A zase ten režim - jídlo a noční pití UM u 11měs. kojence

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pani.fialka
Kecalka 135 příspěvků 08.08.19 06:25
A zase ten režim - jídlo a noční pití UM u 11měs.kojence

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit. Mám 11 měsíční dceru. Dost živou, nezastaví se ani na minutu, takže má asi i velký vydej energie. Navzdory tomu, co sní váží necelých 9kg při 80cm výšce. Připadá mi, že má jídlo moc často. Nevím, jestli je to v jejím věku běžné. Hlavně bych ráda odbiurala noční pití UM. Ani jedna se nevyspíme. Ráno se budí kolem 6, na snídani vyskládám různé druhy ovoce, chleba s lučinou a sní co sní. Někdy má místo toho pribiňák maxi nebo přesnídávku 200g. Kolem 9hod vypije tak 180-210ml UM. Kolem 12hod má masozeleninu, kolem 200g. Do pul 3 chce mlíko, dostane tak 200ml UM, kolem 17hod má buď přesnídávku 200g nebo kaši, ovoce.. A v 19 ukládám, to si dá zase 200ml UM. Má strašně lehké spaní, pořád se vrtí. Kolem 22, 23 se vzbudí, postaví se a řve. Přestane až po přebalení a mlíku (170ml), spí tak do 2 někdy do 3 (výjimečně se vzbudí až ve 4 ráno). Zase přebalení + 170ml UM. Přes den spí 1-2× na hodinu az 1,5hodiny. Mně to přijde dost jídlo 8× denně. Dělám něco špatně? Děkuji za vaše postřehy. V poměru váha/výška je pořád u 3-5 percentilu. Ale to má od narození. Tak nevim, jestli je noční pití zvyk nebo hlad :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kve-tinka
Kelišová 5338 příspěvků 4 inzeráty 08.08.19 06:35

To druhé noční krmení mi příjde už zbytečné, co takhle ošidit čajem, nebo totálně naředěným UM?

pani.fialka
Kecalka 135 příspěvků 08.08.19 06:50

@kve-tinka no zejo. Bohuzel zkousela jsem oboji a rvala, kdyz pak usla, vzbudila se do 15 min a znovu a pak pofnukavala a tridave usinala dokud nedostala normalni UM.

VeronikaV31
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 06:52

Pomalu spíš odbourávej pití UM přes den a dej místo ovoce, kaše klasické jídlo(masozel. příkrm, apd) večer, protože to co jí dáváš jí evidentně nestačí nebo zkus jí dát večeři o půl 7 a hned potom UM, bude se jeho spotřeba večer zkracovat, na noc bych jí UM nechala, krom toho od 12.měsíce budete přecházet na jiné UM a to jí víc zasytí. Řekla bych, že je to hlad, že jí už UM nestačí, nezasytí jí to.

pani.fialka
Kecalka 135 příspěvků 08.08.19 07:06

@VeronikaV31 takze spis ji to upravit pres den? Muzu zkusit treba to odpoledni mliko nahradit necim. Muzu se zeptat davate nekdo masozeleninu i 2× denne?

VeronikaV31
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 07:12

@pani.fialka Zkuste dát chleba s lučinou a ovoce nebo kaši k snídani, na svačinu přesnídávku nebo jogurt, oběd je jasný-cokoliv, odpolední svačina-jogurt, rohlík s něčím, zelenina, případně ten Pribinák-domácí, je to víc a je levnější než kupovaný. Večeře masozel. příkrm nebo třeba uvařené šunkafleky, omáčka(kuře na paprice apd. s těstovinami), pak UM. Případně dát 2 večeře, záleží kdy chodí spát.

pani.fialka
Kecalka 135 příspěvků 08.08.19 07:19

Dekuju, to zas bude alchymie :) tak vzhuru do boje :pankac:

VeronikaV31
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 07:23

@pani.fialka nebo zkusit dát třeba na odpolední svačinu vaječnou pomazánku(vajíčko+máslo rozšlehat), nebo klasická vajíčka na másle, je to jednoduché, rychlé a dojíst to může i dospělý :mrgreen:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 99 inzerátů 08.08.19 07:42

Co třeba jogurt, okolo roku už měli děti mléko jen ráno a vecer, ale 210 ml vody+7 odměrek, takže nějakých 240 ml… Zkusila bych dat v noci v tech 11 vic a měla by vydržet do rána… Mě děti spali už celou noc, ale v roce meli všichni lehce přes 10 kg..

pani.fialka
Kecalka 135 příspěvků 08.08.19 07:49

Vajickova pomazanka je bezva napad. Jen teda budu muset vymyslet zpusob transportu do zaludku. Roste asi zub. Dnesni snidane je vyplivany chleba po zemi, maslo s marmeladou na pupku a vlasech. tak a zase jsme skoncily u presnidavky. Ale ja to nevzdam:)
Ja prave vsude cetla, ze mliko tak dvakrat denne, ale nase cacora krom ty masozeleniny a presnidavek/pribinaku vse spis plive. Ja jako mimino prej byla zrout, ale moje dcera je frfna nad frfne :roll:

VeronikaV31
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 07:53

@pani.fialka vaříš doma nebo příkrmy kupuješ?

Julinka 18
Kecalka 425 příspěvků 08.08.19 07:57

@pani.fialka Ano ja, mala ji ma k obedu i k veceri, je kojena, na kase mi prdí, vzhledem k jeji nesnasenlivosti mlecneho muze jen ty nemlecne no a ty ji nechutnáji.. ani se ji nedivim, vseobecne mi ty kase prijdou hnus…jedina co me chutná je klasika krupickova, tu ale nemuze.Moji je taky 11 měsíců, kojim 2 x za noc, výjimečně 1 x, rano po probuzení, pak snídá chleba nebo rohlik, kolem 9 ma presnidavku, pak jde spat a do obeda ji jeste davam kousek ovoce, miluje broskve, pak jí k obedu kolem 150 g masozeleniny, kolem 14 hodiny kojim, v 15 ma zase ovoce nebo presnidavku, kolem 17 h kojim, v 18 h ma večeři, pak mi jeste ujida chleba a zeleninu z talire a nez jde spat ještě kojim…

VeronikaV31
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 08:13

@Julinka 18 proč by nemohla krupicovou kaši? co ji udělat třeba z rýžového mléka nebo kokosového? takové mléko by mělo být v pořádku, ne?

MáškaMarie33
Kecalka 361 příspěvků 08.08.19 08:14

Vmísim se s dotazem, holky, těm co se děti dávily kousky jídla, do kdy to trvalo? Dcera má 10měs a jakmile se jí do pusy dostane kousek nemixovaného jídla, tak se jí nadavuje. Takže musí mít všechno nahladko mixnuté, příp. skleničku.

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 08.08.19 08:25
@pani.fialka píše:
Vajickova pomazanka je bezva napad. Jen teda budu muset vymyslet zpusob transportu do zaludku. Roste asi zub. Dnesni snidane je vyplivany chleba po zemi, maslo s marmeladou na pupku a vlasech. tak a zase jsme skoncily u presnidavky. Ale ja to nevzdam:)
Ja prave vsude cetla, ze mliko tak dvakrat denne, ale nase cacora krom ty masozeleniny a presnidavek/pribinaku vse spis plive. Ja jako mimino prej byla zrout, ale moje dcera je frfna nad frfne :roll:

No, já bych se zamyslela nad tou presnidavkou a Pribináčky. Obojí je plné cukru a curbesu. Proto ti nechce ostatní. Já třeba dávám hollandii s klasickým ovocem a vločkami. Případně dávám domácí rozvarena jablka, hrušky atd. Občas marmeládu.

Co se týká masozeleniny, tak od 9 měsíců dávám 2* denně. Klasicky polévku před spaním a po spaní a nebo na večeři druhé jídlo.

Kaše dávám ráno. Ale dělám vlockovou, jahlovou, rýžovou, pohankovou atd. a nekupuji ochucené, ale dávám do nich ovoce atd. Chleba mně moc nejí. Většinou vybere sýr a Lučinu a zbytek nechá.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama