na klíně, a v letadle vzteklej, že nemůže na klíně, ale musí na svém. ale po 10 minutách se uřval ke spánku ![]()
To jsme byli loni na Pálavě, 10 dní.. stejně staré děti (2 roky a 9m), a bylo to super.
Ale je fakt, že syn ve dvou letech ušel sám 3-5km denně.. A asi 3 dny jsme dali vyloženě odpočinkové, v Aquaparku, v termálech..
A co to vzít podle toho, co máte rádi?
Pokud vás třeba nebaví moře, tak to těžko bude fajn dovolená, i kdyby tam děti byly sebevíc spokojené. Osobně bych brala moře, ale nevyšly finance, takže my byli přibližně v tomto věku na Šumavě v Kašperských horách a bylo to moc fajn (mladší půl roku a starší 2,5). Jeli jsme až na podzim, aby nebylo už moc horko a vybírali trasy pro kočárek - třeba okolo Vydry (z té byla starší nadšená), na prameny Vltavy. Starší hodně zaujala naučná stezka okolo Kašperek a hrad Kašperk. Už docela dobře chodila a hodně ujela na koloodrážedle. Když byla unavená, tak šla buď na skate nebo se poponesla v manduce. Případně šla do manducy mladší a starší si odpočinula v kočáru.
@januschka píše:
S takhle malými dětmi bych byla pro tuzemskou dovolenou - třeba v jižních Čechách např. okolo Třeboně. Je tady mnoho možností výletů jak do zoo, tak na zámek, k rybníku, k bazénu atd…
@gwennie My přesně v tomhle věku byli s dětma v Maďarsku u Balatonu. Bydleli jsme v kempu v chatičce, koupali se a autem dělali výlety po blízkém okolí. Měli jsme kuchyňku s ledničkou, takže nebyl problém s příkrmy a ničím.
@Amys Ahoj prosimtě a vzpomeneš si jak se ten kemp jmenoval? A jeli jste přes cestovku nebo na blint? Díky moc
@leona235 Jeli jsme vlastním autem na blind. Ale byli jsme tam v červnu na začátku sezony. Ale Balaton byl ještě dost studený, tak je to lepší asi spíš později, ale to bych se asi snažila zajistit dopředu ubytování. Jak se kemp jmenoval, si nepamatuju, ale tam záleží na tom, ze které strany Balatonu chceš být. Jedna je pozvolná, takže vhodnější pro děti. Někde tady na to jsou diskuze, tak zkus pohledat tady na emiminu, já tu tenkrát taky čerpala.