Reklama

Hrozící předčasný porod v 35. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana.49
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 15.12.16 15:22
Hrozící předčasný porod ve 35tt

Ahoj lezim v nemocnici s hrozícím předčasným porodem. Jsem 35tr na 1,5prstu otevrena; zkrácený mekky cipek a dráždivá deloha. Mám strach jak by to bylo s miminkem v tomto týdnu? Moc se o nej bojím.

Reklama

Reakce:

Ginuš
Hvězda diskuse 37738 příspěvků 15.12.16 15:31

@Jana.49 35týden je sice o něco dřív, ale rodí se miminka i o hodně dřív a vše je v pohodě. Tady je o tom takové krátké čtení http://tehotenskakalkulacka.cz/ zadej si tam poslední ms a vyjede Ti 35tt - kopíruji pár řádků z této stránky - Do normálního termínu porodu zůstávají už jen 3 týdny. Může to však být stále ještě i 5 týdnů, protože normální délka těhotenství je 38 až 42 týdnů. Kdyby se však děťátko narodilo v tomto týdnu, bylo by už téměř zralé a nemělo by mít vážnější problémy.

Bude samozřejmě menší jako kdyby se narodilo kolem 40. týdne protože v posledních týdnech těhotenství děťátko přibírá až čtvrt kila za týden. V 35. týdnu je půměrná váha děťátka kolem 2300 gramů (2,3 kg) a je dlouhé asi 46 cm. Výška dělohy by měla být kolem 35 cm. Do tohoto týdne těhotenství bys měla přibrat v průměru kolem 11 až 14 kg.

Držím palce

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 15:31

@Jana.49 Rodila jsem 35+6 - přirozený předčasný porod, víceméně pohodový (myšleno bez komplikací, porod jako takový je peklo asi v každém týdnu :mrgreen: ), míry 46/2550, dítko mi nebylo půjčeno na bonding, rovnou si ho vzali do inkubátoru na observatoř. Nepotřeboval vůbec žádnou podporu ničeho, pouze ho monitorovali. Nechali si ho tam jen přes noc, já byla ve vedlejším pokoji. Následující den mi ho dali normálně na pokoj.

Hodně štěstí :kytka:

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 15.12.16 15:47

Rodila jsem stejne a mala byla jen 10h v inkubatoru pak jsem ji mela na pokoji a starala se o ni, behem mesice pribrala 1,2kg vubec nic se ji nestalo, nedelo… mela 2,4kg a slo to rychle a hladce. Kdyz to zvladnou i deti narozene v 6m tak proc ne v tomhle stadiu:)

RenattaSedla
Kecalka 324 příspěvků 15.12.16 16:27
Dvojčata 33+2

Ahoj, mám doma holčičky narozené 6.11. Předčasně 33+2. Obě jsou zcela zdravé, porodní váha 1800 g, teď mají 3300g. V inkubatorech byly pouze tři dny, doma je mám už 4 týdny.
Buď v klidu, dneska to už není taková hrůza. Lékaři dokáží zázraky a hlavně ta miminka když se jim chce, pokroky dělají mílovými kroky.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 15.12.16 16:28

35. týden je (z mého pohledu) naprosto SUPER!!! Není se čeho bát!! Když se ted´ miminko narodí - s největší pravděpodobností bude vše v NAPROSTÝM pořádku!!!

Já mám holčičku narozenou s porodní váhou 1010 gramů…!! A i tak je (zatím - dle všeho) v pořádku! :-)

Držíme pěsti! A hlavně se neboj!! Stres je pro miminko nedobrý!

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 15.12.16 16:29

Jo - a když jsme si malou nesli domů, což bylo 2 týdny před termínem porodu (38. gestační týden), měla 2340 gramů a přišla nám obrovská! ;-) Takže tvoje miminko je už ted´ vlastně obrovské! Neboj :-)

Ahojluci
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 15.12.16 16:57

Ja jsem takto lezela od 29.tt a vydrzela jsem 2 mesice. Bylo to v nemocnici psychicky narocne, ale zpetne me mrzi, ze jsem se tolik stresovala. Snaz se byt v klidu a myslet na to, ze tvoje miminko uz je za vodou :kytka:

darlin.n
Kecalka 121 příspěvků 15.12.16 17:00

Já rodila 34+0 spontánní porod a všechno v pořádku. Dcerka mela 2090gr a 45 cm dnes má skoro 4 roky a je naprosto normální a nikdo by nepoznal ze je nedonosena. Neboj to bude dobrý :-)

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 15.12.16 17:18
@Jana.49 píše:
Ahoj lezim v nemocnici s hrozícím předčasným porodem. Jsem 35tr na 1,5prstu otevrena; zkrácený mekky cipek a dráždivá deloha. Mám strach jak by to bylo s miminkem v tomto týdnu? Moc se o nej bojím.

klid, v tomto tt už bude v pohodě.. já měla toto 25 tt :nevim: a u staršího dokonce od 20 tt.. tam by to byl fakt průšvih.. a oba to zvládli.. kámoška má děti rozené 28 a 31 tt, nepoznáš, že jsou nedonošené ;) neboj, bude to dobré :kytka:

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 15.12.16 19:13

Maminkám skutečně nedonošených dětí přijde 35 týden opravdu luxus, co já bych za 35 týden bývala dala. Nestresuj, tvé dítě už je skoro dopečené a kdyby šlo nyní ven, nic tak hrozného by mu nehrozilo.

Jana.49
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 15.12.16 19:57

Když ja mam strašný strach aby se něco nestalo

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 15.12.16 20:27
@ilonka12 píše:
Maminkám skutečně nedonošených dětí přijde 35 týden opravdu luxus, co já bych za 35 týden bývala dala. Nestresuj, tvé dítě už je skoro dopečené a kdyby šlo nyní ven, nic tak hrozného by mu nehrozilo.

Právě!! :-) Moje řeč! „Co bych dala za 35. týden“!!! :-) Pro mě byla (jak se ukázalo nesplnitelná) meta 32. týden! :-)

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 15.12.16 20:28
@Jana.49 píše:
Když ja mam strašný strach aby se něco nestalo

A co by se mělo stát? Nic se nestane! Když se narodí - je zralý, hotový, ready :-) Půjdete za týden, dva domů!! Neboj!!! ;-) :hug:

Loly333333
Stálice 55 příspěvků 15.12.16 20:38

Ja jsem 32+4tt otevrena na prst a cipek 9mm :/ kortikoidy mi napichali a poslali zas ležet domu. V Po mam kontrolu tak doufam, ze to bude dole držet. Brisko me tlačí ze vsech stran a chut na jidlo ani neni jak to poboliva. Doufam, ze to zvladneme aspon do 35tt take. To bych byla opravdu moc rada.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama