Absence citů k nenarozenému dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KW
Kecalka 279 příspěvků 15.12.16 15:48
Absence citů k nenarozenému dítěti

Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás v těhotenství neměla vztah k ještě nenarozenému dítěti, resp. měla takový pocit, že ho nemá?
Mám už doma dcerku, ale u ní jsem to během těhotenství asi nijak víc neřešila.
Teď čekám dvojčata a i přes to, že už budu za pár týdnů rodit, k dětem zatím žádné úžasné city nechovám. Změní se to po porodu? Trochu se bojím, že je něco špatně…
Díky za pochopení a rýpalky prosím, ať nekomentují. Komentáře ve stylu, že jsem si žádné další děti pořizovat neměla, si dovedu představit.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21681 příspěvků 15.12.16 15:51
@KW píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás v těhotenství neměla vztah k ještě nenarozenému dítěti, resp. měla takový pocit, že ho nemá?
Mám už doma dcerku, ale u ní jsem to během těhotenství asi nijak víc neřešila.
Teď čekám dvojčata a i přes to, že už budu za pár týdnů rodit, k dětem zatím žádné úžasné city nechovám. Změní se to po porodu? Trochu se bojím, že je něco špatně…
Díky za pochopení a rýpalky prosím, ať nekomentují. Komentáře ve stylu, že jsem si žádné další děti pořizovat neměla, si dovedu představit.

Změní. :hug: Vztah k dětem v břiše mají hlavně holky, které dlouho čekaly a je to vztah spíše vyfantazírovaný. Moje kamarádka, která velmi dlouho nemohla otěhotnět, pak když se to povedlo, strašně prožívala se svým plodem vše „Já a Tonička jsme byly na koncertě, moc se jí to líbilo“.

sim.04
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 15.12.16 15:53

@KW Já myslím, že to přijde až miminka se narodí na tenhle svět a ty je uvidíš a přiloží ti je na tělo. Spíš myslím, že si chtěla jen jedno mimčo a budou dvě a proto, sis to nějak zaškatulkovala, že to zatím neprožíváš. Bude to určitě dobrý. :hug: Budeš milovat obě miminka a dcerku.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 15.12.16 15:53

Nejspíš nemas cas to nejak prožívat, kdyz uz se o jedno dite musíš starat.Na povídání si apod maji cas zřejmě jen prvorodicky :lol: :mrgreen:

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 15.12.16 15:54

@KW Já to mám tak na střídačku jak kdy.. A na jednu stranu jsem za to i ráda.. Když se pak vyskytnou problémy v těhotenství, líp se to snáší.. Ale prý to po porodu zařídí hormony a taky si myslím, že mi v tom hodně pomůže manžel. Dítě je chtěné, plánované, ale prostě na něj nejsem nějak moc citově navázaná zatím :-)

KW
Kecalka 279 příspěvků 15.12.16 15:54

@Bábrdl díky, no je to fakt divný. Břicho mám už jak pátrací balón, ale nějak to těhotenství jde úplně mimo mě. Těším se na kontroly a tak, až mi dr řekne, že je všechno ok a kolik váží, ale že bych z toho byla nějaká úplně vyšinutá, jak spousta holek okolo, to ne…

monrom
Nováček 15.12.16 15:54

@KW Myslím, že je to normální. Zejména pokud jsi ve stresu (ze dvojčat bych byla už před narozením). Tělo to musí nějak zpracovat. Dokonce je možné, že ani těšně po porodu nebudeš zcela unešena, ale to se časem změní, uvidíš. :hug:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10837 příspěvků 15.12.16 15:56

S prvním mi naskocila mateřská láska az dávno potom, co jsme byli doma z porodnice ;) s druhým par hodin po porodu. Takže za mne normální stav

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 15.12.16 16:00

@KW ja to tak mám vždy. Nějak si ho neumím představit. A jakmile se narodí, je to můj miláček. :srdce:

Maylaa
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 15.12.16 16:02

Prijde to po porodu, u me to bylo az ted, po sestinedeli. A to mame hodne miminko, zadne trapeni. Ale zadna laska na prvni pohled neprobehla ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:02

Zmeni. U me se to zmenilo az asi 3m po porodu a ted je pro me cely dvet (v 10m). Do porodu jsem v hlave ani nevedela ze jsem tehotna.

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 15.12.16 16:04
@Rakosnicek1983 píše:
Nejspíš nemas cas to nejak prožívat, kdyz uz se o jedno dite musíš starat.Na povídání si apod maji cas zřejmě jen prvorodicky :lol: :mrgreen:

tak nějak :) ale i u prvního tehotenství mi lezlo krkem, když mi někdo promlouval jakože na dítě (už třeba v 10. týdnu :zed: )

Modesta
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 15.12.16 16:06

Já k synovi necítila nic, city jsem si až do druhého velkého ultrazvuku vědomě zakazovala a pak žádné nebyly. Ale když jsme v porodnici řešili jeho žloutenku, problémy s kojením… když se na mě pak podíval těma svejma šedivejma očima, tak jsem byla jenom jeho :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:24

No bacha, muze prijit poporodni desprese, mela jsem urvanka a trvalo mi, nez jsem ho zacla milovat :?

KW
Kecalka 279 příspěvků 15.12.16 16:25

Holky, díky :) já si i k malé musela vztah vypěstovat, po porodu v jednu ráno, když jsem si ji přivezla s sebou na pokoj, tak se žádná láska na první pohled nekonala, ale teď je úžasná(15m) :) tak snad to bude s kluky stejné :) možná se taky trochu bojím, jak zvládnu tři takhle malé děti… :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >