Hrozící předčasný porod v 35. týdnu těhotenství

744
15.12.16 15:22

Hrozící předčasný porod ve 35tt

Ahoj lezim v nemocnici s hrozícím předčasným porodem. Jsem 35tr na 1,5prstu otevrena; zkrácený mekky cipek a dráždivá deloha. Mám strach jak by to bylo s miminkem v tomto týdnu? Moc se o nej bojím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42775
15.12.16 15:31

@Jana.49 35týden je sice o něco dřív, ale rodí se miminka i o hodně dřív a vše je v pohodě. Tady je o tom takové krátké čtení http://tehotenskakalkulacka.cz/ zadej si tam poslední ms a vyjede Ti 35tt - kopíruji pár řádků z této stránky - Do normálního termínu porodu zůstávají už jen 3 týdny. Může to však být stále ještě i 5 týdnů, protože normální délka těhotenství je 38 až 42 týdnů. Kdyby se však děťátko narodilo v tomto týdnu, bylo by už téměř zralé a nemělo by mít vážnější problémy.

Bude samozřejmě menší jako kdyby se narodilo kolem 40. týdne protože v posledních týdnech těhotenství děťátko přibírá až čtvrt kila za týden. V 35. týdnu je půměrná váha děťátka kolem 2300 gramů (2,3 kg) a je dlouhé asi 46 cm. Výška dělohy by měla být kolem 35 cm. Do tohoto týdne těhotenství bys měla přibrat v průměru kolem 11 až 14 kg.

Držím palce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4284
15.12.16 15:31

@Jana.49 Rodila jsem 35+6 - přirozený předčasný porod, víceméně pohodový (myšleno bez komplikací, porod jako takový je peklo asi v každém týdnu :mrgreen: ), míry 46/2550, dítko mi nebylo půjčeno na bonding, rovnou si ho vzali do inkubátoru na observatoř. Nepotřeboval vůbec žádnou podporu ničeho, pouze ho monitorovali. Nechali si ho tam jen přes noc, já byla ve vedlejším pokoji. Následující den mi ho dali normálně na pokoj.

Hodně štěstí :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
962
15.12.16 15:47

Rodila jsem stejne a mala byla jen 10h v inkubatoru pak jsem ji mela na pokoji a starala se o ni, behem mesice pribrala 1,2kg vubec nic se ji nestalo, nedelo… mela 2,4kg a slo to rychle a hladce. Kdyz to zvladnou i deti narozene v 6m tak proc ne v tomhle stadiu:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
324
15.12.16 16:27

Dvojčata 33+2

Ahoj, mám doma holčičky narozené 6.11. Předčasně 33+2. Obě jsou zcela zdravé, porodní váha 1800 g, teď mají 3300g. V inkubatorech byly pouze tři dny, doma je mám už 4 týdny.
Buď v klidu, dneska to už není taková hrůza. Lékaři dokáží zázraky a hlavně ta miminka když se jim chce, pokroky dělají mílovými kroky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1335
15.12.16 16:28

35. týden je (z mého pohledu) naprosto SUPER!!! Není se čeho bát!! Když se ted´ miminko narodí - s největší pravděpodobností bude vše v NAPROSTÝM pořádku!!!

Já mám holčičku narozenou s porodní váhou 1010 gramů…!! A i tak je (zatím - dle všeho) v pořádku! :-)

Držíme pěsti! A hlavně se neboj!! Stres je pro miminko nedobrý!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1335
15.12.16 16:29

Jo - a když jsme si malou nesli domů, což bylo 2 týdny před termínem porodu (38. gestační týden), měla 2340 gramů a přišla nám obrovská! ;-) Takže tvoje miminko je už ted´ vlastně obrovské! Neboj :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
887
15.12.16 16:57

Ja jsem takto lezela od 29.tt a vydrzela jsem 2 mesice. Bylo to v nemocnici psychicky narocne, ale zpetne me mrzi, ze jsem se tolik stresovala. Snaz se byt v klidu a myslet na to, ze tvoje miminko uz je za vodou :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
140
15.12.16 17:00

Já rodila 34+0 spontánní porod a všechno v pořádku. Dcerka mela 2090gr a 45 cm dnes má skoro 4 roky a je naprosto normální a nikdo by nepoznal ze je nedonosena. Neboj to bude dobrý :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
15.12.16 17:18
@Jana.49 píše:
Ahoj lezim v nemocnici s hrozícím předčasným porodem. Jsem 35tr na 1,5prstu otevrena; zkrácený mekky cipek a dráždivá deloha. Mám strach jak by to bylo s miminkem v tomto týdnu? Moc se o nej bojím.

klid, v tomto tt už bude v pohodě.. já měla toto 25 tt :nevim: a u staršího dokonce od 20 tt.. tam by to byl fakt průšvih.. a oba to zvládli.. kámoška má děti rozené 28 a 31 tt, nepoznáš, že jsou nedonošené ;) neboj, bude to dobré :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1120
15.12.16 19:13

Maminkám skutečně nedonošených dětí přijde 35 týden opravdu luxus, co já bych za 35 týden bývala dala. Nestresuj, tvé dítě už je skoro dopečené a kdyby šlo nyní ven, nic tak hrozného by mu nehrozilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
744
15.12.16 19:57

Když ja mam strašný strach aby se něco nestalo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1335
15.12.16 20:27
@ilonka12 píše:
Maminkám skutečně nedonošených dětí přijde 35 týden opravdu luxus, co já bych za 35 týden bývala dala. Nestresuj, tvé dítě už je skoro dopečené a kdyby šlo nyní ven, nic tak hrozného by mu nehrozilo.

Právě!! :-) Moje řeč! „Co bych dala za 35. týden“!!! :-) Pro mě byla (jak se ukázalo nesplnitelná) meta 32. týden! :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1335
15.12.16 20:28
@Jana.49 píše:
Když ja mam strašný strach aby se něco nestalo

A co by se mělo stát? Nic se nestane! Když se narodí - je zralý, hotový, ready :-) Půjdete za týden, dva domů!! Neboj!!! ;-) :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
218
15.12.16 20:38

Ja jsem 32+4tt otevrena na prst a cipek 9mm :/ kortikoidy mi napichali a poslali zas ležet domu. V Po mam kontrolu tak doufam, ze to bude dole držet. Brisko me tlačí ze vsech stran a chut na jidlo ani neni jak to poboliva. Doufam, ze to zvladneme aspon do 35tt take. To bych byla opravdu moc rada.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty