A zase to spaní !!!

174
20.11.06 11:21

A zase to spaní !!!

Ahoj !
Už to tu párkrát proběhlo, ale nemůžu najít zrovna ty pravé diskuze, které se týkají našeho problému.
Amálce bude za chvíli 8 měsíců, z toho 7,5 měsíce SPALA celkem dobře, plně kojená, v noci 2-3×, najedla se a zas usnula, přestávky mezi kojením 3-6 hodin.
Od minulého týdne je to noc od noci HORŠÍ a horší. Budí se po 1,5 - 2 hodinách, dudlík nepomáhá, vezmu ji z postýlky, nakojím, uložím a mám pocit, že než usnu, už je vzhůru zas :evil: . S příkrmy bojujeme, kaši nechce (a dle vašich názorů na dobré spaní stejně nemá vliv). CO TEDA S TÍM ? Kromě vyřvávací metody (četla jsem mnoho názorů a na to fakt nemám nervy :roll: ), poradíte prosím, co se osvědčilo ??? :?:
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Gabika
20.11.06 13:36

No,

ako tu čítam dotazy okolo spania, som z toho trochu rozladená. Čo to od detí vlastne očakávame? Že prespia celú noc bez zaplakania? Že 3 mesačné deti nebudú chcieť v noci jesť? (Prepáč Camilla, to nebolo na teba)

Ale k veci: Camilla, deti majú proste rozne obdobia, najprv si nás zhýčkajú tým, že dlho spia, a potom nám to „ukážu“, keď sa začnú budiť 10× za noc a s plačom. Neboj, prejde to. Možno za mesiac, možna za dva. Asi má Amálka obdobie, keď si začína uvedomovať, že maminka pri nej nie je stále, a nepáči sa jej to. Možeš proste čakať, kým to prejde, možeš tiež Amálke vyjsť v ústrety a dopriať jej tvoju prítomnosť aj v noci. Martinko spí so mnou v posteli a pravidelne sa budí 3-4× za noc, v noci neplače, iba sa nakojí a hneď zas zaspí. Starší syn so mnou nevedel zaspať, spával v postieľke vedľa mňa, a zažili sme s ním rozne fázy od dvojhodinového nočného plaču až po 10 kojení za noc. Prešlo to až keď sme prestali v noci kojiť.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
1102
20.11.06 15:47

Nám se spaní teď taky zhoršilo, doufám že to jsou jen nějaké erubce na slunci? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
20.11.06 18:57

Gabika a kdy jsi prestala v noci kojit ? Az po uplnem odstaveni, nebo-li odstavila jsi nocni kojeni az jako posledni a cim jsi ho nahradila ? My totiz krome jineho bojujeme i s lahvi, mala z dudliku z lahve ani ze savicky/pitka proste pit neumi a ani nejevi zajem se to ucit.
Kamaradka odstavila nocni kojeni tim, ze nejdriv nahradila MM Nutrilonem a pak jen cajem a casem se mimi prestalo budit uplne. Jak mam ale kojeni nahradit :?: , kdyz neumi pit jinak nez ze lzicky a to v noci praktikovat nebudeme.

Ja vim, ze po mimi nemuzeme chtit zazraky, ale jak ma clovek fungovat, kdyz v noci spi par hodin neustale prerusovaneho spanku? Spat pres den je pro me nerealne, nemam zadne hlidani a Amalka pres den spi minimalne a odpoledne jen venku. Neni to prece lenost matek, ale proste potreba spanku :wink:
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
21.11.06 08:10

Ahoj, chápem, človek sa občas potrebuje vyspať :wink:

Každé dieťa je iné, napíšem ti, ako to prebehlo u nás so starším. Keď mal rok, ja som práve otehotnela a bola som tiež poriadne uťahaná (mohlo za to aj tehu), tak som si povedala, že už sa naozaj potrebujem vyspať. Tak som Radkovi celý deň, ale hlavne večer pred spaním vysvetlila, že v noci sa už nepapá, že sa spinká. A zo dňa na deň som prestala v noci kojiť. Asi tri noci sa budil, ale veľmi neplakal, čakala som to o dosť horšie. Po troch nociach sa prestal budiť. Cez deň som kojila, ako si povedal. Asi dva týždne na to sme cestovali na Slovensko, a on sa zase začal v noci budiť a plakať. Vymäkla som, povedala som si, nové prostredie, a zase som začala v noci kojiť. Po návrate domov som ho znovu na noc odstavila, zase to trvalo len pár nocí (stále som večer vysvetľovala, že v noci sa spinká, a nepapá). Ako som ale prestala v noci kojiť, začalo sa mi tvoriť výrazne menej mlieka, (možno to bolo aj teho hormónami) a do troch mesiacov som prestala kojiť úplne, prebehlo to veľmi hladko. Takže som nenabiehala v noci na žiadne UM ani čaje, to by som mala jedno, či vstávam koli kojeniu alebo koli čaju. Proste v noci sa nepapá a hotovo. Musím ale napísať, že aj tak sa stáva, že sa v noci budí. Boli obdobia (po skončení kojenia), keď sme museli dať matrace z postele na zem a asi mesiac sme spali na zemi, pretože sa Radko často budil a chcel byť pri nás (zároveň sme ale mali strach, že by spadol z postele…)

U mladšieho sa to budem snažiť robiť rovnako, aj keď na to momentálne nesúrim, predsalen, keď spí so mnou, tak sa vyspím lepšie ako pri staršom Radkovi. A tiež mám obavy, že po ukončení nočného kojenia mi skončí za chvíľku aj denné, takže asi v noci prestanem až vtedy, keď pripravená aj na ukončenie denného kojenia.

Držím palce.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
294
21.11.06 10:48

Ahojky holky,
já vím, že s tím spánkem je to složité. Moje Berunka naštěstí spinkala od začátku docela dobře a teď v 10m spinká celou noc a sama se „vyprdla“ na noční kojo asi před měsícem.
Já sama jsem od začátku snad nejvíc řešila spánek a dospěla jsem k názoru, že do půl roku je nejdůležitější, aby mělo mimi naučenej nějakej režim, jakože v noci se spinká a večerní rituál. Že se v noci budí, důvody můžou být všelijaké, jednou může více růst, tak má v noci hlad, podruhé ho něco bolí apod… Jestli celkově dítko spinkalo dobře, může mít i různá růstová období, kdy se v noci budí častěji a dožaduje se naší pozornosti nebo prsa… A nesmíme zapomenout i na spánek přes den, který je také velmi důležitý. Pokud mimi nespí dostatečně přes den, neznamená to,ž e v noci bude spát lépé, může mít noční můry apod…Ještě jsem úplně zapomněla na zuby, které nám noční spánek vždy velmi zhorší a budíme se několikrát za noc. Camillo, já bych vydržela, ono to přejde, můžou to být zuby nebo chce prostě být víc s tebou. Jenom bych v rámci pomalého učení spaní v noci neběžela k Amálce hned jak vzlykne. Jenom jsem nepochopila z tvých odpovědí, jestli tedy v noci chceš přestat kojit nebo ještě počkáš, to s tím taky souvisí. HOdně štěstí Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
21.11.06 13:07

spaní se dost mění náš malej spával od osmi do šesti s jedou až dvěma přestávkama,ale začali růst zuby a stávám skoro každou hod.napít vody nebo mlíčko a spí dál,takže celou noc ještě nespal,ale vůbec to neva,dospíme to přes den,takže každé dítko je jiné a spát celou noc klidně a nerušeně asi bude každé v jiném věku u nás to bude asi až začne chodit a unaví se při hraní s balonem na to se teší hlavně tatínek. páček J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
21.11.06 18:55

Mně ani tak nevadí noční kojo a 2× za noc je to úplně v pohodě. Chtěla bych kojit do cca 1 roku, takže vím, že je většinou třeba kojit i v noci (a Gabika má stejnou zkušenost). Mě spíš zlobí, že jako 5ti měsíční se budila 2× za noc a vydržela spát i 6 hodin v kuse a jako skoro 8mi měsíční nespí ani 3 hodiny v kuse a budí se i po 2 hodinách a to je fakt záhul.
Zuby to asi nebudou a růstový spurt - těžko říct, hlavně ale doufám, že to přejde a vrátíme se na 2 noční kojo maximálně :wink:
Bohužel nevzít ji hned, jak vzlykne, se u nás neosvědčilo, páč začne kníkat víc a víc a tím se probudí a má poledne a ani po nakojení pak nemůže usnout.

Máte někdo zkušenost s čaji typu hajánek ? Pomáhá ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
24.11.06 12:15

Ahojky mamky, meli jsme ten stejny problem, asi do 6 mesicu se Kubasek budil max. 2× za noc a pak to zacalo, budil se po hodine , k ranu i casteji. Zvolila jsem mene drastickou metodu, trvalo to sice dele, asi 3 tydny,ale zabralo to. Nevim, jestli ti ditko neusina u prsu jako tomu bylo u nas, nejdriv jsme ho to museli pred vecernim usinanim odnaucit, navod poslu taky, budes- li chtit. V noci jsme postupovali takto: kdyz se jeden den poprve vzbudil ve 21 h, tak uz jsem mu uz nikdy pred 21. hod nedala mlicko, ale uspavala jsem ho jinak, chovala, mela jsem ho u sebe v posteli, casto tu dobu nez se dockal mlicka proplakal. Pak jsem mu dala mlicko pokazde co se vzbudit. Jiny den se treba poprve vzbudil az ve 22 h, takze dalsi dny uz dostal mlicko nejdriv ve 22 h.. takto jsme postupovali a dostali jsme se az k tomu ze chtel mlicko nejdriv ve 3h,kdyz se vzbudil pred tim tak stacilo jen pohladit. Tu 3. h jsme porad nemohli prekonat, tak jsem maleho s manzelem ostehovala na tyden do vedlejsi mistnosti, vstaval k nemu manzel a donesl mi ho az v 5 rano, i kdyz od 3h treba nespali, ale po par dnech se to zepsilo.. a ted uz spime do tech 5 nebo 4 h v tahu, hura. I kdyz jsme to zacali praktikovat v roce, tak si myslim, ze i mladsi mimi je schopne to zvladnout. drzim pesti. Vladka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
25.11.06 18:47

Ahoj maminy,tak my se spaním problém nemáme.Malá (7 m.) spí již 5 měsíců celou noc a je výhradně kojená(+ v poledne zeleninka).Jediné co řešíme je usínání.Usíná až tak po 21:00 a vždy při kojení .Někdy kojím tak 45 min. a usne jindy se po přendání do postýlky vzbudí,takže musím v kojení pokračovat.Takže často to trvá i hodinu a půl.Když jsem ji zkusila uspat jinak tak po chvíli začala brečet a nepřestávala,takže to zas kojením skončilo.Nevím jak mám tedy správně uspávat.A je vůbec špatné uspávat u prsu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
26.11.06 10:11

Ahojky Kajumo,
usinali jsme stejne jako ty, porad jsem to chtela resit, protoze jsem vsude slysela, ze usinani u prsu je spatne. Kdyz to vyhovuje vam obema, tak to neni spatne. Ale pokud te ti to nevyhovuje z jakehokoliv duvodu tak je to jina. Musela jsem to odnaucit mimi kvuli nasemu nestastnemu nocnimu buzeni, jak jsme psala vys. posilam ti navod na usinani bez zuzlani prsa:-)
Abych te uklidnila, taky mi zacal plakat po kazdem ppolozeni do postylky, dokud nemel prso v puse tak proste rval, myslela jsme ze je to beznadejny, ale kupodivu to slo utnout.
Metodu jsem vycetla v nejakem casopise pro mamky.Je trochu zdlouhavejsi,ale neni aspon tak drasticka jako metoda vyrvani, ktera u nas stejne nefungovala. U nas to trvalo 4 - 5 dni ??? nez se naucil usinat bez prsu bez breku v postylce.
Dulezite je mit pred spanim nejaky ritual, napr. zpivat stejnou pisnicku, dite pak vi, ze jakmile ji uslysi , jde se spat, nema usinani spojene jen se zuzlanim prsu.
Mlicko pred spanim mimi dej,ale jakmile zacne pit pomaleji, zavirat oci, usinat, s pitim prestante, dej mimi do postylky. Asi zacne plakat, tak opet vyndej mimi, priloz k prsu, nez zacne usinat opet prestan s kojenim, poloz do postylky.. takto to ze zacatku muzes opakovat treba 20× pri 1 usinani. Takto se to pise v casaku, ja to udelala trochu jinak, protoze jsem mela pocit ze ho budu takto davat do postylky a zas vytahpvat celou noc. Zkusila jsme to jen parkrat, pak jsem ho chovala, prso uz jsem mu nedala, byl rev asi 10 -15 min, pak se uklidnil a kupodivu mi usnul v naruci, kdyz jsme ho dala do postylky, tak se vzbudil, ale stacilo uz jen abych hodrzela za ruku nebo mala ruku polozenou na jeho zadickach a usnul. Zlepsovalo se to kazdy den. dalsi den plakal jen chvili a usnul ne v naruci ale v postylce, dalsi dny uz po napiti ani nevyzadoval prso, vedel, ze to ma marny a ze uz nedostane.
PS: dite musi z mami citit opravdove odhodlani neco zmenit, kdyz si nejsi jista ze to chces udelat tak je lepsi pockat (z vlastni zkusenosti), kdyz si neni jista mami ani miminku se do toho nebude chtit
Hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
28.11.06 10:09

Dadas,
moc děkuji za návod na uspávání.Tak včera jsme s tím začli.No,a když jsem malou po šesté odtrhla a dala ji odříhnout tak mi usla na rameni.Takže do postýlky jsem ji pokládala teda spící,ale myslím,že je posun už to,že usla na rameni a ne u prsu.Uvidíme jak to bude pokračovat :) Pak se určitě podělím o zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
28.11.06 10:59

Ahoj Camillo,my máme doma to stejné v blědě modrém.Taky mi Eliška celkem dobře spávala a zhruba od 7 nebo 8 měsíce se začala budit častěji.Kojím ji 2-3× za noc,ale k tomu je schopná se budit každou hodinu nebo dvě.Možná to opravdu u Vás budou zuby.Eliška měla nateklé dásně snad od té doby,co máme tyhle problémy.Nahoře měla čtyři boule a teprve v neděli jí vylezl první zoubek a dneska jsem objevila druhý.A další dva se klubou.Kdy jí vylezou ty dole to opravdu netuším,ale jestli to takhle bude při každém zoubku,tak se nevyspím ještě hezky dlouho.
Ještě k to mu pití.Taky malá nechtěla láhev se savičkou,ač jsem se snažila sebevíc.Zároveň s příkrmy jsem začala učit Elišku na pití z hrníčku.Koupila jsem Avent,ale malá to neutáhla,tak jsem jí vyndala ten kroužek proti vylití.Sice když pila,byla pořád mokrá,ale naučila se tahat.Časem jsem jí tam ten kroužek vrátila,ale pro změnu byla líná,protože si zvykla,že jí to do pusinky teklo samo.Ale tentokrát jsem byla tvrdá a kroužek nevyndala.Žízeň ji donutila pořádně nasát z hrníčku a ted' už pije bez problémů.
Ještě zkus,aby k mimču v noci chodil manžel.U nás se to osvědčilo,ale máme tu smůlu,že manžel jezdí s kamionem a není doma moc často.Ještě musím vydržet do vánoc,kdy bude mít dovču a zkusím malou odstavovat.Ted' je pro mě přece jen pohodlnější vytáhnout prso a nakojit než vylézt z postele a jít nachystat mlíko.A to vůbec nevím,jestli ho z hrníčku bude chtít!
Snad jsem ti poradila,jinak držím pěsti,at' se vše brzy upraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama